Will U iets weten? OMGEVING j SPORT STADS f NIEUWS AGENDA DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOUDER. De Bilt seint: Verwachting: Matige tot krachtige meest Zuidelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt met ti.delijke opklaringen, waar schijnlijk regenbuie?., kouder. Hoogste baron eterst.: 761.3 te Vardö en Ingö. Laagste barometerst.: 732.7 te Valentia. De depressie blijft den weerstoestand in West-Europa beheersclen. In hoar kern is de druk gestegen, doch een nieuw actief lagedrukgebied vormde zich nabij Ierland. Onder invloed van dit lage drukgebied daalde de barometer reeds over West- en Zuid-Frankrijk. Zeer waarschijnlijk zal ook ten on zent bij nadering van deze nieuwe storing de wind weer toenemen en op nieuw regen met afkoeling volgen. Over de Britsche Eilanden is de tempe ratuur reeds aanmerkelijk gedaald. Over het vasteland van Europa daarentegen is het vrij wat warmer geworden. Het som bere regenachtige weer houdt nog steeds aan, plaatselijk vielen buitengewoon groote regenhoeveelheden. LUCHTTEMPERATUUR. 16. 2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSLRS e.a.: Van Donderdagnamiddag 7.45 uur tot Vrijdagmorgen 6.06 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 17 Sept. voorm. 1.18 en nam. 1.5-1 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 15 gr. C. Van onze Adverteerders VULPENKLINIEK BREE STRAAT 145. Hedenmiddag heeft in perceel Breestraat 145 de opening plaats gehad van de beken de Vulpenkliniek, welke tot heden geves tigd was op de Langebrug, hoek Ketelboe- tersteeg. De vulpenkliniek trok telken jare meer en meer klanten, zoodat er tenslotte per jaar wel 2000 vulpennen in reparatie kwamen. Het werd op den duur onmoge lijk dit alles in het oude pand aan de Lan gebrug te verwerken. De heer Wolfslag wist toen de hand te leggen op het pand Breestraat 145, dat door den heer W. Vorst op voortreffelijke wijze werd verbouwd en door den schilder, den heer C. v. d. Bosch te Oegstgeest keurig in de verf werd gezet. Het geheel ziet er thans uitstekend uit en nog temeer wijl de sorteering vulpen houders bijzonder groot is. Ruim duizend stuks van de meest vooraanstaande soorten als Swan, Parker, Pelikan enz. zijn voor radig. Daarnaast vindt men tevens een uit gebreide sorteering in kantoor- en school- behoeften, zoodat we een bezoek aan de nieuwe zaak gerust durven aanbevelen. Den heer Wolfslag wenschen we veel suc ces. Vraag: J. J. S. te L., inzake inkom stenbelasting. Antwoord: Indien u niet in gezins verband samenwoont met andere belas tingplichtigen zal uw aanslag bedragen 42.01. Voor een ongehuwde is de belas ting hooger. Vraag: Is een winkelier volgens de wet verplicht een register bij te houden om de omzetbelasting op te teekenen. Antwoord: Ja, Art. 23 der Om- zetbelastingwet. Vraag: L. L. inzake onderhoudsplicht. Antwoord: Uw zuster is als Duit- sche niet meer onderworpen aan de Ne- derlandsche wetgeving, maar aan de Duitsche. Indien een dergelijke bepaling ook in het Duitsche recht voorkomt „kan" zij tot onderhoud verplicht worden. Hoe de Duitsche wet op dit punt luidt is ons niet bekend. DE KWAKEL. Damclub „Kunst en Genoegen". Onder voorzitterschap van den he^r Th. Voorn werd Woensdag 15 Sept de eerste vergade ring in het damseizoen gehouden, waarop de weleerw. heer Tulp als geestelijk ad viseur, werd geïnstalleerd. De clubavond werd vastgesteld op Woensdag. Vanwege het 20-jarig bestaan van den R. K. Dam- bond zal te Wilnis een damtournooi gehou den worden. K en K. komt uit tegen Ons Genoegen van Wilnis. Dit jaar viert onze club het tienjarig be staan. 't Zal feestelijk herdacht worden. LEIDSCHENDAM. Overplaatsing. Met ingang van 1 Nov. a.s. zal de assistent-opzichter bij de boven leiding der Ned. Spoorwegen, depót Leid- schendam-Voorburg, de heer J. v. d. Hout, worden overgeplaatst naar Rotterdam. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering A.V.V Morgenavond te 7.15 uur houdt de R. K Sportvereeniging A.V.V. haar Jaarvergadering in het Patro naat. De agenda vermeldt o.m.: Jaarverslagen secretaris en penningmeester. Verkiezing bestuur. Verkiezing elftal-com missie en aanvoerders. Bespreking Bondscontributie, enz. OEGSTGEEST. St. Josephsgezellen. De leden der St. Josephsgezellen worden eraan herinnerd, dat hedenavond de vereeniging weer fees telijk wordt geopend. Allen worden ver docht na het Lof op tijd aanwezig te zijn. Oegstgeester Schaakclub. Dinsdag avond den 15en dezer te 8 uur hield de Oegstgeester Schaakclub haar jaarvergade ring in het clublokaal „Huize Wijnstok" aan de Geversstraat. De heer Segaar, de perio diek aftredende voorzitter, werd bij accla matie herkozen. Na regeling van een aantal huishoudelijke zaken, werd de agenda be handeld voor de a.s. Zaterdag te houden vergadering van den Leidschen Schaakbond, naar welke vergadering werden afgevaar digd de heeren Segaar .voorz. en Juffer mans, secr. en Klinker. Tevens werd beslo ten te, proef te nemen met besprekingen over openingstheorie op den len Dinsdag van iedere maand. De geregelde speelavon den zullen de Dinsdagavonden blijven. Na afloop der besprekingen had een geanimeer de gong wedstrijd plaats. LELMUIDEN. Aanbesteding. Door den bouwkundige C. van Damme te Hoofddorp is aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Nieuwe Weg alhier voor rekening van den heer W. van Andel te Uithoorn. De aanbesteding luidt als volgt: Perceel 1: grond-, betonr, metsel- en hei werk. Hoogste inschrijvers H. J. Strijk, Rijp-Wetering 3300. Laagste J. W. Kok, Aalsmeer 2777. Perceel 2: timmer- en ijzerwerk. Hoog ste inschrijver G. van der Laan, Woubrug- ge ƒ3190. Laagste inschrijver Chr. Over- devest, Rijnzaterwoude ƒ2445. Perceel 3: lood- en zinkwerk. Hoogste inschrijver A. J. Vlasman, Leimuiden 663. Laagste inschrijver E. van der Louw, Alphen 434. Perceel 4: schilder-, glas- en behang- werk. Hoogste inschrijver C. Hoogeboom, Aalsmeer 447. Laagste inschrijvers K. A. en L. Wesselius, Leimuiden 280.50. Perceel 1 en 8 gecombineerd: Hoogste inschrijvers v. Bregge en Boerree, Nieuw- veen 6825. Laagste inschrijver L. Mulck- huijse, Nieuw-Vennep 4690. Massa: dit is voor het geheele werk: J. F. Jansen, Nieuw-Vennep 7383; H. van der Louw, Alphen ƒ6597; J. Kinkel, Lei muiden 6582; J. Kok, Aalsmeer ƒ6520; H. v. Luiing, Haarl.meer 6394; Chr. Over- devest, Rijnzaterwoude f 6298; Kinkel en De Graaf, Leimuiden 6246; M. Hoek, Al phen 6180; Wed. C. Akerboom, Lange- raar 6125. Inenting. Op Dinsdag 21 Sept. 1937, des v.m. van 8.30 tot 9.30 uur (N. T.) zal ten huize van dr. D. Stapensea kostelooze gelegenheid bestaan tot inenting en herin enting. Wanneer men van deze gelegen heid gebruik wenscht te maken moet men zich hiervoor aanmelden ter gemeente-se cretarie vóór of op 18 September 1937. Met nadruk wordt er op gewezen dat de aangifte ter gemeente-secretarie moet plaats hebben, daar men anders teleur gesteld kan worden. Vertrokken: naar Amsterdam Am- stelveensche weg 760, J. L. Th. v. Galen, scholier. Ingekomen: van Aalsmeer P. Boot, landarbeider, Bilderdam 383. ZWEMMEN NEDERLANDSCHE RECORDS ERKEND. De recordcommissie van den Koninklij ken Nederlandschen Zwembond heeft de volgende prestaties als Nederlandsch re cord erkend: 1000 meter borstcrawl in 13 min. 51.9 sec., gevestigd te Batavia door P. Stam (Neptunus, Bandoeng) op 12 Juni 1937. 1500 meter borstcrawl in 21 min. 36 sec., gevestigd te Wildervank door W. Geerling (Het Y, Amsterdam) op 31 Juli 1937. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert Donderdag 23 Sep tember des nam. 2.30 uur. in de vergader zaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt o.m.: Bespreking van de taak der Kamer van Koophandel inzake de verstigingswet Kleinbedrijf 1937, in verband met de Mi- nisterieele beschikking, waarbij het be paalde in het vijfde lid van artikel 1 van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 toepas selijk wordt verklaard voor het slagersbe- drijf. Benoeming van een Commissie van vijf leden om krachtens artikel 13 van de Ves tigingswet Kleinbedrijf 1937 namens de Ka mer van Koophandel al datgene te doen, wat de Kamers van Koophandel door deze wet wordt opgedragen. Voorstel van het Bureau om de retribu tie vopr het afgeven van een bewijs als be doeld in artikel 12 lid 2 der Wet op het Afbetalingsbedrijf 193§, S. 605, te stellen op ƒ1. Aanwijzing van een adviseerend lid en een plaatsvervangend adviseerend lid in het Curatorium van het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zuid-Holland, Zee land, Utrecht en een deel van Gelderland. Mededeelingen betreffende ingekomen klachten over het wegdek van den Zien- deweg te Alphen aan den Rijn. Vaststelling der Lijst van Subsidie voor 1938. Vaststelling van de Begrooting voor 1938. 25-JARIG PROFESSIEFEEST. Te Breda, in het. Moederhuis, viert de Eerw. Zuster Eustachia heden haar zilve ren professiefeest. Zuster Eustachia, die reeds een twintigtal jaren in het St. Elisabeths-Ziekenhuis al hier werkzaam is, zal aan velen in stad en omstreken bekend zijn. Zaterdag 25 September a.s. 's middags van drie tot vier uur zal er in het St. Elisa beths-Ziekenhuis Hooigracht gelegenheid zijn om haareerw. persoonlijk geluk te wen schen. NED. R. K. BLINDENBOND „SINT ODIIyLA". Afdeeling Leiden en Omstreken opgericht. In hotel-café „Bremmei-" aan de Beesten markt alhier werd gisterenmiddag de op richtingsvergadering gehouden van de af deeling Leiden en Omstreken van den Ned. R. K. Blindenbond „Sint Odilia". Nadat reeds eerder pogingen in het werk waren gesteld om door dezen bond in Leiden en Omstreken vasten voet te krij gen, hadden zich thans verschillende per sonen voor het lidmaatschap opgegeven. In de gisteren onder voorzitterschap van den heer G. J. v. d. Berg uit Rotterdam, voorzitter van „Sint Odilia", gehouden ver gadering heeft deze nogmaals het streven en het doel van den bond in het algemeen uiteengezet. Wat de oprichting van een afdeeling Leiden en Omstreken betreft, deelde de voorzitter mede, dat tot heden verschillen de blinden uit de dorpen ten Noorden van Leiden zijn aangesloten bij de afdeeling Haarlem en' Omstreken Wijl deze afdee ling voortaan haar werkzaamheden uitslui tend zal beperken tot Noord-Holland, was het noodig de in deze afdeeling georgani seerde Katholieke blinden ergens anders onder te brengen. Tezamen met de blinden uit de Rijnstreek kunnen deze thans in de afdeeling Leiden en Omstreken worden on dergebracht. De afdeeling telt thans 11 leden, 'n aantal dat oogenschijnlijk niet zoo groot is, maar andere afdeelingen zijn niet grooter begon nen. Haarlem telde bij de oprichting 14, Den haag slechts 9 leden en andere steden tel den er niet meer. Op voorstel van den bondsvoorzitter werd uit de vergadering een voorloopig bestuur gevormd, waarvan de heer J. Meyer (Wil lemskade 5 te Lisse) voorzitter en de heer F. M. v. d. Aart (PrinS Hendrikstraat 10 te Hillegom) secretaris en voorloopig ook pen ningmeester zullen zijn. Wanneer meerdere leden zich zullen heb ben aangesloten, zal een definitief bestuur worden gekozen. Het wachten is nu nog slechts op meer dere leden. Er zijn in verschillende plaatsen nog' Katholieke blinden, voor wier lotsver betering de Katholieke Blindenbond nog heel veel kan doen Dit is echter onmogelijk, indien de betreffende personen zelf niet eerst blijk geven van hun bestaan. Daarom hebben we met opzet de adres sen van de voorloopige bestuursleden ver meld. Niemand kan zich nu erop beroepen van het bestaan van den Katholieken Blin denbond niet af te weten, want we vertrou wen zeker, dat ie naastbestaanden der Ka tholieke blinden zorgen, dat de betrokke nen van de oprichting kennis krijgen. Zoo en zoo alleen kan de nieuwe afdee ling groeien, zoo kunnen waar mogelijk en i oodig, de belangen der Katholieke blinden behartigd worden, waar zulks alleen goed kan geschieden en waar rekening gehou den wordt met hun godsdienstige'belangen. Men kan er zich van verzekerd houden, dat het voorloopig bestuur de zaken krach tig zal aanpakken; dat bleek reeds uit de besprekingen, welke hierna gevoerd wer den. Tevens doen wij een beroep op alle weldenkende Katholieken, die het wèl mee- nen met het streven van den Katholieken Blindenbond zich te willen aansluiten als donateur. De Katholieke blinden zullen er ten zeerste dankbaar voor zijn. DE SPORT-KERMIS Naar ons wordt medegedeeld, is de sport- kermis, met daaraan verbonden wedstrij den, die a.s. Zondag zou worden gehouden, door omstandigheden uitgesteld moeten worden. Dezer dagen wordt een bericht gepubliceerd, wanneer het feest dan wel zal plaats hebben. NED. R. K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. De afd. Leiden van bovengenoemden bond hield een goed bezochte ledenvergadering. Enkele belangrijke mededeelingen wer den gedaan, o.a. legde de voorzitter met klem den nadruk op het besluit van het Hoofdbestuur dal ingaande 1 Aug. j.L geen lid van den Bond tegelijk lid van de K.D.P. kan zijn. Dat toch vooral in dezen tijd de katholiek georganiseerden achter hun eigen leiders mogen staan! Door uittreden van collega's N. Gordijn en A. P. v. d. Kamp uit het bestuur waren twee vacatures ontstaan, waarin voorzien werd door toetreden van de heeren Giesen en- Steenbergen. Tot deelname aan act.eve winter-propa ganda gaven vele leden zich op. Van de rondvraag werd o.m. gebruik ge maakt door den heer Oostdam naar aanlei ding van een voorstel op de gehouden Bondsvergadering tot het stichten van een pensioenfonds. Nog enkele besprekingen van internen aard kwamen naar voren waarna de voor zitter deze geanimeerde vergadering sloot op de gebruikelijke wijze. BUURTVEREENIGING HOOGEWOERD. Gisterenavond werd onder presidium van den heer F. G. Mastenbroek, een algemee- ne bijeenkomst van de buurtbewoners (sters) gehouden in de groote zaal van den heer W. F. van Wijk, Hoogewoerd 108, al daar. Te ruim half negen opende de, voorzit ter met een vlotte speech de bijeenkomst en gaf daarna het woord aan den heer A. P. A Eskens, oud-hoofdinspecteur van politie, alhier, die een aangename causerie hield over het onderwerp „Een wandeling door Leiden in vroeger dagen", met lichtbeel den, verzorgd door den heer H. Bonte, pho- tograaf, Hoogewoerd 116. Deze causerie oogstte veel succes en het was bij monde van den voorzitter, dat har telijk dank werd gebracht aan den geach- ten spreker, die zich spontaan bereid had verklaard deze te willen houden. Hij sprak de hoop uit. dat de heer Eskens nog vele jaren dergelijke leerrijke en aangename lezingen zou houden. Na een korte pauze kwam de secretaris, de heer H. M. Verhulst, aan het woord, die mededeelde, dat 15 Juni j.l. een schrijven was ontvangen van B. en W. van Leider, waarin werd medegedeeld, dat de verbeter de straatverlichting door den gemeenteraad was toegestaan in zijn vergadering van 7 Juni d.v., doch tot op heden niet kon aan gevangen worden. Uit betrouwbare bron was vernomen, dat de materialen van elders moesten komen en tot nu toe nog niet in het bezit waren van den Techn. dienst van de Lichtfabrieken. Aangezien vermoedelijk 10 weken van nachtarbeid noodig zullen zijn om gereed te komen, is het dus te ver wachten, dat op zy'n vroegst eipde des jaars de zoo begeerde verlichting er zal zijn. Voorts deelde hij mede, dat naar aanlei ding van een verzoek, door hem gedaan aan het bestuur der 3 Oct.-vereeniging, de taptoe-optocht op 1 October a.s., behoudens onvoorziene omstandigheden, over de Hoo gewoerd zal gaan, en via de Rijnstraat naar den Nieuwe Rijn. De groote optocht zal ook over de Hoogewoerd gaan, zoodat de bewoners natuurlijk vol vreugde de vlag gen zullen doen ontplooien. De geheele vlaggen-inventaris van de Buurtvereen. zal in het geweer komen, en hieruit blijkt te vens, dat de Hoogewoerd niet in het ver geetboek is geraakt, of zal raken! Na eenige zaken van huishoudelijken aard, en de rondvraag, weijd een aanvang gemaakt met het gezellig samenzijn onder leiding van den heer Herm. Trossel, die zich wederom op dit gebied een goed organisa tor toonde. De voorzitter sloot met een op wekkend woord den goed bezochten avond en rekende hierbij op de goede saamhoorig- heid van de Hoogewoerd-bewoners(sters). HET GRAVENSTEEN Een heel mooi plan! Zooals men zich zal herinneren heeft de Vereeniging „Oud-Leiden" in het afgeloo- pen voorjaar belangstelling gevraagd voor het Gravensteen, n.l. door het houden van een lezing door den heer ir. H. A. van Oerle, alhier, door het inrichten in de „La kenhal" van een tentoonstelling van kaar ten en prenten, betrekking hebben op het gebouw en door het organiseeren van eenige excursies in het Gravensteen. Dit had inderdaad het gevolg, dat het Gra vensteen in het middelpunt der belang stelling kwam te staan. Aangezien dit his torisch en architectonisch belangrijke ge bouw in vervallen staat verkeert, Leiden onwaardig, kwamen door een en ander verschillende ingezetenen tot de overtui ging, dat iets behoort te worden gedaan, ten einde het gebouw voor verder verval te behoeden en, zoo mogelijk, te herstel len. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Vereeniging „Oud Leiden" thans het initiatief genomen tot het in een Com missie vereenigen van deze belangstellen- do- LEIDEN. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeniging gebouw St. Vinc.-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 tot en met V r ij d a g 17 S e p t. a. s. waar genomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 808 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. HET CONFLICT BIJ DE Fa. C. P. OMTZICHT. Naar aanleiding van het conflict, dat is uitgebroken bij de beurtvaart-onderne ming der fa. C. P. Omtzioht, en mer spe ciaal naar aanleiding van hetgeen daar omtrent van werknemerszijde gisteravond in onze courant is gepubliceerd, vernemen wij van patroonszijde het volgende: De door een lid van het personeel ge vraagde vacantie van 2 dagen werd niet zonder eenigen grond geweigerd. Bedoel de arbeider was kort tevoren 10 a 12 we ken wegens een verwonding aan een hand niet in staat geweest te werken. Toen hij nu nauwelijks weer aan het werk was, vroeg hij zijn vacantiedagen, hetgeen hem werd geweigerd. Bedoelde persoon wilde daarop zijn patroon te lijf gaan, waarop hem zijn ontslag werd aangezegd over 14 dagen. Het overig personeel eischte daarop in trekking van het ontslag, zoo niet dan zou het werk worden neergelegd. Zooals men weet, is het zoover gekomen. Wat de werktijden betreft, welke ge maakt worden, deelde men ons mede, dat het in het beurtvaartbedrijf evenals in elk expeditiebedrijf zeer onregelmatig toe gaat. Het lange wachten met schepen is daarvan wel de voornaamste oorzaak. Hier worden dan ook geen langere werktijden gemaakt dan in andere soortgelijke bedrij ven. In ieder geval heeft het personeel van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen vrij. Het loon bedraagt nog altijd 29 per week, het vorig jaar nog f 34. De ongun stige tijdsomstandigheden zijn hierop na tuurlijk van invloed geweest, doch hoe groot de zorgen ook waren, de patroon zorgde altijd eerst, dat de werklieden hun loon ontvingen. De ontslagen arbeider was gedurende de laatste 18 jaar bij de firma werkzaam. Daarvoor was hij reeds eerder ontslagen ge weest wegens slecht gedrag De houding van het personeel en de betreffende bonden wordt door de firma dan ook ten zeerste betreurd. Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Bovenstaande vereeniging geeft weder kennis van de concert-serie te geven in het seizoen 19371938. Behalve de gewone contributie van 3. per jaar, is thans ook voor jongeren bene den de 18 jaar gelegenheid gegeven tegen een verminderde contributie van 1.50 van deze 6 mooie concerten te kunnen genie ten. Bovendien is als attractie voor de leden in het uitzicht gesteld het Jubileum-Con cert van het Concertgebouw Orkest onder persoonlijke leiding van prof. Mengelberg (op nader vast te stellen datum) te kun nen bezoeken tegen sterk gereduceerde prij zen. Men wachte niet te lang met zich op te geven! De Leidsche Aquarium- en Terrarium- vereeniging „De Natuurvriend". De Leidsche Aquarium- en Terrarium- vereeniging „De Natuurvriend" hield gis teravond haar maandelijksche ledenverga dering in Huize v. Wijk, Hoogewoerd 108. Deze vergadering, met een woord van welkom door den voorz., den heer W. Zwart, geopend, stond geheel in het .tee- ken van de gehouden tentoonstelling. De voorz. begon met de vraag te stellen, wat de beteekenis en de waarde was van deze tentoonstelling. Spr. stelde vast, dat zij gezien de groote belangstelling ook van vooraanstaande personen, een propagan distisch succes was. 1200 betalende bezoe kers, 150 genoodigden en 9 vereenigingen kwamen de expositie bezoeekn. Het ver heugde spr., dat de ingezonden gezelschap- aquaria's bijna alle zoo uit de huiskamer kwamen de expositie bezoeken. Het ver vooral van hen die nog jong in de liefheb berij stonden. Er is dus niet gegeurd naar buiten, maar eenvoudig laten zien op welk peil de vereeniging staat. Een vereeniging, die dit durft, is op den goeden weg, omdat zoo'n vereeniging altijd verlangend is steeds beter naar voren te kunnen komen. Weldra, zoo vervolgde spr. zijn beschouwing, staan wij voor den schouw aan huis en zij, die daarvoor aangewezen zijn, hebben de ten toonstelling kunnen benutten. De bezoe kende vereenigingen meenden, dat „De Natuurvriend" zeer goed geslaagd is, vooral ook wat de aankleeding betreft; deze was een succes. Ook financieel was deze ten toonstelling een waar succes, daar de ver eeniging er met een flink batig saldo uit is gekomen. Ook het ledental breidde zich sterk uit, 14 personen sloten zich aan. Al met al dus een van de geslaagdste tentoon stellingen, die de ver. ooit heeft gehouden. En toch, zoo besloot spr. zijn betoog, is er iets niet geslaagd, het is n.l. niet mogen ge lukken de jeugd naar de tentoonstelling te krijgen. Kosten noch moeiten zijn gespaard, doch mogelijk ziet het onderwijzend per soneel het nut er niet van in, de jeugd met de levende natuur in huis in kennis te brengen. Hierna volgde een geanimeerde discussie over beoordeeling enz. Na de Pauze werden uitvoerig de Winter- zorgen besproken, benevens de kweek van Enchytraeën (Witte wormpjes en de wijze van voederen), waarna de Voorz. met een slotwoord de vergadering sloot.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2