KERKNIEUWS LUCHTVAART Succesvol Heeren Zak- of Armband Horloge of Dames Armband Horloge of Vulpenhouder met Gouden pen MAANDAG 4 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 ATHLETIEK NIEUW EUROPEESCH RECORD OP 1500 M. Szabo brengt het op 3 min. 48.6 sec. Tydens de atletiekwedstrijden te Boe dapest is de bekende Hongaarsche athleet Miklós Szabo er in geslaagd het Europeesch record op de 1500 M. op zijn naam te bren gen door dezen afstand in den schitteren den tijd van 3 mir* 48.6 sec. af te leggen, waarmede hij dus slechts 4/5 sec. boven het wereldrecord bleef, dat de Nieuw- Zeelandsche athleet Lóvelock tijdens de Olympische Spelen 1936 te Berlijn had ge vestigd. Het oude Europeesche record was sedert 1933 in het bezit van den Italiaan Bec- cali met een tijd van 3 min. 49 sec. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD VAN JOPIE WAALBERG Op de 200 M. schoolslag Tijdens de Zaterdagavond in de overdekte zweminrichting te Gent door de Gentsche Zwemvereeniging georganiseerde internationale wed strijden is Jopie Waalberg, van de Amsterdamsche Dames Zwemclub, er in geslaagd het wereldrecord over 200 meter schoolslag, dat op haar naam stond, met een tijd van 2 min. 58 sec., gevestigd op 27 Juni van dit jaar in het open bad te Zaandijk, te verbeteren en te brengen op 2 min. 56.9 sec. Deze fraaie prestatie, een recordver- betering van 1.1 sec., valt nog meer te loven, indien men bedenlkt, dat de A.D.Z.- ster weinig tegenstand ondervond van de dames Valborg Christensen en Jopie Stroomberg; immers de Deensche zwem ster tikte ruim 10 sec. na de wereldre- cordhoudster aan en Jopie Stroomberg deed er meer dan 13 seconden langer over. De vreugde over dit fraaie resul taat was in het Nederlandsche zwemmers kamp te Gent buitengewoon groot. Be halve Jopie Waalberg werd ook haar trainster, mevr. De DoodKoenen, van alle zijden gelukgewenscht met deze schitterende verrichting. Het is overigens een avond geworden, waarop vele Nederlandsche successen werden behaald. Alleen Nida Senff moest zich geslagen bekennen op de 200 meter rugslag door Ragnhild Hveger, die een tijd noteerde van 2 min. 43.2 sec, toch bijna 2 seconden boven haar wereldre cord op dezen afstand. Nida Senff tikte aan in 2 min. 46 sec. Scheffer won de 100 meter rugslag in den goeden tijd van 1 min. 11.5 sec. Smitshuyzen won hetzelfde nummer schoolslag. Scheffer behaalde zijn tweede zege op de 200 mter borstorawl met een tijd van 2 min. 20.8 sec. voor- Molenaar, met wien hij een feilen strijd om de over winning gevoerd heeft. Het IJ wist na spannenden kamp den watenpolowedstrijd tegen de Antwerp- sche Zwemclub met 4—3 te winnen, na dat de rust met 20 voor de Amster dammers was- ingegaan. Van Oostrom Soede had zijn vereeniging de leiding ge geven en van Aelst maakte er nog voor de pauze 20 van. In de tweede helft verkleinde Casteleyn den achterstand en dezelfde speler zorgde ook voor den ge lijkmaker. Vervolgens kwam het IJ weer in de meerderheid en met goede doel punten van Van Aelst en van den Bosch werd de score tot 42 opgevoerd. Met een ver schot bracht de Combe den eind stand op 43. De belangrijkste uitslagen waren: 100 meter rugslag heeren: 1. 'Scheffer, 1 min. 11,5 sec. 2. van Schouwen 1 min. 12.2 sec. 3. Geerling 1 min. 14.4 sec. 4. Noual (Frankrijk) 1 min. 18.2 sec. 100 meter schoolslag heeren: 1. Smits huyzen 1 min. 16 sec. 2. de Vries (Star Utrecht) 1 min. 16.3 sec. 3. Issele (Belgi6) 20.9 sec. 200 meter rugslag dames: 1. Ragnhild Hveger 2 min, 43.2 sec. 2. Nida Senff 2 min. 46 sec. 3. Iet van Feggelen 2 min. 53.3 sec. 4. mej. d'Hondt (België) 3 min. 10 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg 2 min. 56.9 sec. (nieuw wereld record). 2. Valborg Christensen 3 min. 7,2 sec. 3. Jopie Stroomberg 3 min. 10.3 sec. 4. mej. van de Kerckhove (België) 3 min. 17.4 sec. 200 meter borstcrawl heeren: 1. Schef fer 2 min. 20.8 sec. 2.. Moolenaar 2 min. 21 sec. 3. Heving 2 min. 24 sec. 3. Geer ling 2 min. 27.8 sec. Waterpolo: Het IJAntwerpsche Zwem club 43 (ruststand 20). Ragnhild Hveger won de 100 m. borst crawl met flinken voorsprong op Ali Stijl, terwijl mej. Marien het Belgische record verbeterde met niet minder dan 0.6 sec. Het slot van den avond het was middernacht werd gevormd door het nummer 3 x 50 m. wisselslag, hetwelk door het IJ gewonnen werd. De overige uitslagen waren: 100 m. borstcrawl dames: 1. Ragnhild Hveger 1 min. 7.8 sec.; 2. Ali Stijl, 1 min. 12.6 sec.; 3. mej. Marien 1 min. 14.2 sec.; 4. mej. Brummelkamp (Het IJ), 1 min. 18.5 sec.; 5. mej. Fleuret (Frankrijk) 1 min. 19 sec. 3 x 50 m. wisselslag heeren: 1. Het IJ- ploeg A, 1 min. 34.8 sec.; 2. De Jonge Kampioen, 1 min. 36.2 sec.; 3. C. N. Paris, 1 min. 37.6 sec.; 4. Gentsche Zwemver eeniging, 1 min. 38.7 sec.; 5. Het IJ-ploeg B, 1 min. 43.6 sec. Waterpolo: Gentsche Zwemvereeniging C. N. Paris 8—4. RAGNHILD HVEGER VER BETERT HET WERELD RECORD 400 METER BORSTCRAWL Jopie Waalberg verricht een record-prestatie op de 100111. schoolslag Op den tweeden dag van de inter nationale wedstrijden, georganiseerd door de Gentsche zwemvereeniging, is Ragnhild Hveger er in geslaagd het we reldrecord op de 400 meter borstcrawl, dat sedert 10 Februari van dit jaar op haar naam staat met een tijd van 5 min. 14,2 sec., gevestigd te Kopenhagen, met 0,2 sec. te verbeteren en te bren gen op 5 min. 14 sec. Jopie Waalberg verrichtte een bui tengewoon fraaie prestatie door het Nederlandsch record op de 100 meter schoolslag, dat in haar bezit is, met een tijd van 1 min. 23,8 sec., gevestigd op 20 Maart van dit jaar te 's-Gravenhage, met niet minder dan 1,2 sec. te ver beteren, waardoor het record thans op 1 min. 22,6 sec. staat. Ragnhild Hveger ondervond op de 400 meter borstcrawl geen tegenstand van be- teekenis. Dat zij haar eigen wereldrecord op dezen afstand zou verbeteren, hadden slechts weinigen verwacht. Prachtig soepel gleed de Deensche zwemster door het water. Toen haar tijd bekend werd, ging er een enthousiast gejuich voor deze buitenge wone prestatie op. De Fransche zwemster Fleuret werd tweede in 5 min. 54,3 sec., wel een bewijs, dat de Deensche zwemster geen tegenstandsters van klasse op dit nummer had. Ali Stijl, de jeugdige A.D.Z.-ster, no teerde 6 min. 7,6 sec. en eindigde als vierd. Jopie Waalberg ondervond ditmaal meer tegenstand dan Zaterdag bij haar record verbetering op de 200 meter. Valborg Christensen hield het tempo goed bij, doch tegen den fraaien en krachtigen slag der Amsterdamsche zwemster, die het vooral ook in een mooie eindspurt zocht, was de Deensche zwemster niet opgewassen. De recordverbetering van Jopie Waalberg op den korten afstand is buitengewoon be langrijk, in de eerste plaats omdat zij er in slaagde 1,2 sec. van het oude record af te nemen, en in de tweede plaats omdat zij een stapje nader kwam tot het wereld record van Hanni Hölzener, dat op 1 min. 20,2 sec. staat, ongetwijfeld zeer scherp, doch door Jopie Waalberg in haar huidigen vorm toch wel te benaderen. Het was te verwachten, dat de strijd op de 100 meter borstcrawl voor heeren tusschen de beide rivalen Hoving en Scheffer zou gaan. Hoving was op de laat ste baan iets sneller en tikte in 1 min. 0,4 sec. als eerste aan, waarbij hij slechts 0,2 sec. bleef boven het record van zijn tegen stander. Van de overige wedstrijden rest ons nog te vermelden, dat Nida Senff in goeden stijl de 100 meter rugslag won in 1 min. 14,6 sec. voor Iet van Feggelen, terwijl Ragnhild Hveger als derde aantikte in 1 min. 19 sec., maar zij had toen al de 400 meter borstcrawl achter den rug. AUTOMOBILISME ZEGE VAN ROSEMEYER IN DONINGTON PARK. Het internationale autorenseizoen is Za terdag besloten met races op het circuit van Donington Park in de nabijheid van Nottingham waarbij van de deelnemende Duitschers ditmaal de Auto-Union-rijder (Rosemeyer winnaar werd met een gemid delde snelheid van 133.349 km. per uur. Hij kwam als eerste binnen voor von Brau chitsch, Caracciola, Mueller en Hasse. De uitslag luidde: (totaal afstand 402.25 km).: 1. Rosemeyer (Auto Union), 3 uur 1 min. 21.5 sec., gem. uursnelheid 133.349 km.; 2. von Brauchitsch (Merce des Benz) 3 uur 1 mina 40 sec., gem. uur- snelheid 132.884 km.; 3. Caracciola (Mer cedes Benz) 3 uur 2 min. 18 sec., uursnel heid 132.416 km.; 4. Mueller (Auto Union) 3 uur 4 min. 0.5 sec., gem. uursnelheid 130.613 km.; 5. Hasse (Auto Union) 3 uur 9 min. 50 sec. Op vijf ronden: 6. Prins Bira (Maserati). Op zeven ronden: 7. Dob- son (Era). Op elf ronden: 8. Earl Howe (Eera). DAMMEN BORDEN-COMPETITIE L. D. V. De uitslag van de 3e ronde luidt als volgt: Groep A: J. DreefJ. Huisman Jr. 02, D. A. EppingaG. P. Dille 20, J. Heems kerkS. v. d. Wijngaard 02, J. Kleer N. J. Vavier 20, P. v. LeeuwenI Te- leng 02, P. MarkA. Sladek afgebro ken, J. HesE. M. Harland 20. Groep B: S. v. DuijnA. Blauw 11, A. ter HaarT. D. v. d. Bosoh 20, W. HeemskerkG. v. d. Wiel afgebr., A. J. v. HeeringenP. v. d. Stel 02, M. J. v. HoutenB. Slegtenhorst, J. Huisman Sr. M. v. 't Zelfde 20, W. HuismanW. de Roode 20, F. LardeeA. J. v. d. Le lie 02, W. HarlandB. de Kier 02. Afgebroken en uitgestelde partijen le en 2e ronde: J. HeemskerkH. de Water 11, W. KleijnC. Teunissen 20, P. MarkM. Optendrees 20, A. ter HaarP. v. d. Stel 02, C. TeunissenJ. Kleer 11, N. J. VavierW. Kleijn 02, S. v. d. WijngaardP. de Haan 20, D. de Roo deW. Huisman 11, W. de RoodeJ. Huisman Sr. 11, G. v. d. WielA. ter Haar 02. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". Gistermorgen werd wederom een rit der avondcompetitie voor alle categorien. Door het dampige weder werd door de sportcommissie besloten de ritten eenigs- zins in te korten en startten allereerst de A. en B.-klassers voor een rit over 39 km. In een hoog tempo werd begonnen en het gelukte na eenigen tijd aan J. Schüller een kleinen voorsprong te krijgen, welken hij langen tijd wist te behouden. De renners bleken er echter goeden zin in te hebben en zetten een hevige achtervolging in, waarvan het succes niet uit kon blijven en Schüller werd ingeloopen. Kort was alles bijeen of van der Leest wist te ont vluchten en een grooten voorsprong te krijgen, welke na hevig jachten vlak voor het einde werd ingeloopen. In den eind sprint won J. van der Leest voor Schül ler, van Rooyen en Segaar. De uitslag was: A kl. 1. J. Schüller, 39 km. in 1 uur 3 min. 17 sec., 2. W. van Rooyen. B.-klasse: 1. J. v. d. Leest, 1.3.16; 2. M. Segaar, 1,3.19; 3. Alb. Lodewijks, 1.3.39; 4. F. van den Berg, 1.4.29. De C-klassers reden 29 km. en ook hier werd direct een flink tempo ingezet, waar bij Marijt, Sinteur en Gijsman een ach terstand kregen. Het nieuwe lid C. Ver kerk hield zich zeer goed en kon het tem po aardig volgen. Dat hij den kopgroep bestaande uit de Gebrs. Geen jaar en W. Rijsbergen tenslotte niet kon houden is ze ker te begrijpen van een renner welke voor de tweede maal deelneemt. Hij legde met een flinke voorsprong op de andere renners beslag op de vierde plaats. Den eindsprint in de kopgroep was zeer fel en wist W. Geen jaar te zegevieren. J. Geen jaar lag op de tweede plaats doch kon Wim Rijsbergen niet weerstaan. De eind uitslag was: 1. W. Geen jaar, 29 km. in 57 min. 22 sesc.; 2. W. Rijsbergen; 3. J. Geenjaar; 4. C. Verkerk, 58 min. 26 sec.; 5. G. Marijs; 6. J. Sinteur; 7. P. Gijsman, pech. In de Ronde van Leiden wisten 11 Nieuw Swiftleden zich bij de twaalf prijswinnaars te plaatsen, terwijl de eerste drie plaatsen alle Nieuw Swift leden waren. A.s. Zondag zal het clubkampioenschap lange afstand worden gereden. A. en B. klassers rijden 100 km., C. klassers 60 km. HET WERELDUURRECORD VAN SLAATS. Archambaud's poging het te verbeteren mislukte. Zaterdagmiddag om 17.30 uur -is Mau rice Archambaud op zijn racefiets gaan zitten om te trachten het werelduurrecord van Frans Slaats, dat de Waal wij ker Woensdag jl. te Milaan met 45.558 km. op zijn naam had gebracht, te verbeteren. De poging van den Franschman is mis lukt. Wel verbeterde hij het wereldrecord van Richard over 30 km., dat op 39 min. 17.8 sec. met 0.4 sec., doch na 106 ronden stapte Archambaud af wegens een lekken band. Hij had toen 55 min. 42.4 sesc. gere den en was13.2 sec. achter op Slaats' tijd. Archambaud was tot aan de 25 km. steeds op Slaat's tijd ten achter. Van 25 tot 30 km. ging het echter veel beter en de 30 km. gingen op in 39 min. 17.4 sec., ter wijl Slaats over dezen afstand 39 min. 19.4 sec had gedaan. Na de 35 km. gaf hij op door een lekken band. Doch het wereld record van Slaats had de Franschman, ge zien zijn rijden in de laatste kilometers, waarschijnlijk toch niet verbeterd. Hieronder geven wij nog een overzicht van de tijden van Slaats en Archamband. Slaats: 5 km.: 6 m. 21 sec. 10 km.: 12 m. 5.6 sec. 20 km.: 26 m. 2.6 sec. Halfuur: 22.991 km. 30 km.: 39 m. 19.4 sec. 40 km.: 52 m. 37.8 sec. Archambaud: 5 km.: 6 min. 28.4 sec. 10 km.: 12 min. 58 sec. 20 km.: 26 m. 4 sec. Half uur: 22.952 km. 30 km.: 39 m. 17.4 sec. 40 km.: 52 m. 42.4 sec. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT. Gisteren zijn op Duindigt draverijen gehouden, tijdens welke ook 'n Kam pioenschap van Nederland voor heer rijders werd verraden. De heer Caste leyn won den titel met Nelly Duffy van den heer Kooistra. De uitslagen luidden: Pr ij zendraverij vierde klasse over 1700 m. om den Lotusprijs: 1. Zoeklicht (1720 m.) eig. de Jong. km. tijd 1. min. 35 sec.; 2. Bartinus (1700 m.) eig. Kruithof, km. tijd 1 min. 38 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heer rijders en jockey's, afstand 1300 m., om den Koh-I-Noor-prijs: 1. Alcala, eig. Sie mens, tijd 1 min. 24.2 sec.; 2. op drie leng ten: Yatagan, eig. stal Gruno. Om het Nederlandsch kampioenschap der heerrijders, leden van de Nederland sche heerrijdersclub: 1. en Nederlandsch kampioen: de heer Casteleyn op Nelly Duffy (2040 m.) eig. Kooistra. km. tijd 1 min. 27.1 sec.; 2. Clansman (2020 m.) eig. en ber. van der Sande, km. tijd 1 min. 27.9 sec.; 3. Calumet Bastle (2040) eig. en ber. van den Elshout, km. tijd 1 min. 27.2 sec. Prij zendraverij vierde klasse, afstand 2040 m., om den Luganoprijs: 1. Barones Spencer (2020 m.), eig. sta] Valkeveen, km. tijd 1 min. 35.5 sec.; 2. IJledizoon (2060 m.), eig. van den Oord, km. tijd 1 min. 34.5 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heer rijders en jockey's, afstand 2400 meter, om den Kolomea-prijs: 1. Kenya, eig. lui tenant Immink, tijd 2 min. 44.6 sec.; 2. op 1.5 lengte: Smike, eig. graaf van Bijlandt. Handicap heatdraverij tweede en derde, afstand 1700 meter om den Lucetteprijs: Eerstes heat: 1. Abdullah Scott (1740 m.), eig. stal Gruno. km. tijd 1 min. 33 seconden. Tweede en beslissende heat: 1. Abdullah Scott (1740 m.), eig. stal Gruno, km. tijd 1 min. 30.6 sec. 2. Xaisine Scott (1780 m.), eigenaar 'stal R. SCHAKEN REVANCHEMATCH EU WEALJECHIN. Aljechin in Nederland. Zaterdagmiddag is Dr. A. Aljechin, met den trein uit Parijs te Rotterdam aan gekomen. Hij werd in de Maasstad begroet door jhr. ir. H. Strick van Linschoten, lid van het EuweAljechin comité, die de be langen van den ex-wereldkampioen in dit lichaam zal behartigen en verder door mr. G. C. A. Oskam. Aljechin is hedenmiddag naar Den Haag vertrokken, waar hij de officieele opening van de revanchematch tusschen hem en dr. Euwe, welke plechtigheid in Hotel Witte Brug zal plaats 'vinden, zal bijwo nen. NADERE BIJZONDERHEDEN OVER DE AARDBEVING IN ZUED-SJANTOENG. Hollandsche Missie totaal verwoest. Onze landgenoot Z.H.Excellentie Mgr. Hoowaarts, Apostolisch Vicaris van Tsao- chowfoe in China schrijft aan de K. W. P.: 's Morgens om 5 uur,s (de paters hadden juist hun morgengebed verricht), ont stond plotseling een vreeselijk gerommel, 't Eerste oogenblik dacht ik, dat er Ja- pansche bommen op onze huizen vielen. Ik rende naar buiten naar den tuin en be merkte direct, dat 't een aardbeving was. De daken vielen naar beneden, muren vie len om, alles beefde en trilde. Die schok duurde geen minuut. Nieuwe grootere en kleinere schokken volgden, om 7 uur, om twaalf uur, om kwart voor twee, om kwart voor drie, om drie uur. Ten slotte kwam 's avonds om 7 uur, kort na elkaar nog twee zeer sterke schokken, die alle nog overeind staande muren deden omstorten. Gedurende den nacht kwamen nog steeds weer nieuwe schokken, ongeveer om acht, om negen en om 1 uur, en ook weer één tegen zeven uur 's morgens. De huizen van de paters en van den bis schop, het seminarie, de school, het zus tershuis. alles is verwoest. Ook een deel van de kathedraal van Tsaochowfoe is in gestort en het nog staande deel is onher stelbaar verloren en moet afgebroken wor den. We wonen nu allemaal in de open lucht met veel heidenen en Christenen te zamen. En 't regent ook bovendien nog heel veel. Het aantal dooden in de stad is groot; ook werd er een van onze werklieden ge dood, anderen werden verwond. Een derde deel van onze huizen is ingestort, de an deren zijn zwaar beschadigd, 't Is maar goed, dat onze schoolkinderen op vacan- tie waren. De menschen wonen nu alle maal in de open lucht, want steeds ko men er nog nieuwe schokken. In den grond zijn scheuren zoo breed als 'n hand waar uit zwart water stroomt. Ook buiten de stad en in de dorpen is 't overal hetzelfde. Onze Zusters hebben de handen vol wérk met 't verplegen der vele gewonden. SLACHTOFFER VAN HET BIECHT GEHEIM. Voor de rechtbank van Trivandrum in Engelsch-Indië, zal een priester terecht staan, omdat hij weigert het biechtgeheim te schenden. Het is pater Paulus van de St. Jozefkerk. In Travancore was voor een aanzienlijk bedrag aan juweelen en documenten ge stolen. De dief ging te biechten bij pater Paulus, waarbij hij een gedelte der ge stolen voorwerpen aan den rechtmatigen handigde, die dit naar den rechtmatigen eigenaar terugbracht. De priester werd toen ondervraagd door den plaatselijken politie-inspecteur, die aan Pater Paulus meedeelde, dat hij opgeroe pen zou worden om nadere mededeelingen omtrent den dief te doen. „Zelfs om den dood te ontgaan, zal het biechtgeheim niet geschonden worden." Zijn weigering heeft tot gevolg gehad, dat door de politie van Travancore een proces tegen hem is aanhangig gemaakt. Hij zal deze maand terecht staan. MILITAIR VLIEGTUIG OMLAAG GESTORT. Gistermiddag is nabij de voorstad Ville- juif bij Parijs een militair vliegtuig om laag gestort. Het toestel werd geheel ver nield, de piloot was op slag dood, de waar nemer kon nog op het laatste oogenblik met zijn parachute uit het vliegtuig sprin gen. Hij werd ernstig gekwetst. HET VERMISTE DUITSCHE AZIë- VLIEGTUIG IN BERLIJN AANGEKOMEN. De directeur van de Lufthansa, Freiherr von Gablenz en zijn metgezellen, die op hun vlucht van China naar Duitsohland eenige maanden te Khotan gevangen wer den gehouden, zijn gisteren met hun vlieg tuig D-Amoy te Berlijn teruggekeerd. Zij werden door een groote menigte op het vliegveld Tempelhof begroet. Zooals onze lezers zich zullen herinne ren, werd de D-Amoy sedert enkele maan den vermist. Het toestel was uit Kaboel voor het maken van een verkenningsvlucht boven de Himalaya opgestegen en verder niet meer gesignaleerd. Eerst voor enkele dagen gaf de bemanning teekenen van leven, waarbij bleek, dat ze in de handen van Tibetaansche rooversbenden was geval len. VERDWENEN VLIEGER TERUGGEVONDEN. De sinds verleden week Woensdag tij dens een woestijnvlucht spoorloos verdwe nen Fransche vlieger Duchesne is gisteren gezond en wel teruggevonden. Hij had een noodlanding in de woestijn moeten maken, waarbij het vliegtuig licht beschadigd werd. Zaterdag werd hij door een karavaan ge vonden, waarna een militair vliegtuig hem naar de bewoonde wereld heeft terugge bracht. Ir. DE KOK WEER OP TERUGREIS. De heeren Ir. de Kok en Schmidt Crans hebben Zaterdag de terugtocht van Johan nesburg naar Nederland' aanvaard. In den loop van den dag arriveerden zij op het vliegveld te Broken Hill. De tocht wordt vandaag voortgezet. is ons offensief geweest met het parool: in elk Katholiek gezin een Katholiek Dagblad. Op aandrang van meerderen stellen wij vanaf heden nogmaals voor korten tijd een premie beschikbaar voor dengene, die ons een nieuwen abonné voor minstens drie maanden aanbrengt. Wij stellen hiervoor ter beschikking: Onze tijd gebiedt: weest Katholiek in woord en daad, 't is Uw Katholiek Dagblad, dat U hierbij ter zijde staat

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 16