RIJNSTREEK RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 VOORHOUT Vergunning fancy-fair. Door B. en W. dezer gemeente is vergunning verleend tot het houden van een fancy-fair in het parochiehuis op 25, 26, 27, 28 September. Tuinbouwcursus op de B.N.S. Begin October begint op de Bisschoppelijke Nij verheidsschool alhier een tuinbouwcursus welke twee winterhalfjaren duurt en waarin speciaal onderwijs gegeven wordt in bloembollencultuur. De leerlingen moe ten bij den aanvang van den cursus 15 jaar oud zijn. Het lesgeld is ƒ2.50 per winter halfjaar. Vertrokken: C. A. A. Voorn naar Leiden A. Ch. M. Westendorp naar 's Gravenhage A. M.J. v. Lith naar Lei den A. G. Westerveldt naar Heemstede B. L. v. d. Wansem naar 's Gravenhage A. M. Jacobs naar Kerkerade A. C. J. v. Eyk naar Haarlem F. P. Sul naar Amsterdam W. H. A. Sterenburg naar Gendringen A. C. Schopmeyer naar 's Gravenhage C. F. Geerts naar Hel- voirt F. v. d. Berghe naar Amsterdam W. C. Vlasveldt naar Wassenaar J. M. v. Beveren naar Sassenheim A. C. Jongeneel naar id. E. P. Jongeneel naar i. D. C. Breyer naar id. L. J. Beu- gelsdijk naar Warmond M. A. Karstel naar Pontianak (N.O.I.) Th. G. Dikkes naar Amsterdam P. Meyer en echtgen. naar Noord wijk. Gevestigd: A. M. v. d. Geer van Amsterdam G. J. Stokman van id. C. E. C. de Kort van Utrecht A. v. d. Dries van Lichtenvoorde J. A. M. v. d. Berg van Noordwijkerhout J. C. Hoo- gervorst van Lisse K. F. Hazen van Ber gen (L.) G. J. P. G. M. Melis van id. J. R. Mulders van id. F. A. Nieuwen- dijk van id. H. A. A Spandans van id A J. M. de Graaf van 's Gravenhage C. K. Klaasen van Schiedam M. A. Schelvis van Sassenheim A. M. A. v. Reisen van id. E. Tijssen van Warmond P. Wijnanda van Noordwijk L. D. Vester van Oudenbosch D. Bol van Lisse. WARMOND. DE KONINGINNEFEESTEN. Onder een stralend zomerzonnetje kon de tweede feestdag der Koninginnefees- ten een aanvang nemen. Te circa negen uur bewogen zich reeds honderden in de Dorpsstraat om deel te nemen aan de volksspelen. In den voormiddag werd over gegaan tot mastklimmen, stoeltje wisse len, een spel, dat tot de meest grappige momenten leidt, naar de slaapkamer voor dames. Als van ouds prijkte weer op het programma wortelknuppelen. Het mag ge zegd worden, dat de commissie met dit spel eer heeft ingelegd, want de omstan ders gierden het dikwijls uit van de pret. Ook voor het tobbetje steken bestond als vorige jaren zeer groote belangstelling. Nu, het is inderdaad een waterfestijn van je welste geworden en de lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht. Men kon zien, dat men hier in het waterland was en in het veen kijkt men niet op een turfje, rede neerde men waarschijnlijk, want wanneer een mededinger door tegen de ton te ste ken een bak met water over het lichaam had gekregen, had hij soms op het einde der baan nog een paar extra emmers toe te nemen. In den namiddag werd overge gaan tot ringsteken met rijwielen. Hier was zoowel voor de versiering als het mooiste en geestigste costuum een prijs uit geloofd. Waar deze spelen zeer veel tijd in beslag namen was gezorgd voor een prettig stukje muziek, waarvoor „St. Mat thias" weer welwillend zijn medewer king had toegezegd. Toen ook deze spelen ten einde waren, trok men in optocht met de muziek voorop naar het oude Raadhuis, waar de prijzen door den eere-voorzitter, den burgemeester, werden uitgereikt. Al vorens hiertoe werd overgegaan, sprak de voorzitter der Oranje-Commissie, de heer J. Bergman een dankwoord. Hierna werd overgegaan tot uitreiking van de prijzen, die waren toegekend als volgt: Mastklimmen: 1. Eddy Maurer, 2. Arie de Hoog, 3. G. van Bellen, 4. Piet van Leeuwen. Troostprijs Joop van Tonge ren. Tobbetje steken: 1. Nico Hekker, 2 T. Schrier, 3. J. Schakenbosch, 4. G. Tijs sen. Stoeltje wisselen: 1. T. Beugels- dijk, 2. M. Kortekaas, 3. J. Elfering. 4. Truus Vresluys. Ringsteken: 1. Anna VersluysMa rie Versluys, 2. J. BeugelsdijkB. Sikking, 3. Alie van SchieIda van der Geest, 4. B. BeugelsdijkJ. Bredorede, 2. G. Tijs sen—E. Dijkema 8.2 p. Mooiste costuum: 1. Marie van NoortC. Versluys 8.8 p., 2. Nellie Moer kerkSara Moerkerk 8 p. Geestigstecostuum. l.J. Tijssen Jan Tijssen 9.4 p., 2. Ras KasaKonoerie 2.4 p. Na afloop der prijsuitreiking ging men met muziek voorop door het dorp en ver spreidde het publiek zich over het feest terrein. Rest thans nog de laatste en der de dag, die speciaal gewijd zal zijn aan de harddraverij. Gutierrez, Madrid, Het moet verschrikkelijk zijn, alleen in de Sahara te zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. NACHTELIJKE DIEFSTALLEN. Een nieuwe serie. Langvingers hebben zich den afgeloopen nacht toegang weten te verschaffen in een pakhuis in de Ruiterstraat. Van een bakfiets met manufacturen, die o.m. in het pakhuis stond, werd een deel der goederen ontvreemd. De kruidenier D. Z. kreeg aldaar even eens een ongewenscht bezoek. Blijkbaar be hoorden de bezoekers tot het gilde der strooplikkers, daar een aantal potten jam en stroop waren verdwenen. Bij den bewoner S. viel een belasting- plaatje en rijwiel-pomp in roovers han den. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. En in een sloot terecht gekomen. Hedenmorgen omstreeks 8.30 uur heeft op den Rijksstraatweg nabij de spoorbrug over den Rijn een verkeersongeval plaats gehad, dat nog goed is afgeloopen. In de bocht van dezen weg naderde met groote snelheid uit de richting Utrecht een personenauto, waarin behalve de bestuur der, B. uit Utrecht, nog een tweede persoon was gezeten. Door de groote snelheid, waarmede de bestuurder reed, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt. Na eerst rakelings langs een tweetal kinderen te hebben gereden, botste de auto op een steenen K.M.-paal, welke uit dengrond werd gerukt. Ver volgens moest een boom het ontgelden, waarna de wagen over den kop sloeg en met de inzittenden in een sloot terecht kwam. De beide personen wisten zich door het portier te bevrijden. Zij bleken slechts kleine verwondingen te hebben opgeloopen. De zwaar beschadigde wagen werd door een Utrechtschen kraanwagen gelicht. In „blijde verwachting" op muziek. Onze plaatsgenoot Renzenbrink, muziek leeraar alhier, heeft naar aanleiding van de te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk huis, een tweetal liederen gecom poneerd en dezen het Prinselijk paar aan geboden. Blijkens een door den heer Ren zenbrink dato 4 dezer ontvangen schrijven, werd deze aanbieding onder dank en waar deering aanvaard. Openluchtspel door Bodegravers. Door een gezelschap uit Bodegraven, bestaande uit pl.m. 100 personen, had op het IJsbaan- terrein gisteravond de opvoering plaats van een historisch allegorisch openluchtspel ge- tieeld: „Nederland en Oranje". Op dit bij uitstek goed ingerichte terrein waren ongeveer een duizental personen aanwezig, om deze opvoering bij te wonen. De muzikale begeleiding van het stuk werd verzorgd door de Chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" uit Bodegraven. Het ver toonde bleek alleszins het aanzien waard; alle medewerkenden hebben zich uitste kend van hun taak gekweten. Het spel boei de zoowel door inhoud als monteering. Het stuk was in een 5-tal tafereelen samenge vat, over het geheel omvattende histori sche gebeurtenissen uit het Huis van Oran je, met als slot een algemeene Oranje- hulde, waarin tot uitdrukking komt de ver houding van het Nederlandsche volk tot ons Vorstenhuis. Waarlijk een mooi spel, dat den medewerkenden en hun leider alle eer aandoet. Bouwen. De bouw van een woonhuis met kantoor voor Notaris Box is opgedra gen aan J. Vonk. Jubileum. Onze plaatsgenoot J. Ver nes herdenkt 13 September zijn 25-jarig ju bileum bij de Gem. water- en lichtbedrij- Afscheid. Naar we vernemen zal de heer W. Vermeulen deze maand den dienst bij de Gemeentelijke bedrijven, waar hij als wissellooper werkzaam is, met pensioen verlaten. BOSKOOP. Gemeenteraad -r Vrijdag 10 September des avonds 7 uur zal de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeenko men. Agenda: 1. Opening, trekking van nummers voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergade ringen van 19 Juli 1937 en van 26 Augus tus 1937. 3. Ingekomen stukken. 4. Mede- deelingen. 5. Voorstel tot benoeming van een lid der cpmmisie tot wering van schoolverzuim. 6. Aanbieding van een voordracht tot benoeming van drie leden van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Aanbie ding van de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1936 met bijbehoorende bescheiden. 8. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op de heffing van besmetelijke ziek- tengelden. 9. Voorstel tot benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in de badhuiscommissie. 10. Voorstel tot benoe ming van gedelegeerden der gemeente in de besturen van de woningbouwvereni gingen en stichting. 11. Voorstel tot be noeming van twee leden van de commis sie van toezicht op den tuinbouwcursus. 12. Voorstel om over te gaan tot de benoe ming van drie leden en een plaatsvervan gend lid der raadscommissie voor het on derzoek van begrootingen en rekeningen. 13. Rondvraag. Woningraad. Zaterdagmorgen 10 uur zal in het gebouw „Flora" te Boskoop de jaarvergadering worden gehouden van den Nationalen Woningraad, afdeeling Zuid- Holland. Clematis-avond van de Kon. Mij. v. Tuinb. en PI. Maandagavond 6 Sept. hield de afdeeling Boskoop der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde haar maandelijksche bijeenkomst. Welke vereeniging is dit?; zullen mis schien vele lezers zich afvragen. Deze vereeniging welke door hare leden kortaf de Maatschappij wordt genoemd, is één van de mooiste vereenigingen welke in Nederland bestaan. Zij heeft ten doel de liefde en kennis van bloemen, planten en boomen aan te kweken en te vermeerderen. Zij tracht dit doel te bereiken door maandelijksche bijeenkomsten der le den te houden, welke dan plantenmateriaal mede brengen, hetwelk daar besproken wordt. Ook worden er lezingen op vak kundig gebied gehouden. Op deze bijeenkomsten mag er niet over politiek, crisis, prijzen, regeeringsmaatyre- gelen en dergelijke gesproken worden. Het gaat, zooals gezegd, uitsluitend over planten Het komt -b.v. menigmaal voor dat een soort planten onder verschillende bena mingen staan. Deze planten of takken daarvan worden op zoo'n byeenkomst mede gebracht, ver geleken en zoo mogelijk op de juiste bena ming gebracht. Zoo waren er op bovengenoemde avond c.a. 40 soorten van Clematis. De Clematis is een van de mooiste bloeiende klimplanten welke er bestaan, en zijn hoofdzakelijk afkomstig uit Zuid- Europa en Japan. Hier volgen de soorten welke aanwezig waren: Jackmanni, puper violet, een van de meest bekende. Jackmanni alba, blauw achtig wit. Jackmannis superba, fluweel purper. Mrs. Geo Jackman, wit, zeer bloei- rij. Miss Batemann, zuiver wit, kleinbloe- mig, zeer bloeirijk. Standishi, gesatineerd helderblauw. The Queen, zachtblauw lila. Belle of Woking, gesatineerd lichtblauw. Beauty of Worchester, gesatineerd donker blauw. Bangholm Bell (of Henryi), zui ver wit. Fairy Queen, wit met rose nerf. The Gem, helder blauw. Hybride Sieboldi, gesatineerd halder blauw. Lilacina Flori- bunda, gesatineerd lila purper. Lord Ne- vill, zacht lila kleurig. Mevr. Ie Coultre, rein wit, grootbl. een van de mooiste wit ten. The President, gesatineerd donker blauw. Mad. Granger, schitterend fluweel purperrood. Gipsy Queen, donker purper fluweel.Mad. Baron Veillard, roodachtig lila. Lazurstern, licht blauw, grootbloemig. La Lorraine, licht blauw, kleinbloemig. Hybr. Splendida, licht lila. King Edward VII, violet karmijn. Marcel Moser, zacht rose met donkere nerf. Comtesse de Bou chard, satinet rose, rijkbloeiend. Mr. Pa rijn, licht lila, dubbel bloemig. Marie Des- fossé, wit. Crimson King, karmozijn rood, grootbloemig, een van de mooiste rooden. Mad. Edw. André, rood met spitse bloem bladen. Ville de Lyon, flunweelrood, rijk- bloeiend. M. Koster, wijnrood, kleinbl., rijkbloeiend.. Nelly Moser, licht rose met donkere nerf. Mrs. Buch, licht lila, zeer groot. Prins Hendrik, licht blauw, met ge- frasnde bloembladen, zeer groot, de beste voor de kascultuur. Mrs. Goldmondeley, licht lila, kleinbloemig, zeer bloeirijk. La dy Betty Balfour, fluweel lila, kleinbl. La dy Northcliff, diep lavendel blauw. Mrs. Spencer Castle, licht rose grootbl. Coun tess of Onslow, dit is een bijzondere soort Clematis, de bloem is klokvormig en flu- weelrood. Coccinea Speciosa, heeft dezelf de vorm en is oranjerood. Verder waren er nog aanwezig ver schillende taken van botanische rozen met schitterend gekleurde zaadbollen (bot tels) Hier volgen de aanwezige soorten. Rosa chinensis, Rosa Robinhood (mus- caatroos), Rosa villosa, R. tomentosa, R. hydonensis, R. mayesi, R. rubriofolia, R. filipes, R. alba suavcolens. Ook viel nog bijzonder op Erica H. -E. Beal, een winterharde Erica met lange takken, dicht bezet met rosé bloempjes, een zeer decoratieve plant. Verder waren er nog verschillende soor ten bloeiende struikheesters en vaste plan ten, doch wij zijn bang teveel plaatsruimte te vragen om deze allen te beschrijven. Nog werd er besloten om einle Septem ber een excursie naar het Zuiderpark in Den Haag te maken, teneinde de besdra- gende planten te bezichtigen. Met een woord van dank aan de leden voor het medegebrachte materiaal sloot de voorzitter deze zeer interessanten bijeen komst. NIEUWKOOP. Mond- en Klauwzeer. Onder deze ge meente geschiedde aangifte van een eerste geval van mond- en klauwzeer onder het vee, n.l. bij den veehouder D. Blok te Noor den. Voetbalwedstrijd. De geheele wed strijd tusschen Woerden JuniorenNieuw koop Junioren werd kalm gespeeld. Bij beide partijen ontbrak verschillende ma len op 't critieke moment het schot. De rust kwam met 10 voor de gasten, door mid- voor Ahles gescoord. Vlak na de rust maak te Woerden gelijk (1—1). Daarop nam Nieuwkoop weer de leiding, door de mid- voor 12. Wederom maakte de thuisclub gelijk. Kort voor het einde slaagde de Nieuwkoopsche midvoor er in het winnen de doelpunt te scoren 23. Zoo kwam het einde. De leiding van de scheidsrechter was niet onberispelijk. NOORDEN. Drankbestrijding. Onder leiding van den heer C. Voorn werd in de St. Fran- ciscuszaal een ledenvergadering gehouden van Kruisverbond en Maria-vereeniging. Kapelaan C. Stet gaf eenige mooie ge dachten weer met beknopte uiteenzetting van den bekenden Jezuiet uit Ierland W. Doyle, die op 16 Augustus 1917 als aal moezenier op het slagveld in West-Vlaan deren het leven liet. Mej. A. van Bemmelen brengt verslag uit over het uitstapje van de jeugdleden naar de Veluwe, de inkomsten waren (me de dank een weldoener) 44.55 en de uit gaven 44.40. Besloten wordt een propaganda-vergade- ring te organiseeren en thans als afwisse ling een film-avond te geven. ZEVENHOVEN. Rare manieren. P. kocht een fiets op afbetaling; zooals dat meer gaat, werden de financieele verplichtingen door den koo- per niet zoo precies nagekomen. Verkooper schafte zich raad; hij zond een knecht op het huis van den kooper af, die het rijwiel terug-eischte; toen geweigerd werd, ver schafte hij zich met geweld toegang tot de woning, waarbij de vrouw des huizes een paar opstoppers opliep en het huisraad over den grond geworpen werd. Het rijwiel werd op een auto gebonden en meegenomen. Of dit de goede manier van zaken doen is, zal de rechter uitmaken. Rotkreupel genezen. Het gevreesde rot- kreupel, voorkomende onder de schapen van enkele veehouders, is thans geweken; de laatste taangifte van genezing is gedaan. Vertrokken: M. Groeneweg naar Utrecht J. E. de Bruin naar Nieuwkoop C. J. van Eijk en gezin naar Amster dam J. Zuijdervliet naar Tilburg L. J. M. Bocxe naar Venlo. Gevestigd: A. v. d. Berg van Mij drecht. ZOETERWOUDE. Hooiberg verbrand bij het Watertje. Zooals wij in de laatste berichten van gisteren reeds hebben bericht, is gister middag te kwart over twee de hooiberg van den landbouwer G. Overdevest in brand geraakt. Het veehoudersbedrijf in eigen dom van de R.-K. Armen van Zoeterwou- de. parochie St. Joannes Onth. is gedeelte lijk gelegen aan de overzijde van het Wa tertje, een complex van stallingen en schu ren, waarbij de hooiberg op 2 Meter af stand van de groote stal en op 5 M. afstandd van een schuur voor berging van brand hout enz. staat. De heer Overdevest was eenige min. voor de brand door mej. Dob- be gezien was langs de hooiberg geloo- pen om naar het land te gaan en zag toen hij door schreeuwen opmerkzaam werd gemaakt de hooiberg reeds in lichterlaaie staan. De telefoonhouder in 't Veld belde aan stonds het Raadhuis en de volontairs ter secretarie gingen met de handspuit naar de plek des onheils. De motorspuit was af wezig. verondersteld dat de weg in de komende weken geheel onbegaanbaar zou zijn was deze op bevel van den bur gemeester aan den H. Rijndijk gestation- neerd. Inmiddels was er brandweerpersoneel en heel spoedig gaf de oude handspuit nog flink water uit twee stralen. De burge meester, wethouder Onderwater en de ge- mentesecretaris waren bij het blusschings- werk aanwezig. Brandmeester Paardekooper nam bij af wezigheid van den directeur van de brand weer de leiding. Het gevaar was echter reeds geweken en het stond al vast dat de belendingen geen gevaar meer hadden. De hooiberg en het hoi zouden de eeni ge prooi zijn van de vlammen. Inmiddels was echter de vuilnisauto de motorspuit" van den H. Rijndijk gehaald, maar deze kon niet in bedrijf komen door dat de accu onklaar was geraakt door een verkeerde behandeling tijdens de rust aan den H. Rijndijk. Na een half uurtje pech toen nieuwe ma teriaal was aangevoerd deed de motorspuit haar werk en kon de handspuit inrukken. Toen het meeste vuur gebluscht was werd met de zware waterstralen de hooi- klomp „koud" gemaakt en kon met man en macht het uitwerpen beginnen, hetgeen tot drie uur in den nacht duurde. Het was een onrustige nacht voor de be woners van het Watertje, want af en toe moest de motorspuit draaien als er „wa ter" gecommandeerd; werd om bet nog loskomende brandende te blusschen. Toen rukten de manschappen van de spuiten Raadhuis en Zuidbuurt in. Alleen een brandwacht bleef nog tot in den mor gen bij de spuit om zoo noodig oplaaiing van het smeulende hooi te voorkomen. De oorzaak ligt bij het spelen met luci fers van een der kleinkinderen van den heer Overdevest. Hooiberg en hooi zijn verzekerd bij de Onderl. Brandwaarborg Mij. Zoeterwoude, herverzekerd bij „De Nederlanden" van 1845. Naar ons nog werd medegedeeld is de verzekerde som, bij de huidige hooiprijzen en alle voeder-artikelen, voor het ver brande hooi zeer laag. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. M.- en R.-wet: J. C .F. f 2 subs. 1 wk. t.s.; R. G. O. te Hazerswoude f 3 subs. 3 dg.; A. de G. te Gouda f3 subs. 3 dg.; J. K. te Leiden f3 subs. 3 dg.; J. A. R. te Giessen- dam f3 subs. 3 dg.; C. G. V. te Den Haag f3 subs. 3 dg.; J. C. A., zonder bek. woon plaats f4 subs. 4 dg.; P. M. te Gouda f4 subs. 4 dg.; B. R. te Den Haag f 4 subs. 4 dg.; A. C. D. te Ter Aar f2.50 subs. 2 dg.; J. S. f 2.50 subs. 2 dg.; A. C. D. te Ter Aar f 1.50 subs. 1 dg.; W. v. D. te Utrecht f 8 subs. 8 dg., met verbeurdverklaring van den band; C. W. te Leiden f 8 subs. 8 dg.; B. B. f 2 subs. 2 dg.; H. W. de B. te Boskoop f 2 subs. 2 dg.; J. C. K. te Ter Aar f 2 subs. 2 dg. Arbeidswet: H. A. C. W. 2 x f2.50 subs. 2x2 dg.; J. v. W. 2 x f 2 subs. 2x2 dg.; J. v. W. 3 x f 2 subs. 3x2 dg.; J. W. K. te Woubrugge f 5 subs. 5 dg. Visscherij- wet: G. J. v. B. te Gouda f 2.50 subs. 2 dg. verb.verkl. hengel; W. J. S. te Den Haag f 2.50 subs. 2 dg. verb.verkl. hengel; H. J. L. M. te Den Haag f3 subs. 3 dg.; H. S. te Den Haag f3 subs. 3 dg.; S. S. te Bode graven f 5 subs. 5 dg., verb, verkl. stek ken; J. E. te Rotterdam f 4 subs. 4 dg. verb. verkl. zetlijn. 453 Sr.: D. M. M. f 4 subs. 4 dg. 460 Sr.: M. de G. te 's-Gravenhage f2 subs. 2 dg. A. P. van Bodegraven: C. S. te Rietveld f3 subs. 3 dg DIERENMISHANDELING. Een veehouder uit Utrecht werd veroor deeld tot 60 boete subs, een maand hech tenis wegens het op pijnlijke wijze vervoe ren van een koe, waarvan hij de uiers met collodium had dichtgeplakt. Volgens den inspecteur van dieren-bescherming komt dit euvel den laatsten tijd veelvuldig voor. Het heeft voor het dier uiterst pijnlijke ge volgen. Na herhaalde waarschuwingen in de vakbladen is het wel wat verminderd; zoo komt het te Rotterdam nog sporadisch voor, maar in Utrecht ziet met het vaker. De eisch luidde 75 boete subs, een maand hechtenis. Bij het uitspreken van zijn bo vengemeld vonnis zeide de kantonrechter, dat bij volgende gevallen hoogere boeten zullen worden opgelegd. Wat beteek en en al die lantaarns, buurman? Ik heb vanmorgen een boom ge plant en die heeft veel licht noodig, heb ben ze me verteld. KOUDEKERK RIJNDIJK, 7 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 2335 stuks. Prijzen kippeneieren 4.304.60, eendeneieren 3.503.60 per 100 stuks; kaas 2830 cent boter 6568 cent per pond, kippen 4065 cent en konijnen 1.20 per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 7 Sept. Veiling „De Eendracht". Stokboonen zonder draad 0.551.40, enkele boonen zonder draad 0.501.55, enkele boonen met draad 0.501.10, snijboonen 0.651.50, dub bele boonen 0.451.05 alles per 10 kg. VOORSCHOTEN, 7 Sept. VrVije veiling. Prijzen: kippeneieren 4.605.20 per 100 stuks, kippen 5065 cent, konijnen 0.25 1.10, duiven 916 cent per stuk. WOERDEN, 8 Sept. Kaas. Aanvoer 394 partijen. Met rijksmerk le kwal. 27 28.50, 2e kwal. 2426, zware 30. Han del matig. AMSTERDAM, 8 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 248 vette kalveren 6670 cent (enkele hooger), 58 66 cent en 5058 cent per kg. levend ge wicht; 61 nuchtere kalveren 814 per stuk; 111 varkens: vleeschvarkens wegen de van 90110 kg 73*—74 cent, zware 70 72 cent en vette 6970 per kg. slachtge- wicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren, matige aanvoer, handel vlug, prijzen prijshoudend; nuchtere kalveren matige aanvoer, handel willig, dezelfde prijzen; varkens weinig aanvoer, lichte vleeschvarkens, prijshoudend, zwaardere soorten slechte handel, dalende prijzen. TER AAR, 7 Sept. Centrale Veiling. Augurken fijn 1.002.30, fijnbasterd 1.35, basterd f 0.90—1.02, graf 1.04, stippel 12.5 cent, fijnstippel 30 cent, kom kommers 21 cent. VEUR, 7 Sept. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 2.003.20, 2de soort 1.501.80, 3e soort 1.50, Gele komkommers le soort 2.203.50, 2de soort 1.501.90, 3e soort 1.50, kropsla le soort 0.601.peen f 3.206.20, bloemkool le soort 5.009.00, 2de soort 1.503.50, tomaten midd. 2.002.20, gr. ronden 2.002.50, 2e soort 2.3e soort 2.—, bonken 2.andijvie per 100 60—90 cent, andijvie per kg. 2 cent, spinazie per 4 kg. 818 cent, postelein 2.003.10, snijboonen 6.0012.00, sper- cieboonen 410, meloenen 4—16, druiven f 12.5014. BOSKOOP, 8 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 29 cent, Wendland 1530 cent, Hadley 15 20 cent, Claudius Pernet 1017 cent, Briarclif 1526 cent, Butterfly 1018 cent, Steward 1017 cent, Wilh. Kordes 1522 cent, Mme Jules Bouché 1017 ct., Rosalandia 1521 cent, Florex 1528 cent Pink Perfection 1016 cent, Chas. B. Kil- ham 10 cent, Edith Helen 15—21 cent, Aug. Noack 1015 cent, Else Poulsen 1533 cent, Gloria Mundi 1528 cent, Ellen Poulsen 815 cent, Paul Grampel 1023 cent, Rosa Mundi 2035 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1626 cent, Ingar Ohl- son 118 cent, Queen Mary 1018 cent, Vierlanden 1525 cent, Chrysanten groot bloemig 6090 cent, idem tros 3060 cent Dahlia's 46 cent, Asparagus 914 cent, Asclepit 6 cent, Physalis Franchetti 59 cent, Clematis Durandi 1523 cent, Cle matis Prins Hendrik 0.801.0, Clematis The President 50 cent, Clematis le Coultre 90110 cent, Cyclamen per stuk 2038 cent, Erica per stuk 2629 cent, Acerblad 10 cent, Ligustrum 610 cent.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12