MGEVING WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 SCHOOLARTSENDIENST „KATWIJK" Ondervoede kinderen Aan het jaarverslag van de Commissie van Beheer van den Districts-Schoolartsen- dienst „Katwijk" is het volgende ont leend: In het jaar 1936 breidde de dienst zich uit met twee scholen, t.w. de R.K. Kleu ter en de R.K. Lagere School van Huize „Duinzicht" te Oegstgeest. Hiermee zijn alle scholen in het district thans aangesloten (Huize Bijdorp te Voorschoten sloot zich inmiddels ook aan), uitgezonderd de Gereformeerde School te Katwijk aan Zee en de R.K Scholen te V e u r. Mogen de beide betrok ken schoolbesturen hun afwijzend stand punt spoedig herzien en tot aansluiting overgaan. De gemeente Valkenburg bleef in dit jaar nog verstoken van de kinderbe scherming op de school; Gedeputeerde Staten beschikten afwijzend op het met al- gemeene stemmen aangenomen Raadsbe- luit tot toetreding. Wederom werden aan verschillende in stanties inlichtingen over den dienst ver strekt, o.a. aan den heer burgemeester van Nootdorp. Dit laatste stond in verband met een onderzoek naar de mogelijkheid van aansluiting bij den dienst, waardoor een groote groep (c.a. 200 Stompwijksche kinderen, die te Nootdorp schoolgaan), on der het geneeskundig schooltoezicht zou den komen te vallen. Aangesloten waren in 1936 39 scholen, waarvan: 8 openbare scholen, 20 christe lijke scholen, 11 roomsch-katholieke scho len. Het geneeskundig onderzoek omvatte: a. het systematische onderzoek van 2374 1., b. een uitgebreid onderzoek van oogen, ooren, neus-, keel- en mondholte bij een groep van 342 1. totaal 2716 leerlingen; c. bij een deel van de onder a en b vermelde leerlingen werd een extra onderzoek inge steld naar het voorkomen van tuberculose en wel bij leerlingen van een kleuter school en een lagere school ta-Katwijk en van een lagere school te Oegstgeest, geza menlijk 253 1.; d. het onderzoek op het maandelijksch spreekuur: c.a. 400 consul ten; e. intelligentie-onderzoek bij 24 leerl. De tabellen van het gewone onderzoek geven aanleiding tot nog een paar aan merkingen. 1. De vaccinatie-toestand is droevig. 2. De voedings-toestand was onvol doende bij 315 op 3374 leerl., d.i. 13.27 pet. Alleen deze reden zou al voor de Groene en Wit-Gele-Kruisen een aan wijzing moeten zijn de uitzending van kinderen ter hand te nemen. Er is wel eenige vooruitgang te bespeu ren: Voorschoten zond het vorige jaar 14 kinderen uit met 544 verpleegdagen. Hier is de uitzending centraal geregeld; zulks zou ook voor de andere gemeenten zeer gewenscht zijn. Oegstgeest zond het vori ge jaar een 15-tal kindern uit via Chr. Vereeniging voor Gezondheids- en Vacan- tie-kolonies, afd. Leiden en Omstreken en via het Wit-Gele-Kruis te Oegstgeest. De opgave hiervoor werd door den school- artsendienst verstrekt. Voor het eerst gingen een 2-tal kinde ren uit Katwijk naar de Vacantie-kolonie voor Lichamelijk Gebrekkigen, „Zonne- oord" te Ede. Het aantal kinderen, dat „geestelijk achter" komt, is in het district Katwijk vrij groot. In een volgend verslag wordt daar nader op teruggekomen; thans wordt volstaan met "het feit te constateeren en er de aandacht op te vestigen. Reeds in het verslag over 1933 werd gewezen op de noodzakelijkheid van buitengewoon on derwijs voor verschillende kinderen. De belangstelling voor dit onderwijs wordt èn bij onderwijzend personeel èn bij de ouders grooter. Uit Oegstgeest en Voor schoten (hier zelfs 12) bezoeken kinderen regelmatig de scholen voor buitengewoon lager onderwijs. Hoewel de ouders in den beginne vrij sceptisch tegenover dit on derwijs stonden en hoe moeilijk zij tot het besluit te bewegen waren hun kind (eren) dit onderwijs te laten volgen, zijn allen na eenigen tijd zeer ingenomen met het soort onderwijs en dankbaar, flat hun kin deren op die wijze de gelegenheid ge schonken wordt nog iets te leeren. De gemeente Katwijk staat op het punt een regeling te treffen, waardoor met me dewerking van „Het Groene Kruis" het aan slechthoorenden mogelijk wordt ge maakt, voor hen geëigend onderwijs op de school voor slechthoorenden te Den Haag te ontvangen. De mogelijkhheid hiertoe is vergroot, doordat de ondernemer der auto busdienst NoordwijkDen Haag zijn ta rieven, met goedkeuring van Gedeputeer de Staten, voor deze kinderen op verzoek van den dienst aanmerkelijk verlaagd heeft. Het onderwijs aan de spraakgebrekkigen te Stompwijk werd gecontinueerd. HILLEGOM. Spelen met lucifers. 't 12-ja. dochtertje van den heer v. d. W. speelde met lucifers bij een petroleumstel. Het meisje kreeg, doordat plotseling de vlammen uitsloegen, aan beide armen vreeselijke brandwonden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HOOGMADE L.T.B. In de vrij goed bezochte ver gadering van den L.T.B. opende de voor zitter met een welkomstwoord en een te vredenheidsbetuiging voor de goede op komst. De notulen der beide vorige ver gaderingen passeerden zonder op- of aan merkingen den hamer. Bij de bespreking van het punt: oprich ting van een voorlichtingsdienst, deelde de voorzitter mede, dat men er in de na burige dorpen veel voor voelde een geza menlijke voorlichtingsdienst aan te vra gen en event, op te richten. Een der leden brengt hierbij nog naar voren, dat reeds gratis voorlichting te krijgen is. De secre taris geeft over een en ander nog een na dere toelichting, waarbij tenslotte besloten wordt de zaak nog nader te onderzoeken en op een volgende vergadering verslag uit te brengen. Bij bespreking van het pro gramma winterseizoen wordt besloten hiervoor een paar vergaderingen te hou den, waarbij de eerste op eind October; een spreker zal voor deze avonden ge vraagd worden voor de onderwerpen voor lichtingsdienst, pachtwet, voedings- en be mestingsleer. De tweede avond zal dan einde November plaats vinden. Het punt „voorstellen voor de a.s. dis trictsvergadering" lokte wel veel bespre king uit, doch slechts een enkel punt werd door het bestuur ter bespreking overgeno men. De aanschaffing van een vaandel had ook heel heel wat voeten in de aarde. Verschillende voorstellen van financie ring komen aar voren, maar ten slotte wordt besloten hiervoor schapen bij de le den onder te brengen. Reeds 25 L.T.B-ers gaven zich voor plaatsing van een schaap op, terwijl de niet-aanwezigen een schrif telijk verzoek zullen ontvangen. Besloten wordt, indien eventueel geld van dit scha- penhouden over mocht blijven, dit aan te wenden voor kas versterking. Bij de bespreking van een feestavond wordt besloten een avond te geven, waar bij een K.S.A.-film zal worden vertoond. Voor de oprichting van een cursus zal, op voorstel van het bestuur, getracht worden voldoende leerlingen bij elkaar te krijgen voor het inrichten van een algemeene cur sus; een en ander zal in een kleine com missie uitgewerkt worden. Reeds werden verschillende gegadigden voor een derge lijke cursus opgegeven. Na rondvraag, waarvan geen gebruik gemaakt werd, wordt de vergadering ge sloten. KATWIJK AAN ZEE Personalia, De heer L. van der Luyt, gemeenteveldwachter alhier, gaat per 1 October a.s. den dienst met pensioen ver laten. De heer v. d. Luyt was politiebe ambte onder 4 burgemeesters, n.l. burge meesters de Ridder, de Waal Malefijt, Schokking en Woldring van der Hoop. De heer v. d. Luyt wenscht geen officieel af scheid te nemen van zijn superieuren en van het corps. VEUR-LE ID SCHEND AM. KONINGINNEFEESTEN. Gisteren werden in deze gemeente we derom de jaarlijksche Koninginnefeesten gehouden, nadat wij hiervan een viertal jaren waren verstoken geweest. Wij mee- nen te mogen constateeren, dat deze feesten nog even populair en gewild zijn, gezien de groote en gezellige drukte, welke er dezen eersten dag (morgen worden de feestelijk heden voortgezet) heerschte. Reeds vroeg in den morgen heerschte er op straat een groote bedrijvigheid, waarbij de vele wapperende vlaggen een feestelijk aanzien gaven. De Vereeniging „Wilhel- mina" zette den dag in met een optocht der schoolkinderen. Om 9.15 uur werd de stoet van pl.m. 1000 kinderen voor het Patro naat opgesteld', waarna de fleurige stoet van blijde en vroolijke meisjes en jongens zich in beweging zette. Onder leiding van onderwijzeressen en onderwijzers en leden marcheerde de stoet onder de vroolijke to nen der Harmonie „St. Cecilia" in keurige orde naar het woonhuis van Burgemeester Keijzer, waar door de kinderen eenige va- derlandsche liederen werden gezongen, ter wijl een der meisjes namens de Wilhelmi- na-Vereeniging aan mevr. Keijzer een mooien fruitmand aanbood. Burgemeester Keijzer dankte op hartelijke wijze voor deze hulde en sprak de kinderen toe en spoor de hen aan tot groote gehoorzaamheid aan het geestelijk en wereldlijk gezag. Ten slotte wenschte hij allen een prettige feest dag toe. Na deze aubade trok de stoet door het dorp naar het feestterrein, waar de kinde ren in 20 afdeelingen om fraaie prijzen elkaar fel bekampten; als van ouds was er, mede dank zij de schitterende medewerking van het weer, groote belangstelling van ouders, enz., die vol spanning de verrich tingen van hun spruiten volgden. De uitslag der wedstrijden was als volgt, waarbij wij allereerst willen vermelden, dat alle kinderen van le en 2e klasse een troostprijs ontvingen. le klasse Meisjes A. Ballen dragen: le pr. Plonia v. Boheemen, 2e pr. Greta Lager- berg, 3e pr. Miepie Prenen. le klasse Meisjes B. Ballen dragen: le pr. Annie .van Beek, 2e pr. M. van Valen, 3e pr. T. Groenewegen. 2e klasse Meisjes B. Blokjes rapen: le pr. Jopie Köhne, 2e pr. L. de Bie, 3e pr. Toosje van Veen. 2e klasse Meisjes B. Blokjes rapen: le pr. Jo Teunissen, 2e pr. N. Remmerswaal, 3e pr. C. Blom. 3e klasse Meisjes A. Ballen werpen: le pr. Wies van Wissen, 2e pr. Doortje Frensch, 3e pr. Marie van Veen. 3e klasse Meisjes B. Ballen werpen: le pr. Mien van Oosten, 2e pr. Netty Struijvé, 3e pr. R. Theunissen. 4e klasse Meisjes, Stoelendans: le pr. A. Stuut, 2e pr. H. Olieman, 3e pr. N. v. d. Drift. 5e klasse Meisjes, Draadje knippen: le pr. Nel van Rijn; 2e pr. R. Disseldorp, 3e pr. D. Warmerdam, 4e pr. L. Kappetein. 6e klasse Meisjes, Muiltje loopen: le pr. P. v. d. Meer, 2e pr. N. Weerdenbujg, 3e pr. C. van Beek, 4e pr. D. Schilperoort. 7e klasse Meisjes, Kinderwagen rijden: le pr. Gr. de Gier, 2e pr. A. v. d. Voort, 3e pr. A. Mulder, 4e pr. M. Hooijmans. le klasse Jongens A, Knikkerbord: le pr. T. v. d. Voort, 2e pr. Jac. Donga, 3e pr. Bert de Koning. le klasse Jongens B, Knikkerbord: le pr. Jozef Hage, 2e pr. Wim Kulker, 3e pr. Kr. de Kam. 2e klasse Jongens A, Blokjes rapen: le pr. Adrie de Vreede, 2e pr. W. Ruiterman, 3e pr. Evert Jansen. 2e klasse Jongens B, Blokjes rapen: le pr. Frans van Heiningen, 2e pr. Kees Vree burg, 3e pr. John Vervloet. 3e klasse Jongens A, Vlaggetje steken: le pr. C. de Hertogh, 2e pr. J. van Kampen, 3e pr. Toon de Korte. 3e klasse Jongens B, Vlaggetje steken: le pr. Kees Vreeburg, 2e pr. John Rosema, 3e pr. Arie van Veen. 4e klasse Jongens, Stoelendans: le pr. M. van Wijk, 2e pr. Fr. van Meizen, 3e pr. J. Heemskerk, 4e pr. H. Pijnacker. 5e klasse Jongens, Hordenloop: le pr. C. van Vliet, 2e pr. W. v. d. Ham, 3e pr. C. Onderwater, 4e pr. J. Remmerswaal. 6e klasse Jongens, Zakloopen: le pr. P. Blom, 2e pr. J. van Nierop, 3e pr. H. Rol- vihk, 4e pr. J. Goeman. 7e klasse Jongens, Bloempottenrace: le pr. G. Rijnsburger, 2e pr. B. Engberts, 3e pr. G. Jansen, 4e pr. G. Schouw. Na afloop der spelen werden de kinderen goed getracteerd op limonade, chocolade en ijs, terwijl allen enkele gratis ritten moch ten maken in draaimolen of anderzins, waarvan natuurlijk een dankbaar gebruik werd gemaakt; vermeld zij hier ook, dat ook de pl.m. 170 kinderen van de R.K. Be waarschool, die natuurlijk niet aan deze spelen konden deelnemen, door de Wilhel- mina-Vereeniging op versnaperingen wer den getracteerd, zoodat het voor alle kin deren een onvergetelijke dag geworden is. Door de kinderen van de Christelijke School werd aan deze feesten niet deelgenomen. Om half drie had op het feestterrein het ringrijden op de fiets plaats voor jonge dames van 1418 jaar. Er heerschte we derom een gezellige drukte en zeer velen hadden zich langs de lijnen geschaard om van deze nog altijd populaire sport getui ge te zijn. Een 34-tal dames bekampten elkaar om de werkelijk fraaie prijzen en na vele spannende ritten werden zij gewon nen door: le pr. Jo de Vries, 2e pr. Marie Plas, 3e pr. Toos Heidra. Voor jongens van 1418 jaar stond op het programma hardloopen over 100 Me ter. Hiervoor bleek de animo niet zoo groot; slechts 10 deelnemers hadden zich hiervoor opgegeven, zoodat in plaats van drie prijzen slechts 2 prijzen werden uit geloofd. Ook hier zat de spanning er in en werd er fel gekampt om de prijzen. De ge lukkige winners werden ten slotte: le pr. Koos Blom, 2e pr. G. Remmerswaal. Na afloop werden de prijzen aan de win naars uitgereikt. Hiermede was het officieele gedeelte af- geloopen en kan gerust gezegd worden, dat dit voor de Wilhelmina-Vereeniging een succes is geworden. Gedurende den dag en vooral in de avonduren heerschte er een groote drukte en was er veel publiek, dat een druk ge bruik maakte van de vele attracties, wel ke op het feestterrein stonden. Al met al kan de Vereeniging „Wilhelmina" met ge noegen op dezen eersten dag terugzien. Vermeld zij nog, dat op het terrein een tent van het Roode Kruis, R.K. E.H.B.O. en Ned. E.H.B.O. was opgesteld; gelukkig be hoefden de leden, die gezamenlijk werken, slechts voor kleine ongevallen hulp te ver- leenen. STOMPWIJK. O. L. School. In verband met de groo te toename van leerlingen aan de O. L. School aan den Westvlietweg, waardoor het vereischte aantal leerlingen voor 3 leer krachten is overschreden, zal de Ouder commissie van die school een verzoek in dienen om een 3e leerkracht aan te stellen. Dood gevonden. Hedenmorgen werd de 61-jarige Th. H., wonende in de Veene- straat, dood in zijn bed gevonden. Sedert Zondagavond was H., die alleen woont, niet meer gezien, wat men verdacht vond. Daar om werd de politie gewaarschuwd, die bo vengemelde ontdekking deed. Dr. Perquin, die gewaarschuwd werd, verklaarde, dat H. waarschijnlijk aan hartverlamming overle den was. STOMPWIJKVEUR. Ambtsjubileum Burg. W. Keijzer. Zoo als bekend mag worden verondersteld, hoopt de heer W. J. H. J. M. Keijzer op 13 September a.s. den dag te herdenken, waar op hij vóór 25 jaren werd benoemd tot bur gemeester. Maandag 13 September a.s. zal dit jubi leum feestelijk worden herdacht. Des mor gens om 9 uur wordt in de kerk van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Leidschen- dam een H. Mis uit dankbaarheid opgedra gen, waarbij allen worden uitgenoodigd. Om 5.30 uur wordt in het Patronaatsge bouw aan de Damlaan te Veur een buiten gewone openbare gecombineerde vergade ring gehouden van de Raden der gemeen ten Stompwijk en Veur, in welke vergade ring de jubileerende burgemeester zal wor den gehuldigd. Na afloop der Raadsvergadering wordt eveneens in het Patronaatsgebouw receptie gehouden. Zeer zeker zal het Burgemeester Keijzer dien dag niet aan blijken van belangstel ling en waardeering ontbreken. LEIMUIDEN. Kassier Boerenleenbank. Benoemd tot kassier der Coöp. Boerenleenbank te Leimuiden de heer J. C. van Graas. De heer J. B. Wolken heeft als zoodanig ont slag genomen. Onvoorzichtigheid. Doordat een jon gen zig-zag over den Woudsche dijk per rijwiel reed, geraakte een vrachtauto, ge laden met melkbussen, welke dien jongen poogde te ontwijken door de heining van den landbouwer Visser. Een lichtpaal werd hierdoor dwars af gereden, terwijl de auto over het land moest rijden om wederom op den weg te komen. Dit on geval bleef alleen bij materieele schade. Het is zeer zeker geen weg om op die manier kunsten te maken op een rijwiel. Aanrijding. Door onvoorzichtigheid van een bestuurder van een auto werd op de Woudsche dijk het 5-jarig kind van den heer K. aangereden. Het kind kreeg hier door een zware hersenschudding. Dr. Sta- pensea was spoedig ter plaatse van het ongeval. Bij onderzoek, ingesteld door den brigadier der Rijks verkeerspolitie, bleek, dat de voetrem niet voldeed aan die eischen welke daaraan worden gesteld. De politie zal tegen den bestuurder pro ces-verbaal opmaken. Geboren: Simon Gerardus. zoon van A. J. Beuk en van H. J. van Ruiten Johannes Adrianus, zoon van J. Verdel en van K. H. Laufenberg. Gevestigd: A. M. Kennis, opperman, Nokweg 256, van Alkemade C. van der Zwaan, gehuwd met A. M. Kennis van Ter Aar. Vertrokken: naar Voorburg Loo- laan 120, Wed. E. Geertsema, geb. Gosse- laar naar Schiebroek, Kleiweg 150, B. C. J. Geertsema gehuwd met J. Smith naar Rijnzaterwoude, Molenkade 107, M. J. Mollers en gezin naar Hillegom, Hoofdstraat 125, P. C. Deters. NOORDWIJK Autotocht ouden van dagen. Aan de ouden van dagen alhier is weder een auto rit aangeboden, waarbij natuurlijk de noodige tractaties niet ontbraken, 't Aantal deelnemers of deelneemsters bedroeg niet minder dan 241. Het comité bestaande uit mevr. A. v. KonijnenburgPlemp, mevr. J. Vermeulen Berkemeier, mej. A. de Groot en dehee- ren Jac. Vermeulen, J. van Eeden en Jan van Kan, had voor een en ander voortref felijk zorg gedragen. Wat een aardige opgewekte drukte was 't weer op het Lin- denplein, toen ieder deelneemster of deel nemer aan den tocht getooid werd met een keurig bouquetje, een geschenk van den heer A. Overvelde, welke attentie door 't comité op hoogen prijs gesteld werd. De auto's werden opgezocht en onder groote belangstelling van de vele thuis blijvers werd met een 19-tal auto's en 11 autobussen te plm. 11 uur de reis aanvaard via Noord wij kerhout naar Zandvoort. Bui ten Noordwijk, op den Gooweg, werden eerst de dames voorzien van 'n zakje bon bons en de heeren van een zakje sigaren. Dank zij de vriendelijke zorgen van den heer Jac. de Groot Pzn., die den tocht per motorfiets medemaakte, arriveerde men behouden te Zandvoort. In 't Groot Badhuis liet iedereen zich de heerlijke koffie met broodjes goed sma ken. De stemming was er dan ook danig in, welke nog werd verhoogd door de mu ziek van de Zandvoortsche Visschersband. Een viertal personen van deze band heeft vanaf Zandvoort verder de reis tot Noord- wijk medegemaakt. Uit volle borst zong men de bekende wijsjes met de muziek mede, terwijl som mige oudjes zoowaar nog een dansje waag den. Een tombola zonder nieten bezorgde een ieder nog een prijsje. Van Zandvoort werd gereden naar IJmuiden langs de ha vens naar Velzerbeek, alwaar een thee- schenkerij werd bezocht. Hier werden thee en krentenbroodjes gebruikt. Nadat nog verfrisschingen met tractaties waren aan geboden, werd de terugreis via Haarlem, Hillegom, Zilk, aanvaard en arriveerde men te ongeveer 8 uur weder te Noordwijk waar zeer velen den stoet afwachtten. De „Echo der Duinen" zorgde voor een feeste lijk entree. Vanaf den Duinweg ging men met muziek voorop naar de „Seiupost" om afscheid te nemen en koffie te drinken met taartjes. De goede stemming werd nog verhoogd door de muziek van de „Echo der Duinen", welk korps op het terras van de „Sein post" speelde, en door de muziek van de Zandvoortsche Visschersband, die in de zaal haar medewerking verleende. Ook hier werden de bekende wijsjes medege zongen en voor zoover mogelijk gingen ook hier de beenen van de vloer. Namens de ouden van dagen bracht, mej. A. de Groot hartelijk dank voor de moeiten en zorgen aan de ouden besteed. Spr. bracht een oprecht gemeend woord van dank geheel op rijm gesteld tot de presidente van he^ comité, mevr. van Ko nijnenburg. die de ziel is van de actie en al dagen van te voren geen tijd en moei te heeft gespaard om dezen dag zoo pret tig mogelijk te maken. Ook een hartelijk woord van dank tot de dames en heeren van het comité voor alles wat zij met de presidente hebben gedaan om dezen dag zoo genoeglijk te doen slagen. Dank ook aan ajle Noordwijkers die het comité in staat stelden dezen dag te kunnen berei den, dank aan hen die giften en gaven inzamelden. Dank aan hen, die hun auto's gratis beschikbaar stelden en tenslotte dank aan allen die maar eenigszins hebben medegewerkt om dezen prettigen dag te doen slagen. Zoo kwam het einde van dezen -tocht, waarop weer is genoten. Het comité kan zeker met dankbare ge voelens op dezen dag terugzien. Dank en nogmaals dank voor hun vele bemoeiingen. TER AAR. Oranjefeest. Na een rusttijd van en kele jaren zal de Oranjevereeniging „Prin ses Juliana" volgende week Donderdag nog weer eens een feest organiseeren, wat tevens een bijzonder karakter zal dragen. Immers, de vereeniging bestaat dan twaalf en een half jaar. Des morgens om negen uur optocht van de schoolkinderen nabij de Groote Brug. Versiering naar keuze. Tegen tien uur zal de alombekende Hof- artist Henri Nolles enkele voorstellingen geven met z'n poppenkast. Verder zullen de kinderen diverse onderlinge wedstrij den houden. In den namiddag beginnen om twee uur de volksspelen, o.m. tandem-ringsteken, hardloopen met hindernissen, zoowel voor jongeren als gehuwden. Op het terrein, dat voor ieder zonder en- trée te betalen toegankelijk is, staan ver schillende attracties. VOORSCHOTEN. Installatie van den nieuwen Gezellen- vader. Gisteravond had op de verplich te vergadering de installatie van den nieu wen Gezellenvader, kapelaan P. Perquin, plaats. De vergadering werd geopend met den bekenden Kolpingsgroet. Door om standigheden kon de praeses, pastoor P. Meijer, niet bij den aanvang aanwezig zijn. Inmiddels zette de nieuwe vice-praeses het a.s. winterprogram uiteen. Als attractie kon de nieuwe vice-praeses mededeelen, dat vanaf heden een R.-K. dansclub zal worden opgericht. Spreker spoorde in 't bijzonder de Gezellen aan, die zich opge geven hebben, voor de pas opgerichte neutrale dansclub zich daaruit terug te trekken. Ondertusschen was de praeses, pastoor P. Meijer, gearriveerd. De praeses memoreerde in het kort het afscheid van den vorigen vice-praeses, kap. L. de Bra bander, die kalm en met zachte hand zijn Gezellen tot zich heeft weten te trekken, en tot onzen grooten spijt van ons is heen gegaan. Spoedig echter werden spijt in vreugde verwisseld. Kapelaan P. Perquin, die met het vereenigingsleven op de hoog te is, zal zeker ook hier spoedig thuis zijn. Met 'n handdruk van den praeses en 'n hiep hiep hoera, was de installatie geschied. Vervolgens wees de praeses op het groote gevaar van de neutrale dansclub, en drong er met aandrang op aan, zich uitsluitend in de R.-K. dansclub te organiseeren. Ge zellen geeft gehoor aan uw geestelijken va der! Hierna werd de vergadering gesloten op de bekende wijze. Aanrijding. Op de brug bij „Rhijnhof" botste gistermorgen een auto, bestuurd door mevr. B. uit Den Haag (die plotseling moest remmen, daar een voor haar rijdende vrachtauto van de firma W. uit Oegstgeest stopte) tegen een handwagen. De werklie den L. en v. L., die eachter den handwagen liepen, geraakten door den schok onder de vrachtauto en werden gewond. De eerste hulp werd verleend door den semi-arts Lindner en dr. Kerkhoff. L. werd naar huis vervoerd, terwijl v. L. voor verder onderzoek naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Geboren: Cornelia Helena d. van C. L. Borsboom en C. H. Hooijmans. Ondertrouwd: N. J. Blonk 28 j. wo nende te 's Gravenhage en C. J. M. Grun- deken, 27 j. Getrouwd: H. Kreb 30 j. won.' te Zuid- en Noord-Schermer en L. Groot 28 jaar. Overleden: Johanna M. de Bruin 68 j. M. J. Collard echtgen. van J. B. J. van Pierlot 55 j. Gevestigd: A. Q. F. Hillen van Eg- mond aan Zee H. Reijden en echtgen. van Maartensdijk Mej. C. M. van Veen van "Wassenaar A. C. Hellemans en echtg. van Den Haag H. van der Laan en gezin van Alphen a. d. Rijn Vertrokken: Wed. A. F. de Jongh de Haan en gezin naar 's Gravenhage P. C. M. Bancken naar Schimmert G. J. Meijer en echtg. naar Den Haag M. C. J. T. Laurijssen naar Breda J. W. Schrama naar Heemstede Mej. M. Ra demaker naar Den Haag Mej. L. de Groot naar Westzaan Mej. C. J. P. Ver hoog naar Bloemendaal Z. Retel naar Amsterdam Mej. E. C. A. Hamel ij nek naar Oirschot. VALKENBURG Koninginnefeest. Gewoonte is hier, dat den dag volgende op de bekende Val- kenburgsche Paardenmarkt, het Koningin nefeest wordt gevierd. De 12e Sept., de da tum voor de Paardemarkt, valt dit jaar op Zondag, en wordt dus Maandag gehou den. Daardoor wordt het Koninginnefeest gevierd op Dinsdag 14 Sept. De Oranje vereeniging heeft reeds een program in elkaar gezet dat klinkt als een klok, en wel voor 's morgens en des middags: schie ten, ringsteken per fiets, idem met paard en tilbury, tobbetjesteken, stoelendans, enz. De Harmonie „Valkenburg" zal het feest nog meer dan gewoon opvroolijken.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11