5PORT 5PEL DE LEIDSCHE SINGELLOOP MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 OE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 BiA/ceesEL NA FRAAIEN STRIJD DOOR JOOP DUBBELAAR GEWONNEN De Leldenaar legde voor de tweede maal beslag op den Peter Verhoel- Wisselbeker Nadat de afgeloopen week het beste had doen hopen voor den Zaterdagmiddag te houden Leidschen Singelloop, was het een geduchte tegenvaller, dat de regen voor een groot gedeelte het genot van dezen athletiekkamp kwam bederven. Er viel Zaterdagmiddag een fijne mot regen toen het uur van starten was aan gebroken en toen de loopers zich van café Royal naar de startplaats op den Witte Singel begaven regende het er lustig op los. De ingeschreven deelnemers lieten zich daardoor echter niet weerhouden. Van de 19 inschrijvers liet er slechts één verstek gaan, nl. D. de Blank van Graaf Willem te Den Haag. Er was echter nog een la ter deelnemer ingeschreven, nl. P. Verdel van D. O. S. Roelofarendsveen). Voorts was er nog een inschrijving buiten mede dinging van den Leidenaar Wassenaar, die echter tijdens het parcours, uitviel. Er was reeds veel belangstelling op den Witte Singel en de Doezastraat, toen pre cies te 3.10 uur het startschot viel. Dadelijk zetten de loopers er een flink tempo in. J. Dubbelaar en Slingerland na men dadelijk den kop en met vrij gering verschil kwam de heele groep daar dade lijk achter. Bij de Witte Rozenstraat was de volgorde Slingerland, J. Dubbelaar, Jansen, P. Dubbelaer, J. v. Rooden, Wur- zer, Kluyskens; van de rest waren door dat de afstand reeds vrij groot was gewor den, de nummers niet meer te onderschei den. Bij het Diaconessenhuis volgde Kluyskens als tweede achter Joop Dubbe laar, aan de Haagwegbrug had dezer laat ste weer de leiding, Jansen lag op de twee de, Kluyskens op de derde plaats, v. Roo den was vier en dan kwam als vijfde de Limburger Liebregts. Op den Haagweg viel de eerste beslissing, het onderscheid tusschen de A- en B-klasse was gemaakt. Bij de A-klassers vormde zich een kop groep van vier met de loopers Joop Dub belaar, Jansen, Liebrengts en J. v. Roo den. Deze groep had aan het begin van den Morschweg een voorsprong van 20 meter. Aan den Morschsingel konden we de tweede groep even opnemen. Hierin liepen mee Kluyskens, Gaal, Wurzer, en Knape, vier B-klassers, die uiteindelijk een aparte groep vormde vóór de overige A- en B-klassers. Zoo ging het verder: Rijnsburgersingel, Maresingel, Heerensingel, Zijlsingel. Steeds grooter werd de afstand tusschen de twee kopgroepen, zoodat het verschil tenslotte eenige honderden meters be droeg. Op den Zoeterwoudschen Singel moest de beslissing vallen en we waren be nieuwd wie uiteindelijk den meesten spi rit zou kunnen toonen. Op ongeveer 200 meter, bij de kruising KorevaarstraatLammeschansweg kwam de Limburger Liebregts naast Dubbelaar en Jansen.... de eindspurt begon. On weerstaanbaar trok plots Liebregts er tus schen uit, Jansen en v. Rooden op de der de en vierde plaats konden het tempo niet volhouden, maar Joop Dubbelaar gooide z'n kop in den nek, bleef als een klit aan den Limburger hangen en zoo gauw had deze het tempo niet even verminderd, of. 75 meter voor de finish trok Dubbelaar er tusschen uit. Onmiddellijk was hij 3, 5 meter voor, Liebregts kon nu op zijn beurt het tempo niet volhouden en Dubbe laar liep met volle energie op den eind streep af, welke hij tenslotte op voorsprong van zeker nog 15 meter als eerste pas seerde. 'n Pracht prestatie, waarvoor hem van het talrijke publiek een warme ovatie ten deel viel. De loopers hadden een zwaar maar schitterend parcours afgelegd, dank zij de schitterende medewerking van de politie, die het publiek overal op behoor lijken afstand wist te houden en het groote verkeer, waar noodig, tijdig stop zette. De uitslag werd: A.-Klasse: 1. J. Dubbelaar (Docos) in 20 min. 52.2 sec.; 2. W. Liebregts (R. K. A. V. L., Lindeheuvel), in 21 min. 1.6 sec., 3. H. Jansen (Docos) in 21 min. 4 sec.; 4. J. van Rooden (Docos), 5. A. Slingerland (Docos), 6. C. van Bakelen, 7 N. van Bake- len (beiden Jong Leven, Amsterdam), B.-Klasse: 1. A. Kluyskens (Jong Leven), 2 J. Wurzer (indiv., Leiden), 3. G. Gaal (Swift, Assendelft), 4. R. Knape (Holland, Haarlem), 5. J. Burger (D. E. M., Bever wijk), 6. G. Vits (indiv., Leiden), 7. M. v. Steenbergen (Docos), 8. J. Hassing (Docos) JOOP DUBBELAAR AAN DE FINISH IN SNELLEN EINDSPURT. 9. P. Verdel (D. O. S., Roelofarendsveen), 10. B. Kruit (Docos), 11. P. Dubbelaar (Docos), 12. J. de Graaf (Docos). Nadat de loopers zich verkleed hadden en weer monter beneden waren gekomen, had de prijsuitreiking in de groote zaal van „Royal" plaats. De voorz. van de Docos-athletiek afdee- ling, de heer J. Castelein, verwelkomde eerst de loopers, alsmede den heer Peter Verhoef en den vertegenwoordiger van den D. H. A. K., den heer de Vreede. Hij wees er voorts op, dat voor een wedstrijd als dezen singelloop de samenwerking van vele kanten noodig was. Daarom brengt spr. in de allereerste plaats hartelijk dank aan het Leidsch Po litiekorps, door wier buitengewoon goede zorgen deze Singelloop zulk een goed verloop had. Voorts bracht spr. dank aan de pers, den gérant van „Royal", de E. H. B. O., de heeren Wijtenburg en Evert Castelein, die hun auto's beschikbaar had den gesteld om dezen loop te volgen. Verder richtte spr. een woord van ge- lukwensch tot alle loopers, omdat zij allen den tocht volbracht hadden. Daarvoor zal elke deelnemer-niet prijswinnaar een her inneringsmedaille ontvangen. De heer de Vreede sprak namens den D. H. A. K. woorden van dank tot Docos, die dezen Singelloop georganiseerd had. Er is veel werk gedaan, maar het bewijs is geleverd, dat het gewaardeerd wordt. De Leidsche Singelloop is door het geheele land bekend geworden, getuige de deel name uit Limburg. Spr. hoopt, dat er het volgend jaar nog meer loopers uit Lim burg zullen zijn en dat een hechten band tusschen Noord en Zuid hiervan het ge volg moge zijn. De heer Peter Verhoef, die hierna den wisselbeker aan Joop Dubbelaar overreik te, deed hieraan de opmerking voorafgaan, dat deze Singelloop de beste was, welke tot nu georganiseerd was. Tot slot ont vingen allen hun prijzen of herinnerings medaille. Uit het katholieke kamp FRAAIE OVERWINNINGEN VAN D.O.S., V.V.L., BLAUW ZWART EN V.E.P. S.J.C. bedwingt H.B.C. Uitstekend wqer begunstigde gisteren de voetbalcompetities en het geheele pro gramma kon worden afgewerkt. In den I.V.C.B. noteerden we voor West II verschillende markante uitslagen. Beginnen we bij S.J.C., dan mogen we met voldoening constateeren, dat de Noordwijksche ploeg de competitie vori ge week al heel ongelukkig is begonnen en dat zij volkomen het verrassende element in haar spel heeft behouden. Dat onder vond H.B.C.de kampioen van het vorig seizoen. Een gelijk spel was het resultaat van den vinnigen en mooien kamp en dit gelijke spel zal ongetwijfeld het vertrou wen in het Noordwijksche kamp hebben teruggebracht. Een verrassing was voorts de groote zege van D.H.L. in Haarlem. De Black Boys werden met 7—0 gekraakten het lijkt, of de Hollandsche Leeuwen weer een ernstig woordje zullen gaan meespre ken in den strijd om den kampioenstitel, maar dan tezamen ook met Spartaan, die gisteren ook haar eerste overwinning wist te boeken. Ook Santpoort boekte haar eerste over winning door een 32 op Leonidas. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. H. L. 2 1 1 9—2 3 Spartaan 2 1 1 4—2 3 H. B. C. 2 1 1 5—4 3 Onze Gezellen 1 1 50 2 Excelsior 2 1 1 44 2 Santpoort 2 1 1 44 2 S. J. C. 2—11 3—8 1 Leonidas 1 1 23 Gr. Willem 1 1 24 T. Y. B. B. 1 1 0—7 In de 2e klasse A boekte D.O.S. haar tweede overwinning. Met 52 kwam de Veensche club uit Heemskerk terug. Een prachtig resultaat inderdaad. Een bewijs overigens, dat het E. O. S. wel ernst is, zijn de overwinningen ook van de lagere elftallen. Er blijkt een goede geest te zit ten in de club van Roelofarendsveen, het geen een mooi seizoen belooft! D.O.S. heeft voorloopig de leiding in haar afdee- ling genomen en wordt gevolgd door D. E. M., welke club Vitesse met 51 ver sloeg. Teylingen stelde weer teleur door nu thuis van de Santpoort-reserven te verlie zen. Het is voor de Sassenheimsche club te hopen, dat zij spoedig beter ingespeeld raakt. O. I. V. verraste tenslotte door D.S.S.H. met 21 te verslaan. In deze afdeeling boekten aldus alle uit spelende vereenigingen volledig succes. D. O. S. D. E. M. Lisse 1 1 82 2 O. I. V. 2 1—1 4—5 2 D. S. S. H. 2 1—1 3—5 2 Santpoort II 2 1 1 78 2 A. D. O. 2—11 4—7 1 Vitesse 1 1 15 Teylingen 2 2 614 V. V. E. 0—0 In de B-afdeeling der 2e klasse zorgde V.V.L. voor de verrassing van den dag door de kampioene D.O.N.K. met 41 te kloppen. De Voorschotenaren blijken in derdaad weer over een uitstekende ploeg te beschikken. Maar ook de andere clubs uit onze om geving hadden een goeden dag. Immers, Blauw Zwart won van Oliveo met 21 en V.E.P. boekte een 32 zege op Aeolus. De tweede andere ontmoetingen eindig den in gelijk spel. CelerV.V.P. werd 1—1, G.D.A.—Wilhelmus 3—3. Wilhelmus 2 11 76 3 V. V. L. 1 1 4—1 2 BI. Zwart 1 1 21 2 D. O. N. K. 2 1 1 7—5 2 Aeolus 2 1 1 44 2 V. E. P. 2 1—1 4—8 2 V. V. P. 1 1 1—1 1 G. D. A. 1 1 3—3 1 Celer 2—11 2—3 1 Oliveo 2 2 46 De uitslagen. Zuid I le kl.: KimbriaKerkrade 50; ValkenburgRKWL 43; Sittardsche BoysRKNAC 13; LauraRKONS 51 ChévremontVVH 14. Zuid II le kl.: SchijndelBrabantia 03; DongenMulo 35; Venlosche Boys Wilhelmina 23; KolpingBest Voor uit 61. Oost le kl.AltiorVDZ 23, Vosta Emos 32; QuickVogido 34; Hui huizenLobitsche Boys 32; SDOUC Neo 34. W e s t 1 e k 1.: De MeerWilskracht 43 WY—GVO 2—3; EMM—WA 2—4; Vo- lendam—HMS 3—2. West II le kl.: SJCHBC 3—3. TYBBDHL 07; SpartaanExcelsior 20; SantpoortLeonidas 32. 2 e k 1. A.: TeylingenSantpoort II 4—6; ADO—DOS 2—5; DSSH—OIV 1—2; VitesseDEM 15. 2e kl. B.: OliveoBlauw Zwart 12; VVL—i-DONK 4—1; VEP—Aeolus 3—2; Ce Ier—WP 1—1; GDA—Wilhelmus 3—3. S. J. C.—H. B. C. 3—3. In een fraaien en spannenden wedstrijd heeft S. J. C. zich geheel gerehabiliteerd van den nederlaag van vorige week tegen O. G., zoo zelfs, dat zij een goede kans maakten om van H. B. C., de kampioens- ploeg van vorig jaar, te winnen Met een élan als er in dezen wedstrijd gespeeld is, mogen wij van de Noordwijkers nog goede dingen verwachten. Als te half drie werd begonnen onder leiding van scheidsrech ter Reekers begint na eenige verkenning S. J. C. enthousiast aan te vallen, doch enkele goede kansen belanden naast het h. B. C.-doel. De gasten laten zich echter ook niet onbetuigd, het tamme"* schot le verde geen enkele moeilijkheid op. De aan vallen wisselen snel en de partijen wegen tegen elkaar op. De H. B. C.-midvoor krijgt hierbij een prachtkas, maar het re solute ingrijpen van de S. J. C.-verdedi- ging reduceert het gevaar tot een hoek schop, welke geen resultaat oplevert.. De bal gaat op verbazend snelle wijze van doel tot doel, beide verdedigingen beheer- schen echter den aanval goed, totdat na 25 min. spelen de rechterwing van S. J. C. goed opbrengt en Ruigrok geeft met een prachtschot den H. B. C.-doelman geen schijn van kans (10). Vanaf den aftrap zit S. J. C. er weer geweldig op en reeds na enkele min. geeft wederom Ruigrok met een schuivend schot den keeper het nakijken (20). Na nog enkele goede aan vallen, waaruit een S. J. C.-doelpunt, in buitenspel positie gescoord, dat niet werd toegekend, verslapt het tempo der thuis club iets, waardoor de gasten meer in den aanval komen en met een goeden kopbal zet Martin het eerste tegenpunt in (21). Nog 8 min. voor rust resten er en met wis selende kansen verstrijkt den tijd en even voor rust weet Tolido met een goed schot den gelijkmaker in te zenden (22). Na de thee werpen beide elftallen zich weer met een groot enthousiasme in den strijd en ondanks het spel van H. B. C. technisch iets beter was, golfde het spel gelijk op en neer. Het geluk was aan de zijde der gasten als v. Galen met een onbenullig goaltje H. B. C. de leiding weet te geven (23) na 10 min. spelen. De partijen blijven aan elkaar gewaagd en het taaie volhouden der S. J. C.-ers wordt be loond als Vos met een laag schot den H. B. C.-doelman volkomen verrast (33). De Noórwijkers gooien er nu nog eén schepje op en op gelukkige wijze ontkomt het gastendoel enkele keeren aan doorbo ring en met meer geluk had S. J. C. dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd nog kunnen winnen. Het tweede elftal trok naar het sterke Lisse II en kreeg de kous op den kop met maar eventjes 121. Deze uitslag komt ons onverklaarbaar voor en geeft ons den indruk, dat er in dit elftal wat hapert. Het derde speelde thuis tegen H. B. C. III en veroverde een regelmatige 75 overwinning. Tenslotte de Junioren. Het A-elftal maakte een nog grooteren blunder door met 173 van Docos A te verliezen, terwijl B ook bij Docos op bezoek een 53 nederlaag bekwam. Onze Benjamins zullen uit een ander vaatje moeten gaan tappen willen zij minstens evenveel succes als vorig jaar boeken. V. V. L.—D. O. N. K. 4—1. V. V. L. trapt af; van den rechtsbinnen wordt de bal even teruggespeeld op den midhalf. Tegelijkertijd zet deze het leer door naar Varkevisser; deze rent langs de lijn en plaatst goed voor doel, waar de goed opgestelde L. Kneijber het leer in de touwen jaagt (10). Nog is het spel geen 2 minuten oud of de V. V. L.-voor- hoede komt weer overdonderend opzetten, besloten met een schot van J. Niersman. De bal komt keihard onder de lat, en vliegt eveneens, in het doel (20). De ge heele V. V. L.-aanhang jubelt. Deze twee minuten brengt de kampioenen van het vorige jaar van hun stuk en V. V. L. gaat er weer van door. A. Ham schiet tegen de lat. De bal springt in het veld terug, wordt wederom ingeschoten, doch de kee per kan nog juist corner tippen. Deze cor ner wordt genomen, doch levert niets op. De D. O. N. K.-achterhoede zet dan haar buitenspelval open, en meerdere malen loopen daar de V. V L.-aanvallen op dood. Echter weten de D. O. N. K.-spelers het gevaar te bezweren, en ook zij gaat aanval len opbouwen. Maar de verdediging, met aan het hoofd keeper Parlevliet breekt el- ken aanval. Het is een lieve lust om te zien, hoe de 40-jarige van Erp zich weert. Na de thee doet V. V. L. het wat kalmer aan. Dit is een fout, daar D. O. N. K. hier van gaat profiteeren, en eenige hachelijke momenten ontstaan voor het V. V. L.-doel. Wanneer de tijd echter verstrijkt, verslapt D. O. N. K. zienderoogen en V. V. L. trekt opnieuw ten aanval. Henk Niersman is naar binnen gezwenkt en laat den D. O. N. K.-doelman ten derden male vis- schen (30). Even later is het weer L. Kneijber die de score verhoogt (40). Wanneer V. V. L. afzakt, en te veel in te ruggetrokken positie speelt komt D. O. N. K. gevaarlijk opzetten; uit een hoog voorgezetten bal doelpuntte de linksbin nen met een keihard onhoudbaar schot. Een verdiend tegenpunt. Scheidsrechter Ravier leidde verdienstelijk. A. D. O.—D. O. S. 2—5. Ook de tweede wedstrijd in den I. V. C. B. heeft D. O. S. tot een overwinning we ten te brengen. A. D. O. brengt den bal aan het rollen en direct wordt het D. O. S.- doel onder schot genomen. De aanvallen van A. D. O. komen zoowel van links als rechts. Als D. O. S. zich wat los heeft ge werkt, krijgt Th. van Es bij een schermut seling last van zijn oude blessure. Als hij zich terugtrekt om een kniebeschermer aan te doen, komt plotseling A. D. O. weer voor het open D. O. S.-doel, doch v. Es kan redding brengen. Hoewel het spel meer gelijk opgaat, weet A. D. O. door R. Rozing de leiding te nemen. De druk op het A. D. O.-doel wordt steeds grooter en tenslotte weet D. O. S. door haar linksbui ten den stand weer gelijk (11) te maken. Als nu eenigen tijd beide doelen om beur ten in gevaar zijn geweest, neemt A. D. O. wederom, thans door P. Koopman de lei ding (21). Thans komt D. O. S. weer in den aanval. Alle spelers spelen voor wat ze waard zijn en 4 minuten voor rust brengt de midvoor van A. D. O. met een pracht kopbal den stand wederom op ge lijken voet (22). De thee blijkt den D. O. S.-spelers goed gedaan te hebben, want thans krijgt A. D. O. geen voet meer aan den bal en de en kele keer, dat A. D. O. nog doorbreekt, weten Hoogenboom en de beide de Ko- nings er wel raad mee. Telkens zit de halflinie de voorhoede aan het werk en doelpunten kunnen ook niet uitblijven. Het is weer de midvoor, die thans D. O. S. de leiding bezorgt (23), spoedig gevolgd door no. 4 van den linksbuiten. D. O. S. speelt nu een gewonnen wedstrijd en hoe A. D. O. zich ook inspant, de D. O. S.- spelers spelen thans ene rustig en technisch hoogstaand spel, zoodat A. D. O. geen suc ces meer kan behalen. Tenslotte maakt de rechtsbuiten ook nog een doelpunt (25), waarna de scheidsrechter einde aankon digt van dezen goed geleiden en sportief gespeelden wedstrijd. Nu volgende week een thuiswedstrijd tegen V. V. E. Laten allen zich dan weer scharen om de D. O. S.-lijnen en zoodoende de katholieke sportbeweging steunen. D. O. S. II leverde een mooie prestatie, door op eigen veld, na een spannenden en fraaien wedstrijd van T. Y. B. B. II met 42 te winnen. D. O. S. III won wederom, al is het dan niet met zulke overtuigende cijfers als de vorige week; met 32 werd D. S. V. aan de zegekar gebonden. D. O. S. IV wilde voor de anderen niet onderdoen, en won met 63 van Docos III Ook de a-junioren wisten door met 51 van O. D. I. a te winnen de eerste puntjes binnen te halen. D. O. S. b verloor met 31 van V. C. H. a en was daardoor de eenige verliezer. V. E. P.—AEOLUS 3—2. Tegen een in het begin met 10 man spe lend Aeolus heeft met V. E. P. met 32 de eerste twee winstpunten in de wacht gesleept. De vertnderingen sinds verleden week aangebracht, hebben dus wel vrucht afgeworpen. V. E. P. trapt af, zet er direct een straf tempo in en belegert dadelijk het gastendoel, waarbij al spoedig midvoor Friejé uit een voorzet met een prachtig schot V. E. P. de leiding bezorgt (10). Direct hierna zitten de zwartwitten weer voor het Aeolus-doel, waarbij Friejé een voorzet van rechts ineens op z'n schoen neemt, en deze zou zeker doel getroffen hebben, als een back van de gasten het leer niet tegen het achterhoofd gekregen had, waardoor hij voor eenige tellen „grogghy" ging. De aanvallen van Aeolus met z'n voorhoede van vier, waren toch niet van alle gevaar ontbloot en de ach terhoede van de thuisclub moest geducht op z'n qui vive zijn. Bij een volgenden aanval van V. E. P. zet de midvoor den bal naar den rechtsbuiten, die even door loopend nummer twee in het net knalt (20). Dat gat de V. E. P.-ers moed, her haaldelijk bekogelden zij het Aeolus-doel, waarbij vooral Friejé z'n schutterscapaci- teiten toonde, maar telkens was er een been, hoofd of rug waardoor een doelpunt werd verhinderd. Verschillende malen kropen de gasten door het bekende oog van den naald. Maar aan alles was te mer ken, dat er nog een doelpunt in de lucht hing, wat dan ook niet lang op zich liet wachten. Weer was het midvoor Friejé, die een fijnen pass gaf naar den linksbuiten, die langs den linksback glipte en voor de derde maal den bal langs den keeper schoot (30). V. E. P. dacht hierna op haar lauweren 'te kunnen rusten, doch kwam bedrogen uit: Nog voor de rust wist Aeolus den stand op 32 te brengen. Na de rust bleek het, dat beide ploegen al hun kruit verschoten hadden. Het spel was er niet beter op geworden en iederen was blij dat de scheidsrechter, die zeer goed leidde, het einde blies. De reserve-elftallen brachten het er min der goed af. Het tweede verloor uitspe lend met 32 van R. V. C. in Reeuwijk. Met een beetje meer geluk had het zeker een gelijk spel kunnen zijn, daar de mid voor wel 4 maal tegen lat en paal knalde. Het derde elftal bracht het thuisspelend tegen D. O. N. K. IV tot een 21 neder laag, wat ons zeer meevalt. Met een beetje elkander begrijpen gaat het ook hier wel den goeden weg op. Tenslotte gingen de junioren tegen de veel grootere R. V. C.-ers met 62 ten onder.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5