ZENUW HOOFDPIJNPOEDERS MGEVING ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 f. MO PER DOOS VAN 25 STUKS DIR.: E. M. BRASKAMP - Apotheker KATWIJK. Cijferen. Dit seizoen zijn reeds 10.000 duinkaarten afgegeven. De Oudheidskamer werd door 3800 betalende personen bezocht en het getal badgasten bedroeg dit badsei zoen 14800, een record. Geboren: Gerrit, z. v. M. de Jong en R. Egberts Dirk Arie, z. v. W. v. d. Oever en M. van Dijk Alida, d. v. J. Dijk huizen en A. v. d. Plas Adrianus, z. v. C Zuyderduin en L. Plug Leintje, d. v. A. Marei en G. van Dijk Pieter, z. v. M. Souverein en G v. d. Niet Gijsbert, z. v. G. Guyt en E. v. Duyn Maria Cornelia, d. v. W. A. v. Leeuwen en P. M. v. Mourik. Overleden: Maartje Aandewiel 65 j. Ondertrouwd: H. W. Marcelis en M. v. d. Plas P. Ouwehand en A. Vlie land F. B. Plazier en A. A. van Duyn. Getrouwd: Z. Retel en H. Hofman. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dammen. De R. K. Damclub „Steeds Hooger" houdt a.s. Donderdagavond een bij eenkomst voor leden en belangstellenden in het Parochiehuis. Bij die gelegenheid zal een 1ste en zoo mogelijk een 2de tiental gevormd worden om deel te nemen aan de competitie van de afd. Leiden en Omstr. van den Ned. R. K. Dambond. Ook zullen dien avond tegenwoordig zijn de heeren Bekker en Geerling van de Leidsche Dam club „Gez. Samenzijn" voor het geven van inlichtingen en demonstraties. TER-AAR. Kindsheidfcest. Onder een donkeren hemel, dreigende regenwolken werd dit jaar het feest gvierd van het genootschap van de Kindsheid, wat voor de kinderen altijd een mooie dag beteekent en voor de Missie een propaganda. Het feest werd aangevangen met een plechtige H. Mis, gecelebreerd door den Pastoor. Na het Evangelie richtte de Herder zich tot de kinderen om in hun harten de missiege dachten te verlevendigen. Deze dag hoe mooi ook was niet het doel van de H. Kindsheid, neen dit lag hooger omdat het is de kinderen op hun wijze te laten mee werken aan de uitbreiding van het ge loof onder de heidenen. Gebed en offer, dit zijn de twee machtige middelen om de missie te helpen. Het gebed, om Gods ze gen te vragen over het groote zielewerk en het offertje om het de Missionarissen mogelijk te maken, hun moeizaam werk voort te zetten. Pastoor spoorde de klei nen krachtig aan, steeds een offertje te brengen. Na de H. Mis werd door een der meis jes de opdracht aan het Goddelijk Kind uitgesproken en door allen een liedje ge zongen. Op de speelplaats der school werd in korten tijd een kleurige optocht gefor meerd. Wij behoeven eigenlijk niet te ver melden, 't is nu eenmaal alle jaren zoo dat de stoet door het dorp met de groot ste belangstelling door de ouderen wordt gadegeslagen, 't Feit dat de muziekver- eeniging „Arti" steeds haar onmisbare medewerking verleent, is hieraan ook niet vreemd. Voor de kinderen blijft het altijd een aparte attractie, door familieleden „ontdekt" te worden. Nadat men op de speelplaats was terug gekeerd werden enkele foto's genomen. Ondertusschen was Pater Akerboom een kijkje komen nemen. Het Hoofd der school, de heer Robertz, verzamelde de kinderen en dankte namens hen den Pa ter voor zijn belangstelling. Maar hij wilde tevens de kleinen wijzen op het groote offer, dat deze Missionaris weldra gaat brengen door alles te verlaten en Jesus te gaan brengen aan de heidenen. Wanneer de Pater zal heengaan, kan hij er gerust op zijn, dat de plaatsgenooten hem niet zullen vergeten, doch door hun gebed hem helpen bij het moeilijke werk wat reeds lang daar wacht. Ook in ande re vorm zou de band blijven omdat de Pater beloofd had met de hoogste klas sen in briefwisseling te blijven. Tenslot te wenschte de heer Robertz den Pater toe, dat zijn arbeid door God rijk geze gend mocht worden. Voor deze woorden was de Pater zeer erkentelijk, eveneens voor het gebed dat hem beloofd werd en dit wilde hij nog eens benadrukken dat gebed is voor den Missionaris onmisbaar. Zielenarbeid toch is het werk van God. Doch bij de gebe den vroeg de Pater ook te willen voegen de offertjes van eigen zorgen, eigen moeilijkheden om deze aan God te wil len aanbieden voor hen die in verre lan den werken voor Hem. Toen knielden allen neer en de Pater gaf zijn priesterlijke zegen. De rest van de middag werd in vroo- lijke steming doorgebracht. De zelatricen hadden druk werk met de kinderen te tracteeren. Artii musiceerde onvermoeid. Tegen drie uur was het einde aange broken van deze mooie dag, een dag die weer in alle opzichten geslaagd mag hee- ten. Voor hen die daaraan gewerkt heb ben, is een woord van dank op z'n plaats. Cursus. Donderdagavond j.l. vergader de de Commissie Ontwikkelingscursussen voor Ter-Aar en Omstreken, onder presi dium van den heer C. de Bruyn, in de ver gaderzaal van Café G. D. Verhoef, Pape- veer, Ter-Aar. Na eenige besprekingen werd besloten den heer H. M. Verhulst, accountant, te Leiden voor het lesseizoen 19371938 we der te verzoeken eenige cursussen te leiden t.w. één speciaal voor den middenstand, waarbij rekening te houden met de eischen Vestigingswet 1937 en één in het bijzonder tetr. opleiding Land- en Tuinbouwboek- houden met aanverwante vakken. De commissie, voorzitter de heer de Bruyn, leden de heeren A Hydra, W. Heins, M. Mank, D. Hoogendijk, Th. Kroft en L. Hoogervorst, waarvan de beide laatste hee ren door verhindering niet aanwezig kon den zijn, besloot de cursussen te doen hou den te Langeraar en bij voldoende deel name ook aan de Kanaalzijde De algemeen Leider der cursussen zegde toe, dat hij zeker rekening zou houden met de wen- schen van de Ontwikkelings-Commissie en verklaarde zich bereid o.m. eenige lezingen te houden op nader te bepalen data. Voor aanmelding wordt verwezen naar de in dit nummer geplaatste advertentie. LEIDSCHENDAM. St. Joseph-Gezellen. Zondag te half 12 en na het Lof bijeenkomst en te 12 uur Paladynenvergadering. Maandag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 8 uur Maria-Congre- gaite, daarna bijeenkomst. Donderdag te 8 uur biljartclub ADO. Vrijdag te 7.30 uur tooneelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. STOMPWIJK—VEUR. ZangUulde. Bij het défilé dat Maandag 13 Sept. a.s. door de diverse vereenigin- gen zal worden gehouden bij gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum van bur gemeester Keijzer, zal tegelijkertijd door de meisjes van het R.-K Meisjespatronaat en door de Chr. Gemengde Zangvereeni- ging „Zanglust" aan den jubilaris een zang- hulde worden gebracht. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Voor Zondag a.s. zijn voor enkele elftalle wed strijden vastgesteld en het programma luidt: 12.30 uur AVV 3Wilhelmus 4; 2.30 uur AAV IGD A 2, terwijl om 1 uur AVV a te Pijnacker speelt tegen Oliveo a. Wij rekenen er op, dat alle AVV'ers hun best zullen doen en de AAV-kleuren zullen hoog houden. VOORHOUT. DE WONINGBOUWVEREENIGING „HERMAN BOERHAVE". De laatste vergadering. De laatste vergadering der woning- vereeniging „Herman Boerhave" welke werd gehouden in café „Boerhave" van den heer ac. Angevare, werd geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer A. W. Deutekom. Alle aanwezigen werden door hem ver welkomd. Het bestuur had maar één me- dedeeling en deze was, dat het de leden een voorstel aanbood, om over te gaan tot ontbinding der vereenigin, hetgeen op punt zeven der agenda als hoofdpunt was gesteld. Nu volgde het jaarverslag van den secr. Deze memoreerde, dat de laatste jaren door de vereeniging verliezen geleden wa ren, door welken oorzaak dan ook, en waar dan ook uit voortgevloeid. De ge meente had moeten bijspringen. Dit heeft dan ook het gevolg gehad, dat het ge meentebestuur en de raad hebben beslo ten om over te gaan tot overname van de bezittingen en schulden der vereeniging. Het bestuur der bouwvereeniging meent nu dan ook aan hare leden te moeten voorstellen, over te gaan tot liquidatie der vereeniging, waarover hedenavond een besluit zal moeten worden genomen. Ook werd de balans voorgelezen waaruit valt te constateeren, dat door de vereeni ging een verlies wordt geboekt van 9.510.24. Na nog eenige punten behan deld te hebben, werd het voorstel van het bestuur: Ontbinding der vereeniging 'er tafel gebracht, waarover een hoofdelijke stemming werd gehouden. Door 28 leden werd nu uitspraak gedaan, met als be sluit, dat 26 zich verklaarden te zijn, vóór ontbinding, terwijl twee blanco stemden. Hierna werd door den secr. de niet on prettige mededeeling gedaan, dat de aan- deelen, welke in de vereeniging waren opgenomen, zullen worden uitbetaald en wel nog dezen avond. Hiermede werd dan ook direct een aanvang gemaakt. Nu volgde de rondvraag. Daar geen der leden iets meer te vragen had, vroeg de heer P. L. v. d. Hulst als vertegenwoor diger van B. en W. te dezer plaatse het woord. Spr. bracht in korte trekken een woord van dank aan het bestuur der ver eeniging voor de bereidwillige medewer king in deze zaak. De voorzitter de heer A. W. Deutekom nam hierna het woord en achtte het als zijn taak als laatste, nog een dankwoord te moeten brengen in de eerste plaats aan zijn medebestuursleden en ten tweede óók aan de leden esn woord van dank te brengen voor al hetgeen c^oor hen aan de vereeniging werd gedaan. In bijzonder heid bracht hij een woord van de be stuursleden B. v. d. Lubbe en J. v. Kam pen, die vanaf de oprichting der vereeni ging als bestuurslid hun beste krachten hadden geschonken. Verschillende ande re personen o.a. de beide oud-voorzitters hadden een woord van dank in ontvangst te nemen. Hierna werd deze laatste vergadering der woningbouwvereniging „Herman Boerhave" gesloten. De vereeniging da teerde vanaf het jaar 1923). Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER-AAR, 10 Sept. Nu wij uit de dagbladen hebben kunnen vernemen, dat de tweede voor- schotuitkeering is afgekomen, ten be drage van bijna 11/2 millioen gul den, zullen wij de twee voor-produc ten waarvan er maar één voor toe slag momenteel in aanmerking komt. eens nader onder de loupe nemen. Er zijn totaal geleverd 26723 zak peu len tegen een middenprijs van ƒ1.04, vo rig jaar 37476 zak tegen 082, dus al is de gemiddelde prijs iets hooger, het totaal bedrag blijft ruim drie duizend gulden be neden vorig jaar. Doperwten zijn dit jaar aangevoerd 53979 zak tegen een midden- "prijs van 1.21, vorig jaar 77366 zak a 0.73, hier is het totaal bedrag negen dui zend gulden hooger dan vorig jaar. Nu nemen wij de steunbedragen van vorig jaar nog er bij wat voor de peulen betee- kende 31 cent per zak en doperwten het zelfde bedrag, in totaal over beide pro ducten 34 duizend gulden. De cijfers wijzen toch duide- delijk uit, immers in totaal 37 duizend zak minder dan vo rig jaar, dat hi er van mis- oogst spr ake is. En welke steun zal gegeven worden? Het begint met 5 1/2 cent per zak op de peu len, gedurende het tijdvak van 7 tot 20 Ju ni, ruim de helft komt dus alleen maar in aanmerking. Van doperwten wordt niet eens gesproken. Wanneer de Regeering blijft afgaan op de middenprijs, welke inderdaad iets hooger ligt dan vorig jaar, doch ontstaan is door de belangrijk minde re aanvoeren, ziet het er met de steun- uitkeeringen allesbehalve rooskleurig uit. Zij kunnen toch zien tot welke scheeve verhoudingen dat leidt, want op slot ontvangt de tuinder, wiens be- drijfsuitgaven beduidend hooger zijn dan voorheen, veel minder. Het is zaak dat bevoegde instanties deze toestand eens serieus behandelen, daarbij vooral lettende op de Veenstreek. Overstappende naar ons wekelijksch overzicht kan men niet zeggen dat er eenige verbetering valt waar te nemen in den groentenwereld neen, het gaat er met sommige producten nog lusteloos aan toe. De snijboonen van de koude grond zijn verdwenen, hebben plaats gemaakt voor de kas-snijboonen, welke aanvoer da gelijks begint toe te nemen. In het begin van de week was de handel naar omstan digheden behoorlijk, zij gingen ten minste in een oploopende markt van de hand. Woensdag bleef zij de prijs handhaven van 1.802.25, doch vandaag zette zij al flauw in en zakte op slot naar de 1.75. Het stek varieert van ƒ0.701.20. De Witte Pronkboonen mogen we nog rangschikken onder een van de hoofd producten, alhoewel de aanvoer niet meer het peil kon halen van vorige weken, maar de kwaliteit blijft mooi. Jammer, dat de interesse van de fabrieken steeds min der gaat worden met als gevolg daling van prijzen tot zoo rond het minimum van twintig cent. De markt blijft dit product traag afnemen, waarbij volledigheidshal ve dient opgemerkt te worden dat pronk boonen overal geteeld zijn. Het enkele zakje Stokprinsesse- b o one n ontketent vaak een felle aan val op de klok zulks als gevolg dat de wijzer een daalder en soms hooger blijft stilstaan. Dikke Prinsen de lezer begrijpe deze term worden meegenomen tegen vijftig tot tachtig cent per zak. De dubbele stam- boonen brengen geweldige prijsverschil len te weeg, voortvloeiende uit de kwali teit. Zij verdwijnen wel eens voor zestig cent, maar ook kunnen zij de weelde heel best veroorloven om 1.20 te ontvangen. Spekboonen is gebeurd, de paar zakjes die worden aangevoerd brengen veertig tot zestig cent op. Peulen het product wat zich leent voor groote afwijkingen in kwa liteit, hebben geen prijsveranderingen te weeg gebracht, prijs ƒ0.601.80. Met de au g u rr k e n kan gezegd wor den dat deze campagne achter den rug is, vooral nu het weer danig aan het verslech teren is. Het zonnetje heeft de laatste paar weken gezorgd, dat de laatste vruchten nog goed werden, zij het dan meestal stip pel. De werkzaamheden aan de statistiek zijn niet zoover gevorderd, dat wij thans enkele cijfers geven, wel zal het finan- cieele cijfer iets hooger komen dan vorig jaar. De handel voor de kleine soorten met name fijn en fijnbasterd raakt eveneens op het eind, wijl de kwaliteit zwak is. Het fijn neemt de zouterij mee tegen f 1.40 tot ƒ2.40, Fijnbasterd ƒ0.801.35. Basterd 0.801.02. Voor het grof bestond Dins dag, ondanks het geringe kwantum wat wij hadden aan te bieden n.l. ruim twee hon derd balen, eenige vraag voor Duitschldnd. Het werd opgedrukt op 1.04, Vrijdag slechts 0.650.82, met een aanvoer van 90 baaltjes. Het stippel bleef meest onver koopbaar, althans twee derde van de to tale aanvoer, fijnstippel vond wel afne mers tegen den minimumprijs 0.30. Kom kommers ruim twintig cent. Ariveerende bij den groentenhandel be ginnen wij met de bloemkool, het ar tikel wat ons niet in de steek heeft gela ten, doch waarvoor een tamelijke prijs werd gegeven. Hagelwit en vast, dit zijn de kenmerkende eigenschappen. Voor de groote kooien werd besteed van negen tot dertien cent, iets minder vier tot zeven cent. In de s 1 a h a n d e 1 blijft het sukkelen, tenminste in het voor van de week. Toen moesten het reuze-kroppen zijn wilden zij de gulden halen, waaruit volgt dat een be hoorlijke krop niet te verknopen was Woensdag was de stemming nog gedruk- ter, doch vandaag toonde de handelaar zich niet ongenegen om tot de daalder toe te gaan, mits de sla gen rand bevatte. A n d ij v i e zette Maandag niet bepaald slecht in, n.l. van 13 tot 23 cent per kist, maar dit bleek van korten duur te zijn, want in het laatst van de week moest ge trokken worden om de vijftien cent te ha len. Was de struik niet bijzonder geel, dan bleef het onverkocht. De komkommers 'gaan zoetjes aan van het tooneel verdwijnen en sporadisch ko men partijen naar voren die niet aange tast zijn door vuur. De gebreken in aanmer king genomen is de prijs niet veel slechter dan vorige week, 1.503. Een verbetering in den tomatenhandel is helaas nog niet te bespeuren. De meeste mooie partijen passeeren de klok voor twee gulden tot 2.40. Gelukkig blyft de fa briek meedoen, anders bleef het grootste kwantum onverkocht, dit zagen wij Woensdag. Spinazie komt er meer in, waar mo gelijk de kwaliteit niet vreemd aan is. Zij varieert van 15 tot 26 ct. per kist van 4 K.G. Postelein brengt iets meer leven in de zaak, althans is zij de minimumprijs ge passeerd. Noteering 2.303.20. Bospeen ging Vrijdag niet zoo vlug als weleer. Het moesten goede bossen zijn wil de de wijzer stoppen op vijf gulden, Breek- peen ƒ.090290. Het najaarsproduct Uien komt geleidelijk een plaats innemen, prijs 1.902.40. Kroten 1.501.70, roode kool 2, Savoye 12.60, lekkere bosjes radijs vinden aftrek tegen 1 de honderd bos. Zuring per kist 6 tot 10 cent. De soepgroente blijft een slechte prijs noteering geven. Seldery 0.300.70. Pe terselie 0.300.60. In de fruitafdeeling, welke uitsluitend bestaat uit de meloenen, is geen groote prjjsverandering ingetreden, integendeel. De grootste gaan weg voor 1316 vt., klei nere 410 cent. Van de rest geen nieuws. In afwachting! De Veensche veiling deze week ROELOFARENDSVEEN. 10 Sept. Het enkele zakje grof, dat we nog had- verandering in den handel gebracht, al thans niet voor onze producten. Wanneer wij deze week nog een flink kwantum Au gurken hadden kunnen veilien, dan was er wel kans geweest op goede prij zen, daar van Duitsche zijde momenteel nog veel vraag komt naar grof. Maar wij hebben het al meer gezegd: het is mos terd na den maaltijd; want wat wij deze dagen nog van dit artikel hadden aan te bieden, was zoo miniem, dat het voor den exporteur niet de moeite waard was. Het enkele zakje grof dat we nog had den, werd gekocht voor de binmenland- sche markt voor een prijsje van 65 ct. en Vrijdag voor slechts 50 ct. Het stippel, waarvan wij deze week ook zoo goed als de laatste hebben gehad, belef nog steeds kort aan den minimumprijs, 13 ct. per zak. De Snijboonen, waarvan de aanvoer bijna niet meer het vermelden waard is, stegen in het begin van de week flink in prijs; het enkele zakje wat we nog hadden aan te bieden ging toen weer tot 1.00 en hooger. Vrijdag daarente gen was het alweer veel minder; dezelf de kwaliteit, welke de eerste dagen ƒ1.00 opbrachten, daalde weer tot 75 ct. Even zoo wais het gesteld met de kasboonen. Maandag noteerden we hiervoor 1.55 tot 1.90, Woensdag van 2.00 tot ƒ2.15 en Vrijdag was onze hoogste noteering slechts 1.80, zeer schommelend dus, maar geenszins bevredigend. Hetzelfde kan gezegd worden van de sla. Hiervoor was in de afgeloopen week ook weinig interesse, een groote aanvoer, maar weinig kooplust. Maandag en Vrij dag, toen we een aanvoer hadden van bijna 3000. kist per dag, zat er heelemaal geen gang in. De allerbeste kwaliteit kwam niet hooger dan 1.20, maar vele partijen bleven onder de gulden; 60 en 70 ct. was schering en inslag, en wat iets minder was van kwaliteit kon geen ge nade vinden, beide dagen draaiden 500 kisten door, en vonden hun weg naar de vernietiging. Woensdag toen de aanvoer belangrijk minder was, scheen ook de handel weer iets vlugger. De px'ijzen waren nog wel aan de lage kant en varieerden van 60 ct. tot 1.40, maar het ging even vlug ger weg. Slechts een paar partijtjes van mindere kwaliteit konden geen kooper vinden. Globaal genomen moeten we echter bekennen, dat ook de slahandel in deze afgeloopen week zeer traag was. De Meloenen konnen nog steedfs in flinke partijen ter veiling, doch het ge wone „maartje" komt er weer bij: de prijzen blijven nog steedis onveranderd, d.w.z. veel te laag. Alleen Woensdag scheen het iets williger te zijn. Wij no teerden toen voor de allerbeste 18 ct. en meerdere partijtjes brachten het tot 13 en 14 cent. Maar over het algemeen is 12 en 13 ct. wel het uiterste; terwijl er zeer veel weggaan voor de minimumprijs, of in 't geheel geen kooper kunnen vinden. Met de T o m a te n blijft het ook nog allerdroevigst gesteld. De A en B- tomaten vinden hun weg nog naar de binnenlandsche markt, voor 50 en 55 ct. per bak, doch de C en CC soorten waren weer steeds aangewezen voor de vernie tiging. En zoo hebben we dan weer een schema gegeven van het verloop der vei ling deze week, wat evenals alle voor gaande, weer niet veel bevredigend be vat. Laten we hopen dat, wanneer straks onze kas-tomaten komen, en in Novem ber de najaarssla, ook'de handel zich zoo zal ontwikkelen op gebied van export, dart we nog eens een opgewekter toon kunnen laten hooren. HOOGMADE. Cursus. Zooals reeds eerder gemeld, is de afdeeling van den L.T.B. voornemens in den a.s. winter een landbouwcursus te hou den voor leerlingen van 15 jaar en ouder. Aangezien dit onderwijs ten zeerste in het belang is van de betrokkenen zal de ge legenheid worden opengesteld zich hier voor op te geven. De cursussen zullen met 1 October a,s. een aanvang nemen. Een daartoe gevormde commissie, waar in o.a. zitting heeft de voorzitter van den L.T.B., zal zich met de organisatie van den cursus belasten. In het gemeentelij k vereenigingslokaal zal a.s. Donderdag om 8 uur (n.t.) gelegen heid bestaan zich te doen inschrijven. In hoeverre het streven van den L.T.B. om den jongeren meer theoretische kennis bij te brengen zal worden op prijs gesteld, zal uit de deelname moeten blijken. Boskoopsche bloemen BOSKOOP, 10 Sept. 1937 In de afgeloopen week is het eerste bloe- menboelhuis (d.i. publieke verkooping op de kweekerij) gehouden. Hoewel de opbrengt niet tegen viel en beduidend beter was dan de laatste jaren, was het nog geen loonende opbrengst. Sommige artikelen, vooral de jongere planten werden aardig betaald, maar de grootere planten werden bepaald slecht be taald. Wij zijn van meening dat wij het laagste punt nu wel gehad hebben, het is trouwens voor Boskoop hoog tijd dat er een bedui dende verbetering komt. Dinsdag a.s. zal de eerste plantenbeurs van dit seizoen gehouden worden. De bloemenhandel heeft deze week een gunstig verloop gehad en zijn wij niet te leur gesteld nu de vacantietijd afgeloo pen is. Het sortiment tros-Chrysant hen is uitge breid met de soörten Shirley Pride, lila rose grootbl., Hortulanus Fieth, geel, Hilgers Bronz, mooi brons. Phoenix, bruin, Gold- vlinder, goudgeel, September Yellow, geel, Juliana, brons geel, en Primrose, zacht geel. De beste September White werden be taald met 6 ct. p. tak, terwijl de bossen Tros-Chrysanthen werden afgedrukt voor 615 ct. per bos. De grootbloemige Chrysanthen werden nog spaarzaam aangevoerd en in geen mooie kwaliteit, de hoogste prijs was voor Pul ling 9 ct. per stuk, terwijl de Rayonanthe in rose, wit, geel, brons en lila werden af gedrukt voor 47 ct. per stuk. Ook zagen wij aan de veiling Erica vuig. H. E. Beale een prachtige rose Erica welke werden verkocht voor 2833 ct. per stuk wat geen slechte prijs is. De rozenvoorraad was niet groot en wer den graag gekocht, zoodat hiervan niet veel doorgedraaid is. De Physalis Franchetti (Chineesche lam- pionplant) werden ook weer in grootere partijen aangevoerd en deden de laagste 20 ct. per bos. De Clematis Pr. Hendrik noteerde als hoogste prijs 10 ct. per stuk en de Clem. Mevr. Ie Coultre 16 ct. per stuk. De Clematis Durandi werden in groote partyen aangevoerd en beter verkocht dan- de vorige week, zoo liep Vrijdag de prijs op tot 26 ct. per bos. Hier volgen de hoogste prijzen op de hoofddagen: Rozen 6 8 10 Pechtold 29 29 40 Wendland 23 29 25 Hadley 24 22 21 Claudius Perne* 15 17 13 Briarclif 28 26 24 Butterfly 15 18 17 Steward 12 17 15 Wilh. Kordes 21 22 21 Mme Jules Bouché 14 17 12 Rosalandia 26 21 18 Florex 30 28 33 Byou 20 36 Juliana 14 16 Chas. B. Kilham 17 10 10 Edith Helen •20 21 23 Aug. Noack 12 15 14 Else Poulsen 31 33 35 Gloria Mundi 29 28 23 Ellen Poulsen 12 15 16 Paul Grampel 20 23 21 Rosa Mundi 24 35 50 Mevr. v. Straat en van Nes 12 26 14 Ingar Ohlson 18 18 16 Queen Mary 12 25 23 Vierlanden 22 25 23 Pink Perfection 16 24 Chrysanten, grootbloemig 80 90 80 Idem, tros 40 60 40 Dahlia's 6 6 5 Asalepia 6 6 7 Aierblad 22 20 17 Ligustrum 22 10 14 Fritona 6 Physalis Franchettii 10 9 20 Gerbera 20 Clematis Durandii 18 23 26 Clematis Prins Hendrik 100 100 90 Clematis The President 50 Clematis le Coultre 110 160 Cyclamen p. s* 38 26 Erica p. st. 29 33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7