RIJNSTREEK RECHTZAKEN BIOSCOPEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 DE SPOORBAAN-DIEFSTALLEN. Een verzonnen beschuldiging? Het nader onderzoek inzake de opzien barende diefstallen op de vroegere spoor baan AlphenUithoorn heeft nog weinig resultaat opgeleverd. De opzichter van de spoorbaan, van wien K. te Aarlanderveen beweerde de weggeno men goederen gekocht te hebben, heeft aan de politie verklaard, dat deze voorstelling van zaken van a tot z verzonnen is. Het proces-verbaal van het onderzoek is thans doorgezonden naar den Officier van Justitie. ALPHEN AAN DEN RIJN. LOCOMOTIEF KREEG DEFECT. Op z'n 11 en 30st verder. De trein, die gewoonlijk 's middags half zes alhier aankomt, kwam gistermiddag met een vertraging van pl.m. 15 minuten het station binnen. Onder Bodegraven had de machinist een defect aan zijn machine gekregen waardoor het af te leggen traject naar Alphen slechts langzaam kon worden voortgezet. De reizi gers uit deze trein zijn te Alphen uitgestapt en werden met een motortrein verder in de richting Leiden vervoerd. Opening- Katholieke Middenstands- Handelsschool. De officieele opening van de alhier op gerichte Katholieke Middenstands-Handels school, is bepaald op Dinsdag a.s. des avonds 8 uur. Schoolgeldregeling. In de vergade ring van 25 Januari 1937 werden vastge steld verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgeld voor het ge won lager en uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente. De heffingsverorde ning werd bij Koninklijk besluit van 13 April 1937 goedgekeurd tot 1 Januari 1938. Het is alzoo noodig met ingang van 1 Januari a.s. de verordeningen opnieuw vast te stellen. In het tweede lid van artikel 63 der la ger onderwijswet 1920 is bepaald dat het bedrag van de heffing voor elke soort van scholen, verschuldigd volgens de hoogste klasse van heffing, het gemiddeld bedrag per leerling der totale kosten van die soort niet te boven mag gaan. Voor de bestaande verordening zijn de gemiddel de kosten becijferd op 82.voor het gewoon lager onderwijs en op 272. voor het uitgebreid lager onderwijs. Als grondslag voor deze becijfering zijn aan genomen de bedragen, vborkomend-e in de gemeenterekening over 1935. Voor de berekening der kosten, welke zullen gelden voor den opbouw van het tarief in de vast te stellen verordening dient uitgegaan te worden van de cijfers der gemeenterekening over 1936. Naar die cijfers bedragen de gemiddelde kosten 73.51 voor het gewoon lager onderwijs en 221.96 voor het uitgebreid lager on derwijs. Er mag alzoo geen hooger school geld worden geheven dan tot deze bedra gen. Het bestaand tarief gaat voor wat be treft het uitgebreid lager onderwijs niet uit boven het genoemd bedrag van 221.96. Het hoogste bedrag der heffing voor dat soort van onderwijs is f 157. Anders is het gesteld met het gewoon lager onderwijs. Voor dit onderwijs mag geen hoogere aanslag worden opgelegd dan 73.51. De hoogste drie aanslagen van het bestaand tarief gaan boven dit bedrag uit. In dit tarief dient dus veran dering te worden gebracht. B. en W. zou den er mede willen volstaan om deze drie aanslagen uit het tarief te schrappen. Verkoop grond. B. en W. deel en den Raad mede, dat zij met den heer G. W. Vis, aannemer, alhier, q.q. tot overeen stemming zijn gekomen omtrent de voor waarden van verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de De Smeth- straat, groot ongeveer 940 M2., tegen een prijs van 5 gulden per M2. Het is de bedoeling op het perceel bouwgrond zes middenstandswoningen te bouwen. B. en W. stellen voor deze verkoop goed te keuren. De paardenmarkt. Evenals vorige jaren kenmerkte de jaarlijksche paar denmarkt zich weer door de gewone le vendigheid. De aanvoer van paarden bleef iets beneden die van het vorig jaar. Overigens was de handel niet vlug. Een goede regeling bleek thans getroffen voor de vele marktkramers, die ditmaal hun tenten in de naast gelegen Oranjestraat hadden opgeslagen en als altijd een groo- te aantrekkingskracht op het publiek hadden. Omstreeks 4 uur in den namid dag behoorde deze populaire jaarmarkt weder tot het verledene. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris H. B. J. van de Kreke te Aarlanderveen had hedenmorgen de afslag plaats van on roerend goed van de Erven mej. wed. H. Mook. Perceel I. Woon en Winkelhuis met schuur, Bruggestraat 12 en 12rood ingezet op 4800 werd afgemijnd op 10 en toege wezen aan J. van Tuinenburg, te Alphen. Perceel II. Twee panden a. d. Hedastraat 36 en 38 ingezet op 3200 werd afgemijnd op. 50 en toegewezen aan C. Straver, werk man, te Alphen. Perceel III. Vijf panden en open grond a. d. Raadhuisstraat 121-123-125-127-129 in gezet op 4650 werd afgemijnd op 300 en toegewezen aan W. van Beyeren, aannemer te Alphen, voor hem en zijn lasthebber. HAAGSCHE RECHTBANK. Overtreding spoorwegwet. Voor de Haagsche rechtbank moest he denmorgen verschijnen D. C. van N., re misebeambte te Leiden bij de N.Z. H.T.M. Verdachte moest terecht staan terzake hij als bestuurder van een tram trein der N.Z.H.T.M. een ernstige aanrij ding heeft veroorzaakt met een autobus, nabij halte Oranjelust te Voorburg. De trambestuurder zeide, dat hij met alle macht geprobeerd had te remmen, maar dat hij geen kans had gezien zijn tram tot stilstand te brengen. De officier vond deze poging heel goed, alleen had verdachte gezegd, dat hij reeds op een afstand van 40 M. begonnen was te remmen. Maar dit is niet zoo, zooals de getuigen verklaren, want pas op het allerlaatste moment is de bestuurder gaan remmen. Toen was het echter te laat. Volgens den officier zal verdachte wel gedacht hebben: „de bus zal wel stoppen en daarom zal ik maar doorrij den". Dat is nu verkeerd geweest en de kantonrechter heeft terecht verdachte veroordeeld tot een geldboete van- 10 subs. 10 dagen. Wijl geen nieuwe gronden ter verzach ting naar voren waren gekomen, eischte de officier van justitie bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. Ongemerkt vleesch aanwezig gehad. C. G. 't H., woonachtig te Nootdorp en van beroep koopman en vrachtrijder te Stomp wijk, was in hooger beroep ge komen van een vonnis van den Delft- schen kantonrechter, waarbij hij een hooge geldboete had gekregen wegens het voorhanden hebben van ongemerkt vleesch. De keurmeester had in het schuurtje van verdachte een schapenbout aange troffen, terwijl in de keuken bovendien nog een partij kalfsbeenderen voorradig was. Verder een kalfstong en kalfsherse- nen, alles zonder de vereischte keurings stempels. Verdachte zeide alles bij elkaar te heb ben gekocht voor 95 cent op de markt te Rotterdam. Het was niet voor den we derverkoop maar voor eigen gebruik. De president, mr. Haga, vroeg toen be langstellend uit hoeveel personen het gezin van verdachte bestond. Deze deed toen mededeeling, dat zijn gezin bestond ui.t acht volwassen personen, een kost ganger, een hond en een koppel kippen, die allen vleesch nuttigen, zoodat het aan wezige. vleesch heusch niet te veel was geweest. De officier, mr. Rouffaert, vond geen termen aanwezig het vonnis te wijzigen en vroeg bevestiging ervan, n.l. 50 subs. 25 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Opkoopers-wee. De uitdrager en koopman N. van A. te Alphen aan den Rijn had aan een zeventien-jarigen jongen uit Ter-Aar, J. A. E., eenige meubelstukken verkocht voor een bedrag van 11. Toen de jongen thuis was gekomen met zijn meubels, een schilderij en een kastje, had zijn broer hem geadvi seerd het gekochte weer terug te brengen. Na lang loven en bieden had de koopman het weer teruggekocht voor de somma van 2.50. En daarmee had hij het strafbare feit gepleegd, want de jongen, waarvan hij de meubels had teruggekocht, was nog geen achttien jaar. Verder had verdachte geen register aan wezig gehad. Dit was nog nooit het geval geweest, zeide verdachte, wat erg onver standig was, vond de President. De kantonrechter te Alphen aan den Rijn had verdachte veroordeeld tot een geld boete van 30 subs. 15 dagen. De Officier van Justitie van de Haagsche rechtbank vond het vonnis juist gewezen en vroeg bevestiging. De rechtbank zal 30 September vonnis wijzen. Roekelooze wielrenners. Op 17 Juni reden een zevental Haagsche wielrenners met een sneJaeid van circa 35 K.M. over het rijwielpad aan den Hooge Rijndijk te Leiden. Op dat rijwielpad reed ook een meisje, gezeten op' een fiets, met een heel kalm vaartje De voorste der wielrenners reed het meisje aan, dat tegen den grond smakte en bloedend werd ver wond. De volgende wielrenners zij reden vlak achter elkaar kwamen eveneens te vallen, zoodat er een heel kluwen ontstond. De wielrenners waren toen zonder zich ver der om het meisje te bekommeren doorge reden. De kantonrechter te Leiden had hen we gens roekeloos rijden veroordeeld tot een geldboete van 10 subs. 10 dagen. Ook de Officier van Justitie vond de ma nier, waarop hier gereden is, hoogst roeke loos en vroeg bevestiging van het vonnis. De verdachten zeiden niet harder dan 20 K.M. gereden te hebben. Het was geen wed strijd geweest, maar een gewone trainings- rit. Zij gaven de schuld aan het meisje, dat plotseling naar links uitgeweken zou zijn. De rechtbank zal 30 September vonnis wijzen. DE „BLAUWE. ZAND" AFFAIRE. Ir. Mussert als getuige. Het was druk vanmiddag in de omge ving van- het Gerechtshof te Amsterdam, langs de gracht en op de bruggen stond veel publiek om de aankomst van ir. A. A. Mussert, die vandaag getuige is in de zaak tegen H. J. Bunning, bij te wonen. De politie was eveneens door een sterke macht vertegenwoordigd en een aantal persfotografen had zicE bij den ingang van het gebouw opgesteld. Op de publieke tribune was slechts een beperkt aantal menschen toegelaten. De advocatenbanken en die van de perstri bune waren geheel bezet. Deze strafzaak vond zijn begin in de gebeurtenissen op het blauwe zand, vlak voor de verkiezingen, toen de leider van den N. S. B. ir. A. A. Mussert een bezoek aan een geestverwant, wonende op het blauwe zand bracht. Bij dit relletje zou verd. met steenen hebben gegooid. Ook tegen ir. Mussert werd proces-ver baal opgemaakt wegens het gebruik ma ken van een zweepje. De man, die met dit zweepje, zou zijn mishandeld en die ir. Mussert zou hebben bedreigd, werd ver- baliseerd wegens bedreiging. De zaken te gen ir. Mussert en P. Melchers zullen 30 September worden i^handeld. Vandaag behandelde de vijfde kamer der rechtbank gepresideerd door mr. V. G. A. Bol, de strafzaak tegen H. J. Bunning, straatma ker van beroep te Amsterdam. De man wordt er van verdacht, dat hij op 14 Mei openlijk met vereenigde krach ten geweld heeft gepleegd tegen den lei der van den N. S. B., ir. A; A. Mussert, F. W. Woelcken en J. C. M. Otto, die zich in een auto bevonden. Verdachte zou, ter wijl hij zich bij een groote groep personen op den openbaren weg bevond, met groote kracht tweemaal van korten afstand een klinker naar de auto hebben geslingerd. Na het voordragen van de dagvaarding door den Officier mr. J. Kist, vroeg de president of alle getuigen aanwezig zijn. Neen president, zegt de deurwaarder. Ir. Mussert en getuige Schut zijn niet ver schenen. De zaak wordt toch voortgezet. Verdachte geeft een relaas van het gebeur de, zooals zich dit volgens hem heeft toe gedragen. Hij had gehoord, dat ir. Mussert op het Blauwe Zand was. „Ik zei, die wik ik ook wel eens zien. Bij het relletje, dat Ont stond, toen ir. Mussert de woning, waar hij een bezoek gebracht had, verliet, werd verd. volgens zijn zeggen door ir. Mus sert geslagen. Ook viel er een schot. Ver dachte was toen zoo boos geworden, dat hij steenen opgenomen had en naar de auto had gegooid. Inmiddels is ir. Mussert verschenen. Hij wordt als eerste getuige gehoord. Als be roep gaf getuige civiel-ingenieur op. Getuige vertelt dan uitvoerig hoe hij na het verlaten van de vfening van Zoutberg werd bedreigd. Toen hij met zijn chauf feur en een fotograaf ten slotte de auto had bereikt regende het steenen op de auto. Het was aldus getuige een bom bardement. r De verdediger mr. Rodrigues de Miranda stelt een aantal vragen. Verdediger: Was u er van op de hoog te, dat daar op het Blauwe Zand herhaal delijk ongeregeldheden voorvielen? Getuige: Dat was mij bekend. Verdediger: Wist getuige Mussert dat te IJmuiden een aanslag in elkaar is gezet van communisten op N. S. B.'ers en dat dit voor reclamedoeleinden is gefilmd. De president laat deze vraag echter niet toe. Verdediger: Droeg u altijd een zweepje bij u? Ook deze vraag laat de president niet toe Verdediger: Weet ir. Mussert, hoe lang er verlöopen is tusschen het lossen van het revolverschot en het gooien met steenen? Getuige: Dat is een kwestie van een zeer korten tijd. Enkele seconden. Hierna wordt de chauffeur Schut, die gelijk met ir. Mussert ter zitting is ver schenen, gehoord. Hij geeft toe een schot te hebben gelost, omdat hij zich ernstig be dreigd gevóelde. Het tijdsverloop tusschen het schot en het werpen van de steenen is slechts zeer kort. Getuige Sticker komt dan voor het hek je. Hij beschrijft le scène, die zich op het Blauwe Zand heeft afgespeeld. Toen ir. Mussert het huis verliet, had getuige ge roepen: „Vrijheid voor Kerk en Staat", want aldus get. ik ben katholiek. Hij had, nadat ir. Mussert ruzie had gehad met Melchers, éénmaal met een steen zien gooien door verdachte. Bunning stond op den rijweg, afzonder lijk van een groep menschen en, toen de auto wegreed, vloog een steen door de lucht. Een volgende getuige heeft het relletje vanuit zijn raam gevolgd. Korten tijd na- dat ir. Mussert de woning verliet raakte hij handgemeen met Melchers. Even later viel een schot, waarna de auto weg reed. Bunning stond op straat met een klinker in de hand. Hij gooide en getuige hoorde glas rinkelen. Pres.: 'Hebt u door meer menschen zien gooien. Er zijn nog meer deuken in de auto. Getuige had echter alleen B. bezig ge zien. Wel hadden meer menschen steenen in de hand. Een juffrouw, die ook in de rumoerige Blauwe Zand-buurt woont, geeft ook een beschrijving van de gebeurtenissen op den 14den Mei. Haar verklaringen wijken niet af van die van den vorige getuige. Zij be schrijft plastisch, hoe ir. Mussert een zweepje uit de zak haalde en hiermede op het gezicht van Melchers sloeg. Even later viel een schot. Toen de arito wegging gooide Bunning zijn steen. Ook had getuige gezien, dat er een fotograaf aan het werk was, „Ik dacht, wat mal, dat hij een fotograaf bij zich heeft". Er werd gescholden, maar men gooide nog niet met steenen. De chauffeur trok een revolver en vuurde. Toen reed de auto weg en op dat oogenblik gooide men met steenen. Zij had echter niet gezien, dat deze verdachte gooide. Getuige had ir. Mussert tegen Melchers hooren zeggen: „Als ik aan het bewind kom, steek ik het Blauwe Zand op vier punten in brand". Ir. Mussert vraagt nu het getuigen verhoor is geëindigd, of hij mag vertrek ken. De verdediger verzet zich hier ech ter tegen, zoodat de N.S.B.-leider in de zaal blijft. Requisitoir. Het woord is dan aan den officier van justitie mr. Kist, die in zijn requisitoir zegt, dat hij in deze zaak geen elementen heeft kunnen ontdekken, die de groote belangstelling van vandaag wettigen. Spr. beschouwt de zaak als hoogst een voudig. Er zijn een aantal personen op 14 Mei geweest, die steenen naar de auto van ir. Mussert wierpen. Een steen is te gen het beschermde raam gekomen, waarachter zich het hoofd van ir. M. be vond. Gelukkig zijn er geen ernstige on gelukken gebeurd. Wat hier gebeurd is, is echter zeer laakbaar. Dit is geen wijze van optreden in een land, dat prat gaat op zijn groote beschaving en dat er trotsch op is, dat er voor zijn bevolking groote vrijheid be staat. Het doet spr. goed, dat verdachte, een ronde Jordaner, een ruiterlijke be kentenis heeft afgelegd. Hij is geen ach- terbaksche man, maar hij steekt wel eens te gauw zijn handen uit. Ik vrees, dat'hij 'zich heeft laten ophitsen door de man nen, die naast- hem stonden. Bij de straf maat overwoog spr. dat de feiten ernstig zijn en verd. reeds eerder is veroordeeld, doch ook, dat hij misschien slachtoffer iis van anderen. Spr. vorderde zes maanden gevangenis straf met aftrek van den tijd in voorar rest doorgebracht (ruim drie en een hal ve maand). Na het requisitoir komt mr. van Ves- isem naar voren om uit naam van ir. Mus sert te vragen of hij nu weg mag gaan. Weer verzet de verdediger zich, doch de president geeft alle getuigen verlof heen te gaan. Intusschen is de belangstelling in de zaal zeer groot geworden. Zeer vele ad vocaten hebben achter de advocatenban ken, die dicht bezet zijn, een plaatsje ge vonden. (Wordt vervolgd). KANTONGERECHT TE DELFT. Een aanrijding. J. B. kwam op de Brasserskade nabij Delft achteruit met zijn auto uit een zij weg rijden. Toen passeerde juist de auto van J. v. d. Linde uit S t o m p w ij k, die door het voer tuig van B. werd gehavend als gevolg van een botsing. Gisterochtend stond B. als verdachte voor den kantonrechter, doch hij ontkende schuld. Door mevr. Peks uit Stompwijk werd evenwel uiteengezet, dat de auto van B. plotseling te voorschijn was gekomen. Toen B. ging betoogen, dat het zijn schuld niet was, werd de politie ontboden. Tus schen het verhaal van vei-dachte en getui gen was zooals gebruikelijk geen over eenstemming, en na de getuigenverklaring was het nog niet uitgezocht. De ambtenaar van het O. M. meende, dat er zooveel twijfelpunten waren in deze ge schiedenis, dat een veroordeeling niet mo gelijk was. Er zijn drie lezingen van het gebeurde en het zonderlinge daarbij is, dat de ver dachte zelf zoo'n beetje het ten laste ge legde bekent. Maar in ieder geval, wegens gebrek aan bewijs werd vrijspraak ge vraagd. De kantonrechter was het hiermede eens. Toen wilde de verdachte nog schadevergoe ding hebben ook, waarvoor de kantonrech ter hem naar een deurwaarder verwees. Door den vuilniswagen De vuilniswagen van de gemeente Stompwijk had een wielrijdster aange reden. De vuilniswagen, die bestuurd werd door den O., kwam uit de richting Sluisplein en moest een stilstaande paard en wagen pas- seeren. Nadat dit gebeurd was, kwam de wielrijdster uit de tegenovergestelde rich ting, die hierdoor in de verdrukking kwam. Nu betoogde den O., die als 'verdachte in deze zaak werd aangemerkt, dat het meisje zoo heelemaal ineens vlak voor zijn auto kwam en toen was de botsing niet meer te voorkomen. Het slachtoffer was geweest de 15-jarige Johanna Verhagen, die door de aanrijding een dijbeen-breuk had bekomen. Zij bracht door haar verklaring niet veel licht in het geval, maar andere getuigen vertelden, dat er genoeg ruimte voor het meisje was om te passeeren. De man van de bakfiets vertelde, dat, toen verdachte zijn voertuig passeerde, er ruim te overbleef voor het meisje. Over de bakfiets van deze getuige ont stond een discussie, omdat de politie had opgegeven, dat zij 1.46 breed is, maar de eigenaar van het voertuig en zelfs een ont boden auto-expert verklaarden nu, dat zij slechts 1.20' meter breed is. Om dit twistpunt uit te zoeken, besloot de kantonrechter de politie van Stompwijk te ontbieden. Wielrenners veroordeeld we gens trainingsritten onder Stompwijk. Vervolgens heeft de kantonrechter te Delft het bestuur en leden van twee Haag sche Wielervereenigingen veroordeeld, om dat zij een trainingsrit hadden gehouden, die volgens opvatting van den kantonrech ter evenwel moet worden beschouwd als verboden ingevolge art. 21 de M.- enR.-wet. Sinds de kwestie van de weg-wedstrij den die de verschillende wielerclubs in ons land houden is opgelost, en dergelijke wed strijden zonder vergunning strafbaar zijn gesteld, is het voor deze clubs niet eenvou dig geworden, om toch hun leden op den weg te brengen. Het aantal „trainingstochten" is toegeno men, en de principieele vraag is gisteren voor den Delftschen kantonrechter gesteld, of dergelijke tochten ook onder het verbod vallen. De Wielervereeniging 's Gravenhage en de Haagsche Wielervereeniging „Voor waarts" hadden te S t o m p w ij k en om geving een zgn. trainingsrit gehouden. De Rijkspolitie had tegen het bestuur van beide clubs die de rit hielden, alsmede te gen de deelnemende wielrenners proces verbaal opgemaakt, zoodat achttien perso nen terecht moesten staan, waarvan de meesten echter verstek lieten gaan. De secretaris der eerstgenoemde club, de heer Meyer, zette uiteen, dat de deelne mers een parcours van 17 K.M. enkele ma len moesten rijden, teneinde na te gaan of men behoorlijk in team-verband kon rij den etc. Degenen, die aan bepaalde eischen voldeden, kwamen dan in aanmerking om uitgezonden te worden naar bepaalde wed strijden. De getuige gaf toe, dat er uitloop-pogin gen worden ondernomen tijdens deze rit, die dan echter ten doel hebben het rij den te vergemakkelijken. De ambtenaar van het O.M. vestigde er evenwel de aandacht op, dat, blijkens aan de couranten verstrekt bericht over de trai ningstochten, wel bepaalde nummers wor den aangegeven, dus verschil in prestatie wordt gemaakt. In zijn requisitoir merkte de ambtenaar, op, dat naar zijn meening hier trainingsrit wordt gehouden. Immers worden bepaalde prestaties vergeleken en volgens een juris prudentie van den Hoogen Raad moet, wanneer vergelijkingen kunnen plaats vin den, van wedstrijden worden gesproken. Het doet dus niet terzake of al dan niet van prijzen sprake is, en dergelijke trai ningsritten vallen dus onder art. 21 der M. en R. wet. Gezien de gevaren ,die ook dergelijke ritten op den weg opleveren, vorderde de ambtenaar tegen elk van de verdachte 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde op de zelfde gronden de bestuursleden der clubs tot 5 subs. 5 dagen, terwijl de deelnemers tot 2.50 subs. 2 dagen werden veroordeeld. WEGENS STRAATROOF VEROORDEELD Anderhalf jaar opgelegd. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde vandaag een Haarlemschen handels reiziger, die in Maart van het vorige jaar een straatroof had gepleegd en een onder wijzeres een taschje met 160 had ontrukt, tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Haarlem had hem tot dezelf de straf veroordeeld. In hooger beroep vorderde de procureur- generaal een jaar en twee maanden met af trek van voorarrest. De man is onlangs door de rechtbank te den Haag eveneens ver oordeeld tot een zware gevangenisstraf we gens straatroof. In het Haarlemsche geval hield hij zijn onschuld vol, ofschoon zijn mededader een bekentenis had THEATEE HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Bleeke Bet (Fientje de la Mar Aaf Bouber Sylvain Poons). Flirt in Weenen (Magda Schneider). Komisch Komisch Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen Lido: Fury (Spencer Tra cy Sylvia Sidney) Speelfilm Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Luxor: Vrijspraak., levens lang. (Danielle Dar- rieux Henry Gardt). Concurrenten (Charl Susa Harald Paul sen). Speelfilm Avontuurlij] Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: De Doodstrijd in den Onderzeeër (Harry Baur Marchelle Chantal). Het kind van de Rekening (Adèle Sandrook Ralph Arthur Roberts) Dramatisch Klucht Dag. 8—11 uur, Zon dag 27 uur. Ma tinee. Zaterdag en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12