DE OPERATIE Land- cn Teinbonw MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 DE LaiDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 HAZERSWOODE. Moedercursus. Er zal deze week Don derdag van 24 uur een moedercursus worden gehouden in de oude school ge geven door een zuster van het Wit-Gele Kruis; de lessen zullen zes achtereen volgende weken worden geven. Visch voor het grijpen. Overal ziet men in deze gemeente op de verschillende uiteinde der slooten en vaarten groote kwantums doode visch drijven; de school jeugd schept zoo hier en daar emmers vol uit het water. Het wordt in het algemeen geweten aan gebrek aan doorstrooming. Het water zal er echter niet beter op worden. Geboren: Margaretha Wilhelmina, dochter van J. P. van den Bosch en G. van Helden. Marrigje, dochter van D. J. Hoogerdijk en G. Verweij. Willem, zoon van A. Erkelens en G. W. Niesten. Ondertrouwd: J. C. Hogervorst, 30 jaar en G. v. d. Gust, 29 jaar. Vertrokken: Maria G. Schoonder- woerd, A 101 naar Ouderamstel, Molen- drechterweg 18. KOUDEKERK. JONGETJE ONDER TAXI GERAAKT. Met gebroken beentje opgenomen. Zaterdagmiddag te omstreeks 3 uur, had in de Bruggestraat alhier een ongeluk plaats. Het 4-jarig zoontje van de aan de Bruggestraat wonenden arbeider P. Brom mers, dat bij de woning op het trottoir aan het tollen was, liep op een gegeven mo ment zijn tol achterna den rijweg op, juist toen een taxi-auto uit Utrecht passeerde. Het ventje werd door de auto aangereden en met een gebroken been en een bloeden de wond in het gezicht opgenomen en de ouderlijke woning binnengedragen, al waar het door den inmiddels ontboden as sistent van dr. Vlaanderen voorloopig werd verbonden. Vervolgens is het jongetje ter verdere behandeling overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Volgens oogetui gen treft den bestuurder van de auto geen schuld. NOORDEN. D. S. V. Voor onze boys is de com petitie slecht ingezet; er is geen puntje veroverd. Niet de moed laten zakken; de volgende keer beter. Nic. Boys I—D.S.V. I 7—1. D.S.V. IITrekvogels 24. WOERDEN. WINKELWEEK UITGESTELD. Politie stak een spaak in 't wiel. Het winkelweekcomité heeft ook niet over geluk te pochen. Zaterdag j.l. zou de winkelweek beginnen, maar de politie stak een spaak in het wiel, door te dreigen de prijzen in beslag te zullen nemen. De ma nier waarop het koopend publiek de prij zen kon verdienen, was in strijd met de lo terij wet. De winkelweek is nu voorloopig een week uitgesteld, waarbij de bestuur ders kunnen prakkizeeren op iets anders, dat wel mag. ZOETERWOUDE. PAARD EN RIJTUIG IN DE VAART. De zes inzittenden werden gered. Gistermorgen reed de landbouwer P. Captein met een z.g. omnibus-brik uit de vroegmis naar zijn huis in de Weipoort. Naast hem was zijn zoon gezeten en in het rijtuig had zijn vrouw, mej. Noord man-van Schaik, de heer L. Dolle en ook diens vrouw plaats genomen. Op den Zuidbuurtschen weg tusschen de bruggen voor de boerderij en van Jac. v. Meurs en van „Van ouds genaamd het Paradij's" geraakte plotseling het paard van den weg, het rijtuig en de inzitten den met zich trekkende in den Zuidbuurt schen Vaart. Het rijtuig kantelde om, zoodat alleen de zijruit boven water bleef. Zoo gauw het rijtuig onder water kwam, brak de voorruit en stroomde het water naar bin nen, zoodat mej. Dolle en mej. Noord man die op de rechter zijbank zaten, ge heel onder geraakten. De heer Dolle wist de zijruit, zonder dat het spiegelglas brak, uit de sponning te drukken en de vrouwen met het hoofd boven water te halen. Op het geschreeuw van de drenkelin gen, kwamen de zoons van den heer H. v. Teylingen door het land naar de plek des onheils, sprongen in het water en be reikten zwemmend het rijtuig om hulp te kunnen bieden. De beide voorinzittenden, de heer Cap tein en zijn zoon waren spoedig op het droge, de heer Dolle wist zich door het geopende glasraam naar buiten te werken en met behulp van genoemde boerenzoons en meerdere ter hulp gesnelden werden ook de drie inzittende vrouwen gered. Het paard was inmiddels reeds dood; men vermoedt echter, dat het beest plot seling door een verlamming is getroffen en daardoor van den weg geraakte. Het beest was 28 jaar oud en had reeds meer dere malen teekenen gegeven lijdende te zijn aan verzwakking. De drenkelingen, die zooals vanzelf spreekt zeer geschrokken waren, werden per auto's van de heeren Schuur en J. v. Leeuwen Jaczn. naar hun huis gebracht. Gelukkig hadden zij geen verwondingen van beteekenis opgeloopen. Later is het paard en de wagen uit het water gehaald; den geheelen dag was het zoo goed afgeloopen ongeluk het gesprek van den dag. Hoewel het een zeldzaam geval is, dat door het onwel worden van een paard een ongeluk gebeurt, komt het toch wel meer voor dat een paard plotseling in het werk doodblijft. Toen eenige jaren gele den Mgr. Aengenent z.g. feestelijk werd ingehaald viel een paard in den stoet dood, maar bleef, van den weg vallende, op het sterke ijs liggen. In het Water(tje). Op het smalle gedeelte van het Watertje reden zooveel jonge fietsers naast elkaar, dat To Paar- dekooper, die langis de waterkant reed, te water werd gedrongen. Hevig geschrok ken, werd zij op het droge gebracht. Radboud-comité. Dezer dagen ver gaderde het plaatselijk Radboudcomité onder voorzitterschap van Pastoor Kla verweiden. Naar aanleiding van de ge houden vergadering van de Federatie Zuid-Holland A. werd besloten dit jaar nog eens terdege propaganda te voeren en te trachten zoo veel mogelijk dona teurs en vaste bijdragen te verwerven. Binnenkort zullen de comité leden per soonlijk een rondgang door de gemeente maken om gelden voor de R.K. Universi teit te verzamelen. Kruisvaart. De nieuwe directeur van de Kruisvaart, Kapelaan A. Duivenstein, verzoekt alle kruisvaarders op Dinsdag avond a.s. te acht uur in het Gezellenhuis bijeen te komen. Degenen, die verhinderd mocht zijn, moet hiervan te voren kennis geven. Missienaaikrans „St. Rosa". Giste ren werd in het Patronaat de groote jaar- lijksche tentoonstelling gehouden. Wij hebben reeds een beschrijving gegeven over het werk van het afgeloopen jaar. De belangstelling was vooral gisteravond buitengewoon groot en vooral de jonge lui hebben van deze tentoonstelling een vroolijken avond gemaakt. Er was dan ook tusschen de 12 en onder de 30 gisteravond niemand thuis gebleven en menigmaal werd de verbazing uitgesproken: Wat zijn er tóch veel „jongelui" in Zoeterwoude. Hier werd het nog eens duidelijk, dat kleine kinderen groot worden en, als de scholen in 25 jaar een dubbele bevolking hebben gekregen, dan komen er ook veel schoolvrije jonge menschen en ook veel jonge weldoeners voor de Missie. Het Patronaat was vol en vroolijk was het er ook. Daar zorgden „The Melody Makers" wel voor met de leuke parodie op het Jamboree-lied: „Zoeterwou Z-o-e- t-e-r-w-o-u ik hou van jou." Dat deed menig jong meisje omkijken en haast vragen, wie of er nu eigenlijk bedoeld werd! Maar de Missie vaart er wel bij, want de waarzegster moest veel liefde-geluk voorspellen en in de tien minuten bios coop voor een dubbeltje was telkens geen plaatsje onbezet. De visscherij, het touwtrekken en alle attracties hadden vele dubbeltjes te incas- seeren. Alleen vragen wij af, of het niet beter zou geweest zijn drie verplichte bonnet jes voor een kwartje af te geven bij het binnenkomen; dan hadden sommigen niet zoo'n last gehad met wisselen van geld. Vanavond wordt het feest nog voortge zet en dan kan weer gezegd worden: de Missie is niet vergeten en de naaikrans heeft met veel voordeel gejubileerd. Jubileum. Woensdag a.s. hoopt de heer P. van Leeuwen den dag te herden ken waarop hij voor 40 jaren in dienst kwam bij de firma W. C. van Niekerk, graanhandel alhier. De heer van Leeuwen, meer bekend onder den naam van „Pietje", heeft zich een populairiteit weten te ver werven niet alleen bij zijn klanten, doch bij allen die den vroolijken koetsier van de firma Niekerk leerden kenden en zeer zeker zal het hem daarom as. Woensdag bij zijn jubileum niet aan belangstelling ontbreken. Pietje is nog zeer fit en kan nog vele jaren mee. Uif het Isolement verlost. De bestra ting van den Noordbuurtschen weg is met ingang van heden tot stand gekomen. De autobusdienst StompwijkLeiden is weer in dienst gesteld en de weg is weer voor het doorgaand verkeer opengesteld. Zoeterwoude is na ruim twee maanden weer uit zijn isolement verlost. Pijltjes dag. De pijltjesverljnop ten bate van het R.K. Jeugdwerk in het Bis dom Haarlem heeft Zondagmorgen in de Kruisheerenparochie alhier de som van ongeveer 12.opgebracht. Bewoond zonder toestemming. Tegen den bouwondernemer S. is procesverbaal opgemaakt wegens het doen bewonen van huizen aan den Schenkelweg, zonder dat daartoe van het gemeentebestuur de ver- eischte toestemming is verkregen. ZWAMMERDAM. Stand veeziekten. Op het einde van deze week kwamen alhier de volgende vee ziekten voor: Mond- en klauwzeer 7 geval len; varkenspest 2 gevallen; rotkreupel - geval. Kostelooze vaccinatie. Tot en met 27 September a.s. bestaat er gelegenheid zich ter gemeente-secretarie op te geven voor de kostelooze vaccinatie. ZEVENHOVEN. „Herwonnen Levenskracht". De j.l. Zondag gehouden verkoop van speldjes ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft de som van ƒ19.70 opgebracht. De dames- verkoopsters onze hartelijke dank. Mond- en klauwzeer. Alhier is het eerste geval van monid- en klauwzeer ge constateerd bij het vee van den landbou wer E. J. Oostdam. Geboren: Johanna d. van J. v. Tol en M. M. M. Egberts. door MARTIN DEVILÉE 't Was natuurlijk allemaal onzin, klaar blijkelijke nonsens, wat dat meisje van even twintig tegen dr. Steven zei, vlak vóór ze de chloroformkap op kreeg, en de ge dachteloosheid inging, de oneindigheid van het bewusteloos-zijn, waaruit ze slechts een oogenbli'k zou terugkeeren, om dan den dood in te gaan. „Het moet dus absoluut gebeuren, dok ter? Er is geen hoop meer voor me, wan neer u niet opereert?" „Neen, miss Harley De complicatie is van dien aard, dat alleen een operatief in grijpen kans op genezing geeft." „Hoe groot is die kans?" „Negen op tien." „U liegt, dokter. Bruusk keek Steven van zijn instrumen ten op. Hij wilde een scherp antwoord ge ven op deze nijdig-kort uitgesproken be schuldiging, maar toen hij in het bleeke, magere gezichtje zag, en de gloeiende, zwar te odgen de zijne zochten, bezon hij zich. Gefascineerd besohouwde hij haar. Was haar optreden een gewoon verschijnsel van iemand, die den nacht van de verdooving inging, en nu haar nervositeit uitte door haar angst in die paar woorden uit te zeg gen, ook al zou zij er iemand pijn mee doen? Maar haar stem was kalm en ge woon, hoogstens een tikje zenuwachtig, maar allerminst vreesachtig. „Miss Harley, uw gezegde is hoogst on gepast. Moet ik dit toeschrijven aan uw. eh „Zie ik er uit, alsof ik, zelfs onbewust, gebruik zou maken van mijn gedwongen machteloosheid?" pareerde ze. „U vermoeit zich te veel. Zuster", wend de hij zich tot een verpleegster, ,,'t is tijd. Helpt u Miss Harley even?" „Niet vóór ik u iets gezegd héb", viel het meisje hem in de rede. „En nu beveel ik u, uw mond te hou den! U bent mijn patiënte." „Buiten mijn wil. Die lieve, domme va der van mij stelt vertrouwen in u, maar ik weet, dat u dit niet verdient! Ik heb de laatste woorden gehoord van het consult tusschen dr. Balhurst en u. Hij heeft u af geraden mij te opereeren. Hij gaf u geen kans van negen op tien, maar slechts van één op tien.'" „Zuster, zet onmiddellijk de kap op. Dat meisje weet niet, wat ze zegt!" Steven werd bleek van drift, en staarde het meisje woest aan. „Zuster, schiet op!" Maar vóór deze de chloroform kon laten v/erken, klonk nog éénmaal de stem van het meisje. „U gebruikt mij als experi ment. Maar wanneer het verkeerd mocht gaan, zal ik terugkomen om het u te ver wijten. Begin maar dokter, ik ben niet bang voor den dood...." Het duurde eenige seconden voor Steven zich voldoende in bedwang had, om de in strumenten te hanteeren in het gevoelloo- ze lichaam. De bedreiging was belachelijk: er is niemand, die terug kan komen. Natuurlijk was het niet anders dan een vreemde, eigenaardige uiting van een vrouw, die vlak voor het alles-beslissende oogeniblik in een hyper-nerveuze toestand verkeert. Psychologisch wel te verklaren. Hij had meer patiënten gehad, die hem haatten vóór de operatie, enkel omdat zij bang waren voor den dood, en hij dezen, menschelijkerwijze gesproken, in de hand had. Dit was echter een nieuw geval. Zou hij aanteekening van houden in zijn dagboek. Een meisje, dat hem rustig de bedreiging in het gezicht slingerde, terug te zullen ko men; op te staan uit den dood, wanneer de operatie verkeerd afliep. „Ik ben niet bang voor den dood!" E^m, ook wel te ver klaren. Een uitgeteerd lidhaam, dat toch nooit beter zou worden, en zich al lang verzoend heeft me den dood. En dan de be spottelijke idee, dr. Balhurst er bij te ha len. Nu ja, die had het afgeraden, 't Was waar, maar wat was er van meer belang? De wetenschap kon verrijkt worden door hém. Hij zou het er op wagen', hij was ze ker van zichzelf. Morgen zou hij weer in die zwarte oogen kijken, en haar op een goedwillende manier uitlachen. Ja, die zwarte oogen, zwart, diep-zwart, brandend en gloeiend, en koel-verwijtend tegelijk. Oogen, die hem minachtend had den bezien, omdat hij zijn eigen zin wilde doordrijven. Oogen, zwarte oogen, die soms in een korte opflikkering konden smeeken om het leven; oogen, zwarte oogen die hem de bedreiging in het gezicht had den geslingerd, meer dan de woorden het deden. De assisistent en de zuster verwijder den zich. Hij wilde alleen het verloop af wachten. Na een half uur zag Dr. Steven de oogleden opengaan. Hij zag, hoe vast en zeker de blik was, die de oogen naar hem opstuurden. Duurde dat een minuut, een half uur, een uur? 't Was, of die oogen hem hypnotiseerden. Hij voelde zich ver lamd, totaal onmachtig zich te bewegen. Hij zou die oogen wel willen dichtslaan om dien blik van afschuw. Hij werd verlamd, geketend door die krankzinnig-sterke bal len van oogen Toen verzwakten zij en sloten zich lang zaam. Hij voelde zijn kracht terugkeeren. Hij stond op, om den hartslag te contro leeren. 't Was niet meer noodig, Lydia Har ley was de reis begonnen, waarvan nie mand terugkeert. Steven glimlachte. Zijn beroep is vol ,,ups and downs". Dit was een „down". Voila tout. Een typische „down". De doo de had het voorspeld. Samenloop van om standigheden. Inderdaad merkwaardig, ook omdat ze gezegd had, terug te zullen kee- ren. Wat zou ze dan zeggen? Dat hij haar vermoord had? Ha, ha! Hij keek naar het gezicht van het doode meisje. Neen, ze zei het nog niet. Ze was dood. Hij had haar zelf doodgemaakt. Dat bedoelde ze im mers? Hij had zich moeten storen aan het advies van Balhurst. Larie, allemaal la rie. En toch, en toch? Neen, het was een complicatie, die hij niet voorzien had. Hij had het beste gewild. Moord! moord! Vier kale tegelmuren, de tafel, de instrumenten schreeuwden het hem toe. En zij, het doode meisje.... Ly dia Harley God nog toe. Wat zat hij hier te raas kallen. Hij had haar toch niet wetens en willens doodgemaakt? Hij had het beste gewild. Moord! moord! Neen, hij was overspannen. Hij zag din gen, die niet bestonden. Zijn zenuwen wa ren totaal in de war. Een paar weken al. Hij zou direct verlof aanvragen, een reis gaan maken, en haar hier achterlaten Hij vluchtte weg, de gangen door, een spreekkamer binnen, en viel op een stoel neer. Zijn slapen bonsden. Hij drukte zijn handen er tegen, om het kloppen tegen te houden. Zijn gedachten vlogen wild en woest door elkaar. Hij leek wel gek. Hier was ze toch niet? Ze lag in een heel an dere vleugel van het gebouw. En wat had hij nu nog met haar te maken? En met haar zinlooze beschuldiging en bedreiging? Hij was toch waarachtig geen student, die aan nachtmerries leed, nadat hij voor het eerst een lijk gezien had? Moord? Moord! Een tik op de deur deed hem opschrik ken, zouden ze hem zelfs hier niet met rust laten? Het doode meisje? Die was ver weg, in de operatiekamer! Nog een tik, nu harder. „Ja!" Hij riep niet, hij schreeuwde, om zichzelf lucht te geven. De deur ging open met tergende langzaamheid. „Nee!!! Jij kunt het niet zijn! Ga weg!" Miss Harley stond in de deur-opening, met dezelfde zwarte, gloeiende oogen, het zelfde cynische glimlachje, dezelfde blee ke trekken, dezelfde zwarte haren, de zelfde „Ga weg, ga wegduivelinSte ven vloog op, liep achteruit, drukte zich tegen den muur, oogen en mond wijd-open van afschuw en verbazing. Ze kwam de kamer in, keek vragend- glimlachend naar hem, zonder een woord te zeggen tegen den man, die zich in ont zetting trachtte te verbergen tegen den witten, kalen muur. „Kleine duivelin, waarom doe je dat?.. Je bent dood... ik heb het gezien!" Hij zag de zwarte oogen gloeien, en de mond, diezelfde glimlachende mond van zooeven, wrang vertrekken. Nu werd ze opzij geduwd door twee verpleegsters, zie je wel, het was geen geest, ze leefde.De twee vrouwen snel den op den dokter toe, en stuurden het meisje weg. In een andere wachtkamer werd ze te woord gestaan. ,,'t Is inderdaad een droevig geval, miss Harley. Uw zuster is gestorven. Maar hoe het komt, dat dr. Steven plotseling zoo overspannen komt? Wie zal het zeggen? Hij trok zich het geval bijzonder aan. Mo gelijk zag hij ook de sprekende gelijkenis tusschen u twee?' „We waren tweeling-zusters. Maar waar om, waaróm stond Lydia er op, dat ik precies om vijf uur hier zou zijn? En waarom vroeg ze mij, niets te zeggen, wanneer ik de kamer binnenging, waar dr. Steven zou zijn? Waarom vroeg ze mij zoo dringend, langzaam op hem toe te loopen, alsof ik een sinister plan had? Waarom moest ik zoo tooneelachtig doen? Waarom moest ik de deur heel langzaam opendoen, en dan glimlachen zonder iets te zeggen, en mijn oogen strak op hem gevestigd houden? Waarom? Ik weet het niet. Hij wist niet, dat zij een tweeling-zuster had. Maar waarom moet ik dat alles zeggen? Zij is niet meer. Zij kan het mij niet meer duidelijk maken". DE STAND DER LANDBOUWGEWASSEN OP 13 SEPTEMBER. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 13 September is, onder medewerking der rijks- landbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens verstrekt door de corresponden ten der directie van den landbouw en, wat de weersgesteldheid betreft, door het Ko ninklijk Nederlandsch meteorologisch insti tuut. In den stand van de op dezen datum te velde staande gewassen is sedert het laatst verschenen oogstbericht betrekkelijk wei nig verandering gekomen. Dooreengenomen kon het weer in de laatste weken voor den landbouw als vrij gunstig worden be schouwd, De gewassen, die zich medio Augustus nog op het veld bevonden, zijn in vrij goeden toestand binnengehaald. De voorloopige dorschresultaten stellen eeni- germate teleur. De stamboonen zijn vrij goed. Een groot gedeelte der boonen is reeds getrok ken en aan tollen gezet. In Zeeland is door het optreden van mozaïk en zomerrot de kwaliteit ongunstig beinvloed. Het klaverzaad vertoonde eveneens een vrij goed gewas; in Limburg kan het zelfs goed worden genoemd. Het spinaziezaad hetwelk reeds ge oogst is, zal dooreengenomen een matig tot vrij goede opbrengst geven. Ook in den stand van het suikerbieten zaad is in de laatste maand geen verande ring gekomen. In Groningen is de opbrengst zeer uiteenloopend, terwijl de kwaliteii van de korrel eenigszins fijn is. Dooreenge nomen was de stand van dit gewas goed Het gewas der consumpti e-a a r d appelen is gedurende de laatste maand achteruitgegaan. Over het algemeen is hel loof te vroeg afgestorven, waardoor de knol len klein van stuk zijn gebleven. Het veel vuldig optreden van de aardappelziekte heeft eveneens een ongunstigen invloed uit geoefend, zoodat men allerwege verneemt, dat de opbrengsten teleurstellen. In mindere mate geldt zulks evenzeer voor de fabrieksa aardappelen, hoewel men op sommige plaatsen met de opbrengsten wel tevreden mag zijn. Het zetmeelgehalte blijkt dooreengenomen bo ven het gemiddelde te wezen. De suikerbieten zullen evenmin een normaal gewas leveren. In Noord- en Zuid- Holland treedt in vrij groote mate verge ling op. In Zeeland wordt er over geklaagd, dat de bieten niet diep zijn geworteld, wat men ten deele toeschrijft aan de slechte structuur van den bodem. Dooreengenomen is de stand vrij goed tot goed. De stand der uien kan vrij goed worden genoemd. Verschillende perceelen zijn reeds getrokken. Over het algemeen stond dit gewas eenigszins dun. Evenals de suikerbieten vertoonen de voederbieten op de meeste perceelen slechts een vrij goeden stand. Op de kiel staat dit gewas iets beter dan op de lich tere gronden. De stand der koolrapen kan matig tot vrij goed worden genoemd. Intusschen kan dit gewas door eenige dagen warm weer zich nog belangrijk herstellen. De stand van het weiland is sedert het laatste oogstbericht als gevolg van den re gen veel vooruitgegaan. Over het algemeen kan deze vrij goed tot goed worden ge noemd. Vrij belangrijke hoeveelheden gras kunnen nog voor ensilage-doelernden wor den gewonnen. Op de hoogere gronden is de hoeveelheid gras belangrijk minder dan in de veenstreken en lagere weidestreken. De stand van de oude roode klaver en lucerne is vrij goed tot goed, even als die van de jongere klavers. Herfstknollen en spurie kunnen zich bij verbetering van de weersgesteld heid, die vooral gedurende den laatsten tijd te koud moest worden genoemd, nog flink herstellen. Met de opbrengst van de tweede snee klaverhooi en grashooi was men over het algemeen tevreden. 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Maandag 20 September 1937 5e klasse, le lijst Hooge prijzen 10.000.— 4220 1500.— 16315 1000.— 2557 400.— 3032 4151 19066 22582 22822 200.— 5284 18974 100.— 1630 7218 7366 9368 11052 15719 17898 19140 Prijzen van 70. 278 327 334 431 531 741 861 926 1016 1096 1167 1309 1340 1357 1387 1501 2171 2466 2493 2654 2779 3211 3216 3478 3701 3725 3739 3866 3874 3943 3963 4034 4430 4533 4623 4721 5133 5200 5283 5418 5529 5668 5686 5699 5781 5848 6035 6047 6156 6190 6256 6723 7016 7268 7639 7754 7858 7977 7980 8281 8672 8697 8800 8827 8925 8928 9027 9136 9236 9341 9366 9801 9833 10108 10437 10708 11004 11055 11103 11408 11639 11726 11825 11866 12011 12022 12257 12589 12627 12871 13116 13323 13351 13427 13445 13460 13813 13832 13901 13921 14052 14119 14361 14386 14547 14952 15015 15150 15234 15242 15695 15748 15973 16148 16423 16447 16616 16667 16842 16857 17053 17217 17259 17283 17340 17921 17942 18072 18146 18154 18360 18420 18450 18485.18518 18554 18573 18649 18802 18899 19803 19821 19823 19864 20253 20283 20979 21110 21163 21425 21435 21643 21781 21788 21844 22276 22322 22487 22501 22652 22680 22818 22922 23115 23132 23173 23200 23370 23431 23576 23608 23808 Nieten 69 179 232 262 284 300 332 425 552 570 581 624 646 722 799 813 852 894 1026 1135 1172 1305 1348 1375 1389 1413 1493 1563 1654 1690 1709 1717 1787 1797 1821 1841 1872 1895 1907 1960 1976 1978 2055 2056 2121 2148 2180 2263 2270 2331 2334 2369 2430 2483 2575 2601 2651 2716 2763 2768 2807 2841 2924 294S 3240 3254 3315 3423 3474 3500 3611 3694 3711 3823 3827 3886 3973 3982 4046 4143 4147 4202 4226 4351 4408 4476 4647 4729 4852 4936 4964 4986 5016 5023 5033 5156 5172 5185 5288 5313 5454 5501 5516 5633 5641 5645 5652 5656 5674 5807 5839 5888 6011 6016 6149 6308 6218 6222 6273 6301 6444 6504 6519 6544 6582 6600 6610 6706 6716 6778 6779 6840 6845 6849 7009 7036 7039 7188 7209 7284 7340 7521 7530 7609 7628 7653 7690 7707 7708 7737 7740 7840 7911 7933 7946 8012 8039 8238 8314 8315 8391 8437 8507 8562 8585 8686 8717 8797 8826 8887 8897 8918 8933 8938 9066 9072 9076 9108 9168 9206 9222 9297 9370 9377 9454 9468 9586 9637 9639 9649 9726 9802 9863 9897 9906 9949 10029 10182 10203 10309 10391 10417 10455 10479 10525 10533 10545 10595 10601 10649 10774 10790 10794 10812 10851 10881 11026 11037 11065 11106 11153 11203 11247 11281 11288 11299 11332 11412 11442 11470 11527 11531 11550 11626 11687 11718 11819 11833 11844 11851 11893 11924 11970 12007 12030 12034 12101 12111 12195 12238 12245 12284 12290 12355 12512 12531 12693 12725 12745 12856 12860 12863 12962 13047 13110 13218 13223 13263 13281 13302 13333 13372 13397 13398 13402 13443 13474 13518 13525 13583 13685 13686 13689 13735 13804 13882 13883 13899 13933 13964 14004 14020 14115 14166 14169 14182 14220 14241 14248 14258 14269 14275 14276 14319 14368 14375 14376 14381 14538 14588 14672 14748 14757 14765 14802 14814 14885 14917 15051 15159 15188 15282 15347 15513 15526 15580 15598 15634 15657 15689 15702 15813 15838 15854 15876 15995 16150 16196 16257 16266 16291 16314 16363 16384 16399 16623 16654 16712 16720 16752 16848 16849 16867 16955 17045 17107 17128 17147 17160 17172 17224 17273 17376 17547 17624 17649 17665 17678 17705 17853 17857 17958 17987 17999 18000 18003 18006 18143 18193 18227 18231 18289 18362 18391 18412 18487 18489 18650 18651 18732 18830 18844 18870 18900 19007 19084 19104 19126 19147 19148 19918 19278 19455 19663 19735 19834 19900 19957 20070 20082 20108 20113 20117 20190 20202 20205 20232 20262 20267 20284 20286 20330 20349 20382 20390 20517 20519 20556 20616 20664 20676 20694 20795 20830 20851 20950 21043 21160 21237 21240 21250 21289 21314 21361 21362 21423 21499 11517 21538 21542 21550 21573 21619 21624 21627 21635 21690 21740 21837 21911 21916 21931 22006 22016 22062 22097 22114 22240 22272 22308 22339 22363 22376 22404 22405 22463 22502 22513 22529 22581 "23626 22629 22678 22715 22729 22746 22895 22908 22931 23013 23343 23355 2G359 23416 23459 23525 23536 23590 23626 23711 23713 23774 23790 23836 23843 23854 23897 23902 23948 23998

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14