HET SCHAAKTOURNOOI OP DE SEMMERING VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Het (aar 1928 het hoogtepunt Het was op 11 September 1912, dat het huidige Nederlandsch Olympisch Comité in een der zalen van „Krasna- pclsky" te Amsterdam werd opgericht onder leiding van wijlen F. W. C. baron van Tuyll van Serooskerken in samen werking met den Nederlandschen Voet bal Bond, de Koninklijke Militaire Sportvereeniging, de Koninklijke Ne- derlandsche Jachtvereeniging „Nim rod", den Nederlandschen Amateur Schermbond, het Nederlandsch Gym nastiek Verbond, de Nederlandsche Athletiek Unie en den Nederlandschen Dr. Max Euvve over de candidaten om het wereld kampioenschap de spelers voordeel had weten te verkrij gen. Na 25 zetten eindigde cok de partij tus- schen Fine en Flohr in remise. Het was een Grünfeld-verdediging. PetrovCapablanca werd na 25 zetten remise, het was een dame-gambiet met Sla vische verdediging. De partij tusschen Eliskases en Reshevs- ky had een zeer merkwaardig verloop. Het was een aangenomen dame-gambiet, waar- by Eliskases uitstekend speelde. Hij ver overde een pion, zijn stelling werd steeds beter. Doch toen kwamen zoowel Eliska ses als Reshevsky in tijdnood. De Oosten rijker deed enkele minder sterke zetten en ten slotte gaf hij zijn dame tegen toren en paard. Bovendien was de stelling van Elis kases toen zeer slecht geworden. Na 41 zet ten won Reshevsky. De partij CapablancaFine uit de eerste ronde van den achtkamp is opnieuw afge broken. Na 72 zetten werd de partij tot Za terdag a.s. uitgesteld. Het ziet er naar uit, dat de partij remise wordt. Vrijdag wordt de derde ronde gespeeld met de partijen ReshevskyRagosin, Ca pablancaSliskases, FlohrPetrov en Ke- resFine. VOETBAL. HET DOCOS-TOURNOOI OM DEN ADVISEURS -BEKER. Zondag a.s. opent de afd. Voetbal van Docos het nieuwe seizoen officieel met de wedstrijden om den Adviseurs-beker. Deze prachtige, zilveren beker is beschik baar gesteld door onzen Algemeenen Ad viseur, den Zeereerw. heer Rector L.- Beune. Het doel hiervan is tweeledig: le. Ons le elftal voor den aanvang van de competitie tegen sterke, misschien te sterke tegenstanders laten uitkomen. 2e. Aan het Leidsche publiek laten zien, dat het spelpeil in de Kath. Voetbalbewe ging niet inferieur is aan dat van neutrale vereenigingen. Er is en wordt nog bij Docos hard ge werkt om spel en spelers op te voeren. Meerdere sterke spelers zijn uit neutraal verband tot ons gekomen. Ook zyn eeni- ge jonge krachten speciaal getraind voor onze hoogere elftallen. Deze beide groepen, in samenwerking met onze beproefde oud gedienden achten we in staat, Zondag goed partij te geven. De clubs, die dit jaar met Docos den strijd zullen aanbinden om den wisselbe ker, zijn Teylingen I (Sassenheim) en SJC I (Noord wijk).. Men ziet, we hebben hoog gemikt, maar dit maakt juist deze halve competitie uiterst attractief. Tot het publiek hebben we alleen dit te zeggen: Wie komt, wordt supporter. Ons keurig verzorgde terrein, dat thans tot een der beste van Leiden gerekend mag worden, ligt aan den Haagweg. De loting heeft het volgende resultaat gehad: half een: Docos ITeylingen I; twee uur: Teylingen ISJC L half vier: SJ.C IDocos I. Drie wedstrijden alzoo van 2 x 30 min. met een kwartier pauze. We wijzen ten slotte nog op de gelegen heid, om zich als buitengewoon lid voor onze Ver. op te geven a raison van 10 ct. per week, waardoor men steeds toegang heeft tot onze wedstrijden, trainingsavon den, lezingen enz. K. H. KAIZER, voorz. Docos afd. Voetbal. DE LUGDUNUM-ELFTALLEN. Zondag a.s. spelen Lugdunum I en n de eerste competitie-wedstrijden tegen A.S.C. I en n.. Lugdunum I zal in de volgende opstel ling uitkomen n.l.: doel: D v. d. Berg; achter: J. v. Berkel, H. Gans; midden: I. Reyken,- J. Pauw. G. Gressie; voor: P. Ver mond, A. v. d. Heyden, P. de Lange, B. v d. Mark, P. v. Berkel. Lugdunum 2 (aanvang 12 uur terrein Lugdunum) zal in de volgende opstelling uitkomen n.l.: doel: J. Koet, achter: G. v. d Reyden, B. Dool; midden: G. v. d. Linde, P. Mooten, N. Stokkermans; voor: P. Bree- develd, M. Bronsgeest, W. Koolloos, J. y. Weerlee, H. de Roo. DE A.S.C.-ELFTALLEN. ASC I komt in de volgende opstelling uit: Doel: Freyser. Achter: Schoneveld en Zwanenburg. Midden: Abelman, Boesema, ten Cate. Voor: de la Bije, Doolmans, Mooten, Pre- vo en B. van Leeuwen. ASC n speelt in de .volgende samenstel ling: Doel: Pranger. Achter: Abrahams en Meiman. Midden: Keyzer, v. Nierop en Kwee. Voor: Aniba, v. d. Meer, v. Duyn, Kok en v. Duuren. DE „KWESTIE-ROERMOND.* Nieuw bestuur gekozen. Gisteravond is te Roermond een verga dering gehouden over de kwestie Roer mond. Zooals bekend heeft de K. N. V. B. het bestuur van de voetbalclub „Roermond" verzocht alle mandaten neer te leggen in verband met onregelmatigheden, welke er ten aanzien van de amateursbepalingen zyn verricht. Gisteravond nu is er onder leiding van den heer D. Spaan, bestuurslid van den K. N. V. B. en voorzitter van afdeeling 4 en in aanwezigheid van o.a. de heeren Lotsy en Versteegh, deze laatste als gede legeerde van den K. N. V. B. een verga dering gehouden met het doel, een nieuw bestuur te kiezen. De heer Lotsy hield een krachtig plei dooi voor de eenheid in de vereeniging Roermond en wees er op, dat de K. N. V. B. deze kwestie zoo soepel mogelijk be handeld heeft. Hij drong er op aan het verleden te vergeten en met een schoone lei de toekomst te beginnen. Tot voorzitter van „Roermond" werd gekozen de heer P. Versteegh, directeur van de Limburgsche Tramwegmaatschap- pij en gedelegeerde van den K. N. V. B. De heer Versteegh heeft verklaard zijn benoeming tijdelijk te aanvaarden. Voorts werden er nog zes nieuwe be stuursleden gekozen, waarna de heer Spaan onder opwekking tot eendrachtige samenwerking de vergadering sloot. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het programma voor morgenmidddag luidt als volgt: le klasse: SCH INoordwijk I, 3.30 uur; Katwijk ILRC I, 3.30 uur; Rijnsb. B. ITer Leede I, 3.30 uur. 2e k 1 a s s e A: LRC IIKuick B. n, 3.30 uur; Noordwijk nWoubrugge I 4 uur; F. PactaWeter. B. I, 3.30 uur. 2e klasse B: Quick B 3Katwijk 2, 3.30 uur; SLF 2Noordwijk 3, 3.30 uur; MSV 1—SCO 2, 3.30 uur. 3e klasse: Ons Clubje 2Quick B. 4, 3.30 uur; Weter. B. 2Rijnsb. B. 3, 3.30 uur; CNV 1—SCO 3, 3.30 uur; LDTS—Woubrug ge 2, 3.30 uur. 4 e k 1 ass e: Quick B. 5MSV 2, 3.30 u. (byterrein); Ter Leede 3Ons Clubje 3, 4 uur;. Adspiranten: KatwijkQuick B. 3.30 uur (bijterrein); Noordwijk aRijnsb. b 2.30 uur; Ter Leede CNV 2.30 uur. CNV- terrein a. d. Leeweg bij de Vlashoven te Noordwijkerhout. LAWNTENNIS INTERNATIONAAL TOURNOOI OP DE M. E. T. S. TE SCHEVENINGEN. Van 912 Sept. a.s. wordt op de M. E. T. S.-banen te Scheveningen een inter nationaal tennis-tournooi voor beroepsspe lers gehouden, waaraan deelnemen Tilden, Plaa, Stoeffen, Ramillon, Burke en Nüss- lein en van Nederlandsche zijde: Hermes, Waasdorp en J. Goedraad. De wedstrijden zijn zuiver te beschou wen als een demonstratie van het moder ne beroepsspel, in vergelijking met de kracht van de Nederlandsche tennis-oefen- meesters. In dit licht bezien mag reeds de ze eerste dag, ondanks den storenden re gen, als geslaagd worden beschouwd. Hoe interessant was het b.v., de frissche gedurfde partij van Hemmes tegen Tilden te aanschouwen. Zeker, de Nederlander was tegen den grooten Amerikaan, die nog niets van zijn kracht en zijn charme heeft ingeboet, volkomen kansloos, maar zijn spelopvatting juist tegen den sterke ren speler, getuigde van durf en vastbera denheid. Wat hij haalde grensde dikwijls aan het ongeloofelijke en zijn returns waren her haaldelijk loupe-zuiver. Juist tegen het einde van deze ontmoeting begon het te re genen, waardoor voor velen de aardigheid er af was, hoewel de profs, ook nog tijdens den regen geruimen tijd stand hielden. De uitslagen van den eersten dag luiden als volgt: Tilden slaat Hemmes, 61, 62, 64. Stoeffen slaat Plaa, 75, 63, 57, 6—3, 6—1. De partij NüssleinBurke tegen Ramil lonPlaa moest door den regen worden uitgesteld waardoor het programma voor Vrijdag er als volgt uitziet: NüssleinBurke, RamillonWaasdorp, Tilden en StoeffenHemmes en J. Goed raad, Nüsslein en BurkeRamillon en Plaa. DAMMEN 4 ZILVEREN BESTAANSFEEST NED. OLYMPISCH COMITÉ Wal particulier initiatiei bereikte Korfbal Bond. Daarmede was het eerste verband gelegd tusschen de verschillende sportbonden, een verband, dat zou uitgroeien tot een mach tige organisatie, waarin elke nationale sportbond van eenige beteekenis zijn plaats heeft gevonden. Doch het was niet alleen de bedoeling geweest eenheid in de Neder landsche sportbeweging te verkrijgen, in de allereerste plaats streefde het N.O.C. naar de bevordering van de lichamelijke ontwikkeling in ons land en daarnevens wilde men de uitzendingen naar Olympi sche spelen verzorgen. De tegenwoordige president, mr. A. ba ron Schimmelpenninck van der Oye stip pelt in een historisch overzicht, verschenen in het dezer dagen uitgekomen gedenkboek, zoo duidelijk de richtlijnen uit. De bedoe ling was geen andere, aldus schrijft de N. O.C.-voorzitter, dan die, welke voorzat bij baron de Coubertin, den oprichter der Neo- Olympische spelen, n.l. de opheffing van de jeugd door bewustmaking op lichamelijk gebied, in dien zin, dat de harmonie tus schen geest en lichaam zou worden ge realiseerd en bron worden van algeheele ontwikkeling en gezonde levensvreugd. De volledige naam is dan ook Nederlandsch Olympisch Comité, federatie voor lichaams vaardigheid. Terecht is de tweede benaming in 1915 aan de bestaande toegevoegd. Het N.O.C. heeft van den beginne af aan een federatief karakter gedragen. Nimmer heeft het in de bedoeling gelegen de leiding der sporten aan de bestaande organisaties te onttrekken. Anderzijds werd er naar ge streefd door zelfstandige bemoeiing de zaak der lichamelijke ontwikkeling te bevorde ren. De beste voorbeelden hiervan zijn de vaardigheidsproeven en de militaire, thans nationale vijfkamp, welke instellingen sinds geruimen tijd algemeene bekendheid heb ben verworven. Indien men de geschiedenis der 25 jaren nagaat valt onmiddellijk in het oog, hoe rijk aan gebeurtenissen dit tijdperk is ge weest. Maar tevens trekt de aandacht, dat vrijwel alles bereikt is dank zij particulier initiatief. Het meest sprekende voorbeeld was de organisatie der olympische spelen in 1928 te Amsterdam. Nog levendig liggen in onze herinnering de bewogen dagen, toen wijlen minister de Visser met energie en geestdrift het subsidie van 1.000.000 voor de organisatie der spelen bepleitte, doch de Tweede Kamer weigerde dit bedrag ter be schikking te stellen. En in nog geen maand tijds had het particulier initiatief 1.500.000 aan giften en garantie bijeengebracht. Die spelen van 1928, toen als kleine land plot seling in he felle licht der wereldcritiek kwam te staan, vormde het hoogtepunt van het zilveren bestaan van het N.O.C. Ook na de Amsterdamsche spelen is er zeer veel door het N.O.C. gedaan. Wij den ken aan de uitzendingen van ploegen naar de spelen te Los Angeles, naar die van Gar- misch en Berlijn. Wederom zegevierde het particulier initiatief, dank zij ook de voor treffelijke samenwerking der bij het N.O. C. aangesloten bonden en het royale gebaar van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond ten aanzien van de organisa tie van den Olympischen dag. Nimmer werd daarbij uit het oog verlo ren, dat de lichamelijke opvoeding en de sport elkander nietmissen kunnen, dat ook van de zijde der sportwereld alles dient te worden gedaan om de zaak der lichame lijke opvoeding naar vermogen te steunen. In dezen tijd, waarin de specialiseering in de sport zich zoo duidelijk demonstreert, dient het besef levendig te worden gehou den, dat hoewel wedstrijden voor de sport een onontbeerlijke factor is, dit slechts als middel te bereiking van het groote doel, de bevordering van de kracht en de vaardig heid van het gansche volk, in het bijzon der van de jeugd mag worden gezien. Het jubileum van het N.O.C. zal op be scheiden wijze worden herdacht. Morgen, Zaterdag, 11 September, op den dag van op richting dus, zal van half vier tot helf zes een receptie in het Kurhaus te Schevenin gen worden gehouden, terwijl des avonds, eveneens in het Kurhaus een feestmaaltijd zal plaats vinden. Aan dezen maaltijd zal ook de president van het Internationaal Olympisch Comité, graaf de Baillet Latour aanzitten. DE OLYMPISCHE SPELEN 1940. Japansche regeering kan nog niet beslissen. De Japansche regeering heeft met betrek' i"T tct «""e In 1940 de verklaring afgelegd, dat zij in verband met den hnidigen po- litieken toestand nog geen definitief antwoord kan geven op de vraag, of de Spelen doorgang zullen vinden. De regeering zal de verdere ontwik keling van den toestand gadeslaan. Dr. M. Euwe schrijft ons: „De achtkamp tuschen de candidaten voor het wereldkampioenschap wordt de ze wedstrijd hier genoemd. En terecht, want met uitzondering van Botwinnik (en Aljechin, die binnenkort zijn kans krijgt) zijn alle gegadigden voor den wereldtitel present. De oude generatie wordt vertegenwoor digd door Capablanca, die niettegenstaan de de meest verwoede pogingen der jonge ren nog kranig stand houdt. Of de Cubaan echter in dit tournnoi eveneens zal slagen is zeer de vraag. Hij heeft het laatste jaar slechts weinig gespeeld en s-hijnt boven dien met zijn gezondheid te sukkelen. Naar alle waarschijnlijkheid zal Capablanca in dezen wedstrijd althans door een of twee jongeren overvleugeld worden en in dit verband denken we allereerst aan Flohr, den te Stockholm door de F. I. D. E. ge kozen candidaat voor het wereldkampioen schap. Flohr heeft in de laatste maanden ge noeg practijk gehad en zoowel in Kemeri als in Stockholm uitstekend gespeeld. Het eenige wat men zou kunnen vreezen, is, dat hij door al deze op elkaar volgende wedstrijden schaakmoe geworden is, maar daar de tijd tusschen het eind van Stock holm en het begin van dit tournooi ruim drié weken bedraagt, mag men dezen fac tor niet overschatten. Na Flohr hebben van de jongeren Fine, Keres en Reshevsky de beste kansen. In welke volgorde men hen op de eindlijst kan verwachten, is uiterst onzeker. Voor mijn gevoel zal echter Fine dezen keer de verwachtingen overtreffen. Hij heeft ook wat goed te maken na zijn falen te Kemeri Fine beschikt nog steeds over dien bijzon- deren helderen en objectieven kijk, waar mede hij ons Nederlanders het vorig jaar te Zandvoort verraste en daar Fine intus- schen in theoretisch opzicht vorderingen heeft gemaakt, kan men Fine in ieder ge val tot de eerste vier van dit tournooi re kenen. Reshevsky heeft na zijn aanvankelijken zegetocht in Kemeri niet veel meer gepres teerd. In de laatste ronden van den ge noemden wedstrijd liet hij het leelijk lig gen en ook te Stockholm heeft de Ameri- kaansche kampioen vaak teleurgesteld. Reshevsky is in de eerste plaats tacticus en het komt vaak voor, dat spelers van zijn soort na hun eerste groote successen wat aftakelen. Men weet echter niet, wat de kleine Amerikaan nog in zijn mars heeft en misschien plaatst hij ons, Euro peanen, te Semmering nog voor verrassei- de feiten. Ook Keres viel den laatsten tijd wat te gen. Hij is echter de artist, die tot alles in staat is, zoowel in positieven als in nega tieven zin. Toch staat Keres in dezen wed strijd voor een moeilijker taak dan ooit te voren, omdat zijn stijl voorloopig nog te onsolide is, om spelers van het formaat Capablanca en Flohr onder den voet te loopen. Resten nog Eliskases, Petrov en Rago sin. De jonge Eliskases behaalde in Juni jl. een mooi succes door Spielmann ten der den male in een tweekamp te verslaan en aldus zijn titel „kampioen van Oostenrijk" te handhaven. Pet,rov deelde te Kemeri den eersten, tweeden en derden prijs met Flohr en Res hevsky, maar viel in Stockholm tegen. Het is mogelijk dat hij zich op dezen landen- wedstrijd niet al te zeer neeft ingespannen en nu in Semmering weer het uiterste zal geven. De Let zal de schaakwereld moeten bewijzen, dat zijn succes te Kemeri geen toeval was. Ragosin is een der sterkste spelers van sovjet-Rusland en heeft er in de tournooien te Moskou 1935 en 1936 een specialiteit van gemaakt juist tegen de buitenland- sche deelnemers te winnen. Op zijn jacht- lijst prijken o.m. de namen van Flohr, Las- ker en Lilienthal. Het was dus een bijzon der goede gedachte van den Russischen schaakbond juist Ragosin naar Semmering te zenden. Men is zeer benieuwd naar de prestaties van den jongen Rus. De eerste ronde. Reeds het verloop van de eerste ronde heeft laten zien, dat het allen spelers ernst is en zij bereid zijn op leven en dood te strijden. Geen enkele korte remisepartij.. Gelukkig, want in deze z.g. „salonremises" bestaat juist de schaduwzijde van élite- 1 wedstrijden. Men mag echter niet te vroeg juichen, want we staan pas aan het begin van veertien zware ronden en het is wel meer gebeurd, dat juist de tweede helft van sterk bezette wedstrijden door futloos spel bedorven werd. Het eerst beëindigd was de partij Elis- KaesesRagosin Elskases had een klein positie-voordeel maar ging op den ver keerden vleugel opereeren. Ragosin pa reerde den aanval en kreeg een bevredi gend eindspel. Na herhaling van zetten werd tot remise besloten. De partij CapablancaFine leerde, dat de handicap, waaronder de Cubaan scheen te zullen spelen, niet al te ernstig geno men moet worden. Hij speelde tegen Fine een uitnemende partij. Hoewel het mid denspel bijzonder lastige problemen stel de, wist hij toch steeds de juiste voortzet ting te vinden en zijn tegenstander lang zamerhand in moeilijkheden te brengen. Tenslotte moest Fine een pion verliezen en toen de pauze kwam, zag het er voor den Amerikaan vrij somber uit. Toch bleek het eindspel meer ressources te bevatten dan men aanvankelijk dacht. Het gelukte EUWE-CAPABLANCA IN 1939. Indien Euwe de revanche- match tegen Aljechin wint. De wereldkampioen Dr. Euwe en de ex-wereldkampioen Capablanca zijn het eens geworden over de voorwaar den van een match, welke tusschen deze beide spelers in 1939 zal worden gehouden, een match, welke alleen doorgang zal kunnen vinden, indien Dr. Euwe er in slaagt zijn titel met succes in de a.s. revanchematch tegen Dr. Aljechin te verdedigen* Deze match tusschen Euwe en Capa blanca heeft een belangrijke voorgeschie denis. Naar men weet heeft het congres van de F. I. D. E., enkele weken geleden te Stockholm gehouden, als officieel can- ditaat voor den wereldtitel den Tsjech Sa- lo Flohr aangewezen. Tijdens de debatten heeft Dr. Euwe toen voorgesteld wan neer hij den wedstrijd tegen Aljechin wint voordat hij met Flohrs om den titel zou strijden, eerst nog een wedstrijd te spelen tegen Capablanca. Deze wedstrijd zou niet gaan om den titel, in zooverre echter, dat, wanneer Euwe de match tegen Capablanca zou verliezen, hij zich bereid verklaarde zich voor Flohr terug te trekken, om dan in 1940 een wedstrijd van Flohr tegen Ca pablanca mogelijk te maken. Dr. Euwe heeft op den Semmering vol doende gelegenheid gevonden deze mate rie met Capablanca te bespreken. In een onderhoud, dat wij met Dr. Euwe over deze aangelegenheid hadden, deelde de wereldkampioen ons mede, dat Capa blanca en hij het over de condities eens zijn geworden. Deze condities staan zelfs op papier, doch men wacht eerst den afloop van de revanchematch EuweAljechin af, alvorens deze overeenkomst met een handteekening te bekrachtigen. Hoeveel partijen in de match EuweCapablanca zullen worden gespeèld, kon dr. Euwe ons nog niet mededeelen. Dertig zijn het er in geen geval. Ook is nog niet in beginsel beslist, waar de match zal worden gespeeld, al ligt er reeds een aanbieding uit Argentinië ge reed. De titel van wereldkampioen staat officieel niet op het spel, doch, mocht Capablanca winnen, dan is het voor ieder een duidelijk, dat de Cubaan daarmede het wereldkampioenschap behaald zou hebben. Capablanca gaat er voorts mee accoord om, indien hij van Euwe wint, in 1940 een match om den titel tegen Flohr, den offi- cieelen F. I. D. E.-candidaat, te spelen. Flohr heeft zich natuurlijk bij dezen gang van zaken moeten neerleggen. Dank zij het persoonlijk optreden van Dr. Euwe is ten slotte een oplossing gevonden, welke alle partijen heeft kunnen bevredigen, al is zij verre van ideaal. Capablanca niet de winst te forceeren en het is zeer de vraag of de afgebroken stel ling nog winstmogelijkheden biedt. FlohrKeres was een rustige positie partij, die plotseling zeer levendig werd, toen Keres, om een aanval op den dame vleugel te pareeren, een stuk op den ko ningsvleugel offerde. Flohr liet zich niet overbluffen, verdedigde zich goed en bracht de partij tot een eindspel van P plus L plus 4 pioennen tegen T plus 5 pion nen. Door zorgvuldig manoeuvreeren wist Keres tot het afbreken stand te houden, zoodat een latere voortzetting de beslis- sing moet brengen. Flohr heeft misschien nog eenig overwicht. De partij ReshevskyPetrov was in de eerste plaats interessant op grond van re glementaire overwegingen. In hevigen tijd nood noteerde geen der spelers de zetten, zoodat de tornooileider niet kon consta- teeren, of het vereischte aantal zetten reeds gedaan was, toen Reshevsky's vlag viel. Pas achteraf werd vastgesteld, dat Reshevsky met zijn 40sten zet inderdaad nog op tijd was, zoodat geen tijdsoverschrij ding had plaats gevonden. Na de tijdcon- trole blee'k Reshevsky een pluspion te heben, welke tenslotte voldoende was voor de winst. Het verdient aanbeveling, schaakklok- ken te construeeren, die automatisch het aantal ztten registreeren, zoodat de tor nooileider ook zonder de aanteekeningen der spelers kan zien, hoe ver de partij ge vorderd is. DE ACHTKAMP IN OOSTENRIJK. Reshevsky wint weer. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tweede ronde van den achtkamp te Sem mering, luiden: RagozinKeres 1/21/2 Fine—Flohr 1/2—1/2 JetrovCapablanca 1/21/2 EliskasesReshevsky 01 De afgebroken partij uit de eerste ronde tusschen Flohr en Keres werd zonder ver der spelen remise gegeven. Reshevsky leidt thans met twee punten uit twee partijen. De partij tusschen Ragozin en Keres werd een Engelsche partij, waarin geen van bei- na veertig zetten remise gegeven. Het was DE WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIE Naar het „Hbld." verneemt, heeft giste renavond te Amsterdam een bijeenkomst plaats gehad tusschen de Amsterdamsche afgevaardigden naar de Bondsvergadering van den K. N. V. B., bij welke vergade ring ook de heer L. Verwoerd aanwezig was. Er werd langdurig van gedachten ge wisseld over het besluit van den K. N. V. B. om den wedstrijd NederlandBelgië ook ditmaal in Rotterdam te houden. Tot bepaalde besluiten is men niet gekomen. In de eerste plaats wensche de vergade ring af te wachten, wat de directie van het Olympisch Stadion officieel had mede te deelen over de onderhavige kwestie. LEIDERDORPSCHE DAMVEREENIGING De resultaten der Woensdag gespeelde wedstrijden voor de borden-bezetting zijn: C. MeinemaG. v. d. Voort 20 S. ZwanenburgJ. M. v. Wijngaard 02 N. HoogervorstR. Marbus 02 C. de KoningA. Bregman afgebr. J. van SandijkW. van Heusden 02 J. GoedhartA. Kruidenier 02 J. de HollanderA. Bloemendaal uitgest. K. SpekA. Spies 02 J. A. de HollanderJ. v. Tongeren 02 Door de Leiderdorpsche Damvereeniging zal met een 15-tal spelers worden deelge nomen aan de Massakamp te houden op 16 September a.s. in Zomerlust te Lei den.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10