DE HEIDE BLOEIT LUCHTVAART VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1937 DE I.EIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 De K. N. A. C. schrijft ons: Voor ons ligt de heide in gloed vap warme kleuren. Purper-paars-roodbruin en violet. In alle schakeeringen mengen zich de tinten. Het is of wij muziek in kleuren zien. Wit is de wol van de wolken, die drij ven langs zachtblauwen hemel. Zonbe schenen is de vlakte omzoomd door het sombere groen van sparren- en dennen bosch dreigend door eenzaamheid, maar lokkend door geheimzinnige betoovering. Weer bloeit de heide! Wederom beleven wij dit jaarlijksche kleurenfeest van sin guliere pracht. Tallooze toeristen zullen er op uittrekken om te genieten van deze af- scheidssymphonie, die ons door den schei denden zomer wordt geboden. Wij grijpen naar de kaart. Ons land mag zich gelukkig nog verheugen in vele onge repte heidevelden. Behalve in het lage Westen liggen de paarse velden overal door ons land verspreid als g,rootere en kleinere oases van rust, waar de moderne jachtende mensch kan bekomen. Verkwik kende stilte heerlijke rust. De heidevelden van het Brabantsche land strekken zich tot in Noord-Limburg uit en ten Noorden der groote rivieren sluiten de velden van Utrecht en Gelder land, de Löusder hei en het landgoed „de Hooge Veluwe" zich aaneen. De Achterhoek en Twenthe hebben als heidevelden in het uiterste Oosten van het land haar eigen schoonheid en bekend heid. Drente laat den bezoeker niet lang naar de prachtigste heidevelden zoeken. Ieder zal van zijn woonplaats uit de voor hem gemakkelijkst bereikbare heide velden opzoeken om daar ten volle te ge nieten van het laatste zomersche festijn. Tenslotte willen wij degenen, die dit heidefeest gaan bijwonen, de grootst mo gelijke voorzichtigheid met vuur aanbe velen. De, hei is mooi, maar één oogenblik van onnadenkendheid en zij verkeert in een dorre smeulende aschwoestijn. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Op bovenstaande, door de K. N. A. C. vervaardigde kaart, ten gerieve van hen, die een bezoek aan de bloeiende heide wenschen te bren gen, vindt men de voornaamste streken aangegeven, waar zich in ons land heidevlakten bevinden, benevens de hoofdwegen met km.- afstanden, welke daarheen voeren. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Voorzitter: Burgemeester Brug. Behoudens de heer Groenendijk, die we gens ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen, zijn alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat met de Provincie besprekingen hebben plaats ge had betreffende de weg beoosten Leiden, het besluit in de vorige vergadering geno men blijkt was voorbarig te zijn geweest, t.z.t. zal hierop worden teruggekomen. Geen stichting van een zwembad in werkverschaffing. Met betrekking tot het zwembad deelt de voorzitter mede, dat de nieuwe Minister .van Sociale Zaken de beslissing van zijn ambtsvoorganger heeft gehandhaafd cn dus de.arbeidsloonen dienaangaande ponds pondsgewijze tusschen Rijk en gemeente kunnen worden verdeeld, terwijl de mate rialen ten laste van de Gemeente blijven, zoodat stichting van een zwembad in werk verschaffing heeft afgedaan. Enkele missives van Ged. Staten wor den voor kennisgeving aangenomen. De herbestratiug. Van den Min. van Sociale Zaken is goed keuring ontvangen van de uitvoering der herbestrating in werkverschaffing. Het werk moet worden aanbesteed, terwijl de aannemer alleen gebruik mag maken van Leiderd. werkloozen. B. en W. stellen voor 2 aanbestedingen te houden, herbestrating zonde: werkverschaffing en met werkver schaffing. De heer Van der Wal bepleit de opname in het te maken bestek, dat de aan nemer verplicht is, contractloonen uit te betalen aan zijn werklieden. De voorzitter zegt, dat het er voor de gemeente om gaat, wat goedkooper is, bepalingen betreffende uit te betalen loonen behoeven niet te wor den gemaakt. Ook de heer Klaver wil in het bestek dezelfde bepalingen zien opge nomen. De heer De Haas vindt, nu er nog zooveel andere objecten zijn waarop bezui nigd kan worden, het schrielheid van B. en W. om, nu het zoo goedkoop mogelijk moet, dit te verhalen op de loonen van de arbeiders en is dientengevolge tegen het voorstel. De beide wethouders spreken zich voor het voorstel uit, temeer daar van con- tract-loonen voor straatmakers niet gespro ken kan worden, omdat de laatsten er in Leiderdorp niet zijn. De voorzitter vindt het willen opdringen van een contract-loon niets anders dan een een gebaar, waar niemand iets aan heeft. Uit practische overwegingen, daar hij ook wel de bezwaren van het contract-loon ziet, zegt de heer de Haas het voorstel van B. en W. toch te willen steunen, alhoewel hij er in principe tegen is. Het voorstel wordt hierna met 4 tegen 2 stemmen aangenomen (tegen de heeren Klaver en'Van der Wal). De rekening der gemeente. Naar aanleiding van het rapport van de begrootingscömmissie geeft de voorz. de noodige toelichtingen. De gemeenterekening 1936 en de rekening van het grondbedrijf worden vervolgens vastgesteld inkomsten gew. dienst 145.394.65, uitg. gew. dienst 134.196.86; inkomsten kap. dienst ƒ118.205.29, uitg. kap. dienst ƒ115.474.45; batig slot gew. dienst 11.197.79, batig slot kap. dienst 2730.84. De rekening van het grondbedrijf: de ba ten en lasten op ƒ7470.43, de kaupitaals- ontvangsten eii uitgaven op f 150.279.29. Tevens wordt aangeboden de gemeente- begrooting 1933 en de begrooting grond bedrijf. Tot leden van de begr.commissie worden benoemd de heeren Van der Wal, De Haas en Klaver. Een door B. en W. aaangeboden concept, regelende het beroep bedoeld in het reglement autovervoer personen wordt zonder bespreking vastgesteld: Aan de orde komt thans het besluit tot uitneming van gronden uit het grondbe drijf. Uit het bedrijf moeten worden geno men de straten en plantsoenen in het be bouwde gedeelte. Volgens de beheersver- ordening geschiedt dit zonder verrekening met de gemeente. Voorts moet het plant soen in het sportpark uit het grondbedrijf wórden genomen tegen de boekwaarde, die door het Verificatiebureau is berekend, op een bedrag van 12.291.19. Met dit be drag wordt de schuld van het grondbedrijf verminderd, waardoor rente en aflossing van den gew. dienst worden verhoogd. Vol gens de voorstellen van B. en W. blijven de sportterreinen in het grondbedrijf, maar worden afzonderlijk geëxploiteerd door de Sportstichting, hiervoor behoeft de Sport stichting een subsidie van ƒ600 per jaar van de gemeente. Ten aanzien van deze ƒ600 merkt wethouder Boot op, dat dit niet als een strop moet gezien worden, omdat in werkelijkheid het verlies aanmerkelijk grooter zou zijn geweest, wanneer het niet als sportterrein zou zijn geëxploiteerd. De Sportstichting vangt daardoor een verlies op van 900. De voorzitter merkt nog op, dat na deze transacties het grondbedrijf op een gezonde basis staat. De voorstellen wor den hierna met alg. st. aangenomen. Aan de Chr. H.B.S. te Leiden wordt ten be hoeve van 3 leerlingen een subsidie ver leend van 125.52. Aan de Chr. Oranje ver. alhier wordt een subsidie van 0.30 per leerling gegeven. Hierna worde de rekening van het Bur- gerl. Armbestuur 1936 goedgekeurd in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van ƒ5225.21. Na vaststelling van eenige begrotings wijzigingen 1937 volgt de rondvraag. De heer De Haas informeert naar klachten over ondeugdelijke margarine, waarop de voorz. hem van inlichtingen dient. Verder zou de heer De Haas meer politie-toezicht willen zien op de Leiderd .brug. De heer Van der Wal zegt, geconstateerd te hebben, dat aan zijn verzoek, om niet Donderdagmorgen 11 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterscha pvan den bur gemeester mr. E. P. Verkerk. Afwezig wa ren de heeren Haring en 't Hart. Het onderwerp ter behandeling was een voorstel om te besluiten tot conversie van eenige geldleeningen, waarvoor B. en W. enkele aanbiedingen hadden ontvangen. I. Van de Coöp. Boerenleenbank te Bos koop voor een bedrag van 18.375 a pari tegen een rente van 3 3/8 pet. per jaar. Dit bedrag is benoodigd voor aflossing van en kele leeningen, aangegaan bij de N.V. Mij. voor Gemeentecred-iet te Amsterdam tegen een rentevoet van 4 en 4'1/4 pet., welke per 1 Dec. a.s. vervroegd afgelost kunnen worden met bijbetaling van een vergoeding van 160. II. Van de stichting „Algem. Mijnwer kersfonds van de Steenkolenmijnen in Lim burg", te Heerlen, welke bereid is de rente van de sedert 1 Febr. 1937 tegen 4 pet. loo- pende leening 1930 na aflossing op 31 Dec. 1937 nog groot 186.492 te converteeren in een leening a pari tegen een rente van 3 5/8 pet. per jaar met ingang van 15 Nov. a.s., waarvoor verschuldigd 1/2 pet. van ƒ187.492, zijnde de helft van de contrac- tueele bij conversie of vervroegde aflossing verschuldigde vergoeding. De gemeente be houdt het recht ten allen tijde tot vervroeg de aflossing over te gaan; indien voor 15 Nov. 1942 hiervan gebruik wordt gemaakt is een vergoeding van 1 pet. verschuldigd. Na 15 jaar kan de rentevoet herzien wor den. IH. Een aanbieding tot renteverlaging van de N.V. Rotterdamsche Verzekering- Sociëteiten te R'dam van 4 1/8 op 3 1/2 pet. gedurende de eerste 10 jaar daarna 4 pet. van de leening 1934 oorspronkelijk groot 130.000.na jaarlijksche aflossing op 31 Dec .a.s. nog ƒ121.000. Ook deze. Mij. neemt genoegen met eon vergoeding van 1/2 pet., zijnde f 620. van het te converteeren bedrag. Bij ver vroegde of versterkte aflossing geduren de de eerste vijf jaar zal een boete ver schuldigd zijn van 1 pet. van het extra af te lossen bedrag. Voorts is „De Nationale Levensverzeke ring Bank N.V." te Rotterdam bereid de 4 pet. geldleening 1937, groot f 197.680, per 1 Jan. 1938 nog groot ƒ184.350.om te zetten in een leening a pari tegen een ren tevoet van 3 9/16 pet. per jaar. De vergoe ding is ook hier in plaats van 1 pet., 1/2 pet. van 184.350.is 921.75. Ook biedt bovengenoemde N.V. aar. het restant der leening 1935 groot 400.000. op 31 Dec. 1937 nog groot 375.94Q, aange gaan met de N.V. Mij. voor Gemeen tecve- diet te A'dam tegen een rentevoet van 4 pet., te verstrekken a pari tegen een rente yan 3.9/16 pet. met recht na 15 jaar tol maximaal 4 pet. per jaar. Wegens algeheele aflossing zal aan de N.V. Mij. v. Gemeentecrediet 1 pet. vergoe ding of 3759.40 verschuldigd zijn. De heer Boekraad kan zich vereenigen met het onder 1 voorgestelde, daar dit vrij wel overeenkomt met het in Juli van an dere zijde gedane aanbod. Wat betreft de aanbiedingen onder II, III, IV en V, welke omvatten, te zamen, met de daarbij verschuldigde boete, de ka pitale som van 874.000.61, is de heer Boek raad het echter niet eens. Spr. meent, dat er zeer vele finantieele risico's in deze voorstellen aanwezig zijn o.a. de nadeelige boetebepalingen van 1 pet. over dit groote bedrag, indien men binnen 5 jaar weer converteert. Voorts de bepaling bij leening onder no. Ill, dat na 10 jaar de rente op 4 pet. wordt gebracht en bij de overige, dat men recht heeft de rente na 10 jaar op 4 pet. te bren gen. In gegeven omstandigheden, nu er volop geld te krijgen is tegen 3 y, pet. met een looptijd van 40 jaar, zijn de aanbiedin gen te onvoordeelig en het risico te groot. Bij de leening van 124.000 treft de be paling, dat na 10 jaar de rente op 4 pet. komt. De meerdere rente van het restant der leening kost ƒ450 a 500.per jaar, hetgeen bij een gemiddelde afloopende schaal van 15 jaar ongeveer f 7500.be draagt, hetgeen men kwijt is, wat ook het geval kan zijn met de overige leenin gen. Nemen wij aan een termijn van 15 jaar a 3 9/16 pet, en daarna 4 pet., dan zal het risico bedragen van het te leenen kapi taal, na aftrek der aflossingen, rond 1324 per jaar of in 15 jaar 19.860, dus behal ve de 7500 ongeveer nog 20.000 wanneer de rente op 4 pet. komt. Spr. kan zich derhalve met dit voorstel niet vereenigen, daar het geen voordeel, maar zelfs nadeel oplevert. De voorz. zegt, dat na 2 jaar er reeds voordeel is van deze voorstellen. De heer v. Kleef ondersteunt het voor stel van B. en W., dat hij aannemelijk vindt, vooral daar men niet zeker kan zeg gen of de rente weer niet hooger wordt. De heer Boekraad waarschuwt nogmaals, dat het te duur is. Al krijgt hij geen meer derheid, is hij toch overtuigd alle moge lijke moeite ten gunste der gemeente ge daan te hebben. De voorz. zegt, dat het voordeel binnen 2 jaar werkt en daarom deze aanbiedin gen te verkiezen zijn boven die, waarbij men eerst na 7 jaar voordeel heeft, daar het verlichting van druk brengt voor de inwoners. Na nog eenige discussie in stemming ge bracht, werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Boekraad en v. d. Staak. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOÏ De raad kwam gisterenavond in vergade ring bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer Baas. Het punt „ingekomen stukken en me- dedeelingen" was spoedig afgehandeld, het betrof slechts een paar ondergeschikte zaken. De gemeenterekening. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1936. De Raad mocht zich afvragen of ook de gemeente over het dieptepunt der crisis heen was. De kapitaaldienst sluit met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van 78.025.31. De inkomsten van den gewonen dienst bedroegen 109.511.31, de uitgaven 97.631.79. alzoo een batig saldo van 11.879.52, of 4274 meer dan het saldo, waarmee begonnen werd. Dit voordeel schijnt echter in hoofd zaak te danken te zijn aan de bijzondere scholen, die bij de driejaarlijksche afre kening over 19311933 ongeveer 3500 bleken overgespaard te hebben, wat ten goede kwam aan dezen dienst. De rekening werd in handen gesteld van een commissie van onderzoek, waar toe benoemd werden de heeren H. Blijle- ven, J. van der Laan en H. van der Tol. Ook de gemeente-begrooting werd aan geboden, die bij de leden zal circuleeren. Een in de vorige vergadering aangehou den werkverschaffingsobject van J. Nell te Noorden, wordt voor verdere behande ling verwezen naar het ter zake groote plan van den Polder Nieuwkoop en Noor den, dat aanhangig is. De vaste arbeider van het ontginnings- bedrijf vraagt compensatie voor het be drag van 10 pet., dat hij sedert 1 Januari wegens pensioensbijdrage derven moet. Comform het voorstel van B. cn W. en Commissie wordt hem deze verleend in den vorm van een kindertoeslag van 3 pet. per kind tot en met het 14e levensjaar. De heer Splinter stelde nog voor die leeftijd gelijk te stellen met dien van de overige ambtenaren, nl. 18 jaar, doch dit voorstel kon slechts 2 stemmen halen, di? van den voorsteller en van den heer Verhaar. De heer van der Laan hield zich buiten stem ming. Een voorstel tot het vaststellen van een arbeidsovereenkomstenbesluit ingevolge art. steeds dezelfde menschen te werk te stel len aan den weg, in werkverschaffing, nog niet is voldaan en vraagt de reden hiervan. De voorz. zegt, deze aangelegenheid in de vergadering van B. en W. te brengen. De raad gaat in geheime vergadering over. Np heropening van de openbare vergade ring wordt aan enkele personen, die voor schoolgeld hebben gereclameerd, gedeelte lijke ontheffing verleend. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de ver gadering. 134, 2e lid van de Ambtenarenwet 1929 wordt aangehouden om dit eerst op schrift thuis te ontvangen. De exploitatie van huurauto's en taxi's wordt met ingang van 1 September afhan kelijk gesteld van een vergunning van B. en W. Van deze beslissing vormt de ge meenteraad ingevolge art. 18 van het „Reglement autovervoer personen" de be roepsinstantie „volgens door hem te stel len regelen". Een ontwerp voor deze te stelien regelen wordt door B. en W. aan geboden en door den raad vastgesteld. De Christ. Hoogere Burgerschool in Al phen aan den Rijn vraagt vcor twee leer lingen uit deze gemeente een bijdrage in het tekort van 38.99 per leerling. B. en W stelden voor 50 pet. toe te kennen. Een langdurige discussie ontspon zich over het beginsel. De voorzitter, bijgeval len door de heeren Stam en Sp'inter, be pleit een bijdrage van 100 pet. Zouden de zelfde leerlingen eon gelijksoortige open bare inrichting bezocht hebben, dan had de gemeente de rekening eenvoudig ter betaling thuisgekregen. Volgens de gewij zigde wet op het miodelbaar onderwijs zal, ingaande 1937. per buitenleerling van elke openbare H. B. S., betaald moeten worden de helft van het verschil tusschen het' door den Minister vastgestelde bedrag van 430.en het voor den leerling ver schuldigde schoolgeld, derhalve een veel hooger bedrag. Meerdere leden voeren hierover het woord. Wethouder Breedijk voelt het prin cipe aan, dcch ziet aan de andere zijde de belasting, waarmede wij nog aan den top zitten. i De heer Stam maakt er een voorstel van om 100 pet. toe te kennen. Hierover staakten de stemmen. Voor de heeren Van der Tol, Van der Laan, Splinter, Verhaar en Stam, tegen de heeren Sloof, den Har- tog, Breedijk, Augustinus en Blijleven Aangezien de vergadering niet voltallig was, moet over het voorstel in een volgen de vergadering andermaal gestemd wor den. Bij de rondvraag brengt de heer Van der Tol een klacht uit over het parkeeren van auto's aan den kant van den weg voor al op Zondag, de heer Verhaar over den slechten toestand van den Ziendeweg en de heer Augustinus over de verwaarloo- zing van het voormalig middeleeuwsch gemeentehuis. Deze drie onderwerpen bleken stof in de ruimte te leveren voor discusie. Niet over de klacht op zich, want daarover was geen verschil van meening aanwezig, doch hoe daaraan een eind te maken. B. en W. kregen verschillende wenken om daarme de hun nut te doen. De heer Stam praatte voor het Groene Kruis, dat een Koninginnedag organiseert op 31 Aug., 35.los om met dit geld de schoolkinderen te tracteeren. Hierna sluiting. dl' nationale luchtvaartschool Viering 19-jarig bestaan. Op 10 September is het tien jaar gele den dat de Nationale Luchtvaartschool te Rotterdam werd opgericht. Dit tweede lustrum wordt vandaag gevierd. In de afgeloopen tien jaar heeft de N. L. S. medegebouwd aan de Nederlandsche luchtvaart en zoodoende dus de Neder landsche luchtvaartgeschiedenis helpen maken. De heer J. A. Bach wijdt hier in de „Vliegwereld" een artikel aan. Toen de N. L. S. 'werd opgericht stond de luchtvaart nog in haar kinderschoenen. Zoo begon de N. L. S. haar bedrijf op Waalhaven met slechts twee kleine Pan- dertjes en een personeel van zegge cn schrijve één man. Die man was Hein Schmidt Crans. En de zaak werd gedre ven in een opkamertje in het portiersge bouwtje van Waalhaven, terwijl de boek houding werd verricht in een tandartsen- boek. Nu bij haar tienden verjaardag be schikt de N. L. S. over een hoofdzetel op Ypenburg, die er zijn mag, een vloot van twaalf vliegtuigen, alsmede een staf van 6 instructeurs en verder goed onderlegd technisch personeel. De N. li S. is ontstaan uit de Rotter damsche Aero Club. Deze was op 20 Juli 1926 opgericht, waarbij direct de heer Kolff als leidende figuur op den voor grond trad. De R. A. C. was de eerste Ne derlandsche vliegclub en de leden hadden geld en het vaste voornemen om te gaan vliegen. Hiervooi4 waren noodig een vlieg tuig en een instructeur. De keuze op het vliegtuig was reeds gedaan. Het werd de beroemde anderhalfdekker Pander, voor zien van een 45 p.k. Anzani motortje, waarmede Joep van Vloten destijds zoo veel naam maakte. En de instructeur werd Hein Schmidt Crans. die toen op Soester- berg diende met een mooien geborduur- den verrekijker op zijn kraag. Hein bofte, maar de R. A. C. kon eveneens van geluk spreken. Het vliegbedrijf kostte een hoop geld, zoodat de Rotterdammers wel iets voelden voor staatssubsidie. Maar dat ging niet. Al stond de regeering zeer sympathiek te genover het opleiden van sportvliegers, subsidie geven aan een club, die ballotage toepaste, ging niet en tevens zou zoodoen de de verwachting gewettigd zijn, dat de vliegerclubs als paddestoelen uit den grond zouden rijzen, die dan allemaal op haar beurt natuurlijk om subsidie zouden aankloppen. De Rotterdammers staken de pientere koppen e ens bij elkaar en besloten werd tot oprichting van een luchtvaartschool. Want hierdoor zou het mogelijk worden, dat de burger vlieginstructie in de toe komst gecentraliseerd kon blijven. Zoo werd op 10 September 1927 't bedrijf der N.V. Nationale Luchtvaartschool geopend door niemand minder dan den Minister van Waterstaat,, die hiermede te kennen gaf, dat de regeering met deze oprichting sympathiseerde. De regeering heeft latei- op stoffelijke wijze van die sympathie blijk gegeven door het beschikbaar stel len van een jaarlijksche subsidie, zij het dan ook een kleine. De N. L. S. begon haar bedrijf met de twee Pandertjes en het gereedschap, dat de R. A. C. bij de oprichting aan de N.V. had geschonken. De N. L. S. groeide snel. onder de kun dige leiding van den heer Kolff, welke terzijde wordt gestaan door een commis sie van toezicht, waarin zijn vertegen woordigd de militaire vliegdiensten, de luchtvaartdienst, het nationaal luchtvaart laboratorium en de K. L. M. Al spoedig werden meerdere vliegclubs opgericht en de N. L. S. zorgde door het vestigen van afdeelingen ter plaatse, dat de leden dezer nieuwe clubs steeds hun in structies bij de N. L. S. konden krijgen. Toch kreeg de N. L. S. al spoedig te kampen met het feit, dat Nederland zoo klein is. De eerste jaren was vliegen de sport bij uitnemendheid van de upperten. Alleen rijke jongelui leerden vliegen, maar toen kwam er alras een tijd, dat er geen nieuwe rijke jongelui meer voorhan den waren. Daarna kwamen de lieden, die van het vliegen hun beroep wilden maken. Dezen konden precies het lesgeld betalen, maar, als zij het brevet hadden gehaald, kwamen zij niet meer terug, want dan werd er getracht een positie te krijgen bij een der Nederlandsche vliegdiensten, wat gelukig nog steeds heel dikwijls lukt. De instelling van de Rijksopleiding voor verkeersvligtuigen blies de N. L. S. nieuw leven in. De leerlingen van deze opleiding krijgen hun theorie bij de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, doch de eerste vlieginstructie tot het behalen van het sportbrevet en de oefenvluchten daar na zijn direct aan de N. L. S. toevertrouwd. De opleiding begon met vier leerlingen, doch werd geleidelijk uitgebreid, zoodat in 1936 reeds twaalf leerlingen in oplei ding waren. Deze opleiding zorgt voor een behoorlijk aantal vlieguren. In 1936 wer den in totaal door de vliegtuigen der N. L. S. 3625 vlieguren gemaakt, waarvan er 794 voor rekening van de Rijksopleiding kwamen.- In 1936 stichtte de vliegtuigconstructeur Fokker, ter gelegenheid van zijn vijf en twintigjarig jubileum, het Fokkerfonds, dat zkh ten doel stelt, jonge lieden, die zelf niet over voldoende contanten be schikken, financieel bij hun vliegopleidir^ te steunen. De N. L. S. gaat nu het tweede de cennium met groote verwachtingen tege moet. Want wat tot nu toe het euvel was, het te geringe aantal verkochte vlieguren, schijnt tot het verleden te gaan behooren en een goede tijd staat voor de deur. De organisatie van de school is er klaar voor. Deze dure organisatie heeft altijd zwaar gedrukt op den kostprijs van het vlieguur; de eenige mogelijkheid om dezen kost prijs omlaag te brengen is een verhoogen van het aantal vlieguren.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13