MGEVING VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HILLEGOM. Zilveren Ambtsjubileum. Gisteren herdacht de heer J. Bor, overwegwachter der Ned. Spoorwegen, alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de N. S. in dienst trad. Zoowel van zijn superieuren als anderszins mocht de jubilaris groote blijken van belangstelling en waard eer ing ontvangen. Het sportpark van „Concordia". Het geheel gerestaureerde Sportpark van „Con cordia" zal Zondag a.s. te kwart voor 2 worden heropend. Deze officieele plechtig heid zal geschieden door den Zeereerw. heer B. F. Kosters, Pastoor van St. Marti- nus. Gaarne wekken wij alle sportliefheb bers op, deze gebeurtenis met hun tegen woordigheid op te luisteren en daadwerke lijk hun steun te verleenen aan deze nut tige instelling. In Hotel „Flora" wordt te 8.15 uur een feestavond georganiseerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE TUINBOUW. De hoofdproducten zijn thans geworden de bloemkool en de peen. Dit neemt niet weg, dat er van het artikelaardappelen ook nog een flinke aanvoer is doch zeer spoedig, denkelijk binnen drie weken, zal de aanvoer wel verminderen. Dit was ook vorige jaren gebruikelijk. De prijzen der aardappelen, Eigenheimers, zijn zeer ver schillend. Er gaan partijen voor 0.50 per kist van 25 K.G. terwijl weer andere kwan- tums van 0.90 tot zelfs 1.10 per kist op brengen. Deze laatste zijn de bekende mooie zand-eigenheimers. Drielingen gaan in prij zen van 0.35 tot 0.60 per kist. Gelukkig, dat zich tot heden nog geen spoor van ziekte vertoonde. En de gewasen staan over het geheel genomen zeer. goed. De uit komst is dus redelijk. Bloemkool had in de afgeloopen week de volle belangstel ling. De aanvoer was niet groot en er werd tevens ook gekocht voor export. Er was soms eenige schommeling in den prijs doch dooreengenomen kunnen we vast stellen, dat 1ste soort opbracht van ƒ11.60 tot 15.80 per 100. Tweede soort bracht van 2.50 tot 8.10 op. Over het verloop van deze handel viel dus niet te klagen. Met sla liep het minder naar wensch. Ging het slechts een paar weken te voren best met dit artikel, de laatste dagen is de aan voer op andere veilingen zoodanig toege nomen, dat hiervan een teveel is en de prijs hevig viel. De noteering kon deze week niet hooger zijn dan ƒ0.60 tot ƒ1.40 per 100. Voor die laattse prijs was dan ook best was werd aangeboden. Gelukkig had de belt, zooals den geheelen zomer reeds het geval was, zoo goed als niets af te ne men. En, als er eens een zeer klein kwan tum heen ging, was het iets dat voor den handel minder geschikt was. Voor wasch- peen was ook geregeld veel animo en be vredigende prijzen werden gemaakt, va- rieerend van ƒ0.60 tot ƒ1.15 per kist van 20 K.G. Bospeen en waschpeen gaan als re gel samen en dus kunnen we ook van bos peen een goede noteering vermelden, n.L van 6.50 tot 8.70 per 100 bos. In Breek- peen was minder te doen: wat verkocht werd bracht van 4 tot 4.60 per 100 K.G. op. Pootuien gingen in prijs op. Na een stabiele prijs van gemiddeld ƒ3.60 per 100 K.G., kon de laatste week van 4.30 tot 4.60 per 100 K.G. genoteerd worden. Voor boonen was alleen in de beste kwaliteit een prijsje te maken, Snijboonen b.v. van 10 tot 14 per 100 K.G. en Prinsesseboonen van 4 tot 7.50 per 100 K.G. Er is veel waarop nog al aanmerkingen te maken zijn. Het weer was den laatsten tijd ongun stig voor de boonen. Van Gele en Roode kool komen nog niet noemenswaardige aanvoeren. LISSE. Personalia. Mej. R. van der Aardweg slaagde voor het diploma machineschrij- ven systeem Mercurius. Geboren: Cornelis Gerardus, zoon van C. Th. Hassing en A. A. van Zoen Johannes, zoon van W. J. Bon en H. F. dan zal 't juist met het oog daarop ge schieden, want dat men er in slagen zou, door een jaar verlenging de enorme kos ten der expositie te dekken, zal wel nie mand denken. Ondanks het enorme aan tal bezoekers is er geen denken aan, dat de anderhalf milliard, die de tentoonstel ling gekost heeft, door de tentoonstelling zelf zullen worden opgebracht. Sommige werken wijzen erpp, dat men rekening houdt met de mogelijkheid van heropening. Zoo bijvoorbeeld de vervan ging van een deel van het kabelnet, dat thans zóó ingericht is, dat het tegen over wintering kan. Dat een beslissing spoe dig te wachten is, komt ons waarschijn lijk voor, daar men het te verwachten bezoek voor September en October niet wil schaden door de aankondiging van de heropening. Zonneveld Jacoba Johanna, dochter van A. H. Lefeber en M. C. van der Vlugt Heudrina, dochter van J. Overduin en F. Overduin Wilhelmina, dochter van L. G. Hageman en A. W. Hul. Ondertrouwd: Jacobus van der Jagt, 35 jaar, te Hillegom met Jannetje van Egmond, 28 jaar, te Lisse Wilhelm Beukers, 29 jaar, te Haarlemmermeer met Maartje Bol, 27 jaar, te Lisse Johannes Petrus van Zeist, 30 jaar, met Johanna Cornelia Antonia van Haaster, 23 jaar, beiden te Lisse. Getrouwd: P. van der Wekken met B. W. van der Leij, beiden te Lisse B. Wesseling met A. de Kooker, beiden te Lisse. Gevestigd: M. H. Meeuwissen geb. Montanus uit Noordwijk A. Verdoorn uit 's Gravenhage A. Duivenvoorden uit Noordwijk G. van Luik uit Heem stede J. P. Verdoorn uit 's Gravenhage J. B. *en A- T. Drunick uit 's Graven hage J. Cornet uit de Werken c. a.; P. A. M. van Bentheim -uit Haarlemmer meer W. F. Schouten uit Haarlem L. Hereijgers uit Haarlem J. A. Dannijs ,uit Bloemendaal M. H. Bosman uit Lei- muiden B. W. van der Wekken geb. van der Leij uit Bennebroek. Vertrokken: E. J. L. van der Maat naar Hillegom M. Boef naar Bodegra ven W. B. van Veen naar Hillegom D. Bol naar Voorhout G. H. Borsje naar Delft C. M. Elfering naar Wate ringen. LEIMUIDEN. Programma der feestelijkheden. Het Koninginnefeest zal in deze ge meente worden gehouden op Woensdag 1 en Donderdag 2 September a.s. Het pro gramma is als volgt samengesteld: Woensdag 1 September 8 uur v.m. Ope ning van het feest door 2 herauten te paard. 9.30 uur: Aubade aan den WelEd.Acht- bare Heer Burgemeester door het Oranje- Comité, met muziek van het muziekkorps „Symphonie". 10 uur: Optocht met muziek met alle schoolkinderen, waarna om 11 uur door de kinderen op het feestterrein een auba de zal worden gegeven, daarna gaan de kinderen voorafgegaan met muziek naar de scholen alwaar zij worden getracteerd. 2 uur nam. Kinderfeesten op het feest terrein. 8 uur: Volksspelen voor de grooten, o.a. wedstrijd met „blinde paarden". Donderdag, 2 September: 8 uur voorm. wederom kondigen de herauten' het feest aan. 10 uur voorm. Groote optocht met mu ziek vooraf van versierde fietsen, poppen wagens en autopeds. Voor de mooiste zijn fraaie prijzen beschikbaar. 3 uur nam. Ringsteken per rijwiel voor dames en heeren. 4 uur: Volksspelen voor dames en hee ren boven 16 jaar. Des avonds om 11 uur zal een schitte rend vuurwerk worden afgestoken. De uren zijn aangegeven in zomertijd. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond om 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Opening! 2. Notulen, ingeko men stukken en mededeelingen. 3. Aan bieding gemeenterekening 1936. 4. Aan bieding rekening grondbedrijf 1936. 5. Voorstel van Burgemester en Wethouders tot het toekennen van eervol ontslag over eenkomstig haar verzoek aan mej. G. A. Raebel, onderwijzeres aan de openbare la gere school. 6. Idem tot het toekennen van een subsidie aan de Chr. H. B. S„ te Al phen aan den Rijn en aan de Chr. H. B. S. te Leiden. 7. Behandeling beroepschrift ingesteld door de N.V. Exploitatie Maat schappij „Uitgebreid Bezit" te Leiden, te gen de afwijzende beschikking van Bur gemeester en Wethouders op het verzoek om vergunning voor de bouw van 4 wo ningen op een terrein aan de Rijnsburger- weg. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vervroegde aflossing van een geldleening pro resto groot 1450.9. Idem tot het vaststellen van een beroeps- verordening als bedoeld in het reglement autovervoer personen en tot wijziging van de legesverordening. 10. Idem tot het op nieuw vaststellen van een verordening tot heffing van besmettelijke ziektegelden. 11. Idem tot onbewoonbaarverklanng van 20 woningen: le. Hooge Morschwef no. 80; 2e. Haarlemmertrekvaart nos. 11, 12 en 13; 3e de Rijsjes nos. 1, .2 en 3; 4e. Oegst- geesterweg no. 12 tot en met 24. 12. Voort zetting van de behandeling van: a. verzoek van G. W. Proper betreffende verlaging der bijdrage in de kosten van uitbreiding der gemeente; b. verzoek van G. W Pro per om over te gaan tot het aanleggen van een straat tusschen Rhijngeesterstraat weg en Wijttenbachweg; c. onderhandsche aanbesteding aanleg straat aan G. W. Proper. 13. Comptabiliteitsbesluiten. Rondvraag. SASSENHEIM. Buitenlandsche Berichten INSTORTING IN DUITSCHE KIEZELGROEVE. Drié dooden. In een kiezelgroeve in Gransee (Duitsch- land) zijn vier arbeiders door de instorting van zandmassa's bedolven. Eén hunner kon in zwaar gewonden toestand geborgen wor den. De drie anderen waren, toen zij be vrijd waren, reeds overleden. DOODEN EN GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING. Bij een autobotsing in de buurt van Sa lerno zijn drie personen gedood en vier gewond. BRAND OP FRANSCH VLIEGVELD. Op het vliegveld te Villeneuve sur Lot (Frankrijk) is een loods door brand ver nield. Vijf particuliere vliegtuigen werden door de vlammen verteerd, terwijl ver scheidene vliegtuigmotoren werden ver nield. De schade wordt op twee millioen franc geraamd. ONRUST IN KENYA. Tijdens ongeregeldheden te Mombassa in Kenya (Afrika) zijn gisteren elf Ara bieren gedood. De politie chargeerde met de bajonet op het geweer. De toestand is zeer gespannen en politie-versterking is van Nairobi naar Mombasa gezonden. ZAL PARIJSCHE EXPOSITIE OVERWINTEREN? Jndanks het enorme aantal bezoekers een fiasco. Opnieuw gaan er stemmen op, de we reldtentoonstelling het volgend jaar te heropenen, meldt de Parijsche correc- pondent van de „Msb." Nu zy werkelijk haar voltooiing nadert vindt men, dat tal van paviljoens toch wel wat anders ver dienen dan na een korte opening weer te worden afgebroken. In elk geval is reeds aangekondigd, dat het Paleis van de Ont dekkingen, dat trouwens in het vaste ge bouw van de tentoonstelling van 1900 is ondergebracht, geopend zal blijven gedu rende den winter. Reeds meer dan een maand geleden heeft men sommige buitenlandsche com missariaten gepolst, of zij voor heropening in het volgend jaar zijn. Bepaald onwil lig zijn die commissariaten niet geweest, maar zij hebben natuurlijk op de ontzag lijke kosten, aan de overwintering ver bonden, gewezen. Het betreft niet alleen de bewaking of het opslaan der geëxpo seerde voorwerpen, maar vooral de ver warming van de paviljoens, die aan de weersgesteldheid overgeleverd, te veel te lijden zouden hebben. Wel is Over het al gemeen zeer soliede gebouwd en tal van paviljoens zullen het dan ook gemakke lijk kunnen uithouden, mits ze verwarmd worden. Het plan is al opgeworpen, de stad Pa rijs de kosten van de overwintering voor haar rekening te doen nemen. Niettemin moeten de meeste buiten landsche paviljoens bij heropening op nieuw credieten aanvragen en in som mige landen zal men er niet happig op zijn, deze te verleenen. Voor wat de Fransche en koloniale pa viljoens betreft, heeft de regeering de zaak in handen. Bij het populaire succes, dat de tentoonstelling heeft, zullen de ge westelijke besturen wel tot een nieuwe krachtsinspanning bereid zijn. Het merkwaardige is echter, dat de her openingsidee weinig weerklank vindt bij den handel te Parijs. De winkeliers, res taurateurs en cafés zijn niet zoo bijster over de tentoonstelling te spreken, uitge nomen enkele, die in de onmiddellijke omgeving van de expositie gevestigd zijn. Zoo de tentoonstelling een groot succes is voor wat het aantal bezoekers betreft: gemiddeld 200.000 per dag, dan kan toch niet uit het oog worden verloren, dat het overgroote deel dier bezoekers uit het Parijsche leven zelf wordt weggetapt, wat eerder schadelijk dan voordeelig is voor den winkelier en den caféhouder. Over het algemeen valt het tentoon- stellingsbezoek uit een oogpunt van het zakenleven niet mee. De noodlottige ver traging van de expositie is van onbere kenbare schade geweest. Daardoor is de goede clientèle weg gebleven. De vreem delingen, die gekomen zijn en ook de menschen uit de provincie zyn over het algemeen klanten die „a forfait" komen, tegen een afgeronden prijs door middel van de reisbureaux of de touring-car-on- dernemingen. Buiten den overeengeko men prijs geven die bezoekers niet veel uit en de winkels bemerken dan ook weinig tentoonstellingsbezoekers onder hun klanten. De beste clientèle komt te Parijs in de maanden April, Mei en Juni. Om de be kende reden en, het niet tijdig gereed zijn der tentoonstelling en de vrees voor volksfront-troebelen is deze echter nage noeg geheel weggebleven. De vreemde lingen zijn vooral in Juli en Augustus ge komen, doch daarin ontbrak het deel, dat belangrijke inkoopen doet. Door een heropening het volgend jaar hoopt men den vreemdelingentoevloed te herstellen, nu men overtuigd is, dat de sociale toestand meer vertrouwen inboe zemt. Zoo de tentoonstelling heropend wordt, EEN MAN-VISCH ZONDER BEENEN. Sinds vier dagen vormt de Hudson het tooneel van. een merkwaardige Marathon, zwemtocht, dien een 46-jarige man, Char les Zimmy, die geen beenen meer heeft, volbrengen wil over een afstand van on geveer 235 K.M., zonder dat hij het wa ter verlaat. Zimmy is Maandag begonnen in Albany. Hij wil naar New York zwem men. Woensdag had hij reeds de helft van den geheelen afstand afgelegd. De nach ten brengt de man door in bochten langs den oever. Hij verlaat dan het water niet. Een dijk verzakt. Gistermiddag is de pas aangelegde dijk langs de nieuw gegraven Sassenheimsche sloot, nabij den „Molen van Berkhout" over een groot gedeelte verzakt in den slappen kleigrond. Waar de sloot droog is, bestaat er geen gevaar voor onderloopen van den polder, tenzij ook de dijk aan de waterzijde gaat verzakken. De arbeiders, die de werking in den grond „hoorden", konden zich byttfds in veiligheid stellen. Voor den aannemer een schadepost. STOMPWIJK Afscheid kapelaan Bregten. Gisteravond had het afscheid plaats van kap. Bregten. Om acht uur was de zaal van het „Blesse Paard" propvol. Dan treedt kap. Bregten met burgemeester Keyzer de zaal binnen. De muziek speelt. De voorzit ter van de propagandaclub. de heer Kees v. d. Zijden, brengt de binnenkomenden naar de eere-plaatsen. De heer v. d. Zij den heet dan allen welkom en geeft het woord aan den eersten spreker, den heer L. v. d. Bosch. Deze spreekt namens de vier afdeelingen van de Maria-Congregatie. Spr. brengt dank aan den directeur, voor wat hy voor de Maria-Congregatie heeft gedaan. Tijd noch moeite, aldus spreker, hebt u gespaard. Een groot succes hebt u bereikt. Het steeds toenemende gehoor be wees, dat uw woord insloeg. Op de laat ste vergadering vroeg u ons gebed. Wij zul len u niet vergeten. Vergeet ook ons niet. Spreker wenscht ook kap Bregten veel succes in zyn nieuwe parochie. Dan volgt de K. J. M. V.'er Floor Beek man. Deze herinnert er aan, dat de K. J. M. V. vorig jaar door kap. Bregten is op gericht en deze jonge vereeniging door den ijver van den moderator bloeit. Spr. be-, nijdt de Dortenaren, die zoo'n beste kape laan krijgen. De heer Kaptein dankt kap. Bregten voor alles, wat hij voor S. N. A. heeft tot stand gebracht. Een goede clubgeest is ge kweekt. Wat kap. Bregten voor de junio ren, de pijlers der toekomst gedaan heeft, is geweldig. Spr. brengt namens alle voet baller kap. Bregten hartelijk dank. De heer Groeneweg dankt kap. Bregten namens den R.-K. Volksbond voor de ad viezen en leerrijke avonden, welke geleid hebben tot een bloeiend vereenigingsle- De voorzitter van de Hanze, de heer Beekman, brengt in welgemeende woor den dank voor alles wat kap. Bregten voor de Hanze gedaan heeft en wenscht hem in Dordrecht een prettige werkking toe. Het fanfarecorps „Juliana" zorgde, tus schen de verschillende spreker, er voor, dat de stemming niet te droefgeestig werd. De rij der sprekers wordt vervolgt door den heer Kees v. d. Zijden, voorzitter van de propaganda-club. Deze dankt kap. Breg ten voor de vele opgeofferde avonden, be steed aan de ontwikkeling van de leden van zijn club. In het eerste winter-seizoen werd behandeld „Het Christelijk huwelijk en hare beletselen"; ook het tweede onder werp „De vrijmetselarij" werd met groote aandacht gevolgd. Het spijt spreker, dat kap. Bregten moet gaan, doch feliciteert hem met zijn benoe ming te Dordrecht. Dan krijgt burgemeester Keyzer het woord. Deze memoreert het nut van een goede samenwerking tusschen het geeste lijk en burgerlijk gezag. Kap. Bregten heeft ontzettend veel voor Stompwijk gedaan. Spreker noemt de verschillende vereeni- gingen, waarvoor kap. Bregten zijn groote activiteit ontplooide. De eensgezindheid van de bewoners bleek wel bij den uit slag van de verkiezingèn. De sportvereeniging, gaat spr. voort, mag er zijn. Vooral de jeugd-beweging trok het hart van kap. Bregten. De volle zaal toont de dankbaarheid van de parochianen. Wil ook uw dankbaarheid toonen, zegt spr. tot de aanwezigen door kap. Bregten, in uw gebed te herdenken. De vereenigingen hebben ook hun dank willen toonen in tastbaren vorm. Burge meester Keyzer biedt kap. Bregten een en veloppe met inhoud aan. Met hartelijke wenschen voor de toekomst besluit spr. zijn rede. Daverend applaus volgt. De heer Kees Vogelaar dankt kap. Breg ten namens de tooneelclub. Het door u voor ons opgestelde program is nog niet af gewerkt, zegt spreker. Maar we zullen voortgaan op den aangewezen weg. De heer Waayer zegt, dat de parochie alle reden tot dankbaarheid heeft. Namens de ouders dankt spr. voor de aan de kin deren gegeven leiding. Ook brengt de heer Waayer, als vader van eenige misdienaars, zijn persoonlijken dank en wenscht kap. Bregten ëen zegenrijke werkkring toe in Dordrecht. De heer J. v. d. Meer zegt tot kap. Breg ten, dat de lof, den scheidenden kapelaan dezen avond gebracht dezen de overtui ging moet geven, dat wat hij hier gedaan heeft, welgedaan is en zijn arbeid ten zeer ste op prijs is gesteld. Met groote aandacht luisteren de tal rijke aanwezigen naar de woorden, die kap. Bregten thans gaat spreken. In het eerste gedeelte van zijn rede, vertelde spr., hoe hij bij zijn intrede in deze parochie vooral getracht heeft een intense Maria- vereeniging aan te kweeken. In het tweede jaar van zijn verblijf wilde spr. bouwen aan 't practische leven. Naast het geestelijk leven vraagt ook het lichaam activiteit. De aandacht werd besteed aan sport en alge- meene ontwikkeling. De oprichting van een K. J. M. V. was nodig. De jonge midden standers, geschaard om een priester, staan sterk tegen dg groote gevaren van de om liggende steden. Voor de armen werd de naaiclub opgericht. Spreker brengt dank aan de vereenigin gen voor de goede samenwerking. Aan bur gemeester Keyzer wordt dank gebracht voor de sympathieke verhouding. Met groote aandrang vraagt kap. Bregten aan allen om zijn opvolger, kap. Klaver te steu nen. Spr. vraagt als slot aan alle parochia nen hem te gedenken bij de H. Com munie. Wederkeerig zal hij de parochia nen gedenken in de eerste Zondags-mis te Dordrecht. Dat Gods zegen blijve over Stompwijk, aldus besloot spr. zyn toe spraak. Na een groot applaus kregen alle aan wezigen de gelegenheid kapelaan Bregten de hand te drukken. Jubileum burgemeester Keyzer. De zer dagen kwamen in het „Blesse Paard" de besturen van de verschillende vereeni gingen bijeen ter bespreking van de hul diging van burgemeester Keyzer bij zijn jubileum. De huldiging heeft plaats tij dens het concours hippique. Er werd een commissie benoemd, bestaande uit de hee ren C. Waayer, voorzitter, C. v. d. Zijden, secretaris, H. Smits, penningmeester en de heeren J. B. Boogmans, J. C. v. d. Bosch, M. Belt en A. L. v. Wijk als leden. Deze commissie zal de op deze bijeenkomst be sproken plannen uitwerken. Diefstal. Bij de politie alhier werd aan gifte gedaan door J. M. uit Den Haag, dat van zijn rijwiel, hetwelke hij eenige oogen- blikken onbeheerd had laten staan op den nieuwen Rijksweg, zijji regenjas en een actetasch waren ontvreemd. De politie on derzocht de zaak. Mishandeling. Bij de politie te Leid- schendam werd door E. S. uit Rijswijk aan gifte gedaan, dat hij door v. R. aan den Westvlietweg was mishandeld S. kwam bij v R. de hem toebehoorende goederen terug halen, doch in plaats van de goederen, kreeg S. een stuk hout op het hoofd. De politie stelt een onderzoek in. STOMPWIJK-VEUR. Sluiting Secretarie. Dinsdag 31 Aug. zullen, in verband met de verjaardag van H.M. de Koningin, de Secretarie en kanto ren der Lichtbedrijven den geheelen dag gesloten zijn. VOORSCHOTEN. Afscheid kapelaan L. A. Brabander. Gisteravond had een bijeenkomst plaats in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier, om afscheid te nemen van den weleer waarden heer L. A. Brabander, daar zijn- eerwaarde de parochie verlaat, wegens zijn benoeming tot kapelaan te Rijswijk. De groote zaal was geheel gevuld. Het R.K. zangkoor „St. Caecilia" en de St. Laurensharmonie verleenden hare mede werking. Met den christelijken groet en een kort woord van welkom opende de heer G. Schrama deze bijeenkomst en verwel komde alle aanwezigen, in 't bijzonder kapelaan L. A. Brabander en zijne •fami lieleden. Nadat de harmonie een num mer had gegeven, betrad pastoor P. Meyer het podium en zeide het meest van allen gedupeerd te zijn, wegens het vertrek van zijn kapelaan, die vijf jaar lang met hem heeft gewerkt in deze parochie. Een klein gedachtenisplaatje wil pastoor Meyer den vertrekkenden kapelaan medegeven, met als tekst „Hij is een rustig man, maar rusteloos in zijn werk". Rustig van aard en dit was voor den eerwaarden spreker, zooals hy zeide, van geweldige waarde: wat hem in zijn huis en aan zijn parochie zeer ten goede is gekomen. In de courant heeft men deze week veel lof kunnen lezen over het werk van kape laan Brabander, wat spreker ten volle onderschrijft. Met de bede „God zegene onzen goeden gezellenvader", sloot de eerwaarde spreker zyn rede. Nadat het Zangkoor „St. Caecilia" een nummertje had gezongen, sprak de heer N. Lamboo een woord van waardeering en dank tot den kapelaan, namens den Ned. R. K. Volksbond, de heer G. Ver hulst namens den L.T.B. en mej. J. van Os, namens de Graal. De heer P. Lamboo bracht den dank over van de Jozefgezel- len en overhandigde, namens de gezellen kapelaan Brabander een zilveren sigaren aansteker, terwijl de heer B. van Aken, namens de voetbalvereeniging, dank bracht voor het vele werk door hem ver richt voor deze vereeniging, die zijn- eerw. zoo nauw aan 't hart lag. Spr. bood hem een schemerlamp aan. Namens de Kruisvaarders sprak P. Warmenhoven, mej. van Geest, presidente van den Vrou wenbond, bood, namens de afdeeling, een bloemenmand aan. Nadat de harmonie en het zangkoor nog enkele nummers ten gehoore hadden gebracht, sprak de heer G. Schrama een woord van dank, namens de Hanze en bood hem een stoffelijk blijk van belangstelling aan in couvert namens de vier standsorganièaties alhier. Aan het einde van den avond verscheen kapelaan L. A. Brabander op het podium. Het viel spreker zwaar, hedenavond het slotwoord te moeten spreken. Toch moet hij een woord van dank spreken op dezen avond. Het heeft hem goed gedaan, dat dezen avond is georganiseerd; het getuigt immers van groote aanhankelijkheid en liefde voor den priester. Met groot genoe gen heeft spr. alhier gewerkt. De jeugd, die in groote getale aanwezig was, riep spr. toe, zóó te blijven voortgaan. Een bijzonder woord van dank sprak kape laan Brabander tot pastoor Meyer, die werkelijk steeds een vader is geweest voor zijn kapelaan en in wiens woning hij steeds groote huiselijkheid heeft onder vonden. De heer G. Schrama sloot deze goed geslaagde bijeenkomst met den christelij ken groet. VOORHOUT. Geboren: Cornelis Johannes, zoon van J. J. Koomen en M. P. Onderwater Margaretha Cornelia Theodora, dochter van P. v. d. Berg en E. A. van Schooten Johanna Wouterina, dochter van W. W. Los en M. Los Adrianus Aloysius Maria, zoon van P. H. den Hollander en M. Ribbens.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6