MAANDAG 11 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 i R. K. Sportver. „Docos". In Alphen verloor het eerste elftal met 73, wat heusch niet noodig was ge weest. Rij de rust had Dooos een 20 voorsprong. Doch eenige minuten na de hervatting miste een der achterhoede spelers en trapte in eigen doel. Toen viel het Docos-elftal voor eenige minuten als een kaartenhuis in elkaar. Een gelijk spel had de verhouding zeker beter weer gegeven. De reserven deden het niet beter. Zij moesten in Nic. Boys I met 63 hun imeerdere erkennen en het vierde ver loor van Foreholte II met 32. Dinsdagavond indoortraining in de zaal van de school Rijnstraat hoek Ha- verstraat, doch men lette op het bericht tvan morgenavond. Afd. Junioren. De A Jun. gaan tot nog toe op denzelfden voet door en wonnen van St. Bernardus a met niet min der dan 110. Een enkel tegenpuntje had Barnardus wel verdiend voor het zeer har de werken ij volhouden. De B-Jun. verlo ren van SJC b in Noordwijk met 21, wat hun natuurlijk 2 puntjes kost. De C-Jun. deelden met Foreholte a de puntjes (22) en D. en E. speelden tegen elkaar waarbij, D het sterkste elftal bleek (32). Junioren, morgenavond trainen! Allen present? R. K. Sportver. „S. M. C." Het eerste elftal speelde gisteren tegen Concordia I uit Hillegom en leed een 31 nederlaag. Het vertoonde spel was echter van dien aard, dat met vertrou wen de komende wedstrijden tegemoet gezien kunnen worden. Het elftal had eenige versterkingen ondergaan en ook de nieuwe keeper bleek een danige verbetering te zijn. Voor de rust was het S.M.C., die het eerste doelpuntte. Het spel ging op en neer en beide doelen kwamen beurte lings in gevaar. Concordia wist voor de rust nog gelijk te maken. Na de rust was S.M.C. verreweg in de meerderheid. Voor het doel was het echter steeds mis. Vele schoten gingen rakelings naast en over. Ook paal en lat kwamen Concordia te hulp. De verschillende doorbraken van Conoordia waren echter uiterst gevaar lijk en uit een tweetal daarvan scoorde Concordia zoodat de geflatteerde uitslag 31 voor Concordia werd. R. K. Sportver. „Concordia". S.M.C. trof het al heel slecht, nu ze met al haar goede voornemens een sterk spelend Concordia tegenover zich kreeg. Echter dient ook gezegd, dat S.M.C. met een elftal dat zoo speelt, voor de onder ste plaats toch geen vrees behoeft te heb ben. Concordia kwam met haar volledig elftal op bezoek en won met 31. Concordia 2Onze Geezllen 3 25. R. K. Voetbalver. „V. C. H." V.C.H.Ï, op bezoek bij D.E.S. II, kon het tegen huin gastheeren niet volhou den. Zij moesten hun eersten competitie wedstrijd verliezen met 21. De wed strijd zelve was van D.E.S.-zijde van goed gehalte, maar in de V.C.H.-gelede- ren was er van het samenspel uit de oefenwedstrijden weinig over, maar ze hebben zich wel voor de volle 100 pro cent gegeven. Maar het is hier ook zoo „zonder geluk vaart niemand wel". De Junioren hebben het er heter afge bracht dan hun oudere broers en wisten Lisse b-Junioren met 40 naar huis te zenden. R. K. Voetbalver. „V. V. S. B." V.V.S.B. ontving gisteren St. Bernar dus op bezoek. Even over half drie wordt de bal aan het rollen gebracht en V.V. S.B. zet direct een flink offensief in, waartegen St. Bernardus het aanvanke lijk wat kalm opneemt. Hierdoor wordt het spel gedurende de eerste 10 min. op het St. Bern. doel gespeeld. Ettelijke ma len ontsnapt St. Bern. aan 'het dreigend gevaar, totdat Reus na mooi solospel met een prachtig schot z'n club de leiding geeft (1O). Enkele heftige aanvallen van de bezoekers volgen, doch deze wor den door het hechte backstel van V.V. S.B. afgeslagen. De midvoor krijgt via den rechtsbuiten een mooie kans om ge lijk te maken, doch z'n schot faalt. V.V. S.B. blijft echter, gesteund door den wind, het meest in den aanval en na 35 min. spelen is het Jansen, die het genoegen smaakt den bal in den doelmond te de- poneeren (2—0). St. Bern. zoekt z'n heil te veel in kort spel, heel aardig, maar niet productief. Een keurige kopbal van Peeters dient ©vermelding, doch de bal vliegt juist naast. Direct na de thee zien we een geheel ander St. Bern.-elftal in het veld. Als bij tooverslag vlot alles beter. Er wordt be ter geplaatst, terwijl er met meer en- thouisasme gestreden wordt. Door dit heftige ofenfsief wordt V.V.S.B. geheel overspeeld en na 5 min. ontstaat het le doelpunt van St. Bern. (21). V.V.S.B. speelt verder in een ver doorgevoerde W-formatie wat foutief is, daar aanval len nog altijd de beste verdediging is. Herhaaldelijk bestormt St. Bern. de Bavo-veste, doch bij gebrek aan schut ters blijft de stand ongewijzigd. V.V.S.B. gooit er op het laatst nog een schepje bovenop en enkele gevaarlijke momen ten ontstaan vor St. Bernardus, doch ge doelpunt wordt er niet meer. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren hebben beide elftallen van Nic. Boys de overwinning behaald. Nic. Boys I had een ontmoeting met Docos II te Lei den en won met 63. Nic. Boys II speelden in Katwijk tegen K.R.V. II en wist met 21 te winnen. Wegens het Veertigurengebed in onze parochie, worden Zondag a.s. geen wed strijden gespeeld. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. As. Woensdagavond 13 October tusschen 7.30 en 9 uur houdt het Districtsbestuur zitting in het gebouw van den R. K. Volks bond, Steenschuur 15, Leiden. Vereenigin- gen, welke zaken hebben af te werken, werken, verwachten wij oü den aangege ven tijd. H. HOOGERVORST, Secretaris. R. K. Sportver. „V. E. P." De V. E. P.-elftallen hebben het er gis teren leelijk bij latenliggen. Het eerste elftal verloor in Wassenaar met 62 van Blauw Zwart. De V. E. P.-keeper heeft daar een groot aandeel gehad, daar hij wel een zéér onfortuinlijken middag had. Het tweede elftal speelde gelijk (11) te gen Donk III. In een pleizierig partijtje voetbal werden de puntjes gedeeld. De rust ging in met blanco stand. Na de rust gingen de elftallen weer gelijk tegen elkaar op. Bij een overtreding van een Donkback, kregen de gastheeren een straf schop, die echter door den aanvoerder te gen de paal werd geschoten Even hierna maakte een V. E. P.-back ook freekick, waaruit de Donk-midvoor scoorde (01). Bij een aanval van V. E. P. werd de bal corner gewerkt. Deze corner, door den linksbuiten genomen, werd in een doel punt omgezet (11). In de laatste minuten werden er door V. E. P. verwoede aanval len opgezet, maar de Donk keeper en backs retourneerden alles. Het derde elftal trok met 3 junioren, daar alle spelers nog geen legitimatiebe wijs hadden, naar St. Bernardus II in Ha- zerswoude en kregen daar met 52 de kous op hun kop. De junioren verloren ten slotte met 21 van de Donk junioren. R. K. Voetbalver. „Van Nispen". Van Nispen speelde met een gewijzigde opstelling tegen B. S. M. Het is Van Nis- pen niet mogen gelukken ook maar 1 punt je mee naar de Zilk te nemen, ze verloren met 41, zij het dan ook onverdiend. Als er om half drie begonnen wordt ontspint zich direct een levendig partijtje, met. van beide zijden mooie open aanvallen, die steeds door de verdediging onderbroken worden. Als er ongeveer een half uur ge speeld is, weet B. S. M. door twee mooie goals de leiding te nemen. Van Nispen zet nu ook een goeden aanval op, hetgeen door den linksbinnen beloond wordt met een tegenpunt (21), waarmee tevens de rust aanbreekt. Direct na half time zet Van Nispen er een geweldig tempo in en dit doet er het beste van hopen, maar wat er ook geprobeerd wordt, niets wil lukken en zoo verstrijkt de tijd zonder doelpun ten, tot -10 minuten voor het einde. Als de achterhoede van Van Nispen even faalt, profiteert B. S. M. er gretig van en weet er kort achter elkaar 41 van te maken. Wat voor B. S. M. sterk geflatteerd is. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. De a Junioren wonnen van Vogelenzang met 20.. R. K. Voetbalver. „Alph. Boys". Het is Alph. Boys I gelukt beide punten op Docos te veroveren. Vijf minuten over half drie wordt onder leiding van scheids rechter Steenkamer afgetrapt. Docos ont wikkelt direct een vlug open spel en zet eenige gevaarlijke aanvallen op, welke evenwel door de achterhoede der Boys on schadelijk worden gemaakt. Het gelukt Docos na 25 minuten de leiding te nemen (01), welke voorsprong zij na 5 minu ten vergroot tot 02. Nu komt Alph. Boys ook meer los en hun aanvallen wor den steeds gevaarlijker. Na de rust echter kreeg 't spel een heel ander aanzien. Alph. Boys opent direct met een goed open spel en bü een gevaarlijken aanval der Boys speelt de back van Docos op zijn keeper terug. Deze beoordeelt den bal verkeerd en deze verdwijnt in eigen doel (12). Hier door aangemoedigd vallen de Alph. Boys direct weer aan en brengen binnen 3 minu ten den stand op gelijken voet (22). Do cos is nu de kluts geheel kwijt, terwijl Alph. Boys een goed sluitend open spel te zien gaven, waardoor zij kans zien binnen 10 minuten den stand op te voeren tot 52 in hun voordeel. Docos ziende, dat het zoo niet kan weet zich eenigszins los .te werken, maar verder dan een corner weten zij het niet te brengen. De Alph. Boys hebben nu het beste van bet spel in handen en vergrooten 35 minuten na de rust den voorsprong tot 62. Verschillen de aanvallen volgen nu nog tot 3 minuten voor het einde Docos nogmaals succes heeft en den achterstand tot 63 terug brengt. Alph. Boys maakt er 1 minuut voor het einde 73 van met welken stand het einde komt. De Junioren, thuis spelende tegen Unio, wisten ook de punten thuis te houden en stuurden hun gasten met een 40 neder laag naar Cudewater. Alph. Boys II moest in W. S. E. I haar meerdere erkennen en verloor, met 10 man spelend, dezen wedstrijd met 52. R. K. Sportver. „Meerburg". Meerburg speelde tegen K.R.V. weder om met één invaller en nadat de scheids rechter het beginsignaal had gefloten, toog Meerburg direct ten aanval, welke werd besloten met een prachtige kopbal, juist tegen de bovenlat. Het spel ver plaatst zich zeer snel en Meerburg wist al heel spoedig de leiding te nemen <10). K.R.V. beantwoordt dezen tegen slag met eenige gevaarlijke aanvallen, waarbij zij twee corners had te nemen en het gelukte haar den gelijkmaker te sco ren (11). De uitvallen van K.R.V. zijn niet van gevaar ontbloot en Zij maakt handig gebruik van het te ver opdringen der verdediging, waarbij zij de leiding neemt (12). Meerburg, hierdoor niet ontmoedigd, speelde enthousiast verder en maakte heel spoedig gelijk (22). Het was een spannende gelijk opgaande strijd wat zich in de volgorde der ge maakte doelpunten demonstreerde. Het werd 32 voor K.R.V., waarna weer de gelijkmaker, daarna 43 en kort daarop 44. Even voor de rust wist Meerburg nog eenmaal te scoren en in deze stand (54) ging de rust in. Na de rust direct een zeer gevaarlijke aanval der gasten, waarbij de keeper op het nippertje het gevaar wist te keeren. Voor hands in het doelgebied van K.R.V. werd een penalty toegewezen, welke de midvoor van Meer burg niet wist te benutten daar hij in den grond schopte. Halverwege na de rust moest de spil van Meerburg door een knieblessure uitvallen, zoodat met tien man verder werd gespeeld. Meer burg gaf zich thans geheel en wist nog eenmaal het doel der gasten te doorbo ren (64). Meerburg II verloor tegen D.O.S. IV met 43. De Junioren wisten van Majella a met 20 te winnen. R.-K. Sportver. „A. V. V." Onder leiding van scheidsrechter Van Liempt speelde het 1ste elftal op eigen ter rein tegen St. Lodewijk. Het begin is sen sationeel, want van den aftrap af, neemt St. Lodewijk den bal mee en maakt op gelukkige wijze door een blunder van den A. V. V.-keeper het lse doelpunt (01). Na een aanval van A. V.V onderneemt de St. Lod.- voorhoede een nieuwen aanval en in zuivere buitenspelpositie wordt de voorsprong vergroot (02). Hierdoor is A. V. V. eenigszins ontmoedigd en St. Lod. profiteert hiervan en maakt het 3e doel punt (03). A. V. V. bekomt hierdoor blijkbaar van den schrik en er worden di verse aanvallen ondernomen en op prach tige wijze weet de A. V. V.-rechtsbinnen met een kopbal den achterstand te verklei nen (13). Opnieuw trekt St. Lod. ten aanval en weer laat de scheidsrechter, als twee Lod.-spelers in geheide buitenspelpo sitie staan, rustig doorspelen, zoodat ge makkelijk de stand op 14 gebracht wordt. O.i. gelooft A.V.V. het dan wel en of schoon nog wel enkele aanvallen onderno men worden, heeft St. Lod. toch het beste van het spel en spoedig weten zij den star.d tot 15 op te voeren, doch nog voor de rust maakt de A.V.V.-midvoor met een schitterenden omhaal er 25 van. Hier mede komt de rust. Na de rust tapt A. V. V. uit een ander vaatje en de St. Lodewijk-achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden, doch telkens weet zij redding te brengen. Het gladde veld en de regen doet veel af breuk aan het spel, doch niettegenstaande dit wordt er een vlug en aantrekkelijk spel verrtoond, waarbij beide partijen aar dig aan elkaar gewaagd zijn, ofschoon het spel van St. Lod. technisch iets beter was. Gedoelpunt werd er echter niet meer, tot dat ten slotte de A. V. V.-linksbuiten er op zijn eentje 35 van maakt. Een schitte rend doelpunt. Spoedig hierop fluit de scheidsrechter het einde en heeft St. Dode- wij k een o.i. onverdiende 53 overwin ning behaald, daar A. V. V. zeker een ge lijk spel verdiend had. Het 2de elftal speelde te Den Haag te gen V. V. P. 2 en behaalde een 11 gelijk spel. Het 3e elftal won te Den Haag van Quick Steps 4 met 20. R. K. Sportver. „K. R, V." Gisteren was het voor beide elftallen een slechte dag. Het eerste speeUde een onfortuinlijken wedstrijd tegen Meer burg en moest beide punten in Zoeter- woude laten. Uitslag 64 voor Meer burg. Het tweede speelde op eigen terrein tegen Nicolaas Boys. Hier ging 'het spel vrijwel op en neer. Voor de rust scoorden Nic. Boys eenmaal. In de tweede helft werd nu aan beide zijden den doelver- dediger eenmaal het nakijken gegeven. Nic. Boys won verdiend met 21. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Het eerste elftal, gisteren op bezoek te Noordwijkerhout bij V.V.S.B. 1, stel de danig teleur, door met 12 te verliezen. Het tweede, dat thuis bezoek had van V.E.P. 3 uit Woerden, wist andermaal een overwinning te behalen en wel met 5—1. De Junioren kwamen, hoewel wij voor uit wel wisten, dat het een nederlaag zou worden, met korfbalcijfers uit den strijd tegen Docos a. Het werd 111, een uitslag, die onze benjamins bijna moedeloos zou doen wonden. R. K. Voetbalver. „Majella". Hoewel er geen puntenwi/nst vië* te noteeren, mog |i we over de prestaties van onze elftallen toch niet ontevreden zijn. Het eerste speelde tegen Odi I een gelijkopgaanden wedstrijd. Voor al voor de rust waren de onzen goed op dreef; alleen voor het doel had het beter ge kund. Jammer genoeg gebeurde er 5 minuten voor tijd een ongeval, hetwelk staking met 20 voor Odi tengevolge had. Het is zeer te betreuren, dat deze eerlijke en sportieve kamp aldus moest eindigen. De Junioren verloren met 20. R. K. Sportver. „Foreholte". Ons volledige programma werd giste ren nog ter elfder ure met een wedstrijd ingekort n.l. S.N.A. IForeholte I ging niet door. Op Zondag 17 October wordt in de St. Bartholomeus-parochie het Aan- biddingsfeest gevierd. Dus bij goed weer, over 14 dagen speelt Foreholte I den eersten competitiewedstrijd. Het gaat dit seizoen wel langzaam! Foreholte II won gisteren, zooals we verwachter. Met 23 -kwamen ze uit Leiden terug. Er werd even na t begin ■met 10 man gespeeld tegen Docos IV. Foreholte a-jun. konden 't niet verder brengen dan gelijk spel (22) tegen Do cos jun. Maar 't gaat goed! DE WESTELIJKE EESTE K,LASSERS. V. U. C.—R. F. C. 2—4. Na 10 minu ten nam V. U. C. door B. de Herder de lei ding, uit een scrommage voor het R. F. C.- doel, dat door keeper Bouts verlaten was. Deze voorsprong bleef lang gehandhaafd, doch 4 minuten voor rust slaagde R. F. C. er door A. Bouts in gelijk te maken, na zeer mooi samenspel. Rust kwam met gelijken stand (11). Reeds 7 minuten na de hervatting wist R. F. C. door van Dijk na knap individueel spel de leiding te nemen (12), en uit een hoekschop werd na 24 minuten door den zelfden speler de stand op 13 gebracht. Dat veroorzaakte een kleine opleving in de V. U. C.-gelederen, hetgeen tot gevolg had, dat even later K. de Harder op een goed door Stam genomen vrijen schop, den achterstand verkleinde tot 23. Een minuut voor tijd wist R. F. C. de over winning te consolideeren door een goed doelpunt van Drok (24). Blauw Wit't Gooi 01. Buitenge woon goed speelden de Hilversummers ook niet, maar zij waren vinniger, doortasten der en altijd iets eerder bij den bal. Zoo konden zij ook na ongeveer 25 minuten het eenige doelpunt van den wedstrijd ma ken, nadat Ferwerda uit zijn doel gelokt was. Voordien hadden beide elftallen reeds eenige zeer goede kansen gemist. Na de rust bleef het spelbeeld onveran derd. Vergeefs trachtten de Blauw Witte hun achterstand in te ïoopen; dat Wilders in de middenlinie ging spelen, baatte ook al niet. Men kon slechts het uithoudings vermogen van 't Gooi, dat in het^lfde vin nige tempo tot het einde bleef spelen, be wonderen. Storm «gelsH. B. S. 4—2. Het begir was voor H. B. S. en het was van Vliet, die de Haagsche meerderheid in een doelpunt uitdrukte. Maar Woudenberg bracht beide partijen door een strafschop weer gelijk (11). Het eerste doelpunt na de rust, dat van der Vegte voor de Hagenaars scoorde, was van twijfelachtigen aard. Haak zag er buitenspel in en bleef dan ook staan. Maar er werd niet gefloten en de gevolgen ble ven niet uit. De gelijkmaker kwam ditmaal van Prins, die een goeden voorzet van Van Pel fraai langs Mul schoot (22). De bei de achterspelers van H. B. S. kwamen daar na ver naar voren waardoor menige aan val van Stormvogels doodliep. Toen profi teerde Woudenberg van een fout der Haag sche achterhoede. Toen hij deze gepasseerd had en Mul uitgeloopen was schoot hij in het verlaten doel (32). De buitenspel- tactiek der gastheeren faalde toen Van Pel passeerde handig de opgedrongen ach terhoede en wist zoowaar het doel te be reiken (42). K. F. C.AJax 00. Direct na den aftrap verscheen de Ajax-voorhoede reeds voor het Koogerdoel, doch hier wist men voorloopig wel raad met de nog vrij onsamenhangende aanvallen. Meermalen wist K.F.C. door te breken, doch de thuisclub kreeg weinig schiet kansen. Voor de rust werd aan beide kanten een doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. In de tweede helft was Ajax weldra weer in de meerderheid, doch de, met den midhalf versterkte verdediging van K.F.C. wist zich volkomen te handhaven. Toen bij een K.F.C.-aanval een der Ajax-spelers hands maakte, liet scheids rechter Kotte terecht doorspelen en wist de K.F.C.-midvoor te scoren, doch thans bleek de rechtsbuiten, van Wensveen, buitenspel gestaan te hebben. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse. Charlton AthleticPortsmouth 51; ChelseaArsenal 2—2; Derby County Brentford 13; Grimsby TownMiddles- brugh 21; Leeds UnitedBirmingham 10; Leicester CityHuddersfield Town 21; LiverpoolWest Bromwich Albon 01; Manchester CityBlackpool 21; Preston North EndStoke City 2—1; Sun derlandBolton Wanderers 31; Wolver hampton WanderersEverton 20. Eerste klasse. gei sp.gew.g el.verl. v.t. pnt. Charlton Ath. 10 5 4 1 15— 8 14 Brentfort 11 6 2 3 18—14 14 Chelsea 10 6 1 3 24—17 13 W. Bromw. Aib. 10 6 1 3 19—14 13 Leeds United 10 3 3 2 14—10 13 Arsenal 10 5 2 3 22—12 12 Bolton Wand. 10 5 2 3 18—10 12 Wolverhampton 10 5 2 3 16—13 12 Stoke City 10 5 1 4 23—13 11 Pr. North End 10 4 3 3 16—11 11 Manchester City 10 5 1 4 22—18 11 Sunderland 10 5 1 4 15—22 11 Hudd. Town 10 5 0 5 14—15 10 Birmingham 10 2 5 3 16—15 9 Middlesbrough 10 4 1 5 15—18 9 Everton 10 4 0 6 14—16 8 Leicester City 10 3 2 5 13—19 8 Derby County 10 2 4 4 13—25 8 Blackpool 11 2 3 6 14—21 7 Liverpool 10 3 1 6 13—21 7 Grimsby Town 10 1 4 5 9—17 6 Portsmouth 10 0 3 7 14—28 3 Tweede klasse. Aston VillaChesterfield 02; Bradford Plymouth Ar gyle 20; BurnleyStock port County 00; BuryBarnsley 02; Coventry CityLuton Town 21; Nor wich CitySwansea Town 11; Notting ham ForestNewcastle United 00; Shef field UnitedBlackburn Rovers 11; SouthamptonSheffield Wednesday 52; Tottenham HotspurManchester United 01; West Ham UnitedFulham 00. HaarlemC. V. V. 12. Nauwelijks was begonnen of C.V.V. boekte al succes toen de rechtsbinnen v. d. Heerik na een onhandigheid van Effern met een goed schot den Haarlemschen doelman het na kijken gaf (01). In de tweede helft was Haarlem het meest in den aanval. Het C. V. V.-doel kreeg een ware belegering te doorstaan. Na ruim 25 minuten trapte een der Haarlem middenspeler, de la Mar den bal hoog naar voren en met een boog belandde de bal achter Kruidenier in doel (11). Daarna was Haarlem niet te hou den, maar de C. V. V.-verdediging was goed op dreef. Toen de C. V. V.-midden- voor Notenboom er alleen van door ging passeerde hij handig eenige tegenstan ders en wist te scoren (12). A. D. O.Excelsior 14. Maaskant maakte 01, vervolgens doelpuntte de zelfde speler weer met behulp van Vols en enkele minuten voor de rust vergrootte de Engelsman met een kopbal den stand tot 03. Na de rust pakte A. D. O. stevig aan. Excelsior was nu veel minder, doch de A. D. O.'ers konden door de hechte verdediging van de Rotterdammers niet heenkomen. Na «en klein half uur spelen maakte Berg een verdiend tegenpunt. 10 minuten voor het einde maakte de Engelsman aan alle onzekerheid een einde door nogmaals te doelpunten (14). Sparta.V. S. V. 12. Al direct bü het begin scoorde V.S.V. bij een alge- meenen aanval door van der Lugt (10). Na geruimen tijd wist Sparta bij een geestdriftige© aanval gelijk te maken (11). Het schot kwam van den rechts buiten Knape. Tot de rust bleef de wed strijd spannend. Na de hervatting kwam Sparta even fel opzetten. Daarna nam V.S.V. het spel in handen en opnieuw wist de middenvoor v. d. Lugt te doel punten (1<2). De strijd werd er daarna niet mooier op. Er werd ruw gespeeld en er ontstond een onaangename verhou ding tusschen de spelers. Gedoelpunt werd er niet meer. XerxesH.D.V.S. 1>1. Na een half uur had de Xerxes-doelman Damme een •bal niet klemvast, waarvan v. d. Tuyn profiteerde om H.D.V.S. de leiding te ge ven (01). Tien minuten later maakte de Jong gelijk uit een voorzet van Kok (11). Direct na de rust kwam de H.D.V.S.'er van Eembergen in botsing met van Oort, waarbij eerstgenoemde een been brak. Op verzoek van beide aanvoerders lastte scheidsrechter Boek man daarop den wedstrijd af. FeijenoordD. H. C. 30. Feij en- oord dankt de overwinning, waarvan een 15.000 toeschouwers getuigen waren, we derom aan haar middenlinie, waarin be halve Kuppen ook van Heel goed speel de. Het duurde een klein half uur voor dat Ven te uit een scherpen voorzet vafr van Heel den bal in het net joeg en weer was het zoo'n in het strafschopgebied neerdalende bal van van Heel, die na slecht gestopt te zijn door Arendse door Kantebeen met een hoog schot in een doelpunt werd omgezet. En vlak voor de rust maakte Linssen, die rechtsbuiten stond, na een goede combinatie van de geheele voorhoede van dichtbij onhoud baar 30. We zullen de kansen welke beide partijen na de rust kregen niet opsommen, over het geheel was de thuis club wat sterker, aan beide kanten kon den de verdedigingen doelpunten voor komen. NOORWEGEN—IERLAND 3—2. In de voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal speel de Noorwegen gisteren te Oslo tegen Ier land. De 25.000 toeschouwers, waaronder zich ook koning Haakon bevond, zagen een spannenden wedstrijd, waaruit de Noren zegevierend met 32 te voor schijn traden. Met de rust was de stand 11 gelijk en het zag er donker voor de Noren uit, toen de gasten de leiding na men, maar een kwartier voor het einde kwamen de Noren overdonderend opzet ten en in den resteerenden tijd werden er twee doelpunten gefabriceerd, welke Noorwegen de overwinning bezorgden. Het elftal werd na afloop zeer geestdrif tig door het publiek toegejuicht. Indien Noorwegen nu in Ierland gelijk speelt is het verzekerd van een plaats in de eindronde van het tournooi om het we reldkampioenschap. POLEN—JOEGO SLAVIë 4—0. Voor twintigduizend toeschouwers is gisteren in de voorronde van het tour nooi om het wereldkampioenschap voet bal te Kattowitz een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Polen en Joego-Slavië. De Polen wonnen gemakkelijker dan verwacht werd met 40. terwijl de stand bij de rust reeds 20 was. Door deze overwinning verzekerden de Polen zich van een plaats in de eindronde. LETLAND—POLEN B 1—2. Een mooie overwinning behaalde ook het Poolsche B-elftal, dat te Riga voor 20.000 toeschouwers Letland met 21 versloeg.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15