OMGEVING Een goed burgervader gehuldigd Zilveren ambtsjubileum van burgemeester Keyzer DINSDAG 14 SEPTEMBER 1937 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 DE NIEUWE RIJKSWEG AMSTERDAM— SASSENHELM. Het traject in de Haarlemmermeer. Op 1 October a.s. zal door den Rijks Waterstaat te Haarlem worden aanbesteed volgens bestek no. 245 het maken van weg verhardingen op den rijksweg no. 4 (ge deelte AmsterdamSassenheim) tusschen den Lisserdwarsweg en de hoofdvaart ter lengte van ongeveer 3.600 M. en op de op ritten naar de viaduct over den Lisser dwarsweg met bijkomende werken. Deze weg, zooals reeds eerder is ver meld, is ingericht als autosnelweg met twee rijbanen gescheiden door een 6. M. breede middenberm. De 6 M. breede rijbanen verkrijgen een asfaltverharding op gewalste fundeering opgesloten tusschen 0,5 M. breede kant- strooken van beton. Langs de zuidzijde gescheiden van de rijbaan door een 4,5 M. breede berm is een 2,5 M. breed rijwielpad, dat wordt bestraat met betontegels. Het geheele werk zal uiterlijk 12 maan den na den datum van aanvang moeten zijn voltooid. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bestrating van de Voorstraat. Het is bij zeer velen bekend, zoowel buiten als in de gemeente, dat Katwijk a. d. Rijn in de Voorstraat een bestrating heeft, zoo slecht, als men in weinig gemeenten zal aantref fen. Maar dat zal spoedig tot het verleden behooren, althans zeker voor wat betreft de Voorstraat-Noord Een groot werk gaat ciaar beginnen. De situatie zal daar bin- men enkele maanden geheele anders zijn. Hoofdweg en trottoirs aan beiden kanten zijn nog van doodgewone bestrating en in het midden der weg ligt een veel te nauwe rioleering. Dat gaat allemaal anders wor den. Aan beide kanten der breede straat komt thans een nieuwe rioleering en langs de beide huizenrijen komt een tegel trottoir van ongeveer 11/2 meter. Van de beide rijen lindeboomen welke naar schatting imeer dan 100 jaren oud zijn, zullen een 10- tal ter wille der verbetering moeten sneu velen. Vervolgens zal er aan beiden zijden van den weg een strook plantsoen worden* aangelegd van 1 tot 1.50 M. breedte. De bewoners der Voorstraat zullen zich" voor de eerstkomende weken op veel ellende kunnen prepareeren doch daarna moet het volgens deskundigen een sieraad worden voor de gemeente. Heden zal aan het werk begonnen wor den. LISSE. Verkeersongeval. Maandagmorgen was een luxe auto van den Heereweg binnen deze gemeente ter hoogte van het perceel Driehuizen aan het keeren, waardoor hij een motorrijder den weg afsneed. De motor, lijder botste hierdoor tegen de auto op, zoodat het motorrijwiel onder de auto kwam te liggen. De berijder en de duozit- ster bekwamen wonden en werden ver bonden door den inmiddels aangekomen arts Dumaer van Twist uit Lisse. Zij wer den per auto naar hun woonplaats Zwijn- drecht gebracht. De materieele schade aan het motorrijwiel was groote. De politie maakte proces-verbaal op. NOORDWIJKERHOUT. Broeder Ansbertus. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van den Eerw. Broeder Ansbertus bood de Tooneelkring J. A. J. A. met medewerking van de zang- vereeniging „St. Caecilia" een tooneel- en zangfeest aan in de feestzaal van het St. Bavo Gesticht waar aanwezig waren een groot aantal genoodigden waaronder fami lieleden van den jubilaris.' broeders, per soneel en patiënten. De Provinciaal der Broeders van Liefde die in verband met het gouden feest was overgekomen, alsmede een vertegenwoor diger van den Generaal-Overste woonden het feest bij. Concert. Donderdag a.s. geeft de mu- ziekvereeniging van het St. Bavo Gesticht een concert op de gemeentelijke muziek tent Julia naplein. NOORDWIJK. Fanfarecorps „Excelsior". Het fanfare corps „Excelsior" zal Donderdagavond a.s. een rondwandeling houden door de straten van Noordwijk-Binnen; aanvang 8.30 uur vanaf het Juvenaat. OEGSTGEEST. Oranjevereeniging. Onder voorzitter schap van den heer C. P. J. Paardekooper hield de Oranje-vereeniging een buitenge wone algemeene vergadering. De voorzitter verwelkomde den beschermheer der ver- eeniging, Burgemeester v. Gerrevink, als ook weth. v. Egmond. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat deze vergadering o.m. wordt gehouden in verband met de komende buitengewone feestelijkheden. Vervolgens kwam aan de orde de be stuursverkiezing in verband met het ont slag van den heer J. van Noord. De voor zitter dankte den heer van Noord in har telijke woorden voor al hetgeen hy vanaf 1920 heeft gedaan. Het besluit om af te treden valt het bestuur niet mede, omdat we gaan missen een der meest vurige Oran je-klanten. Spreker schetste vervolgens de prettige omgang met den heer v. Noord. Als blijk van waardeering werd den heer van Noord een rooktafel met toebehoorcn aangeboden. Vervolgens stelde de voorzitter voor den heer v. Noord te benoemen als eerelid, het geen onder applaus geschiedde. De heer van Noord dankte bewogen voor deze er kentelijkheid. Met veel liefde heeft spreker vele jaren de zanghulde der kinderen ge leid, om bij de kinderen de Oranje-liefde aan te kweeken. Getroffen is spreker door zijn spontane benoeming tot eere-lid. Met genoegen zal spreker terugdenken aan de bestuursvergaderingen, speciaal die gehou den werden onder voorzitterschap van wij len dr. Timmermans, die spreker veel werk uit de handen heeft genomen. Spreker dankte nogmaals voor de ondervonden er kentelijkheid. (Applaus). Tot bestuurslid werd benoemd de heer A. J. Vester. Het volgende agenda-punt was bespre king van het gehouden feest op 31 Aug. 1.1. De voorzitter leidde de bespreking in en deelde mede, dat het bestuur heeft mogen constateeren, dat de feesten over 't alge meen goed zijn geslaagd. Fouten zullen bij alle menschen-werk worden gemaakt. De heer Koelman informeert naar den prijs van het optreden van de Boerendan- sers, omdat daar fabelachtig over wordt gesproken. De voorzitter antwoordt, dat het optreden inclusief diner 180.heeft gekost. Burgemeester van Gerrevink dankte voor de vriendelijke woorden van den voor zitter bij de opening gesproken. Spreker waardeert, dat het bestuur tracht de feesten op hooger peil te brengen en is niet blind voor de moeilijkheden, die het bestuur on dervindt met alle mogelijke factoren. Veel critiek mag er dan ook niet worden gege ven. Men moet het streven en werken van het bestuur waardeeren. Spreker hoopt, dat ieder gemeentenaar zijn volle belangstel ling aan de komende feesten zal geven door de Oranje-vereeniging niet alleen finan cieel, doch ook moreel te steunen. (Ap plaus). De heer Glasbergen bepleit verbetering avond-programma door een historische op tocht te organiseeren en verder ook te let ten op een vroolijke feestviering. Overwe ging wordt toegezegd. De heer Pos (bestuurslid) acht het nood zakelijk, dat voor een behoorlijke feestvie ring ter gelegenheid van het regeeringsju bileum onzer Koningin de geldmiddelen moeten worden versterkt. De heer Pos geeft vervolgens uitleg aan een plan voor het bezoeken van alle leden, hetzij voor een maandelijksche bijdrage of voor een gift ineens of een verdubbeling der jaarlijksche contributie voor 1938. Door meerdere leden werden nog andere voorstellen gedaan als geld-inzameling bij alle gemeentenaren; het houden van een bazar of fancy-fair. Het bestuur zal dit plan verder uitwerken. Bij de rondvraag vestigde de heer Dof- ferhof nogmaals de aandacht op een meer vroolijke feestviering in den kom der ge meente, vooral 's avonds. Hierna sluiting. Maria-Congregatie. De le afdeeling der Maria-Congregatie hield in het Patro naat een algemeene vergadering, die door den Directeur, Kap. A. Sanders, met ge bed werd geopend en geleid. Met voldoe ning sprak de directeur over de goede op komst. Spr. hoopte, dat de wekelijksche oefeningen eveneens steeds zoo goed zou den worden bezocht. De secretaris en ook de penningmeester brachten verslag uit, waarvoor hun door den directeur dank werd gebracht. De prefect, de heer G. Hooger vorst, ging de congregatie verlaten. Voor al hetgeen de heer Hoogervorst in het belang der con gregatie had verricht werd hem, onder aan bieding van een stoffelijk bewijs van waar deering, door Kap. Sanders dank gebracht. Namens het bestuur sprak de secreta ris de heer Lubbe, een kort afscheidswoord en bood den scheidenden prefect eveneens een blijk van waardeering aan. Tot bestuurslid en prefect werden daarna gekozen de heer J. de Boer, die door den directeur geluk werd gewenscht met zijn benoeming. Spr. hoopte, dat hy in de spo ren zal treden van den scheidenden prefect. De directeur sprak daarna een opwekkend woord, daarbij wijzend op de moeilijkhe den in het leven en aantonend de noodzake lijkheid van goed godsdienstig onderlegd te zijn. De congregatie is een bij uitstek middel om braaf en godsdienstig door het leven te gaan. Hiema werd een filmpje vertoond van het uitstapje, dat deze zomer werd ge maakt. Begrijpelijkerwijze bracht dit we derom vele aangename herinneringen naar voren. De rondvraag leverde niets belangrijks op. De directeur sloot, met een aansporing tot steeds trouw bezoek aan de oefenings avonden, deze bijeenkomst. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. TER-AAR. Opbrengst collecte. Gisteren werd tijdens de H. Missen gecollecteerd voor de Missie, na gehouden predicatie van den Weleerw. Pater Akerboom, M.S.C., die over eenige weken naar Celebes gaat. De op brengst van de collecte was 221. VEUR. Een klap van de deur. Gistermiddag kwam een kermiswagen met aanhangwa gen, welke over de Sluisbrug reed, door dat de bestuurder den draai te kort nam, in aanrijding met de brug. Door den schok, die deze aanrijding veroorzaakte, sloeg de deur van den wagen met zulk een kracht naar binnen, dat Mej. T., die in dezen wa gen achter de deur stond, zoodanige klap van de deur kreeg, dat zij een bloedende en diepe snij wond boven het rechteroog opliep. Door een tweetal leden van de R.K. E. H. B. O. werd de eerste hulp verleend. VALKENBURG. Burgerwacht. Wedstrijd: 20 schutters: le prijs M. P. van Stijn 91 punten, 2e pr. P. G. van Stijn 89 punten, 3e prijs P. Kort 88 punten, 4e prijs W. Russenburg 85 pun ten, 5e prijs Joh. v. d. Meij 84 punten; 6e prijs Adr. de Roodé 83 punten, 7e prijs H. Raversbergen 83 punten, 8e prijs H. v. d. Nagel 81 punten. Na den wedstrijd was het schieten om den wisselbeker. Gewonnen door P. Noort met 47 punten. De rozenprijs won P. Kort met 5 rozen van de 10. 't Was een buitengewoon geanimeerde wedstrijd. Na afloop werden de prijzen uit gereikt ten huize van den voorzitter M. H. van Stijn, die hierbij eenige toepasse lijke woorden sprak. Vanavond zal het muziekkorps van Tie- leman en Dros uit Leiden den avond op luisteren. 't Belooft een gezellige avond te worden. VOORSCHOTEN. Een 40-jarig jubileum. De heer M. Verhoog alhier herdacht heden den dag, dat hij vóór 40 jaar in dienst kwam aan de Zilverfabriek alhier. Op 13 September 1897 als Jongen van 16 jaar is hij op de fa briek gekomen in de afdeeling pletterij, in welke afdeeling hij nog steedes werk zaam is. Namens de directie werd de jubi laris te zijnen huize gecomplimenteerd door den bedrijfsleider, den heer Waldheir, die den jubilaris een zilveren plaquet aan bood met het opschrift: „Aftn Martinus Verhoog, trouw medewerker 18971937". De jubilaris heeft steeds actief deelgeno men aan het vereen igingswerk op de fa briek o.a. is hij voorzitter van het pen sioenfonds en bestuurslid van het werkloo- zencomité en is bij zijn mede-arbeiders een geziene figuur. Velen toonden dan ook op dezen dag hun belangstelling. Mond- en Klauwzeer. Bij den land bouwers A. C. van Vliet, A. van Leeuwen, wed. M. de Graaf en M. v. d. Valk is on der het vee het mond- en klauwzeer uit gebroken. WASSENAAR. DE VOLKSBOND IN 'T ZILVER. Viering van het Jubileum. Na een triduum, geleid door Pater Lub bers, en gehouden in de Parochiekerk „St. Willibrordus", had j.l. Zondag de viering plaats van het zilveren jubilé van de afd. Wassenaar van den R. K. Volksbond. De dag werd ingezet met een H. Mis in de Parochiekerk „St. Willibrordus", opge dragen door den Geestelijk Adviseur, kape laan C. Tijssen, onder welke H. Mis een al gemeene H. Communie werd gehouden. Hierna vereenigde men zich in het R. K. Vereenigingsgebouw aan een gemeenschap pelijk ontbijt, waaraan door ongeveer 250 personen werd deelgenomen. Kapelaan Tijssen bracht tijdens dit ont bijt dank aan God voor de in de afgeloopen 25 jaar ontvangen zegen, waarna hij de af deeling, bestuur en leden, feliciteerde. Spr. riep alle/ medewerking ook voor de toe komst in, opdat nog rijker vruchten ver kregen zouden worden en God nog beter gediend zou worden, hetgeen het eerste doel blijft van den Volksbond. De voorzitter, de heer S. van Ryn, dank te voor de felicitatie, waarna hy in een paar groote trekken het verleden liet pas- seeren, daarbij bijzonder huldigend den heer G. A. van Leijenhorst voor hetgeen deze in aller belang en bijzonder voor de R. K. Werkloozen had gedaan. Des avonds te 7.30 uur had in het R. K. Vereenigingsgebouw een feestelijke bijeen komst plaats, waarbij tal van Geestelijken en ook talrijke deputaties van R. K. Ver- eenigingen aanwezig waren. Bloemstukken waren gezonden door de Hanze, R. K. Vrou wenbond, Voetbalvereen. Blauw Zwart, Wit-Gele Kruis, Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", R. K. Transportarb. Bond „St. Bonefacius", Prop. club „St. Paulus" en Damclub „St. Willibrordus". Schriftelijke felicitaties waren ingezonden door den Zeereerw. Heer Pastoor Meijsing, wethou der Mr. van Moorsel, afd. Lisse v. d. R. K. Volksbond, Coöp. „Onderling Belang", afd. Wassenaar van den L.T.B. en R. K. Trans portarb. Bond. Na opening met den Chr. groet heette de voorzitter, de heer S. van Rijn, allen wel kom, waarbij hij zich bijzonder wendde tot Pastoor C. Tholenaar, die de afd. heeft hel pen oprichten en nu het zilveren jupilé be leeft. Ten slotte feliciteerde dagvoorzitter allen die 25 jaar lid zijn. De Districtsbestuurder, de heer J. W. v. d. Akker, bracht de gelukwenschen over van het Centraal Bestuur en hield een korte begeesterende rede waarin hij opwekte te blijven meewerken om de hooge idealen van een katholiek gericht sociaal leven te helpen verwezenlijken. Hulde en dank-telegrammen werden ver zonden aan Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem, het Hoofdbestuur van het R. K. Werkliedenverbond en den heer Jan Smit te Amsterdam. Nadat de Geestelijk Adviseur aan den heer v. Rijn dank en hulde had gebracht voor diens werken voor de afdeeling, wer den aan 33 leden diploma's uitgereikt voor hun 25-jarig lidmaatschap. Kapelaan J. Blankers bracht de geluk wenschen over van de St. Josephgezellen- vereeniging, waarbij hij den wensch uitte van een innig contact tusschen den Volks bond en de St. Josephgezellenvereen. Het Xylophoonensemble „The Jolly Boys" uit den Haag traden met een 8-tal muziek nummers op, terwijl de tooneelclub van de afd een uitnemende vertolking gaf van het tooneelspel „De mensch wikt" in 3 bedrij ven, van Jac. Braun. Het is een uitmuntend geslaagde feest viering geweest, die' ongetwijfeld nog lang in aller herinnering zal blijven. Mond- en klauwzeer. Ook in onze ge meente doet zich een geval van mond- en klauwzeer voor onder het vee van den land bouwer R. aan de Raaphorstlaan. ZOETERMEER. Verkeersveiligheid van vrachtauto's. Vrijdag van de volgende week komt een auto in Zoetermeer, teneinde de vrachtauto's te controleeren op ver keersveiligheid en bedrijfszekerheid. Werken de remmen goed? Zijn de lichten volgens de eischen van de Motor en Rij wiel wetgeving? Is het stuur goed in orde? Zijn er geen gebreken aan raam of veeren? Het is een nieuw denkbeeld van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, dat deze uitgewerkt heeft in samenwerking met het Wetenschappelijk Bedrijfsauto-In stituut naar het voorbeeld van een automo- bilistenvereeniging in Frankrijk, die een wagen op den weg gebracht had met het doel de auto's te onderzoeken aan remmen, stuur. enz. en waarbij gebleken was, dat niet minder dan 75% niet beantwoordde aan de eischen van de wet. De auto door den B.B.N. voor dit doel op den weg gebracht in samenwerking met het W.B.I. bevat ver schillende apparaten voor deze controle en komt Vrijdag, 17 September a.s. 's morgens VToeg in Zoetermeer, Leidschewallen naby aannemers Gebrs. Smits. Ieder, die met een of meerdere vracht auto's daar komt, zal zijn wagens kunnen laten onderzoeken tegen het luttele be drag van 1.75 voor het eerste onderzoek, en 1.40 voor het tweede. Aan de eigenaars van deze auto's wordt binnen enkele dagen toegezonden een offi cieel rapport samengesteld volgens de reg lementen van het wereld-bekende bureau Veritas in Parijs, bekend door zijn maat regelen ter verhooging van verkeersveilig heid ter zee, welk bureau sinds eenige jaren ook een reglement heeft voor verkeersvei ligheid te land, welk reglement het W.B.I. het recht heeft voor ons land toe te pas sen. Het groote voordeel van een dergelijk rapport is, dat hiermede eventueel de po litie kan worden getoond, welke groote waarde de eigenaar hecht aan verkeers veiligheid van zijn materieel, wanneer zyn wagen zou worden aangehouden. Het is een origineel idéé, dat bij de auto riteiten alreeds in goede aarde is gevallen en het is te hopen, dat vele wagens op de bovenvermelde plaats aanwezig zullen zijn, om voor dit luttel bedrag van dezen bijzon deren dienst gebruik te maken. De contróle- wagen zal zijn tocht vervolgen door alle districten in Nederland, om op markt plaatsen en overal, waar bedrijfsautohou ders te zamen komen, de wagens te con troleeren op verkeersveiligheid en bedrijfs zekerheid. De B.B.N. wil zorgen, dat het goederen vervoer langs den weg verkeersveilig is. Feestelijkheden in Stompwijk en Veur Onder buitengewone blijken van belangstelling heeft den Edelachtb. heer W. Keijzer, burgemeester van de gemeenten Stompwijk en Veur gisteren zijn zilveren ambsjubileum als burgemeester gevierd. Kerkelijke viering. Des morgens om 9 uur werd in de Pa rochiekerk te Leidschendam een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen door den zeereerw. heer Pastoor Kammers, die hierbij werd geassisteerd door de beide ka pelaans der parocliie, de weleerw. heeren Wentholt en v. Niekerk. Het altaar was voor deze plechtigheid keurig met groen en bloemen versierd. Bij deze H. Mis waren o.m. aanwezig wet houders en raadsleden van Stompwijk en Veur, het geheele secretarie-personeel, Rijks- en Gemeentepolitie en Kon. Mare chaussees, directeur, ambtenaren en perso neel van de Lichtbedrijven. De hoofden van R.K. en OX. Scholen; Kerk- en Armbe stuur, de zeereerw. heer Knots, oud-kape laan der Parochie, notaris Bijvoet van Berg- hem; afgevaardigden van alle organisaties en vereenigingen, enz. Door het Zangkoor werd onder leiding van zijn dirigent op zeer verdienstelijke wijze gezongen de driestemmige Mis van Perosi, terwijl voor de H. Mis werd gezon gen het Veni Creator van Eppink en na de H. Mis het Haec Dies van Giesen. Zeer vele inwoners vulden verder het Kerkgebouw. Een raadsvergadering in het Kafch. vereenigingsgebouw. Des namiddags te 5.30 uur had in het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan te Veur een buitengewone Raadsvergade ring plaats. Onder de zeer vele aanwezigen merkten wij o.m. op naast de wethouders en de leden van den Raad van beide ge meenten, Pastoor Kammers en Pastoor Floor van Stompwijk, ds. Vermet, het ge heele secretarie-personeel, directeur, amb tenaren en personeel der Lichtbedrijven en werklieden der gemeenten, de heer Geele van het Verificatiebureau van Ned. Ge meenten, de directeur van het openbaar slachthuis te Den Haag, de directeur van het Gasbedrijf Ryswyk, het dagelijksch Be stuur van de Landstormcommissie, de bur gemeesters van Voorburg, Wassenaar, Voor schoten, Nootdorp, Katwijk, Pijnacker, Bleijswyk, Berkel en Roodenrijs, Udenhout, Uitgeest en van Spanbroek en Opmeer, de edelachtb. heer H. Keijzer, een neef van den jubilaris. De secretarissen van Zoeter meer, Voorburg en andere gemeenten, No- tais Goossens, Generaal Zeeman, Res. Luit. Boots, Kapitein Bologne en verder vele hooge militaire autoriteiten. De districts schoolarts, notaris Bijvoet van Berghem en Schellekens van Schaik, enz., enz., enz. De burgemeester werk- en ambtloos. Om pl.m. 5.45 uur opende de voorzitter, wethouder Van Wijk, in de prachtig ver sierde Patronaatszaal de buitengewone openbare raadsvergadering met het gebrui kelijke gebed en verzocht de twee oudste raadsleden van Stompwijk en Veur, de heeren Vink en Blokland den jubilaris bin nen te leiden. Nadat deze heeren zich van hun taak hebben gekweten en aan mevrouw Keijzer bloemen zijn aangeboden, nam de voorzit ter het woord. Spreker uitte zyn vreugde over het feit op deze feestelijken dag in deze buitengewone gecombineerde vergade ring den jubilaris hartelijk welkom te mo gen heeten. Het zal onnoodig zijn, aldus spreker, u in te lichten, waarom hij, die gewoonlijk deze vergaderingen voorzit, thans, als ware hij ambteloos burger, werkloos in ons midden ter neerzit. Vandaag is het feest in Stomp wijk en Veur, want de eerste burger dezer gemeenten herdenkt den dag, dat hij voor 25 jaren door Hare Majesteit werd geroe pen tot het gewichtig ambt van burgemees ter en wij allen hebben ons opgemaakt om in deze plechtige vergadering dit feit dank baar en met vreugde te herdenken. Mijn heer de Burgemeester, wanneer ik nu in mijn kwaliteit als waarnemend voorzitter van deze vergadering namens de raden en de burgerij het woord tot u richt, dan moge ik in de allereerste plaats mijn groote blijd schap uitspreken over het besluit van u en mevrouw om op dezen dag in ons midden te willen vertoeven ten einde ons in de gelegenheid te stellen u te huldigen en onzen diepgevoelden dank uit te spreken voor al het goede, dat in uw persoon aan onze gemeenten werd geschonken en voor de voortreffelijke wijze, waarop door u de beraadslagingen in de vergaderingen van de raden en colleges steeds werden geleid. Wie eenigszins bekend is met het karak ter van het Burgemeesters-ambt, die weet ook, dat het optreden van hem voor het wel en weer eener gemeente van vérstrek kende beteekenis kan zyn. Inzonderheid in dagen van moeite en zorg komt aan het licht, of de burgemees ter, daar waar hy gesteld is, de rechte man op de recht plaats is. Spr. schetst in het kort de beteekenis van het burgemeesters-ambt om dan te zeg gen, dat het een eere is op dezen dag als raden en als ingezetenen te mogen getui gen, dat door de voortreffelijke en even wichtige wijze, waarop door den heer Keij zer het ambt van burgemeester is vervuld, onze gemeenten voor ernstige conflicten zyn bewaard gebleven. Een belofte die vervuld werd. Bij de aanvaarding van uw ambt in deze gemeenten mochten wij de verzekering van u ontvangen, dat al uw kracht en werklust dienstbaar zouden worden gemaakt ter be hartiging van de belangen dezer gemeen ten en het stemt ons tot vreugde u de ver zekering te mogen geven van onze innige overtuiging, dat u in de volvoering van uw voornemen zijt geslaagd. Welk een reeks van verbeteringen kwa men onder uw bestuur tot stand! Spreker schetst in het kort wat Burge meester Keijzer deed en wat hij was voor allen om ten slotte de hoop uit te spreken, dat het hem door de genade Gods gegeven moge worden nog vele jaren in goeden wel stand en met vreugde het ambt van burge meester te vervullen, waarbij de verzeke ring wordt gegeven van aller volledige steun en bijstand. Vervolgens wendt spreker zich tot me vrouw Keijzer, wien hy dank en hulde brengt voor de offers ook door haar ge bracht in het belang der gemeenten. Ik mag niet eindigen, aldus spreker, zonder nog even te hebben stilgestaan bij twee perso nen, die wij zoo gaarne in ons midden had- derd werden, n.l. de heer van Delft, onze den gezien, maar die door ziekte verhin- heer Weerdenburg, oud-wethouder der ge- hooggeachte gemeente-secretaris, en den meente Veur. Ik houd mij verzekerd van uw aller instemming, indien ik van deze plaats de hartelijke wensch uitspreek voot- beider volledig herstel. Moge de prettige en vruchtbare samenwerking tusschen u, mijnheer de Burgemeester en onzen Secre taris tot heil van onze gemeenten nog be stendigd blijven tot in lengte van jaren. Aanbieding van een geschenk. Ten slotte rest mij nog de uitvoering van een opdracht, waaraan ik met vreugde

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7