ZEIENVERVOER RIJNSTREEK RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 PIJLTJESACTIE. Op Zondag 19 September a.s. al in het Bisdom Haarlem weer de Pijltjesdag voor het Jeugdwerk worden gehouden. Aan den ingang van onze kerken zullen na alle Heilige Missen de jongens van het Man nelijk Jeugdwerk en de meisjes van de Graal gereed staan, om eiken bezoeker en lke bezoekster een keurig speldje op te steken. En natuurlijk, de kerkgangers zul- elke bezoekster een keurig speldje op te dubbeltje daarvoor storten. Zij weten im mers, dat het eenvoudig zoo hoort. Immers, de Algemeene Kas van het Jeugdwerk is voor een deel van haar noodzakelijke uitgaven op de opbrengst van den pijltjesdag aangewezen, waarvoor ook de plaatselijke kas een zeker percen tage ontvai\gt. Inderdaad hangt de Jeugd beweging in ons Bisdom voor een deel van het slagen van deze Actie af. Iedere Ka tholiek zal zich hier dus verantwoordelijk voor voelen, hij zal de jeugd, die hem vraagt om een kleine bijdrage voor haar zaak, niet teleurstellen, daar deze zaak tenslotte ook zijn zaak is. Moge dus de Pijltjesactie, waarvoor de leden van het Mannelijk Jeugdwerk en van de Graal zich persoonlijk geven, bij de Burgerij den vollen weerklank vinden, waarop zij recht heeft. CONTINGENTEERING VAN PAPIER. Waarom? Ingediend is een wetsontwerp, waarbij wettelijke regeling wordt gegeven aan het kon. besluit van 26 Juni 1937, waarbij de contingenteering van papier en papierwa ren met ingang van 1 Juli 1937 voor het tijdvak van één jaar is verlengd. 's Ministers ambtsvoorganger heeft in de memorie van antwoord van 14 Mei 1937 uit voerig uiteengezet hoe de ontwikkeling van de Nederlandsche papierindustrie in het afgeloopen jaar is geweest. Ofschoon de daarin uitgesproken verwachting, als zou binnen afzienbaren tijd in de destijds be staande zeer groote vraag naar papier een kentering optreden, door de feiten is be vestigd, kan evenwel worden geconsta teerd, dat de toestand der papierindustrie over het algemeen bevredigend is. Dat de minister van meening is, dat het aanbeveling verdient dezen invoer beper kende maatregel opnieuw voor den duur van een jaar te verlengen, vindt dan ook niet in de eerste plaats zijn oorzaak in een bij opheffing te verwachten overmatigen invoer, doch in de aan een voortzetting ver bonden handelspolitieken belangen. De arti kelen, vallende onder deze contingenteering, behooren tot die, voor welke op grond van de Oslo-conventie voor bepaalde landen alle gevraagde invoervergunningen worden ver leend. Daar tot deze landen enkele behoo ren, welke tot de voornaamste leveranciers van papier op de Nederlandsche markt zijn te rekenen, bestaat er een ruime gelegen heid tot invoer. Derhalve zal de importhan- del van de voortzetting dezer contingentee ring weinig belemmering ondervinden. CONTINGENTEERING VAN RIJWIELEN ENZ. Wat er voor pleit. Ingediend is een wetsontwerp tot wette lijke regeling van het kon. besluit van 30 Juli 1937, waarbij de contingenteering van rijwielen, rijwielframes, electrische rij wiellantaarns en rijwiel-onderdeelen met ingang van 1 Augustus 1937 voor het tijd vak van 12 maanden is verlengd. De minister is op grond van de ervaring in de afgeloopen contingenteermgsperiode van oordeel, dat het gevaar van een over matigen invoer uit het buitenland nog aan wezig moet worden geacht. De onderha vige maatregel ten behoeve van de nog steeds in moeilijke omstandigheden verkee- rende Nederlandsche industrie van rijwie len en rijwielonderdeelen kan dan ook z.i. nog niet worden gemist. Het kwam den minister gewenscht voor de electrische rijwielachterlantaarns uit de groep „andere onderdeelen" te lichten en in een afzonderlijke contingenteeringsgroep onder te brengen. OE OEFENINGEN DER LICHTE BRIGADE EN DE LEGEROEFENINGEN. Zooals reeds is gemeld zullen van 16 tot en met 20 September a.s., onder leiding van den commandant der lichte brigade, kolonel H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, eigen oefeningen worden gehouden van deze brigade. Aan deze oefeningen nemen deel 4000 man en 1000 paarden. Van 21 tot en met 23 September worden de legeroefeningen 'gehouden, onder leiding van den commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J. G. b^ron van Voorst tot Voorst. De lichte brigade zal tijdens de legeroefe ningen versterkt worden met het 25e regi ment infanterie. Er zal in tegenstelling met verleden jaar geen bataljon infanterie op auto's aan de manoeuvres deelnemen. Aan de legeroefeningen nemen 15 a 16.000 man en 2000 paarden deel. Zoowel tijdens de oefeningen der lichte brigade als tijdens de legermanoeuvres zul len de navolgende buitenlandsche militaire attache's aanwezig zijn: luitenant-kolonel P J. Diepenrijk (België) generaal-majonr L. D. Freiherr Geyr von Schweppenburg en majoor Kitschmann (Duitschland), luite nant-kolonel D. K. Paris (Engeland), luite nant-kolonel C. E. H. Lespinasse Fonsegrive en kapitein R. A. M. Trutat (Frankrijk) en luitenant-kolonel G. Duca (Italië). Aan de buitenlandsche militaire attache's is toegevoegd kapitein van den generalen stal, J. G. M. van der'Plassche. van NIEUWKOOP OEGSTGE EST TELEFOON 2527 OPLEVING IN HET BOUWBEDRIJF. Ruim 42 millioen meer aanbesteed dan vorig jaar. Globale cijfers geen zuivere maatstaf. In het bouwbedrijf is in de eerste ze ven maanden van dit jaar voor een som van 42.602.688 meer aanbesteed dan over hetzelfde tijdvak van 1936. In totaal werd n.l. aanbesteed 93.675.000 (vorig jaar 51.062.935). Wanneer wij deze cijfers bezien, aldus zegt „De Aannemer", het orgaan van den Ned. Aannemerabond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland, zou men de conclusie kunnen trekken, dat er een zéér belangrijke werkvermeerdering in het bouwbedrijf is, doch dit is niet in die mate het geval, als uit de cijfers af geleid zou kunnen worden. Immers zegt het blad, de gewijzigde monetaire politiek heeft sedert September van het vorige jaar een belangrijke stijging van de mate- riaalprijzen doen ontsaan, welke in de bo venstaande cijfers is verdisconteerd. Bovendien dient er rekenjng mede ge houden te worden, dat daar werken bij zijn inbegrepen, waarvan misschien slechts een paar bedrijven profijt^zullen trekken, n.l. de aanbesteding van den Maastunnel 11.894.900.en die van den N.O.-pol der der Zuiderzee 12.268.000,Al blijft het een vaststaand feit, dat deze bei de groote werken gedurende een paar jaren werk aan enkele bedrijven zullen verschaffen, even waar is het, verklaart het orgaan, dat men deze werken niet ten volle mag rekenen bij het opmaken van de balans over den toestand in het bouw bedrijf in het algemeen. Maar, zélfs indien de 24.162.900. waarvoor deze twee werken zijn aange nomen.' geheel verwaarloosd zouden wor den, is er nog een vermeerdering van 42.602.688,— minus 24.162.900,— is 18.439.788,of ruim 36 pCt. Deze ver meerdering ligt blijkbaar voornamelijk bij den wegenbouw en minder bij den burgerlijken en utiliteitsbouw. Is het ons niet mogelijk, zegt „De Aan nemer", aan de hand van de vorenver- melde cyfers in procenten uit te drukken, hoe groot in de eerste zeven maanden van dit jaar de vermeerdering van werk in het bouwbedrijf is geweest, vergeleken bij 1936 mag in het algemeen wel worden aangenomen, dat er inderdaad een kleine vooruitgang te bespeuren valt, hetgeen o.m. ook af te leiden is uit de werkloos heidscijfers, hoewel vermindering der werkloosheid het blad niet een zuiveren maatstaf voor de verbetering van den be- drijftoestand acht want daarvoor, zegt het, is de concurrentie te groot en de liefde voor werkverschaffing in eigen be heer nog niet voldoende bedoeld". SCHILDERSPATROONS. Onder voorzitterschap van den heer W. C. van As wordt te Groningen de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van den Bond van Nederlandsche schilderspa troons. Behandeld werd het rapport van de ge zamenlijke hoofdbesturen van de schilders- j patroons-organisaties betreffende het aan vragen van de vestigingseischen voor het schildersbedrijf. Dit rapport werd breed voerig toegelicht door den secretaris, den heer L. de Groot te Rotterdam. De Bond van Nederlandsche schilderpatroons, de Ned. R. K. schilderpatroonsbond „St. Lu cas", de Ned. Chr. schilderspatroonsbond en de Friesche schildersvereeniging hebben overleg gepleegd en zijn gekomen tot de instelling van de voor te schrijven be- kwaamheidseischen, de noodige handels kennis en credietwaardigheid. De dagelij k- sche besturen zijn van meening, dat zij zich volledig kunnen aansluiten bij de publica ties van de Nederlandsche Middenstands- bank om over de geheele linie een crediet- waardigheidseisch te stellen van ongeveer 2000. Het rapport gaf aanleiding tot een ge animeerde bespreking, doch werd tenslotte bij acclamatie goedgekeurd, evenals de daarin neergelegde eischen voor de vesti ging. De secretaris werd gemachtigd onder de aandacht van den minister te brengen esn door de afd. Alkmaar uitgesproken wensjh, ,,dat het hoofdbestuur ernstige pogingen zal aanwenden om eventueele schilderwer ken aan gebouwen van andersdenkenden, die gesubsidieerd worden door ryk, pro vincie en gemeente, niet alleen te doen uit-, voeren door hun geloofsgenooten". Vonnis tegen den accountant F. blijft gehandhaafd. Op 28 Mei 1936 werd de Nederlandsche accountant P. A. F. in Duitschland gear resteerd, in verband met overtreding der deviezenbepalingen. Hij had n.l. zonder machtiging gelden aangenomen van een Duitscher, terwijl 1 bovendien kwam vast te staan, dat hy voor een Duitschen opdrachtgever zonder verlof sommen over de grens had ge bracht. Het Landesgericht Eerlin veroordeelde den heer F., zooals wij indertijd meldden, tot acht en een half jaar tuchthuisstraf. Op 16 Augustus j.l. ontving de heer F. I bericht van het Rijksgerecht te Leipzig, dat het door hem ingediende verzoek om j revisie verworpen was. Evenmin zou de tijd, die hij reeds gevangen had gezeten (welke ruim veertien maanden bedraagt) in mindering op zijn straftijd worden ge bracht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. De ontvanger der registra tie en domeinen C. A. van Mensch is ver plaatst van het kantoor Alphen aan den Rijn naar het kantoor der registratie en successie te Zaandam. Uitbreiding fabrieksgebouwen. Naar de „Rijnbode" verneemt zal de firma Sam son haar fabrieksgebouwen belangrijk uit breiden. Het ligt n.l. in het voornemen aan de Noordzijde van de bestaande gebouwen een nieuw gebouw te plaatsen ter waards van pl.m. 2 ton. De bouw werd opgedra gen aan een Haagsche aannemer. De werk krachten evenwel worden ter deze plaatse gerecruteerd. Van stoeien kwam erger. Toen gis teren nabij Gouwsluis twee jongelui elkaar een duw gaven, schoot de bakfiets van een der jongens door de étalageruit van den winkelier B., waardoor de ruit werd ver brijzeld. Botsing. In de Prins Hendrikstraat is gisteravond een luxe auto op een M.o.d.a- bus gebotst, waardoor beide wagens aan zienlijk werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. AARLANDERVEEN. 25 Jaar Gas. De volgende maand, op 22 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat aan Aarlander- veen-dorp voor het eerst gas werd geleverd. In Juli 1912 werd met de werkzaamhe den voor de gasvoorziening begonnen en reeds op 22 October kon met de levering worden aangevangen. Aan het gedenkboek, dat verschenen is bij het 25-jarig bestaan der Gasfabriek te Alphen a. d. Rijn, ontleenen wij: Toen naar (wijk) Aarlanderveen gas zou worden geleverd, moest de gemeente Aarlanderveen (het was voor de samen voeging der 3 gemeenten) een verbruik garandeeren van 80.000 M3. per jaar. Op 22 October 1912 met de gaslevering aldaar begonnen, werd reeds in 1915 de 82.876 M3. jaarafname bereikt. Op het oogenblik (dat is 1926, het jaar dat het gedenkboek verscheen), wordt aan dit gemeentedeel ongeveer 184000 M3. per jaar geleverd. Beschouwen wij thans het jaarverbruik over 1936 (uit het zoo juist verschenen jaarverslag), dan zien we dat het verbruik thans is teruggeloopen tot 107.354 M3. Dit vindt zijn oorzaak dat inmiddels ook het dorp 'is aangesloten geworden aan het electrische net in 1929. Hierdoor is het afzetgebied voor verlichtingsdoeleinden natuurlijk sterk verminderd. Vermeldenswaard is verder nog, dat de fitter daar ter plaatse vanaf de oprichting aan het bedrijf is verbonden. Deze, de heer M. Bogaard, trad 1 October 1912 in dienst en hoopt dus 1 October a.s. zyn zilveren jubileum te vieren. BODEGRAVEN. Geboren: Adriana Maria, d. v. C. Th. Steenbergen en A. G. M Vermeulen. Getrouw d:T Ooms, 40 j. en W. H. Heemskerk, 29 j. W. Verboom 26 j en M. van Gulik 24 j. A. de Vos 29 j. en A. van der Vring 26 j. Overleden: Arie Smaling 76 j. A. E. van Osnabrugge, weduwe van Arie Steenbeek, 78 j. Ingekomen: S. van Veen, van Reeu- wijk; C. van Muiswinkel, van Leiden; D. van Vliet en gezin, van Nieuwkoop; J. M. de Wit, van 's-Gravenhage; A. M. Amesz, van Rotterdam; M. W. van Donk van Riet veld; J. C. Blaazer, van Gouda. Vertrokken: E. Cuperus naar Gou da; H. van Meijeren naar Stolwijk; G. Grondman en gezin naar Barwoutswaarder (Nieuwerbrug). geel in. R.; 1 pr. J. Boot wit VI. R.; 1 pr. N. Lenting blauw Weener; 1 pr. O. Voojma blauw v Beuren; 1 pr. R. Stoof Havana's. Na afloop van de Tafelkeuring bracht de voorzitter nog dank uit aan alle begunsti gers en sportvrienden voor het geven van de vele eere-pryzen aan onze vereeniging. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag a.s. te half acht ure ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken 2. Onderhandsche verhuur bovenwoning Raadhuis; 3. Vast stelling capitulantenverordening; 4. Goed keuring rekening Burgerlijk Armbestuur en Burgerlijk Armhuis over 1936; 5. Voorloo- pige vaststelling rekening Waterleidingbe drijf over 1936; 6. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1936; 7. Reclame school geld; 8. Aanbieding begrooting Waterlei dingbedrijf over 1938; 9. Aanbieding ge meentebegroting over 1938; 10. Goedkeu ring begrootinger. Burgerlijk Armhuis en Burgerlijk Armbestuur over 1938; 11. Uit loting van 4 obligaties van de 4 1/4% geld- ieening, oorspronkelijk groot 75000.12. Wijziging begrooting 1937. Geboren: Maart je Geertruida, d. v. M. van Veen en A. Oudshoorn. Johanna Ma ria Theodora, d. v. Th. H. Lintsen en J. de Groot. LEIDERDORP. Konïjnensportvereeniging „Sport en Vriendschap". Genoemde vereeniging hield op Woensdag 8 September een Tafel keuring in Café Doesbrug van den hr Hoo- gervorst. Deze Tafelkeuring is schitterend geslaagd. Er waren ongeveer 90 dieren door onze leden ingezonden. Er waren zeer veel goede dieren bij. Het mooiste dier van deze lafelkeuring was zw. bont Lotharinger voedster van den heer A. Bruines, Zoeter- woude. Mooiste op een na van den heer J. Boot te Leiden met klein zilver; de mooi ste op twee na van den heer A. G. Vasseur te Leiden met „Black and Tan". De uitslag was als volgt: 1 Prijs O. Voorma haaskleur VI. R.; 1 pr. W. Slootweg met konijngrijs VI. R.; 1 pr. W. Boot, Blauw VI. R.; 1 pr. R. Homburg ZOETERWOUDE. „KATHOLIEK ZOETERWOUDE". De organisatie van organisaties. Na een arbeid van een halve eeuw de organisatie van katholieken in alle stan den en belangen is 10 September 1937 als een historische dag geworden: de dag waarop de kroon op het werk is gezet door de stichting van een organisatie, die alle organisaties omvat. Na de priesterfeesten, waaraan verschil lende vereenigingen hadden samenge werkt, kreeg het Dag. Bestuur van het Co mité de heeren A. C. Paardekooper, H. Broxterman en Joh. Vlasveld de op dracht alle organisaties bijeen te roepen, die op sociaal en cultureel terrein werk zaam zijn, om te komen tot de oprichting van een verband tot blijvende samenwer king.. Aan den oproep hadden gehoor ge geven: de Volksbond, de Hanze, de L.T. B., de Patronaatscommissie, de Propaganda- club, de Graal, de St. Jansfanfare, en de St. Joseph-Gezellenvereeniging. De voorzitter, de heer A. C. Paardekoo per, opende de by eenkomst met den chr. groet en verwelkomde bijzonder den zeer- eerw. heer G. J. Klaverweyden en den wel- eerw. heer A. Duivenstein. Na dit welkomstwoord sprak de voor zitter den nieuwen algemeenen geestelijk adviseur toe om hem in zijn groote taak veel succes te wenschen. Spr. acht het niet noodig het doel van de vergadering nog nader uiteen te zettten en deelt mede, dat, na de behandeling van de ingekomen stukken, algemeene bespre kingen geopend zullen worden, waarna de vereenigingen zich zullen uitspreken over de aansluiting, wanneer de Statuten zul len worden behandeld. Ingekomen is een brief van Deken Jonckbloedt, waarin verhindering wordt medegedeeld. Van het Schoolbestuur is een schrijven, waarin wordt te kennen gegeven, dat het bestuur uiteraard niet zal aansluiten. Het Ziekenhuisfonds bericht eveneens, dat het bestuur niet tot deelname besluit en van de St. Barbaravereeniging is een besluit ingediend, dat deze vereeniging door hare vorm uit afvaardiging van or ganisatie reeds voldoende is georgani seerd. Van den Vrouwenbond is bericht van verhindering ingekomen. Pastoor Klaverweyden stelt de korte vraag: hoe staat het met de vereenigingen aan den Hooge Rijndijk? De voorziter zegt persoonlijk geen aan dacht aan de samenwerking met den H. Rijndijk geschonken te hebben; in het voorloopig bestuur is dit buiten beschou wing gebleven. Er is den voorzitter in het oor gefluisterd, dat in een vereeniging aanmerking op het niet aansluiten met den H. Rijndijk is ge maakt. Onze opdracht zegt de voorzit ter was bedoeld voor de beide parochies in het Dorp. Spr. wil uitdrukkelijk verkla ren, dat er niets ten nadeele van den H. Rijndijk bedoeld is, maar dat spr.'s per soonlijke meening is, dat door de moeilijke ligging een samenwerking veel groote moei lijkheden met zich brengt. Spr. betwijfelt of de samenwerking overigens ook wel zoo eenvoudig té. Op grond van ervaringen we ten wij, dat deze niet gemakkelijk té. Spr. wil echter de wenschelijkheid wel in de vergadering bespreken. Pastoor Klaverweyden wijst er op, dat men niet tot een algemeene actie kan ko men als de H. Rijndijk niet aansluit. De heer Smeets ziet in den voorgestelden \orm eer een verzwakking, dan een ver sterking, in het streven naar een kern moet elk contact bewaard blijven om de ge heele katholieke zaak van Zoeterwoude zoo goed mogelijk te dienen. Spr. vindt het jammer, dat alle vereenigingen van Zoe terwoude niet zijn aangesloten. Spr. noemt een voorbeeld, waarbij voor een bepaalde actie naar buiten een verkeerde indruk ge vestigd wordt van onze eenheid in de ge meente. De voorzitter meent, dat het zeer moeilijk is In een grootstad komt men nog gemak kelijker bijeen, dan in Zoeterwoude, waar- tusschen Dorp en Rijndijk geen enkel ver voermiddel bestaat. Voor bijzondere algemeene acties kan dan nog wel contact gezocht worden met de vereenigingen aan den H. Rijndijk. De heer Smeets wijst op de zwakke plek in een vereeniging „Katholiek Zoeterwou de" als er voor een bepaalde actie eerst nog contact gezocht moet worden en men niet als één vereeniging kan opkomen. De heer C. P. J. Paardekooper wijst op de historie van de samenwerking. De Volks bond té in twee afdeelingen, de Hanze in één afdeeling, waarvan het gedeelte H. Rijndijk steeds rustend is, en herhaalde malen té reeds een samenwerking mislukt. Toch té spr. van meening, dat een vereeni ging, die zich noemt „Katholiek Zoeterwou de", alle vereenigingen omsluiten moet. De voorzitter is het ook eens, dat Pas toor Klaverweyden gelijk heeft, dat de aan sluiting met den H. Rijndijk leidt tot de I meest krachtige organisatie. Spr. wil nog- i inaals uitdrukkelijk verzekeren, dat hij niet in het nadeel van den H. Rijndijk bedoelt te zijn, maar het staat voor spr. vast, dat een samenwerking van de twee gedeelten van de gemeente al zou deze tot stand komen de levensduur zeker bekorten zal van de op te richten vereeniging. Hierbij wil spr. ook niet de schuld aan een van de beide gedeelten geven, maar de praktijk heeft geleerd, dat het zoo gaat. De heer C, P. J. Paardekooper spreekt over de doelstelling, waardoor alleen aan sluiting van een Dorps-deel voldoende kan zijn. Er wordt nu nog gesproken over de nood zakelijkheid en de nuttigheid va* de op te richten vereeniging. Pastoor Klaverweyden blijft op aanslui ting van den H. Rijndijk aandringen. Er komen nu verschillende meeningen naar voren. Of men dan wel door kan gaan? Of niet eerst de H. Rijndijk in de vergadering vertegenwoordigd moet zijn om tot de de finitieve oprichting te komen? De voorzitter wil deze vergadering niet onvruchtbaar maken, en heeft twee rich tingen die gezocht kunnen worden en waar naar deze vergadering zich kan bepalen. De eerste is na oprichting de organisa ties aan den H. Rijndijk tot aansluiting te brengen, of de organisaties aan den H. Rijn dijk te verzoeken zich ook aaneen te sluiten en als twee hoofdorgantéaties te werken. Toen de aandrang tot geheel van voren- af beginnen aanhield, wees de voorzitter erop, dat dit voorloopig bestuur dan niet opnieuw de zaak behoeft voort te zetten. Dit bestuur heeft zijn opdracht vervuld. Tenslotte wordt besloten de oprichting, reglementsbehandeling en benoeming van voorloopig bestuur door te laten gaan en aan het voorloopig bestuur op te dragen men den H. Rijndijk te gaan samenwerken. Nadat alle vertegenwoordigde vereeni gingen in beginsel tot aansluiting hadden besloten, worden de Statuten en het Huis houdelijk Reglement samengesteld naar deze van de vereeniging „Katholiek Lei dei" behandeld. De naam wordt genoemd „Katholiek Zoe terwoude". De contributie wordt bepaald op 5.per aangesloten vereeniging. Over 1937 zal deze reeds voor een vol jaar be taald moeten worden. Nu volgt de aanwijzing van de afgevaar digden: Hanze de heer C. P. J. Paardekoo per, Volksbond de heer J. v. d. Ploeg, L.T. B. de heer A. C. Paardekooper, Vrouwen bond St. Joseph-Gezellenver eeniging de heer G. v. d. Krogt, Patronaats commissie de heer P. L. de Jong, Propagan- daclub de heer A. J. van Bennekom, St. Jansfanfare de heer C. v. Leeuwen Pz., Wit- Gele Kruis de heer G. v. d. Hoeven, De Graal mej. M. Onderwater. Hiermede was de vergadering tot een goed resultaat gebracht en dankte de voor zitter voor zoo veel medewerking. Na de vergadering is een voorloopig da- gelijksch bestuur benoemd: voorzitter de heer A. C. Paardekooper, secretaris de heer J. P. v. d. Pleeg, penningmeester de heer A. J. van Bennekom. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Leekenspel. Voor parochianen, die vergeten hebben kaarten af te halen voor de bijwoning van de opvoering van het spel „Pinkstervuur" op Zondag, Dinsdag en Donderdag a.s. bestaat nog gelegenheid op Zondag van half twaalf tot half een uur in het patronaat. Zonder toegangskaart zal er niemand worden toegelaten. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond terecht de 25-jarige chauffeur M. F. van S(anten) uit Hillegom die bij dag vaarding ten laste was gelegd dat hij ge bruik heeft gemaakt van aan een ander toebehoorend nummerbewijs. De officier van Justitie eischte tegen verdachte een geldboete van 25.sub- sidair 10 dagen hectenis. De Rechtbank zal op 23 dezer vonnis j wijzen in deze zaak. Uitgesproken: E. C. van Oort, kleermaker te A1 p h e n aan den Rijn, Raadhuisstraat 215 A. Cur.: mr. C. B. van Heijst-van Romunde te Alphen. D. W. van der Dussen, den Haag, Oranjelaan 3. Cur.: jhr. mr. W. H. den Eeer Poortugaal, den Haag. I. Smit, kolenhandelaar, den Haag, Gabriel Metsustraat. Cur.: mr. C. Roeper Bosch-Versteeg, den Haag. N.V. Het Hollandsch Uitgeversbedrijf te Scheveningen, Tarbotstraat 1. Cur.: mr. J. M. A. Vollaers, den Haag. L. H. Broeger, zich noemende en schrijvende Herbert Broeger, vroeger wo nende te Rotterdam, Beatrijsstr. 28 (p/a. Haubrich), thans in Den Haag, Nassau Zui- lensteinstraat 17. H. W. Brieger, zich noemende en schrij vende Hans Brieger, wonende te Amstei-- dam, Kromme Mijdrechtstr. 90 huis, teza men handelende onder de venn. o/d. Fa. Broeger Co., gevestigd te Amsterdam, aldaar kantoorhoudende Kromme Mij drechtstr. 90huté. Cur.: mr. W. L. E. M. Reuser. H. Kleijn, Amsterdam, Hembrugstr. 36. Cur.: als voren. D. van de Putte, wonende te Amster dam, Waalstr. 23, eenig beheerend lid van de Comm. Venn, van de Putte Co., ge vestigd te Amsterdam, Heerengracht 573. Cur.: mej. mr. A. Suyling, Amsterdam. E. Smith, wonende te Amsterdam, Veer- straat 30 II. Cur.: mr. J. J. P. Tonino, Am sterdam. Vernetigd: J. Th. Granneman te Stomp wijk; N. C. Lelieveld, Voorburg. Opgeheven: G. van Leeuwen, den Haag; D. H. van Haaster, Delft; M. A. van Zuijlen, Vinke- veen; Th. Groenhart, Utrecht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6