Bontkragen en Bontvellen Adverteert in „De Leidsche Courant RIJNSTREEK Vanaf morgen Zaterdag Privé Dansles Zon dag middag dansles rtRFECT 5"."" 75 NORA 85 Donderdagavonddansles DE KLEINE WINST Pioniers 9 ROEBERT's Boekhandel, Den Haag VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1937 i)E LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 OUDE-WETERING. Reg'en-baUoiinetjes. Gistermiddag heeft het Winkelweek-comité een feestje geor ganiseerd voor de schoolkinderen, bestaan de in een ballon wedstrijd. Jammer genoeg werkten de weersomstandigheden niet erg mede, doch nadat aanvankelijk wegens de regen tot uitstel wras besloten, heeft de wedstrijd na een vertraging van enkele uren toch doorgang gevonden. Het terrein van de Weteringsche Boys was met een groote kinderschare gevuld, die door het comité van de ballons werden voorzien. Om ongeveer half zes waren de voorberei dende werkzaamheden ten einde en onder groot gejuich werdén de ballons losgela ten. Een aantal was door de regen reeds zoodanig verzwaard, dat zij pertinent wei gerden Oudewetering te verlaten en reeds op korten afstand al in de tuinen daalden. De overgroote meerderheid steeg echter flink omhoog en was al spoedig aan het oog onttrokken. De ballons verdwenen in de richting Aalsmeer. Het wachten is nu op de berichten van ontvangst. Des avonds om acht uur werd in hotel Van den Bosch een film-voorstelling gege ven, welke als hoofdschotel de Ford-film vertoonde. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Het comité heeft alsnog besloten om be halve de vele reeds uitgeloofde prijzen ook nog premies beschikbaar te stellen voor de genen, die de meeste winkelbonnen inleve ren. Hiervoor zijn geldprijzen beschikbaar gesteld. RIJNZATERWOUDE. Te water. Gistermiddag, zonder dat iemand het bemerkte, is de driejarige Theo Visser in een sloot voor de woning ge raakt. Een paar wielrijders, Noord-Bra- bantsche wielrijders, zagen hem drijven. Hij lag midden in de vaart voorover. Ge lukkig hadden deze menschen hem spoedig op het droge. Waren deze menschen niet voorbij gekomen, of hadden zij het ventje niet opgemerkt, dan was het zeer zeker verdronken. Er was niemand in de buurt, die er ook maar iets van gezien had. Voor de redders een voldoening, dat zij een menschenleven konden redden. SASSENHEEVL Aanrijding. Gisteravond stond de heer G. S. alhier op de vluchtheuvel te wach ten op een tram. Uit de richting Haarlenj naderde een autobus, welke niet voldoen de uitweek en daardoor de jongeman raak te aan den arm. Dr. Le Grand constateer de een gescheurde elleboog. De bestuur der, die was doorgereden, werd bij de spoorboomen aangehouden. Auto tegen het dak! Een vrachtwa gen van de expediteur K., warvan de chauf feur te veel moest uitwijken, reed tegen het dak van den melkhandel van R. in de Kerklaan. Het dak werd gedeeltelijk be schadigd. Verzekering dekt de schade. Geboren: Cornelia Adriana d. van W. C. Smit en W. M. van Dijk. Martha Cor nelia d. van P. J. den Hollander en J. C. van Koert. Ondertrouwd: B. Verdoorn 27 j. en M. C. van der Voorn 21 j. w ALPHEN AAN DEN RIJN. Speldjesdag. De gisteren gehouden speldjesdag ten bate van de vereeniging „Het Hoogeland" heeft 108.opge bracht. Reddend zwemmen. Voor het examen van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, welke gehouden werden in het Alphensch Zwembad, slaagden voor het voorbereidend examen: C. Doedens Voor diploma B.: A. de Groot. Diploma A.: Mej. C. Laros, P. Doedens, A. Krotje, J. B. de Groot, W. Kwaak, W. Kersbergen, J. Blok, G. Niekerk en A. Ram. De gehouden cursus blijkt aldus een mooi succes te hebben opgeleverd voor de Alphensche reddings-brigade, in het bij zonder voor haar instructrices en instruc teurs Mej. N. Kroon en Mej. J. Joha en de heeren J. Blom en G. Kaltenekker. Geboren: Hermina Petronella d. van Cornelis Martinus Stigter en Geertruda Jo hanna Konst. Fijchje d. van Jacob Kos ter en van Adriana Buis. Reinier Adria- nus Marie z. van Reinier Boere en van Alida van Wjjk. Wilhelmina d. van Hen- drikus van Wijk en van Petronella Mar tina de Vries. Margaretha d. van Jo hannes van Schip en van Jannetje Schel lingerhout. Maarten z. van Gijsbert Wortman en van Maarten Margaretha Goe- bel. Maria Cornelia, d. van Hendrik Jan van der Kolk en van Sietje Scheep maker. Gehuwd: Bartholomeus Willem Kals- hoven 24 j. wonende te Ter Aar met Adria na Delfos 18 j. Cornelis Wilhelmus van Koert 29 jaa, wonende te Nieuwkoop en Maria Apolonia Mesman 22 j. Overleden: Hendrik van den Berg 51 j. gehuwd met Pietje Benckhuijsen. Jan Bulk 75 j. weduwnaar van Aagje van Leeuwen. Ingekomen: Hendrika Wiegman, van Boskoop. Maria Agterof, van Bodegra ven. Vertrokken: Adriana C. Boot, naar Purley, Engeland. Klaziena Wiegman, naar Koudekerk. Aaltje Bertha Klomp, naar Wassenaar. Wed. G. de Jongv. Es, naar Voorschoten. Marrigje de Jong, naar Voorschoten. Antonius W. Sluis, naar Rijswijk. Anna M. G. van der Sandt, naar Bergen (N.-H.). Adriana Heijneman, naar Boskoop. Maria J. van Berkum, naar Bergen (N.-H.). Hendrik A. Groen, naar Zutphen. Augustinus H. van Berkum, naar Katwijk. Theo J. Boot, naar Dordrecht. Jacoba Pierot, n. Zetten. Elisabeth Wigbers, naar Den Haag. Antonia J. Schram, naar Den Haag. AARLANDERVEEN. Besmettelijke veeziekte. Bij den veehouder V. alhier is onder zijn veesta pel het mond- en klauwzeer geconsta teerd. Merkwaardig in dit geval is, dat een drietal beesten, dat door de zeer ge vreesde ziekte is aangetast,, voor drie jaar geleden, toen ook deze besmetting op de boerderij heerschte, het gevaar ontliepen. Damclub A. D. A. Onder presidium van den heer B. Gerritsen kwam de damclub in jaarvergadering bijeen. Het verslag van den secretaris werd uitge bracht, waaruit bleek, dat de vereeni ging in ledental vooruit was gegaan. Daarna gaf de penningmeester een over zicht over de finantiën. Met een nadeelig saldo van 4.48 moest hij zijn boekjaar sluiten. De heeren Jac. v. Harten en P. Breeveld waren periodiek aftredend. Zij stelden zich beiden herkiesbaar. Herko zen werd Jac. v. Harten en in de vaca ture P. Breeveld werd gekozen Th. Leli- veld. Voorloopig zal met een tiental in den Rijnlandschen Dambond aan de com petitie worden deelgenomen. De contri butie aan den bond bedraagt 25 cent per lid. De opstelling van het tiental zal ge schieden aan de hand van het wedstrijd- rooster van verleden jaar. De contributie werd van 12 ct. op 13 ct. gebracht, waarvoor de leden dan het dam-maand- blad ontvangen, wat anders 3 cent per exemplaar kost. Een ieder kan dan con stateer en welke plaats het spelend team inneemt. Besloten werd de leden met meer dan 4 weken achterstallige contri butie, na waarschuwing te royeeren. Er werd gecollecteerd in de vergadering ter dekking van het tekort van het afgeloo- pen jaar. Voortaan zal op de damavonden maar één geldige partij gespeeld worden, voor de onderlinge competitie. Ook kun nen de afgebroken partijen thuis worden afgespeeld. Damreglementen kan men bij den voorzitter tegen betaling van 10 cent bekomen. Ook niet-leden kunnen hiervan gebruik maken. Hierna sluiting. Gehuwd: Anthony van Dolder 23 j. en Jansje Elizabeth Bestebroer 23 j. BODEGRAVEN. Floralia-tentoonstelling. De groote gymnastiekzaal en een schoollokaal was gisteravond onder de kunstenaarshanden van het hoofd der Openbare School, den heer A. Schuling, in een sprookjestuin her schapen. De heer Schuling, die reeds ver schillende jaren achtereen z'n leerlingen in het voorjaar een plantenstekje mee naar huis geeft, om die zelf te kweeken, organi seert dan in het najaar een floralia-tentoon stelling. De eere-voorzitter van Volksonderwijs, de heer J. Beyen, opende deze tentoonstel ling, waarbij hij de heer Schuling huldigde voor de kostelijke indeeling van die groote schat van bloemen en planten. Aanwezig waren o.m. de heeren Lohman, Breekveldt, v. d. Poll, Ninaber van Eyben, bestuursle den van Volksonderwijs en het Departement van het Nut van 't Algemeen. De jury heeft de bekroningen als volgt toegekend: Ster v. Bethlehem: 1. Nelly Vink, 2. B. v. Aalst, 3. H. Smit, 4. Daan Foch, 5. M. v. d. Wilt, 6. P. Burggraaf, 7. M. de Graaf. Geranium: 1. H. v. Sterkenburg, 2. J. Verwey, 3. W. Sloof, 4. H. Zuurveen. Ag er a turn: 1. H. Sterkenburg, 2. J. Noorlander. Heliotrope: 1. H. Schouten, 2. F. v. d. Neut, 3. A. Arends. Colleus: 1. H. Sterkenburg, 2. J. Mar tens, 3. A. Mulder, 4. J. Beye, 5. A. Koster, 6 H. Kraayenbrink. R.K. Leesbibliotheek. De R.K. Lees bibliotheek, welke tot dusver was geves tigd in het Parochiehuis, zal, nadat er een groote aanvulling heeft plaats gehad, ge opend worden ten huize van den heer H. J. Wessels, v. Tolstraat. Dagelijks geopend, en Zondags gesloten. Onderwijs. In verband met haar huwe lijk werd aan mej. Gordeau op haar ver zoek eervol ontslag verleend als leerares aan de Chr. Nijverheidsschool alhier. In haar plaats werd benoemd mej. A. Blot- kamp. Afscheid. Naar wij vernemen, heeft men een comité gevormd om dokter Weeder bij zijn afscheid een geschenk aan te bie den. Eventueele geldelijke bijdragen kun nen" worden gestort op portr. 104868 ten name van den heer J. P. F. Messer, candi- naat-notaris, Bodegraven, Stationsweg 11. Overigens wenschte men nog geen mede- deelingen te doen. Als het goed weer is. Daar het „Solo concert gisterenavond niet kon doorgaan, zal het a.s. Zaterdagavond plaats vinden. NIEUWKOOP. Geen mond- en klauwzeer. Gisteren werd melding gemaakt van een eerste aan gifte in deze gemeente van mond- en klauwzeer en wel onder het vee van D. Blok te Noorden. Gelukkig kan thans wor den medegedeeld, dat na een ingesteld on derzoek door den heer M. Karsemeijer, vee arts te Nieuwveen, op last van den inspec- teür van den Veeartsenijkundigen dienst in Den Haag, de besmettelijke veeziekte van mond- en klauwzeer hier niet aanwe zig is. Rietcampagne. Bij meerderen wordt Maandag a.s. reeds een aanvang gemaakt met het snijden van het dekriet. Het ge was belooft een ruim beschot en de kwa liteit is beter dan voorgaande jaren. In den handel is een belangrijke opleving waar te nemen. Groote partijen werden reeds verkocht tegen beduidend hoogere prijzen dan in het afgeloopen jaar en de prijzen loopen nog steeds omhoog. Een en ander doet de hoop wettigen, dat ook in de riet bedrijven althans de ergste crisis gepasseerd mag heeten. Kweekeling met akte. De heer J. Ra- vensbergen, die in de vorige maand de ak te L. O. haalde, is thans benoemd tot kweekeling met akte aan de Christelijke school alhier. Geboren: Albertus Cornelis z. van A. C. Balvert en J. C. van oKert. Thèodo- ra Helena Agatha, dochter van J. Th. Beuk en C. W. H. M. den Hartog. UITHOORN. Geboren; Gerardus Mattheus Maria, z. v. M. P. Mayenburg en M. P. Snabel. Getrouwd: F. H. Stikkelbroeck en J. van Schooten. ZOETERWOUDE. MISSIE-TENTOONSTELLING. Tien-jarig bestaan Missienaaikring. Een tiental jaren is er al door tientallen naaldwerkstertjes gewerkt voor de Missie, voor onze Missionarissen, onze Zoeter- woudsche vooral, en voor arme kerken in ons eigen land, voor jonge priesters uit ons eigen midden. Wij willen dien stillen werksters toch de eer geven die hun toekomt en dit tienjarig bestaan aankondigen opdat de a.s. Ten toonstelling een nog grootere belangstel ling zal ondervinden dan ooit te voren. Dankbaar zal 't Bestuu nu toch het tienjarig bestaan niet meer „vergeten" wordt ook de vele missievrienden ge denken, die in die jaren zooveel hebben geholpen aan het schoone werk, aan de uitbreiding van het Godsrijk op aarde. De tentoonstelling begint weer met een vóór-tentoonstelling bij de Eerw. Zusters op Zondag i2 September. De tentoonstelling in het Patronaatsge bouw heeft plaaats op Zondag 19 en Maan dag 20 September; op beide dagen van 2 tot 10 uur. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Dinsdag 14 September, des na middags 19 uur, ten gemeentehuize. Agen da: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeenlebegroo- ting 1937. 3. Alsvoren tot vaststelling der gemeente-rekening en rekening waterlei dingbedrijf 1936. 4. Aanbieding gemeente- begrooting en begrooting waterleidingsbe drijf 1938 en benoeming eener commissie van onderzoek. 5. Benoeming van drie le den der waterleidingcommissie, wegens periodieke aftreding van de heeren Th. C. Berg, A. C. Paardekooper en P. Meijdam. 6. Voorstel van B. en W. om de Aschschuur- brug en Vrouwenbrug aan de Provincie in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen. 7. Verzoek van J. P. Stikkelman om ontheffing van vergoeding voor con cessie radio-distributie, met voorstel van B en W. 8. verzoek van de V.E.B.O. om subsidie, met voorstel van B. en W. 9. Ver zoek van het bestuur van de Geitenfokver- eeniging „Zorg en Vlijt" om subsidie, met voorstel van B. en W. 10. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der algemeene poli tieverordening met een verbod tot ver koop enz. van dranken in vergunnings- en verlofslocaliteiten, in geval van oorlog, oor logsgevaar of andere buitengewone om standigheden, waarop dienstplichtigen bui tengewoon in werkelijken dienst moeten komen. 11. Alsvoren tot intrekking der verordening van 26 Juli j:l. betreffende art. 4, eerste lid, 2e, der Hinderwet. 12. Alsvoren om en tijdelijken gemeentebode te benoemen in verband met ziekte van den tegenwordigen functionaris. 13. Rond vraag. 4 5 Privé danslessen 11.50 (uurlessen) en U danst perfect in elke dancing mede! Dansschool H. J. VISSER De meest gevende Aanvang a.s. Zondag 4 uur Eerstbeginnenden 20 Cursus- lessen van 2 uur f 1 2.— dus 10.60 per les of wel f0.30 per uur. Inschrijving spoedig gewenscht inrichting Plantage 7, Leiden, Tel. 2781, Giro 87084 nnnnrn Prachtvolle matzyde geplatteerd, de uUuuLu beste kous die U zich wenschen kunt, Q7V2 onze alles overtreffende Reclamekous v/ prachtkous la Vl/OMMF supra kwal 1 VUIlIlL zijdem.zijde| 47 geplatteerd Haarlemmerstr. 137 Opgericht 1875 hoek Donkereteeg 2-4-6 Aanvang 23 September. Eerstbeginnenden 20 Cursus- lessen van 2V2 uur f 15.dus f0.75 per les of wel f0.30 per uur Inschrijving t/m 19 September Al reeds 15 jaar de aangewezen school voor Roomsch Katholieken. Inschr. en inl. vrijblijvend dag. van 9—24 uur. Vraagt gratis prospectus HEDEN ONTVANGEN de nieuwste kleuren en modellen In: &•,«- Bontkragen en Vellen o.a.: Oppossums, Lincollens, Persiana, Seals, Kidklauw, enz. enz. ZIET DE ETALAGE ZIET DE LAGE PRIJZEN Alleen: HAARL.STRAAT 51 - Let op 51 Titaan* schets van zijn leven en streven M f 9R I ilijJ door H. Padberg S. J. DE EMANCIPATOR, DE LITERATOR. Hij verhaalde het leven en de strijd onzer groote katholieke voorvaderen. THIJM'S verspreide verhalen. Deel I f 1.50; M O AA Deel II fl.00; Deel V f 1.00. De 3 deelen te samen fc'ïPw Dr. Nuyens, SXS f 1.60 DE GESCHIEDSCHRIJVER, die Het zien dat de katholieken goede vaderlanders waren. Dr. Schaepman door Dr Jul. Pcrsyn Deel I, 544 blz. f350; Deel II, 760 blz. f4.00; 1 O OA Deel III, 194 blz. fl.90. De 3 deelenWbO V DE STRIJDER die begeesterde en eenheid bracht „Het-strijder-zijn heeft Persijn grootsch en heerlijk behandeld; het begin, de groei en de aanrijping van den grooten katho lieken staatsman wordt behandeld." De Katholiek. Bovenstaande acht boeken indien ineens besteld van f 14.55 tijdelijk voor f8.25 Giro 69400. Hobbemastraat 102, W. de Withstraat 95a, Tel, 332882. Vraagt onzen cataloog. Wij leveren elk gewenecht boek

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8