PS NIEUWE RADIO! „IEIHCO" RIJNSTREEK LIEFDEWERK N.V. VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 WORDT LID VAN HET voor de ARME PAROCHIES in het Bisdom Haarlem- Contributie slechts EEN Gulden per drie maanden en U ontvangt GRATIS het Tijdschrift SINT BAVO ADRES: Administratie „St. Bavo" LEIDSGREWEC 103, VOORSCHOTEN Vanaf heden exposeeren wij de GEHEELE Nieuwe Philips Symphonische Serie 1937 Prijzen vanaf FS. 98.50 (5Lamps toestel met Ultra Korte Golf) Komt U ook eens luisteren? Het verplicht U tot niets! Het overweg-ongeluk bij Nootdorp Omtrent het ongeval bij den onbewaak- ten overweg te Nootdorp deelt een passa gier, die in den trein zat, nog het volgen de mede: Om 12.10 ^vertrokken wij uit Gouda en volgens de dienstregeling zouden wij om 12.29 te Den Haag aankomen. Vlak voor Nootdorp kwam de trein plotseling tot stilstand en reeds dadelijk vermoedden wij, dat er een ongeluk was gebeurd. Wij stapten uit den coupé, snelden naar voren en zagen dat voor op de locomotief de brokstukken van een auto geklemd zaten. Hiertusschen hing het lijk van den auto bestuurder, die op slag moet zijn gedood. De klap moet zoo hevig zijn aangekomen, dat de buffers van de locomotief zijn af gebroken en de lantaarns achterovergebo gen. Van de auto was weinig meer over: ,,de onderdeel en lagen op den ongeveer 400 meter langen weg verspreid, langs welken het voertuig door de locomotief is meegesleurd. In den trein bevond zich geen medicus, zoodat een dokter uit Noot dorp moest worden geroepen. Het heeft bijna een upr geduurd voor dat politie- en geneeskundige hulp arri veerde en in dezen tijd heeft het lijk tus- schen de brokstukken van den aLito ge hangen. Toen eerst werd het onder leiding van den veldwachter verwijderd en on der een zeil in het gras gelegd. Later is het stoffelijk overschot naar het lijken huis te Nootdorp overgebracht. Nadat ook de brokstukken van den auto weggehaald waren kon de trein weer voortgaan. WASSENAAR. K. J. M. V. In het R. K. Vereenigingsgebouw verga derde Woensdagavond de plaatselijke af- deeling van de K.J.M.V. De Moderator, de weleerw. heer kape laan Kraakman, opende de vergadering met den K.J.M.V.-groet en deelde mede, dat deze buitengewone ledenvergadering werd gehouden, mede ter inleiding van de winteractie en vertrouwde, dat het in het komend seizoen mogelijk nog beter zal gaan dan het vorig jaar. Spr. vroeg niet alleen aller medewerking aan het doel der vereeniging, maar ook van ieder bijzonder. Er moet een geest zijn van eendracht, sa menwerking en enthousiasme. Spr. ver wacht, dat dit alles aanwezig zal zijn. De bedoeling van deze vergadering is om nieuw enthousiasme te kweeken en ipoge- Ujk verloren eenheid te herstellen. Aan de orde werd hierna gesteld .de verkiezing van een voorzitter in de plaats van den heer G. van Leeuwen, die als zoo danig had bedankt. Gekozen werd de heer A. H. Lommers, die accepteerde. De Moderator feliciteer de op vereeniging met den nieuwen voor zitter en feliciteerde den heer Lommers met het in hem gestelde vertrouwen en de verantwoordelijke positie die hiermede op zijn schouders wordt gelegd. Deze functie eischt de volle persoonlijkheid op. Spr. vertrouwt, dat de heer Lommers zal ton nen te zijn een voorzitter waarop men kan bouwen, en werkend in het belang oer vereeniging. Spr. dankt persoonlijk en namens de vereeniging den heer v. Leeuwen, met wien meestal tot genoegen werd samen gewerkt. Spr. hoopt, dat de nieuwe voor zitter zich zal begeven in de voetsporen van zijn voorganger, dan gaat de vereeni ging een goeden bloeitijd tegemoet. De heer Lommers, hierna de leiding van de vergadering overnemend, dank'te voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij zal trachten in de voetsporen van zijn voor ganger te treden, wiens krachtig optreden hij steeds bewonderde. Spr. rekent er op, dat men hem het vertrouwen zal gevpnj wa' aan den vorigen voorzitter is geschon ken. In een tweetal bestuursvacatures werd hierna voorzien door de verkiezing /an de heer en J. van Dun en C. van Wijk die beiden aanvaardden. De oorzitter verwelkomde hen als be stuursleden en zegt op een prettige sa nten werking in het belang der veraenig re te rekenen. s Van de hierna volgende gelegenheid om bijzondere wenschen te uiten ten aanzien van het winterprogramma werd een dank baar gebruik gemaakt. Wij stippen daaruit NIEUWE RIJN 31—32 TELEFOON 2900-2901 Vraagt ons Inlichtingen betreffende de gemakkelijke betalingscondities op deze toestellen, welke wij reeds leveren vanaf fl 6.p- maand aan: de voortzetting van een debating club het houden van inleidingen door le den, de oprichting van een korfbalclub, het houden van een intieme oudersavond, een triduum, enz. enz. Sommige desiderata verwierven toezeg ging, andere werden in beraad gehouden. Van bestuurszijde noteerden we mede- deelingen betreffende contact in onderaf- deelingen, het overnemen van een groot gedeelte van het programma van het Na- tionaal'Verbond, het houden van een oriën tatie-cursus voor aspiranten en een K.R.O.- aptie, terwijl voorts bij de rondvraag nog werd gesproken over een actie tot wer ving van nieuwe leden. De goed geslaagde vergadering werd door den voorzitter gesloten met den K.J.M.V.-groet. Maandagavond excursie naar den wa tertoren. Samenkomst te 8 uur aan de halte de Drie Papegaaien. Koningin Wilhelmina-Vereeniging. Maandag 30 Augustus a.s., des avonds 8 y. uur, zal in café Het Wapen van Was senaar" het nieuwe vaandel van de Ko ningin Wilhelmina-Vereeniging worden onthuld. De leden der vereeniging worden in de gelegenheid gesteld hierbij tegenwoordig te zijn. Diefstal. Mevr. B., alhier, deed aan gifte van diefstal van haar taschje met inhoud gepleegd uit. den tuin van haar woning aan den Prinsenweg. Geboren: Maria, dochter van D. Dub- beld en B. A. M. Been. Arina, dochter van A. Visser en W. van der Beek. Marina Theodora Paulina, dochter van L. M. Grevers en E. E. Cook. Anna ,Gerar- •da, dochter van W. A. Hagemans en J. G. Meulensteun. Maria Joanna, dochter vanA. H. W. Beijersbergen en J. C. van Eeden. Ondertrouwd: J, H. Schelfhorst en A. C. Glasbergen. Gehuwd: O. Voorhoeve en E. A. de Beus. H. P. de Wit en P. van Delft. F. J. J. Noordoven en M. J. Klaverwijden. J. T. Overdevest en M. J. Noorder- meer J. Verhagen en M. Koster P. den Bandt en E. S. A. v. d. Hoop. Overleden: F. Meyer, oud 54 jaren. A. van Rijn, oud 71 jaren, echtgenoot van A. van Lier. Ingekomen: H. Beltman, R.-K. dienst bode, uit Amsterdam, van Bergenlaan 7. A. J. Birrer, R.-K., koopman b. d. Qua ker Oats, uit Berlijn, Bloemcamplaan 40. D. van Bloois en gezin, N.-H., houder v. e. bewakingsdienst, uit Den Haag, Rijks straatweg 733. A. Faas, Chr.-G., dienst bode, uit Lisse, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 44. Wed. B. B. van Dam, geb. Frank, N.- I., uit Emmen, v. Zuijjen v. Nijeveltstraat 52. Th. F. den Hartog, N.-H., chauffeur monteur, uit Amsterdam, Wittelaan 20. K. Huber, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Groot Haesebroekscheweg 62 A. L. Hunnik en vr., N.-H., slager, uit Berschen- hoek, Schoolstraat 12. S. O. Jilge, R.-K. dienstbode, uit Den Haag, Schouwweg 72. S. Kloostra, G.-K., uit Wymbritseradeel, Santhorstlaan 69. K. Pirmann geb. Köch- ler, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Brem- horstlaan 8. W. J. Koek en gezin, geen, filiaalhouder kruidenier, uit Den Haag, Oostdorperweg 44a. H. J. Korf, geen, banketbakker, uit Gouda, Langstraat 121. Th. M. Krischay, R.-K. dienstbode, uit Amsterdam, Duinrell 2. K. Lund, N.-H., zonder beroep, uit Den Haag, Hyacinth- straat 5. Th. A. G. v. d. Plas, R.-K., Priester, uit Trinidad, L. Kerkdam 20. G. W. Peelhekke, R.-K., verpleegster, uit Haarlem, Groot Hoefijzerlaan 77. D. Schaap, N.-H., schilder, uit Katwijk, Tulp- weg 2. S. C. Schroder en gezin, N.-H., kunstschilder, uit Den Haag, Papeweg 42. A. M. Sump, R.-K., vreemd, dienstbode, uit Gladbeck, Lange Kerkdam 40. A. Tangelder, N.-H., chauffeur, uit Den Haag, Hyacinthstraat 5. W. C. Vlasveld, R.-K., slagersknecht, uit Voorhout, Kerkstraat 31. A. Wuff, geen, zonder beroep, uit Gro ningen, Wilhelminalaan 9. (vreemd). Wed. van J. F. Pastor Caballer. Vertrokken: E. R. Voorhoevede Beus naar Zwolle, Sophiastraat 13. W. M. Mewissen naar Rijswijk (Z.-H.), Delft- weg' 24B. H. Dedem, naar Den Haag, van Lennepweg 28. C. M. van Veen, naar Voorschoten, Venèdepark 12. Wed. A. J. Boer geb. Timrners, naar Baam, Amalialaan 18. L. Talen, naar Dwinge- lo, Lee, Weseteinde 50a. G. M. van Ros som, naar den Helder, Nieuwediep, Kon. Inst. v. d. Marine. F. J. J. Noordoven, naar Den Haag, P. Hordijkstraat 85. M. J. Klaverwijden, naar idem. Wed. M. C. Vliegenthart geb. van Gink naar Den Haag, Jan van der Heidenstraat 101. J. T. Overdevest, naar Leiden, N. Beesten markt 12. M. J. Noordermeer, naar Lei den, N. Beestenmarkt 12. A. Kvarda ALPHEN AAN DEN RIJN. Afscheid Kapelaan Kossem Het klokje van gehoorzaamheid heeft het afscheidsuur voor onzen vertrekken- den kapelaan Kossen, naar Heemstede, geslagen. Bij gelegenheid van dit ver scheiden, na een 3 y7-jarige werkzaam heid in de Sint Bonifacius-parochie al hier, hadden de vereenigingen en orga nisaties, waarvan de kapelaan Geestelijk Adviseur, Moderator of Directeur is ge weest, een officieele afscheidsavond be legd, welke gisteravond in de groote zaal van de Sint Josephvereeniging werd ge houden. Tal van parochianen en verte genwoordigers der diverse vereenigingen en organisaties maakten van deze gele genheid gebruik om zijneerwaarde dank te brengen voor het vele werk, dat hij in de hierboven genoemde functies heeft verricht. Kapelaan C. M. Broers opende de rij der sprekers en bracht als collega dank aan kapelaan Kossen voor de buitenge woon prettige samenwerking, in het klei ne jaartje waarin hij hem heeft mogen meemaken. Namens de Maria-Congrega- tie, afdeeling meisjes sprak mej. J. Sark en daarna de heer C. Y. Ponsioen als voorzitter van de Hanze en mede namens de onderafdeelingen en de „Santos"- commissie, voorts als penningmeester van het R. K. Armbestuur. Spr. noemde ka pelaan Kossen de ziel van de standorga nisatie van den Middenstand. Hij toch heeft hierin nieuw leven geblazen. De heer A. F. Ruijssenaars memoreerde in het kort de vele werkzaamheden welke kapelaan Kossen als geestelijk adviseur voor den Volksbond en zijn onderafdee lingen heeft gedaan en was dezen vooral buitengewoon dankbaar voor de rijke en wijze adviezen, die'door hem in bestuurs vergaderingen werd gegeven. De heer H. S. v. d. Putte, hoofd van de R. K. Ulo school en Directeur van de Katholieke Middenstands-Handelsschool alhier, me moreerde hoe oneindig veel goeds deze zielzorger heeft tot stand weten te bren gen bij de jeugd door zijn persoonlijk en intiem contact met dezen. Voorts spraken nog de heer Brasker, namens de Trans portarbeiders, de heer J. v. d. Aart voor de Metaalbewerkers, de heer J. van Capel vertegenwoordigde de Dr. Schaepman- club, Ontwikkelingsclub van deii Volks bond. Namens de Jongemannericlub de „Giovinezza'' bracht dank de heer H. M. v. d. Dool en voorts nog de heer J. J. C. Böckling, hoofd der R. K. Lagere school, die gaarne zag, dat de door kapelaan Kos sen, persoonlijk uitgewerkte plannen voor de samenstelling van een delegatie uit alle vereenigingen en alzoo vormende een beeld van Katholiek Alphen, door hem hier zouden worden gelaten, opdat dan een en ander ter eere van hem en tot zijn nagedachtenis konden worden verwezenlijkt. Den Deken viel het niet mee afscheid te nemen van een kapelaan en huisge noot, zooals deze steeds van den beginne af is geweest. De omgang aan de pastorie muntte steeds uit door de aller gezelligste sfeer. Spreker noemde ka pelaan Kossen zijn rechterhand, waar- (ova) naar Den Haag, Nieuwe Havenstraat 74. J. Verhagen, naar Voorschoten, Donk laan 38. M. Koster, naar idem. P. C. Kortekaas, naar Tilburg, Koningshoeve. P. de Beurs en vr., naar Den Helder, Kor te Vliet 1, Julianadorp. J. de Graaf geb. de Beurs en dochter naar idem. E. S. A. van der Hoop, naar Heemstede, Chr. Huij- genslaan 7. ZILK. Jamboree-nawee. Dat zoowel tijdens als na de Jamboree vele goederen, hoofdza kelijk levensmiddelen, niet op al te juiste wijze van eigenaar zijn verwisseld bleek gistermiddag toen bij een tiental inwoners door de Rijks- en gemeentepolitie van de Zilk en Bloemendaal huiszoe kingen werden^verricht en zooveel goederen, zooals bussen zeep, groenten in blik enz. inbeslagge- nomen werden, dat een vrachtauto noodig was om deze herinnerin gen aan de jamboree te vervoeren naar het gemeentehuis te Bloe mendaal. Vooral van de zijde der inwoners had de politie aan belangstelling geen gebrek. mede hij wilde aanduiden dat door dezen vertrekkenden priester heel veel werk is verplaatst, zoowel aan de pastorie, als in het parochieleven en noemde het dan ook zeer begrijpelijk, dat 99 pet. van de parochianen zijn vertrek met weemoed hebben vernomen. Het Dameskoor van de Mariacongrega- tie onder leiding van mej. M. Schavema- ker, bracht nog een drietal liederen tus- schen de toespraken door, ten gehoore, waarna kapelaan Kossen, zichtbaar ont roerd door de vele lofbetuigingen en de groote dankbaarheid pegens hem, de lan ge rij van sprekers beantwoordde en ook dank bracht voor de vele geschenken, hem bij deze gelegenheid aangeboden. Gemeentezaken. Op 15 October a.s. loopt af het huurcontract, aangegaan met Van Heuzen's Lingeriehuis N.V. te Utrecht, betreffende het winkelpand Van Mandersloosstraat 1, alhier. De huurprijs bedraagt thans f 1000.per jaar. De huurster verzocht vermindering van den huurprijs op 884.per jaar of 17. per week. Na onderhandeling zijn B. en W. met haar tot overeenstemming geko men op een bedrag van 950.per jaar, waarvoor zij bereid is het pand wederom voor één jaar in te huren. R. K. Bond van Spoor- en Tramweg- peisoneel. In de onlangs gehouden al- gemeene ledenvergadering van den R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „Sint Raphael'' afdeeling Alphen aan den Rijn, heeft het bestuur een algeheele wij ziging ondergaan en is thans als volgt samengesteld: Th. G. de Jong, voorzit ter: P. L. Wols, Oranjestraat 43, secreta ris en C. Remmerswaal, penningmeester. Vreemde ziekteverschijnselen. Dezer dagen is, na overbrenging in een zieken huis te Leiden, kort daarna overleden de 15-jarige M. alhier, zonder dat men de doodsoorzaak kon vaststellen. Wijl aan vankelijk gedacht werd aan vergiftiging door het gebruik van een of ander voed sel werd de politie hiermede gemoeid. Deze heeft nu het lijk in beslag genomen en gisteren heeft Dr. v. d. Hulst de sectie op het lijk verricht. Omtrent het resul taat hiervan konden nog geen nadere me- dedeelingen verkregen worden. Inmiddels is een 13-jarig meisje uit hetzelfde gezin met dezelfde ziekteverschijnselen naar het ziekenhuis overgebracht. Mede in verband met het resultaat der sectie, welke dr. Hulst gisteravond op het lijkje heeft verricht, vermoedt men, dat het hier een geval betreft van bacilaire disenterie. Het onderzoek wordt intusschen nog voortgezet. De laatste Ama-reizen. Zaterdagmid dag vertrekken zeven bussen voor de reis naar de Wassenaarsche slag en wij zijn het Ama-comité gaarne van dienst door de deelnemers te verzoeken tijdig op het St. Jorisplein aanwezig te willen zijn, daar de bussen beslist op den vastgestelden tijd (1 uur) vertrekken. Om ongeveer acht uur worden de bussen terugverwacht, terwijl aan het begin van de Emmalaan ter plaatse van het Sigaren magazijn van den heer Bouman het muziekcorps „Arti et Religioni" opgesteld zal staan om deze autobus-karavaan mot muziek binnen te halen. De belangstelling voor de bootreis is zoo overweldigend, dat het bestuur andermaal naar een boot van grooteren omvang moest uitzien. Deze vaart zal nu geschieden door twee booten, die resp. voor 600 en 400 vol wassenen plaats bieden. Om kwart over twaalf zijn deze booten voor de deelnemers reeds toegankelijk. Men gelieve echter met het volgende reke ning te houden: de houders van de kaarten genummerd 1 tot en met 525 moeten de Rijnkade betreden langs de vleeschhouwerij van den heer Schmal,terwijl de bezitters van de kaarten genummerd 526 en hoo- ger langs de Koekebakkerssteeg de Rijn kade moeten betreden. De booten liggen dan aan beide zijden van de Rijnkade. Zonder kaart heeft men van 12 tot 1 uur geen toegang op de Rijnkade. Bij de terugreis zal aan Hotel 's Mole naars het muziekcorps „Leo XIII" op de boot plaats nemen en onder vroolijke klan ken wordt hiermede de laatste reis van de Alphensche Middenstands-Actie beëindigd. In het ruim van een schip gevallen. Op de scheepswerf „de Industrie" van de N.V. Boot aan de Wilhelminastraat, had de 14-jarige O. het ongeluk, van een hoog te van bl.m. 4 meter in het ruim van een schip te vallen. De jongen bekwam be halve inwendige kneuzingen een hersen schudding. Dr. M. verleende hem de eerste GELD TER LEEN. Voor de le R. K, Kerk sinds 240 jaren te Aalsmeer, vraagt ondergéteekende geld ter leen tegen 3 pet of lager of tegen lijfrente. Pater H. M. C. HEGGELMAN Pastoor te Aalsmeer Gironummer 53007 WOERDEN Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door J. NOORDERMEER UTR. STRAATWEG hulp. Eerst eenïge uren laten kon hij naar de ouderlijke woning worden overge bracht. Postkantoor. In verband met den ver jaardag van H. M. de Koningin, zal het postkantoor den 31 en Aug. a.s. na 13 uur voor den postdienst gesloten zijn. Vóór dat tijdstip is het kantoor alleen geopend voor zegelverkoop en voor behandeling van aan- geteekende en expresse-stukken, Spaar bank, Rijksverzekeringsbank en spoedbe- handelingen giro. Voor den telegraaf- en telefoondienst blijft de 'openstelling normaal. Verder zul len vervallen de derde briefpostbestelling en de vierde buslichting; er is wel gele genheid tot afhalen van correspondentie. Jeugdig diefje. Door den drogist B. in de van Mandersloostraat werd gisteren op heeterdaad een jongen betrapt bij het ontvreemden van rollen pepermunt, wel ke hij onder zijn blouse had verstopt. B. heeft de jongen gegrepen en naar de politie gebracht, vermoedelijk heeft het ventje bij de meerdere winkeliers diefstal gepleegd, wijl den laatsten tijd herhaal delijk bij de politie klachten waren inge komen omtrent het ontvreemden van kleinigheden. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. Gevestigd: Martinus A. C. van Nie- kerk van Weert Roosje Kroon van Ap- pingedam Adries van Heiningen van Maasland Pietje Stigter van Hilversum Johanna G. W. van der eBrgh van Schie dam Cornelia M. Stolwijk van Oegst- geest Johannes Wigbers van Maartens dijk. Vertrokken: Bastiana Vrolijk naar Leiderdorp Johannes F. Folkers en ge zin naar 's Gravenhage Cornells J. van Dongen en gezin naar Nieuwveen Cor nelia W. M. van Nierop naar 's Graven hage Bart Koopman en echtgen. naar Woerden Jacob Vroom naar Den Hel der Baan Borreman naar Den Helder Gerrit Verhagen en gezin naar Krimpen a. d. IJssel Anthonius J. van de Giessen en gezin naar Uithoorn Gerardus van Harselaar naar Bodegraven. Geboren: Antonetta Anna Maria, d. van A. Huijgens en J. de Wijs Janni, d. van P. van der Breggen en M. N. Blom. Gehuwd: J. H. van Leeuwen 28 j., wo nende te Arnhem en J. M. Kamphorst 27 j. W. van Wanrooij 20 j., wonende te Utrecht en J. de Kok 17 j. J. van der Lee 23 j. en C. van der Leede 21 j. D. Van Vliet 28 j., wonende te Nieuwkoop en D. vajf Leeuwen 24 j. Overleden: H. Schulp 67 j., weduwe van Marinus Kok Marijntje Dekker 48 j. C. P. van der Graaf 76 j., weduwe van Jacobus Schellingerhout. AARLANDERVEEN. Personalia. Mej. T. Klees, onderwij zeres aan -de Chr. Nat. School, behaalde haar diploma Engelsch. Santos. A.s. Zondag zal na de beide H.H. Missen een speldje worden aangebo den voor Santos. Niemand weigere dit mooie doel te steunen. LEIDERDORP. Feestelijkheid op Koninginne-verjaarflag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin organiseert de V.V. „Ons Clubje" een feestdag op Zaterdag 28 Augustus met een zeer mooi en aantrek-- kelijk programma. Van 3 uur n.m. tot 4 uur n.m. gecostu- meerde voetbalwedstrijd met de daaraan verbonden attracties. Van 4 uur n.m. tot 7 uur n.m. hardrijde rij op rijwielen voor dames en heeren. In- leggeld 10 et. per persoon. Hiervoor zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Men kan zich opgeven bij de heeren J. A. Ramaker en D. de Ridder, v. d. Doesstraat 45. Des avonds van 9 uur n.m. tot 11 uur n.m. film voorstelling op het terrein, inhoudende: Huldiging der leden van het Koninklijk Huis en twee zeer komische films. Het be looft bij gunstig weer een ware feestdag te worden. Het geheele programma zal wor den opgeluisterd door de muziekvereeniging ...Devote", die ook nu weer haar welwil lende medewerking zal verleenen. De toe gangsprijzen zijn zeer laag gesteld. Voor het middagfeest f 0.15. Het avondfeest even eens 0.15 en voor den geheelen dag 0.25. Rijwielstalling ƒ0.05 op het terrein. KOUDEKERK. Speldjesdag. Met goedkeuring van B. en W. dezer gemeente zal op Maandag 30 Aug. a.s. vanwege de Burgerlijke af deeling var. Pro-Rege alhier, een speldjes dag worden gehouden die wij ten zeerste aanbevelen. Geboren: Willem z. van A. van der Vis en D. Wille.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7