De wijziging in de steunregeling KINDEREN y MAANDAG 11 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 Naast den B-steun, die blijft bestaan, een extra B-steun Het groote gezin krijgt belangstelling. I. Een tweetal ministerieele brieven inza ke steunverleening aan werkloozen trekt belangstelling, mede in verband met een aan den dag gelegd streven om de steun- normen voor werkloozen op een hooger peil te brengen. Eenigszins uitvoerig willen wij deze cir culaires van den Minister van Sociale Za ken, Minister Romme, aan een bespreking onderwerpen, omdat zij voor de werkloo zen van beteekenis zijn. Voor zoover niet geheel bekend, wordt hier even in het kort vermeld, dat het departement van Sociale Zaken geen vol doende aanleiding vond di steunmaatrege len te herzien, zooals de daartoe gedane verzoeken van vakorganisaties het wensch- ten. Deze organisaties zagen, door het dalen van de guldenwaarde, onoverkomelijke moeilijkheden ontstaan voor vele werkloo- ze gezinnen, die met hun steunbedrag niet zouden kunnen rondkomen. De aanhoudende drang der organisa ties heeft Minister Romme doen beslui ten, eenige andere maatregelen te tref fen. De getroffen regelingen bedoe len in de eerste plaats grooten gezin nen tegemoet te komen, terwijl daar naast rekening "wordt gehouden met die gezinnen, die door den steun beneden een voor deze gezinnen nor maal laag onderhoudspcil zijn komen te staan. De beide regelingen betreffen een extra uitkeering voor B-steun en een extra toe slag in gezinnen, waar oudere kinderen werkloos zijn geworden. Bezien wij in ons eerste artikel den extra- B-steun. Hoe de regeling is. Tot op heden gold voor de B-steunuitkee ring een jaarlijks vast te stellen systeem, dat weliswaar in groote trekken geleek op dat, hetwelk het voorgaande jaar was vastgesteld, doch waarvan de bedragen een wisselend karakter droegen. Om voor de zen door rijk en gemeente beschikbaar ge stelden steun in aanmerking te komen, be hoorde men o.m. te voldoen aan de vol gende voorwaarden: in steunverleening werkverschaffing of werkloozenkas opge nomen zijn (deze laatste voor zoover kas- toeslag door de gemeente wordt verstrekt), voldoen aan de door het B-comité gestelde eischen (koopen van noodzakelijke behoef ten). Deze wijze van verstrekken is onder ling verschillend geregeld al kan niet ont kend wordefi, dat de regeering moeite doet uniformiteit te bewerken in alle gemeen ten, waar B-steun uitgekeerd wordt. En wat voor B-stcun geldt ten aanzien van de verstrakking der goederen, geldt ook, al thans dient ook te gelden voor den extra B-steun. Bij het verleenen van bijstand behoort rekening gehouden te worden met het werkelijk in steun of werkverschaffing op genomen zijn, gezinsformatie, duur der werkloosheid, eventueele gezinsinkomsten, extra-uitgaven door ziekte, groote of klei ne kinderen, enz. Zoo noodig zal een huis bezoek dienen te geschieden om een en an der vast te stellen. Bij den gewonen B-steun heeft de werk- looze zich niet in te laten met het deel, dat hem zou worden toebedeeld, wat hij krijgt is meegenomen. Anders werkt de extra-B- steun. Hierbij wordt den werklooze een taak opgelegd, en wel een taak van sparen. Een gelegenheid tot „sparen". Van de zijde der werkloozen wordt een wekelijksch offer gevraagd van 0.25. Deze bijdrage in de spaarregeling is geheel vrij willig en de regeering heeft uitdrukkelijk bepaald, dat deze extra-steun in geen en kel geval invloed mag uitoefenen op den steun-B, welke normaal wordt verstrekt. En dit is zeer terecht. Zouden de gemeen tebesturen bij de B-uitdeeling invloed wil len uitoefenen op het comité, teneinde deze B-steun in aanmerking te doen nemen bij den extra B-steun, dan stuit men op het verzet der regeering. De werklooze dus, die zich opgeeft voor de door de regeering genoemde spaarrege- ting, ontvangst, naast den extra-B-steun een evenredig deel van den jaarlijks be schikbaar gestelden gewonen B.-steun. De Overheid (in dit geval rijk en ge meente) dragen op twee wijzen bij in het door den werklooze gespaarde bedrag. Bij gezinnen van 2 tot 5 kinderen draagt de overheid 0.25 bij; bij grootere gezinnen •ƒ0.40 per week. Uit de grens van „2 kinderen en meer" valt dus reeds af te leiden, dat gezinnen beneden twee kinderen (geen kinderen en 1 kind) buiten deze spaarregeling val len. Wekelijks wordt dus voor den werklooze een bedrag bijeen gebracht van 0.50 en ƒ0.65, al naar gelang de grootte van het gezin. Over het gespaarde bedrag kan vrijelijk worden beschikt, altijd met deze restrictie, dat het B-comité wordt inge schakeld. De gang van zaken is dan aldus: De werklooze, die wenscht te „sparen" geeft hiervan kennis aan het steunverlee- ningsorgaan (B. en W. of burgerlijk arm bestuur), welk orgaan van den werkloozen een stamkoart aanlegt, waarop wekelijks de gestorte bedragen worden aangeteekend. Heeft de werklooze te eeniger tijd goede ren noodig, dan wendt hij zich tot het B-comité, hetwelk de aanvrage in behan deling neemt op de wijze, zooals hierbo ven reeds is geschetst voor den B-steun. Het ligt geheel aan de ontworpen regeling in de onderscheiden gemeenten, op welke tijdstippen de uitkeeringen in natura zullen plaats vinden. Begrijpelijkerwijze zal b.v. n:et elke week of elke maand tot beschik baarstelling van het bedrag worden over gegaan. Het komt ons meer juist voor, in dien de extra-verstrekking tegelijk plaats vindt bij de gewone B-verstrekking. Het effect wordtn grooter. Zou b.v. tweemaal per jaar (zomer en winter) uitkeering plaats hebben, dan wil dit zeggen, dat, om ons te beperken tot één jaar, naast den gewonen B-steun, een bedrag beschikbaar komt van 13.voor gezinnen met 25 kinderen en van 16.90 voor de grootere gezinnen. Enkele vragen Enkele vragen dringen bij de toe passing der boven geschetste regeling naar voren. De werklooze zal bij het storten van de wekelijksche bijdrage belang hebben met den stand zijner kas Hierin zou voorzien kunnen worden door het plakken van ze gels, zooals dit bij vele instellingen het ge val is. Hieraan zijn evenwel kosten ver bonden, zoodat naar onze meening een meer juiste en toch goedkoope oplossing ware te vinden in het uitreiken van een kaart of anderzins, waarop wekelijks het gestorte bedrag wordt vermeld mét het door de gemeente gesuppleerde gedeelte; door het plaatsen van de handteekening van den ambtenaar, die de gelden ontvan gen heeft, bestaat er voor den werklooze zekerheid, dat het door hem gestorte be drag „verzekerd" is. Elke idee van fraude moet tegenover den goed willenden werk loze vermeden worden, terwijl van den anderen kant het peil van het ambtenaren corps door deze controle geenszins aange tast wordt. De van werkloozen en gemeente ont vangen gelden blijven, gedurende den tijd, dat niet tot uitkeering wordt overgegaan, renteloos liggen. Dit is geen goede wijze door MARTIN DEVILÉE Het meisje, dat op het weilandje speel- de, was een kind zooals ieder ander, en de plek, waar zij met een ondefinieerbaar stuk speelgoed zich vermaakte, trok in zoo verre de aandacht, dat ieder, die er niet da gelijks langs kwam, ever de heg keek, om dat er een heg omheen stond, en deze van het stukgrasland een pleizierige gevangenis maakte. Bouw een muur om hetgeen ver borgen moet worden, en men zal de muur beklimmen, om te zien wat er achter is. Het kind, als het meest bewegelijke, dat er op die plaats was, trok vanzelf de meeste attentie. De heg was niet hoog, en er waren veel menschen, die langs kwamen. Er was maar een enkele, die het meisje een woord toeriep. Zij lette hier echter niet op. De woorden waren vluchtig en los, en de lui, die passeerden, hadden belangrijker din gen te doen dan af te dalen tot wat een kind begrijpt. Want, weet een groot mensch, dat een stok met twee latjes en nog eens twee latjes een pop, neen, een klein kind kan zijn met twee armen en twee beenen? En dat een streep roode verf een mondje is, waarachter onhoorbare gedachten en woorden liggen, die alleen een kind kan hooren? En dat twee zwarte stippen oogen zijn, die kunnen lachen, maar waarin ook tranen kunnen zijn, die alleen een klein meisje kan weg kussen? Een groot mensch begrijpt dat niet: hij is voor zulke dingen veel te verstandig. Hij weet met absolute zekerheid, dat een stok, die een pop moet voorstellen, van hout is, een voorwerp, dat totaal ongevoelig is voor de dwaze, lieve woordjes en onherkenbare lettergrepen, die een poppenmoedertje spreekt. De man. die langs kwam, was een vreem deling. Hij sprak het kind aan met „meisje". „Dag meisje. Is je kindje zoet? Hoe heet het?" Verwonderd en wantrouwend zag het meisje op naar den man. Verwonderd, om dat iedereen wist, dat zij Lizette heette, en iedereen haar met dien naam aansprak, en wantrouwend, omdat niemand haar ooit had beschouwd als een moedertje. Zij wist het een geheim van zichzelf, waar ieder mee spotte, of medelijdend om glimlachte. „M'sieu?" vroeg ze, alsof zij zijn vraag niet begreep. „Ik vraag, of je kindje zoet is?" „Si m'sieu, ze slaapt". Ze hief de pop langzaam op, voorzichtig, om de slaap niet te storen. ,,'t Is een lief kindjeeh, hoe heet je?" „Lizette. Wie bent u?" „Ik heb ook een kindje, Lizette. Nog mooier dan het jouwe". Verrast sprong het meisje op, en ging naar de heg. Hier was iemand, die haar niet voor den gek hield. En tegelijk werd ze ja- van beheeren van geld. Meer doelmatig lijkt het ons, indien het geld rentegevend wordt belegd, hetzij b.v. bij de rijkspost spaarbank, hetzij bij de gemeente zelf. De rente van dit belegd kasgeld zou kunnen dienen ofwel voor den betrokkene zelf, of wel ten goede kunnen komen aan den ge wonen B-steun. Zouden de spaarders zelf het rentebedrag pondspondsgewijze ontvan gen. dan zal aan deze uitkeering een inge wikkelde renteberekening vooraf moeten gaan, wat vele gemeentebesturen wellicht zal doen terugschrikken. Het nutteloos la ten liggen van het geld achten wij niet ge- wenscht, terwijl van den anderen kant het gebruiken, door de gemeente van het ge spaarde geld der werkloozen zonder ren tevergoeding niet billijk is te noemen. In hoeverre het Rijk zich zal verzetten tegen het uitkeeren van een hooger- bedrag dan resp. 0.50 en 0.65 per week (dus ver meerderd met rente) zou nader onderzocht kunnen worden. Een zekere „medezeggenschap". Bij den extra B-steun ligt o.i. een „me dezeggenschap" ten grondslag van den werklooze. Bij den gewonen B-steun heeft hij zich te schikken in hetgeen de overheid hem wenscht te geven; de behoeften van het gezin zijn in de eerste plaats maatstaf - gevend. Anders is dit bij den extra B-steun. In dezen steun draagt de werklooze zelf bij en het is in ons staatsbestel nog zoo, dat, waar twee personen rechten scheppen, ook twee personen rechten hebben, i.e. werklooze en overheid. Over de aanwen ding van „zijn gelden" zal de werklooze dus een woordje mogen meepraten; het B- comité is ingeschakeld om een juist toe zicht op deze verstrekking te houden. Een kleine becijfering, hoeveel het „sparen" den gemeenten kosten. Zullen alle gemeenten medewerking ver leenen? De regeling gaat er van uit, dat het voor rekening der overheid blijvende gedeelte gedragen wordt door rijk en ge meenten, in de mate van de bijdragen uit 't Werkloosheidssubsidiefonds. Hoe lager het percentage dezer bijdrage is, hoe grooter de bijdrage der gemeente zal worden in de spaarregeling. Voor gemeenten, die hun begootingen op het nippertje sluitend heb ben kunnen maken, zal hier een moeilijk heid ontstaan. Een kleine becijfering zal dit kunnen aantoonen. Stel dat gemiddeld 100 werkloozen op de gemeentekas zijn aan gewezen, die allen zouden kunnen sparen! Een jaarlijksche uitgave wordt hiervoor gevorderd (er van uitgaande dat 5 Opct. ligt beneden 3 en 50 pet. boven 2 kinderen) van f 1700. Ligt de bijdrage uit bovenge- loersch-op dien man, die zei, dat zijn kindje mooier was. „Ja?" vroeg ze ongeloovig. „Ja, maar ik zie het bijna nooit.en ik zou er toch zoo graag mee spelen, net zoo als jij doet. „Houdt u dan niet zooveel van uw kind je? Waarom heb je het niet bij je? Ik heb", ze wees op haar pon, „ik heb Monique altijd bij me De man wr°^f met de hand langs het voorhoofd. Misschien dacht hij aan heel an dere dingen dan Lizette bedoelde. „Ze willen het niet hebben. Ze stoppen het voortdurend voor me weg.... Wil jij het hebben, Lizette.Zou jij er goed voor zorgen? Ze wilden het me gisteren weer afnemen, en vanmorgen ook. Toen heb ik het meegenomen en ben weggeloopen". Het meisje stond met open mond te luis teren naar het onbegrijpelijke verhaal. „Als ik het je nu geef. zul je er dan goed voor zorgen?.... Zeg Lizette, ben je hier altijd?" „Si m'sieu „Dan zal ik het je geven, Lizette. Eiken morgen kom ik dan even kijken naar het kindje.Denk er om: goed \\„r hem zijn hoorhij is mijn eenigst kindje Het voorwerp, dat hij achter zijn jas van daan haalde, was een pop, die bijna een echt menschenkind was. Twee handjes grepen het begeerig, twee lippen smakten zonder woorden te kunnen vinden voor dit fantasie-kind, waarbij haar eigen pop, zelfs voor haar, bijna waardeloos werd. Nu moet ik vlug gaan Lizette geef hem een kus van mij, wil je". De man kreeg plotseling haast om weg te komen. „Zeg tegen niemand, dat je dit kindje van mij hebt gehadToen rende hij weg, zon der nog iets te zeggen. Twee minuten later hielden twee man nen bij haar stil. Twee in uniform. „Is hier een man langs gekomen, Lizet te?" vroeg de een. „Een man, die vroeg of je zijn kindje niet had gezien", vroeg de ander. De lippen van Lizette trilden vóór ze antwoord gaf. Waren dit de menschen, die dien mijnheer zijn kindje niet gunden? De eenige, die ooit met haar gesproken had over hun kinderen? Was hier niet een zeer eenvoudig middel om vriendschap te be wijzen, en die lui, die haar ondervroegen, niets te zeggen? Er zijn hier zooveel menschen langs ge komen.... maar nee, dat hebben ze niet gevraagd.... „Kijk eensvoegde ze er aan toe, „hoe vind je mijn kindje?" Ze hief haar eigen oude pop op: een stok met vier latjes, nee, een kindje van haar zelf. De mannen lachten: „Veel moois is het niet, Lizette, in de Bazar zijn veel mooiere!" Het meisje keek niet boos, integendeel, ze lachte; want er was er één, die haar begrepen had. En zijn vijanden had ze voor den gek gehouden. „Kom", zei de eene man tot den andere, „laten we dien krankzinnige eens gaan op zoeken. Dat meisje is al precies eender als hij: hij denkt ook, dat een pop een echt kind is...." noemd fonds beneden 50 pet. dan volgt hieruit, dat minstens een bedrag van 850 voor rekening der gemeente komt. Ge meenten met een werkloozenaantal van 100 (in onze tuindersstrekeh niets bijzon ders) zullen moeite hebben met het vin den van dekking voor deze uitgaven. Ten slotte vraagt een gemeentelijk be zwaar oplossing. In Februari van dit jaar heeft de regeering de mogelijkheid onder de oogen gezien om de verstrekking van den B-steun rechtstreeks door het Rijk te doen geschieden, om hierdoor prijsregelend te kunnen optreden. Van de zijden der ge meentebesturen is hiertegen geageerd, Niet ten onrechte. De middenstand, die toch reeds achtergesteld wordt doordat de werkloozen niet meer zulke inkoopen kun nen doen dan vroeger, zal ook nu nog uit geschakeld worden, nu er een klein beetje te verdienen valt! Dit zou niet billijk zijn. Als men van meer nabij deze B-verstrek kingen meemaakt, dan blijkt daaruit dat vele middenstanders prijzen noteeren, wel ke liggen ver beneden de marktprijzen. Een streven der regeering om de verstrek king aan zich te houden zal dan ook, voor al ten plattelande, op tegenstand stuiten. Gelukkig is de inhoud van het rondschrij ven der regeering minder angstaanjagend, dan het zich aanvankelijk liet aanzien. Blijkens een bericht heeft de regeering in een onderhoud met de drie Nederland- sche middenstandsvereenigingen medege deeld,' dat eerst dan tot verstrekking door het Rijk zal worden overgegaan, indien blijken mocht dat in eenige gemeente een ondoelmatige verstrekking der natura-goe- deren plaats vindt, waarbij gedoeld wordt op prijs en kwaliteit. Indien dus de mid denstand zich wacht voor een „sla'tje slaan uit deze zaak", dan zal men een in grijpen van overheidswege niet behoeven te vreezen. SCHAMINéE. Woubrugge. Leiden NED. R. K. VOLKSBOND, AFD- LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw,' Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur Maandag: Repetitie Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur. Maandag: Cursus Banketbakkers, 8 uur. Dinsdag: Bijeenkomst Maria-Congrega- tie, 8 uur. Dinsdag: Tuinbouwcursus, 8 uur. Woensdag: Bestuursraadvergadering, 8 uur. Woensdag: Repetitie Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur. Woensdag: „De Poedelaars", 8 uur. Donderdag: Ledenvergadering Textielar beiders, 8 uur. Donderdag: Ledenvergadering Werk meesters, 8 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur, op het Kantoor. Zaterdag: Bibliotheek, 78 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. N.B. Op den Bestuursraad a.s. Woensdag wordt het winterprogram besproken! Aller aanwezigheid dringend ge wenscht. Woens dag 20 October filmavond, dan komt U toch ook? INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: Maandag: P. Rijzevoort en C. Bilderbeek; Dinsdag: G. Bot en J. Bent veld; Donderdag: H. Nijhuis en F. Over- dijk; Zaterdag: J. Compier en C. v. Tol. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Tafeltennis. 8.30 uur: Vergadering District Competitie .Dinsdag: Maandvergadering Afd. Gehuw den te 8.30 uur. Na de conferentie prijs- kakrten. Geen bijeenkomst voor de Gezellen. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaffer". 8.30 uur: Aspirantencursus. 8.30 uur: Gecombineerde vergadering Commissarissen Gezellen en Gehuwde Ge zellen. Donderdag: Bijeenkomsten van 8.00 10.15 uur. 8.15 uur Tafeltennis. Van 8.159.15 uur bibliotheek. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Vrijdag: 8.30 uur: Repetitie Muziekge zelschap „Frans Schweitzer". 8.30 uur: Repetitie Tooneelclub Afd. Jongeren. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Van 8.159.15 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Mededeelingen: Maandag, Woensdag en Donderdag 6.30 uur spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Dezer dagen zullen de loten gepresen teerd worden voor de Retraiteclub „St. Clemens Maria Hofbauer." Wij hopen dat een ieder één of meerdere loten zal koopen, daar het doel is, onzen werk looze gezellen een retraite te laten mede maken. KRUISVAART. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Maandag, 7.30 uur: Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag, 7.30 uur: Franciscusban. Woensdag,en 7.30 uur: Paschalisban. Donderdag, 7.30 u.: Postzegel en Missie club. Geen Zaag- en Houtsnijclub. 7.30 uur Servatiusban. Vrijdag, 7.30 uur: Martinusban. Inschrijving nieuwe leden Zondagmid dag. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Maandag: 7.30 uur: Don Boscoban. 8.00 uur Adspirantenban. Dinsdag, 7.30 uur: Lodewijkban. Dinsdag, 8.30 uur: Franciscusban. 8.30 uur: Godfriedban. Woensdag: 8.00 uur: Don Boscoban. 8.30 uur: Tarcisiusban. Donderdag, 8 uur: Trommelen. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor alle Kruisvaarders. Cohort: St. Pancras. Burcht: Anna Paulownastraat. Maandag: 7.30 uur: Norbertusvendel. 7.30 uur Adspirantenban I. Dinsdag, 7.30 uur: Roode Vendel. 7.30 uur: Adspirantenban II. Woensdag, 7.30 uur: Don Boscoban. 7.30 uur: Adspirantenban III Donderdag: 7.30 uur: Servatiusban. 7.30 Stephanusban. Vrijdag, 7.30 uur: Willibrordusban. Zaterdag 56 uur: Afrekenen 3 Cents fonds en Spaarbank. De spaarbank staat open voor iedereen! Zoowel voor je uniform als voor het kamp te sparen. Over het geheel maakt die bank nog geen erg goede zaken. Als je nu be gint te sparen heb je volgend jaar je kampgeld wel bij elkaar. En anders zit je met de brokken. Wie zorgt voor goud aanvoer? ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Maandag en Woensdag geen Francis- cusvrienden. Maandag 8 uur: Ouderavond. Dinsdag: 6.30 Sloyd I en II. Geen gymnastiek. Donderdag, 8.15 uur: Tooneelclub. Vrijdag, 6.45 uur: Sloyd III en IV. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Maandag 11 Oct. 7 uur H. Mis. Parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph: Maandag: 7.008.30 leden 1315 jaar. 8.15 leidsters vergadering. Woensdag: 8.009.30 uur naaien. 8.159.45 uur leden boven 18 jaar. Donderdag: 89.30 uur leden 1518 jaar Parochie: St. Petrus. Dinsdag: 6.458 15 uur leden 1315 j. Dinsdag: 8.159.45 uur leden 1518 j. Donderdag: 6.458.15 uur leden 1315 jaar. 8.159.45 uur leden 1518jaar. Zaterdag: 2.003.30 uur Muloclub. Parochie: St. Leonardus. Woensdag, 8.3010 uur leden boven 18j Donderdag, 7.309 uur: leden 1315 j. Parochie: Hartebrug. Dinsdag, 8.159.45 uur naaien. Donderdag: 7.008.15 uur leden 1315 jaar. 8.159.45 uur leden boven 18 jaar. 8.159.45 uur leden 1518 jaar. Zaterdag, 2.003.30 uur Muloclub. Interparochieele clubs: Maandag: 8.3010 uur zang. Woensdag: 23 uur Kruiskinderen. Donderdag: 8.3010 uur viool. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". Maandag: 45 uur kleuters St. Petrus parochie. 8.309.30 uur, Dames Afd. I. Woensdag: 3.304.30 uur kleuters Hee- ren singel. Vrijdag: 6.157.15 uur: Meisjes I, Ur- sulasteeg. 7.308.30 uur Meisjes II, Ursulasteeg. 8.459.45 uur Dames II R.K. H.B.S. Zaterdag: 23 uur: Kleuters Ursulasteeg ST. ODO-KNAPENKOOR. Maandag: half vijf groep C; kwart over vijf groep B; zes uur Groep A. Dinsdag en Donderdag: geen repetitie. Vrijdag: zes uur groep A. Hallo Boys!! Je ziet: deze week doen we het kalm aan! Goed gelezen?? Mooi zoo! En nu nog dit: Je kunt een „eerste Zangers graad" behalen om in Groep B te komen. De jongens van Groep B zingen mee met de meerstemmige gezangen op het koor in de Kerk. De jongens van Groep B kunnen een „tweede Zangersgraad" behalen om in groep A te komen. De jongens van deze A.- groep zingen op het altaar en op het koor de meerstemmige gezangen mee en helpen bij de Volkszang. De jongens van Groep A kunnen nog een „derde Zangersgraad" behalen, waardoor zij lid worden van de z.g. „schola". Deze „Schola" zingt zoo nu en dan de moeilijker Gregoriaansche gezangen mee met de Hee- ren, en zingt zoo nu en dan ook in het Lof met de Heeren de Gregoriaansche gezangen. Uitvoeringen buiten de kerk worden ge geven door de jongens van Groep A. Zoo heb ik een uitnoodiging gehad van een ver- eeniging in Zoeterwoude! Jongens van Groep A: half November gaan we met de autobus naar Zoeterwoude om onze eerste Uitvoering te geven!! Reuze hè?Doet je best! Danhierbij onze beste groeten aan de St. Odo-knapen van Oegstgeest! Ik heb die „broertjes" deze week ontdekt!! Boys! Tot kijks hoor! Kapelaan E. A. M. Paap pr.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10