Officieele Crisispublicaties NED. OOST-INDIE LUCHTVAART OMGEVING ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 20 Sep tember 1937 tot en met 25 September 1937 zal bedragen 1.35 per 100 K.G., indien het betreft door handelaren gedenatureer de groene erwten, welke voldoen aan het voorloopig vastgestelde standaardmonster van kwaliteitsklasse C en 0.85 per 100 K.G., indien het door telers gedenatureer de voedererwten betreft. De steunvergoeding voor veldboonen welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en welke door telers dan wel hande laren zijn gedenatureerd in het tijdvak van 6 September 1937 tot en met 25 September 1937 zal ƒ2.25 per 100 K.G. bedragen. 's-Gravenhage, 24 September 1937. EEN NEDERLANDSCHE NATIONALIS TISCHE BEWEGING Een blauw hemd en een blauwe das Wij ontvingen een circulaire van den volgen inhoud: ..Door een groep gewezen N.S.B.'ers en andere belangstellenden is te Amsterdam opgericht de „Nederlandsche Nationalisti sche Beweging". Doel der beweging is: Ne derland het universeele Fascisme te bren gen. De oprichters zijn de meening toege daan, dat het Nationaal-Socialisme, vooral onder de christelijke bevolking, geen ver dere aanhang meer zal vinden. Het voornaamste verschil tusschen Na tionaal-Socialisme en Fascisme bestaat hierin, dat het Universeele Fascisme scherp elke rassen-superioriteit en dus elke ras sentheorie afwijst, wat in zijn superioriteit besloten ligt. Het Nationaal-Socialisme propageert een geexalteerd nationalisme, de suprematie van het eene^volk over het andere, wat dus nooit kan leiden tot broederlijke samen werking tusschen de volken en nooit een universeele idee kan omvatten. De Beweging zal naast de Nederland sche vlag geen andere vlag of symbool voeren. De leden zullen in besloten bijeenkom sten een blauw hemd met blauwe das dra gen. Aan de leden zal geen eisch van gelofte- aflegging op een of andere wijze worden gesteld". Ir hoeverre deze nieuwe beweging ern stig bedoeld is kunen wij momenteel niet beoordeelen. ONTSTEMMING OVER DE MILLIOENEN-NOTA. Plannen tot actie bij het Overheidspersoneel Naar wij vernemen heeft het feit dat de millioenennota vrij positief een salarisver- hooging voor het rijkspersoneel heeft afge wimpeld in de kringen der betrokkenen al gemeen ontstemming gewekt, vooral omdat de verwachtingen der laatste maanden zoo waren, dat gerekend werd op verbetering van de salarissen. In de kringen van het overheidspersoneel worden reeds plannen gemaakt om actie te voeren tegen de voornemens der regeering. Zoo is naar wij vernemen het dagelijks be stuur van St. Paulus in extra-vergadering bijeen geweest ten einde de maatregelen te bespreken die noodig zijn om de afdeelin- gen en de leden in te lichten over de plan nen die thans gemaakt worden. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur van St. Paulus zal doen wat in zijn vermogen is om te voor komen dat, als gevolg van de prijsverhoo- ging, practisch de salarissen nog verder dalen. Zijn wij goed ingelicht, dan zal ook de R. K. Centrale van Overheidspersoneel in spoedvergaderinig bijeenkomen. „Volkskrant". A. R. Tweede-Kamerfractie. Het bureau van de anti-revolutionaire fractie der Tweede Kamer is aldus sa mengesteld: J. Schouten, voorzitter, L. F. Duymaer van Twist, tweede voorzit ter, mr. T. A. van Dijken, secretaris. AARD S CHUIVING IN EEN TINMIJN. Aneta meldt uit Pangkalpinang: Bij een aardschuiving in de tinmijn 22, sectie Be- linjoe, zijn twee Chineesche mijnarbeiders gedood en zeven arbeiders gewond. De materieele schade is echter gering. DE VLIEGTOCHT VAN IR. DE KOK. De directeurijgeneraal van de „Konink lijke", ir. J. E. F. de Kok, is, vergezeld van den heer Schmidt Crans, gisteren te Kaap stad aangekomen. De beide vliegeniers ver- keeren in uitstekende conditie. OEFENINGEN MET VALSCHERMSPRINGERS. Bij de manoeuvres in Wit-Rusland zijn 2200 man van de „Oostelijke" partij met him valschermen uit vliegtuigen gespron gen en achter de stellingen der „Westelij ke" partij gedaald, zonder dat zich een en kel ongeluk voordeed. OUDE-WETERING Verdronken. Gistermiddag is voor het stoephok op de boerderij van den heer G. de W., alhier, in een onbewaakt oogenblik diens 2-jarig dochtertje verdronken. Op een gegeven moment zag de vader het tweelingzusje al leen op het erf loopen, terwijl de kinderen anders steeds te zamen waren. Toen hij zijn vrouw waarschuwde vond deze het meisje drijvende voor het stoephok. De ge- mente-veldwachter Cornelisz, die onmid dellijk ter plaatse was, heeft nog gerui- men tijd kunstmatige ademhaling toege past. Dokter van der Bijl, die inmiddels ook gewaarschuwd was, kon desondanks niet anders dan den dood constateeren. Dit cragisch ongeval maakte op het dorp een diepen indruk. HILLEGOM. De Oranjefeesten. Wederom beguns tigd door rijk herfstweer werden Donder dag de feesten hier voortgezet. De uitslag der verschillende wedstrijden was als volgt: Tonknuppelen: 1. A. van Kampen; 2 F. Gabel; 3. W. H. de Groot; 4. F. v. d. Hulst. Touwtrekken: 1. V.V. Hillegom; 2. V.V. Hillinen; 3. Ploeg Freriks Babyrijden Meisjes: 1. Nel Raamsveld; 2. Sientje van Doorn; 3. Agaat de Groot; 4. Marie v. Roode. Plankrijden jongens van 15—20 jaar: 1. L. Huisman; 2. Jos. Prins; 3. P. Boelee; 4. G. Keyzer. Tonnetje vechten voor Jongens: 1. H. Rijnbeek; -2. P. Boelee; 3. M. Verkerk; 4. W. v. d. Aa. Plankrijden meisjes 15—20 jaar: 1. Mien- tje Rusman; 2. Margo Hulsebosch; 3. Bep van Beek; 4. Lientje van Doorn; 5. Leni Vis. Zakloopen jongens 810 jaar: 1. Jan Meinders; 2. Piet Kaspers; 3. Adr. Ruigrok; 4. Piet v. d. Lans. Vlaggetje steken meisjes: 1. M. Bultink; 2. I. Langelaan; 3. R. Bouckaert; 4. T. Braam. Hardloopen met hindernissen Jongens: 1. C. Bultink; 2. S. de Groot; 3. J. van Rooden; 4. W. Uitendaal. Turfrapen meisjes: 1. T. van Saase; 2. S. Buicks; 3. T. Duinhoven; 4. R. v. Berkel. Voor alle spelen was de animo groot en de belangstelling enorm. Des avonds werd het feest gesloten met een schitterend vuurwerk. Naar wij ver namen heeft zich geen enkele wanklank doen hooren. Een woord van bizonderen lof komt de commissie toe èn door haar voor bereiding èn voor de uitvoering. HAARLEMMERMEER Gevestigd: C. H. Bergisch J. Bronsdijk W. G. J. Dalderup Wed. P. Engwerda W. A. Gebbing Wed. W. Goebertus A. H. Haster C. van Heel J. Hoetmer A. C. Kerkhoff A. W. C. van de Nadort J. A. Oudheus- den H. Rikkers Fr. H. M. Rotteveel W. Rijff J. Skrzypczak. Vertrokken: J. Schoenmaker naar Amsterdam J. Rietdijka naar Amster dam J. Groeneweg naar Soest Wed. G. J. Oostendorp naar Amsterdam H. J. Wolthers naar Amsterdam Stijntje Wijnhout naar Lisse I. van der Walle naar Heemstede L. van der Moolen P. M. de Wit naar Veur G. C. Hammer naar Amsterdam J. Ostenbrug naar Amsterdam Th. N. van der Helm naar IJsselmuiden O. Kampman naar Am sterdam T. Plooij naar Amsterdam M. P. Vlaar naar Lisse Fr. Schregar- dus naar Amsterdam. LEIMUIDEN. Ledenvergadering O.D.I. Gisteren avond hield de R.K.S.V. O.D.I. een leden vergadering in Café Sneeboer. Deze ver gadering was nog al goed bezocht. De voor zitter memoreerde, dat het nu enkele we ken geleden was, dat de junioren aan 't Hoofdbestuur waren opgegeven en dat ze nu erkende voetballers van de D.H.V.B. waren. Zij moesten nu echter ook de aan gegane verplichtingen trouw nakomen en niet te licht opnemen. Als goede vereeni- gingsjongens moesten zij de eer van O.D.I. hooghouden en niet om de een of andere kleine onaangenaamheid bedanken, daar dit groote afbreuk deed aan de vereeniging. Na een paar jaar zou dit hun zeer ten goe de komen. Tevens moesten zij ook hun verplichtingen nakomen van lid der K.J.C., volgzaam zijn en onderdanig aan hun lei ders en deze geen onaangenaamheden be zorgen. Dan kan men in de toekomst ver trouwen, dat het goed gaat. De Kapelaan voegde hier nog eenige op wekkende woorden en raadgevingen aan toe. Hierna vroeg de voorz. nog of niemand bezwaar had tegen den aanvoerder. Nie mand had er iets tegen, waarna spreker meedeelde, dat de reserves (4) na een jaar lid te zijn geweest, zeker in 't elftal komen en als ze nu mee moesten spelen slechts 5 ets. contributie betaalden. Hierna sluiting. Volgde nu de vergadering der Senioren. Deze vergadering, aldus de voorz., was bij eengeroepen, vooreerst om nader kennis te maken met den nieuwen geestelijken ad viseur. Of 't dan anders niet noodig was? Gezien den uitstekenden goeden geest, die in de vereeniging heerscht, als nog nooit te voren, niet. Immers krakeel is buiten gesloten, al heeft de elftallen-commissie 't ook wel eens mis. De vergadering was ech ter wel noodig wegens finantieele zorg. Na 't voorlezen der notulen, deelde de voorz. mede, dat er een strenge controle door 't Hoofdbestuur wordt uitgeoefend, doch die ten goede komt aan O.D.I.. die meermalen is benadeeld. Spreker hoopte., dat de leden hun best zouden doen voor 't kampioen schap. De geestelijke adviseur sprak zijn tevredenheid uit over den goeden geest en een prettige verstandhouding der elftallen. Dit ligt echter niet enkel aan de leden, maar ook wel aan 't bestuur, daar dit be staat uit echte sportsmen. Gaarne had hij dan ook 't adviseurschap van O.D.I. aan genomen en hij beloofde, als 't mogelijk was, deze vereeniging zoo hoog mogelijk op te voeren. Hij hoopt, dat O.D.I. zou blijven Excelsior. De voorz. deelde nu nog mee een schrijven van de K.R.V., dat de reden aan gaf van 't staken van den wedstrijd op verleden Zondag. Verder, dat de publieke belangstelling voor 't voetballen hier ge ring was. er komt niet veel geld in 't laadje en toch moet er geld zijn. Men heeft nu echter een nieuw middel om de kas te ver sterken n.l. een verloting, waarvoor reeds toestemming is verkregen. Er zijn 1250 lo ten van een dubbeltje. Prijzen zijn een da mes- of heerenrijweil naar verkiezing en 4 dames- of heeren-polshorloges. De ver loting zal plaats hebben op de uitvoering op den laatsten Maandag van den vasten avond. Hij spoorde de leden aan hun best te doen om de lootjes aan den man te bren gen en sprak nog een woord van afscheid aan een der leden, die naar Ned.-Indië ver trekt. Hierna rondvraag en sluiting met den chr. groet. NOORD WIJKERHOUT. Inschrijving voor den dienstplicht De jonge mannen, geboren in 1919 moe ten zich ter gemeente-secretarie aange ven voor inschrijving voor den dienst plicht op Maandag 4 October a.s. des voormiddags van 912 uur voor hen wier namen beginnen met de letters A. tot en met J. en op Dinsdag 5 October a.s. dés Dc Veensche veil ng deze week ROELOFARENDSVEEN, 24 Sept. "Wanneer wij wederom ons over zicht gaan schrijven van het verloop der veiling, dan kunnen wij vermel den, dat er in de afgeloopen week een kleine opleving in den handel viel waar te nemen. Wij willen hier mede niet zeggen dat er hooge prij zen zijn besteed, maar toch waren de noteeringen van verschillende arti kelen wel eenigszins hoager dan de vorige week. Zoo noteerden wij Maandag j.l. voor onze k assnij boonen een prijs van 2.10 tot 2.35 per 10 K.G. Woensdag en Vrijdag, konden wij deze prijs wel niet geheel handhaven en was 2.25 het uiterste, maar toch gaan wij met dit pro duct, wat de prijs betreft, in vergelijking bij de vorige week, in stijgende lijn. En al mogen we dat voor jonge kasboonen, nog geen hooge prijzen noemen, het gaat toch in de goede richting. Van de tomaten mochten we het zelfde constateeren. Ook dit artikel is in de afgeloopen week wel eenigzins in prijs gestegen. Maandag verscheen alreeds een exporteur aan onze veiling, en hoewel de aanvoer nog zeer gering was, werd toch al voor export gekocht; wat ook direct invloed had op de prijzen, want ook voor de binnenlandsche markt werden hoo- gere prijzen besteed. De A-soorten gin gen toen gretig weg voor een prijs van 0.80 tot 1.10 per bak; de B voot 1.00 tot 1.05 en de C tomaten verlieten ons voor 0.60 en 0.65. Het was echter met de tomaten juist als met de kasboonen dat wij Woensdag en Vrijdag deze prij zen niet konden handhaven; waarschijn lijk wel om reden, dat wegens de nog geringe aanvoer er geen exporteurs wa ren komen opdagen. Onze noteering was deze dagen voor de A-tomaten van 0.65 tot 0.85, voor de B 0.75 tot 1.00 en voor de C-soorten 0.50 en 0.60 per bak. De bonken varieerden van 0.60 tot 0.75 doch de CC kon het niet tot 0.50 brengen en bleef onverkocht. Met de sla ging het evenals met de zoo even genoemde producten. Hiervoor bestond deze week ook weer meer inte resse dan de vorige week. Ook de aan voer was nog belangrijk groot in door snee wederom 2000 kisten per dag. Hoe wel de kwaliteit van dit artikel wel iets gaat aftakelen, zoo gingen de prijzen toch in stijgende lijn. Maandag vooral was de handel zeer vlug; de meeste partijen gin gen boven de gulden en de allerbeste brachten het tot 2.10 per 100. Woens dag, wat toch voor de handel, altijd wel de minst grage dag schijnt te zijn, liepen ook de prijzen weer even terug; 1.80 was toen onze hoogste noteering. Vrijdag waren de prijzen zeer schommelend, doch de goede kwaliteit ging er graag in en varieerden in prijs van 1.20 tot 2.00, doch wat even minder was in kwaliteit, ging voor een prijsje van 60 tot 80 ct., terwijl de kleinere van 20 per kist, meest al doordraaiden. Met de meloenen gaan wij steeds in aanvoer en kwaliteit achteruit, met als gevolg dat ook de prijzen in hetzelfde gareel gaan, deze varieeren van 4 tot 10 cent. Ten slotte noemen we nog even de druiven, welke nog steeds spotgoed koop blijven. Noteerden wij Maandag nog 10 en 12 ct. per pond; de beide an dere dagen konden we niet hooger ko men dan 8 en 9 ct., voor goede kwaliteit zeker een veel te lage prijs. v.m. van 912 uur voor hen, wier namen beginnen met de letters K. tot en met Z. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd dat aangifte vol gens de wet verplicht is, ook al heeft men hiertoe geen persoonlijke oproeping ontvangen. Bouwen. Aan P. van den Burg, al hier is door B. en W. vergunning ver leend tot het bouwen van 6 kippenschu- ren, aan K. Padding tot het bouwen van een schuurtje, aan R. de Winter tot het bouwen van een garage langs den Re- genvlietweg en aan de Voetbalver. C.N.V. tot het bauwen van een kleedkamer op het terrein langs den Leeweg. NOORDWIJK. EEN „KONINGIN EMMA-DUIN". Beplant met bloembollen. Het Bloemen-Comité alhieT, onder eere voorzitterschap van den E.A. heer burge meester J. B. V. M. J. v. d. Mortel, in sa menwerking met de Veereniging voor Bloembollencultuur en de Koninkl. Ne- derl. Mij. voor Tuinbouw en plantkunde, in overleg met het gemeentebestuur van Noord wijk, houdt op 13 October a.s. des namiddags te 2 uur een „Bloembollen- pldntdag'' in Noord wij k's mooie duinen. Om de nagedachtenis te eeren van nu wijlen onze geëerbiedigde en geliefde Ko ningin-Moeder zullen er tienduizenden bloembollen in het duin geplant worden. Tevens is aan H. M. de Konigin het ver zoek gericht het te beplanten duin den naam te mogen geven van „Koningin Emaduin". Honderden schoolkinderen van alle gezindten zullen ieder 10 bloembol len planten, zoodat in het voorjaar dit duin één bloemenzee zal zijn. Tal van hoage autoriteiten zijn hiervoor uitge- noodigd. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam gister avond te 8 uur (zomertijd) in openbare vergadering bijeen. Aangeboden wordt de begrooting 1938. De gewone dienst sluit in inkomsten en uitgaven met 30.944.81. De kapitaal- dienst heeft aan inkomsten 760.en aan uitgaven 1400.nadeeiig slot 640.De voorzitter deelt mede dal de gemeente ook voor 1938 voor noodlijdend heid bewaard blijft. Tot leden van de commissie van onder- zioek worden benoemd de heeren J. A. de Bruin, P. Jansen en W. Compeer. Op voorstel van de commissie belast met het onderzoek der gemeentereke ning wordt de rekening dienst 1936 vast gesteld. Gewone dienst: inkomsten f 32.454.32, uitgaven 31.701.90. Batig slot 752.42. KapitaaLdienst: inkomsten f 2420. uitgaven 2063,05. Batig slot 356.05. Na eenige discussie wordt besloten om de noodsl^chtingen ingevolge de Vlee-sch- keuringswet voorloopig nog te doen plaats vinden bij den slager den heer Dissel dorp tegen een toelage van 100.per jaar. Daaiina sluiting. SASSENHEIM. Iets over de ballons. Het bestuur der Oranjevereeniging is voornemens een maand te wachten om eventueele berich ten te ontvangen, waar de ballons zijn neergekomen, om daarna de uitslag bekend te maken. Geboren: Annie d. van L. Staring en A. Post Cornelia Anna Maria d. van A. van Rijn en Th. M. J. Rodewijk Florentius Lodewijk Hendricus z. van N. S. G. Schreuder en C. W. M. Kleijberg Neeltje d. van J. Spaargaren en J. ter Burg Engelina Johanna d. van C. M. Noordermeer en J. Hockx. Ondertrouwd: L. Zuiderduin 34 j. en P. J. Diederiks 22 j. Getrouwd: A. Constandse 25 j. en J. M. Hij zeiendoorn 20 j. STOMP WIJK. Gemeenteraad. Donderdag 30 Septem ber a.s. des avonds te 7.30 uur komt de Raad der gemeente SÏompwijk in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Voorburg betreffen de het openbaar lager onderwijs. Benoe ming van een waarnemend gemeente-se cretaris. Benoeming van een ambtenaar van den Burg. Stand. Benoeming van een agent der arbeidsbemiddeling. Voorstel tot het verleenen van machtiging aan B. en W. tot verkoop van een oude brand spuit. Overlegging van de gemeentereke ning en van de bedrijfsrekeningen, dienst 1936 en benoeming commissie van onder zoek. Wijziging van de gemeentebegrootin- gen 1936 en 1937. STOMPWIJK—VEUR. K. J. M. V. Maandag 27 September: De eerste ontwikkelingsavond. Rector L. Beune, de bondsmoderator, komt spreken over: „De Katholieke Jonge Middenstan der kent zijn plicht". Aanvang 8.30 uur precies. Dinsdag 28 Sept. 8 uur Maria-Congrega- tie en Donderdag L. T.B. St. Josephgezellen. Zondag 26 Septem ber te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Maandag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag te 8 uur Biljartclub A. D.O. Vrijdag te 7.30 uur too neelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. TER-AAR. Propagandaclub. Dezer dagen mochten de leden van de Propagandaclub den pau selijken zegen ontvangen voor hun actief werk op Katholiek gebied. Deze zegen is afgekomen door bemiddeling van den wel- eerw. pater Y. Snabel, die zich bizonder er- BAANTJES- VERDEELING Hoe slaat het er mee? In de eerste cijfer-reeks is opgenomen het totaal aantal functionarissen in een gemeente; in de tweede reeks het aantal katholieke functionarissen. ALPHEN AAN DEN RIJN. 20 pet. Katholiek. Burgemeester 1 Secretaris 1 Hoofdcommiezen 2 Commiezen le klasse 3 1 Adjunct-Commiezen 3 1 Klerk 1ste klasse 1 Ambtenaren op arbeidscontract 3 Totaal 14 2 Steunafdeeling: Commies 2e klasse (Hoofd der afdeeling) 1 Secretaris-Penningmeester Alg, Armbestuur 1 Ambtenaren op arbeidscontract 4 2 Controleurs 2 Totaal 8 2 Kantoor Gemeente Ontvanger: Gemeente Ontvanger 1 Ambtenaar Totaal Ke uringsdienst: Keuringsveearts Hulpkeurmeester Slagersknecht 1 1 1 1 Totaal 3 Water- en Lichtbedrijven: Directeur Boekhouder-kassier Hoofdklerk Klerken Assistent Teekenaar-Meterijker Opzichters Werklieden enz. ii i i i Totaal 47 9 Openbare Werken der Ge m. Directeur Opzichters Ambtenaar Werklieden 1 4 1 1 9 1 Totaal 15 2 Politie: Inspecteur Hoofdagenten Agenten 1 2 5 1 Totaal 1 SASSENHEIM. 50% Katholiek. Burgemeester 1 1 Secretaris 1 Gemeente-ontvanger 1 1 Ambt. ter secretarie 2 Bode 1 Inspecteur politie 1 1 Veldwachters 3 1 Adm. Bedrijven 2 1 Monteurs enz. 3 2 Meter-opnemer 1 1 Contr. steunverL 1 Parkwachter 1 1 Vuilnisdienst 1 Badmeester 1 1 WOUBRUGGE. 44% Katholiek. Burgemeester 1 Secretaris 1 1 Gemeente-ontvanger 1 Ambt. ter secretarie 1 Veldwachters 2 1 Gemeente-opzichter 1 Keuringsveearts 1 Bode waterL 1 Werklieden 1 Brugwachters 4 2 kentelijk toonde voor de verrichte werk zaamheden bij zijn Eerste Plechtige H. Mis. Inschrijving dienstplicht. Zij, die zich moeten laten inschrijven voor den dienst plicht kunnen terecht op vijf en zes Octo ber a.s. aan het gemeente-secretarie, en wel vanaf negen tot een uur. De eerste dag tot de letter L, de andere letters de daar opvolgende dag. Rondgang van Arti. Gisteravond hield Arti haar muzikalen rondgang door Kor- teraar, waarbij tevens gecollecteerd werd. De opbrengst bedroeg ruim dertien gulden. WARMOND. Oudste ingezetene. De oudste inge zetene dezer gemeente, de heer P. van Leeuwen, is heden in den ouderdom van 95 jaar in het St. Liduinagesticht, waar hij de laatste jaren verpleegd werd, over leden. Uit den mast gevallen. De heer B. de V. uit Amsterdam is bij het repareeren van den mast van zijn schip, door de dei ning van den golfslag van een juist pas- seerende motorboot uit den mast geval len. Hij bleef bewusteloos liggen. Met in wendige kneuzingen is hij per auto ver voerd naar zijn woonplaats. Concert. Zaterdag, dus hedenavond, zal de R. K. Muziekvereeniging St. Ma- thias haar vierde tevens laatste concert van dit seizoen geven op de gemeente lijke muziektent. Nogmaals wordt van bestuurszijde verzocht de noodige stilte tijdens de uitvoering te betrachten en mede te werken, dat, zooals nog steeds gebeurt, geen hinder wordt ondervonden van lawaai maken der kinderen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6