MAANDAG 4 OCTOBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TIERDE BLAD - PAG. 14 Res. 4e kl. E.: T. Y. B. B. 7Lisse 5 3—2. Res. 4e kl. F.: Foreholte 2Van Nis pen 2 62. Res. 4e kl. G.: V. E. P. 3Trekvogels 2 30; Unio 3St. Bernardus 2 45. AFDEELING ZUID. 2 e k 1. C.: Alphensche Boys 2-Donk 3 2—4. Res. 2e kl. A.: V. V. L. 3—R. A. V. A. 2 4—1; A. V. V. 2—D. H. L. 3 4—2. Res. 3e kl. B.: A. V. V. 3—V. V. P. 4 2—2. Res. 4e kl. A.: S. V. T. 3—V. V. L. 3 2—9. De Junioren-Competitie. Afd. A.: St. Bernardus aS. N. A. a 1—2; Lisse a—N. V. C. a 0—1; S. J. C. a— V. V. L. a 200; Teylingen aO. D. i. a 6—0. Afd. B.: V. V. L. .6K. R. V. a 3—0; S. J. C. bForeholte a 14. Afd. C.: Lisse 6Majella a 54; K. R. V. bLisse c 04; Meerburg aV. C. H. a 1—0. Clubnieuws der Kath. Sportvereenigingen R.K. Voetbelver. „Alph. Boys". Het le elftal, dat met 10 man, waaron der 1 invaller, naar Geel Wit te Haarlem trok (er zijn altijd nog spelers, die, zonder bericht van verhindering te zenden, heel gerust weg bleven) is het niet mogen ge lukken ook maar 1 punt te bemachtigen. Direct na den aanvang is Geel Wit reeds in den aanval en gedurende de eerste 10 minuten verkeert het A.B.-doel menigmaal in gevaar, zoodat het den Haarlemmers ge lukt door hun linksbinnen de leiding te nemen (10). Hierna komen de Boys ook eenigszins los en het gelukt him werkelijk kort hierop de partijen weer op gelijken voet te brengen. Wederzijdsche aanvallen volgen hierop tot ongeveer 10 minuten voor rust Geel Wit wederom de leiding neemt (2-1). Na de rust nemen de A. Boys het spel ge heel in handen en oefenen een geweldigen druk op het Geel Wit-doel uit, maar verder dan verschillende corners weten zij het niet te brengen. Het verwachte doelpunt kwam juist aan den anderen kant. Met een snelle doorbraak wist Geel Wit den voorsprong te vergrooten (31). Direct hierop verklei nen de A. Boys him achterstand tot 32 en hierdoor aangemoedigd zetten zij vele goede aanvallen op, zoodat ieder denkt wel dra den gelijkmaker te zien, maar door sterk verdedigen wist Geel Wit zulks te verhinderen. Langzamerhand herstellen zij zich en weten even voor het einde hun voorsprong nog tot 42 te vergrooten, waarmede het einde kwam van dezen in prettige verstandhouding gespeelden wed strijd. Alph. Boys n heeft tegen Donk ni al evenmin succes gehad. Ook zij verloren met 42. De Junioren, die hun 3en uitwedstrijd, nu tegen RVC-Junioren speelden, wisten een gelijk spel (11) te bereiken. R. K. Sportver. „Van Nispen". Zondag j.l. speelde het eerste elftal een competitie-wedstrijd tegen D.E.K., welke door laatstgenoemde met 10 is gewonnen. Als er afgetrapt is. heeft Van Nispen een invaller, terwijl D.E.K. volledig is. Het is een buitengewoon slappe vertooning ge worden, waarbij Van Nispen absoluut de slechtste was. D.E.K. zit er direct geweldig op en is voortdurend in den aanval, waar tegen Van Nispen maar een matig partijtje liet zien. Schot op schot werd op de Van Nispen-veste afgevuurd, maar de keeper is steeds paraat. De D.E.K.-voorhoede miste steeds de goede richting, terwijl ze het spel veel te kort hield. Ondanks dat alles zag Van Nispen geen kans een goaltje te fa- briceeren. Tenslotte weet D.E.K. een kwar tier voor het einde uit een doel-scrimmage de winnende goal te scoren waarmee het einde kwam van deze saaie vertooning. De A-junoren gingen naar Alliance en speelden gelijk (3—3). Bravp jongens. Ter wijl het 2de naar Foreholte toog en daar verloor met 62. R. K. Sportver. „N.V.C.". Om 2.30 uur blaast scheidsrechter v. d. Reep beide elftallen binnen de lijnen. Do- cos trapt af. Eerst zien wij eenig terrein verkennen. N.V.C. past zich 't eerst aan en 't duurt niet lang of 't gaat mooi combi neerend op het vijandelijk doel aan en als de keeper uitloopt, plaatst de midvoor over den keeper heen in 't doel (10). Leiden, niet ontmoedigd, speelt voor wat zij waard is, doch de hechte verdediging van N.V.C. houdt stand. Wij verwachten den gelijk maker in deze periode, doch N.V.C. denkt er anders over en vergroot door den links- huiten haar voorsprong. Nu heeft N.V.C. den smaak te pakken en 't gelukt den rechtsbinnen er 30 van te maken. Met Docos in den aanval blaast de scheidsrech ter rust. Na de rust gaat N.V.C. op doel af en schiet rakelings langs. Docos laat 't niet on der zich en heeft menige kans. De keeper van N.V.C. weert zich geducht en laat menig mooi staaltje zien. Als N.V.C. nogmaals doelpunt krijgt Docos 'n penalty wegens ■hands. Deze wordt in 'n doelpunt omgezet (41). Daarna is Docos in de meerderheid ooch nu is vrouwe Fortuna met N.V.C. en wel zoo, dat zij er 51 van maken en hier mede kwam 't einde van dezen aangenaam gespeelden wedstrijd, welke door den scheidsrechter zeer correct geleid werd. Zij nog vermeld dat de jonge spelers heel goed voldeden. De Junioren a wisten in Lisse te winnen met 1—-0. Een schitterend resultaat. R.K. Sportver. „Docos". Docos I heeft het in Noordwijkerhout niet kunnen bolwerken tegen NVC I; zij verlo ren met 51. De indoortraining is verplaatst van den Woensdag naar den Dinsdag. Morgen zijn de junioren dus aanwezig om 7 uur 15; de senioren om 8 uur. R.K. Sportver. ,,K.R.V." Gisteren wist KRV I in een ietwat pit- tigen wedstrijd tegen VVSB beide puntjes in de wacht te slepen. Onze voorhoede was voor de rust productief, terwijl de achter hoede aan WSB weinig kans gaf; de rust ging in met een veilgen voorsprong van 5—1 voor KRV. Na de thee pakten de VVSB-mannen di rect flink aan. Echter strandden hun aan vallen herhaaldelijk op de hechte verdedi ging en.... op den buitspelval. Eindelijk wisten zij uit een penalty den achterstand te verkleinen. Nog eenmaal gaf Bavo onzen doelman het nakijken, zoodat het einde kwam met 53 voor KRV. Onze junioren kwamen er minder goed af. De a-junioren met 9 man verloren met 30 in Voorschoten van WL-b. De b-tjes moesten thuis met 40 het onderspit del van tegen Lisse c. Echter hebben beide elftallen kranig ge speeld en zich tot het einde toe met alle hardnekkigheid verdedigd. Jammer, dat hun zwoegen met geen enkel doelpunt je be loond werd. R.K. Sportver. „Foreholte". Onze elftallen weerden zich goed in de competitie gisteren.. De a-Junioren, op be zoek bij SJC b, wonnen met niet minder dan 14. Prachtig jongens! De Junioren wonnen reeds 4 punten uit 3 wedstrijden. Foreholte H profiteerde ook van een com petitie-ontmoeting thuis tegen v. Nispen n. Een goed begin is 't halve werk dachten de reserven blijkbaar. Met 62 werden de Zilkers naar huis gestuurd. R.K. Spoirtver. „V.C.H." Daar Docos II uit Leiden van den uond uitstel had gekregen was hier geen wed strijd. De Junioren konden het tegen Meerburg niet bolwerken en verloren met 10. R. K. Sportver. „Majella". De eerste inzet in de competitie is voor het eerste elftal niet bijster goed verloopen. Met 70 keerde Majella I, dat met enkele invallers vertrokken was, uit Nieuw veen terug. Dit resultaat ontmoedigde de spelers echter niet al te zeer. Wanneer men wat meer op elkaar ingespeeld raakt, komen de betere resultaten vanzelf. Ook de Junioren mochten ditmaal het zoet der overwinning niet smaken. Zij Ver loren in den uitwedstrijd tegen Lisse b met 54, waaruit wel blijkt, dat het krachts verschil niet zoo groot was. R. K. Sportver. „Concordia". Concordia herstelde zich op sublieme wijze, hoewel door het optreden van enkele S.N.A.-spelers de overwinningsvreugde aan merkelijk getemperd werd. Bij den aanvang bleek het een felle wedstrijd te worden. Bij S.N.A. bleek de opzet heel goed. Snel com bineerend trokken ze direct op de Conc. veste aan, waar Concordia zich als gewoon lijk stug en kalm verdedigde. Als Concordia echter langzaam ook los komt, blijkt dat de S.NJV.-spelers individueel heei weinig presteeren, zoodat wanneer de combine niet lukt ze absoluut niet gevaarlijk zijn. Bij Concordia is dit in tegenstelling met vorige week anders. Nu wordt elke aanval be sloten met een fel schot. De S.N.A.-keeper moge wat onzeker doen, voorloopig kan hij ze tusschen de palen vandaan houden, tot dat plotseling v. d. Hulst zich er door heen slingert en onverwacht hard inschiet (10). Slechts sporadisch komt S.N.A. dan nog aan de beurt, waarvan alleen een uitste kend schot van den midhalf vermelding verdient. Concordia speelt nu op haar best en als Willemse eenmaal tactisch doorgeeft, scoort Hageman (20). Direct hierop weer een Concordia-aanval, waarbij men Willem- se even vrijlaat, die dit dankbaar accep teert (30). S.N.A. bijt nu even beter van zich af, maar voor doel zijn ze de kluts kwijt. Conc. doet beter en bij een vlotten aanval kan de S.N.A.-keeper den bal niet vast krijgen, zoodat de bal opnieuw inge schoten wordt (40). Hierna een onsma kelijk incident, waardoor deze heeren een slecht begrip van kath. sport bleken te heb ben. Na de rust komt S.N.A. met 8 men- schen terug, zoodat het een eenzijdige ver tooning wordt, waarbij deze 8 S.N.A.-ers zich echter prachtig verdedigden, zoodat het heusch hun schuld niet was, dat het 80 werd. Concordia II heeft den smaak nog niet te pakken of anders is het een onsmakelijke smaak, daar ze met 80 van D.S.O. ver loor. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren speelden Nic. Boys II haar eer ste competitie-wedstrijd in de reserve 3de klas tegen D.O.S. IV uit Roelofarendsveen. Bij het ingaan van de rust was de stand 2—0 voor Nic. Boys. Na de rust pakten de Boys wederom flink aan en wisten nog 2 maal den bal in het net te werken. D.O.S. IV maakte een doelpunt zoodat deze wedstrijd met 41 door Nic. Boys II werd gewonnen. Van den wedstrijd Nic. Boys IMajella I is niet veel moois te vertellen Majella werd verpletterd met 70 waarmede zij nog niet ontevreden mogen zijn. Majella was verre weg de mindere, vooral na de rust. R. K. Sportver. „Meerburg". Het is gisteren een ware rustdag geweest voor het le en 2e Seniorenelftal. Maar onze Benjamins hebben om 1 uur op. eigen ter rein een competitie-wedstrijd gespeeld en wel tegen V.C.H.a uit Hoogmade. Er werd flink aangepakt, maar de doelpunten ble ven uit. Zelfs werden eenige penaltys toe gekend aan onze junioren, maar de keeper der tegenpartij was goed op zijn plaats en keerde het leder. Even voor de rust werd echter een mooi schot van den linksbuiten keihard in de touwen geschoten (10). Na de rust werd door beide partijen goed aan gepakt maar doelpunten kwam niet meer. R. K. Sportver. „O.D.I.". Gisteren speelde O.D.I. thuis een compe titiewedstrijd tegen D.S.V. Het was prach tig voetbalweer, geen zon en geen wind. Direct na den aftrap werd er flink aange pakt. O.D.I. nam de leiding. D.S.V. liet zich echter niet ontmoedigen dooh was niet tegen O.D.I. opgewassen. Na een poos hard wer ken vergrootte O.D.I. den voorsprong tot 20, weldra tot 30 en toen de rust in trad, was de stand voor O.D.I. 40. Na de thee leek 't of D.S.V. revanche' wilde nemen en al spoedig bracht 't den stand op 42. Nu gaf O.D.I. echter geen pardon meer. Na eerst nog een penalty te hebben genomen scoorde 't nog driemaal en toen 't einde werd gefloten had O.D.I. verdiend met 82 gewonnen. De O.D.I.-junioren speelden tegen de Tey lingen junioren en verloren met 60. R.K. Sportver. „A.V.V." Op eigen terrein speelde AW II tegen DHL Hl uit Delft.Onder leiding van den heer Van Hooft, die blijkbaar zijn dag niet had, werd om 2.30 uur aangevangen. De eerste aanvallen zijn voor AW, doch door te veel individueel spel blijft succes uit. DHL laat zich echter niet onbetuigd en zet diverse aanvallen op, welke geenszins van gevaar zijn ontbloot. Zoo gaat de strijd vrij aardig tegen elkaar op met wederzijdsche aanvallen. Eindelijk heeft AW succes en weet op fraaie wijze te doelpunten (10). Langen tijd gaat de strijd gelijk op, waarbij DHL gevaarlijke aanvallen onderneemt, doch de AW-verdediging heeft er een goe den kijk op, doch zij kan niet verhinderen, dat DHL gelijk maakt (11). Spoedig neemt AW wederom de leiding (21), waarmede de rust komt. Na de rust wordt aan beide zijden hard gewerkt met AW een tikje in de meerder heid, doch doelpunten blijven uit en zoo verstrijkt langzaam de tijd. Bij een mooien aanval weet eindelijk AW er 31 van te maken, doch spoedig verkleint DHL op for tuinlijke wijze den achterstand (32). AW gooit er dan nog een schepje op en met succes, want op fraaie wijze weet de AW- midvoor den stand op 42 te brengen en met een verdiende 42 overwinning, de 3e in successie, fluit de scheidsrechter het einde. Het 3e elftal speelde eveneens thuis en speelde tegen WP 4 met 22 gelijk. R. K. Sportver. „St. Bernardus". St. Bernardus I, die gisteren bezoek had van S.M.C. I uit Warmond, wist na een goed gespeelden wedstrijd een schitterende overwinning te behalen: 71 was de uit slag. Over dezen wedstrijd het volgende: Als scheidsrechter Klauw beginnen blaast, zijn beide elftallen volledig. Aan beide zijde ontwikkelt zich een vlug opgaande strijd. Het is de thuisclub, die na 15 minuten de leiding wist te nemen. De bezoekers, hier door geenzins ontmoedigd, doen ook hun uitersten best om den gelijkmaker te sco ren, maar het wilde niet vlotten. Even voor rust was het andermaal St. Bernardus, die nummer twee in de touwen weet te brengen. Na de rust dacht men dat de bezoekers het offensief zouden openen, maar ook nu is het succes aan de andere zijde (30). En kele minuten daarna wisten de bezoekers ook den St. Bernardus-doelman te passee- fen (31), maar hiermee was het gedaan. De thuisclub wist voor dat het einde daar was nog 4 maal te scoren, een uitslag dien Iwij zeker niet verwacht hadden. Het tweede elftal, dat de verre reis ge maakt hadden naar Oudewater, alwaar zij op bezoek geweest waren bij Unio 3, wisten j zoowaar ook een overwinning te behalen en j wel met 45. De Junioren, die te 12.30 uur bezoek van i de S.N.A.-Jun. hadden, konden het tegen dit sterke elftal niet bolwerken; 12 was de j uitslag, hoewel de ruststand 11 was. Jam mer is het dat deze bezoekers een veel te ruw spel gaven. ZWEDEN—DENEMARKEN 1—2. In het Asunda-stadion te Stockholm is gistermiddag voor 38.000 toeschouwers in het kader van het landentournooi om den Scandinavisch en beker een wedstrijd tus schen Zweden en Denemarken gespeeld. Na een spannenden wedstrijd slaagden de Denen erin met 21 te winnen, nadat de rust met 10 voorsprong was ingegaan. Door deze zege hebben de Denen thans de leiding in dit landentournooi, aangezien eenigen tijd geleden Noorwegen met 51 werd verslagen. TSJECHO SLOWAKIJE—ZUID SLAVIë 5—4. Op het Sparta-terrein te Praag is gisteren de twintigste landenwedstrijd tusschen Tsjecho Slowakije en Zuid Slavië gespeeld, welke door de Tsjechen met 54 is ge wonnen, nadat zij met de rust een 31 voorsprong hadden. De Tsjechen waren over het algemeen sterk in de meerderheid, vooral in de eerste helft. Nadat zij vijf minuten na de pauze den stand op 41 hadden gebracht, ver slapte hun spel, doordat zij zich door een Hinken voorsprong blijkbaar te zeer op hun gemak voelden. Van hun verminderde waakzaamheid heeft de tegenpartij dan ook dankbaar ge bruik weten te maken, hoewel de doelpun ten van Zuid Slavië, ook de goal in de eerste helft, grootendeels moeten worden toege schreven aan den slechten vorm van den rechtsback, den Sparta-speler Burger. Ondanks de groote nederlaag te Boeda pest tegen Hongarije had men de nieuwe krachten, welke in het elftal waren opge nomen, thans gehandhaafd, zulks met het oog op den op handen zijnden wedstrijd tegen Engeland in Londen. Ditmaal heeft men daarvan geen spijt gehad. Vooral de aanval voldeed uitstekend. Kon. Nederlandsche Voetbalbond FEYENOORD DOOR H. B. S. GEKLOPT. GO AHEAD SPEELT OPNIEUW GELIJK. U. V. S. SPEELT GELIJK TEGEN B. E. C., ALPHEN VERLIEST VAN GOUDA. Behalve deze zijn gisteren nog an dere markante uitslagen geboekt; V. U. C. speelde gelijk tegen V. S. V., 't Gooi versloeg de Stormvogels, Haar lem verstevigde haar positie door een overwinning op Xerxes, Blauw Wit won voor het eerst, N. A. C. verslaat B. V. V. en G. V. A. speelde gelijk met Velocitas. Het is gisteren weer een goede compe titiedag voor den K. N. V. B. geworden. Alle vastgestelde wedstrijden konden door gang vinden en verschillende daarvan le verden weer buitengewone verrassingen op. Van de eerste klassers sneuvelden er gisteren weer enkele, vier van de nog on geslagen clubs leden hun eerste nederlaag, zoodat er van de 51 eerste klassers thans nog zestien ongeslagen zijn, doch verschil lende daarvan boekten reeds verlies door gelijke spelen. Het Westen. In Afd. I bleven DWS en ADO gisteren ongeslagen. De Amsterdammers bleven niet zonder moeite met 21 de baas over Excelsior en handhaafden zich daardoor aan den kop der afdeeling, doch ADO speel de slechts gelijk tegen K. F. C., verloor daardoor een kostbaren punt, maar zakte tevens naar de vierde plaats doordat Ajax en RFC wonnen. De Ajacieden deden het uitstekend tegen Sparta en wonnen met 63. Doelpunten maken kunnen de Am sterdammers dus wel, als bleek hiervan in den uitwedstrijd tegen VUC niets. RFC deed eveneens uitstekend werk door met 52 van DFC te winnen. De jonge Rotter- damsche eerste klassers zullen zich dus wel handhaven. De strijd in Velsen tusschen VSV en VUC leverde 'n onverwacht gelijk spel op, voor de Hagenaars geen slecht re sultaat. gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. D. W. S. 3 2 1 10—7 5 Ajax 3 2—1 11—4 4 R. F. C. 3 2—1 11—7 4 A. D. O. 3 1 2 6—5 4 V. U. C. 3 111 5—5 3 K. F. C. 3 111 4—4 3 V. S. V. 3—11 9—10 2 Excelsior 3 1 2 36 2 D. F. C. 3 1 2 6—13 2 Sparta 3—12 5—9 1 In Afd. II stelde Feyenoord haar aan hang opnieuw teleur, thans door een neder laag tegen H. B. S.; de Houtrustbewoners bleven met 21 de baas. De Rotterdam mers zullen het dit seizoen niet zoo ge makkelijk hebben, 't Gooi bracht den Stormvogels de eerste nederlaag toe. De Hilversummers wonnen n.l. met 53, een overwinning die vertrouwen geeft dat de nieuwe eerste klassers zich wel zullen handhaven. De beste prestatie werd nog weer geleverd door Haarlem, dat met een 32 overwinning van Xerxes terug kwam en een versteviging van de eerste plaats op de ranglijst beteekent. DHC boek te haar eerste overwinning en zond Her mes DVS met een 30 naar huis. Ook Blauw Wit smaakte thans het zoet der overwinning door CVV met 20 op eigen terrein te kloppen. Haarlem 3 3 83 '6 D. H. C. 3 1 2 7—4 4 H B. S. 2 1 1 4—3 3 Stormvogels 3 111 78 3 Blauw Wit 3 111 5—6 3 't Gooi 3 1 11 8—9 3 Feyenoord 3 1 2 54 2 Xerxes 3 2 2 7—8 2 C. V. V. 3 1—2 24 2 Hermes DVS 2 2 1—5 In de 2e klasse A deed U. V. S. weer geen onverdienstelijk werk door een gelijk spel te behalen tegen B. E. C., want al staan de Delftenaars momenteel erg onder aan, we gelooven toch niet, dat dit hun plaats is. De Leidsche blauwwitten stegen ondanks dit gelijke spel nog een punt op de ranglijst doordat VDL zoo vriendelijk was te verliezen, daarmede de eerste over winning aan Hoek van Holland bezorgend. De strijd om de leiding in deze klasse is, zooals we wel verwachtte, in het voordeel van Emma beslist door een 32 zegen der Dordtenaren. H.V.V.. boekte haar eerste overwinning en wel op Neptunus, dat het gemis van Vente blijkbaar toch wel voelt. De Hollandiaan en Quick ten slotte speel den gelijk, zoodat de stand nu is: Gouda. 3 2 11—3 6 Unitas 3 2 1 5—2 4 Overmaas 3 1 2 3—2 4 U. V. V. 3 1 1 1 9—2 3 Vrienschaar 3 1 1 1 2—3 3 Alphen 3 1 2 9—8 2 O. D. S. 3 1 2 5—4 2 Sliedrecht 3 1 2 6—10 2 S. V. V. 3 1 2 3—7 2 Hercules 3 1 2 4—16 2 B. M. T. 3 3 12—8 6 Scheveningen 3 2 1 7—2 5 Hillinen 3 2 1 8—6 4 Tonegido 3 1 1 1 11—8 3 Postduiven 3 1 1 1 5—5 3 Hillegom 2 1 1 5—5 2 Celeritas 2 2 5—5 2 O. N. A. 2 1 1 6—8 2 Lugdunum 3 1 2 5—8 1 R. V. C. 3 1 2 5—9 1 A. S. C. 3 1 2 7—12 1 Emma 3 2 1 10—4 5 D. C. L. 3 2 1 8—5 4 U. V. s. 3 1 2 5—4 4 V. D. L. 3 1 1 1 10—7 3 Hollandiaan 3 1 1 1 6—6 3 Quick 3 2 1 4—5 3 H. V. V. 2 1 1 5—3 2 Hoek v. Holl. 2 1 1 4—8 2 B. E. C. 3 1 2 2—7 1 Zooals te verwachten was heeft Gouda zich gisteren op Alphen gehandhaafd. De Gouwbewoners wisten een 30 zege op Aiphen te boeken en worden met twee punten verschil gevolgd door Unitas, dat Vriendenschaar de eerste nederlaag toe bracht. 't Werd 30 voor de Gorcummers. U. V. V. bleef in de derby te Utrecht met groote cijfers de baas over Hercules. De oud-eerste klassers wonnen met 80. Overmaas zond ODS met een 2—1 neder laag naar Dordrecht terug en SW boekte haar eerste overwinning door een 32 ze ge op Sliedrecht. De Leidsche detfde klassers hadden vrijaf, maar de overige clubs speelden rustig verder en zorgden hier en daar nogal voor verrassingen. Scheveningen nj. kon het niet verder brengen dan een gelijk spel tegen Celeritas, ONA verloor met dikke cijfers van Tonegido, Hillinen zich beide punten ontnomen door BMT en de Postduiven deelden de pun ten met RVC. De stand is hier nu: Het Oosten. In Afd. in valt weer op het gelijke spel van Go Ahead. De kracht der Deventer Roodgelen schijnt dit seizoen toch te zijn gebroken, want anders was de Oost. kam pioensclub op eigen terrein onverslaanbaar Nu werd tegen AGOW weer gelijk ge speeld. Ook aan den kop kwam er verandering doordat ZAC haar eerste nederlaag van Enschede ontving. Tubantia deed 'n goe den slag door 'n 51 zege op PEC en door de nederlaag ZAC hebben de Almeloërs thans de leiding met een punt voorsprong. Heracles won met 40 van Hengelo, ter wijl NEC door één doelpunt haar eerste overwinning boekte ten koste van Wagenin- gen. Tubantia 3 2 1 114 5 Heracles 3 2—1 8—3 4 Z. A. C. 3 2—1 5—3 4 Enschede 3 1 2 7—6 4 N. E. C. 3 111 3—4 3 Go Ahead 3 3 5—5 3 A. G. A. V. V. 3 1 1 1 4—5 3 P. E. C. 3—21 2—6 2 Wageningen 3 12 14 1 Hengelo 3—12 2—8 1 Het Zuiden. In het Zuiden zijn PSV en NAC de eenige nog ongeslagen clubs. PSV won de derby van Eindhoven met 41, terwijl NAC met 20 van BW won. Zou het weer een strijd PSVNAC worden? Wil lem II bleef met 10 de mindere van haar plaatsgenoote Longa, MVV speelde gelijk tegen Roermond, terwijl Bleyerheide haar eerste overwnning boekte op Juliana. P. S. V. 3 3 16—5 6 N. A. C. 2 2 5—2 4 L.O.N.G.A. 3 2 1 7—6 4 B. V. V. 3 1 1 1 7—8 3 M. V. V. 3 1 1 1 6—10 3 Eindhoven 3 1 2 5—7 2 Willem n 3 1 2 3—5 2 Bleyerheide 2 1 1 4—5 2 Roermond 2 1 1 5—6 1 N.O.A.D. 2 1 1 5—7 1 Juliana 2 2 5—7 Het Noorden. De uitslagen in Afd. V kenmerkte zich gisteren hierdoor, dat het verschil minder groot was dan we tot dusver gewend wa ren. De derby tusschen GVAV en Veloci tas eindigde in een gelijk spel. Het werd 22, door welken uitslag bewezen is, dat beide clubs in deze competitie nog wel een woordje zullen meespreken. Be Quick hand haafde zich niet zonder moeite op Achil les. Het werd slechts 43 voor de Gronin gers. Veendam blijft mede-concurrent in den strijd om den eindtitel door een 21 zege op Hoogezand. HSC bracht Heeren veen de eerste nederlaag toe. Het werd 20 voor de Hoogezanders. Be Quick 3 3 124 6 G. V. A. V. 3 2 1 14—4 5 Velocitas 3 1 2 5—3 4 H. S. C. 3 2—1 9—7 4 Veendam 3 2 1 43 4 Leeuwarden 3 12 65 4 Heerenveen 3 111 37 3 Hoogezand 3 12 49 1 Achilles 3—12 7—14 1 Sneek 3 3 3—11 De uitslagen. AFDEELING I. lste klasse: DWSExcelsior 21 RFC—DFC 5—2; VSV—VUC 3—3; Ajax— Sparta 6—3; ADOKFC 2—2. 2e klasse A: WFC—DWV 1—1; ZW *OSV 21; De KennemersAlcmaria Victrix 63; West FrisiaZFC 32; HRCDe Spartaan 44. 2e klasse B: AFCZeeburgia 13; EDO—RCH 1—1; HFC—Hilversum 1—4; HVCBFC 22. AFDEELING II. lste klasse: DHCHermes-DVS 30; HBSFeijenoord 21; 't Gooi Stormvogels 5—3; CVVBlauw Wit 0—2; XerxesHaarlem 23. 2e klasse A: Hoek van Holland VDL 4—3; Emma—DCL 3—2; IIW—Nep tunus 40; De HollandiaanQuick 22; UVS—BEC 2—2. 2e klasse B: Gouda—Alphen 31; Hercules—-UVV 08; UnitasVrienden schaar 3-0; OvermaasODS 21; SW Sliedrecht 32.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14