OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 ALKEMADE. Personalia. Tot de gemeente-secretarie alhier is als volontair toegelaten de l^eer E. Zwartelé, volontair ter secretarie te Rijn- saterwoude. Geboren: Jacoba Apolonia, d. v. C. J. Verlaan en J. P. van der Geest Maria Wilhelmina, d. v. L. Olijerhoek en J. M. de Jong Hendrik, z. v. J. de Jong en J. M. C. Rietdijk Gehuwd: Th. J. van Zanten, oud 23 j., jm en H. Möller, oud 20 j., jd. Th. G. Op dam, oud 27 j., jm en P. C. Dongelmans, oud 28 j., jd. DE KWAKEL. Inenting tegen diphterie en roodvonk. De gemeente Mijdrecht geeft aan ouders van kinderen van 3 tot 13 jaar gelegenheid tot inenting tegen diphterie en roodvonk op Dinsdag 21 Sept. '37 des namiddags van 2 uur tot half 4 ten huize van dokter v. d. Berg te Mijdrecht en op dienzelfden dag van des namiddags 3 uur tot half 4 bij een der doktoren te Uithoorn, ter keuze van de ouders der kinderen. Ook kinderen waarvoor geen aanmeldingsstrook is inge leverd, kunnen worden ingeënt. HILLEGOM. Opbrengst bazar. De bazar, gehouden ten bate van de Hill. Harmoniekapel bracht bruto 900 op; een mooi succes. Aanbesteding. Door B. en W. is aan besteed het maken van hekwerken aan Looster weg III. Uitslag als volgt: P. V. Ver- steege Zn. 950; Somsen Co. 873; H. A. Evers 684. Het werk is aan den laag st en inschrijver gegund. KATWIJK. Geboren: Geertje, d. v. G. van Beelen en A. van Beelen Gerardus, z. v. J. H. Koetsier en G. Ruigrok van der Werve Krijntje, d. v. P. Korbee en J. van Duyven- bode Arie, z. v. A. Durieux en J. Barn- hoorn Nicolaas Johannes, z." v. P. W. Noordermeer en G. T. van Velsen An- dries, z. v. M. Vooijs en W. Guijt Nico laas Jacobus, z. v. J. v. d. Plas en A. Ru waard O n d e r t r o u w d: W. v. d. Plas en A. Koning G. de Jong en J. Souverein C. Krijgsman en H. Verdoes D. Barn- hoorn en A. Haasnoot B. Vooijs en T. Peeman D. Houwer en L. Vlieland K. v. Plas en G. v. d. Oever. G e t r o u w d: H. W. Marcelia en M. v. d. Plas G. v. d. Plas en A. de Zwart K. v. Duijn en A. van Duijn F.' B. Plai- zier en A. A. van Duijn T. de Haas en P. Noort. Overleden: Anthonie Wassenaar, 79 jaar, gehuwd met A. Kuijt. LEIMUIDEN. Zangver. „Sursum Corda". De R. K. Zang vereen iging „Sursum Corda" leidt sinds eenigen tijd een kwijnend bestaan. Het bestuur trad en bloc af. Op de leden vergadering van Vrijdagavond 17 Sept. is mu een heel nieuw bestuur gekozen be staande uit de heeren Jo Beuk. voorzitter; P. Verheugt, penningmeester; Mejuffr. A. Heiligenberg, secretaresse; Mejuffr. G. Sneeboer, bibliothecaresse en de heer J. v. Gladbeck, adjunct-penningmeester, secre taris enz. 't Is maar te hopen, dat aan deze vereeniging, eens zoo bloeiend, weer nieuw leven wordt ingeblazen, 't Zou jammer zijn als Sursum Corda ten gronde ging. LISSE. Oranje-Comité. Het Oranje-Comité in deze gemeente richt zich, in verband met de verheugende mededeeling inzake de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prin selijk Gezin, reeds thans tot de ingezetenen om aandacht te schenken aan de organisa tie van de naar aanleiding daarvan te hou den feestelijkheden. De buurtcomité's worden uitgenoodigd voorloopig nog geen definitieve plannen te beramen. Het Oranje-Comité stelt zich voor met de vertegenwoordigers der buurtcomité's in den loop van de volgende maand een sa menkomst te houden ten einde hieromtrent van gedachten te wisselen. Betreffende de bestrijding der kosten zal een zelfde gedragslijn worden gevolgd als vorig jaar. De ingezetenen gelieven er rekening mede te houden, dat ook het Oranje-Comité voor de algemeene feestviering ter gelege ner tijd een bijdrage zal komen vragen. St. Nicolaasfeest. De tijd voor het St. Nicolaasfeest is weer in zicht. De commis sie, die zich ten doel stelt om dit feest voor de armen te doen slagen, hebben zulks goed begrepen en zullen met hun werkzaam heden van voorbereiding aanvangen. De zelatricen zullen dan ook een aanvang maken met hun jaarlijkschen rondgang bij de parochianen van St. Agatha om een bij drage hiervoor. Moge deze rondgang er toe bijdragen, dat de nood van vele armen eenigszins worde gelenigd. LEIDSCHENDAM. K.J.M.V. Hedenavond te 8.30 uur houdt de K.J.M.V. te Leidschendam als begin van DOOR TREIN VERMORZELD het seizoen een algemeene ledenvergade ring. De.agenda bevat o.m.: Mededeelingen. In stallatie nieuwe Moderator. Verkiezing af gevaardigde. Bespreking winterprogramma. R. K. Mitldenstands-Handelscursus. De officieele opening van de R. K. Midden stands-Handelscursus zal plaats vinden op E onderdag 23 September a.s., waarvoor de cursisten om uiterlijk 8.15 uur in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan te Veur aanwezig moeten zijn. De lessen zul len gegeven worden op Dinsdagavond en Donderdagavond in de R.K. U.L.O. School aan de Plaats van Middendorp te Voorburg. Aanmelding van cursisten kan nog ge schieden te Voorburg bij den secretaris v. d. Blanze, de heer G. Weerdenburg, Wil lemstraat 25 en te Veur bij den heer H. J. Mol, Damlaan 25, op welke adressen men tevens alle gewenschte inlichtingen kan verkrijgen. Jubileum. Op Woensdag 6 October a.s. hoopt de heer R. Jungeling, bankwerker- electricien bij de Ned. Spoorwegen, depót Leidschendam den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad dezer Maat schappij. VEUR. Geboren: Joannes Cornelis, z. v. J. C. de Jong en E. G. Westerienen Wilhelmina Cornelia, d. v. J. P. van Vliet en E. J. v. d. Krogt Ondertrouwd: G. A. v. d. Krogt en E. G. Zaat J. W. Angenent en M. G. J. Stiefelhagen P. J. Hooijman en S. v Et- tin ger. G e h u w d: J. G. Knijnenburg en M. L. de Weert J. S. Jongschaap en M. P. Hert kamp. STOMPWIJK. Gouden huwelijk. Op 3 October zal het echtpaar Hub. Hoogduin en Joh. Slingerland zijn 50-jarige echtvereeniging herdenken. Het zal de krasse oudjes dien dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. S.N.A. Gisteren speelde S.N.A. haar eersten wedstrijd in de 2de klas en wel tegen S.M.C. in Warmond en wist deze te winnen met 40. Voor de junioren was het terrein afge keurd. Wij rekenen er op dat het terrein de volgende week in orde is. Geboren: Joannes Cornelius, z. v. J. A. van Santen en B. C. G. v. d. Krogt Johannes Bernardus, z. v. A. v. Nierop en H, J. Evers Margaretha Anna Maria, d. v. J. J. Langelaan en M. J. Vis G e h u w d: J. C. de Jong en M. H. Kap- petein J. J. Helderman en E. M. J. van Vliet. LEIMUIDEN. R.K.S.V. O.D.I. Zondag speelde ODI I thuis den eersten competitiewedstrijd te gen DOCOS II Leiden, 't Weer en 't veld waren uitstekend. Er was geen wind. DO- COS won de toss en verkoos tegen de zon in te spelen. Al dadelijk na den aftrap door ODI ont spon zich een feilen strijd en 't leek wel of DOCOS, hoewel met 10 spelers in de meerderheid was. Spoedig keerde 't blaad je om, want er was nog geen 10 minuten gespeeld of ODI nam de leiding. Hoewel DOCOS zich niet weinig weerde bleef ODI voortdurend in de meerderheid. Toch was 't een mooi spannend spel, doch DOCOS kon 't vijandelijk doel niet vin den, terwijl ODI nog 4 puntjes zette, zoo dat de rust intrad met 50 voor ODI. Na de thee was 't spel wel minder tot dat wegens een onweersbui 't spel eenigen tijd werd gestaakt. De stand was toen 7 0 voor ODI. Nadat de bui wat was bedaard werd verder gespeeld. De strijd werd nu weer vurig en spannend, doch DOCOS kon 't niet bolwerken efi toen de scheids rechter 't einde floot, had ODI verdiend met 100 gewonnen. DOCOS had echter wel een paar puntjes verdiend. ODI a speelde tegen Lisse a en verloor met 111. ODI II speelde tegen K.R.V. II. Deze wedstrijd werd wegens 't weer ge staakt Stand 0 NIEUWE-WETERING. Mond- en klauwzeer. Alhier is het eer ste geval van mond- en klauwzeer gecon stateerd onder het vee van den landbouwer S. van Beek. OUD-ADE. Mond- en klauwzeer. Een vermoede lijk geval van mond- en klauwzeer is ge constateerd bij den veehouder D. van der Poel. RIJPWETERING. INBRAAK IN EEN WOONARK. Voor een waarde van 200.-— gestolen. Zaterdagmiddag kwam mej D., verblij vende met een woonark in den Buurterpol- der, alhier, tot de minder aangename ont dekking, dat ongenoode gasten zich toegang tot de woonark hadden verschaft. Bij nader onderzoek bleken ontvreemd te zijn een koffergramophoon met een aantal platen, alsmede een aantal dekens, een en ander voor een totale waarde van 200.De po litie stelt een ernstig onderzoek in naar de dader (s). Droevig ongeluk bij Warmond Gistermorgen te 10.40 uur is op den spoox*weg-overgang in het landpad achter het Theologicum de 45-jarige heer van Russin, makelaar, wonende Geversstraat te Oegstgeest, door een trein, komen de uit Amsterdam, aangereden en op slag gedood. Het zwaar verminkte stoffelijk over schot van het slachtoffer is naar het lij kenhuisje te Warmond vervoerd. De trein, die op weg was naar Leiden, kwam daar 17 minuten te laat aan. SASSENHEIM. A.R.K.A. Kring Bloembollenstreek. Onder voorzitterschap van den heer M. P. A. Meissen (Voorhout) vergaderde Vrij dagavond de AR.K.A. in het „Bruine Paard" te Sassenheim. Opkomst zeer ma tig. Na voorlezing van eenige ingekomen stukken van het H.B. deelt de voorzitter mede dat op verzoek van den heer Hubers (Sassenheim) een verwisseling van func ties in het bestuur heeft plaats gehad. De heer Hubers heeft n.l. zijn secret ar ispost verwisseld met die van adj.-secretaris; de heer Pinxteren (Lisse) zal in het vervolg het secretariaat waarnemen. Den heer Hu bers wordt dank gebracht voor zijn vele, accurate werkzaamheden gedurende 5 jaar. Verslag afgevaardigden naar het Congres in den Haag werd aangehouden. De agenda voor het Congres in Amsterdam (25 en 26 September a.s.) werd ampel gesproken. In de vacature van alg. voorzitter was door den Kring candidaat gesteld de heer S. M. Middelhoff, burgemeester van Hoogkars- pel; deze wenscht de candidaatstelling ech ter niet te aanvaarden, zoodat door de af gevaardigden de candidaat der groote ste den, B. J. M. van Elk, uit Eindhoven, zal worden gesteund, tegen de candidatuur van Mr. Dr. J. B. Sens oud-secretaris van Hille- gom. De voorloopige begrooting werd aange boden; deze is zonder contributieverho ging niet sluitend te krijgen. De door den heer de Jong (Noordwijker- hout) te houden causerie werd" uitgesteld. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt en meerdere interessante onderwerpen werden behandeld. Pijltjesdag. De gehouden pijltjesdag van gisteren ten bate van de kas der jeugdvereenigingen heeft alhier opge bracht de som van f 43. Het comité dankt de schenkers en de verkoopers(sters). De opbrengst van de collecte voor de stichting van de H. Margaretha van Cartona te Leiden heeft gisteren in de kerk opgebracht de som van f 30.65. Veel animo. Tot dusver hebben zich 450 deelnemers opgegeven voor de verschil lende volksspelen welke a.s. Woensdag en Donderdag gedaan zullen worden. De prij- zijn te bezichtigen in de etalage van Jac. Bakker, alhier. VOORHOUT. IN EEN LIFT BEKNELD GERAAKT. Ongeval in een bollenschuur. Zaterdagmorgen heeft er in de bloem- bollenschuur der firma Z. P. alhier een ongeval plaats gehad met de lift. Deze lift werd in het drukke seizoen dagelijks be diend door den 18-jarigen D. R alhier. Eén der schuurarbeiders vond den jongen in de lift zittend, terhoogte van de tweede ver dieping. Wat was n.l. gebeurd? De jongen was met de in be weging zijnde lift bij de tweede verdieping met zijn voet bekneld geraakt. Door eigen toedoen heeft hij, ge lukkig, de lift tot stilstand gebracht. Nadat hij ook zelf zijn schoen, welke geheel uitéén was gescheurd, had uitgetrokken, is hij in een soort verdooving geraakt daar bleek dat de geheele nagel van zijn grooten teen was gerukt en dit een groot bloedverlies veroorzaakte. Ijlings werd de jongen per auto van de firma Z. P. naar dr. Le Grand te Sassenheim vervoerd, die een ernstige kneuzing constateerde. Na aldaar verbonden te zijn, werd de jongen naar zijn ouderlijke woning alhier vervoerd. VOORSCHOTEN. Het late borreltje. De caféhouder P. B. is geverbaliseerd, daar er na sluitings uur nog vier bezoekers in het café aan wezig waren. Eveneens is de caféhouder J. N. voor hetzelfde feit geverbaliseerd, doch hier was één bezoeker aanwezig. Ook tegen de bezoekers is procesverbaal op gemaakt. WARMOND. „St. Matthias". De repetitie van de afd. zang is, in plaats van Dinsdagavond nu hedenavond, aanvang 8.30 uur, terwijl de afd. muziek verschoven is van Woens dag naar Dinsdagavond, 8.30 uur. ZILK. Speldjesdag. De jongedames, die zich bereidwillig belast hebben met den verkoop der speldjes ten bate van het R. K. Jeugd werk, konden een opbrengst noteeren van plm. 40. ALPHEN AAN DEN RIJN De heer C. M. Deerenberg lid van den Gemeenteraad. De heer C. M. Deerenberg heeft zijn be noeming als Gemeenteraadslid in de vaca ture van den heer J. L. H. Boeren, aange nomen. Personalia. De heer P. Th. Laponder, stationschef der N.S.S. alhier, is met in gang van nader te bepalen datum over geplaatst naar Eden. Sleepboot-kapitein, die te hoog keek. Toen Zaterdag een sleepboot-kapitein de gesloten 's Molenaarsbrug wilde passeeren, bleek de stuurinrichting hooger dan de brug laag was. Bij de aanvaring die volg de, werd de geheele stuurinrichting ver nield. De brug liep weinig averij op. BOSKOOP. Gezellen-Vereeniging. Vrijdagavond kwam de biljartclub „Adolf Kolping" bijeen tot bespi-eking en regeling van de a.s. districts competitie. Door het groot aantal leden konden 5 vijftallen worden samengesteld met de noodige reserves. Na opening door den voorzitter, den heer A. Stoutman, las de secretaris de notulen van de vorige vergadering voor, waarna de penningmeester een verslag van de fi nanciën gaf, welke beide ongewijzigd werden goedgekeurd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de competitie a.s. Zondag reeds begint met een plaatselijke wedstrijd tusschen het 2e en 3e vijftal. Gespeeld zal worden volgens gemiddelde met voorgift. Als hoofdprijs is beschik baar gesteld de z.g. „Deken van Rooyen" Wisselbeker die op het oogenblik in be zit van „Excelsior" uit Gouda, terwijl voor ieder der 7 afdeelingen 3 prijzen be schikbaar zijn gesteld. Na een opwekkend woord van den vice-Praeses der gezellen, den weleerw. heer kapelaan D. G. H. Key er, werd deze vergadering met den Kolpingsgroet gesloten. Gouden Jubileum. Donderdag 23 Sept. zal de zaak van de firma Felix en Dijkhuis alhier 50 jaar bestaan. De fa Fe lix en Dijkhuis is zoowel in binnen en bui tenland bekend op boomkweekerijgebied en neemt een der voornaamste plaatsen in wat betreft het kweeken van nieuwig heden. Op talrijke tentoonstellingen in binnen - en buitenland werden haar inzendingen met de hoogste bekroning beloond. Donderdag 23 Sept. zal de firma op de kweekerij gehuldigd worden, waarvoor zich een nationaal huldigingscomité heeft gevormd, bestaande uit ongeveer 70 van de meest vooraanstaande pei-sonen uit Nederland. Het uitvoerend comité zal bestaan uit de heeren P. A. Colijn, burgemeester van Alphen aan den Rijn, oud-burgemeester van Boskoop, voorz., Ir. J. R. Koning, Amsterdam, Ir. C. Ph. Moerlands, direc teur R.T.S. Boskoop, H. A. Schreuder Sr. voorz. Kamer van Koophandel en Fabrie ken Schoonhoven. Dr. J. P. Treub, Gouda. J. W. E. Ebbinga, Boskoop en F. J. Ab- bing, Driebergen, secretaris. Na afloop der huldiging is er gelegenheid de kweeke rij en te bezichtigen. Schaakclub „Steeds Hooger". Ook deze onderafdeeling zit niet stil en werkt met alle macht om weer een „comme il faut" winter programma samen te stellen. Zondag 1.1. werd in een ledenvergadering een nieuw bestuur gekozen welke als re sultaat had: voorzitter, J. Ravensberg, se cretaris Th. Kleyn. penningmeester L. v. d. Laan en commissaris van materiaal P. v. d. Tol. Voor Gezellenleden bestaat nog gelegenheid zich als lid te laten inschrij ven. In de a.s. wintermaanden zal o.a. een bekerwedstrijd tegen Gouda gespeeld, terwijl voor de onderlinge competitie ook eenige prijzen zijn beschikbaar zijn (ver der programma volgt nog). Tevens zul len, evenals vorig jaar, belangstellenden gelegenheid hebben om eenige avonden hun krachten te komen meten, en zullen ook gaarne donateur worden ingeschre- Moge alle schaaklievende Gezellen me dewerken om den naam van hun schaak club hoog te houden en steeds hooger te brengen. „Trekvogels"-nieuws. De, R.K. Voet balvereniging „Trekvogels" hield Vrij dagavond 'n leden-vergadering, welke goed bezocht werd. Na opening door den voor zitter, den heer D. Nieuwsteeg, las de secretaris, de heer de Jong, de notulen voor. De hoofdschotel van bespreking be stond uit de competitie-indeeling voor het a.s. seizoen. Als aanvoerders werden ge kozen: voor het eerste elftal de heer C. Verbakei, voor het tweede de heer A. Nederhof, terwijl voor de junioren een aanvoerder door het bestuur zal worden aangewezen. De voorzitter hielp de leden nog even herinneren, dat de aanvoerder bet volle gezag vertegenwoordigt en dus gehoorzaamd dient te worden, hetgeen de goede gang van zaken van zelfsprekend ten zeerste bevordert. Sp>r. memoreerde echter ook, dat zijn ver maning door de „Trekvogels" niet mocht worden beschouwd als een veinvijt aan hun adres, aangezien tot nu toe geen reden tot klagen bestond. Doch voorkomen is beter dan genezen. Na de rondvraag, wel ke geen belangrijke punten meer oplever de, sloot de voorzitter deze geamimeerde vergadering. Zondag a.s. om 2.30 speelt het 2e elftal van de „Trekvogels" tegen het 2e elftal uit Noorden, terwijl voor Zondag 26 Sept. een wedstrijd van het 1ste elftal der „Trekvogels" tegen R.T.C. I op het pro gramma staat. Een en ander belooft weer een spannend geheel te worden. Wanneer de „Trekvogels" alle krachten in 't veld brengen, maken zij goede kans op succes. Dus allen vol vuur aan 't werk. Geboren: Maria Margaretha Cox-ne- lia, d. van A. Guldemond en J. C. de Jong. Marinus, z. van C. Blanken en A. K. de Jong. Antonie Maria, z. van Jac. v. Drielen en C. J. de Rooy. Christiaan Johan, z. van C. de Bruin en M. Ja. de Wit. Bartholomeüs, z. van H. J. van Rijn en A. v. Benten. Getrouwd: T. N. Duijnhoven, 21 j. en W. P. v. d. Voort, 23 j. J. W. v. d. Eijk 26 j. en T. A. Esveld 29 j. J. den Hoed 25 j. en E. Verboom 24. Overleden: J. B. v. d. Bie, echtge- noote van W. v. d. Tooren 81 j. BODEGRAVEN. Volksbond. Ledenvergadering van den R. K. Volksbond in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer M. v. Leeuwen, opende de vergadering en sprak 'n kort wooid van welkom tot de aanwezigen, niet in 't minst tot den Geest. Adviseur, kapelaan W. de Lange. De vergadering was zeer goed bezet. Ingekomen waren o.m. een aanbieding van het hoofdbestuur ter verkrijging van brochures over de toestand der R. K. Kerk in Duitschland. Besloten werd 15 exemplaren aan te schaffen. Een voorstel van het bestuur, om den heer Steinmetz aan te schrijven, ter samenstelling van het winterpro- gram, werd onder applaus geaccepteerd. In de vacature C. v. d. Brink, is aange steld als agent van de Volkskrant, de heer A. Wolswijk Wzn. Voorts werden rwo-g enkele stukken voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter gaf een keurig verslag van de gedane werkzaamheden over het jaar 1936, waarop een dan-kbaar applaus volgde. Vervolgens deelde hij mede, dat de vergaderingen weer maandelijks zul len worden gehouden. De tooneelvereeni- ging „Eendracht" zal in October haar jaairlijksche uitvoering geven. De voor zitter dankte nog het wakkere bestuur van ..Hulp in Nood" voor hun bemoei ingen ten opzichte der gehouden loterij. Helaas kon men niet slagen in een be noeming van de werkloozenicommissie. Het bestuur zal zich echter tot 't uiterste inspannen, om alsnog hierin verandering te bren.gem Benoemd werden in de kin derfeestcommissie de heeren W. ten Brink, N. v.Schaik, J. de Koning, C. Groenendijk en C. J. v. Dijk. Hierna slui ting. De MusschenBodegraven 33. Bo degraven begon aleszins bevredigend de competitie. Met een fraaien en onhoud- baren kopbal van R. Jongeneel nam Bo degraven de leiding, doch direct hierop volgde een aanval van de Musschen, waar bij de Bodegravenback H. Jongeneel den bal weg zou koppen, doch het leder ver keerd op zijn hoofd kreeg en onhoudbaar ir. eigen doel deed belanden (11). Het spel golfde van doel tot doel en na een half uur spelen namen de Musschen de lei ding, doch kort daarna was het de links buiten van Bodegraven, die met een kop bal de partijen ten tweede male op ge lijken voet bracht (22). Nogmaals zouden de Musschen geluk hebben, toen bij een aanval een schot werd gelost, dat ver naast gegaan zou zijn, maar thans stuitte het le der tegen een Bodegravenback aan en sprong van diens lichaam in t' doel (32). Na de hervatting is Bodegraven verreweg het meest in den aanval geweest. Bij een der vele aanvallen werd een Bodegraven- speler gehaakt en de toegestane straf schop werd door de Jong onhoudbaar be nut (33). Bodegraven bleef sterker, doch ook de Musschen gaven zich niet gewon nen en zelfs scheelde het weinig of in de laatste minuten had de thuisclub nog ge scoord. HAZERSWOUDE (Rijndijk) Mond- en klauwzeer. Ook hier begint de zoo gevreesde ziekte onder het rund vee „mond- en klauwzeer" zich meer en meer uit te breiden; op circa 10 boerde rijen is het vee al door deze ziekte aan getast. Nog één Ama-pretje. Doordat het Ama-comité uit de verschillende bereke ningen is gebleken, dat er nog een vrij groot aantal Ama-zegels onder het pu bliek moet zijn, zal nog éénmaal de gele genheid gegeven worden, deze zegels om te zeten in een genoeglijke middag voor de kinderen of een schitterende kunst avond voor de ouderen. De hofartist Nollens zal op Zaterdag 25 September a.s. in „Centraal de kinderen weer doen genieten van zijn uitnemende poppenkastvertooningen en goocheltoe ren, terwijl ook nu weer tractaties en het Ama-zakje met lekkers, de feestvreugde zullen verhoogen. En nu de tijd van het jaar niet meer zoo geschikt is voor het maken van reis- js, besloot het Ama-comité, om voor de volwassenen, die nog Ama-zegels bezit ten, een kunstavond te organiseeren en wel op Woensdag 29 September a.s. in hotel „De Vergulde Wagen". Dan komt Bert Brugman met zijn vermaard Mario nettenspel. Als hoofdnummer zal door den heer Brugman en zijn medewerkers vertoond worden: „Genoveva van Bra bant", een ridderdrama in 6 tafereelen. Het Marionetenspel van den heer Brug man is iets zeer bijzonders en wordt in de groote dagbladen ten zeerste geroemd en op één lijn gesteld met het beroemde Ma rionetten-theater van Paul Brann te München en het Teatro dei Piccoli te Rome. Muziek en zang zullen verder nog het programma aanvullen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13