SI NIEUWS STADS f Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 4 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad De Raad vergaderde hedenmiddag te 2 uur onder voorzitterschap van den burge meester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving wethouder Splinter en de heer Dubbeldeman. Na behandeling van de Ingekomen Stuk ken wordt overgegaan tot de agenda: 1. Benoeming van twee leden van het Bestuur van de Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmanswonin gen te Leiden. (Aftredend zijn de heeren Weijer en mr. Cosman). Benoemd worden de heeren G. P. E.'Weij er en mr. E. A. Cosman. 2. Benoeming van twee leden van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. (Aftredend zijn de heeren prof. dr. van der Hoeven en dr. Jorissen. Prof. van der Koeven stelde zich niet meer beschikbaar. Aanbevolen worden prof. dr. de Vries en dr. Jorissen). De heer v. Eek (S.D.A.P.) vestigt er de aandacht op, dat in het college van cura toren geen rekening is gehouden met de soc. democraten. Spr. zal zich thans niet verzet ten tegen de benoeming van de aanbevole- xien, doch verzoekt curatoren in den ver volge daarmede rekening te houden. Wethouder Tepe (R.K.) merkt op, dat het college van B. en W. over deze aanbe veling geen zeggingsschap heeft. Benoemd worden prof. dr. J. de Vries en dr. W. P. Jorissen. 3. Benoeming van een tijdelijk Jeeraar in het lijnteekenen aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes. (Voorgedragen wordt de heer Wattez). Benoemd wordt de heer J. H. Wattez. 4. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de handelswetenschappen aan de Hoo gere Burgerschool voor Meisjes. (Voorgedragen wordt mr. dr. Knol). Benoemd wordt de heer mr. dr. H. D. M. Knol. 5. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Duitsch aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (Voorgedragen wordt mej. dr. Dijkster- huis). Benoemd wordt mej. dr. A. Dijksterhuis. 6. Benoeming van een tijdelijk leerares in de natuurkunde, mechanica en-cosmo- grafie aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (Voorgedragen wordt mej. dra. A. P. Keesom). Benoemd wordt mej. dra. A. P. Keesom. 7. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (Voorgedragen wordt de heer Kok). Benoemd wordt de heer dr. J. A. Kok. De heer G o s 1 i n g a (A.R.) merkt op. dat het wel zeer lang geduurd heeft voordat deze voordracht ons bereikt heeft. In Mei j.l. is de vacature reeds ontstaan. Een om vangrijk vooronderzoek behoefde hier toch niet plaats te hebben. Een zoo langdurige vacature acht spr. niet in het belang van het onderwijs. Voorts protesteert spr. er opnieuw tegen, dat hier weer een onderwijzeres wordt voorgedragen, terwijl er zooveel mannelij ke candidaten zijn, die op wachtgeld ge steld zijn. Met alle waardeering voor de on derwijzeressen, is een percentage vrouwe lijke krachten als hier bij het openbaar L.O. is aangesteld, funest voor het L.O. De heer v. Eek (S.D.A.P.) is het niet met den heer Goslinga eens, dat de ge meente zooveel mogelijk de onderwijzeres sen vervangen moeten worden door onder wijzers. Het peil van het L.O. wordt door het hooge percentage onderwijzeressen z.i. niet geschaad, daar de vrouw voor deze functie wel degelijk geschikt is. Wethouder Tepe (R.K.) antwoordt, dat verschillende factoren tot de vertraging hebben bijgedragen. Ook de vacanties heb ben schuld daaraan. De belangen van het onderwijs zijn er echter niet door geschaad. Afwijzing van het voorstel yan B. en W. zou thans zeer zeker groote schade aan het onderwijs toebrengen. Juist omdat men meende door overplaatsing in de vacature te kunnen voorzien, heeft de vertraging voor een groot deel veroorzaakt. Wat het aanstellen van wachtgelders be treft, daartoe worden wij zelfs verplicht. Wij hebben dan ook in de eerste plaats naar de Leidsche wachtgelders en -geldsters uit gezien. Leidsche wachtgelders waren er niet meer; zoo bleven alleen wachtgeldsters over. Wij zijn dus beperkt in onze keuze, de eerste voorgedragene is een wachtgeld ster. Van het groot aantal onderwijzeres sen ducht spr. geen gevaar voor het L.O., vooral niet wanneer het goede krachten zijn. De heer Goslinga (A.R.) is niet tegen de vrouwelijke onderwijzeres als zoodanig, maar komt op tegen de achterstelling van het mannelijk element bij het vrouwelijk. Van de excuses voor de vertraging aan vaardt spr. alleen het argument, dat men aanvankelijk gedacht heeft door inkrim ping een onderwijskracht uit te sparen. In trekking van deze voordracht brengt geen nieuwe vertraging, daar de voorgedragen onderwijzeres eerst nog ontslag moet ne men, terwijl een wachtgelder direct dispo nibel is. Spr. stelt voor, deze voordracht terug te trekken en te vervangen door een mannelij- ken candidaat. De heer de Reede (C.H.) is het groo- tendeels met den heer Goslinga eens, doch verzet zich toch tegen dit voorstel .Men kan ook afwijken van de volgorde. Op de voor dracht staan twee candidaten, die wel eenig wachtgeld genieten doch geen wachtgeldei's zijn in den waren zin des woords. Mej. Thorbecke is kweekelinge en heeft geen aanstelling elders. Deze komt z.i. het eerst in aanmerking. Wethouder Tepe (R.K.) ontraadt het voorstel. j Het voorstel-G o s 1 i n g a wordt verwor pen met 27 tegen 4 stemmen. Voor de heeren: Eikerbout, v. d. Tas, Gos linga en Beekenkamp. Bij de stemming over de benoeming blij ken 14 stemmen te zijn uitgebracht op mej. L. G. Tuk, no. 1 van de voordracht, terwijl 14 stemmen waren uitgebracht op mej. G. K. Thorbecke (no. 3). Een nieuwe stem ming moest derhalve plaats hebben, welke de volgende uitslag heeft: op mej. Tuk 15 stemmen, op mej. Thorbecke 16 stemmen, zoodat de laatste benoemd is. (Wordt vervolgd). R.K. DAMES HOCKEY-CLUB. Na het verdwijnen van de haast onover winnelijke hockey-Rood-Witters, bleef er in veler damesharten een spijtig gevoel, dat er voor haar nu heelemaal geen gelegenheid meer zou zijn om eens fel tegen het balletje te slaan. Maar een stel enthousiasten heeft niet stil gestaan. Er is in oprichting een nieuwe R.K. Leidsche Dames Hockey-club. Er is een trainer aangezocht, n.l. de heer J. Duindam. Als speelmiddagen zijn vast gesteld Woensdag, Zaterdag en Zondag. Er zal een goed bespeelbaar veld komen (zon der de bekende modderpoelen van vroegere generaties), met kleedgelegenheid en alles wat erbij behoort. Alleen mankeeren nog enkele speelsters om de volgende week te beginnen. Wie maken het eerste twintigtal vol? Heden, Maandag-avond half negen, wor den alle plannen nog eens besproken en overwogen ten huize van mej. Ada. Wil mink, Cobetstraat 32, waar ieder aspirant hockey-ster dringend verzocht wordt te genwoordig te zijn. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Groote onderlinge schietwedstrijd. De plaatselijke afdeeling van de Bijz. Vrijw. Landstorm organiseerde vorige week in „Den Burcht" een groote onderlin- gen wedstrijd ter opening van het winter seizoen. Door verschillende firma's en par ticulieren waren hiervoor prijzen beschik baar gesteld, terwijl de heeren H. M. Ver- hulst en A. Parmentier een wisselplaquette met "wisselmedaille en een beker hadden aangeboden. In totaal bedroeg het aantal prijzen 75. Voor dezen wedstrijd bleek zeer veel animo te bestaan, zoodat op de personeele en vrije baan door niet minder dan 70 en 47 leden werd geschoten. Van hun belangstelling gaven blijk de heeren ds. de Wit, Parentier en v. Seven- ter, vormend het dagelijksch bestuur der Plaatselijke Landstormcommissie, van wie de eerste, als pas gekozen voorzitter, op hartelijke wijze werd welkom geheeten door den wedstrijd-leider, den res. Ie luit. Th. Zouteriks. Na afloop richtte ds. de Wit zich met een kort woord tot de aanwezige leden, waarbij het speciaal roemde de uitste kende geest en goede kameraadschap, wel ke tijdens dezen wedstrijd heerschten. Hieronder volgen nog de voornaamste prijswinnaars: Personeele baan, maximum 50 punten: le prijs eeiXwisselplaquette .P .Grasman (50 p.), 2e prijs P. Waasdorp (4747), 3e prijs D. Ringelberg (4747), 4e prijs Heshusius (43 p.). Vrije baan, maximum 90 punten in 3 se ries van 3 schoten: le pr. P. Grasman, 30 3029, 2e pr. D. Wassenaar 302929, 3e pr. A. M. Jonkbloed 302928, 4e pr. A. Teleng 30—29—28, 5e pr. J. Stafleu 30 —29—28. MILITARIA. De wachtmeesters v. d. Boon, v. Benten en de fourier Stolk van het 6e Regiment- Veld-Artillerie alhier, worden met ingang van 18 October a.s. gedetacheerd te Amers foort voor het volgen van een cursus voor Opperwachtmeester-Administrateur. De onderoff. van de lichting 31 en 29 van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier ko men van 427 October a.s. voor herhalings oefeningen onder de wapenen. De korporaals en manschappen van 11 27 October a.s. In het tijdvak 49 October komen 10 re serve-officieren bij het 6e Regiment Veld- Artillerie alhier onder de wapenen, voor het volgen van een gecomprimeerden cur sus, algemeene Artilleriedienst. Op den Ho^ge Rijndijk brak het tuig van het paard hetwelk gespannen was voor een woonwagen, waardoor het paard op hol sloeg. De bestuurder, die hulpbehoevend was viel van den wagen. De «(heer M. Brugman, die aldaar een consumptietent heeft, zag het ongeval en mocht het genoegen hebben het paard tot stilstand te brengen. Een tweetal honden, die in den woonwagen aanwezig waren, hebben de hulp van den 'heer B. beloond door hem pijnlijk in zijn beenen te bij ten. Zooals ons door den Directeur van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon wordt bericht, bestaat er voor onver- mogenden Woensdag en Donderdag 6 en 7 October in het Elisabeth Hof aan de Oude Vest (van 912 en 24 uur) gelegenheid, zoo noodig, zich aan te melden voor koste- looze Genees- en heelkundige hulp gedu rende het jaar 1938. Gegadigden worden verzocht mede te brengen, trouwboekje, eventueel kaart over 1937, door ondersteunden van Maatschappe lijk Hulpbetoon Legitimatiekaart, door on dersteunden van den Dienst voor Soc. Za ken Bondsboekjc of Legitimatiekaart. HULPACTIE SPORT. Saldo van Vrijdag 152.58 Drie Octoberfeesten Giro 69230. Brievenbus Zoeterw. Sin gel 33. UITBREIDING DER DRINKWATER VOORZIENING. Kosten op ongeveer 3/4 millioen geraamd. Eenigen tijd geleden is in den Leidschen gemeenteraad gewezen op de omstandig heid, dat binnen niet al te langen tijd de Leidsche Duinwatermaatschappij, een semi- gemeentelijk bedrijf, welke Leiden en eeni- ge omliggende gemeenten van drinkwater voorziet, niet meer in staat zou zijn vol doende water te leveren, aangezien er dan niet meer voldoende water aan de duinen zou kunnen worden onttrokken. Naar wij vernemen hebben de directeur dezer maatschappij en de yier commissa rissen, onder wie de president-commissaris wethouder Verwey, een driedaagsch bezoek gebraoht aan Parijs, teneinde aldaar de wa tervoorziening in oogenschouw te nemen in verband met de plannen tot uitbreiding der watervoorziening in de Katwijksche dui nen. Vrijdag zijn deze heeren van hun bezoek aan Parijs te Leiden teruggekeerd. Naar wij eveneens vernemen zal reeds binnen enkele weken worden besloten de drinkwatervoorziening te Katwijk zoodanig uit te breiden, dat voor de komende 40 a 50 jaren een voldoende drinkwatervoorzie ning is gewaarborgd. De kosten hiervan worden op ruim 700.000 geraamd. VERBETERING STRAATVERLICHTING HOOGEWOERD. Aan B. en W. dezer gemeente is door het Bestuur en de leden der Buurtvereeniging „Hoogewoerd", alsmede namens alle overige bewoners(sters)- niet-leden van de Buurt vereeniging, een schrijven gezonden, waar in zij hun grooten dank betuigen voor het op zulk een vlugge wijze doen aanbrengen van de verbeterde straatverlichting. Het aspect van onze straat, aldus het schrijven, is in hooge mate des avonds ver beterd, en wij hopen, dat bij voorkomende gelegenheden wij niet tevergeefs ons tot Uw college en den Gem. Raad zullen mogen wenden, indien cr andere algemeene be langen ten opzichte van de Hoogewoerd en deszelfs bewoners(sters) in het gedrang zouden kunnen geraken, e.d. HET 3 OCTOBERFEEST EN HET POLITIERAPPORT De drukke Zaterdag is, in aanmerking genomen, dat tienduizenden den geheelen dag op straat hebben vertoefd, waarbij vooral de jeugd soms tot de gekste caprio len overging, 'toch betrekkelijk kalm ge weest voor wat de ongelukken betreft. De politie heeft wel een bijzonder aan deel in de, drukte gehad zoodat voor de talrijke toegepaste maatregelen noodig voor zulk een massa-bezoek, wel een woord van lof toekomt. Uit den aard der zaak vermeldt het po litierapport de voorgekomen ongevallen en andere gebeurtenissen. Wij laten ze hier volgen: De 19-jarige Scheveninger, de B. ge naamd, die uit jeugdige onbezonnenheid op den rand van een schuitje in een draai molen is gaan zitten, werd tegen een paal geslingerd en bekwam een rechterkaak- fractuur. Van het feestterrein belandde hij in het Academisch Ziekenhuis. De 35-jarige J. F. P. uit Den Haag, tij delijk liggend met een woonschuit te Lei den, maakte het den bezoekers van het café Eigenzorg op den Stationsweg lastig. De portier van het café kwam tusschen- beide en gooide den man er uit. Deze werd nijdig en sloeg een ruit in, waarbij hij zich aan de hand bloedend verwondde. De Schimmybaan op het Schuttersveld heeft op z'n geweten, dat vier personen een ontwrichten voet kregen, één een schaafwond, een ander een hoofdwond, terwijl nog een ander een gekneusden voet opliep. Een vroolijke jongedame manoeuvreer de zoo enthousiast met een leeg bier- fleschje, dat ze daarmede den 30-jarigen T. C. uit Den Haag een bloedende neus bezorgde. Het 16-jarige meisje S. R. uit Den Haag «riel op de autobaan en brak haar linker- pink. Drie fuifnummers kregen ruzie, hetgeen den 20-jarigen W. een niet-ernstige wond aan het linkeroor bezorgde. Vele portemónnaies zijn van eigenaar verwisseld, deels zijn ze gerold, maar de meeste werden aangegeven als te zijn ver loren. Het gaat om bedragen van 23, 30, ƒ1.50, 0.30, ƒ1.50, ƒ1, ƒ8, ƒ1.25, 25, 10. Ook een polshorloge verdween in de drukte. Verscheidene ruiten hebben het moeten ontgelden. Op de Steenstraat werd. de winkelruit van den horlogemaker S. ver nield, doordat de 18-jarige A. de R. uit den Haag er doorheen werd gegooid. Uur werken werden in grooten getale gescha- digd, hetgeen voor den winkelier een strop van naar schatting 300 beteekent. Vijf-en-twintig feestgangers kwamen op het station alhier aan op een oogenblik, dat alle treinen waren vertrokken. Zij be legerden daarop de bagageloods en stelden een ultimatum, dat zij of een extra-trein moesten hebben of zij hielden de bagage- loods bezet. Zij kregen niet hun zin, maar wel een aantal politie-agenten op bezoek, die de loods met den krachtigen arm ont ruimden. Drie personen werden opgebracht we gens opentiare dronkenschap. Twee processen-verbaal werden opge maakt wegens overtreding der loterijwet. Een eerlijke Leidenaar deponeerde aan het politiebureau een portefeuille, inhou dende een bedrag van ƒ100. Handelregister K. en K. W ij z i g i n g e n. 1520 J. C. van der Geest, Alkemade, B. 425, Caféhouder. Overl. Eig.: J. C. van der Geest, d.d. 11 Nov. 1935. W-z. handelsn. in: Wed. J. C. van der Geest. N.E.: Wed. A. van -der Geestvan Velsen, Alkemade. 57. Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. N.V. Leiden, Heerengracht 46. N. dir.. J. ter Haar,Leiden. 489 Naamlooze Venunootschap Boek drukkerij voorheen L. van Nitferik Hzn., Leiden, Kaiserstraat 9. Uittr. comm. H. F. van der Meer, Overveen. Geveilde perceelen. -i Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- kusse alhier: Het pand waarin gevestigd geweest Café „Rembrandt" Noordeinde 49 na verhooging in bod 8500.kooper de heer J. P. J. Doorschodt te Wassenaar q.q. voor 8500. Het heerenhuis met tuin Rijnsburger weg 136 in bod 7000.kooper de heer J. J. de Cler alhier q.q. voor 7000. Het woonhuis 4e Binnenvestgracht 36 in bod 2000.kooper de heer J. Zitman al hier q.q. voor 2000. OUDE VROUW DOOD IN BED GEVONDEN. Het was den buren reeds sinds eenige da gen opgevallen, dat de 72-jarige juffrouw M. Th v. d. M. in de Westerbaenstraat te 's-Gravenhage zich niet op straat vertoon de. De deur was en bleef op slot en wan neer men belde werd eveneens geen ge hoor gegeven. De buren waarschuwden de politie, die zich toegang tot het huisje verschafte. Zjj kwam tot de ontdekking, dat de oude vrouw dood op bed lag. Het lijk werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overge bracht. Van misdrijf is niet gebleken. PAARD OP HOL GESLAGEN. Voetgangster gedood. Hedenmiddag om één uur is het paard van den voerman Vullings te Beringen (gem. Helden), dat voor een turfkar ge spannen was, te FanningenHeuvelhoek bij het ontladen van den wagen geschrok ken en op hol geslagen. Het paard wierp de »77-jarige wed. G., die langs, den weg liep, omver. De vrouw was op slag dood. Vervolgens liep het paard nog een eind door, rukte zich toen uit het tuig en viel ongeveer 500 meter verder neer. Het werd daarbij deerlijk gewond. KINDJE GESTIKT. Gistermiddag is het eenjarig kindje van de familie van Leuben te Brouwersluis, in de gemeente Bakel, bij het opstaan in zijn bedje in het koord van de gordijnen ver ward geraakt. Toen de ouders de hachelijke situatie bemerkten, was de kleine reeds den verstikkingsdood gestorven. DE AUTODIEFSTAL TE GRONINGEN. Twee jongelieden te Veendam aangehouden De politie te Veendam is er reeds giste ren in geslaagd de beide jongelieden, die de auto van dr. Free te Groningen hadden bemachtigd (men zie elders in dit blad), en er mee vandoor waren gegaan, tot zij haar bij de brug te Heiligerlee in stukken reden, aan te houden. Het zijn de 18-ja- rige S. H. en de 22-jarige J. H. Sbeiden woonachtig te Groningen. Zij worden ter beschikking van den commissaris van po litie te Groningen gesteld. Binnen één week tijds zijn in Gronin gen drie auto's gestolen en zwaar bescha digd. Men vermoedt, dat de beide aange houdenen ook hieraan schuld hebben. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. DE ONGEREGELDHEDEN TE LONDEN. De optocht der Fascisten. LONDEN. 4 Oct. (A. N. P.) Volgens de laatste berichten zijn 111 personen gear resteerd, terwijl een dertigtal anderen ge wond werd tijdens den fascistenoptocht in het Eastend. Ook botsingen in Aberdeen. LONDEN, 4 Oct. (A. N. P.). De politie heeft verscheidene malen charges moeten uitvoeren in Aberdeen, waar verscheide ne duizenden deelnemers aan een bijeen komst ten gunste van de oprichting van een uiterst linksch volksfront slaags wa ren geraakt met fascisten, die zich per vrachtauto naar een in een andere wijk georganiseerde betooging begaven. DE STRIJD IN CHINA De strijd om Sjanghai SJANGHAI. 4 Oct. (A.N.P.). Het tooneel der Japansche krijgsverrichtingen is tijdelijk verplaatst naar Tsjapei, waar felle gevecehten geleverd worden. De Japanneezen doen een desperaten aanval op het Noorderstation, maar stuiten daar bij op den energieken weerstand der Chi- neezen, die thans in het bezit zijn van een aanzienlijke hoeveelheid nieuw geschut. In den sector van Lotjen-Lioehang ver sterken de Japanneezen hun nieuwe stel lingen. Intusschen bombardeeren de Ja pansche vliegtuigen de Chineesche ver sterkingen en ravitailleeringslinies achter het front zwaar. Chineesche tegenaanval in het Noorden verloopt gunstig SJANGHAI, 4 October (A.N.P.). Het blad „Tapoenpau" meldt, dat de Chinee sche tegenaanvallen langs den spoorweg Tientsin-Poekau een gunstig beloop heb ben. De Chineesche pantsertrein die zich in Noordelijke richting beweegt, is voorbij Tetsjoe, een belangrijke plaats in het Noorden van Sjantoeng, in de nabijheid van de grens van Hopei gekomen. Een Chineesche kolonne, die uit het Westen komt, is de spoorlijn in de omgeving van Poetau, op 30 K.M. ten Zuiden van Tsjangtsjoe gepasseerd en heeft Nanpi op 10 K.M. ten Oosten van den spoorweg be zet. SIR HUGH KNATCHBULL HUGESSEN NAAR NEDERLANDSCH INDIë. SJANGHAI, 4 October. (A. N. P.). De Britsche ambassadeur in China, sir Hugh Knatchbull Hugessen, is naar Hongkong vertrokken, waar het scheep zal gaan naar Nederlandseh Indië tenein de daar volledig herstel te zoeken van de verwondingen, die hij bekomen had. BUITENLANDSCHE SCHEPEN MOETEN TSJEFOE VERLATEN SJANGHAI, 4 October (A.N.P.). De Chineesche autoriteiten van Tsjefoe heb ben het corps consulaire er van in kennis gesteld, dat alle buitenlandsche oorlogs- en koopvaardijschepen binnen twee dagen de haven moeten verlaten. Men gelooft, dat zij het voornemen hebben den pier in de lucht te laten vliegen, teneinde te be letten, dat Japansche oorlogsschepen de haven binnenvaren. Op het oogenblik be vinden zich te Tsjefoe vijf Amerikaansche oorlogsschepen en verscheidene Britsche koopvaardijschepen. FRANCO LAAT NIEUWE MUNTEN MUNTEN SLAAN SAN SEBASTIAN, 4 October (A.N.P.) Generaal Franco heeft een decreet onder teekend, krachtens hetwelk voor het door de rechtschen bezette gebied nieuwe mun ten zullen worden geslagen. HITLER KRIJGT DEN BUECKEBERG IN EIGENDOM. BUECKEBERG, 4 Oct. (A. N. P.). Rijks minister dr. Goebbels heeft den Fuehrer op den Bueckeberg ter gelegenheid van het Oogstdankfeest 1937, een oorkonde overhandigd van den volgenden inhoud: De feestplek van het Duitsche boeren volk moet voor altijd op waardige wijze worden bewaard. Het Pruisische staats- ministerie heeft besloten den Bueckeberg, voor zoover hij als Pruisisch-staatsbezit tot het domein Ohsen behoort, den Fueh rer en Rijkskanselier in bezit te geven, die hierover naar vrijen wil mag beschik ken. AMSTERDAM, 4 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 281 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7278, 6470 en 5262 cent per kg. slachtge- wicht; 38 melk- en kalfkoeien 170230 per stuk, 122 vette kalveren 2e kwal. 56 62 cent, 3e kwal. 4654 cent per kg. le vend gewicht; 81 nuchtere kalveren 7 12, 23 schapen 2530 per stuk; 418 var kens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 6970 cent, zware 6768 en vette 66 67 cent per kg. slachtgewicht; 7 paarden 100170 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 4 Oct. Vee. Aanvoer: 2161 totaal, 563 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren, 667 schapen en lammeren, 676 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 66 en 4856 cent, vette ossen 72, 65 en 5056 cent, vette kalveren 95, 85 en 7075 cent, varkens (levend gewicht) 60, 59 en 58 cent, schapen 50, 45 en 40 cent, lam meren 61, 58 en 53 cent. Prijzen per stuk: schapen 282520, lammeren 18.50 16—14. UTRECHT, 2 Oct. Ve e. Totaal aange voerd stuks vee, waarvan 300 runderen Stieren 0.280.32 per pond, handel ma tig, vrijwel gelijke prijzen; slachtkoeien 2e soort 0.300.34. idem 3e soort 0.27 0 29, per pond, handel redelijk, iets oploo- pende prijzen; vaarzen 150220, pinken 100—140. melkkoeien 160—260, kalf koeien 170275, varekoeien f 140210, per stuk, handel zeer gedrukt; 300 kalve ren, geschetste 6085, ongeschetste 40 60 per stuk, voor de slacht gevraagd, voor het leven slechte handel; 280 nuchte re kalveren 812 per stuk, handel vlug ger, prijzen onveranderd; 340 magere var kens 3254, schrammen 2032, 450 biggenu 1420, per stuk, handel rede lijk; 90 magere schapen 2232, varkens en schrammen hooger, biggen onveran derd; 150 zuiglammeren 1220 per stuk, handel kalm. prijzen iets terugloopend. - Boter. Aanvoer 250 kg. 1.60, kaas 150 kg. 0.50—0.70 pesr kig^. eieren 24.000 stuks 4.005.50 per'100 stuks. DELFT. 2 Oct. Kaas. Aangevoerd 22 stapels komijne kaas. Prijs le soort 56 60. 2e soort 0.530.55 per kg. Handel kalm. WL4SELNOTEERINGEN (AMS^-wnAM^ Londen -8 98*'4 Berlijn 72.60 Parijs 5 95''2 Brussel 30.47 Zwitserland 41 85 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46.20 Oslo 45.05 New York 1.80?/g Praag 6.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3