MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. V.U.C.Ajax 10: Na ongeveer 20 mi nuten kwam de Haagsche midvoor Mee- vers Scholte in botsing met Keizer, zoodat hij vermoedelijk een lichte hersenschudding opliep. In de tweede helft werd de strijd uiterst spannend, vooral toen VUC na 6 mi nuten de leiding kan nemen uit een schot van Zonder, die dankbaar van een talmen der Ajax-verdediging gebruik maakte om uit een voorzet van van Gelder te doel punten. Het aanvalsspel der Amsterdam mers bleef stuntelig, maar daar VUC zich in de verdediging terugtrok, werd het spel hoofdzakelijk naar de Haagsche helft ver plaatst. Dat vergrootte de spanning, doch door goed verdedigen kon VUC den voor sprong behouden en tenslotte een verdien de zege behalen. D.H.C.H.B.S. 2—2: Na een kwartier krijgt Ditmars den bal vrij en schiet zoo hard, dat het voor Mul onmogelijk is hem te stoppen (10). De Hagenaars komen dan met kracht opzetten, doch het duurt nog. geruimen tijd eer van Vliet er in slaagt, den gelijkmaker te scoren. Als een minuut voor de rust een grove fout door de DHC-backs wordt gemaakt, profiteert van Vliet daarvan (12). Na de hervatting is van Zinnen door van Geest vervangen en deze weet na vijf mi nuten reeds gebruik te maken van een fout in de verdediging van HBS (22). Blauw WitXerxes 33. Sluyk trapt na een doorbraak van Bergman uit diens voorzet den bal in het doel van Xerxes .10). Blauw Wit had opnieuw succes, toen Oudendijk, die den bal van .den buiten spel staanden Bergman had gekregen, een doelpunt maakte (20). 6 Minuten na rust plaatste v. d. Berg naar de Jong, die den bal aan Lagendaal gaf. Deze slaagde er evenwel in, van dichtbij naast te schieten. Na 20 minuten kon Oudendijk, die met Westphal van plaats had geruild, opnieuw scoren: hij brak door en schoot den bal via de handen van Damme in het net (30). Niemand had toen kunnen denken, dat de Rotterdammers het nog tot een gelijk spel zouden brengen. Zijzelf zullen die hoop ook niet gekoesterd hebben, want Blauw Wit bleef nog aan het woord. Doch toen, 20 minuten voor het einde, Ferwerda na een schot vallend gestopt te hebben, den bal kwijt raakte en Kok kon scoren, (31) zagen zij hun kans. Er werd feller en sneller gespeeld en slechts eenige minuten na het eerste Rotterdamsche doelpunt- bracht Van der Vaart den stand op 32. Toen stortte Xerxes zich met nieuwen geestdrift in den strijd en tien minuten voor het einde scoorde Lagendaal bij een doelworsteling den gelijkmaker (33). ExcelsiorK.F.C. 21. Toen er een 20 minuten gespeeld was kreeg Engelsch- man dan bal goed van Manssen toegespeeld, waarna hij met een schot, dat keeper Klok- kemeijer had kunnen stoppen, zijn team de leiding gaf (10). Na de rust maakte Wens- veen uit een strafschop gelijk (1—1). Di rect daarop een goed opgezette aanval van de Rotterdammers, Wigman zette weer voor, een schot van van der Stoep volgde, zijn bal werd gekeerd, waarna Manssen kans zag het leder in het net te deponeeren (2—1). Feyenoord't Gooi 41. De uit drie man -bestaande voorhoede der Hilversum mers hun binnenspelers bleven heel ver achter trok er plotseling tusschen uit, van Male was genoodzaakt zijn doel te ver laten, maar inmiddels had N. Cohen den bal al in het net getrapt (01). Na een goed half uui; was het Vente, die uit een voorzet van de Vroedt met een kopbal den stand gelijk maakte (11). Na verloop van 10 mi nuten gaf van Heel met een hoog schot uit een voorzet van Linssen Feyenoord de lei ding (21). De thuisclub was daarna over wegend sterker en hoe knap Cohen zijn doel ook verdedigde, hij kon toch niet verhin deren, dat er nog meer doelpunten kwamen. Vente bracht den stand op 31 en het was dezelfde speler die er daarna 41 van maakte. SpartaA.D.O. 22. Na 20 minuten plaatste van Hees den bal goed voor het Rotterdamsche doel en Berg gaf den kee per het nakijken (01). Na rust vertoonde Sparta aanvankelijk hetzelfde onrustige spel. Toen echter na ongeveer twintig mi nuten Weber uit moest vallen en Knape in plaats van Papenhove op den rechtervleugel kwam, terwijl laatstgenoemde de rechts binnenplaats bezette, ging het wat beter. Weer was het echter Berg, die een goed door den spil Kammeijer aangegeven bal langs den Rotterdamschen doelman joeg (02). Vlak daarop zette Vermolen echter een vrijen schop even buiten het strafschop gebied in een doelpunt om. (12). Papen hove maakte daarna gelijke (32). D.F.C.V.S.V. 43. Het begin was zeer sensationeel, want na vijf minuten tijd stond het reeds 12 voor V.S.V. In de eer ste minuut doelpuntte de Smit van dichtbij voor de gastheeren, waarna Sterk een straf schop voor de gasten benutte en Balvers direct daarop een tweede doelpunt in de touwen joeg. De Dordrechtenaren overtrof fen echter een tijdlang zichzelf en hun vast houdend spel werd ook beloond met een goeden kopbal van Kuiters die doel .trof (22). Het was Kuiters, die voor den der den treffer zorgde, waarna vlak voor de rust Sterk nog kans zag de partijen weer op gelijken voet te brengen. In de tweede helft smaakte Westhoven het genoegen om bij een goede doorbraak 43 voor D.F.C. te maken. H.D.V.S.—Haarlem 1—2. Na 34 minu ten nam H.D.V.S. de leiding door een straf schop, gegeven tegen doelman Vijgeboom, die op den grond liggend, de Jong vast hield. Slechts eenige minuten later speelde Breitner zoo ongelukkig terug op zijn eigen doel, dat Beun royaal gepasseerd werd (11). 21 Minuten na de hervatting doel puntte Kammeijer, na goed samenspel van den Haarlem-aanval met een scherp, hard schot van korten afstand (12). StormvogelsC.V.V. 21. Een vrije trap kwam bij Verhoef, die met een onver wacht schot Hollenberg verraste (01). Schoorl doelpunt uit een fraaien voorzet van van Opbergen tegen (11). Na de rust wordt er forsch gespeeld, maar scheids rechter Lissauer laat dit niet over zijn kant gaan. Langen tijd is Stormvogels op de helft der Rotterdammers, maar zijn houden het spel veel te kort. Het tweede en win nende doelpunt komt, als Schoorl mooi is doorgebroken. Hij lost een kalm schot, dat Kruidenier niet goed bekijkt, want terwijl hij knielt om het leer te vangen, rolt de bal over zijn schouders in het doel (21). D.W.S.R.F.C. 5—3. Na een kwartier spelen nam R.F.C. de leiding, toen Drok een vrije schop wegens hands van van Stok ken, even buiten het strafschopgebied, hard en onhoudbaar inschoot (01). Midvoor van Dijk wist na eenigen tijd den bal keurig vrij te maken, passeerde Caldenhove en met een vliegend schot in den linkerhoek had R.F.C. zijn voorsprong tot 20 ver hoogd. D.W.S. heeft de vorige week te Vel- zen met 30 achtergestaan en eerst daar na kwam de ploeg op dreef. Zoo is het ook tegen R.F.C. gegaan. Zes minuten voor rust de druk op het R.F.C.-doel was zeer groot geworden, waarvan een groot aantal hoek schoppen het gevolg was gelukte het D.W.S. een tegenpunt te maken door van der Velde (12). Reeds direct na de hervatting profiteer de Burg van Stokken van een misverstand tusschen W. Apon en Bouts, bij een voor zet van Slot, door den bal tusschen deze spelers keurig in te sohieten (22). Toen P. Melchers zijn kans schoon zag, loste hij een keurig schot, dat doel trof (32). Dezelfde speler gaf direct daarna fraai aan van Stokken over, deze liep even op en wist vervolgens voor de vierde maal Bouts te passeeren. Na tien minuten had D.W.S. een 12 achterstand in een 42 voor sprong omgezet. Na 17 minuten bracht van Stokken den stand op 52 uit een voor zet van Melchers en ruim 10 min. voor het einde maakte van Walsum, alleen voor doel staande, 53. Goor handig den rechts-bach en via de paal doelpunt hij (10). Burgy veroorzaakt wederom een vrij en trap maar zelf werkt hij de bal keu rig weg. V. Goor krijgt dan een kans, 'hij raakt den bal kwijt en uit het oog. Tusschen hem en de gooi lag de bal zon der dat de Quick-doelman uitliep. De (achterhoede van Quick retourneert het leer dan. Even vooa* de rust moet de (rechtsbinnen van Quick uitvallen we gens een knietje. Dit ongeval gaf 12 min. loponthoud. De invaller begint dan zoo hardhandig, dat hij een vrijen trap voor 'U.V.S. veroorzaakt en een vermaning van den scheidsrechter oploopt. Een |keurig <schot v. Platteel wordt wegge- inplaats van den bal in het doelgebied te trappen. De rechtsbinnen van Quick imist dan voor open doel, terwijl de links-buiten naast het U.V.S. doel schiet. |Met de stand 10 breekt de rust aan. De tweede helft brengt direct een aanval van Quick, de midvoor mist lee- lijk. Kramp plaatst den bal naar v. Goor, even een opbrengen van den bal en dan jmet een prachtschot brengt hij den stand op 2—0 voor U.V.S. Nog geeft Quick zich niet gewonnen, haar rechts-buiten speelt den bal mooi vrij, zijn schot vindt geen genade bij Delfos. U.V.S. is weer voor 't Quick- idoel maar v. Goor schiet hoog over. v. fd. Reijden brengt den bal snel op, doch izijn voorzet schiet v. Goor naast. De scheidsrechter vermaant dan tot kalmer ispelen. Bij een Quick-aanval veroor zaakt Hansen een corner. Deze wordt genomen, de bal zweeft voor het U.V.S.- doel en dan klinkt de fluit en de scheids rechter wijst naar de witte stip. Penal ty! en deze wordt benut (21). Met nog een kwartier te spelen zet U.V.S. de tanden op elkander en vecht verbeten. Quick forceert dan 2 maal »een corner zonder resultaat. U.V.S. jwerkt zich weer los. Tot 2 maal krijgt Knul een niet te missen kans, de eerste werkt de doelman corner welke zonder resultaat blijft en de tweede kans schiet hij jammerlijk naast. Onveranderd 'komt ten slotte het eind. De verdere uitslagen der U.V.S.-elf- ■tallen zijn: U.V.S. 2—V.U.C. 4 5—4) U.V.S., 3Zuiderkwartier 1 41 Rouwkoop 2—U.V.S. 4 33 U.V.S. 5Zuiderkwartier 2 80 T.O.N.A. 3—U.V.S. 6 3—13 (Morschkwartier2U.V.S. 14 Morschkwartier 3U.V.S. 9 63 Lugd. adsp.U.V.S. adisp. a 08 U.V.S. adsp. C—A.S.C. adsp. 1—4 U.V.S. adsp. EL.D.W.S. adsp. 1-<14 ALPHEN—SLIEDRECHT 6—2. Alphen heeft de menschen uit Sliedrecht een gevoelig lesje gegeven, door hun een 62 nederlaag toe te brengen. Zooals steeds blijkt een voetbal een wisselvallig ding en niemand had verwacht, dat de thuisploeg een dergelijke overwinning zou ten deel vallen. Sliedrecht moest met 2 invallers, voor midvoor en rechtbinnen, den strijd aanbinden, waardoor de ploeg wel eenigs- zins was gehandicapt. Toch geleek het er aanvankelijk in het geheel niet op, dat de thuisclub met de zege zou gaan strijken. De wedstrijd was vooral tijdens de eerste helft vrij spannend en het aanzien waard. Beide ploegen wogen toen goed tegen elkan der op. Na de rust gaf de strijd een geheel ander beeld te zien. Alphen bleek toen bij na voortdurend sterker, de Sliedrechtsche achterhoede, die tijdens de eerste helft in goede conditie bleek, zakte allengs meer af, wat voor de Alphen-voorwaartsen aanlei ding was, om met felle aanvallen het doel der bezoekers te bestoken. Na de rust speel de de thuisclub heel wat beter dan daar voor. De overwinning door Alphen is dan ook zeer zeker verdiend. Onder leiding van scheidsrechter Huter, gaat de bal aan 't rol len, wordt onmiddellijk bemachtigd door de bezoekers, die Alphen geheel terugdrin gen op eigen helft en met felle aanvallen het doel der thuisclub bedreigen; doelman Beitsemer blijkt dan zijn plaats onder de lat waard. Overigens weet Hesseling c.a. redding te brengen. Na dit aanvankelijk sterk overwicht van Sliedrecht, begint Al phen zich te herstellen. -Na 10 min. krijgt de thuisclub een penalty toegewezen, v. Leeuwen plaatst zich achter den bal, die buiten bereik van den keeper in het Slie- drechtschë doel belandt (10). Aan de an dere zijde kort daarop weer een penalty, die thans door Brandwijk wordt benut en de stand is 11. Nadat de bezoekers nog enkele vergeefsche aanvallen ondernomen hebben neemt Alphen het spel in handen. De Sliedrechtsche achterhoede weet even wel dé vele aanvallen af te slaan, zoodat onveranderd wordt gedraaid. In de tweede helft vertoont de strijd dadelijk een ander aspect. Reeds in de eerste minuut herneemt Alphen de leiding, wanneer Vrisekoop voor zet en Witte van dicht bij den bal in doel plaatst (21). Daarna krijgt Sliedrecht weer een penalty toegewezen, welke door Brandwijk in den gelijkmaker wordt om gezet (22). De bezoekers ondernemen een nieuwen aanval, waarbij de bal naast wordt geschoten, Alphen neemt het spel hierop dadelijk in handen. Bij den hieruit volgenden aanval scoort Bezemer onhoud baar (32), spoedig gevolgd door Witte, die er 42 van maakt. De herhaalde aanvallen op het doel der bezoekers doen de Slie drechtsche defensie meermalen weifelen, waardoor Bezemer de kans krijgt om no. 5 in de Sliedrechtsche touwen te knallen. De bezoekers geven zich nog niet geheel ge wonnen en komen zelfs nog enkele malen gevaarlijk opzetten, doch dan is het doel man Britsemer, die doelpunten weet te voorkomen. Kort voor het einde maakt George het half dozijn voor Alphen val, wanneer hij handig de Sliedrecht-achter- hoede passeert en doelpunt (62). Dan is spoedig het einde daar'. Scheidsrechter Slu- ter leidde correct. HILLEGOMA. S. C. 5—3. A. S. C. is er niet in geslaagd, haar eer sten uitwedstrijd te winnen. Het is echter een verblijdend teekeh, dat het vertoonde spel aanmerkelijk beter was dan in de voorgaande wedstrijden De fout van de nederlaag moet echter gezocht worden in het onoordeelkundig opstellen der rood zwarte achterhoede, waardoor de goedspe- lende centervoor der Hillegommers bij herhaling een vrij veld vor zich vond, wel ke gelegenheid hij dan ook goed aangreep en niet minder dan 4 doelpunten scoorde. Over de roodzwarte-aanval kunnen wij ditmaal tamelijk tevreden zijn, ofschoon het aan durf tot schieten nogal eens ontbreekt. Na eenig terreinverkennen blijkt, dat de sterk gewijzigde A. S. C.-ploeg met de bes te bedoelingen bezield is. Wij denken spoe dig de Leidnaars de leiding te zien nemen, als de la Bije een zeer tactisch voorzetje geeft en Prevo direct in schiet. Zijn schot is echter iets te zacht om v. Dijk te pas seeren. Na den uittrap belandt dan de bal bij den Hillegoansohen middenvoor, die dadelijk het zwakke punt in de roodzwarte achterhoede ontdekt en Frijser met een geweldigen kogel in den bovenhoek het na kijken gaf (10). Even hierna wisten de Hillegommers den stand op 20 te bren gen. Een doelpunt, dat op precies dezelfde wijze kwam als het eerste. Dan komt de roodzwarte voorhoede in actie. Eerst was het Mooten, die uit een pass van Prevo hoog over schoot, daarna was het Prevo, die een voorzet hard in ko gelde, doch v. Dijk redde uitstekend. Het keerpunt in den wedstrijd scheen aange broken, welke meening nog versterkt werd toen de la Bije na prachtig solospel v. Dijk met een scherp schot in den hoek passeer de. (21). Nu komt het A. S. C.-elftal er goed in en we denken A. S. C. spoedig ge lijk te zien maken. Dan komt echter de groote teleurstelling, als Freijser een van groote afstand ingeschoten bal laat glip pen, waardoor Hillegom met 31 de lei ding krijgt. Na de hervatting blijkt, dat de A. S. C.'ers niet van plan zijn met de nederlaag huis waarts te keeren en aanval op aanval wordt opgezet. Bovendien wordt Winke laar nu goed door v. Nierop bewaakt, zoo dat de zwart-witte aanval lam gelegd is. Toch duurt het geruimen tijd voor A. S. C. den stand op 32 brengt. Prevoo neemt een corner, waaruit de bal plotseling voor de voeten van v. Duuren komt, die den bal ineens langs v. Dijk jaagt (32). A. S. C. voelt nu haar kans en waarlijk had het weinig gescheeld of de gelijkma ker was geboren, v. Duuren gebruikte ech ter zijn handen in plaats van zijn hoofd, zoodat de scheidsrechter het doelpunt moest annuleeren. Daarna wist Prevo met een kalm schot te doelpunten, doch de arbiter had reeds voor off-side gefloten. Dit scheen den A. S. C.'ers te deprimeeren en Hille gom kwam weer in den aanval. En toen de druk op het Leidsche doel zwaarder werd, kregen we wederom een herhaling van voor half-time. De backs Abrahams en Schone- veld stelden zich op één lijn op, zoodat Winkelaar weer even vrij spel kreeg. Toen dan ook de beide backs begrepen, dat zij zich verkeerd opstelden, had Winkelaar reeds met twee harde schoten Freijser ge- passerd (52). Nog gaf A. S. C. het niet op en zij vond haar belooning in een doel punt, gescoord door de la Bije uit een pe nalty, toegekend wegens hands (53). Spoedig hierna kwam het einde. LUGDUNUM—HILLINEN 2—3. De eerst thuiswedstrijd van Lugdunum heeft voor haar een ongunstig verloop en een onverwacht einde gekregen. Na een 20 voorsprong, behaald voor de rust. kreeg zij den wind mee en mocht men ver wachten, dat het uiteindelijk resultaat een overwinning zou zijn. Maar voetbal blijft nu eenmaal voetbal en zoo kon het gebeu ren, dat reeds na een kwartier in de twee de helft de bezoekers hun achterstand had den ingehaald, niet onverdienstelijk trou wens. Het publiek begon reeds het veld te verlaten, verzoend met het gelijke spel, toen Hillinen een halve minuut voor het einde een prachtkans kreeg, die haast niet gemist kon worden. Het was wel een hard gelag voor de handwerkende Lugdunum- ploeg, dat haar op het allerlaatste moment nog een verdiend gelijk spel ontging. Niet temin kan de thuisclub op een aardigen wedstrijd terug zien, een wedstrijd waar bij Koet de plaats van V. d. Berg innam en dit op zulk een wijze deed, dat v. d. Berg het in geen geval had kunnen verbeteren. Lugdunum trapt af, maar Hillinen neemt dadelijk den aanval over om voorloopig sterker te blijven. Er blijken echter geen goede schutters in de voorhoede te zijn, althans zij schoten dezen middag hope loos slecht. Toch komt het eerste gevaarlij ke schot van den voet van een der Hilli- nen-spelers, maar de lat brengt redding. Aan de overzijde krijgt Koolloos een be hoorlijke kans, maar ook hij faalt. Na we derom een serie Hillinen-aanvallen krijgt Lugdunum den eersten corner te nemen. Deze, door Vermond goed voor doel ge plaatst, wordt door v. d. Heyden hard met het hoofd in het net geplaatst (10). Er is dan 20 min. gespeeld. Twee minuten later weer een goed Lugdunum-aanval. Koolloos zet goed door en v. d. Mark voltooit het werk (2—0). Beide elftallen krijgen voor de rust nog eenige goede kansen, maar de resp. keepers weten steeds op te ruimen. De tweede helft begint met een Hillinen-over- wicht. Met veel geluk weet de Lugdunum- keeper een hard schot weg te weken. Het is slechts uitstel, want een halve minuut la ter maakt de linksbinnen er toch 21 van. Lugdunum begaat dan de fout haar half- linie terug te trekken om de verdediging te helpen, waardoor de voorhoede aan haar lot overgelaten wordt. De aanvalslinie van Hillinen, goed gesteund door de halfspe- lers, krijgt steeds meer kansen en het is niet te "verwonderen, dat de rechtsbin nen gelijk maakt (22). Er is dan nog een half uur te spelen. Beide ploegen krijgen legio kansen, maar steeds blijft het be geerde doelpunt uit. Totdat een halve mi nuut voor het einde Hillinen de reeds ge noemde kans kreeg, waardoor het pleit be slecht was (23). Er werd nog afgetrapt, maar dan kwam het eindsignaal. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN De uitslagen van de Zaterdag voor de eerste divisie der EngcLsche League ge speelde wedstrijden luiden: Charlton AthleticMiddlesbrough 10. ChelseaStoke City 21. Derby CoutyArsenal 20. E vertonHuddersfield Town 12. Grimsby TownWest Bromwich Albion 1—4. Leeds UnitedLiverpool 20. Leicester CityBrentford 01. PortsmouthManchester City 22. Preston North EndBirmingham 21. SunderlandBlackpool 21. Wolverhempton WanderersBolton gesp. ge w. gel. verl. v.—t. pnt Deetos 3 3 21—10 6 Het Zuiden 3 1 2 10— 9 4 D. 'K. C. 2 1 1 7— 3 3 H. S. V. 1 1 6— 4 2 Rozenburg 2 1 1 2— 5 2 H. K. V. 3 1 2 6—13 1 Fluks 2 2 7—10 0 Eibernest 2 2 8—13 0 Wanderers 11. Charlton Athletic I 4 4 10— 5 12 Leeds United 4 1 3 12— 8 11 Bolton Wanderers 4 2 2 11— 6 10 Chelsea 5 3 18—13 10 Wolverhampton W. 4 2 2 14—12 10 Brentford 4 3 2 11—13 10 Arsenal 4 3 1 18— 9 9 Stoke City 4 3 1 20—11 9 Preston North End 3 2 3 13— 8 9 Manchester City 4 3 1 18—14 9 West Bromwich 4 3 1 16—13 9 Sunderland 4 3 1 12—17 9 Birmingham 2 2 4 15—12 3 Huddersfield 4 4 12—13 8 Middlesbro 3 4 1 12—15 7 Liverpool 3 4 1 12—18 7 Derby County 2 3 3 11—21 7 Everton 3 5 12—13 6 Leicester 8 2 4 2 10—12 6 Blackpool 9 2 5 2 12—18 6 Porthsmouth 8 5 3 7—11 3 Grimsbey Town 8 5 3 5—14 3 In de tweede divisie waren de uitsla- De uitslagen. Ie klas Z.-H.: HSV—Ons Eibernest 6—4; RozenburgDKC 04; Het ZuidenHKV 22.. DeetosFluks 53. 2e klas A: HBSRozenburg II 52; HK V II—HSV II 4—3; Fluks II—Velox n.g.; SpangenGymnasiasten 34. 3e klas A: De KweekOlympiaan 22; PhoenixALO 53; Gymnasiasten II Achilles II 3—5. Ie klas N.-H.: DVD—Luto 6—5; Blauw WitKoog Zaandijk 7—1; Westerkwartier Kattenburg 63. Ie klas Oost: Onder OnsEcka 13; VadaLKC 37; Sellas't Overschotje 15; WilskrachtMercedes 50. Ie klas Overijsel: Zwart WitHKC 43; DOSRigtersbleek 04. Ie klas Noord: Nic.Sparta 23; Vites seHermes 32; WWMDWordt Kwiek 7—4. Ie klas Zuid: DetoOranje Wit O.W. niet" opgek.; VoltBreda 34; OnaPSV 3—7. DEETOS—FLUKS 5—3 - Deze wedstrijd kenmerkte zich, zooals dat andere jaren meer gebeurde, dooreen fraai, vlot spel. Al had de uitslag voor Fluks beter kunnen zijn, met twee ii>- vallers in de gelederen is het resultaat niet slecht te noemen. In de beginopstelling waren de Leide- naars goed op dreef. Vooral de verdedi ging van Van Nierop en Van der Waals legen het internationale van SeitsWede- meyer deed in den aanvang het Dordt- sche offensief uitblijven. In den aanval was De Wolf in goede conditie. Herhaal delijk was hij zijn tegenpartij te slim af en na plm. 10 minuten bezorgde hij Fluks de leiding. Deetos diende echter spoedig daarop van repliek door een treffer van Seits. Na vakwisselen domineerde Deetos sterk, voornamelijk door goed middenvak- spel van Seits c.s. ok de aanval combineer de goed, maar had geen schot. Alleen mej. Voordenberg wist eenmaal de mand te doorboren. Doch ook de Fluks-aanval leed aan hetzelfde euvel, zoodat rust kwam met 21 voor Deetos. In de tweede helft pakten de Leide- naars dadelijk flink aan en vrij spoedig maakte Ressenaar gelijk 22. Na wisselen kwam het anders zoo productieve vak Van NieropVan der Waals in den aan val. Ditmaal kon het echter niet veel uit richten tegen het stugge verdedigen van het internationale Deetos-vak. En met zijn schoten op veel te verren afstand had Van Nierop geen succes. Traaibach deed het aan den anderen kant beter en met twee goede schoten had Deetos een kwar tier voor het einde een 4—=-2 voorsprong. Fluks toonde zich echter nog niet gesla gen. In de begin-opstelling maakte De Wolf op fraaie wijze 43. Gelijk spel was zeker nog mogelijk, vooral wa.r Seits een strafworp miste. Kort voor het einde bracht deze speler Deetoc echter in veilige haven door voor den vijfden keer den Leidschen korf te doorboren (53). gen: Aston VillaFulham 20. BradfordSheffield Wednesday 11. BurnleyLuton Town 32. BuryNew Castle United 11. Coventry CityNottingham Forest 11. Manchester UnitedSouthampton 12. Norwich CityPlymouth Argyle 40. Sheffield UnitedStockport County 2-0. Swansea TownChesterfield 10. Totenham HotspurBarnsley 30. West Ham UnitedBlackburn Rovers 2—0. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. OVERZICHT. Ook de tweede competitiedag heeft voor het Leidsche Fluks een nederlaag opgele verd, hetgeen trouwens tegen Deetos niet anders te verwachten was. Het resultaat 53) is trouwens nog niet zoo hopeloos, doch er moeten spoedig door de roodwit- ten betere resultaten worden behaald, an ders raken ze in den put. Deetos heeft nu met drie overwinningen fraai de leiding. HSV begon de competitie uitstekend met een 64 zege op Ons Eibernest, terwijl DKC de Rozenburgers met 40 in het zand deden bijten en Het Zuiden met HKV de punten deelde. De stand in deze klasse is nu: R.K. ATHL. VER. „DOCOS". Na het geweldig succes van Zaterdag in den Leidschen Singelloop, is gisteren weer een estaffetteploeg naar Amsterdam ge weest om daar deel te nemen aan de Am- stel-Schinkel-estafette. Deze ploeg was zeer gehandicapt doordat twee sprinters niet uit konden komen. Anders had' het ongetwijfeld weer een Docos-overwinning geworden. Een bijzonder woord van lof komt toe aan den eersten looper *G. Kallenberg, die de 600 M. schitterend geloopen heeft en tegen een aantal van de beste loopers het wist klaar te spelen om met 30 M. voor sprong over te geven aan F. Kallenberg. Deze kreeg als tegenstander J. Oosterweer, aan wien hij natuurlijk zijn voorsprong moest afstaan. Met tien meter achterstand gaf hij over aan J. Dubbelaar, die on danks zijn race van den vorigen dag op de Leidsche Singels, toch nog zeer goed liep. Hij kon echter niet verhinderen, dat „Jong Leven" zich bij hem voegde en met Holland de kopgroep vormde. Als tweede gaf hij over aan A. Gieske. Deze werd verdrongen naar de derde plaats en met zeer kleinen achterstand gaf hij over aan H. J. Averdieck. Ook deze behield denzelfden stand. Het was echter ook zeker, dat zij den achterstand niet meer konden inloopen. Averdieck gaf over aan A. Paardekooper, die de snelle Am- sterdamsche en Haarlemsche sprinters niet meer kon houden en ook Jan Sleg- tenhorst zakte nog'iets af, doch ging als derde over de finish. De vierde ploeg bleek toen niet minder dan 400 M. ach ter te liggen. Naar omstandigheden heeft onze ploeg het er dan ook nog best afge bracht. „Jong Leven" (A'dam), wist op de laatste meters „Holland" (Haarlem) te passeeren en werd eerste. De Docos-ploeg bestond uit G. Kallen berg 600 M., F. Kallenberg, 800 M., J. Dubbelaar 1200 M., A. Gieske 400 M., H. J. Averdieck 300 M., A. Paardekooper 200 M en Jac. Slegtenhorst 100 M. A.s. Woensdag wederom indoortraining in de gymn.zaal Pieterskerkhof, onder leiding van den heer A. J. J. Duindam. Vrijdag 1 Oct. gaan ook onze athleten met de taptoe mee; inlichtingen hierover zijn te bekomen bij den secretaris H J. Averdieck, Oude Singel 148.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7