Dc „Duynrell-rlt IV". MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HERCULES—ALPHEN 3—2. In dezen eersten competitiewedstrijd heeft Alphen het niet tot een overwinning kunnen brengen, Hercules won met 32 en heeft aldus de beide puntjes thuis ge houden. De voorhoede bleek voor de be zoekers het struikelblok, hoewel zij bijna gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid waren, wist de voorhoede maar slecht de talrijke kansen, welke zij kreeg, te benutten. Bij de Utrechtsche voorhoede vlotte het beter, vooral de mid- voor Keers bedreigde meermalen gevaar lijk de Alphen-veste. Onder leiding van scheidsrechter Toonen wordt afgetrapt. Alphen neemt het spel dadelijk in handen maar dit overwicht weet zij niet in een doelpunt om te zet ten. Het spel der voorhoede is te kort en doorzichtig zoodat de Utrechtsche verdedi ging tijdig kan ingrijpen, succes komt in tegendeel voor Hercules, wanneer de mid- voor Keers den bal bemachtigt en 10 scoort. Slechts enkele minuten verloopen, of Alphen maakt reeds door Bezemer ge lijk (11). De bezoekers komen daarna geruimen tijd in den aanval, hun voorhoe de zoekt daarbij meestal het doel in de lucht. Hercules probeert het eens aan de everzijde, forceert een corner die door Rijnberg in een doelpunt wordt omgezet (2—1) Spoedig daarop komt de rust. De tweede helft is gelijk aan die van het begin, een overwegend sterker Alphen met een voorhoede zonder goede schutters. Een uitval der Utrechtenaren doet Keers beslui ten den stand voor Hercules op 31 te brengen. Nadat ook de Utrechtsche voorhoede eens hopeloos heeft gemist, komt Alphen weer in den aanval. De Utrechtsche defensie weet voorloopig stand te houden, totdat vlak voor het einde Alphen het nemen van een vrije trap wordt toegewezen bij welk strafschot de bal door Heseling in het net wordt geplaatst (32). Onveranderd breekt het einde aan. POSTDUIVEN—LUGDUNUM 3—1, Ook in haar tweeden uitwedstrijd, nu tegen de Postduiven, is het Lugdunum niet kunnen gelukken de overwinning te behalen. Het begin van deze kamp was geheel voor onze stadgenooten en een doel punt geleek niet te kunnen uitblijven. Bij herhaling zwermde de groen-witte voor hoede voor het Loosduinsche doel, doch tot schieten bleek geen der Leidsche aanval lers in staat. De zwart-witte halflinie, die tot dusverre een teruggetrokken houding had aangenomen, had alras in het vizier, dat het met de schutters-capaciteiten der groen-witten niet bijster goed gesteld was en waagde een andere spelmethode n.l. het steunen der eigen voorhoede. Spoedig wij zigde het spelbeeld zich geheel ten gunste der duiven en luide aangemoedigd on dernam men tal van aanvallen op v. d. Berg's heiligdom. Aanvankelijk bleef suc ces ook hier achterwege, doch na 25 min. had de thuisclub de leiding toen midvoor Hofstede via den staander wist te doelpun ten (10). Ter andere zijde bleef men halsstarrig weigeren de vele kansen te be nutten, tot kort voor de pauze Vermond een goede voorzet gaf en v. d. Mark in kopte (11). Nauwelijks 2 min. later had de thuisclub andermaal de leiding, toen een van verre ingeschoten bal door v. d. Berg niet klemvast werd gegrepen, waarna de toestormende Hofstede weinig moeite had het leer in het ledige doel te plaatsen (2—1). Direct hierop brak de rust aan. De tweede helft is -gauw verteld. Een wanhopig getreuzel der Leidsche ploeg te gen een zich met mannenmoed verdedigen de thuisclub. Legio waren het aantal ge miste kansen, die Lugdunum kreeg, niets wilde lukken. Dank zij de voortreffelijke leiding van scheidsrechter v. d. Mark bleef het spel forsch, doch binnen de perken. Bij na had v. Weerle nog gelijk gemaakt, doch de lat keerde het harde schot. Groen-wit zat in de knel en bleef daarin: er was geen doorkomen aan. Toen Lugdunum de laat ste minuten wat afzakte, profiteerde de rechtsbinnen der Postduiven van een fout in de overigens goed" spelende Leidsche ver dediging en bracht den eindstand op 31. De laatste minuten waren het aankijken nawelijks waard en met een 31 nederlaag voor Lugdunum kwam het einde. LAWNTENNIS DE KAMPIOENSCHAPPEN DER OEFENMEESTERS. Zaterdag werden de kampioenschappen voortgezet. De uitslagen luiden: A-groep: de Mos slaat M. Goedraad 61, 16, 1210, 26, 97. A. Waasdorp slaat W. Hemmes met 64, 63, 68, 57, 7—5. Groep B: A. Hemmes slaat M. Stas met 46, 62, 64, 75. W. Dingemans slaat G. van Beem 64. 64, 63. Dubbelspel: H. Hemmes en M. Stas slaan P. Timmer en de Zeeuw 61, 60; D. de Mos en van Beem slaan A. Waasdorp en M. Godedraad 61, 75. De uitslagen van gisteren luiden: Groep A: enkelspel: J. Goedraad slaat A. Waasdorp met 62, 68, 62, 79, 61. De einduitslag in deze groep luidt: 1. en kampioen J. Goedraad, 2. A. Waasdorp, 3. W. Hemmes, 4. De de Mos, 5. M. Goed raad. Dubbelspel: J. Goedraad en W. Hemmes slaan D. de Mos en G. van Beem met 63, 6—3, 6—2. De eindstand in het dubbelspel is: 1. Goed raad en Waasdorp, 2. de Mos en van Beem. RUGBY NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. NIEUWE GROOTE DEETOS-ZEGE. Voor Leiden was het gisteren weer een minder gunstige dag. De competitiewedstrijd van Fluks werd wegens regen onderbroken bij een 20 achterstand tegen H. S. V. Het schijnt bij de Leidenaars nog niet zoo goed te vlot ten! Ir. de Zuid-Holl. afdeeling blijft Deeto5 voortgaan met groote overwinningen. Nu werd weer met 93 van HKV gewonnen. Het Zuiden speelde tegen DKC slechts met 3—3 gelijk. In de 2e klasse A van Zuid-Holland ver loor Fluks II met 80 van Rozenburg II, in de 3e klasse speelde Vicus Oriëntis gelijk tegen Achilles II. De uitslagen. Ie klas Z.-H.: Fluks—HSV 0—2 (gest.); HKV—Deetos 3—9; DKC—Het Zuiden 3—3 2e klas A: HSV IISpangen 45; Rozen burg IIFluks II 8GymnasiastenHK V II 11—3. 2e klas A: Achilles II—Vivus Oriëntss 33; De AlgemeeneGymnasiasten II 51, ALO—De Kweek 2—5. Ie klas N.-H.: Kattenburg—DVD 6—6, DTVSportief 26; Koog ZaandijkWes terkwartier 34; LutoBlauw Wit 25 (gest.). Ie klas Gelderland: EkcaVada 20; MercedesHellas 44. Ie klas Overijsel: Achilles—Rigterbleek 1—5. Ie klas Noord: WWMDNic 81; Wordt KwieekHermes 81; Rood ZwartVi tesse 31. Ie klas Zuid: Rood WitDoto 26; PSV —Volt 3—2. FLUKS—H.S.V. 0—2. (Gest.). Van dezen wedstrijd is alleen de eerste helft gespeeld. Na de rust keurde de scheidsrechter het terrein af. De stand was toen 20 voor HSV. Al combineerde de Fluks-aanval De WolfBuys heel goed, en kwamen er door goed spel veel doelkan sen, het doelen was slecht en punten ble ven uit. Aan den anderen kant maakte Van Balen, een gevaarlijke aanvaller, na een kwartier het eerste punt onder de paal, terwijl na een dik half uur Storm voor het tweede punt zorgde. Met dezen stand kwam de rust en tevens de regen, die het veld verder onbespeelbaar maakte. Als gevolg hiervan zal de wedstrijd in zijn geheel moeten worden overgespeeld. Gezien den achterstand is dat voor Fluks misschien niet eens zoo kwaad! ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD VERSPRINGEN DAMES. Stella Walasiewicz springt meer dan 6 meter. De Poolsche athlete Stella Walawiewicz verbeterde tijdens wedstrijden te Drohosycz het wereldrecord vèrspringen voor dames door een afstand te bereiken van 6.025 meter. Het oude wereldrecord stond op naam van de Japansche athlete mej. Hitomi met een sprong van 5.98 meter, gevestigd in 1928. De Poolsche athlete is dus de eerste vrouw, die meer dan 6 meter ver springt. Tijdens dezen wedstrijd heeft Stella Wa lawiewicz de 100 yards afgelegd in 10.8 sec. en de 80 meter in 9,6 sec., beide afstanden dus in een uitstekenden tijd. DE LEIDSCHE SINGELLOOP. De inschrijving voor den Singelloop om den Peter Verhoef-wisselbeker, welke de R.K. Athl.-Ver. „Docos" a.s. Zaterdag or ganiseert, loopt goed. Reeds zijn een be hoorlijk aantal inschrijvingen binnen. Daar echter de inschrijving nog niet gesloten is, kunnen wij nog geen juiste opgave der deelnemers geven. Vast staat echter reeds, dat de strijd a.s. Zaterdag zeer hevig zal worden en dat het aandeel der Docos-ath- leten daarin zeer groot zal wezen. De eeni- ge katholieke Leidsche Athletiek—Ver- eeniging beschikt momenteel over een flink aantal goede lange afstandsloopers, die zich met de bosten in den lande kunnen me ten. Zeer zeker zal men de rood-wit kleu ren in de voorste gelederen kunnen vin den en de mogelijkheid is groot, dat de Pe ter Verhoef-beker dit jaar weer in Leiden zal blijven. Wij laten hier nog even de juiste route volgen, welke de loopers moeten volgen. De kleedgelegenheid is in Café Royal, Dou- zastraat. De start heeft plaats 3.10 uur pre cies op den Witte Singel nabij de Heeren straat, vandaar naar den Haagweg, de Haagwegbrug over, Moschweg, Morschsin- gel, Rijnsburgersingel, Maresingel, Hee rensingel, Zijlsingel, Utrechtsche Veer, Zoeterwoudsche singel, Witte singel, alwaar finish wederom bij de Heerenstraat. WIELRENNEN. NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND De rugbywedstrijd NederlandWest Duitschlarud, welke gistermiddag op het Vitesse-terrein te Arnhem onder vrij groo te belangstelling werd gespeeld, is geëin digd met een 73 Overwinning voor onze landgenooten. SWIFT. Kampioenschappen lange afstand. Gisteren werden de kampioenschappen over de lange afstand verreden. Het traject liep over één ronde van 40 K.M., welke 2 maal gereden moest worden. Deze tachtig K.M. zijn in een record-tempo gereden. De tijd welke benoodigd was om dezen afstand af te leggen bedroeg 1.54.56 2/5, voor de A, terwijl de B-klassers slechts 1 u. 56.3 1/5 noodig hadden. Om ongeveer 9.45 uur startte er een zes tal renners, voor dezen fel begeerden titel. N. de Romijn komt reeds direct een 100 me ters los te liggen,_ maar het peleton volgt hem goed, zoodat hij weer spoedig wordt ingeloopen. Geregeld tracht deze renner er tusschen uit te komen, maar het is steeds C. Biermann, die het peleton aanspoort om hem te achtervolgen. Na ongeveer zeven K.M. gereden te hebben, krijgt de Romijn een lokken band. Het omleggen van een nieuwen band kost hem 5 minuten tijd, wat natuurlijk een grooten achterstand bezorgt. Niet ontmoedigd zet hij de achtervolging in, maar de overigen zijn te ver weg om hen geheel in te loopen. C. Verburg staat na verloop van 15 kilometer eveneens door een lekken band aan den kant. Ook hij krijgt een achterstand te boeken. Het hoofd- peleton bestaat dan nog uit 4 renners, maar er komt weer spoedig een scheiding, door dat Biermann, door kettingpech den strijd opgeeft. P. Mink zag en greep zijn kans waar. Na een feilen demarrage liet hij Den Daas en Holst zijn hielen zien en ging er alleen tus schen uit. Aan de Ringvaart lost Den Daas Holst en zoo liggen de vijf renners uit elkander. Na de eerste 40 K.M. is de stand als volgt: 1. P. Mink, op 1 min. 30 sec. ge volgd door W. den Daas, 3. Th. Holst. Daar achter komen de twee pechduivels C. Ver burg en N. de Romijn met een achterstand van resp. 2 en 2^ minuut. Het lijkt dus, dat deze twee reeds in de eerste ronde de helft van hun achterstand hadden ingehaald. Daardoor was de alge meene veronderstelling, dat beiden dezen achterstand teniet zouden doen, doch daar kwam men bedrogen mee uit. Het mocht alleen C. Verburg gelukken, doch N. de Romijn, wien het vele werk in de eerste ronde verricht, te zwaar geweest bleek te zijn, moest na 45 K.M. den strijd opgeven. Ook P. Mink kwam in een inzinking te zit ten, en in plaats van deze te boven te ko men gaf hij op. Zoodoende was er dus nog slechts de helft over. Het gelukte na een 50 a 55 K.M. aan Verburg zijn achterstand te niet te doen op W. den Daas. Hij kreeg zelfs op hem een kleinen voorsprong, welke echter door sluiting van de Ringvaartbrug te niet werd gedaan. Dit was eohter geen bezwaar, want nauwelijks was de brug weer open of hij ging er waar tusschen uit en kwam zoo doende het eerst over den streep, in den bovengenoemden tijd. W. den Daas legde beslag op het kam pioenschap in de B-klasse, terwijl de eer volle tweede plaats bezet werd door F. L. Hulst, die zichzelf verraste door deze 80 K.M. in den tijd van 2 uur 5 min. 19 sec. af te leggen. 3. P. Mink, 4. N. de Romijn, 5. C. Biermann. Wanneer de voorteekenen ons niet be driegen, gelooven wij goed te weten, dat de kampioen van de B-klasse een verzoek gericht krijgt tot een revanche-wedstrijd, welke hem zijn titel echter niet kan ont nemen. L.R. EN T.V. NIEUW SWIFT. R. Riethoven voor de derde maal club kampioen sprint. Gisterenmorgen werd het sprintkam pioenschap sprint verreden, waarvoor ook van de zijde van het publiek veel belang stelling bestond. In de A.-klasse reden allereerst J. Schüller en W. van Rooyen, welke rit door eerstgenoemde gemakkelijk werd gewonnen, terwijl daarachter ook R. Riethoven tegen Jac. de Groot niet veel moeite had. Veel mooier was de rit tus schen W. van Rooyen en Jac. de Groot welke door laatstgenoemde met een half wiel werd gewonnen. In de match a deux tusschen J. de Groot en J. Schüller won de Groot met klein verschil, terwijl in de match a trois tusschen R. Riethoven, J. Schüller en J. de Groot de renners in dienzelfden volgorde aankwamep, waar bij de renners de Groot en Schüller met gelijke punten eindigden en een besdis- singsrit moesten rijden. Deze beslissingsrit om de tweede en derde plaats ontbrak het niet aan span ning en hoewel J. Schüller dertig meter voor het einde nog een kleine voorsprong had wist J. de Groot nog over hem heen te komen met een laatste krachtinspan ning. De einduitslag was hier: 1. R. Riet hoven, 3 pnt.; 2. Jac. de Groot, 7 pnt.; 3. J. Schüller, 8 pnt. 4. W. van Rooyen, 10 pnt. In de B-klasse ging den eerste rit tus schen B. Slingerland en J. Riethoven Pz. waarbij laatstgenoemde door pech aan zijn rijwiel werd uitgeschakeld. J. van der Leest won gemakkelijk van Segaar evenals Bert Lodewijks van B. Slinger land. Vervolgens won M. Segaar met ruim verschil van B. Slingerland, doch de ver rassing bracht toch wel J. Hintzbergen welke buiten mededinging reed en B. Lo dewijks wist te kloppen. Lodewijks won vervolgens van M. Segaar, terwijl in een uiterst spannende rit J. v. d. Leest op fraaie wijze J. Hintzbergen achter zich liet. De rit tusschen Bert Lodewijks en J. van der Leest ging tenslotte om het sprintkampioenschap van de B-klasse en lieten beiden renners mooi werk zien. J. v. d. Leest die nog geen enkele maal Lo dewijks in den sprint wist te slaan, zette reeds voor de 200 meter lijn zijn spurt in en hoewel Lodewijks alles in het werk stelde om zijn concurrent voorbij te stre ven moest hij toch met een halve lengte in van der Leest zijn meerdere erkennen in deze zeer fraaie rit. Vervolgens deed J. Hintzbergen wat van hem verwacht werd en klopte M. Segaar royaal. De uit slag werd nu als volgt in verband met het buiten mededinging rijden van Hintz bergen: 1. J. van der Leest, kampioen B- klasse; 2. B. Lodewijks; 3. J. Hintzbergen; 4. M. C. Segaar; 5. B. Slingerland; 6. J. Riethoven Pzn. Tusschen de tien C-klassers heeft het danig gespannen en er waren mooie rit ten te zien. P. Gijsman won in de eerste rit op normale wijze van K. Kapaan, ter wijl W. Geenjaar met flink verschil van G. Marijt won. De eerste verrassing was, dat H. Hotswilder gemakkelijk van H. Noest won, terwijl vlak daarop J. Bury zich overtuigend door J. Geenjaar liet verslaan. We hebben Bury veel beter en en vinniger zien sprinten. Wim Rijsbergen had het al direct zwaar te verduren en kwam tegen J. Laven zijn zwaarste con- Stortregen maakt vele slachtoifers. Belangstelling grooter dan ooit. De vierde terreinrit op het landgoed Duynrell", georganiseerd door de motor club „Wassenaar en omstreken" heeft zich in nog grootere mate in de publieke be langstelling verheugd, dan zijn voor gangers, een teeken, dat deze ritten zeer in den smaak vallen bij rijders en kij kers en thans een traditioneel attractief mo torsport-evenement vormen. Er waren naar schatting ongeveer een 15.000 menschen aanwezig. Het weer is helaas op deze mooien motorsportdag spelbreker geweest. Leek het er 's morgens op, dat het den verderen dag wel droog zou blijven, tijdens de mid dagraces vielen er zulke stortbuiten, dat het terrein weldra in een modderpoel her- schapen was, waardoor de rijders het uiterst zwaar kregen. In de 500 ccm-klasse werd een ware slachting aangericht. Aanvankelijk kreeg men nog het traditioneele duel Eysink— Renooy te zien, maar ongeveer halverwege den strijd kreeg Renooy last met zijn gas- handle. Dick Eysink heeft daar evenwel niet van kunnen profiteeren, want niet veel later begaf zijn koppeling het, waardoor ook hij uit den strijd lag. Later kwam Re nooy weer in den strijd, streed met wisse lende kansen en wist als tweede, doch met ruim een ronde achterstand na Holsheimer aan te komen. De andere rijders in deze zware klasse moesten wegens pech opge ven. In de zijspanklasse lag Henk Persoon de geheele race onbedreigd aan den kop met Bon en Dijkman achter zich. Willems met zijn 20-jarige Indian-combinatie moest in de eerste ronde opgeven. Het was een ge luk, dat de hevigste piasbui losbarstte, na dat de zijspanrijders binnen waren zij reden een korter traject want anders had men hier ook wel moeilijkheden gekregen. De allerkleinsten, de 125 ccm-ers, brach ten het er goed af en het grootste deel reed den rit uit. Verkerke was hier weer de on bedreigde winnaar. Meer spanning was er in de 250 ccm-klas se, waar van Rumpt langen tijd de leiding had, doch deze tegen het einde moest af staan aan van Banning om ten slotte op de derde plaats te eindigen. Ook in de 350 ccm-klasse werd er hevig om de leiding gevochten, en op het glib berige terrein, bleken deze machines het best te voldoen. Roest lag langen tijd aan de kop, zelfs vóór de eerste 500-machine, doch tegen het einde werd ook hij door pech overvallen. Den Haan, die in het be gin steeds in de achterhoede was gebleven, won in deze klasse den eersten prijs. Van de beide merkenteams beëindigde alleen het Triumph-team den wedstrijd. De organisatie was dezen middag weer zeer goed, te meer, daar de Wassenaarsche politie assistentie verleende. Nochtans ge lukte het niet altijd het publiek van de wedstrijd-paden te houden en vooral tegen het einde, toen alles naar de finish kwam, kostte het vaak moeite de duizenden be langstellenden tot orde te brengen. De uitslagen luiden: Oefenklasse 125 ccm-klasse: 1. C. Duy- maer van Twist (DKW) 59 min. 41 sec., 2. J. ten Brink (DKW) 68.42, 3. F. Nagtegaal (DKW) 61.40 250 ccm-klasse: 1. J. Spanjaart (Velocet- te) 75.41, 2. J. van der Velde (DKW) 76.44, 3. G. Hoogeveen (Excelsior) 80.49. 350 ccm-klasse: 1. K. van Breenen (Rud- ge) 69.17, 2. H. Timmermans (Stevens 70.25) 3. L. Weerwag (AJS) 73.6. 500 ccm-klasse: 1. J. Keijzer (AJS) 70.34, 2. H. de Wit (Ariel) 71.42, 3. H. M. van Weeren (BSA) 71.47. Veteranen: 1. P. Oosterbaan (Rixe) 55.50, 2. M. Flinterman (FN) 56.34, 3. H. M. Vint- ges (Ariel) 67.33. Wedstrijd-klasse 125 ccm-klasse: 1. J. C. Verkerke (Eysink) 119.33, 2. F. Visbac'n (Sparta) 128.46, 3. W. Witsman (DKW) 132.18, 4. H. Valks Jf\ (Sparta) 134, 5. J. v. ,d. Brom (Eysink) 134.25. 250 ccm-klasse: 1. H. van Banning (Sun beam) 149.34, 2. F. L. v. d. Kley (Matchless) 150.10, 3. F. P. van Rumpt Jr. (Velocette) 153.52, 4. A. H. Beels (Levis) 156.54, 5. C. van Eijk (Matchless) 167.28. 350 ccm-klasse: 1. J. van Rijn (Sunbeam) 2 uur 18 min. 16 sec., 2. C. den Haan (Triumph) 2.20.26, 3. H. Vink (Velocette) 2.24.49, 4. H. Schoots (BSA) 2.38.42, 5. J. F. Kat (Velocette) 2.45.44. 500 ccm-klasse: 1. M. Holsheimer (Triumph) 157.32, 2. D. Lenooy (Eysink). Zijspanklasse: 1. H. Persoon (Harley Da vidson) 94.48, 2. J. Ban 1 uur 40.46, 3. C. Dijkman 1 uur 44.36. Merkenteams: 1. Triumph met de rij ders Jac. Schot, M. Holsheimer en C. den Haan. Behendigheidswedstrijden Leidsche Harley Davidsonclub Op het keurig uitgezette terrein van Morschkwartier organiseerde bovenge noemde vereeniging voor de eerste maal deze soort wedstrijden. Begonnen werd met de behendigheidswedstrijden voor mo torrijders en reeds na de eerste hindernis kon het publiek schateren van het lachen, om na het bonbonhappen alle rijders met heele witte gezichten verder te zien rij den. De wipplank werd door allen ge makkelijk genomen, evenzoo het bord met de balletjes, maar veel meer moeilijkhe den leverde daarna het ringsteken op, om dan maar van het springen door een auto band en zeilkruipen niet te spreken. Tot slot volgde het rijden met een kinderwa gen en ook hier bleek elke motorrijder nog niet met zoo'n wagen te kunnen om gaan Geven wij van dit onderdeel van het programma allereerst den uitslag: 1. P. de Wit, op Royal Enfield, 0 fouten; 2. Joh. Slegtenhorst, op Ariel, 5 fouten; 3. P. Floor, op A.J.S., 10 fouten; 4. A. Flip- po, op D.K.W., 15 fouten; 5. Hermsen, op New-Hudson, 15 fouten; 6. A. v. Leeuwen, op Mondeal, 16 fouten; 7. Vredeveld, op F. N., 18 fouten; 8. J. Kapaan, op HD, 25 fouten; 9. J. Nieuwenburg, op B.S.A., 35 fouten; 10. J. M. de Haas, op B.S.A., 40 fouten en 11. P. Majolee, op H.D., 56 fou ten. De tweede sensatie werd gebracht door de gecostumeerde voetbalwedstrijd tus schen de Leidsche H.D.-club en Morsch kwartier. Tot slot volgde nog het estafet te rijden van de motorrijders met als uit slag: 1. Hermsen, 1 min. 40 sec.; 2. Vredeveld 1 min. 50 sec.; 3. Joh. Slegtenhorst 1 min. 55 sec.; 4. P. de Wit 2 min.; 5. J. Nieuwen burg 2 min. 10 sec.; 6. P. Floor 3 min. 30 sec.; 7. A. v. Leeuwen 3 min. 40 sec. 8. J. M. de Haas, 5 min 9 P Majolee 5 min. 30 sec. current. Door veranderen van richting door Laven in de laatste 100 meter werd deze rit overgereden, doch ook nu toonde J. Laven zijn zeer goede sprintkwalitei ten en won zoo hij wilde met ruim ver schil. Nu werd een herkansing gereden tusschen de vijf verliezers nl. Kapaan, Marijt, Noest, Bury en Rijsbergen, waar van er twee werden geplaatst. Deze rit werd overtuigend gewonnen door W. Rijs bergen, gevolgd door J. Bury. Deze twee renners moesten nu een be slissingsrit rijden, daar er slechts één in de kwartfinale kon worden geplaatst. Hoewel aanvankelijk J. Bury de leiding had wist W. Rijsbergen in de' laatste me ters over hem heen te komen en zich dus door middel van twee ritten alsnog bij de sterkere te klasseeren. In een felle rit won nu J. Geenjaar van H. Holswilder, hetgeen slechts met miniem verschil was. De vier afvallers reden nu een rit om een plaats in de finale welke door W. Geenjaar werd gewonnen. De eerste ver rassing was hier wel de overwinning van J. Geenjaar op Wim Rijsbergen. We kun nen aannemen dat zijn nederlaag tegen Laven de kleine Rijsbergen van veel strijdlust had beroofd daar wij anders zijn nederlaag niet kunnen verklaren. J. Laven maakte met W. Geenjaar korte metten, zoodat thans om de eerste en tweede plaats moest worden gereden tus schen J. Laven en J. Geen jaar. In dezen rit kwam pas goed uit over welke sprint capaciteiten J. Laven wel beschikt, want met buitengewoon goede pedaaltrappen kwam hij in de laatste 100 meter naar vo ren om met 1lengte het kampioenschap der C-klasse in den wacht te sleepen. Wanneer dezen renner zich wat meer op de lange afstand gaat toeleggen zal hij ook daar een gevreesd mededinger wor den. De kleinste Geenjaar was de verras sing van den dag. Om de derde en vierde plaats stelde W. Rijsbergen wederom teleur door van W. Geenjaar te verliezen. Den totaaluitslag was dus: 1. J. Laven, sprintkampioen C- klasse; 2. J. Geenjaar, 3. W. Geenjaar, 4. W. Rijsbergen, 5. J. Bury, 6. H. Holswil der, 7. P. Gijsman, 8. Kapaan, 9. H. Noest, 10. G. Marijt. Tusschen de drie kampioenen werden tenslotte twee ritten gereden om het al gemeen sprintkampioenschap der club welke beide ritten overtuigend door R. Riethoven werden gewonnen. De eerste rit zorgde Laven voor de verrassing door J. v. d. Leest te kloppen, doch in de twee de rit nam laatstgenoemde weer revanche, zoodat beide renners gelijk kwamen te staan, hetgeen voor J. Laven als C-klas- ser een mooi resultaat is te noemen. Het sprintkampioenschap der club is bij R. Riethoven in goede handen daar hij het sinds het bestaan der club reeds elk jaar heeft gewonnen. Zelden zagen wij hem echter met een dergelijk gemak zijn ritten rijden. Wij vermelden hier even dat de Sport- commissie heeft besloten met het oog op de Ronde van Leiden, het lange afstand kampioenschap op Zondag 10 October te laten verrijden. A en B-klasse 100 K.M., C-klasse 60 K.M. AERTS ERNSTIG GEWOND. Tijdens het te Mechelen gehouden criterium gevallen. Tijdens het te Mechelen gehouden cri terium vond een valpartij plaats, waar van ook de bekende Belgische renner Jean Aets een der slachtoffers was. Hij werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en moest onmiddellijk naar het zieken huis "-worden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden kwamen enkele renners te vallen, behalve Jean Aerts, ook onze landgenoot Johnnie Braspenning. De laatste kwam er met enkele minder ern stige kwetsuren af. De wedstrijd werd gewonnen door den Belg de Rijck in 2 uur 17 min. 50 sec. voor Rossi (Italië), Lauyet (België), Ver- reycken (België), Franken (België) en Bonduel (België). Onze landgenooteiS Stuyts en Pauwels kwamen in het hoofd- peleton aan. Men meldt ons nader dat de toestand van Jean Aerts iets is verbeterd. Men heeft een dubbelen schedelbreuk gecon stateerd. In den loop van gistermiddag is hij tot bewustzijn gekomen. Er doen zich momenteel geen complicaties voor en de doktoren hopen hem in het leven te hou den.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11