De spoorbaan diefstallen RIJNSTREEK ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER-AAR, 24 September. De afgeloopen week heeft nu in den han del geen bepaald schokkende gebeurtenis sen teweeg gebracht, doch op ander gebied hebben verschillende punten, zaken, onze belangstelling getrokken, zóó dat wij er iets van willen signaleeren. van willen signaleeren. De passages uit de troonrede met betrekking tot de land- en tuinbouw mogen geacht worden bekend te zijn, er wordt n.l. gezegd dat de landbouw crisismaatregelen, met handhaving van den voor de landbouw nog noodzakelijken prijssteun, zooveel mogelijk beëindigd wor den. Kort daarop verschijnt de begrooting van het landbouwcrisisfonds die ons de min der prettige mededeeling doet, dat voor 1938 een bedrag van twee millioen gld. min der is uitgetrokken voor den steun aan den tuinbouw, deze vermindering baseerende op verruiming van export. Beoogt de Mi nister het meer beschikbaar stellen op de clearing voor de tuinbouw, dan zullen de tuinders hem voor deze daad dankbaar zijn, doch hierbij moet dan niet getornd worden aan de steun, want dan wordt met de eene hand gegeven en met de andere ge nomen. Neen, verruiming van export, her zien van de richtprijzen rekening houdend met bepaalde streken dit is een belang rijke factor. Al deze punten zijn urgent, vragen een spoedige oplossing in het be lang van land- en tuinbouw, in het belang van vele nijvere gezinnen die helaas niet weten hoe zij den winter moeten door komen. Thans terugkeerende tot ons wekelijksch overzicht kunnen wij over den handel maar steeds niet tevreden zijn, al zij erkend, dat de Kassnijboonen meer belangstelling had den dan vorige week toen dit product on der de twee gulden bleef zweven. Maan dag begon de inzet met f 1.90 en eindigde zij op 2.35. Woensdag was het een heele toer om op dit prijspeil te blijven staan en vandaag met een aanvoer van ruim vier honderd kisten, gingen zij er aanvankelijk vlot in zoo rond de 2.102.30. Later ver toonde zij neiging tot daling. Het stek va rieert in verschillende prijzen, zulks naar gelang van kwaliteit; is het mooi, ontvangt men tegen de gulden en iets hooger, min der mooi, toch heel goed voor de consump tie, 0.60—0.80. De Witte Pronkboonen hebben dit jaar niet te roemen over voorbeeldige prijzen, al was de handel op sommige dagen willig indien de fabrieken op het appèl versche nen, maar toch werden geen behoorlijke prijzen bedongen. In het begin van de week bestond er weinig animo, de daaropvolgende veilingdag kwamen een paar exporteurs afzetten die alras de goede partijen uit de veiling pikten tegen 30 tot 45 cent aan toe en Vrijdag was de stemming iets flauwer, desalniettemin geschikte nummers varieer de van 25 tot 45 cent. Het hoogtepunt van den aanvoer ligt al in het verleden, momen teel bedraagt zij vier tot zeshonderd zak. De snijboonen van den kouden grond gin gen weg tegen 65 cent; de stokprinsesse- boonen, wier aanvoer sterk aan het minde ren is en thans gesproken kan worden van enkele zakjes, blijven te verkoopen voor ruim een gulden per zak; de dubbele stam- boonen laten sommige dagen ook al ver stek gaan en dit is het teeken van lang zaam verdwijnen. De prijs is niet zoo goed als de laatste keer, wat mogelijk te wijten is aan de kwaliteit die zich van lieverlede in dalende richting begeeft, 0.700.95. De spekboonen doen 0.50 en de peulen welke ons eerlang zullen gaan verlaten brengen 0.60—2.10 op. Onvolledig zou het zijn indien wij niet de noteering noemden van het gering aan tal baaltjes augurken. Het grof 0.250.50, basterd 0.50, stippel f 0.12 1/20.16 en fijnstippel 0.30. Volgende keer volgt een overzicht van de augurken zoowel van de aanvoer als prijs. Voorshands kan vermeld worden dat het aantal kg fijn en fijnbasterd met de helft teruggeloopen is, daarentegen zijn er twaalfduizend balen grof en stip pel meer geleverd. In de groentenhandel doen zich geen fei ten voor die bizonder onze aandacht vra gen. De bloemkool is het product dat sta biele prijzen houdt, alleen ging het er een Woensdag wat saai aan toe. doch gelukkig beperkte het zich tot die eene dag. Voor de eerste soort wordt besteed van de zeven tot dertien cent, mooie blanke kool; het tweede soort vindt aftrek voor drie tot zes cent. Spinazie mag zich wel in een behoorlijke prijs verheugen mitis de kwaliteit goed is, maar helaas begint er bij sommigen wat aan te haperen en die moeten dan met een bedrag naar huis wat neit ver van het mi nimum verwijderd is. De gangbare partijen moteeren 0.180.26. Postelein boekte een Maandag van de twee tot ruim drie cent per kg, Woensdag kwam er meer dan de handel kon verwer ken, evenals vandaag, en dan zitten wij weer op het oude niveau, n.l. twee cent en doordraaien. Andijvie is vaak hetzelfde lot bescho ren. In den aanvang denkt men onwille keurig „het zal gaan", doch zijn de groente boeren eenmaal voorzien, dan is 't uit met de prijs of liever gezegd met den verkoop, immers de mooiste struik brengt amper een cent op. Voorheen werd nogal eens gekocht voor de zouterij wat dit jaar nog niet ge beurd is. Bospeen heeft geweldig te kampen met vuur, met gevolg: zeer lage prijs met on verkoopbaar. Zijn de bossen vrij zuiver, ha len zij somtijds de vijf cent, het meerendeel wordt verlaten tegen 21/2 tot 4 cent. Breek- peen 2.90. Wij hebben lekkere rootle en witte ra dijs helaas tegen minimumprijs. Dat het pu bliek niet houdt van radijs is onbegrijpe lijk evenmin is het niet te snappen, dat de groenten- en fruitcentrale wel ophoudprijs vaststelt van dit product doch geen vergoe ding geeft. Althans werd de arbeid van den kweeker dan toch een klein snippertje beloond. Goede vaste uien bleken Maandag en Woensdag haar hoogste noteeringen te heb ben gehaald, n.l. f 2.503.00, de stemming was heden lager 2.102.60. Roode kool 2.003.00, witte kool f 1.10 1.70, savoye f 2.10—2.70. De eerste Chi- neesche kool is ter veiling aangevoerd tegen een verkoopsprijs van 2.20. Ook mochten wij vandaag witlof aanbieden voor tien gul den de 100 kg. Maandag bleek de animo iets grooter te zijn voor Sla wat stand hield tot Woensdag toe. Met die animo wordt bedoeld een even hooger noteering dan een gulden per honderd krop. Nu Vrijdag gin gen de allerbesten van den hand voor 1.20. Werkelijk mooie vaste kroppen, al zijn ze niet groot van omvang, brengen zestig, cent op en doordraaien. In de tomatenhandel valt een kleine op leving waar te nemen, tenminste de ex port deed dezer dagen mede. In het begin van de week bleek de interesse toch groo ter te zijn als in het laatst, want vandaag met groote partijen, goed gesorteerd werd gemaakt 3.50. Over het algemeen heersch- te er een flauwer stemming en zijn wij niet weinig benieuwd naar de volgende week. Het is zeker van belang hoe de prij zen zich verder zullen ontwikkelen want de tomatenteelt mag wel als een van de be langrijkste beschouwd worden in het na jaar. Komkommers raken op het eind. De te verhandelen kwaliteiten krijgen 1.50 3.10. Seldery 0.300.70. Raapstelen 0.30 0.80. Een nieuw product wat vooral dit jaar van beteekenis moet zijn in de om geving van Beverwijk, bij wijze van proef, komt ook hier in enkele partijen ter markt. Het zijn de suikermaiskolven, die na een goede bereiding heerlijk smaken. De prijs bedraagt per 100 stuks 1.302.00. Bij de fruitafdeeling is te vermelden van de Meloenen een sterk verminderde aan voer met terugloopende prijzen, n.l. 4 tot 12 cent per stuk. De debacle in den druiven- handel is bij ons eveneens goed merkbaar, daar mooie druiven slechts een prijs op brengen van tien tot twaalf cent per pond. In afwachting! ALPHEN AAN DEN RIJN. Rente-verlaging en conversie geldleeningen. Uitgezonderd voor één leening, waarvoor de rente reeds 3 1/2 pet. bedraagt, schrijven B. en W. aan den Raad gaat dè rente van de overige door de gemeente gesloten geldleeningen uit boven dit rente percentage. Voor bedoelde leeningen va rieert de rente van 3 3/4 tot 4 1/2 pet. Nu wij de tijd gekomen achten pogingen in het werk te stellen, te geraken tot een rente van 3 1/2 pet, hebben wij doen na gaan, welke leeningen daarvoor in aan merking kwamen. Wij meenden, dat voor een negental leeningen getracht moest wor den de renteverlaging te verkrijgen. Hier bij deed zich echter de omstandigheid voor, dat bij een vervroegde aflossing voor meer dere leeningen een boete moest worden betaald van 1 pet. van het restant der lee ning. De termijnen gedurende welke de boe tebepaling nog van kracht is loopen van 1 jaar tot onderscheidenlijk ruim 3 1/2 jaar. Voor een tweetal leeningen bestaat zelfs de bepaling, dat versterkte of vervroegde aflossing vóór respectievelijk 1 Juni 1938 en 1 Januari 1939 niet mag plaats hebben. Twee leeningen zijn bij vervroegde aflos sing vrij van boete. Blijven de geldschieters onverminderd vasthouden aan de gestelde boetebepaling, dan zou uit den aard der zaak de rentever laging, althans in de eerste jaren, weinig effect sorteeren. De dan te betalen boete zou in vele gevallen ongeveer gelijk ziji aan de rentebesparing over twee jaren. Naast een renteverlaging moest dus ge tracht worden een verlaging der boete te verkrijgen. Bij enkele geldschieters is dit gelukt. He^t resultaat van de gevoerde onderhan delingen is als volgt: 1. Leening per resto groot ƒ411410, rentende 4 pet. Hiervoor bestaat tot 1 Januari 1942 een boetebepaling van 1 pet. De rente kan met ingang van 1 Januari 1938 verlaagd worden tot 3 1/2 pet. gedu rende de eerste 15 jaren, waarna deze we der op 4 pet. wordt gebracht. De te betalen boete wordt verlaagd tot 1/2 pet. Bij ver strekte of algeheele aflossing gedurende de eerste 5 jaar na 1 Januari 1938 is een boete van 1 pet. verschuldigd. 2. Leening per resto groot 146500, ren tende 4 pet. Boetebepaling tot 1 Decem ber 1939 1 pet. De geldschieter is bereid met ingang van 30 November 1937 de rente te verlagen tot 3 1/2 pet. gedurende de eerste 10 jaar, waarna de rente weder op 4 pet. wordt be paald. Als vergoeding is verschuldigd 1/2 pet. Bij vervroegde of versterkte aflossing vóór 30 November 1942 is een boete van 1 pet. verschuldigd. 3. Leening per resto groot 96300, ren tende 4 1/4 pet. Tot 1 Augustus 1941 1 pet. boete. Nieuwe rente gedurende de eerste 15 ja ren 3 1/2 pet., daarna 4 pet. De boete wordt teruggebracht tot 3/4 pet. In de nieuw te sluiten overeenkomst moet een boetebepa ling voor versterkte aflossing worden op genomen gedurende de eerste 5 jaren van 1 pet. 4. Leening per resto groot 52530, ren tende 3 3/4 pot. Hiervoor geldt geen boete bepaling. De rente wordt terugbeta.ald tot 31/2 pet. Bij extra-aflossing gedurende de eer ste 5 jaar 1 pet. boete. 5. Leening per resto groot ƒ92450, ren tende 3 3/4 pet. Ook voor deze leening be staat geen boetebepaling. De boete wordt teruggebracht tot 3 1/2 pet. Bij extra-aflos- UITHOORN. Geboren: Catharina Antonia Maria, d. v. P. J. Lebesque en A. van Emmerik Hermanus Hendrik, z. v. K. J. van der Burg en N. Braam Machiel, z. v. P. L. van An- del en E. Molenaar Hermanus Willem, z. v. H. W. Strijland en K. Lodewijks. Overleden: Jacobus Verhoef, 83 jaar, wed. van Theodora van de Kamp. ZOETERMEER. Openstelling gedeelte nieuwe Rijks^.veg. Het weggedeelte ZoetermeerBleiswijk van den nieuwen Rijksweg no. 12 wordt op Dinsdag a.s. des morgens omstreeks 11 uur, met eenig officieus ceremonieel voor het verkeer opengesteld. Vóór dien tijd blijft het „verboden toegang" zoowel voor den snel verkeersweg als rijwielpad, gehand haafd. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel tot verlaging annuïteits rente „Beter Wonen". 4. Aanbieding be grooting 1938. 5. Aanbieding begrooting 1938 van het Burgerlijk Armbestuur. 6. Aan bieding rekening 1936. 7. Aanbieding reke ning 1936 van het Burgerlijk Armbestuur. 8. Benoeming Commissie voor het nazien der rekeningen van de gemeente en het Burgerlijk Armbestuur. 9. Goedkeuring be grooting Drinkwaterleiding 1938. 10. Voor- loopige vaststelling rekening Drinkwater leiding 1936. 11. Vaststelling regeling kin dertoeslag. 12. Verzoek om medewerking van het R. K. Schoolbestuur voor een uit breiding speelterrein en aanschaffing in ventaris. 13. Wijziging gemeenschappelijke regeling met de gemeente Voorburg inzake L.O. 14. Wijziging besluit verkoop groot boekinschrijving t.b. van de vernieuwing van de Dorpsbrug. 15. Eenige verzoeken tot ontheffing van hondenbelasting. 16. Eenige verzoeken tot ontheffing van schoolgeld. 17. Conversie geldleening. 18. Wijziging begroo ting 1937. 19. Rondvraag. sing gedurende de eerste 5 jaar 1 pet. boete. 6. Leening per resto groot 111000, rentende 4 pet. met een boetebepaling tot 1 Juni 1940 van 1 pet. De rente kan gedurende de eerste 15 ja ren teruggebracht worden tot 3 1/2 pet. om daarna weder te kunnen worden bepaald op 4 pet. De te betalen boete blijft gehand haafd. Bij versterkte aflossing gedurende de eerste 5 jaar is een boete verschudigd van 1 pet. Het bereikte resultaat kan als volgt wor den omschreven. Doordat het gelukt is bijna alle geldschieters te bewegen de boe te, welke zij volgens contract kunnen vor deren, te verminderen, soms zelfs in be langrijke mate, zal het voordeel uit de renteverlaging voor 1938 voortvloeiend, toereikend zijn >m de boeten te betalen. Aan de begrooting voor 1939 zal derhalve het volle bedrag van de verlaging der ren te ter. goede komen. B. en W. stellen voor tot de conversie van de hierbedoelde leeningen te besluiten. E. H. B. O.-nieuws. De afdeeling der E. H. B. O. alhier heeft het voornemen op gevat in October weder een cursus te or- ganiseeren. Als bestuurslid der afdeeling heeft bedankt mej. N. M. E. Kroon, ter wijl als derde dameslid in de commissie van de reddingsbrigade is benoemd mej. G Bulk. Voorts heeft wegens werkzaamhe den de heer G. Kallenekker ontsla geno men. Speeltuin „Bloemhof" gesloten. In een vergadering van de Speeltuinvereeniging „Bloemhof" is besloten den speeltuin met ingang van Maandag a.s. voor onbepaal- den tijd te sluiten, daar van dien dag af geen toezicht meer kan worden gehouden. Tot dusver werd dit toezicht uitge oefend door een werklooze in werkver schaffing, doch daar de Minister van So ciale Zaken hiervoor geen toestemming meer heeft kunnen verleenen, is het ge meentebestuur genoodzaakt zijn medewer king in deze te beëindigen. De vereeniging is niet financieel krach tig genoeg om zelf het noodzakelijke toe zicht te bekostigen, zoodat het bestuur niets anders overbleef dan den speeltuin voorloopig te sluiten. BOSKOOP. Het tekort van de Rozen-tentoonstelling. In de te Soestdijk gehouden vergade ring van de vereeniging „Nos Jungunt Ro- sae" deelde de voorzitter, jhr. de Beaufort mede, dat van iemand, die onbekend wenschte te blijven, een gift was ingeko men van 100, ter vermindering van het tekort van de Boskoopsche rozententoon- stelling. Dit tekort bedroeg, na opvraging van het geheele waarborggonds 2818.28. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Agenda Raadsvergade ring op Woensdag 29 September 's namid dags 2 uur. 1. Opening. 2. Beëediging van den heer B. van Elk, benoemd verklaard lid van den Raad. 3. Vaststelling notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel wijziging Algemeene Politieverordening. 6. Voorstel wijziging van het tmet Gouda gesloten contract tot levering van electrischen stroom. 7. Voor stel tot overname van straten van J. Rij laarsdam. 8. Voorstel inzake een besluit van Gedeputeerde Staten van Z.H. tot niet goedkeuring van het raadsbesluit tot wij ziging der instructie voor het personeel van het slachthuis en den Vleeschkeurings- dienst. 9. Advies inzake de bezwaarschrif- Het einde van het drama Omtrent de diefstallen van de voorma lige spoorlijn AlphenUithoorn hebben wij deze week de arrestatie van den ex pediteur K. te Aarlanderveen gemeld, iadsmede diens insluiting in het Huis van Bewaring te den Haag. Door den Rijksveldwachter te Nieuw- veen, de gemeenteveldwachter van Ze venhoven, Noorden en Aarlanderveen is, op last van den Officier van Justitie een nader onderzoek ingesteld, waarbij nog verschillende personen zijn gehoord, zoo wel zij, die buiten de zaak stonden, dan wel erbij betrokken zijn geweest. Dit onderzoek heeft geen nieuwe re sultaten gegeven, behalve dat de spoor weg-opzichter toegegeven heeft, een en kele maal geld te hebben aangenomen van K., wat hij echter heeft teruggege ven en door K. ook weer teruggenomen is. Het blijkt dus, dat aan den opzichter de diefstallen niet onbekend waren. K. zelf echter heeft giste- pen voor den Officier van Justitie een volledige be kentenis afgelegd van alle door hem gepleegde dief stal! e n. Hij is daarna weer op vrije voeten ge steld. ten tegen aanslagen in de Hondenbelasting 1937. 10. Advies inzake het bezwaarschrift van P. J. A. v. d. Zwaan tegen aanslag in het vergunningsrecht. 11. Voorloopige vaststelling Rekening Electriciteitsbedrijf. en Gemeenterekening over 1936. 12. Benoe ming leden Raadscommissiën. 13. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van een aanslag in het schoolgeld. 14. Voorstel tot belegging van de door het Bestuur der Christelijke School in de Meye gestorte waarborgsom. 15. Aanbieding Gemeentebe- grooting en Begrooting Electriciteitsbedrijf voor 1938. Geboren: Johannes Jozef Anthonius, z. v. Joh. Bunnik en A. M. Mouris Cor- nelis Maria, z. v. B. van Wijk en J. v. d. Tol Johannes Gijsbertus, z. v. J. van Tol en M. H. Tricht. Ondertrouwd: P. P. Andeweg 31 j. en M. v. Wensveen 32 j. O v e r 1 e d e n: J. G. W. Naber, oud 74 jaren. Ingekomen: A. Molenaar en gezin, van Amsterdam; C. W. v. d. Maas, van Woerden; G. J. Sterk, van Enschede; A. v. d. Kuil, van Schoonhoven; Wed. G. Hol lander geb. Verheul, van Amsterdam. Vertrokken: J. A. Bakker naar Haastrecht; P. Duits naar Gouda. HAZERSWOUDE Nieuwe sluis Rietveldsche polder. De nieuwe sluis van den Rietveldschen polder zal Maandag 4 October in gebruik worden genomen, in tegenwoordigheid van den burgemeester. HAZERSWOUDE (Dorp). Moedercursus. Donderdagmiddag van 24 uur had alhier de opening plaats van den Moedercursus door den Zeereerw. heer J. Ruiter, pastoor. Voor dezen cursus, die gegeven wordt door Zr. A. M. Hoskam, enquêtrice van den Zuid-Hollandschen Bond van het Wit-Gele Kruis, bestaat zeer veel belangstelling. KOUDEKERK Brandweer. Bij besluit van B. en W. dezer gemeente zijn tot leden van de brandweercommissie in deze gemeente aan gewezen de heeren H. van Driel, D. Leen heer en C. J. Zuijdwijk, terwijl de com mandant de heer L. Smit en de brand meester J. Blijleven, ambtshalve daarin zitting hebben. Voorzitter dezer commissie is de bur gemeester, terwijl als haar secretaris is toegevoegd de heer B. E. G. Stumpel, werkzaam ter secretarie alhier. REEUWIJK. TWEE AUTO'S TE WATER. Inzittenden ternauwernood aan den dood ontsnapt. De primitieve verkeerswegen en de vele slooten in onze gemeente zijn gistermida- dag en in den afgeloopen nacht weer oor zaak geworden van twee verkeersongeluk ken, waarbij de inzittenden van twee per sonenauto's ternauwernood aan den dood door verdrinking zijn ontsnapt. Donderdagmiddag reed een personen auto, waarin de 70-jarige heer Kaptein uit Nieuwerbrug met zijn beide zoons was ge zeten nabij de 's-Gravenbroeksche plas in de Reede. Gelukkig verdween de auto niet geheel onder water, zoodat de inzittenden zich op de kap konden werken, vanwaar zij door voorbijgangers aan land werden gebracht. Hachelijker was de positie van twee in zittenden van een auto, welke Vrijdag nacht op den Kerkweg nabij de Tempel- brug in het water verdween. De weg maakt hier een driesprong en dit is den bestuurder, den 21ijjarigen Op 't Land, die vergezeld werd door zijn 19-jarigen vriend van Noord, beiden eveneens uit Nieuwer brug afkomstig, waarschijnlijk ontgaan. Niet onmogelijk is het ook, dat tengevol ge van een mistbank het uitzicht zeer slecht was. Hoe het zij, de wagen reed rechtuit in de ter plaatse zeer diepe sloot en verdween ongeveer 2 meter onder wa ter. De bestuurder werd door den schok van zijn zitplaats geslingerd en kwam achter in den auto terecht, maar de jeug dige van Noord slaagde er in een portier te openen en zich in veiligheid te bren gen. Daar in het nachtelijk uur geen hulp van voorbijgangers te verwachten viel, Boskoopsche bloemen BOSKOOP, 24 Sept. 1937. De afgeloopen week is wel een jubileum- week geweest in het kweekersbedrijf. In de eerste plaats is Dinsdagavond in hotel Klaassen het 40-jarig jubileum van den Tuinbouwcursus gevierd. De zaal was voor dit doel door verschil lende organisaties en personen schitterend versierd. Dat dit jubileum in Boskoop de noodiga belangstelling had, bewijst het groote be zoek van organisaties en van vele oud leerlingen waarvan verschillende uit andere plaatsen overgekomen waren, wel een be wijs, dat het genoten onderwijs groote waardeering gevonden heeft. Wij zijn dan ook van meening, dat de jongens, welke zich het kweekersvak kiest en wiens vader de kosten voor de Tuin bouwschool niet kan betalen, noodzakelijk deze avondcursus moet bezoeken om in zijn vak vooruit te komen, temeer waar de kosten weinig of niets zijn. Donderdagmiddag vierde de firma Felix Dijkhuis haar gouden jubileum. De groote pakloods was voor dit doel feestelijk versierd. Dat de firma groote achting geniet, be wees het groote bezoek op deze receptie en de vele felicitaties uit het binnen- en bui tenland. De firma Felix Dijkhuis heeft dan ook een wereldreputatie en zij heeft steeds haar grootste kracht gezocht in het leve ren van alleen eerste kwaliteit planten. De bloemenhandel is in de afgeloopen week niet onbevredigend geweest, de bloe men werden aardig betaald en er is weinig doorgedraaid. Zoo was er mooie kwaliteit van Pechtold en Wendland, welke resp. voor 45 en 61 ct. werden afgedrukt. Er waren weinig gele rozen en geen lange kwaliteit, de beste Rosalandia werden be taald met 30 ct. p. bos. Ook waren er de nieuwe baby-roos Wil- helmina, de kleur is rose, maar het is geen verbetering (jammer voor den naam), de Pink Perfection, een mooie helderrose baby roos werd afgedrukt voor 34 ct. p. bos. De Edith Helen werd ook weer meer aan gevoerd en gingen de beste voor 43 ct. Van Else Poulsen was de aanvoer min der en konden geen hooge prijs opbrengen. Rosa-mundi werd ook weer beter aange voerd en in mooie kwaliteit, de beste wer den tegen 62 ct. afgedrukt. De aanvoer van grootbloemige Chrysan then gaat nog niet har<ï vooruit, de beste werden verkocht voor 12 ct., de tros-Chrv- santhen werden in grootere partijen aan gevoerd en de goede graag verkocht. Physalis wordt steeds in grootere partijen aangevoerd en vlot verkocht. De aanvoer van Clematis Durandi wordt minder en de beste deden 24 ct. De Clematis Prins Hendrik en Mevr. Ie Coultre werden graag verkocht met stij gende prijs. Deze week werd voor het eerst een nieuw herfstartikel aangevoerd n.l. Pernettia-tak- ken met bes, welke graag verkocht werden. stelde hij zelf de noodige pogingen in het werk om zijn vriend te redden en dit mocht hem ten slotte ook gelukken. In hun doornatte kleeding zijn de beide jongelie den naar Nieuwerbrug teruggekeerd. Gistermorgen arriveerde een kraanwa gen van de firma van Brunningen om bei de wagens te lichten. Die aan de Tempel- brug was echter niet gemakkelijk te vin den. Hoe diep de auto was weggezakt, blijkt uit het feit, dat twee met klei ge laden schuiten gisterochtend de plaats, waar de auto lag, r eeds waren gepasseerd zonder hiervan eenigen hinder te onder vinden. In den loop van den dag heeft de kraan wagen de beide auto's weer op den weg gebracht. ZOETERWOUDE R.K. E.H.B.O. Gisteravond vergader de in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg de R.K. E.H.B.O. onder voorzitterschap van den heer Smeets. Aan wezig waren 54 leden. Na opening met chr. groet las de secretaris, de heer Frie- bel, de notulen der oprichtingsvergadering, die werden goedgekeurd. Daarna deelde de voorz. mede, dat door den hoogeerw. deken als geestelijk adviseur der vereeni ging is benoemd de zeereerw. heer G. Kla verweiden en dat als permanent vertegen woordiger van het W. G. Kruis in het be stuur der onderafdeeling is benoemd, de heer C. H. de Boer. Het aantal leden be draagt momenteel 71. Aan de orde was toen de behandeling van het reglement, hetwelk onveranderd werd vastgesteld. De voorzitter deelde ver volgens mede, dat het bestuur zijn taak als afgedaan beschouwde, omdat het zijn doel, de tot standkoming van de vereeniging heeft bereikt. Op voorstel van den heer van Leeuwen, Nóordbuurt, werd daarop bij acclamatie het voorlopig bestuur als definitief benoemd, welke benoeming werd aangenomen. Daarna werd met alg. stemmen beslo ten ook donateurs aan te nemen en wel tegen ƒ1, 1.50 en ƒ2.50 per paar, naar eigen verkiezing. Tenslotte werd besloten a.s. Donderdag om 8.15 uur de eerste les te doen plaats hebben. Hierna rondvraag en sluiting. ZWAMMERDAM. Vernieling. In den nacht hebben on bekenden op het terrein van de Bodegraaf- sche Voetbalclub te Zwammerdam de al daar aanwezige afrasteringen vernield. Verschillende betonpalen zijn vernield en de daartusschen aangebrachte ijzeren bui zen krom gebogen. Bij de gemeente-politie is van een en an der aangifte gedaan.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7