1" Academfenieuws Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 JUBILEUM PASTOOR R. SMITZ O.F.M. Zondag 3 October zal Kerkelijk worden gevierd het veertigjarig kloosterfeest van den zeereerw. pater R. Smitz O.F.M., pas- toor van de parochie van O. L. Vr. Onbevl. Ontv. 's Morgens om half elf zal de Jubilaris een plechtige Hoogmis opdragen. Van 1.30 tot 2.30 is er gelegenheid aan de pastorie den Pastoor geluk te wenschen. Des avonds om 7 uur zal de Jubilaris een plechtig Lof celebreeren. GROOTE FEESTEN OP HET R. K. SPORTTERREIN. Vanaf hedenmiddag tot van avond 12 uur worden er allerlei vermakelijkheden geor ganiseerd op het R. K. Sportterrein ten bate van de R. K. Sportbeweging. Ik heb aan de voorbereiding niets kunnen mededoen, maar wil toch graag een enkel woord tot aanbeveling neerschrijven. Elk katholiek Leidenaar kent zoo iet of wat de zeer groote moeilijkheden, waar mede onze katholieke sportbeweging te vechten heeft en ze heeft gevochten! en met goed succes! Anderhalf jaar geleden drukte er op onze beweging een schuld van niet minder dan zestien duizend gulden; deze schuld is nu teruggebracht tot vijf duizend; een gewel dig resultaat, waarvoor wij allen, die mede hielpen grootelijks dank verschuldigd zijn; maar er staan nu dan toch nog altijd vijf duizend guldens, die bijeengebracht moeten worden. En is daarvoor nu het kermisfeest? Neen; ieder, die even nadenkt, zal on middellijk begrijpen, dat al die moeite, welke is aangewend om den schuldenlast te verminderen, niet ten goede is gekomen aan het gewone kasgeld. Het is nu, om de.loopende middelen van onze Sportbeweging te versterken, dat en kele heeren, die alles voor de goede zaak over hebben, vandaag dit feest op ons sportterrein hebben georganiseerd. Wat er allemaal te doen is, weet ik niet, maar het moet er goed zijn: kinderfeest, al lerlei wedstrijden, veelsoortige attracties voor volwassenen. Van heeler harte hoop ik, dat op be schaafde wijze veel pret gemaaakt zal wor den en dat aan onze sportbeweging de zoo dringend noodzakelijke middelen ruim schoots zullen toevloeien. Het is al Zaterdag; het feest is reeds vol op bezig; maar het duurt tot in den laten avond; U gaat er toch heen; veel plezier! L. B e u n e pr. ST. RAPHAEL. Donderdag had onder presidium van den heer Naber een ledenvergadering van bo vengenoemde vereeniging plaats. Na de gebruikelijke opening en notulen kwamen de ingekomen en verzonden stukken aan de orde. Afdeeling tramzaken kwam het eerst in behandeling. Na een zakelijke be spreking kwam aan de orde de te houden gemeenschappelijke vergadering voor werkplaatspersoneel N. Z. H. T. M., welke gehouden zal worden in „Zomerzorg" d.d. 29 Sept. a.s. De drie organisaties „St. Ra- phaël" N. V. en P. Chr. zullen aan deze vergadering deelnemen. Daarna kwamen eenige spoorzaken aan de orde en volgden diverse mededeelin- gen van R.-K. Volksbond en R.-K. Werk liedenverbond. Aan de orde kwam verder het indienen van voorstellen voor de a.s. R. V. A. op 29 Nov. te Utrecht. Vier voorstellen waren ge formuleerd en door de vergadering goed gekeurd. De retraite kwam ook in bespreking. Er was n.l. voorgesteld om dit jaar nog te trachten met de afd. Rotterdam genoemde retraite te houden. Besloten werd ze dezen keer in 2 afdeelingen te splitsen en wel in het najaar z.v.m. voor spoorwegper soneel en in het voorjaar voor de tram weg, in verband met het te verleenen ver lof. Conform werd besloten. De feestcommissie voor het 7e lustrum 1938 werd benoemd, behouden de verkie zing van een voorzitter, uit een der be stuursleden, welke op de eerstvolgende be stuursvergadering zou plaats hebben. Van de rondvraag werd door eenige leden ge bruik gemaakt. Na beantwoording volgde ongeveer te 10.30 uur sluiting op de ge bruikelijke wijze. Excursie ambtenaren der invoerrechten Accijnzen. Woensdag, Donderdag en Vrijdag werd door diverse ambtenaren der invoerrech ten en accijnzen werkzaam in de inspectie Leiden onder leiding van den heer A. Hekstra, commies-verificateur te Leiden een excursie ondernomen naar diverse accijns- fabrieken. Achtereenvolgens werden bezocht de Distilleerderij „De Fransche Kroon" v.h. Hartevelt en Zoon; de Leidsche Zoutkeet en de Sigarenfabriek der firma A. H. J. Wij- tenburg. De ambtenaren werden in de verschil lende fabrieken door één der directeuren persoonlijk, of vanwege de directie rond geleid. De gang der bedrijven werd van het be gin tot het einde aan de ambtenaren uit gelegd en de verschillende bewerkingen werden aanschouwelijk aan hen vertoond. Bovenal was de ontvangst der ambtena ren aan de diverse fabrieken zeer hartelijk, niets was de directies te veel. De verschillende personen, welke deze excursie hebben medegemaakt, zijn allen zeer voldaan naar hun woonplaatsen terug gekeerd en roemden allen de verhouding tusschen fiscus en accijnsfabrieken in deze stad. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 3785. K. Hemerik, Lei den, Pieterskerkgracht 3. Handel in anti quiteiten. Overl. E.: K. Hemerik, dd. 4 Mei 1937. 1830. P. H. Müller, Leimuiden 171. Aan nemer. De zaak is verplaatst naar Leiden, Meerburgerstraat 12. 2884. N.V. Verzekeringsmaatschappij Al gemeen Ziekenfonds voor Leiden. Leiden, Hoogewoerd 82. N. Dir.-Admin.: H. Th. la Rivière, Leiden. 516. „De Hollandsche Boerin", Leiden, Haarlemmerstraat 56. Handel in melk, boter, kaas enz. De zaak is dd. 1 September 1937 omgezet in een vennootschap onder firma. Venn.: Wed. E. C. van der Voort-Raap horst, Leiden en A. J. van der Voort, Lei den, Uitslag Bal Ion wedstrijd „Koninginnedag". De uitslag van den ballonwedstrijd, die op 31 Augustus door de vereeniging „Ko ninginnedag" werd georganiseerd, kon thans worden vastgesteld. Hij luidt als volgt: Opgelaten ballonnen 1000 stuks. Te rugontvangen kaarten 181 stuks. Prijswin- naars(essen): le Jopie Hoogervorst, kaart 1117, gevonden bij Brescia (Italië) 1000 K. M. 2e Piet Boekwijt, kaart No. 762, gevon den bij Schriers (Zwitserland) 750 K.M. 3e Freek v. d. Vlist, kaart No. 944, gevonden bij Jülich (Duitschland) 192 K.M. 4e Eva Stikkelorum, kaart No. 318, gevonden bij M. Gladbach (Duitschland) 174 K.M. 5e. Hendrika Hyezenveld, kaart No. 224, ge vonden bij Venlo 150 K.M. 6e. Driemke v. d Stoëp, kaart No. 1197, gevonden bij Maas- bree 141 K.M. 7e. Jan Baan, kaart No. 700, gevonden bij Venray 126 K.M. 8e Tine Re- kers, kaart No. 1032, gevonden bij Doetin- chem 121 K.M. De kaart uit Italië kreeg van den afzen der „Poli Epifanio" een opschrift als hulde aan H. M. onze Koningin, luidende: „Gückwünsch der Koningin von Hol land!" De prijswinnende kinderen mogen op vertoon van de terugontvangen ballon- kaart bij een bepaalden winkel voor een zeker bedrag een stuk speelgoed uitkiezen. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage alhier. De huizen met afzonder lijke bovenwoningen en tuinen Rijnsbur- gerweg 113, 113a, 115115a na afmijning tezamen in bod 10.580, kooper de heer J. Zitman qq alhier voor 10.610. Huis met afzonderlijke bovenwoning en erf Oude Singel 188188a, in bod 3.900, kooper de heer J. van Iterson, alhier voor 4.250. Vereeniging van Taxi- en Luxe Automobiel- verhuurinrichtingen voor Rijnland. Op uitnoodiging van het bestuur van bovengenoemde vereeniging zal de heer D. W. van der Wal, Chef van de Verkeers politie te Leiden, Maandag a.s., des avonds te 8.30 uur in „Rijnland", Steenstraat no. 37 alhier spreken over de wettelijke regeling van het taxi- en luxe automobielverhuur bedrijf. Deze bijeenkomst, die van de Rijnland- sche Vereeniging uitgaat, is toegankelijk voor alle exploitanten van automobielver- huurinrichtingen in het district van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De 8-jarige L. de R. uit de St. Jorissteeg is gistermiddag omstreeks 2 uur in de Dui venbodestraat gestruikeld tengevolge waar van de jongen den linkeronderarm brak. Door den E.H.D. werd het ventje naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gisteravond hield de vereeniging „Bur gerkring" haar 112e algemeene ledenver gadering in één der bovenzalen van Café „Royal". De voorzitter opent de druk bezochte vergadering met een hartelijk woord van welkom. De notulen worden onder dank goedgekeurd. De kascommissie, bestaande uit de heeren B. Eradus en L. Geenjaar, brengt haar verslag uit over het laatste halfjaar. De voorzitter bedankte den heer Mielo (penningmeester) voor het trouw beheer der financiën. Drie nieuwe leden werden aangenomen. Hierna ging men over tot de huishoude lijke vergadering, waarna de voorzitter on der dank deze geanimeerde vergadering sloot. BIOSCOPEN. Trianon. Wie nog nooit in Zwitserland is geweest, en dat zullen er wel velen zijn, kan thans, hoewel niet in eigen persoon, genieten van het prachtige sneeuwlandschap en de win tersport door middel van de film ,,'t Be gon in Parijs". Deze film, vervaardigd door „Paramount", begint in Parens, doch wordt voortgezet in de bergen van Zwitserland. Bijzonder mooie natuuropnamen uit de witte bergen heeft men op de filmband vastgelegd en zoo men zal begrijpen is dit niet zonder groote moei lijkheden geschied. Opnamen op den top van den Dollar-berg eischten dat al het opname-materiaal per ski-lift naar boven werd gebracht. Ook van de artisten wer den, voor deze speciale sneeuwfilm, bijzon dere eischen gesteld. Zoo heeft o.a. Clau- dette Colbert, de hoofdrol-vertolkster in deze film, zwaar moeten oefenen om be hoorlijk te kunnen schaatsen en skiën, doch wat zij te zien gaf was meer dan behoorlijk. In deze amusante film werken verder nog mede als hoofdrol-vertolkers Melvyn Dou glas en Robert Young, die met Claudette een uitstekend trio vormen. Deze comedie begint in Parijs of eigenlijk in New York, waar Kay Denham na jaren gespaard te hebben, een uitstapje naar Parijs gaat maken. Zij wordt uitgelei de gedaan door haar vriend, die haar een huwelijksaanzoek doet, waar zij echter nog niet op in wenscht te gaan. In Parijs maakt zij kennis met een paar Amerikanen, waarna zij gezamenlijk naar Zwitserland gaan. Hier volgen de sensaties elkaar op, waarbij het drietal enkele op windende sneeuwavonturen beleeft, waarbij zelfs Kay's leven eenmaal in gevaar komt. Het blijkt haar echter, dat een der Ame rikanen reeds gehuwd is, zoodat zij diep geschokt op staanden voet naar Parijs ver trekt. Hier is intusschen haar vriend uit Amerika aangekomen, dien zij echter weg jaagt. De twee Amerikanen, die haar ge volgd zijn, worden door haar in „gehoor" ontvangen. De ongehuwde, die haar eerst niet kon bekoren, weet haar te overreden en zij bekent maar al te graag hoezeer zij hem bewondert en lief heeft. Wat dus in Parijs begonnen werd, heeft een gelukkig einde. Voor de pauze draait een spannende spionnage-film „Het huis met de duizend kaarsen". Dit huis blijft een hotel te zijn, waarvan de directeur een gevaarlijk indi vidu is. Een geheim staatsstuk wordt door hem onderschept, waarna een felle strijd wordt gevoerd om dit weer terug te krij gen. Dit onderwerp is het gegeven van deze film, waarbij de spanning geleidelijk wordt opgevoerd, tot tenslotte het recht ze geviert. Een uitvoerig journaal voltooit het geheel, dat wij volwassenen gaarne aanbe velen. Casino. Het Casino Theater biedt deze week •weer een programma, dat bij iedereen, die van vroolijkiheid houdt, zal inslaan. iNa een interessant journaal speelt Jéfck iHunter, wereldkampioen valsch gewicht, de hoofdrol in een amusant bij-filmpje „Boksen met muziek". Als eerste hoofdnummer draait de Tsje chische film „Je geld of je leven". De komieken Voskover en Werick spelen de rollen van „eerlijke vinders" van 'n kost baar paarlensnoer. Pas wanneer er geen uitweg meer is om het kostbaar bezit te verkoopen, leveren zij het in aan het po litiebureau. De scenes in het museum en de achtervolgingen maken deze film al reeds tot een onvergetelijke. Als laatste nummer der Hollandsche serie draait na de pauze .Oranje Hein". Deze film, met gezonde humor en diep gevoelde trekjes uit het leven der Jor- daan-bewoners, zal ook dit keer veel be zoekers weten <te trekken. Alleen reeds het spel van Herman Bouber houdt de bezoekers in de ban. Kostelijk speelt „Oranje Hein" de gepensionneerde ko loniaal met zijn gullen lach, die zelfs voor geen tijger bang was, maar in zijn schulp kroop waar het zijn vrouw betrof. Ook de bekende figuren Aaf Bouber, Sylvain Poons, en anderen zagen we met genoe gen terug in dit milieu, dat altijd zijn eigenaardige bekoorlijkheid blijft behou den. Lido. „Op Hoop van Zegen", het zoo bij uit stek bekende tooneelstuk van Herman iHeyermans is dank zij de voortschrijden de techniek op cinematografisch gebied, ook in ons land als derde reproductie o,p de geluidsfilm vastgelegd geworden, zoo dat dit prachtstuk van sociale beteekenis ook voor het nageslacht zal bewaard blij ven. Zooals reeds zooveel duizenden volop genoten hebben, bij de honderden op voeringen op het tooneeL hebben ook de vele bezoekers gisteravond in Lido kun nen genieten van de verfilming van dat mooie stuk, gespeeld door de eerste krach ten van ons vaderlandsch tooneel met in een der hoofdrollen de vrouw, die niet in 'het minst tot het succes heeft bijgedra gen: mevr. Esther de Boervan Rijk als Kniertje, de rol die zij in 1900 creëerde en haar roem tot ver over onze grenzen verbreidde, de rol die menig beeldend kunstenaar inspireerde om in zijn schep ping te blijven voortlevfci. De aanschou wing van heit spel van deze groote kun- Istenares, welke ons nog zoo pas geleden ontvallen is, brengt ons op duidelijke wijze bij, wat wij in deze begaafde vrouw welke door haar kunst een eigen en bij zondere plaats in ons volksleven had in genomen, verloren hebben en daarom etemt het dankbaar, dat de rolprent haar werk voor de toekomst heeft bewaard. Overbodig lijkt het ons om veel over de inhoud van „Op Hoop van Zegen" te zeggen, want door de overbekendheid behoeven wij alleen maar te noemen „Kniertje", het oude visschersvrouwtje, ■welke ondanks haar leeftijd nog hard moet werken en daarbij slag op slag krijgt als zij achtereenvolgens haar man len vier zoons aan de lokkende en toch «zoo verraderlijke zee moet afstaan en treffend is het bij het einde van het stuk, (haar te zien zitten bij reeder Bos, den (man die alleen maar om zijn polissen dacht, bij het bekend worden van het vergaan van de Scheveningen 47 „Op Hoop van Zegen", waardoor zij haar bei de laatste zoons verloor, te hooren zeg- fgen: „Twaalf jaar geleden zat ik hier ook zoo, toen de „Clementine" op de Doggers- bank was vergaan". Een stuk tragiek uit het harde en onzekere bestaan van een visschersigezin. Het bijprogramma met een actueel Journaal geeft ons een leuk teekenfilmpje en prachtige gekleurde opnamen van de fKroning van den Engelschen Koning en de zoo rijke historie van den Engelschen adel. Wij zijn er zeker van, dat Lido deze •week vele duizenden bezoekers zal trek ken. Luxor. Het programma van deze week begint wederom met een uitvoerig journaal, waar van de strijd in China een belangrijk deel vormt, en een afschuwelijk beeld geeft van den onmenschelijken strijd, welke op het oogenblik daar gestreden wordt. Als hoofdfilm voor de pauze wordt dan gedraaid „Het schot in de Opera", een amusementsfilm met Stefan Hossa en Fri- derike Seide in de hoofdrollen. Stefan Hossa speelt hier de rol van begaafd vio liste, die carrière- maakt. Als het eenmaal zoover is, vind haar verloofde, die het groote plan voor de carrière aanvankelijk zoo enthousiast steunde, dat die carrière hem zijn verloofde wel eens kon doen ver liezen. Hij wordt boos, keert haar den rug toe en wordt nog boozer, als de impressa- rio van de violiste en haar partner, een beroemd tenor, het bericht lanceert, dat beiden verloofd zijn. Ook de geliefde van den tenor is daar woest over, zoo zelfs dat zij in haar woede in de opera een schot lost op de violiste, een schampschot slechts, dat onmiddellijk ook de bezinning weer terugbrengt. Na de pauze speelt Eddie Cantor, de dwaas-komiek, in „Lunapark" een sensa- tioneel-grappige rol. De meest ongeloof lijke situaties komen in deze rolprent voor. Eddie Cantor speelt hier de rol van een bedeesd kleermakertje, doch werd een man, die een bende „zware jongens" te slim af was. Op de film is natuurlijk al les mogelijk en zoo ook weet het kleine ventje in de onmogelijkste situaties uit komst te brengen. Ethel Merman, Sally Eilers, Parkeerjekarkas staan hem hierin ter zijde. De Goldwyn Girls zorgen voor de luchtige omlijsting. Wegens plaatsgebrek moeten tot onzen spijt eenige verslagen tot Maandag blijven liggen. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De sexueele crimina liteit in Nederland 19111930", de heer L. Drukker, geboren te Utrecht; idem, tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte, op proefschrift getiteld: „Die noordwaartse beweging van die boere voor die groote trek (17701842)" de heer P. J. van der Merwe, geboren te Grikwastad. Geslaagd: Economisch doctoraal examen Indologie: de heeren I. D. W. de Haan, Oegst- geest, H. v. d. Wal, Haarlem, en H. J. Hoekstra, den Haag. STOMP WIJK. Mooi resultaat. Op het solisten-con cours te Vianen behaalde onze plaatsgenoot, de heer J. Kuypers, met 169 p. een eerste prijs in de tweede Afdeeling. Dit is niet alleen een mooi succes voor den solist, maar ook voor het Fanfarecorps „Juliana". PRINS BERNHARD NAAR PARIJS. Prins Bernhard is heden naar Parijs ver trokken voor een bezoek aan de wereld tentoonstelling. INBRAAK IN MILITAIRE LEGERPLAATS. 2000.gestolen. 1 In den afgeloópen nacht is ingebroken in een der barakken van de legerplaats bij Laren. De inbrekers hebben zich mees ter gemaakt van een eiken kist, die zij hebben meegenomen naar een nabij bosehje, waar zij de kist hebben openge broken en de inhoud, zijnde een bedrag van 2000.hebben meegenomen. Van morgen om negen uur ontdekten twee soldaten de ledige kist. De militaire poli tie heeft de zaak in onderzoek. MUSSOLINI IN DUITSCHLAND. Zegetocht door Munchen. MUNCHEN, 25 September .(A. N. P.). De tocht van Mussolini en Adolf Hitler van het hoofdstation naar het Prinz Carl- paleis via de Marienplatz en langs de Feld- herrnhalle, was een zegetocht. De bevolking van Munchen stond dicht opeengepakt langs de beide zijden van den rijk versierden weg, welken de stoet volg de en juichte de beide staatslieden enthou siast toe. De duce zal tijdens zijn verblijf te Mun chen zijn intrek nemen in het Prinz Carl- paleis. Voor het paleis bevond zich de minister president van Beieren, Siebert, die Musso lini begroette. LEIDEN, 24 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.603.80, savoyekool 2.50, groenekool 2.504.00, boerenkool 1.50—2.00, prei 1.50—2.40, kroten 1.50 1.70, kroten, gekookt 35, uien 1.80 4.20, peen 1.104.60, spruiten 1315, aardappelen 1.402.80, druiven 1222, snijboonen 433, stokboonen 518, pronkboonen 25, stamboonen 412, per 100 kg.: postelein 48, spinazie 2 8, tomaten A en B 47, idem C 45.80 idem CC 45, per 100 stuks: andijvie 60 90 cent, komkommers 1.502.70, bloem kool 1.50—13.90, meloenen 412, salade 0.601.50, perziken 0.509.00, knolsel- derie 22.70, per 100 bos: kroten 5090 cent, pieterselie 3050 cent, radijs 1.00 LEIDEN. Geboren: Okke, z. v. O. Wielinga en C. de Bruin Francesco Bernardus Petrus, z. v. F. B. Delsasso en A. M. v. d. Kaai Frans Heinrich, z. v. J. Velzel en I. Thei- sen Adriana Elisabeth, d. v. A. Volk en C. Fransen Bernhard, z. v. L. Rietkerken en E. P. Robbers Johannes Dominicus Maria, z. v. J. A. M. Wisse en W. Th. v. Niekerk Marius, z. v. C. K. v. Enkhuizen en G. J. v. d. Vlies Petrus Johannes, z. v. P. H. v. Beelen en J. M. Warmerdam Gerda Ymkje, d. v. G. Jongkind en N. Buijs Jan Meertens, z. v. H. H. Veltman en A. P. v. Kuijve Johannes, z. v. W. J. v. Velzen en H. Schouten. Ondertrouwd: J. W. v. d. Zon jm 38 j. en E. v. Teeseling jd 33 j. G. J. Oxenaar wedn. 52 j. en A. Kettenis jd 40 j. L. Jacobsen jm 28 j. en M. E. Osen- darp jd 23 j. J. C. ten Doneklaar jm 24 j. en T. de Jong jd 28 j. Overleden: M. de Geus-Hoogewo- ning wed.e 81 j. Th. M. Megens dr. 6 j. 1.50, selderie 3070 cent, bleekselderie 68, peen 2.505.00, raapstelen 60 ct. 25 Sept. Boter. Aanvoer 725 kg. prima fabrieksboter f 1.46 en prima boerenboter 1.401.473/ per kg. Handel matig. Turfmarkt van 20 tot en met 25 Sept. Lange turf geen aanvoer, prijzen 78 per 1000 stuks. VINKEVEEN, 24 September. Groenten- veiling. Spercieboonen f611.Kas- snijboonen f1721.idem stek f78. Pronkboonen f 24.Stamspercieboonen f 410.per 100 K.G., Tomaten A f 2 3.—, idem B f2.20—3.30. idem C f2—2.30 p. 100 pnd. Komkomm. f 1.503.50, Bloem kool fl.50—10.—Kropsla f 0.60—1.50, Bleekselderij f 25.Andijvie f 0.601.50, Meloenen f 410.Peen f 2.506.per 100 bos, Spinazie f 37.Postelein f 2 4.Groene kool f 4.Wtilof f 17 per 100 K.G. UTRECHT, 25 Sept. Vee. Totaal aan gevoerd 2165 stuks, waarvan 300 runderen. Prijzen: Stieren 2332 ct., Slachtkoeien 2e soort 3235 ct., Slachtkoeien 3e soort 29 31 ct. per pond. Vaarzen 1502.20 Pinken ƒ80—150, Melkkoeien 170—280 Kalfkogien 180290, Varekoeien 140 210 per stuk. Zeer beperkte aanvoer, wei nig handel door mond- en klauwzeer. 375 Magere kalveren geschetste 6585, on- gesohetste f 4060, 360 Nuchtere kalve ren 812, per stuk Handel vlug. 300 Ma gere varkens ƒ3047„ Scrammen ƒ21 30, 500 Biggen 1421, Handel zeer flauw. 90 Magere schapen 2432 240 Zuiglam- meren 1420, per stuk. Handel kalm, rui me aanvoer. VEUR, 24 Sept. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 2.003.50, 2de soort 1.502.00, 3de soort 1.50, gele komkommers le soort 2.504.20, 2de soort 1.802.40, 3e soort 1.50, kropsla le soort 0.60—1.20, 2de soort 60 cent, stoofsla per kg. 2 cent, peen 2.505.50, bloemkool 714, 2e soort 36, ut- schot 1.50, tomaten mdd. f 2.002.80, gr. ronden f 23, 2e soort 2.002.40, 3e soort 2.bonken 2.andijvie per 100 6080 cent, andijvie per kg. 2 cent, spinazie per 4 kg. 838 cent, postelein 2.003.50, snijboonen 1024, spercie boonen 518, radijs 1.001.40, prei 2.003.80, selderie f 0.301.00, meloe nen 412, druiven 8.009.50. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Sept. Groen tenveiling. Eigenheimers 50—80 cent en drielingen 3040 cent per kist van 25 kg., kroten per 100 kg. 2.002.60, breekpeen idem 4.004.10, uien idef 2.803.30, waschpeen per kist 0.651.00, bloemkool I per 100 9.8014.20, idem II per 100 3.109.50, princesseboonen per 100 kg. 5.5010.40, snijboonen ped 100 kg. 7.60—11.50, sla per 100 0.60—0.90. NOORDWIJKERHOUT, 24 Sept. Veiling „De Eendracht". Stokboonen zonder draad 0.601.05, enkele boonen zonder draad 0.401.20, enkele boonen met draad 55 85 cent, snijboonen 0.651.75, dubbele boonen 4090 cent, alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 24 Sept. Groentenveiling. Druiven 79 cent per pond, meloenen 410 cent, bloemkool 8 cent per stuk, andijvie 6080 cent, sla 0.602.00 per 100 krop, tomaten A 60 90 cent, idem B 0.751.00, idem C 50 60 cent per bak, snijboonen 1.802.25, dubb. stamboonen 0.851.10, peulen 1.20, pronkboonen 22 cent per 10 ng. TER AAR, 24 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 823 cent, andijvie 815 cent, sla 0.601.20, raapstelen 50 cent, peulen 1.201.60, princesseboonen 1.20, dubb. stamboonen 7090 ent, kassnijboonen 1.952.30, stek 0.6?01.20, witte pron kers 2047 cent, postelein 2.002.20, breekpeen f 2.90, bospeen 2.505.20, roodekool 2.30, savoyekool 2.40, radijs 50 cent, maiskolven 1.202.00, selderie 3060 cent, Chineesche kool 2.00, drui ven per pond 10 cent, bloemkool 1.513 cent, meloenen 510 cent, komkommers 1.502.60, tomaten 2.003.50, augur ken: basterd: 50 cent, grof 25 cent, witlof 10.—. uien 1.40—2.60. BOSKOOP, 25 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 30 cent, Wendland 4061 cent, Hadley 1525 cent, Claudius Pernet 1528 cent, Briarclif 1522 cent, Butterfly 1424 cent Wilh. Kordes 1017 cent. Mme Jules Bou- ché 918 cent, Rosalandia 1523 cent, Florex 1220 cent, Edth Helen 1022 cent, Chas. B. Kilham 10 cent, Aug. Noack 815 cent, Else Poulsen 2034 cent, Glo ria Mundi 1527 cent. Ellen Poulsen 10 18 cent, Rosa Mundi 3056 cent, Queen Mary 1016 cent, Guirlanden 1420 cent Chrysanten, grootbloemig 0.801.10, idem tros 618 cent, Tritoma 11 cent, Asclepia 57 cent, Eikenblad 8 cent, Physalis Fran- chetti 1018 cent, Clematis Durandi 15 j 24 cent, Clematis Prins Hendrik 0.80 I 1.30, Begonia per stuk 3241 cent.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3