MGE VING ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1937 ÖE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 OEGSTGEEST. Fonds voor Ziekenhuisverpleging. In St Willebrord hield het R.-K. fonds zijn halfjaarlijksche vergadering onder voor zitterschap van den heer F. Blonk die bij de opening zijn teleurstelling uitsprak over de slechte opkomst. Van de 1100 le den, die het fonds telt, waren, buiten het bestuur en Raad van Commissarissen, zeg ge 3 leden aanwezig. De heer J. W. Post bracht als penning meester zijn halfjaarlijksch financieel ver slag uit, waaruit we noteerden: ontvangsten 1992.07, uitgaven 1728.94. Batig saldo ƒ263.13. De penningmeester gaf daarom trent nog eenige toelichting, waaruit moest worden geconcludeerd, dat dit jaar wel geen restitutie op de reeds betaalde contri butie zal kunnen worden gegeven. (Zoo als we weten werd verleden jaar 25 pet. terugbetaald). Uit de reserve-kas voor besmettelijke ziekten werd betaald 76.05. De voorzitter bracht den heer v. d. Post dank voor zijn overzicht en moest vaststel len, dat voor velen het tegen zal vallen als dit jaar geen terugbetaling plaats vindt. Tot kascontroleurs werden voor 1937 be noemd de heeren C. P. Paardekooper, L. W. Nouwens en A. Gijbels. Voor de commissie tot reglementherzie ning waren bereid gevonden de heeren W. A. Spitzen, G. Hogervorst, M. Elshof en P. den Boer. Het bestuur stelde voor het 2de halfjaar 1937 wederom 500 te reserveeren voor be smettelijke ziekte. Dit voorstel werd met alg. stemmen aangenomen. De voorzitter deelde nog mede, dat de reglementscommisise een ontwerp zal sa menstellen aan de hand van het oude re glement, aangevuld met de besluiten ,die op een algemeene vergadering zijn geno men. Voorts kan de commissie naar haar inzicht nieuwe bepalingen voorstellen. Het zal wel wenschelijk zijn, dat het ont- werp-reglement in een daartoe apart te beleggen ledenvergadering wordt behan deld en niet op de jaarvergadering. Hierna sluiting. NIEUWVEEN. Voetbal. Morgen zal de eerste com petitiewedstrijd gespeeld worden door Nic. Boys I tegen D. S. V. I uit Noorden. SASSENHEIM K. J. M. V. „St. Stephanus". Donder dagavond om half negen opende de voor zitter de vergadering met den K. J. M. V.- groet en heette allen welkom, vervolgens sprak hij over het winterseizoen als een tijd van méér actie en dat hiermede met het opstellen van het winterprogramma ook rekening dient te worden gehouden. Verder zal op de propaganda-avond een goede en bekende spreker het woord voe ren en in Februari a.s. hoopt de vereeni- ging haar eerste lustrum te mogen vieren en dit te doen met een feestavond met een daaraan verbonden „ouderavond". De tweede secretaris las hierna de notulen voor van de vorige vergadering, welke ge heel werden goedgekeurd. Als ingekomen stuk las de voorzitter een brief voor van Gerard Olieslagers die hiermede bedankte als lid van de K. J. M. V., daar hij op 8 September 1.1. in het kloos ter is getreden van de Broeders van O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Voorhout. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit over de bestuurderendagen te Hilver sum, waar in groote lijnen de kern van het a.s. winterprogramma nl. het gezin, is besproken en spr. hoopte dat het bedoel de onderwerp, hetwelk, dank zij de zeer welwillende medewerking van onzen eerw. Moderator, die dit onderwerp voor ons iedere maand zal behandelen; zeer veel goede vruchten voor onze vereeniging en voor onze samenleving af zal werpen. Hierna bracht de boottocht-commissie haar financieel verslag uit, alhoewel er geen ba tig saldo was werd dit na enkele op- of aanmerkingen goedgekeurd; de voorzitter bedankte de commissie voor het werk wat zij er aan gehad heeft en ontbond haar. Daarna las de penningmeester de begroo ting voor welke na eenige opmerkingen over verschillende onderdeelen werd aan genomen. Het winterprogramma werd hierna be handeld; de voorzitter las het schema voor dat na eenig heen en weer praten dan als basis zal dienen voor het winterprogramma van 193738, en dat in de volgende ver gadering zal worden voorgelezen en uit gereikt. De voorzitter bracht vervolgens de vestigingseischen voor den middenstand naar voren, alsmede het vereischte mid denstands-diploma handelskennis. Het is jammer dat door de nonchalance van sterk geïnteresseerde zijde, er niets van geko men is van het oprichten van een mid denstands Handels-avondschool hier ter plaatse. Spreker hoopte echter dat dit zeer zeker voor het volgende jaar in orde zal zijn, Sassenheim, dat door zijn centrale lig ging tegenover verschillende andere ge meenten, hetwelk blijkt uit het Mulo-be zoek, maakt een goede kans om een druk bezochte avondschool te vormen. Bij de rondvraag sprak de eerw. Moderator over de animo voor het dansen, die de spreker heeft bemerkt bij het laatste huisbezoek. Spr. vond, dat de Sassenheimsche dans clubs toch een prachtige gelegenheid vor- - men om daar het dansen te leeren, vooral omdat men dan op het eigen dorp kon blijven, en spoorde de K. J. M. V.'ers aan om met hun kennissen deze dansclubs te bezoeken. Hierna sprak de Moderator over de door den heer Post te vormen Grego- riaansche zangclub; hiervoor gaven zich reeds een zestal leden op. Daar er de laat ste keer zoo slecht is medegezongen op de Jeugdzondag, zullen we de volgende keer de Engelenmis ter oefening eens gezamen lijk zingen. Dan spr^k de Moderator nog over het feest van Christus-Koning op Zondag 31 October en wenschte dat de K. J. M V. ook dit jaar weer actief hieraan deel zou nemen. Ook zeide de Moderator, dat wanneer we iets moois wilde zien op het gebied van leekenspel, dat spr. dan op een der vol gende dagen het openluchtspel „De Chris tus-speler" in Heemstede kon aanbevelen. Hierna, niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze. Iepziekte. Door den plantenziekten- kundigen dienst alhier zijn een tiental hoo rnen, staande in de Julianalaan, afge keurd, welke behept zijn met de z.g. iep ziekte. Maandag zal in den gemeenteraad de beslissing vallen of alle of een gedeelte van deze boomen zullen worden gerooid. Van de bewoners der Julianalaan is een aders gericht aan het gemeentebestuur om deze boomen op te ruimen. TER AAR Een verregend Oranjefeest Nog nimmer heeft de Oranjevereeniging „Prinses Juliana" te kampen gehad met slecht weer, doch gisteren kreeg zij haar portie meer dan dubbel. Jammer! Im mers in geen zes jaar was het hier Ko- ninginnefeest geweest; thans na zooveel jaren van eenigszins gedwongen rust, had het ijverige bestuur plannen gevormd om wederom een feest te organiseeren. Als bi- zondere omstandigheden hadden hiertoe meegewerkt het heuglijk gebeuren in de koninklijke familie en het 1234-jarig be staan van de vereeniging. De commissie onder leiding van haar actieven voorzit- tere, den heer H. Mohr, had een mooi pro gramma saamgesteld, de bevolking opge roepen voor dit feest, wat de tijdsomstan digheden in aanmerking genomen, een bescheiden feest zou worden. Van ver schillende daken en huizen wapperde de driekleur, de schoolkinderen trokken al vroeg op naar het R.K. schoolplein, ge tooid in Oranjepakjes en sjerpen. Een ieder was enthousiast, wilde al vroeg niets we ten van sombere weervoorspellingen, ont dekte niet eens, dat het zonnetje schuil ging achter zware donkere wolken. Dit is een ware feeststemming! Het feest begon met de kinderen. Circa tien uur was de kleurig-versierde stoet geformeerd en zou weldra onder begelei ding van vroolijke marschen, uitgevoerd door „Arti", door Langeraar trekken naar het feestterrein. De kinderen hadden dit maal geweldig veel werk gemaakt van verschillende versieringen, ja zelfs zoo dat de jury, bestaande uit mevr. Hogenboom, mevr. Post-Uiterweer, mevr. Visser en mevr. van Zwieten, een uiterst moeilijke taak had om prijzen toe te kennen aan het mooist versierde. In totaal kwamen twintig kinderen voor een prijs in aanmerking. Op het feestterrein werd de officieele opening verricht door den voorzitter, ,die allereerst zijn vreugde uitte over de aan wezigheid van den burgemeester, die is de vertegenwoordiger van H.M. de Ko ningin. Nadat spreker nog had uiteengezet het doel van dit feest, werd een driewerf hoera uitgebracht op de Koninklijke Fa milie, gevolgd door het „Wilhelmus", ge zongen met de schoolkinderen onder lei ding van den heer M. Robertz. In een hartelijke toespraak dankte de burgemeester vaor de getoonde aanhanke lijkheid aan het Koninklijk Huis, daaraan de wenseh toevoegende, dat zij steeds liefde zullen blijven koesteren voor het Oranjehuis, waarop de kinderen zongen: „Wij willen Holland houden". De morgen uren werden verder gevuld met allerlei spelen. De poppenkast van Henri Nollens was uiterst vermakelijk evenals een toer tje in draaimolen en zweef. Tot slot moch ten de kinderen een krentenbroodje in ontvangst nemen, wat tevens het einde beteekende van de verscheidene tractaties, met kwistige hand rondgedeeld door het feestcomité. In den namillag zouden de spelen be ginnen voor de grooteren, doch helaas door de overvloedige regenbuien kon al leen het ringrijden op de tandem door gang vinden. Na een feilen kamp mocht de heer C. Vermeulen het genoegen sma ken den eersten prijs te winnen, gevolgd door C. Versluys en J. Bosland. Hardloo- pen met hindernissen dames: le pr. B. Kroon, 2e Rika Valentijn, 3. L. Vermeu len. Hadden velen gehoopt, dat het weer te gen den avond op zou knappen, dan is dit toch slechts ten deele het geval geweest. Inderdaad werd het circa om acht uur droog, doch het feestterrein was in een moeras herschapen en de verschillende attractiehouders hadden het voornemen gemaakt reeds te gaarv vertrekken, toen het publiek in behoorlijken getale kwam afzetten. Zeker, er bleef een feeststem ming, maar niet zooals wij gewend zijn. Van heinde en ver waren ze nog komen opdagen, men zong en danste wel, ach het weer had de „snee" weggenomen. De burgemeester gaf ook nog blijk van zijn belangstelling. Vermelden wij nog, dat des morgens een intieme huldiging plaats gehad van den voorzitter, den heer Mohr, die vanaf het bestaan der vereeni ging deel uitmaakt van het bestuur, dus zijn koperen feest vierde. Namens het be stuur werd hij hartelijk toegesproken door den heer L. Hoogervorst. De voorz. van Arti, de heer C. Volgering, bracht dank voor de altijd prettige samenwerking met den jubilaris. Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, 17 Sept. Met het donkere weer van de laatste week hadden wij over het algemeen een williger handel verwacht, doch hij heeft het ongunstig karakter gehouden, ja, het ging met bepaalde producten als kas-snij- boonen en witte pronkers er stug aan toe. Zoo eens een klein steekproef nemende met vorig jaar, is er momenteel van de opleving in den groentenhandel heel wei nig of niets te bespeuren en het staat te ezien, of de veiling het omzetcijfer zal halen van 1936, September. Te beginnen met het artikel Kas-snij- b o o n e n moet geconstateerd worden, dat de daling van vorige week nog is door gedruppeld tot Woensdag aan toe. In het begin van de week ontstond een luste- lroze vraag naar dit product, waartegen een steeds verhoogde aanvoer. De laagste noteering gold 1.40. Nu vandaag bleek er even meer animo te zijn, althans von den de partijen een gretiger aftrek met een oploopende markt tot 1.90. Het stek, meestal afgenomen door den kleinhandel, varieert van 0.701. Witte Pronkboonen, wier aan voer van beteekenis moet geacht worden, hebben soms belangsteling en dan zitten zij weer in de put. Eigenaardig, dat de markt zoo slecht weg kan met dit pro- auct, temeer nu de kwaliteit prima is. Andere jaren pikte de export nogal eens enkele zakjes uit de veiling, doch lit jaar hebben wij hem niet kunen boeken en hierdoor zijn de pronkboonen aangewezen voor de fabrieken. Is de vraag van de zijde der fabrikanten gering, zweeft de prijs zoo rondom het minimum, Woens dag bleek er meer interesse te zijn, waar door het besteedde bedrag somtijds de dertig cents passeerde. De Snijboonen van den kouden grond, heel gering, worden verlaten tegen 0.40 tot ƒ0.70. De stokprinsesseboonen hebben hun reputatie kunnen handhaven en passeeren vlug de klok. De mooiste worden afgedrukt van den gulden tot 1.35, iets mindere vertrekken voor vijf tig cent tot negentig. De dubbele stam- boonen hebben niet te klagen over me dewerking van de kooplieden inzake den prijs. Een enkel zakje uitgezonderd, het welk dan meestal beschouwd moet worden als het laatste pluksel, schommelt de no teering boven den gulden. Spekboonen worden meegenomen voor veertig cent, de peulen hebben in het laatst van de week meer kans op vraag, alhoewel de kwaliteit geen onbelangrijke rol speelt. Prijs ƒ0.60—1.30. De laatste restanten van de Augur ken kregen wij deze week te verwerken tegen zeer uiteenloopende prijzen. Van daag hadden wij het genoegen voor twee mandjes extra fijn 6.10 te ontvangen, per mand. Een prijs die in geen jaren ge maakt is. De andere soorten augurken gingen weg voor den minimumprijs, ten minste het Fijnbasterd en Basterd. Grof noteerde ƒ0.500.69, Stippel ƒ0.1234, fijn stippel ƒ0.30, en Komkommers 0.20. In den groentenhandel zijn er geen ver anderingen gekomen, die aanleiding geven tot bizondere vermedling. De bloemkool houdt zich tot op heden toe behoorlijk. Maandag liep de noteering van vijf tot twaalf cent; Woensdag lag dit bestek bui len haar bereik, doch vandaag gingen de vieren scherp van de nand tot dertien cent. Dit zijn dan wel de mooiste. De daar opvolgende kwaliteit varieert van de zes tot negen cent. Het stek draait door. De reeds lang gekoesterde wensch, dat de sla ietwat zou gaan opleven zal niet verwezenlijkt worden. Integendeel, het gaat belabberd met de prijzen. Prachtige harde kroppen, waar niets aan mankeert, brengen den luttelen prijs op van 0.70 1.30. Gezien het feit, dat de allerbesten voor een dergelijk bedrag de wereld in gaan, is het geenszins te verwonderen, dat toch werkelijk goede partijen geen em plooi vinden. Voor de sla-kweekers is het moed-ontnemed, nu jaar op jaar zoo'n slechten prijs te maken. De a n d ij v i e gaat traag. Voor den kleinhandel moeten het al puikbeste strui ken zijn willen zij ze afdrukken tegen acht tot twintig cent per kist. Voor de spinazie heeft de groentenboer meer oog, wat tot uitdrukking komt in de no teering. Per kist van 4 K.G. durft hij ge rust 20 30 cent te besteden, mits de kwaliteit goed is. Postelein is er o zoo gauw te veel. Het verkochte kwan tum, indien de aanvoer gemakkelijk kan worden opgenomen, gaat op zoo'n mo ment voor het minimum en iets meer. Is de vraag grooter dan het aanbod, spora disch geval, even de drie cent per K.G. B o s p e e n heeft wel eens grooter aan dacht gehad dan thans. Zuivere bossen worden verhandeld tegen 3.4.50, aan getast door vuur 2.503. Breekpeen, wat niet tot de beste kwaliteit behoort 0.801.60, Raapstelen 0.300.80. De uien komen steeds meer en meer ter vei ling met klimmender vraag. Prijs 2 2.90. Dezer dagen was de aanbieding van r a d ij s grooter dan wij ooit gewend zijn, doch het publiek is niet bijzonder gesteld op dit product, want het vindt uiterst traag koopers, tegen 0.501 de honderd bos. Roode kool huist rondom de twee gul den per 100 K.G., Witte 12 en Savoye 22.40. Deze koolsoorten moeten per 100 K.G. geveild worden, dus ook zoo aangegeven op het veilingboek. Prei 1, Rabarber 1.201.90. Komkommers minderen sterk in aanvoer doch blijven te verkoopen tegen 1.80 2.50. De B's en C's hebben een toer om een plaats te vinden. Een heel klein teeken van opleving is aanwedig in den tomatenhandel, al gaat dit gepaard met een verhooging van 1020 ct. p. 100 pond. In hoofdzaak is dit misschien toe te schrijven aan de oprui ming van vroegere soorten. Vorigen keer ontvingen de mooisten 2.40, vandaag 2.70. De Bonken en CC's draaien voet stoots door. De soepgroenten als selderij hangen met de noteeringen aan den laagsten kant, 30 —60 ct. Bij de f r u i t-afdeeling is er in den me- loenenhandel geen nieuws te melden, naar gelang van kwaliteit 415 ct. De druiven kunnen heusch niet aangemerkt worden als een „luxe" in den prijs, zij brengen slechts 1213 cent per pond op. Stoofpe ren ƒ4.40—5.90 per 100 K.G. Niets meer aan de orde zullen wij af wachten wat ons de volgende week zal brengen. Dc Veensche veil ng deze week ROELOFARENDSVEEN, 17 Sept Het zomerseizoen is weer voorbij. De augurken en koudegrond snijboonen, behooren weer tot het verleden en geleidelijk komen hiervoor in de plaats, de kassnijboo- nen en tomaten. Het is maar jammer, dat er nog zoo weinig opleving in tien handel is te bespeuren, en wij in ons overzicht nog niet veel betere resultaten kun nen vermelden. Om te beginnen met de kassnij boonen, zij gezegd, dat deze in het begin der week nog steeds in prijs daalden. Vermeldden wij in ons vorig overzicht al een terug loop ende markt, Maandag en Woensdag was onze noteering nog lager en varieer den de prijzen van 1.35 tot 1.70 per 10 K.G.; voor jonge kasboonen dus een te lage prijs. Vrijdag echter scheen voor al onze artikelen wat meer interesse te zijn; wij noteerden toen voor onze kasboonen een prijs van 1.75 tot 2.00. Met de tomaten was het in het be gin der week eveneens slecht gesteld. Ofschoon wij nog maar in het begin staan van deze campagne, zoo wordt de aan voer toch wel geleidelijk grooter; doch de vraag voor het buitenland blijft nog steeds uit, en voor de binnenlandsche markt gaat het aanbod al spoedig boven de vraag, met het gevolg, dat de prijzen, althans Maandag en Woensdag, nog om den minimumprijs bleven hangen en en kele bakken C en CC soorten onverkocht bleven. Doch evenals van de snijboonen, gingen Vrijdag ook van de tomaten, de prijzen eenigszins in stijgende lijn. Voor de A-soorten varieerde de prijs van 55 tot 70 ct. per bak, terwijl de B-tomaten het nog konden brengen tot 75 ct. per bak van 25 pond. Toch is het te wenschen, dat voor dit artikel spoedig interesse komt voor het buitenland en wij de exporteurs uit Rot-, terdam en het Westland weer aan onze veiling zien, dan komt er ook vanzelf wel stijging in de prijzen; en kan de tuinder door middel van brandstoffen, de noodige warmte in de kas aanbrengen, welke toch voor de najaarstomaten, onontbeerlijk is, wil men op den duur goede en voor ex port geschikte tomaten leveren. Wij stappen thans van dit artikel af en gaan over naar de sla. Met dit product gaat het ook nog steeds niet naar wensch. Nog een tamelijk groote aanvoer was er deze week, gemiddeld bijna 2000 kisten per dag; maar de handel laat nog veel te wenschen over; althans in het begin der week; vele partijen gingen toen weg voor een prijsje van 60 tot 80 ct., de allerbeste kwamen even boven de gulden, doch de mindere of liever kleinere soort, van 20 stuks per bak, konden geen kooper vin den. Alleen Vrijdag was de handel ook in dit artikel wel iets levendiger en lie pen de prijzen weer even op. Zeer veel nummers noteerden we voor 1.00 en hooger, tot zelfs 1.50 per 100 krop; slechts een paar partijtjes van afwijken de soort bleven onverkocht. De aanvoer van meloenen is deze week belangrijk gaan verminderen; men kan aan de vruchten zaen, dat het met dit product zachtjes aan naar het eind loopt, want ook de kwaliteit gaat hard achteruit. Vandaar dat ook de prijzen, welke toch al veel te laag waren, steeds nog meer gaan zakken. Voor een enkel klein partijtje van de beste kwaliteit no teerden wij nog 12 en 13 ct., doch het gros varieerde van 4 tot 7 ct. per stuk, en zooals gewoonlijk gaat voor de kleinere de wijzer het cijfer 4 voorbij. Ook komen thans enkele partijtje druiven ter veiling, waarvan de prij zen echter ook verre van loonend zijn. Ofschoon toch van goede kwaliteit, kon den we niet hooger komen dan 12 ct. per pond, maar dit was slechts voor een en kel bakje. De gemiddelde opbrengst va rieert van 8 tot 10 ct. per pond. VOORHOUT. Voetbal. Het bestuur der R.-K. Voet- balvereeniging „Foreholte", alhier ver zoekt ons mede te deelen, dat a.s. Zondag (morgen), des namiddags om 2.30 uur, een eerste wedstrijd zal gespeeld worden op het nieuwe terrein bij het gesticht „St. Bavo", te Noordwijkerhout. De elftallen, welke deze wedstrijd zullen spelen, zijn niet anders dan het eerste eftal van V. V. S. B. te Noordwijkerhout en „Foreholte I". Velen zullen zeker deze gelegenheid niet voorbij laten gaan, om door hunne aanwe zigheid blijk te geven van hun medele ven. Als bijzonderheid zij hierbij nog ver meldt, dat beide bovenvermelde elftallen zijn ingeschreven in de 2e klase B der Haarlemsche Voetbalband. ZOETERMEER. Ballonnenwedstrijd. De uitslag van den gehouden ballon wedstrijd op Koninginne dag is door het bestuur van de Oranje- BAANTJES-VEROEELING Hoe staat het er mee? Hoe staat het in de verschillende ge meenten van ons gewest met de bezetting der openbare functies? Is er sprake van achterstelling van Katholieken? Is er sprake van achterstelling van andersden kenden? Wij zullen niet aarzelen de ge gevens hieromtrent te publiceeren, over tuigd als wij zijn, dat de rechtvaardig heid het beste gediend wordt door het openleggen der kaarten. Hieronder volgen de cijfers uit eenige zeer uitloopende gemeenten; waar noodig, van eenige toelichting voorzien. De an dere gemeenten van ons gewest zullen successievelijk volgen, waarna, aan het einde, misschien reden zal zijn tot een en- keie slot-beschouwing. In de eerste cijfer-reeks is opgenomen het totaal aantal functionarissen in een gemeente; in de tweede reeks het aantal katholieke functionarissen. LISSE. 56 Katholiek. Burgemeester 1 1 Secretaris 1 1 Gemeenteontvanger 1 Ambt. t. secr. 4 2 Inspecteur politie 1 1 Veldwachters 4 2 Keurings-veearts 1 Hulpkeurmeester 1 1 Opzichter 1 1 Werklieden 8 5 Steuin verleening 3 2 Dir. Gas-Water-bedr. 1 Boekh. kassier 1 1 Bediende 1 Werklieden 14 7 NIEUWKOOP. i J 59 Katholiek. 1 Burgemeester 1 1 Secretaris 1 1 Ontvanger 1 Ambt. t. secr. 1 Volontair (ambt. steunverleening 1 1 Gemeente-opzichter 1 1 Veldwachters 2 1 Gemeente-werkman 1 1 Monteur waterl. 1 Vóór het doorwerken van het algemeen kiesrecht waren nóch burgemeester^ nóch gemeentesecretaris katholiek. WARMOND. 69 Katholiek. Burgemeester 1 1 Secretaris 1 1 Ontvanger 1 Ambt. t. secr. 2 2 Opzichter 1 Beheerder water: 1 1 Veldwachters 2 2 Werklieden 3 2 ZWAMMERDAM. 30 Katholiek. Burgemeester-secretaris 1 Ontvanger 1 Ambt. t. secr. 2 Werkman 1 Veldwachters 2 Het zou onjuist zijn uit deze cijfers de conclusie te trekken, dat katholieken worden gepasseerd. Een der leden van het dagelij ksch bestuur, de heer M. H. van de Poll, is katholiek. De verdeeling der ambten in de gemeente i's grooten- deels nog „geërfd'' uit den tijd van het oude liberale régime. vereeniging als volgt vastgesteld: le prijs mej. T. Scheer, ballon gedaald te Erp (N. Br.), 2e pr. den heer P. Klos, ballon ge daald te Druten en- Heeswijk (N.-B.). 3e pr. mej. M. van Herk, ballon gedaald te Berlicum (N.-B.), 4e pr. de heer J. Dorst, ballon gedaald te Rosmalen (N.-Br.), 5e pr. de heer M. J. van Rijs, ballon gedaald te Bruchem (Gld.). Roode Kruis. De collecte ten behoeve van het Roode Kruis" heeft in deze ge meente een bedrag van 88.40 opge bracht. Losse nummers van DE LFIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET'8 Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK. Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 4