STADS NIEUWS AGENDA ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1937 ÜE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOUDER. De Bill seint: Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken met aanvankelijk nog kans op regen in het Noorden. In het Zuiden weinig of geen regen, later opklarend, iets kouder. Hoogste barometerst.: 767.5 te Nancy. Laagste barometerst.: 732.8 te Vardö. De depressie trok snel Noord-Oostwaarts het centrum lag hedenmorgen over Noord- Scandinavië. Een secundaire, welke giste ren over de Britsche Eilanden lag, werd aanmerkelijk dieper tn lag hedenmorgen over onze omgeving. Overigens hield de hooge druk in West-Europa stand. In Noord-Scandinavië en langs de Noorsche kust waaien krachtige tot stormachtige Westelijke winden, de lucht is er zwaar bewolkt tot betrokken met plaatselijk re gen. Ook in onze omgeving is de lucht be trokken met regen en ook mist. Op de Britsche Eilanden is de lucht opgeklaard. In Duitschland en Frankrijk is het meest windstil met nog droog weer, de bewol king is echter iets toegenomen, terwijl veel ochtendnevel voorkwam. Voor onze omgeving wordt venvacht dat de lucht aanvankelijk betrokken zal blijven, doch later zal opklaren. In het Noorden zal vermoedelijk aan vankelijk nog eenige regen vallen, voor het Zuiden wordt geen regen van beteekenis meer venvacht. De tempé- ratuur zal wel iets dalen. Voorts wordt zwakke tot matige wind uit Westelij ke richting verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 13.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 7.23 uur tot Zondagmorgen 6.21 uur en van Zondagna middag 7.20 tot Maandagmorgen 6.23 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 26 Sept.: voorm. 7.22 en nam. 7.46 uur; op Maandag 27 Sept. voorm. 8.16 en nam. 8.44 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 15 gT. C. gom, hetzij over Lissa de bestaande weg Haarlem's-Gravenhage worden be reikt. Het ligt in het voornemen van den (Rijkswaterstaat het verkeer van Amster dam naar 's-Gravenhage te leiden over Hillegom en het verkeer in tegengestelde richting over Lisse. Ten Zuiden van den Venneperdwars weg tot aan de Ringvaart is het grond werk voor de aardebaan voltooid, terwijl tot aan den Lisserdwarsweg de aanleg van de wegverharding in uitvoering is. Op Zuid-Hollandisch gebied, ten Zuiden van de Ringvaart dus, is over een groot Igedeelte de aanleg van de aardebaan in uitvoering. Tengevolge van de over eenige K.M. weglengte voorkomende zeer slechte bodemgesteldheid is dit werk zeer omvangrijk. Een ingewikkelde situatie nabij Sassenheim. De situatie nabij de viaduct over de spoorbaan te Sassenheim vereischt, gezien de vele vragen, die daarom trent door belangstellenden aan de K.N.A.C. worden gesteld, eenige ver klaring. Komende uit de richting 's-Gravenhage gaat het snelverkeer voor Amsterdam, daar waar thans het asfalt van de omlegging bij Oegst- geest ophoudt over de reeds gereed zijnde viaduct bij de Postbrug, ver volgens over de viaduct over de spoor baan en dan over een viaduct over een nieuwe aansluiting met den ouden Rijksweg. Het autoverkeer naar Haarlem gaat over de eerste twee viaducten en vindt dan ter rechter zijde de nieuwe aansluiting, die on der den Rijksweg door naar den ouden weg voert. Het langzaam verkeer wordt reeds on der de eerste viaduct doorgevoerd naar den ouden weg; het kruist de spoorbaan dus op niveau bij den bestaanden spoor wegovergang, evenals het rij wiel verkeer, dat na den spoorwegovergang langs de spoorbaan wordt geleid en onder de via duct van den autoweg over deze spoor baan door naar de Oostzijde van den nieuwen autoweg wordt geleid, waar het eenzijdige rijwielpad is gelegen. De tram baan blijft komende van Oegstgeest op eigen baan ter rechterzijde van den Rijks weg om dan naast dezen weg steeds op afzonderlijke baan over de viaduct over de spoorbaan te rijden, waarna de tram baan daalt en onder den nieuwen Rijks weg door den bestaanden Rijksweg naar Haarlem weer bereikt. DE R. K. MIDDENSTANDS HANDELSAVONDSCHOOL Openingsavond in den Burcht Een enthousiast begin De Vestigingswet 1937 heeft, zooals men weet, opleidingsinstituten noodzake lijk gemaakt, die den toekomstigen za kenman moeten klaar maken, wil hij vol doen aan de te verwachten vestigings- eischen. Voor de eischen van Handels kennis heeft de Hanze thans een R. K. Middenstands Handelsavondschool opge richt, welker officieele opening gister avond plaats had in een der zalen van „Den Burcht". Het was inderdaad een „voltallige" vergadering, zooals de heer H. L. J. Tobé, voorzitter van de afd. Leiden van den R. K. Middenstandsbond „De Hanze", tot zijn voldoening constateerde in zijn „woordje-vooraf". Spr. kon behalve het bestuur van de Hanze, het bestuur der nieuwe Handelsavondschool en den voor zitter van het R. K. Schoolbestuur te Leiden, rector R. Reijnen, die de ope ningsrede zou uitspreken, welkom heeten de pastoors Th. M. Beukers en R. Bmitz O.F.M., rector L. Beune en de kapelaans A. Leenders en H. Schrama, alsmede bestuursleden van zusterafdee- lingen en de cursisten. Deken Homulle en de kapelaans Hes- 6ing en Lansbergen hadden bericht van verhindering" gezonden. Spr. begon met een welgemeend woord van dank te brengen, aan allen, die heb ben meegewerkt aan de tot stand koming van de Handelsavondschool en wel in 't bijzonder aan het R. K. Schoolbestuur, dat welwillend de noodige leslokalen af stond, aan de „Leidsche Courant", welke haar kolommen telkens weer voor de actie van voorbereiding heeft openge steld, en aan den directeur der school, den heer Perquin, alsmede aan den secre taris, den heer P. J. W. v. Zijl, die beiden heel wat werk hebben moeten verzetten. Het heeft spr. gefrappeerd, dat de le den der K. J. M. V. zoo direct de conse quenties van de Vestigingswet hebben begrepen en zich met élan op deze zaak hebben geworpen. Hij verwacht, dat de cursisten hun best zullen doen, om zoo spoedig mogelijk het diploma te halen en spreekt de hoop uit, dat allen zullen me dehelpen om den R. K. Middenstand weer te maken tot de kracht van de Kerk en de ruggegraat van de Maatschappij. Hierna verkreeg rector R. Reijnen het woord. Hij noemde dezen avond een merkwaardigen avond. Over tien jaren zullen wij misschien onze handen ineen slaan van verbazing, hoe het mogelijk was, dat de systematische scholing van den mid)denstand-als-geheel pas in 1937 begonnen is. Maar dat neemt niet weg, dat wij hedenavond staan voor een no vum, voor een begin, voor een sprong in het duister. Voor dezen cursus is juist genoeg reclame gemaakt, niet te veel en niet te weinig. Spr. prijst in dit opzicht het beleid van den heer Tobé, die kalmte met voortvarendheid wist te combinee ren. De opzet van de Handelsavondschool is volkomen geslaagd, niet minder dan 92 cursisten gaven zich op. Dat is een volledig succes. Of liever zou spr. het willen noemen: een aanvan kelijk succes, want het antwoord op de vraag of ook de uitvoering een volledig succes zal worden, ligt nog verborgen in de toekomst. Spr. meent echter veilig een gunstig resultaat te mogen voorspellen, gezien de leiding van het bestuur en de bekwaamheid der leeraren. Er is even wel nog een derde factor en deze wordt gevormd door de cursisten zelf. Aan goe den wil ontbreekt het niet, doch spr. wijst op de moeilijkheden, welke niet on derschat mogen worden. De vooroplei ding der cursisten loopt zeer uiteen, er is groot verschil in leeftijd en een sterke nuanceering van parate kennis, terwijl de aanleg van den een anders is dan die van den ander. Al deze verschillen zullen moeten worden glad gestreken, dat is nu eenmaal de schaduwzijde van elk classi caal onderwijs. Dat is ten deele de taak van den leeraar, doch de cursisten moe ten zelf ook medewerken. Spr. wijst er op hoe speciaal de categorie van hen, die meer weten dan het gemiddeld-veronder stelde en de categorie van hen, die min der weten kans loopen een mislukking te worden en waarschuwt hen resp. voor zelfoverschatting en ontmoediging. Rector Reijnen eindigde zijn toespraak met de bede, dat God zijn zegen moge schenken aan aller arbeid. Gij gaat aldus spr. tot de cursisten een God-gevallig werk beginnen, want gij gaat u voorbereiden om flinke R. K. Middenstanders te wor den, stichters van R. K. gezinnen, opvoe ders van R. K. kinderen. Uw werk be- krone God met succes en beginnen wij dezen cursus met het schoone oud-testa- mentische gebed: „Heer, geef ons noch armoede noch overdaad, maar geef ons slechts wat wij aan levensonderhoud noo- dig hebben voor onszelf en voor degenen, die ons dierbaar zijn". Rector Beune, moderator van de K. J. M. V. sprak daarop een woord van dank tot het bestuur voor de vele moeiten, welke het zich heeft moeten getroosten voor de voorbereiding van deze Handels avondschool. De jonge Middenstanders spoort hij aan, de woorden van rector Reijnen ter harte te nemen en het niet te laten bij een begin, doch het te vol voeren tot het einde. Het gaat om een le vensbelang voor de Jonge Middenstan der; het gaat erom zich te bekwamen voor een door God gewenscht leven, n.l. gevestigd in het zakenleven. Het Hanze- bestuur heeft gezorgd voor de school, zegt spr. tot de cursisten van de K. J. M. V., maar het is jullie werk om onzen Middenstand weer te maken tot een gees telijk en lichamelijk gezonden Midden stand. Vervolgens sprak de heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau, die nu reeds bijna 2 K maand haast dag en nacht op pad is om Handelsscholen op te richten. Hij'kent dus de moeilijkheden verbonden aan de oprichting van zoo'n school en hij dankt het bestuur voor zijn werk. Spr. heeft reeds 34 cursussen mede hel- pan oprichten en thans is het de zesde maal dat hij in dezen diocesanen bond een opening bijwoont. Het resultaat over treft verre onze verwachtingen. Nooit is er in onze Middenstandsvereeniging een actie gevoerd., welke met zooveel enthou siasme is aangepakt. Wanneer de Vesti gingswet geen and'er resultaat zou heb ben, dan dat onze jonge R. K. Midden standers geschoold worden voor hun so ciaal-economische functie dan zijn wij dik tevreden. Na een korte pauze richtte de directeur van de school, de heer Perquin, zich tot de cursisten tot het doen van enkele me- dedeelingen en om het schoolbestuur te danken voor het in hem gestelde ver trouwen. De avond werd ten slotte gesloten door den heer Tobé, met een dankwoord aan de diverse sprekers. K. J. M. V. Houd rekening met anderen. Je zoudt het een levensdevies kunnen noemen, zooals dat andere, een pracht-ver- klaring van iemand, die heel veel goed deed met zijn rijkdom: „Mijn geluk bestaat hierin, om geluk rondom mij heen te ver spreiden. de trekken van duizenden op te vroolijken. Als ik de aarde verlaat, moet de menschheid door mij beter, gelukkiger zijn geworden, dan ik ze bij mijn intrede in de wereld aantrof!" Vrienden! Waar of niet?leven niet heel veel menschen alleen maar voor zichzelf? Ze trekken een nauwe lijn om zichfeelven heen.... ande ren kan hun niet schelen! Als ze zelf maar „binnen" zijn! Houdt rekening met anderen! Je hebt het bü eigen ondervinding. Je kent in je om geving immers ook wel van die „egoïsten", van de „onsociale lui"? Je kent toch ook wel van die „liberalen"? Zeker! Ongebon denheid is goed, maar toch alleen maar in zooverre men eronder verstaat, dat een mensch zich vasthoudt aan gezonde princi- pen. Ja! Houvast die pracht-Katholieke be ginselen, en stoor je niet aan anderen, die er een „zakenmoraal" op na houden, welke er niet mee door kan .Houvast! Dat is stoe re „ongebondenheid"! Maarer zijn ook heilige banden, die ons binden aan den evenmenschhet gebod der naastenlief de blijft actueel, en is misschien nu ac- tueeler dan ooit! Aldus, vrienden: ongebon denheid! Ja! maar denk ook aan die hei lige bandenHoudt rekening met ande ren! De K.J.M.V. heeft als beginsel: den jon gen middenstander te helpen, te steunen, om een „pracht-kerel" te zijn, die sociaal aanvoelt, die diepe bezieling brengt in zijn leven. De K.J.M.V. wil den jongeman uit dat klein-beperkte „ik-kringetje" halen en hem brengen tot een helder zien in het maatschappelijk leven! De K.J.M.V. wil den jongeman levensinzicht en levensbezieling bijbrengen. Het spreekt immers vanzelf, dat je zelf eerst goed moet wezen! Wat je niet hebt, kan je anderen niet geven. En onze Roe ping is het: rekening te houden met ande ren, d.w.z. door eigen goed levensgedrag anderen stichten, anderen helpen, niet al leen lichamelijk maar ook geestelijk. Dat is onze Roeping van Apostolaat! Dat is Ka tholieke Actie! Vrienden! Katholieke Actie is niet op de eerste plaats een nieuwe orga nisatie, een nieuwe methode van Jeugd werk, een nieuwe Commissie. Dat zijn hulp middelen. Waar de zaak om draait is dit: wij, Katholieke jongemannen, hebben de Roeping, en d u s de plicht onszelven te vor men tot waarachtige Katholieken, die waar achtig godsdienstig zijn. En dan behoef je geen kwezel te worden of alle pleizier in je leven op zij te gooien! Alsjeblieft niet! Doe gewoon! Ja! Maar doe het gewone dan goed! En ond^r dat gewone valt: dat je leeft uit je Geloof, niet alleen een paar uur per week tijdens je bezoek aan Chris tus in de kerk, maar iederen dag weer op nieuw: in je gewone dagelijksche bezighe den. Vrienden, dat is Katholieke Actie; naar binnen, in je eigen zieleleven; en naar bui ten in je verhouding tot je medemensch! En die Katholieke Actie is het hoofdpunt van ons K.J.M.V.-program! Vrienden, ziet in, waarom het gaat, en handelt ernaar! Dat laatste, dat „doen", dat valt niet mee.Goed! Maar doe het dan ook niet alleen, en zoek steun bij Den gene, Dien je in je draagt: God zelf! Dat is nood zakelijke b o v ennatuurlijke Hulp! En zoek daarnaast de natuurlijke hulpmidde len! Eén ervan is je Standsorganisatie: de K.J.M.V.! Vrienden! Hebt ge Donderdag 14 Octo ber a.s. al aangeteekend in uw agenda als: „K.J.M.V.-Propaganda-avond"? Beste dank! E. A. M. PAAP Pr., Moderator. HET A.S. 3 OCTOBERFEEST WAT ER DIT JAAR TE DOEN IS. Het programma voor het 3 October- feest is reeds vroeger door ons gepubli ceerd. In hoofdtrekken is het ook vrij al gemeen bekend, doch herhaaldelijk duikt hier en daar noig de vraag op, wat het 3 Octoberfeesi dit jaar zal geven. In een persconferentie heeft de voor zitter der 3 Octoberver. gisterenmiddag nog eens een schema van de feestelijk heden gegeven, dat wij hieronder laten volgen. Zooals bekend, wordt het 3 October- feest op 2 October gevierd, dus volgende week Zaterdag. Aan den vooravond, Vrijdag 1 October, zal de gebruikelijke taptoe worden ge houden, waarbij het bestuur door het ge meentebestuur zal worden onit/vangen in het gemeentehuis en een krans worden gelegd bij het standbeeld van v. d. Werf. Hier wordt echter geen taptoe geblazen, om den stoet niet te lang op te houden. Alleen vereeniigingen met verantwoorde lijk leider worden toegelaten, terwijl de deelname voor kinderen beneden 10 jaar niet is toegestaan. De feéstdag begint Zaterdagmorgen weer met de reveille vanaf het balcon der Stadsgehoorzaal, aangeboden door het Leidsch Politie Muziekgezelschap. Voor de uitreiking van haring en witte brood hebben zich 4200 deelnemers op gegeven. Bij de aangifte bleek het be stuur, dat door verschillende personen getracht werd fraude te plegen door dub bele of meerdubbele inschrijvingen te doen. Zooveel mogelijk heeft het bestuur deze fraude achterhaald, doch een vol gend jaar zullen toch wel andere maat regelen genomen moeten worden. Uitgedeeld zullen word'en aan ieder inschrijver: twee haringen, twee brooden en (gratis aangeboden door de fa. v. Nelle) 1 pakje koffie en tabak. De Koraalmuziek bevat dit jaar een speciaal nummer, zooals wij gisteren reeds vermeldden. Te half negen vindt op het Levendaal de start plaats voor de Ronde van Lei den, waaraan 64 deelnemers, allen leden van Leidsche vereenigingen, zullen deel nemen. Het parcours hiervoor is alis volgt: Levendaal, Geeregracht, Zoeterw. Singel, Plantage, Levendaal, welk parcours 25 maal wordt gereden. Start en finish heb ben plaats bij de fabriek der fa. Verhey van Wijk. Het Lunapark i!s vanaf 10 uur Zater dagmorgen tot 's nachts 1 uur geopend en toegankelijk a 10 cent. Kinderen be neden 10 jaair hebben vrijen toegang. Vrijdagsavonds is het terrein niet open. De optocht vormt natuurlijk weer het belangrijkste deel van het feest en deze belooft dit jaar inderdaad iets goeds te worden. In veertien groepen zullen Grieksche Mythen en Sagen worden uitgebeeld, ar tistiek verzorgd door Jan de Quack, den Haagschen kunstenaar, die reeds zooveel malen zijn gewaardeerde medewerking verleende. De 14 groepen zullen elk een afzonder lijk geheel vormen in schitterende kleu ren, want behalive dat de wagens uitste kend verzorgd zijn, zullen de 300 deelne mers allen nieuwe, speciaal voor deze ge legenheid vervaardigde costuums dragen. Reeds verscheidene weken is men be zig met het vervaardigen der wagens, wederom in de remise der N.Z.H.T.M. aan den Hooge Rijndijk. De aankleeding van de deelnemers vindt dit jaar plaats in de Stadsgehoor zaal. Vandaar zullen allen met auto's naar den Hooge Rijndijk vervoerd wor den. De ontbinding van den optocht heeft bij de Stadsgehoorzaal plaats. Meer wil'len we over den optocht niet vertellen. Het keurig verzorgde pro gramma,. dat Maandagmorgen bij den uitgever Eduard IJdo verschijnt, bevat alle tgewenschte gegevens en zonder dit programma is het niet goed mogelijk den optocht naar waarde te schatten. In de Stadsgehoorzaal wordt het avond feest verzorgd door een artistengroep onder leiding van Theo Bouwmeester, dat een eerste klas programma ten beste zal geven. 's Avonds sluiting van het feest met het vuurwerk te 11.15 uur. SLUITING VAN CAFé'S OP 2 OCTOBER A.S. Namens den Burgemeester dezer ge meente brengt de Commissaris van Politie ter kennis van belanghebbenden, dat het sluitingsuur voor drankinrichtingen in den nacht van 2 op 3 October a.s. is bepaald op één uur. Tot dat uur mogen houders van muziek- vergunningen in hunne inrichtingen muziek laten maken. Degenen, die zich alsnog van zoo'n ver gunning wenschen te voorzien, moeten een daartoe strekkend verzoek vóór Dinsdag 28 September a.s. bij den Commissaris van Politie hebben ingediend. TENTOONSTELLING MISSIE-N AAIVEREENIGING „ST. FRANCISCUS XAVERIUS". De officieele opening. Gisterenavond zijn de poorten van het St. Antonius-Clubhuis aan de Mare openge gaan, waar de Missie-Naaivereeniging „St. Franciscus Xaverius" haar jaarlijksche ten toonstelling houdt. Gedurende drie avonden en twee middagen kunnen allen, die met de Katholieke Missie meeleven (en dat zijn natuurlijk alle Katholieken van Leiden en omstreken) hier komen aanschouwen wat nijvere handen in het afgeloopen jaar voor de Missiën hebben gemaakt. En dan staat men, om het eens gewoon uit te drukken, eenvoudig „paf". Wat een tijd en moeite LEIDEN. Zaterdag. Missie-naalvereeniglng „St. Franciscus Xaverius", tentoonstel ling St. Antonius-Clubhuis, 210 uur. Zondag, idem. De Zondagsdienst der hulsartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Alphen, Flim, Hovens Grève, Kors en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 tot en met V r ij d a g 24 Sept. a.s. waarge nomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Want CALOR-kolen zijn zoolekker warm en zoo voordeelig in het stoken; geen last van gruis of van steentjes. Vraagt prijscourant! Nog slechts enkele dagen gelden de LA6E zomerprijzen. H. Morschweg 148, Tel. 2760 (3 lijnen) en Bestelkanloorc H. DE LIGNY, Boommarkt 2, Tel. 46 is daaraan besteed om te komen tot zulk een geheel. Moge die moeite en offervaardigheid dan beloond worden met zulk een bezoek, dat men na afloop van de tentoonstelling kan zeggen, dat hte de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Alvorens de talrijke aanwezigen, die reeds den eersten avond van hun belang stelling blijk gaven, tot de tentoonstelling zalen werden toegelaten, sprak de presiden te, mevrouw A. Speet-Couturier, een kort welkoms woord, waarin zij een hartelijk welkom toeriep aan den hoogeerw. deken A. J. J. M. Homulle, de andere eerw. hee- ren geestelijken en andere genoodigden en belangstellenden. In korte trekken zette de presidente uit een, wat er in het afgeloopen jaar weer gedaan is om deze elfde tentoonstelling te doen slagen. Er is veel en hard gewerkt, maar de aanvragen van de missionarissen zijn zoo groot, dat er steeds een tekort is. Toch hoopt de vereeniging alle aanvragers tevreden te stellen. Gedurende de Alma is er veel beloofd aan de missionarissen. Ve len hebben reeds zelf iets meegenomen naar de verre landen. Maar er blijft een tekort, gezien de benarde tijden. Maar met den steun van velen Katholieken kan ook aan die aanvragen voldaan worden. Met woor den van dank aan allen, die hebben gehol pen deze tentoonstelling tot stand te bren gen, besloot spr. haar openingswoord, om vervolgens het woord te verleenen aan De ken Homulle voor het officieele openings woord. Deken Homulle begon te verklaren, dat het hem een groot genoegen was deze ten toonstelling te openen. Het is een zeer ver blijdend verschijnsel, dat in de laatste tien twintig jaren de liefde voor de Missiën is toegenomen. Niet alleen met gebed, wat natuurlijk het eerst noodig is, maar ook daadwerkelijk. En van die daadwerkelijke toename over de geheele wereld neemt Ne derland heusch de laatste plaats niet in. Integendeel, op sommige punten staan wij aan de spits. En Leiden is ook heusch in Nederland niet de minste. Dat is een verblijdend tee- ken, waarvoor wij waardeering moeten hebben. Telken jaren laat men zien wat met liefde en offerzin tot stand wordt ge bracht. Ook binnenshuis, daar waar nie mand het ziet, wordt ontzettend veel werk volbracht. Een is er echter, die het wel ziet en dat is God. En Hij zal zeker Zijn zegen daaraan schenken. Met de woorden ,dat velen zich als dona teur of als lid mogen opgeven, verklaarde spr. deze elfde tentoonstelling geopend. De aanwezigen verspreidden zich daarna over de verschillende zalen, om al het schoons in oogenschouw te nemen en dra was een ieder er van overtuigd, dat vele missionarissen verblijd kunnen worden met de voor hen zoo nuttige en onontbeer lijke artikelen. Wat een vreugde zal dat toch wel geven, ergens in het binnenland van een ver en vreemd werelddeel, als er een pakket aankomt, dat door nijvere han den gemaakt is. Als wij dat eens konden zien, dan zou zeer zeker het tentoonstel lingsgebouw aan de Mare te klein blijken. Laat een ieder zich dan eens voorstellen, dat hij bij het uitpakken van een pakket aanwezig is geweest, dan zal het zeker vol zijn aan de Mare en dan kunnen nog meer missionarissen geholpen worden. Zoo zij het. Het Centraal Israëlitisch Kinder-, Wees- en Doorgangshuis hier ter stede heeft van dien te Arnhem overleden heer M. Elzas Azn. een legaat van 5000.ont vangen, vrij van successierechten en kosten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2