STADS NIEUWS WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOELER. De Bilt seint: Verwachting: Meest matige Noord-Wes telijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen koeler Hoogste barometerst.: 770.8 te Valentia. Laagste barometerst.: 736.3 te Andanes. Het depressie-centrum in het Noorden trok verder Noord-Oostwaarts en ligt thans voor de Noord-West-kust van Noor wegen. De secundaire, welke gisteren be westen Ierland lag, trok zeer snel over Engeland, nadat zij hedenmorgen over ons land trok en hier regen veroorzaakte. Zij wordt gevolgd door een sterke druk- stijging, zoodat in Zuid-West-Ierland de luchtdruk boven 770 m.m. gestegen is en nog snel toeneemt. Het geheele Noorden van het waarnemingsgebied ondervindt nog den invloed van de depressie met krachtigen tot stormachtigen Zuid-Weste- lijken tot Noord-Westelijken wind, plaat selijk toegenomen tot zwaren storm. De lucht is zwaar bewolkt of betrokken, met plaatselijk regen. In Schotland en in Scan dinavië viel in het afgeloopen etmaal zeer veel regen. In het Zuiden van het waar nemingsgebied heerscht nog mooi stil weer. De grens tusschen de twee genoem de gebieden loopt van Noord-Ierland naar het Zuiden van ons land en vandaar ver der Noord-Oost-waarts. Voor onze omgeving wordt in den loop van den dag opklaring verwacht. Morgen zal de wind Noord-Westelijk zijn en meest matig, de lucht gedeel telijk bewolkt, terwijl de regen ver moedelijk tot geringe hoeveelheden beperkt zal blijven. De temperatuur zal waarschijnlijk dalen. LUCHTTEMPERATUUR. 17.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.03 uur tot Donderdagmorgen 5.53 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 9 Sept. voorm. 6.06 en nam. 6.30 uur. WATERTEMPERATUUR Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 19 gr. C. DE AANSTAANDE BLIJDE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. De Staatscourant van heden zal de vol gende officieele mededeeling bevatten: De behandelende geneesheeren van H. K. H. Prinses Juliana hebben met groote vol doening kunnen vaststellen, dat de zwan gerschap, welke thans tot ongeveer halver wege gevorderd is, een geheel normaal ver loop heeft en dat de gezondheidstoestand van H. K. H. in alle opzichten reden tot volkomen tevredenheid geeft. Dr. C. L. de Jongh. Dr. B. E. Groot. 's-Gravenhage, 3 September 1937. In verband met geruchten omtrent plan nen, welke reeds thans zouden bestaan tot het aanbieden van geschenken naar aan leiding van de te verwachten blijde gebeur tenis in het prinselijk gezin, verzoekt ons, mede te deelen, dat, hoezeer ook ieder be wijs van belangstelling en medeleven zal worden gewaardeerd, het op prijs zal worden gesteld, indien niet opnieuw een beroep wordt gedaan op de burgerij tot het beschikbaar stellen van gelden voor het aanbieden van kostbare geschenken in groo- ter of kleiner verband. Met groote dank baarheid terugdenkende aan de prachtige en waardevolle geschenken, welke ter ge legenheid van hun huwelijk werden aan geboden, meent het prinselijk paar, in na volging van den bereids door H.M. de Ko ningin kenbaar gemaakten wensch met be trekking tot 'de herdenking van haar aan staande regeeringsju'oileum, het verzoek te moeten doen met betrekking tot bovenver melde heuglijke gebeurtenis zooveel moge lijk eenzelfde gedragslijn te volgen. DE GERESTAUREERDE NIEUWE KERK TE DELFT. Onder groote belangstelling is gistermid dag de gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft op plechtige wijze weder in gebruik genomen. Hiermede is de omvangrijke restauratie van dit historische kerkgebouw, waarin zich de graven der Oranjevorsten bevinden, afgesloten, nadat binnen de oude muren gedurende ongeveer 15 jaren, slechts onderbroken door enkele periodes van rust, de restauratiearbeid heeft plaats gehad on der leiding van den architect van der Kloot Meyburg. Minister Slotemaker de Bruïne heeft bij deze plechtigheid een rede uitge sproken. Prof. Veraart over het private eigendomsrecht op het terrein van de Volks huisvesting De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers heeft vandaag zijn Bondscongres gehou den. Na de samenkomst der congressisten in hotel Birkhoven, waar de begroeting door de ontvangende afdeeling geschiedde, volgde een officieele ontvangst van het bondsbestuur door het gemeentebestuur van Amersfoort. In het vroege middaguur begaven de congressisten zich naar Zeist, waar in de groote zaal van hotel Fifi de congresver gadering werd gehouden In deze vergade ring heeft prof. mr. dr. J. A. Veraart, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, een rede uitgesproken over het on derwerp: „Het private eigendomsrecht op het terrein van de volkshuisvesting in ver band met het ordeningsstreven". Het wezen van het privaat- eigendomsrecht. Spreker begon zijn uiteenzettingen met een uitvoerige beschouwing over het we zen van het privaat eigendomsrecht. Te genover de aperte sofismen van een Rous seau met zijn radicaal individualisme en van een Marx met zijn radicaal collecti visme is men slechts veilig in het Aristote- lisch-Thamistisch denksysteem, de wijs heid van alle tijden, voor onzen tijd en in ons land doorgedacht door den grooten vaderlandschen wijsgeer prof. dr J. Th. Beysens. De geregelde voorziening in de behoef ten der menschen individueel en der men- schen in gemeenschap is het beste ge waarborgd bij een toewijzing der goederen aan bepaalde personen. In de individua listische opvattingen van Rousseau en van zijn school komt van dit groote orde-argu ment echter niets terecht. Zijn eigendoms- leer is buitenmaatschappelijk gefundeerd. De willekeurige geschiedenis-beschouwing van Marx lost met een sprong in het on bekende het individueele eigendomsrecht in collectief eigendom op. Waar men een proef deed, zooals in Rusland maar heel veel positiefs weten we er niet van worden de goederen practisch in handen gebracht van eenige dictatoren. Welke waarborgen zijn daar wel voor een doel matige en regelmatige behoeften-voorzie ning? Te vreezen is, dat nieuwe revoluties noodig zullen zijn om ten bate van het ge- heele volk orde op de zaken te stellen. Chaos maken is echter heel wat gemak kelijker dan chaos ontwarren. Een te weinig aan privaat eigendom. Het orde-argument getoetst aan de hui dige practijk van het sociaal-economisch le ven, leert echter, dat er niet een te veel maar een te weinig aan privaat-eigendom is. Er is te weinig, wat de menschen het „hunne" kunnen ni -rnien. Dit sluit een groot gevaar in zich. Het is misschien de machtigste prikkel tot de fatale communis tische leerstellingen en bewegingen. En diep te bejammeren is het, dat talrijke opeenvolgende regeeringen verzuimd heb ben, complexen van maatregelen te ne men, waardoor de kring van bezitters werd uitgebreid. En dan onthield men zich nota-bene in naam van het eigendoms recht. Men vrage dan niet, welke wanbe grippen hebben bestaan. Zoo is een groot stuk van de Fransche revolutie een groote zegen geweest. In plaats van enkele dui zenden eigenaars kwamen er millioenen. De enqueteurs van den grooten consul Bo naparte telden in 1800 twee millioen grond bezitters. Had Rusland aldus spr. maar zulk een revolutie gekend tegen de onsociale groot-eigendom der grootvorsten. Maar dan als uitgangspunt voor een sociaal eigendomsrecht. Want het genoemde orde-argument, dat een zoo groot mogelijk aantal bezitters be pleit, bepleit tegelijk: een privaat eigen dom, voldoende aan de sociale orde. Het is niet voldoende, een groot aantal bezit ters te hebben de moeilijkheden in het huidige Frankrijk leeren wel het tegen deel deze bezitters moeten ook him so ciale functie naar behooren vervullen Het ongeluk is, dat niet uit de eigen krachten der maatschappij de doeltreffen de maatregelen tot verbetering opkwamen. Mokkend verzet, gebaseerd op een geheel verkeerde leer van het eigendomsrecht, begroette de eerste maatregelen van de overheid tot verbetering van de volkshuis- ting. Constructief werken. Uw organisatie bewijst, dat het anders kan. Laat het zijn, dat ook uw organisatie, evenals zoovele werkgevers- en werkne mersorganisaties, is opgekomen als strijd organisatie. Wij komen nu in een anderen tijd, een tijd van constructief werken, vooral door de georganiseerde krachten der maatschappij. En in die gedachtengang is voor uw organisatie een grootsche toe komst weggelegd. Uitvoerig behandelde spr. nu, hoe een organisatie van huiseigenaren kan gaan passen in het stelsel der publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie, dat komende is. De sociale zijde van tal van economische voor zieningen wordt gelukkig erkend; zij moe ten ingeschakeld worden in de zorg voor het algemeen belang. Is er iemand, die na zooveel jaren van evolutie nog zou twij felen aan de sociale zijde van het vraag stuk der volkshuisvesting, na voeding en kleeding de meest dringende behoeftevoor ziening? Welnu, het privaat-eigendom der huizen kan zich steeds meer als doelma tig bewijzen, naarmate het oog blijkt te hebben voor de zich ontwikkelende maat schappelijke behoeften. De eigen organisatie der huiseigenaren kan de zaken zelf in handen nemen en spr. ziet geen enkel argument, waarom ook deze organisatie zich niet tot publiekrech telijk lichaam zou ontwikkelen: Spr. bespreekt dan de voordeelen van zulk een zelf doen op hooger plan. Er is veel ordenings-geklungel, omdat men de zaak van de publiekrechtelijke organisatie niet aandurft. Wat al instanties, wat al noo- deloos vergaderen, wat een tijd- en kos- tenverlies! Spr. is er van overtuigd, dat zoodra de eigen organisatie met publiekrechtelijke bevoegdheden zal zijn bekleed, de georga niseerde Nederlandsche huiseigenaren een woningvoorziening kunnen leveren, waar naar men in de geheele beschaafde wereld' met bewondering en afgunst zal kijken. Welk een macht ook tegenover al die maatschappelijke krachten, die den ver spreiden huiseigenaar bedreigen. Spr. vertrouwt te hebben aangetoond hoe zich het privaat-eigendomsrecht op het gebied der volkshuisvesting verdraagt met het streven naar ordening, indien dit laat ste ten minste kan worden opgevat als het streven naar publiekrechtelijke organi satie, waarvoor onze maatschappij in Ne derland thans volkomen rijp is. De congresdag werd besloten met een ge- meenschappelijken maaltijd in hotel Birk hoven te Amersfoort. HOOFDDORP IN FEESTSTEMMING. De jubilea van den heer P. Heilker en Zuster Gonzales herdacht. Katholiek Hoofddorp was Zaterdag en Zondag in feeststemming. Op 1 September j.l. bestond de R.K. jongens- en meisjes school 25 jaar. Het hoofd der school, de heer P. Heilker, welbekend als president van den R.K. Bond van Esperantisten, was evenveel jaren hoofd der school, was bo vendien 25 jaar lid-organist van het pa rochiaal zangkoor, woonde 25 jaar in Hoofddorp en had op 29 Augustus j.l. zijn zilveren huwelijksfeest gevierd. Voorts be stond het zusterhuis een kwart eeuw en vierde een der zusters, de eerwaarde zus ter Gonzales, haar zilveren ambtsjubileum als onderwijzeres. De herdenking van al deze feestelijkhe den heeft twee dagen in beslag genomen. Zaterdagavond celebreerde de zeereerw. heer pastoor, W. J. v. d. Berg in de kerk van den H. Joannes den Dooper een plech tig danklof, waarbij een vierstemmig man nenkoor de gezangen ten gehcore bracht. De heer en mevr. Heilker werden door het huldigings-comité per auto naar de kerk geleid, terwijl de eerw. zuster Gonzales door een schare bruidjes werd afgehaald. Zoowel het huis van den heer Heilker als het zusterhuis waren versierd met wapens en groen. In den avond bracht de Hoofddorpsche Harmonie „Excelsior" den beiden jubila rissen, onder groote belangstelling van de dorpelingen, een serenade. Zondag werden de feestelijkheden begon nen met een plechtige H. Mis, opgedragen door den zeereerw. heer pastoor v. d. Berg met assistentie van twee oud-kapelaans, prof. Andreoli van Hageveld en pastoor Th. v. Outersterp uit Amstelveen. Het altaar was keurig versierd en prof. Andreoli hield een feestpredikatie. Na afloop van de H. Mis werd receptie gehouden in de gymnastiekzaal van de school. Nadat de voorzitter van het feestcomité, de heer Thuis, allen welkom had gehse- ten, sprak de zeereerw. heer pastoor v. d. Berg, die de groote waarde van het katho liek onderwijs uiteenzette, hulde bracht aan de nagedachtenis van dén zeereerw. heer pastoor Soepnel, die het initiatief nam voor de oprichting van de R.K. school en dank betuigde aan de zusters en aan den heer Heilker voor alles wat zij voor het onderwijs gedaan hadden. Bij ontstentenis van den burgemeester sprak wethouder Koning namens het gemeentebestuur. Na mens de oud-leerlingen sprak de heer Thuis en mej. Rie van Leeuwen. De heer Thuis voerde tevens het woord namens verschillende organisaties zooals Hanze, Volksbond en zangkoor. Nog vele andere sprekers voerden het woord. Daar was de heer van Groeningen, voorzitter van den kieskring Velsen, die den heer Heilker fe liciteerde en memoreerde, dat deze reeds 20 jaar lang de secretaris is van den prov. kieskring en zes jaren geleden naar de Prov. Staten van N.-Holland werd afge-' vaardigd. De heer Alkemade, hoofd der R.K. school te Nieuw-Vennep, bracht de gelukwenschen van collega's onder woor den en dr. Zuidam voerde het woord na mens vrienden en kennissen van den heer Heilker. De verschillende toespraken gin gen van geschenken vergezeld. De heer Heilker dankte voor de vriend schap en herinnerde aan de goede ver standhouding, die tusschen hem en zuster Gonzales bestaat. Zuster Gonzales sloot zich i'n eenige keurige bewoordingen bij het dankwoord van den heer Heilker aan. De receptie was zeer druk bezocht. Des avonds was er een welgeslaagd feest in café Krie len voor de jubilarissen en hun familie, genoodigden en parochianen. Gisteren was het feest voor de schoolkinderen. „Msbd." WEIGERING VAN EEN COLLECTE ONGEDAAN GEMAAKT. De stichting tot ondersteuning en ze delijke ontwikkeling van hulpbehoevende blinden te Utrecht is door B. en W. van Waddinxveen geweigerd een openbare in zameling te houden. Van deze beslissing is de vereeniging in beroep gekomen bij de Kroon, die thans beslist heeft, dat het motief, \yaarom B. en W. zich tegen het houden dezer inzame ling verzetten met name, dat herhaalde lijke zulke verzoeken worden gedaan, niet het minste door plaatselijke instellingen en dat door het toelaten van inzamelingen voor instellingen van elders te veel van de offervaardigheid der ingezetenen zou worden gevergd, geen voldoenden grond tot weigering oplevert. Het besluit van B en W. is op dien grond vernietigd. DE BOUW VAN HET AMSTEL-STATION TE AMSTERDAM. Dezer dagen zal een begin worden ge maakt met den bouw van een voor het ge heele land belangrijk werk, doch voor Am sterdam in het bijzonder, n.l. den bouw van het Amstel-station. Nadat eerst de Ge meente gezorgd had voor verhooging van het terrein tusschen de Eerlagebrug en den overweg Weesperzijde, dat ter plaatse, waar het Station komt niet minder dan 12 meter moest worden opgehoogd, waaraan nage noeg één millioen kubieke meter zand is verwerkt, zullen de Nederlandsche Spoor wegen een begin maken met den bouw van de fundamenten. Allereerst zullen voor de gebouwen ongeveer 1100 betonnen palen en voor de onderdoorgangen nog eens een 350-tal in den grond moeten worden ge slagen. Het totaal gewicht van deze palen is ongeveer 6 millioen K.G., terwijl ze een gezamenlijke lengte hebben van bijna 25 K.M. De kosten van deze palen komen met inbegrip van het heien op ongeveer 2 ton. Zoodra een deel dezer palen is ingeheid, worden daarop gelegd de eveneens beton nen tunnelgangen met trappen, een deel van het perron, bagagetunnels, liftschach ten, keermuren, de fundeering van de kap, enz. Dit laatste werk, waarvoor o.m. ook ruim 3500 kubieke meter beton en bijna 400 ton staal en ijzer noodig is, wordt te gen het eind dezer maand bij de Neder landsche Spoorwegen te Utrecht aanbe steed. Het moet daarna over een jaar klaar zijn. De kosten worden geraamd op 181.000. Zooals bekend is, worden de kosten van dit station gezamenlijk door het Rijk, de Ge meente en de Nederlandsche Spoorwegen gedragen. N. R. KLEIN, t Hedenmorgen is de heer N. R. Klein, re dacteur van het algemeen Nederlandsch persbureau, toen hij op weg was naar zijn bureau, onwel geworden en kort daarop overleden. De heer Klein, die Amsterdam mer van geboorte was, bezocht de middel bare school aldaar om vervolgens aan de handelshoogeschool te Rotterdam zijn stu die voort te zetten. In 1923 trad hij in de journalistiek. Hij Uit den Leidsclten Raad De eerste Dinsdag in September viel van 't jaar op Maandag en het rijtje be noemingen, voor dien dag gereserveerd, hebben we eergisteren prompt afgewerkt, zonder dat zich verrassingen voordeden. Aan deze serie benoemingen ging de aanwijzing van een tijdelijken wethou der vooraf, noodzakelijk geworden door de langdurige ziekte van wethouder Splinter. Ook dit verliep zonder strubbe lingen en de heer Wilbrink werd in de plaats van zijn fractie-genoot op den tij delijk vacanten zetel gezet.. Indien dit „interregnum" langer dan een maand duurt, zal de tijdelijke wethouder voor de waarneming van het wethouderscnap volgens art. 96 van de Gemeentewet een vergoeding genieten ten bedrage van de helft van de aan het ambt verbonden wedde. d.i. 1500.met welk bedrag het salaris van wethouder Splinter ver minderd wordt. Een juridische discussie ontspon zich bij de vaststelling van de verordening omtrent het beroep, dat krachtens het Reglement Autovervoer Personen op den raad mogelijk is van een beslissing van B. en W. Dit Reglement bepaalt wel, dat de raad regelen kan stellen omtrent den gang van zaken bij zoo'n beroep, maar is I zeer onduidelijk wat betreft de personen, aan wie het recht van beroep toekomt. B. en W. hadden in hun concept-verorde ning de moeilijkheid omzeild door slechts te spreken van: „degenen, aan wie het beroep toekomt", maar hiermede was de heer Hessing niet tevreden. Hij herin nerde zich de kwestie met de Eltax-con- cessie, toen B. en W. zich op het stand punt stelden, dat alleen de aanvrager recht van beroep had en derhalve de protesteerende N.Z.H.T.M. niet ontvan kelijk werd verklaard. Met de bedoeling om dit in het vervolg te voorkomen, diende de heer Hessing een amendement in, om het beroepsrecht te verleenen aan iederen belanghebbende. Ondanks het betoog van den voorzitter, dat de raad niet het recht had het R.A.P. op eigen houtje te gaan interpreteeren, werd het amendement toch aangenomen. Laten wij hopen, dat de raad zich hiermede niet het paard van Troje binnengehaald heeft, want als straks de eisch gesteld en door gezet mocht worden, dat ook de loonen en arbeidsvoorwaarden in de vergun ningsvoorwaarden begrepen moeten wor den, kan dit recht van beroep ons nog menig uurtje kosten! De hoofdschotel van het menu vormde evenwel het voorstel tot het intrekken van het uitbreidingsplan voor zooveel betreft de gronden gelegen ten Noorden van de spoorbaan AmsterdamRotterdam in verband met de nieuwe mogelijkheden voor een betere verbinding tusscnen de twee stadsgedeelten aan weerszijden van deze spoorbaan. Zooals bekend is het B. en W. gelukt, het Werkfonds te interes seeren voor dit Leidsche probleem, dat gedoemd scheen voor onafzienbaren tijd een puzzle te blijven. Er zijn thans plan nen in de maak en wij kunnen veilig aannemen, dat ze binnenkort ook werke lijkheid zullen worden, al drukken van zelfsprekend B. en W. zich nog voorzich tig uit volgens welke de spoorbaan verhoogd zal worden, zoodat de mogelijk heid ontstaat van rechtstreeksche niet do.or het treinverkeer belemmerde ver- Gemeentel. Aankondigingen UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat op 15 September 1937, des voormiddags 11 uur in een der vertrekken van het Ge meentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van 35 obligatiën a 500.in de 3j.< pet. geldleening der gemeente Leiden van 1936, groot 1.500.000. Leiden, 8 September 1937. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. werd toen verbonden aan het persbureau Vaz Dias, om later mede over te gaan naar het Algemeen Nederlandsch Persbureau. Gedurende de 14 jaren van zijn journa listieke loopbaan heeft hij als redacteur van het persbureau belangrijk werk ver richt en daarnaast hebben de vruchten van zijn welversneden pen in den vorm van korte verhalen in periodieken van verschil lenden aard hun weg gevonden. Het .plotseling verscheiden van dezen nog jeugdigen journalist hij bereikte den leeftijd van 37 jaar heeft in verschillen de maatschappelijke kringen in het alge meen, maar in die van zijn collega's in het bijzonder, groote ontroering verwekt. De heer Klein tcch was in journalistieke kringen een gezien en gewaardeerd man. In het bestuur van de vereeniging „De Am- sterdamsche Pers" bekleedde hij sedert het begin van dit jaar het penningmeester schap. Nederlandsche Dansonderwijzersbond. Op 6 en 7 Sept. werd te Utrecht het 33e jaarcongres gehouden van bovengenoem den bond. Uit het verslag van den secreta ris bleek, dat zich weer eenige leden had den aangesloten, terwijl één candidaat werd afgewezen. Het verslag van den pen ningmeester, den heer H. J. van Leeuwen te Leiden, sloot weer met een batig saldo. Mej. A. Lammers te Rotterdam, onderwees beide dagen eenige nieuwe dansen. bindingen. Tegenover dit voor de geheele stad zoo blijde verschiet moest het uit breidingsplan herzien worden, weshalve B. en W. voorstellen, het bestaande plan (van 1933) gedeeltelijk overboord te wer pen. Dit zou Maandagmiddag in een stemming van: „Hiep-hiep-hoera, daar gaat-ie" geschied zijn, als de fa. Nieu- wenhuizen, die zich gedupeerd achtte, geen roet in het eten had geworpen. Deze firma heeft n.l. gronden liggen in het desbetreffende stadsgedeelte benoor den de spoorbaan en toen in 1933 het uit breidingsplan tot stand kwam, heeft zij tegen dit plan geprotesteerd, omdat van hare in het plan begrepen gronden niet minder dan 63 pet. werd bestemd voor straat, plantsoen, water en speelplaats. Dat deze bestemming de waarde van de gronden aanzienlijk verminderde, laat zich begrijpen. Om de firma tegemoet te komen, beloofde de gemeente de gronden te koopen of, voor het geval men het niet eens kon worden over de prijs, te onteigenen, in welk geval een onteige- ningsvoorstel bij den raad zou moeten worden ingediend vóór 27 Sept. '37. De firma verwachtte <lus ieder oogen- blik het indienen van dit voorstel; doch in plaats daarvan kwam nu het voorstel om het gewraakte uitbreidingsplan in te trekken. Zij protesteerde opnieuw tegen deze intrekking, gelijk zij geprotesteerd had tegen de vaststelling. Want B. en W. zeiden, dat met het vervallen van het uitbreidingsplan ook de reden tot aankoop c.q. tot onteigening was verval len. Inderdaad valt hiertegen o.i. niets in te brengen. Wij kunnen erin komen, dat men wat baloorig wordt, wanneer de gemeente met haar uitbreidingsplannen „mir nichts dir nichts" ingrijpt i'n iemands eigen domsrechten, maar het maken, verande ren en opheffen van uitbreidingsplannen is nu eenmaal een wettelijk toegestaan recht en daaraan is zelfs met een adres aan den raad niet te ontkomen, Tntus- schen is voor de fa. Nieuwen huizen weer de toestand ontstaan, zooals deze was vóór het plan van 1933 en bestaat de mo gelijkheid, dat het straks vast te stellen plan óók voor de firma nieuwe gezichts punten opent. In ieder geval verheugt geheel Leiden zich in het vooruitzicht van de a.s. oplos sing van het spoorwegovergangenpro bleem, al zullen velen de optimistische verwachtingen van den heer v. Eek niet deelen, dat de werkzaamheden voor de ophooging van de spoorbaan aan vele werkloozen werk zullen verschaffen. Het is ook bij andere groote werken, van ge meentewege uitgevoerd, wel gebleken, dat de Leidsche werkloozen daarvan niet profiteeren kunnen in verhouding tot de gemaakte kosten. Maar.... elk voordeel tje is meegenomen! Mr. H. G. LIJK OPGEHAALD In een sloot liggende naast het Delft- sche Jaagpad werd hedenmorgen door een burger het lijk drijvende gevonden van een man, De politie, hiervan in kennis ge steld, heeft het lijk opgehaald en mede genomen naar het politiebureau. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken, dat het lijk was van den 69-jarigen we duwnaar A. V., alhier woonachtig.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2