Jamboree-voorraden ver huisden naar de Zük Er werd geruild maar door enkelen werd gestolen ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HET TELEGRAAFVERKEER NEEMT TOE Gevolg van tariefsverlaging De verlaging van den prijs voor een binnenlandsch telegram tot een kwartje voor ten hoogste 10 woorden is niet zon der invloed gebleven op den omvang van het telegraafverkeer. Na Februari, de eer ste maand van het nieuwe tarief, is het aantal binnenlandsche telegrammen voort durend belangrijk grooter geweest dan het jaar tevoren, zooals de volgende cijfers uitwijzen: Aantal telegrammen 1936 1937 toeneming Maart 82.542 107.854 30,7 April 98.922 116.024 17,2 Mei 108.869 134.280 23,3 Juni 107.431 124.644 16 Juli 109.507 130.643 19,3 De inzinking in Juni ten opzichte van Mei en Juli is- het gevolg van de buiten gewone telegram-drukte in deze twee laastgenoemde maanden. In Mei n.l. is de trouwlustigheid het grootst met als ge volg een groot aantal gelukwensch-tele- grammen. In Juli doet de seizoendrukte zich gel den. Vastgesteld mag worden, dat de tariefs vermindering voor de binnenlandsche te legrammen van 10 woorden van 50 tot 25 cent en de overeenkomstige verlaging voor telgrammen van een grooter woordental in een behoefte heet voorzien. Voor velen beek vóór doe verlaging het tarief een beletsel om tot de verzenuding van een te legram over te gaan. Nu men reeds voor een kwartje naar elke plaats van het land zijn telegram kan sturen, is dit voor menigeen reden om van de snelheid der telegrafie gebruik te maken. KEURING VAN AUTO'S VOOR VEEVERVOER. In aansluiting aan de begin Augustus verschenen mededeeling, dat met ingang van 1 Jnuari 1938 alle motorrijtuigen en aanhangwagens, bestemd voor veevervoer, als zoodanig gekeurd en ingeschreven zul len moeten zijn, kunnen wij thans melden, dat gelegenheid tot keuren van bedoelde typen van voertuigen zal bestaan geduren de het tijdvak van 1 September tot 31 De cember 1937, te: Rotterdam op den len en 3en Maandag van 1012 en 1416 uur op de meemarkt (tusschen Paardenmarkt en Oude veelading) en te 's-Gravenhage alle dagen van 912 en 1417 uur, behalve Zaterdag van 912, aan het inschrijvings bureau Carel van Bijlandtlaan No. 3. UITVOER VAN VARKENS. Vragen van een Kamerlid. De heer van der Weijden heeft tot den Minister van Economische Zaken de vol gende vragen gericht: Is het waar, dat de Veehouderij-Cen trale aan een bepaalde firma voor uit voer naar Zwitserland,- 6.632 varkens van bijzondere kwaliteit heeft geleverd voor 22 procent minder dan aan anderen werd berekend, en zoo ja, welke firma was dit? Indien deze vraag in bevestigenden zin moet worden beantwoord, was deze ge forceerde uitvoer voor zeer lage prijzen dan naar 's Ministers oordeel verant woord, waar toe reeds gemakkelijk te voorzien was, dat het spek-contngent naar Dutschland voor hoogere prijzen niet ten volle geleverd zou kunnen wor den? Is de Minister bereid mede te deelen, welke overwegingen hebben doen beslui ten tot bedoelde transactie, waarbij ten voordeele van een bepaalde firma van algemeen geldende regelen is afgewe ken? OPBRENGST ZOMERPOSTZEGELS. Blijkens de voorloopige cijfers zijn van de zomerpostzegels, welke van 1 Juni tot en met 31 Juli verkrijgbaar waren, de vol gende aantal verkocht: frankeerwaarde verkoopprijs aantal 1 y2 cent 3 cent 703.484 5 8 551.574 5 10 1.036.794 12 16 500.700 De opbrengst boven de frankeerwaarde, die, zooals bekend, ten bate komt van so ciale en cultureele doeleinden, bedroeg bruto ongeveer 86.000, hetgeen iets meer is dan in het vorige jaar. Rijksgebouwendienst Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Oc tober, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit den Rijksdienst aan H. van Hees- wijk, architect bij den Rijksgebouwen dienst te sGravenhage; is met ingang van 1 October benoemd tot architect bij den Rijksgebouwendienst te 'sGravenhage, ir. H. de Lussanet de la Sabloniere, wonende te 'sGravenhage, Bond van Smedenpatroons in Nederland. De Bond van Smedenpatroons in Neder land hield op 26 en 27 Aug. te Assen in het Concerthuis zijn algemeene vergade ring, welke drukker den andere jaren was bezocht. De vergadering hechtte er zijn goedkeu ring aan, dat de gelden van het „Bouw fonds" zijn besteed voor den aankoop van een eigen bondsgebouw, en bracht hulde aan de stichters van dit fonds, waarvan inzonderheid, de heer Joh. Bonsing mag worden genoemd. Tot hoofdbestuurslid voor de provincie Friesland werd gekozen de heer J. B. van Broek, te Jelsum, die deze benoeming aan nam. De aftredende heeren G. J. Rolink, Enschede en W. van der Kraan, Schie- broek, werden met algemeene stemmen herkozen in hun functie. GEMEENTERAAD VAN GOUDA In de gisteravond gehouden raadsver gadering te Gouda is aan den heer G. P. M. J. van Zuylen op zijn verzoek met in gang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend als stadsbeiaardier. De raad kreeg vervolgens zijn oordeel te vellen over wijzigingen in de gemeen- tebegrooting 1937, overeenkomstig de door Ged. Staten kenbaar gemaakte verlangens. Voor de heffing van personeele belas ting op motorrijtuigen werd het tarief aanmerkelijk verlaagd. Ondanks het afwijzend advies van B. en W. besloot de raad te voldoen aan een verzoek van den Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters om de be lastbare huurwaarde van c a f s en restaurants te brengen van 2/3 op 1/3. De R.K. raadsfractie diende een voor stel in dezen geest in, dat met 147 stemmen werd aangenomen. Een belangrijk .voorstel was dat van B. en W. inzake den Luchtbeshermings- dienst. Het college stelde voor in het Ambtenaren- en Werkliedenreglement bepalingen op te nemen, welke het g e- meentepersoneel verplichten in tijden van oorlog of oor logsgevaar diensten te ver richten voor de bescherming der bevolking tegen aanval len uit de lucht en in tijd van vre de deel te nemen aan de oefeningen, ele mentaire oefeningen inbegrepen, die door den burgemeester noodig worden geoordeeld in verband met de uitvoering der wet, betreffende bescherming tegen luchtaanvallen. Voorts stelden B. en W. voor niet als cverwerk aan te merken het op aanwij zing van den burgemeester op buiten de normale werktijden deelnemen aan oefe ningen, elementaire oefeningen inbegre pen, in verband met de uitvoering der wet, betreffende bescherming tegen luchtaan vallen. Van de zijde der S.D.A.P.-fractie werden tegen deze bepalingen bezwaren aangevoerd. Zij wilde het gemeente-perso neel voor elementaire oefeningen als ver goeding vrijen tijd teruggeven. Na uitvoe rige discussies werd een motie van de S. DA.P.-fractie in dezen geest verworpen, waarmede het voorstel van B. en W. was aanvaard. De vergadering kreeg vervolgens te be slissen over het voorstel van B. en W. tot gratis beschikbaarstelling van de gebou wen der Muziekschool aan den heer W. A. de Beun, die de per 1 October a.s. verdwij nende gemeentelijke muziekschool in per soonlijke exploitatie wil voortzetten. Een comité had eveneens beschikbaarstelling van de lokalen gevraagd. De raad voelde het meest voor het geven van het gebouw aan den heer de Beun, voorloopig tot 31 December a.s., zonder vergoeding van huur. Tenslotte gaf de raad ƒ7.50 voor het in orde brengen van eenige lokalen der voor malige kazerne voor de Neutrale Kinder voeding. DE KEURINGSVEEARTS TE NAARDEN TEEKENT BEROEP AAN. De keuringsveearts, de heer H. ter B. heeft bij het scheidsgerecht voor ambtena ren beroep aangeteèkend tegen het ontslag, dat de raad hem heeft verleend en tegèn de schorsing, welke B. en W hieraan heb ben doen voorafgaan. Volgens het beroepschrift zijn ontslag en schorsing ten onrechte geschied, daar de keuringsveearts zich niet aan de ten laste gelegde feiten heeft schuldig gemaakt. MAANDELIJKSCHE VERKEERS- ONGEVALLEN-CIJFERS. Door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek worden thans, mede op verzoek van de K. N. A. C., op korten termijn cijfers gepubliceerd over de ernstige verkeerson gevallen in de afgeloopen maand. Bij be schouwing hiervan vergete men niet, dat deze cijfers uiteraard niet zoo nauwkeurig kunnen zijn als die van de jaarstatistiek, waarin ook het aantal slachtoffers wordt geteld, dat geruimen tijd na het ongeval zelve nog aan de gevolgen daarvan is over leden. De gegevens over de laatste drie maan den luiden als volgt: Voorloopige gegevens ernstige- verkeers Voorl. gegevens ernstige verkeersongevallen 1937 gedood ernstig gew. Mei 61 446 Juni 41 453 Juli 47 390 Bovenstaande cijfers wijzen wel op de noodzaak voor alle weggebruikers om" met aandacht en voorzichtigheid aan het ver keer deel te nemen. De eerbiediging der verkeersvoorschriften vormt daarbij een uiterst belangrijke factor. Weet gij, dat men geen voorrrang heeft, wanneer men van rechts uit een uitrit komt en evenmin wanneer men een rijbaan over steekt, zonder van rechts uit een anderen weg te komen? MISHANDELING VAN EEN RESERVE LUITENANT IN DUITSCHLAND. Onze regeering heeft zich tot de Duitse he regeering gewend. Op de vragen van den heer Albarda betreffende mishandelingen, welke de Nederlandsche reserve-luitenant G. Aal- ders in Duitschland zou hebben onder gaan heeft de Minister van Buitenland- sche Zaken a.i. geantwoord, dat hij van de mededeelingen van dezen reserve- eerste-luitenant betreffende zijn mishan deling in Duitschland kennis genomen. Hr. Ms. gezantschap te Berlijn heeft opdracht gekregen aan de Duitsche re geering te verzoeken een onderzoek ter zake te doen instellen en mede te deelen tot welke maatregelen dit haar aanlei ding zal hebben gegeven. Officieele Crisispublicaties DENATURATIE ERWTEN OOGST 1937 De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 16 Augustus 1937 tot en met 28 Augustus 1937 zal bedragen ƒ1.25 per 100 K.G., indien het betreft door handelaren gedenatureer de groene erwten, welke voldoen aan het voorloopig vastgestelde standaardmonster van kwaliteitsklasse C en 0.75 per 100 K.G., indien het door telers gedenatureer de voedererwten betreft. 5560 'sGravenhage, 27 Augustus 1937. SPOORWEG KRUIST RIJKSWEG NABIJ WARMOND Afmetingen van nieuwe viaduct Binnenkort zal worden aangevangen met den bouw van het viaduct, dat moet ko men in den Rijksweg no. 4 den Haag Amsterdam, nabij Warmond. De nieuwe Rijksweg moet den spoorweg Amsterdam Rotterdam daar snijden onder een hoek van 60 gr. 50 min. Het viaduct krijgt een lengte van circa 55 M., omdat er rekening mdet moet gehouden worden, dat de spoor weg eventueel tot vier sporen kan worden uitgebreid. De breedte van den weg op he viaduct is ongeveer 24 M. Hij wordt ingericht voor twee banen voor gewoon verkeer ter breedte van 7.25 M. en voor de trambaan breed 3.51 M. De twee banen zijn gescheiden door een verhoogde mid denberm, breed 2.50 M. Ter weerszijden van het brugdek en ter afscheiding van de trambaan van den weg, worden leunin gen aangebracht, bestaande uit gemetselde muurtjes, waarop een door ijzeren beu gels vastgehouden stalen buis wordt aan gebracht. De brug rust op twee landhoofden en Vier pijlers en wordt geheel samengesteld uit gewapend beton. De overgang van weg op viaduct is zoodanig ontworpen, dat stooten der wielen wordt voorkomen. De N. S. zullen dit viaduct, waarvan de kos ten geschat worden op 86.000, voor Rijks rekening bouwen. Het moet binnen zeven maanden na opdracht gereed zijn, EERSTE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKE SPEELFILM. Op initiatief van den zeereerw. heer pastoor E. A. W. Weiman te Utrecht is een aanvang gemaakt met de studio-op namen voor een speelfilm met katholieke strekking, onder re^ie van den cineast Kees Strooband. De vertooning van de film, die den ti tel „Gevormd" draagt, zal vijf kwartier duren en op 16 m.m. worden uitgebracht. Het scenario is geschreven door Kees Strooband naar oorspronkelijke ideeën van W. Vorscher en pastoor Weiman. Marius Monikkendam verzorgt het ge luidsgedeelte, terwijl de auteur Jan Derks de dialogen bewerkte De technische verzorging is in handen van de N.V. Multifilm (Mol) te Haarlem. De film zal begin Januari gereed zijn en zal zoowel in Nederland als elders worden vertoond. BOETE-PROCESSIE VAN DEN L.T.B. De L.T.B. onderneemt op Donderdag 2 September a.s. voor de tweede maal in den loop van dit jaar zijn boete-processie naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo. De plechtigheden vangen dien dag aan om tien uur met een Hoogmis; om half een is er een plechtig Lof, waaronder de Boete processie. Ten behoeve van de deelnemers zullen op dezen dag de treinen, welke om 9.25 uur van Uitgeest (richting Alkmaar) en om 9.47 uur van Alkmaar (richting Uitgeest) vertrekken, beiden te Runxputte stoppen. De deelname zal, evenals voorheen, weer groot worden. .WEER EEN K.J.M.V.-WERKKAMP TE. GINNEKEN. Naar we vernemen, organiseert het Na tionaal Verbond van K.J.M.V. een werk kamp voor middenstands jongens, welk kamp gehouden wordt te Ginneken en wel van Maandag 20 September tot en met 2 October as. Reeds zijn verschillende toezeggingen voor deelname gedaan en laat het zich aan zien, dat ook dit kamp weer een uitste kend verloop zal hebben. Middenstands jongeren, die gaarne eens een paar weken de handen uit de mouwen willen slaan, kunnen zich daartoe opgeven aan het Ver- bondssecr'etariaat, Pelikaanstraat 1 bis a, te Utrecht. Tijdige opgave is zeer ge- wenscht. KJ.M.V. EN HANDELSCURSUSSEN. De handelscursussen, welke overal in ons land door de besturen van R.K. Midd.ver- eenigingen in samenwerking met de be sturen der K.J.M.V. worden opgericht, trek ken uiteraard zeer de aandacht van de jonge middenstanders. Een groot deel van de leerlingen, die zich bekwamen voor het Middenstandsdiploma Algemeen Handels kennis, komen voort uit deze K.J.M.V.- kringen en het is inderdaad goed gezien van het Hoofdbestuur van den Ned. R.K. Middenstandsbond, om de oprichting van deze Katholieke cursussen in handen te leg gen zoowel van de besturen der Hanze-af- deelingen als van die der K.J.M.V. Er zijn zelfs plaatsen aai} te wijzen, waar door het bestuur der K.J.M.V. bij ontstentenis van een plaatselijke R.K. Midd.vereeniging een handelscursus wordt gesticht. Geen wonder, dat de vergaderingen, ter voorlichting en stimuleering van deze cur sussen, door tal van jonge middenstanders druk worden bezocht, hetgeen een bewijs is van de belangstelling die deze midden- Moeilijk onderzoek voor politie Ter aanvulling van het bericht van gis teren omtrent de in-beslag-name van goe deren, afkomstig van de jamboree bij in gezetenen van Vogelenzang en De Zilk kan nog worden medegedeeld,; dat er personen zijn, die tientallen doozen zeep, vele fles- schen koffie-extract, kisten cake en ande re levensmiddelen in enorme hoeveelheid in huis hadden; de politie heeft ingegrepen en de goederen in beslag genomen. Met vrachtauto's zijn ze weggehaald. De politie staat op het standpunt, dat niemand zich ongerust hoeft te maken, die in deze zaak vrij uitgaat. De afdeeling voeding van het hoofdkwar tier der padvinders in Den Haag beweert, dat het onmogelijk is, dat groote hoeveel heden levensmiddelen zoo maar cadeau ge daan werden. Men heeft wel geconstateerd, dat toen de Jamboree afgeloopen was, vele omwonenden zich op het terrein hebben begeven met de bedoeling een en ander mee te nemen. Het hoofdmagazijn heeft niets weggeschonken. Anderzijds geeft men toe, dat vele leiders van subkampen niet hebben voldaan aan de bevelen om alle overgeble ven levensmiddelen in te leveren. Het hoofdkwartier heeft daarom veel goe deren in de kampen opgehaald met vrachtauto's. Overgebleven goederen zijn aan de leveranciers volgens de gestelde voorwaarden teruggegeven. Hier en daar is misschien wel een opgebroken doos of flesch 'blijven liggen, maar dat onderge schikten op eigen gezag levensmiddelen ca deau zouden hebben gegeven, acht men in het hoofdkwartier uitgesloten. Intusschen heeft de Bloemendaalsche politie de zaak ter hand genomen, maar tot het ma ken van proce s-v erbaal tegen verdachtenismennogniet over gegaan. Als wij den commissaris van politie, al dus schreef het „Hbld.", te Bloemendaal hooren, dan is er sprake van een razzia, waaraan verscheidene inwoners van Voge lenzang en De Zilk hebben deelgenomen. Verleden week betrapte een rechercheur in de nabijheid van het terrein te Vogelen zang een man, die een zwaren zak op zijn rug vervoerde. Bij onderzoek bleek de zak te bevatten 9 pakken havermout, 2 pakken melkpoeder, 5 pakken Javarijst, 1 pak bak meel, 3 pakken cacao, 1 pak kristalsuiker, 1 bus appelstroop, 2 potten mosterd, 1 pak macaroni. En in de zakken van zijn jas had de man nog een paar pakken cacao, 2 pak ken kerry. Alles was ongeschonden en ver pakt overeenkomstig de voorraden, die bij den voedingsdienst van de Jamboree wa ren opgeslagen. De man gaf dan ook toe, dat de inhoud van den zak van het Jamboree-terrein af komstig was, maar hij had alles gekregen van een padvinder, die Engelsch sprak. Niemand op het terrein bleek er echter iets van te weten. De voorraad werd in beslag genomen en tegen den man is proces-verbaal opge maakt. Deze aanhouding heeft de politie aanlei ding gegeven verder te zoeken; toen bleek, dat in tal van huizen te Vogelenzang en De Zilk levensmiddelen, afkomstig van de Jamboree, aanwezig waren. In vijf huizen werd een inval gedaan, twee bewoners zijn meegenomen naar het politiebureau te Overveen, waar zij, nadat proces-verbaal was opgemaakt, weer in vrijheid zijn ge steld. In de vrachtauto, waarin de politie de in beslag genomen goederen laadde, kwam 270 pond zeep, honderden bussen groenten en andere eetwaren, groote voorraden macaro ni, flesschen koffie-extract. En niet aan gebroken en opengebroken bussen en pak ken, maar nog ongeschonden zendingen. De commissaris van politie heeft het bij één vrachtauto gelaten, hadden we overal in Vogelenzang en de Zilk een inval ge daan, zei hij, dan hadden wij het heele po- litie-bureau wel kunnen vullen. Het vervoer naar de woningen was bij groote vrachten gegaan. Zoo trof een poli tieman in de vaart bij het terrein een roei boot, beladen met levensmiddelen van de Jamboree. Ze werden in zakken van het terrein gehaald en naar de schuit gebracht. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat deze strooptochten niet van de laatste dagen waren. Het meeste is weggehaald ver klaarde de commissaris toen de Jambo ree gesloten was en de padvinders nog drie dagen in ons land rondreizen maakten. Toen mocht er geen publiek op het terrein komen, maar de menschen overstroomden het terrein! Maar ook is gebleken, dat ge durende de Jamboree veel levensmiddelen zijn weggehaald. Er kwamen bijv. winke liers uit den omtrek met bakfietsen op het terrein zij wisten zich blijkbaar gemak kelijk toegang te verschaffen met voor raden koeken van allerlei soort. Daarmee gingen ze naar de kampen en dan begon het berucht geworden „ruilen"; zij leverden koek en kregen daarvoor boter, cacao, ha vermout enz. Bij een bakker in de om geving werd bijv. 43 pond boter van de Jamboree gevonden. Wat de beschuldigden ervan zeggen. In Vogelenzang en De Zilk, waar wij eens naar de uitwerking van de invallen van de politie hebben geinformeerd, bleek men over dit optreden zeer verontwaardigd te zijn. De politie had twee ingezetenen van De Zilk naar het stempellokaal te Noord- wijkerhout laten komen. Zij wisten toen nog niet, waarvoor het was. Intusschen deed de politie huiszoeking bij deze menschen, nam voorraden in beslag en ging toen te Noordwijkerhout de mannen halen om ze mee te nemen naar het politiebureau te Overveen. Er werd bij hen 250 pond levens middelen in beslag genomen, maar daar was ook wat bij, verklaarden zij, dat zij al eerder hadden gekocht. En waarom alleen bij deze inwoners een inval gedaan, vragen ze; want heel De Zilk zit vol en „die anderen krij gen nu de gelegenheid den boel weg te stoppen". De verklaring van de menschen in De Zilk is, dat de voorraden niet ge stolen zijn of verduisterd, maar ten ge schenke ontvangen. Tijdens de Jamboree kwamen ze bij de magazijnen en vroegen, of ze wal mochten meenemen. Daar was nooi bezwaar tegen. Hoe zij op het terrein kwamen? Natuur lijk zonder entree; maar het was niet moei lijk er op te komen. Werden zij ergens te ruggewezen, dan was er wel een ander punt, waar het gemakkelijker ging. Bij de magazijnen van de sub-kampen vroegen zij dan wat te mogen weghalen, daar werd meestal geen bezwaar tegen ge maakt, ze namen dan wat ze krijgen kon den, en vaak, als zij een zak bij zich had den, gooiden de magazijnmeesters daar ook nog wat in. Toen het kamp voor het publiek gesloten werd, bleven de bezoeken aan de magazij nen doorgaan. Moeilijkheden ondervond men daar niet bij. In de omgeving van de magazijnen zoo verklaarden de Zilke- naren lagen vaak bussen en pakken le vensmiddelen verspreid op het terrein, zoo dat zij die maar voor het oprapen hadden. En niet alleen bij de sub-magazijnen kre gen zij, op hun verzoek, voorraden mee, ook bij het hoofdmagazijn. Ten laatste werd meegedeeld, dat het hoofdbureau in Den Haag bezwaar maakte tegen „verdere uit- deelingen". De beschuldigden meenden, dat hieruit wel duidelijk bleek, dat het eerst was goed gevonden. En zij verklaarden, dat ook de politie daarvan h.i.' op de hoogte was. Een hunner was door een rijksveldwachter aan gehouden met een voorraad. Toen hij ver klaarde deze van een padvinder te heb ben gekregen, stelde de veldwachter een onderzoek in en het resultaat was, dat de aangehoudene met den voorraad werd vrij gelaten. Een anderen keer werd een man aange houden, die een schriftelijk bewijs kon too- nen, dat hij het goed mocht weghalen. Dat bewijs was door de politie in beslag geno- Het „Hbld." heeft den commissaris te Bloemendaal nog eens gevraagd of hem van deze laatstgenoemde gevallen iets bekend was. Hij verklaarde echter er niets van te hebben vernomen of geconstateerd. standsjongeren voor him eigen toekomst koesteren. Een nauwe samenwerking tusschen de oude en de jonge middenstanders kan in deze kwestie niets anders dan ten goede komen aan het handelsonderwijs. Tramsporen verdwijnen in den weg ArnhemRhenen Nu sedert het begin van het jaar de dienst zoowel van personen- als goede renvervoer op de trambaan ArnhemWa- geningenRhenen geheel gestaakt is, lig gen de tramsporen ongebruikt. Daar de rijksweg over het algemeen nog geen 6 M. breed is en rijwielpaden niet overal aanwezig zijn en na verwijde ring van de rails een behoorlijke verbree ding mogelijk zal zijn, heeft de A.N.W.B. den minister van Waterstaat verzocht de verwijdering van deze tramsporen zooveel mogelijk te willen bespoedigen. Thans ontving de A.N.W.B. van den minister ten antwoord, dat overeenstem ming inzake verwijdering van de rails is verkregen, en dat verwacht mag worden dat de verwijdering vóór den a.s. winter een feit zal zijn. Minister van Boeyen moet nog eenige weken in het ziekephuis blijven. De toestand van minister van Boeyen is van dien aard, dat hij zeker nog eenige weken in „Bronovo" zal moeten verblij ven. De behandelende geneesheeren heb ben tot dusver operatief ingrijyen niet noodig geacht. GOEDKOOPE TREIN Om per „goedkoope trein" naar Arnhem en Nijmegen te gaan, bestaat nog gelegen heid op Zondag 5 Sept. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6