LUCHTVAART DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT flERDE BLAD - PAG. 12 VEUR—LEID SCHEND AM. KONINGINNEFEESTEN. Gisteren werden de feestelijkheden door de Wilhelmina-Vereeniging voortgezet. Des morgens werd er niets bijzonders ge daan. Des middags om 2.30 uur werd het ringsteken op tandems gehouden. Ook hier voor bleek groote belangstelling te zijn, want een zeer groote menigte had zich rondom de lijnen geschaard en volgde vol spenmng de vele ritten. Er bleek voor deze ringrijderij veel animo te zijn en niet min der dan 74 deelnemers hadden zich hiervoor opgegeven, zoodat het bestuur der Wilhel- mina-vereen. nog een extra prijs hiervoor beschikbaar stelde. Vanzelfsprekend moes ten er door de groote deelname heel wat ritten gereden worden en zoo bleef de spanning de vele ritten. Er bleek voor deze schillende paren elkaar fel bekampten om de zeer fraaie prijzen. Om pl.m. half zes werd eindelijk de laatste rit gereden en waren winnaars geworden: le prijs mej. C. Hooijmans en de heer B. Barnhoorn; 2e pr. mej. L. Vermeer en de heer T. Ver meer, 3e pr. mej. L. Kroon en de heer Fr. Strampraat, 4e pr. mej. N. Rijper en de heer P. van Heiningen; troostprijs mej. G. Scheenaard en de heer J. Warmenhoven. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter der Wilhelmina-Vereeniging uit gereikt, waarbij een driewerf hoera werd uitgebracht op H. M. de Koningin, Burge meester Keijzer en de Wilhelmina-Vereeni- ging. Hiermede behoorde het officieele gedeel te dezer feesten wederom tot het verle den en kan gezegd worden, dat deze weder om geslaagd zijn en dat Veur-Leidschen- dam op waardige wijze haar Koninginne- feesten heeft gevierd. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het bestuur der Wil helmina-Vereeniging om de ingezetenen dank te brengen voor de medewerking tot het welslagen van deze dagen. Gedurende den avond was er op het feestterrein een zeer groote drukte en werd zeer druk gebruik gemaakt van de attrac ties. Door de leden van het Roode Kruis, die ook dezen dag met hun tent aanwezig waren en die geassisteerd werden door de leden van Ned. E.H.B.O. en R.K. E.H.B.O., behoefde ook dezen dag slechts voor klei ne ongevallen hulp te worden verleend. STOMP WIJK. Tentoonstelling. Op Zondag 12 Sept. a.s. zal in de naaischool een tentoonstel ling gehouden worden van goederen, door de meisjes voor de naaiclub vervaardigd. Deze goederen zijn vervaardigd voor de ar men der parochie. Als attracties aan deze tentoonstelling zijn verbonden een bazar en een doorloopende filmvoorstelling. Nie mand verzuime de tentoonstelling te be zoeken. De baten komen aan de arme ge zinnen ten goede. Pastoor Floor zal de ten toonstelling na de Hoogmis openen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te is bijeengeroepen voor een vergadering op Vrijdag 10 September a.s., 's avonds 8 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Verzoeken ex art. 13 der L. O.-wet 1920. 3. Subsidie vereeniging comptabele ambtenaren van semi-overheidsbedrijven. 4. Adres centrale Esperanto propaganda- commissie. 5. Adres K. N. A. C. inzake per sonele belasting motorrijtuigen. 6. Opzeg ging huur L. B. Roodakker van schuur Molenlaan 37. 7. Adres B. M. Bijleveld bezoek vakschool voor werkloozen te 's-Gravenhage. 8. Openingsbalans dienst voor openbare werken, dienstjaar 1937. 9. Aanvrage Bijdorp gelden ex art. 84 der L. j O.-wet 1920. 10. Conversie geldleening pro resto groot ƒ105.000. 11. id. groot ƒ135.750. 12. id. groot 114.850. 13. id. groot 54.800. 14. id. groot 79.919.70. 15. Comptabiliteits- besluiten. 16. Rondvraag. WARMOND. DE KONINGINNEFEESTEN. De Harddraverij. Was het weer in den vroegen morgen van den laatsten dag der feesten een beetje dreigend, Pluvius heeft-zich over onze fees ten erbarmt, zoodat onder een stralend zon netje deze feestdag een aanvang kon ne men. Deze dag was speciaal geweid aan de alom bekende harddraverij. Voorafgegaan door een viertal herauten te paard, gevolgd door de Warmondsche Fanfare, begaf de Commissie zich met de vele deelnemers en de honderden belang stellenden naar de nieuwe wedstrijd-baan. Na een rondgang over het terrein, nam de voorzitter, de heer J. Bergman, het woord en sprak als volgt: Dames en heeren. Als voorzitter der Oranje-Commissie is het mij een aangename taak u allen hier, al is het dan ook op een afstand van driehonderd meter, welkom op ons nieuw terrein te mo gen toeroepen. In het bijzonder heet ik wel kom den heer Alb. Oudshoorn, loco-burge meester, die zich bereid verklaart heeft zoo dadelijk, aLs ik de baan vanstart tot finish in recordtijd heb afgelegd, de baan te ope nen. Een welwillendheid, die door ons al len, in welke hoedanigheid wij hier ook zijn, ten zeerste op prijs wordt gesteld, daar wij hierin mogen zien een groot be wijs van medeleven in dit gebeuren. Een hartelijk welkom aan heeren eigenaars en pikeurs der paarden, die met hunne dra vers het slagen van deze draverij voor een groot deel inhanden hebben. Hartelijk dank voor uwe, voor Warmond een ongekend groot aantal inschrijvingen. Dat dit aantal in volgende jaren steeds grooter moge wor den. Heeft u op- of aanmerkingen, zegt het ons, en wij zullen in den vervolge daarmede zooveel mogelijk rekening houden. Heeren van de Koninklijke Nederlandsche Hard draverij en Renvereeniging, bestuurders van den Bond van Harddraverij-Vereeni- Het geschenk van de Nederlandsche jeugd aan het Prinselijk Echtpaar, een sportterrein met paviljoen In het park van het palels te Soestdijk, is gereed en onlangs in gebruik genomen „De Prinses en de Prins hebben mij spe ciaal gevraagd u te zeggen, dat zij met dit sportterrein, een geschenk van de Neder landsche schooljeugd, zeer zijn ingenomen en dat vooral de Prins er reeds een druk gebruik van heeft gemaakt", zeide ons de architect, ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk, toen wij dezer dagen het sportterrein met paviljoen in het park van het Prinselijk paleis bezochten. Op 29 Juni, den verjaardag van Prins Bernhard, is het nieuwe sportterrein door het Prinselijk paar in gebruik genomen en het is in dagelijksch gebruik gebleven. gingen op de korte baan in Nederland, be stuursleden van zuster- en ruitervereenï- gingen, u allen heet ik hartelijk welkom. U aller tegenwoordigheid moge een bewijs zijn van een samenhoorigheid, die zeer ze ker goed en noodig is om onze mooie paar densport in Nederland te doen slagen. Een woord van welgemeenden dank aan de Ko ninklijke en den Bond. De eerste toch heeft ons van den beginne af met raad en daad ter zijde gestaan, terwijl de Bond door zijn zeer gewaardeerde bijdragen in onze prij zen, ons het mogelijk gemaakt heeft deze draverij om het provinciaal kampioenschap te houden. Dank aan den heer Slager, eige naar van het bekende hotel „De Stad Ro me", die zooals steeds zijn medeleven met onze Commissie op zoo schitterende wijze heeft getoond. Ten slotte woorden van dank aan allen, die hun medewerking hebben verleend, waarbij ik een speciaal woord van dank richt tot den secretaris der Commissie, den heer J. Langelaar, die zich geheel heeft gegeven, niet alleen voor het tot stand ko men van deze baan, maar ook voor het slagen van dezen dag. Nadat de eerste twee coupletten van het Wilhelmus ten gehoore was gebracht, nam de loco-burgemeester, de heer Alb. Ouds hoorn, het woord om te spreken als volgt: De Burgemeester van Warmond berichtte hedenmorgen, dat hij door plotselinge onge steldheid verhinderd was te voldoen aan uw verzoek de nieuwe draverijbaan te ope nen. Hoewel het hem ten zeerste spijt deze opening niet persoonlijk te kunnen ver richten, heeft hij mij verzocht dit in zijn plaats te willen doen. Mijne heeren. Gaar ne voldoe ik dus aan dit verzoek en zal zoo aanstonds door het doorknippen van het lint uw baan voor geopend verklaren. Sinds onheugelijke tijden wordt te Warmond in aansluiting aan de viering van den verjaar dag van onze geëerbiedigde Koningin, hard draverij op korte baan gehouden. Het is u allen bekend, dat deze draverij plaats vond op den weg, liggende achter de buiten plaats van 't Huys te Warmondt, waarvoor steeds medewerking der eigenaren van dit huis gevraagd en verkregen werd en waar voor hun van deze plaats een woord van hartelijken dank toekomt. Uw voortvarend bestuur heeft echter gemeend, dat een be tere gelegenheid gezocht moest worden, te meer, daar hier te Warmond zeer goede paarden aan den start verschijnen. Uw be stuur is in dit streven dan ook ten volle geslaagd, dank zij de medewerking van den eigenaar van dit terrein. Van harte felici teer ik u, mijne heeren, met dit succes. Ik spreek hierbij, en geloof namens de geheele burgerij van Warmond, de hoop uit, dat deze nieuwe baan er toe moge leiden, dat tot in lengte van dagen deze sport beoefend mag worden, en Warmond ook op dit ge bied wijd en zijd genoemd zal worden. Hier mede verklaar ik de nieuwe baan voor ge opend. Door het zoontje van den heer mr.' J. Hempenius werd aan den loco-burge meester op een oranje-kussen een schaar overhandigd, die hiermede het Oranje-lint doorknipte, waarmede de baan geopend was. Evenals vorige jaren viel er weder van zeer goede sport te genieten en werd om de prijzen een zeer scherpe strijd ge streden. De uitslag was als volgt: le prijs, een bedrag van ƒ300.bene vens een prachtig kunstvoorwerp, bestaan de uit een schilderij, voorstellende een dra vend paard voor Sulky, alsmede een gou den medaille voor den berijder van het paard, werd gewonnen door het paard Xuthus, stal Hollandia, berijder W. H. Geersen. 2e prijs, ƒ75.gewonnen door Senator Brewer, eigenaar Ph. Knijnenburg, berijder J. Knijnenburg. 3e prijs, ƒ40.gewonnen door Determi nation, berijder J. de Vlieger tevens berij der. 4e prijs, ƒ15.gewonnen door X Smi ling, eigenaar J. Haan Jz., berijder J. Ver- gay. 5e prys, 10.gewonnen door Princess, stal R, berijder L. Ensing. Nadat de prijzen door den loco-burge meester met een toepasselijk woord waren uitgereikt, werd nog het woord gevoerd door den heer Prins, voorzitter van den Bond van Harddraverijen, die in de eerste plaats een woord van dank bracht aan den heer Vaandrager voor de wijze, waarop deze zich dit jaar wederom van zijn taak gekweten heeft. Spreker meende te moe ten protesteeren tegen de wijze, waarop de pikeurs beboet werden, wanneer zij door het lint gereden waren. Op deze wijze, al dus spreker, zal op den duur de harddra verij geen stand kunnen houden en hij zal dan ook alle pogingen in het werk stel len, om het reglement met betrekking tot deze kwestie, te herzien. Hij deed een be roep op den heer Vaandrager om deze boe ten ongedaan te maken, waarbij hij de me dewerking inriep van de Warmondsche Harddraverij-Commissie. Nadat de heer J. Bergman nogmaals een woord van dank had gebracht aan allen, die op eenigerlei wijze hadden medege werkt om dezen dag zoo schitterend te doen slagen, begaf men zich in optocht weder naar het feestterrein, nadat de muziek eerst nog een rondgang door het dorp had ge maakt. Op de Baan werd de stoet ontbon den en nu pas begon de werkelijke pret, want alles liep vol en overal heerschte een prettige en opgewekte stemming. Warmond heeft feest gevierd op vroolijke wijze en wij zijn de Commissie dankbaar, dat zij ons deze dagen bereid heeft. Zeer veel werk heeft de Commissie in de afgeloopen we ken verzet, doch dat dit door de inwoners gewaardeerd werd, bleek duidelijk, toen spontaan een driewerf hoera op de com missieleden werd uitgebracht, waarmede de honderden aanwezigen van harte instem den. EEN REDDINGSBOOT VOOR AMELAND. Wordt op „Meerrust" in dienst gesteld. De te Katwijk aan Zee voor station Hol- lum op Ameland gebouwde motorstrand- reddingsboot die den naam zal dragen van „Abraham Fock" een der vijf oprichters van de N. Z. H. Redding Mijwordt Zater dag 11 September a.s. te twee uur 's na middags in dienst gesteld, liggende voor het restaurant „Boerderij Meerrust" te Warmond. WASSENAAR. Geboren: Wilhelmina, d. van J. v. Doorn en B. Klingen Antonius Petrus Maria, z. van P. T. Braun en C. M. van Houten Johannes Jacobus, z. van W. Bre- derode en E. T. Wilenberg Cornelis Ja cobus Martinus, z. van L. J. C. Brederode en W. van de Wal Jan- Adrianus, z. van F. Hers en J. W. Blankenspoor, Getrouwd: J. v. Klaveren en J. E. Nell V. H. L. Dubourcq en V. C. B. T. Hoogenkamp J. T. Knijnenburg en A. A. Koster J. H. Schelfhorst en A. C. Glasbergen. Overleden: Maria Cornelia van den Burg 83 j., ongeh. Ingekomen: Th. Eberlin geb. Bach- mann, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Rijksstraatweg 596. H. J. Belgra- ver, N.-H., huisjuffrouw, uit Utrecht, Schouwweg 72. J. van den Berg, K.-K., kinderverzorgster, uit Den Haag, Herte laan 14. C. R. Bos en gezin, N.-H., Dir. v. Gem. werken Buitenzorg, uit Buiten zorg, Backershaegenl. 16. C. P. v. d. Burg, N.-H., dienstbode, uit Gouda, Prinses Marielaan 12. J. J. A. v. d. Burg, R.-K., dienstbode, uit Sassenheim, Bloemluststr. 76. W. Bijvoet, R.-K., landbouwer, uit Zuid- en Noordschermer, Rijksstraatweg 500. A. S. A. en F. A. M. De Jong, R.-K., zonder beroep, uit Maastricht, v. Z. v. Nijeveltstraat 18i. J. Z. Douwes en ge zin, geen, assuradeur, uit Batavia, Groot Hoefijzerlaan 51. G. H. Dijkhuis, N.-H., kinderjuffrouw, uit Texel, v. Z. v. Nije veltstraat 18 L. C. J. de Gast en vrouw, geen, zonder beroep, uit Brussel, St. v. 's-Gravensandeweg 111. N. R. Geleijnse, N.-H., dienstbode, uit Heemstede, Meyen- dellscheweg 5c. Chr. Glasz en gezin, D.G., ambt. Centr. Bur. Stat., uit Maar tensdijk (U.), Burchtlaan 4. C. M. Hin- driks, geen, zonder beroep, uit Groningen, Meyendellscneweg 2. C. Jonkman, R.-K., dienstbode, uit Haarlemmermeer, Klein Persijnlaan 2. J. C. de Koning, geen, mecaniciën, uit Den Haag, v. Z. v. Nije veltstraat 259. P. H. J. v. Mourik, geen, timmerman, uit Barradeel, Joh. de Witt- straat 23. J. Maijbaum, R.-K., Pastoor, uit Maastricht, v. Z. v. Nijeveltstraat 18 i. A. H. Moll, geen, kantoorbed., vertaal ster, uit Den Haag, Schouwweg 20. L, K. Mower en gezin, Prot., geoloog, uit Den Haag, Lijsterlaan 1. N. A. Nap en gezin, N.-H., hoofdcomm. Binnenl. Zaken, uit Naaldwijk, St. v. 's-Gravesandew. 131. Jkhr. W. R. op ten Noort, N.-H., zonder beroep, uit Leiden, Middelweg 20. A. Th. Aemmerswaal, R.-K., zonder beroep, uit Voorschoten, Kerkstraat 86. A. M. H. B. en R. M. J. B. Rinck, R.-K., zonder beroep uit Amersfoort, Jagerslaan 2. A. H Rooseboom de Vries, G.K., dienstbode, uit Gorinchem, Konijnenlaan 16. H. A. Smits en gezin, arts, N.-H., uit Hilversum, v. Z. v Neijveltstraat 132. A. A. H. Du Toy van Hees en vrouw, R.-K., belasting consulent, uit Oegstgeest, Duinlustweg 23. H. G. de Voogd, geen, zonder beroep, uit Singa Radja, Narcislaan 5. W. Rem merswaal geb. de Vries, R.-K., zonder be roep, uit Doniawerstal, Hacenplein 14. Wed. D. Marcus geb. Weingarten, N.-I., zonder beroep, uit Amsterdam, Ridderlaan 1 M. Wieser, R.-K., dlienstbode, uit Bloemendaal, Nassaulaan 1. Vertrokken: M. Füch, naar Westrum Did. E. Stift naar Den Haag, Linden- straat 26. N. J. M. Smit naar Heythuysen, St. Aloysiusgesticht. M. Frautner naar Duitschland, Kahla i/Thuringen. M. A. A. Riemenschneider naar Den Haag, Vail- lantlaan 25. Th. A. G. v. d. Plas naar Tuna Puna, Trinidad. M. W. A. Wens- veen naar Oircshot, Klooster „Nazareth", Koestraat A-14. E. v. d. Barselaar, naar idem. E. v. Waalwijk v. Doorn naar Rot terdam, le Schausstr. 41. M. C. Enge- ringh naar Den Haag, Frankenslag 347 Th. v. d. Meyde en gezin, naar Zwitserland, Gern Versoix. L. Wesselo naar Deven ter, Diepenv.weg 103. M. de Vries en vr. naar Rotterdam, Kon. Emmaplein 4b. H. H. E. A. Lange en gezin, naar Ban doen. K. C. van Rijn en gezin, naar La ren N.-H., Raboes 9. J. M. Logger naar Vlissingen, Singel weg 66. Jhr. W. v. Loon en vr., naar Den Haag, L. Voorhout 84. H. L. M. Bronswijk naar Nijmegen, Berg en Dalscheweg 81. H. de Jong naar Katwijk, W. Beukelsz.straat 5. Joh. H. Schelfhort naar Den Haag, Iinneausstraat 284. C. C. Schelfhorst, geb. Glasbergen, naar idem. P. A. P. Smits naar Den Haag, Withuisstraat 64. M. J. Olijkan naar Amsterdam, I. W. Brouwerstr. 14. H. E. M. M. Offergeit naar Den Haag, Schiestraat 54. M. J. C. Mullens naar Den Haag, Balistraat 70. A. C. M. van Lieshout naar Rotterdam, Beukelsdijk 21B. A. H. Lenten naar Den Haag, Joh. de Wittlaan 26. K. Treitler, naar Oosten rijk. J. Uitensaubach, naar Den Haag, Koninginnegracht 44. S. Blenk naar Vlaardingen, Hofsingel. E. H. J. Bilek, naar Knittelfeld, Did. J Grijszik naar Den Haag, v. Alkemadelaan 255. A. Belgner naar Den Haag, Oude Scheve- ningscheweg 60. *S. J. Zuurdeeg naar Den Haag, Parkflat Marlot 32. A. J. v. da Heuvel na.r Helmond, Kanaaldijk 81. B. Trumpie naar Den Haag, Raamstraat 57. H. W. van der Lee, naar Den Haag, L. Vijverberg 20. G. Brand, naar id. J. Vermeulen naar Voorschoten, Sohool- strat 49. M. Kirzinger naar Den Haag, Nieuwe Havenstraat 74. Chr. Veltkamp naar Amsterdam, 2e Helmrestraat 52. H. Baronesse van Ittersum naar Den Haag, Groot Hertoginnelaan 190. T. C. E. de Bruin naar Den Haag, Duinweg 14. C. Zandbergen naar Rijnsburg, Dubbele- buurt 13. E. J. Alkemade naar Anna Pau- lowna, Middenweg 31, Breezand. C. Schreuders en gez., naar Den Haag, Mient 67. H. G. Holtkamp en gezin, naar Hoorn, Draafsingel 7. L. H.'Nijsen naar Rotterdam, Mauritsweg 2b. O. J. Kils- DUITSCH VLIEGTUIG VERMIST. Het was van China op weg naar Kaboel. Het passagiers-vliegtuig D-Amoy van de Duitsche Lufthansa, dat een studievlucht maakte voor een kortere luchtverbinding met het Verre Oosten, wordt sinds eenige dagen vermist. Het zou n.l. van Ansji (China) opnieuw over het Pamirplateau naar Kaboel (Afgha nistan) vliegen, doch het heeft de plaats van bestemming niet bereikt. In weerwil van het feit, dat eenige Junkertoestellen van de Duitsch-Chineesche luchtvaartmaatschappij onmiddellijk zijn opgestegen om het ver miste toestel op te sporen, heeft men tot nu toe geen enkel bericht ontvangen. Op ver zoek van het Duitsche ministerie van Lucht vaart heeft ook het Britsche luchtvaartmi nisterie de noodige hulp toegezegd. De D-Amoy heeft drie personen aan boord, n.l. den leider van deze proefvlucht, Freiherr von Gablenz, kapitein Untucht en den mecanicien Kirckhoff. Het toestel was op 24 Augustus naar het Verre Oosten vertrokken en na een ge slaagde vlucht te Ansji in China aange komen. Op dezen tocht vloeg het toestel o.a. over het Pamirplateau van den Hima laya. Hetzelfde traject zou op den terug tocht worden afgelegd. LUCHTBALLON GEVULD MET VERWARMDE LUCHT STIJGT TOT 3000 METER. Twee inwoners van Weenen, de heeren Marek en Emmer zijn in de nabijheid van de hoofdstad opgestegen met hün ballon, die met verwarmde lucht was gevuld. In de aan den ballon hangende mand was een oiiehouder gemonteerd, welke de vlam leverde, die de lucht op temperatuur moest houden. De vlam kan naar willekeur ge regeld worden. Nadat de kabel was losgemaakt, steeg het gevaarte met de beide luchtreizigers langzaam omhoog en bleef op een hoogte van 3000 meter hangen. Vanuit de hoofd stad kon men tusschen de wolken door de ongewone verschijning goed waarnemen. Door middel van een radio-telefoon-instal latie hebben de luchtvaarders een lang durig gesprek gevoerd met het op den toren van de St. Stephanusdom gevestigde radio station. Het kruisgesprek was door de Oos- tenrijksche radioluisteraars duidelijk te vol gen. UIT „ZEILEN" MET ZIJN PARACHUTE. Franschman maakt een tocht van 28 K.M. Per parachute over het Kanaal te „zei len" is de ambitie van den Franschen pa rachutist Denois, die er gisteren reeds in slaagde, met zijn valscherm van bijzondere constructie een zeiltochtje van 28 K.M. te maken. Na gistermiddag op het vliegveld St. Inglevert nabij Calais te zijn aange komen, in een vliegtuig, dat door den vlie ger Michel Doré werd bestuurd, vergewiste Denois zich er van, dat de wind en de me teorologische omstandigheden gunstig voor zijn poging waren. „We zullen eenigen af stand uit de kust vliegen", zeide hij, „dan zal ik uit het vliegtuig springen en dan zullen we zien wat er verder gebeurt". Hij vertrek om 4.45 en zijn vliegtuig steeg tot een hoogte van ruim 4000 meter. Toen hij de kust ten Noordwesten van Kaap Gris Nez 25 K.M. achter zich had gelaten, waagde Denois den sprong boven zee en zeilde klampjes naar de Fransche kust. Hij was van plan op het strand nabij Kaap Gris Nez neer te komen, maar de wind dreef hem iets verder Noordwaarts. Vrienden, die in een auto aan de kust stonden te wachten, zagen hem over het water zeilen en reden zoo snel mogelijk naar de plek, waar zij verwachtten, dat hij zou neerkomen. Ten slotte kwam Denois in zee terecht, tweehonderd meter van het strand bij Tardinghen, 5 K.M. van Kaap Gris Nez. Een zijner vrienden, die op zulk een gebeurlijkheid was voorbereid en zich in badcostuum had gestoken, sprong uit den auto en zwom naar Denois toe, terwijl ook vele andere baders zich spoedig bij hem voegden. Zij maakten zonder moeite de pa rachute los en Denois kwam aan land, zeer tevreden over zijn luchtreis, waarmede hij waarschijnlijk een record heeft gevestigd. Zijn toestel lijkt op een gewone para chute, doch bezit een bijzondere inrichting voor het openen en voor het „zeilen", het geen Denois geheim houdt. Hij is voorne mens zijn Kanaalovertocht per parachute over veertien dagen te ondernemen en wel van Dover naar Kaap Gris Nez. donk, naar Rotterdam, Heemraadsplein 2a ben. M. A. M. v. Tongeren naar Heem stede, Seminarie „Hageveld". V. H. L. Duborcq naar Den Haag, Statenlaan 77. A. L. M. Paanakker naar Heikruis, Bel gië. B. W. Beerman naar Den Haag, Wolfhezenstraat 60. J. C. Pieterse naar Den Haag, Adriaan Pauwstraat 3. J. G. de Smit, naar Den Haag, Prinsegracht 12 (Huize St. Angela). ZOETERMEER. Bloemen-liefhebbers. Op 15, 16 en 17 September a.s. wordt in het Spaarbankge bouw alhier een tentoonstelling gehouden van door schoolkinderen gekweekte bloe men en planten. De organisatie hiervan be rust bij de plaatselijke afdeeling van „Flo- ralia". Geboren: Johannes, z. van Chr. J. Moers en E. A. Westerman Johannes Cornelis Petrus, z. van J. L. L. de Groot en M. A. Tetteroo Gerritje, d. van W. de Graaff en A. G. van Eek. Ondertrouwd: A. van der Does 47 j. en J. Spijker 43 j. Getrouwd: N. C. J. van den Bosch 27 j. en C. M. Boonekamp.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12