OMGEVING RIJNSTREEK DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 HILLEGOM. Uit de Raadstukken. De tijdelijke ver laging der haven- en kadegelden zal in een definitieve worden omgezet. Voorgesteld wordt, voor het bouwen van 8 woningen ingevolge de Landarbeiderswet een voorschot te verleenen van totaal ƒ28.372. B. en W. stellen den Raad voor, medewerking te verleenen tot het aanstel len van een administratieve kracht ten bu- reele van den Schoolarts. De politie-verordening zal gewijzigd wor den, opdat op bepaalde dagen droogleggen der café's mogelijk wordt gemaakt. Van een trap gevallen. Gistermiddag verloor de bejaarde heer F. G. W., wonende aan de Burg. Pontstr. het evenwicht, toen hij op een trap stond. De man viel en brak een pols, terwijl inwendige kwetsuren wer den opgeloopen. Per ziekenauto werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. KATWIJK AAN DEN RUN. Geslaagd. De heer T. de Jong slaagde te Rotterdam voor het examen Sterk stroommonteur. Opbrengst collecte Harmonie. Collec te tijdens de muzikale rondgang voor de Harmonie heeft, dank zij het feit dat ve len meenden, dat de opbrengst ten bate van de Oranjevereeniging was, vijftig gul den opgebracht. LEIMUIDEN. Vertrokken: naar Heemstede C. Vlasman naar Amsterdam H. Ph. Ruh- man naar Lisse M. H. Bosman naar Amsterdam C. P. van Velzen naar Am sterdam H. Appelmelk. Gevestigd: van Noordwijkerhout C. J. Krielen. Ondertrouwd: W. van Klink 29 j. te Zoeterwoude en W. J. van der Pouw Kraan, laatst wonende te Leimuiden. NOORDWIJK. Collecte Dorus Rijkersfonds B. en W. hebben aan het Helden-der-Zee-Fonds „Do- rus Rijkers", gevestigd te Den Haag, toe stemming verleend tot het houden van een openbare geldinzameling op morgen (Vrij dag). Depot gehakt in blik. Naar wij ver nemen, heeft de heer C. Hoek, vleesch- houwer te Noordwijk aan Zee, die onge veer 2 jaren geleden het depot van het ge hakt in blik van den heer Sj. Zandvoort te Noordwijk-Binnen had overgenomen, thans ook als depothouder bedankt. Het depot berust thans bij de gemeente zelf. Oranjevereeniging. Dinsdagavond ver gaderde de Oranje-Vereeniging in Hotel Royal onder voorzitterschap van den heer H. A. Mathot, de opkomst was slechts ma tig. Na opening, volgen notulen en behan deling van enkele ingekomen stukken. Het jaarverslag, samengesteld door den 2en se cretaris geheel in rijm opgesteld, was keu rig in orde en verkreeg een dankbaar ap plaus. Het financieel jaarverslag van den penningmeester gaf een sluitend bedrag aan van 1261.47 met als batig saldo 10.07, de controle commissie bracht bij monde van den heer Overvelde ter tafel, dat boe ken en bescheiden in keurige orde zijn bevonden en onder dank werd aan dezen ijverigen functionaris décharge verleend voor zijn keurig beheer. ïn de nieuwe con trole-commissie werden benoemd de hee- ren Hazebroek, H. v. d. Voort en L. v. d. Meer, secundo M. v. Westerop, G. Haas noot en P. G. v. Rijn. Het urgentste punt der agenda was wel bespreking „Feestviering". In de voorlaat ste vergadering was het bestuur opgedra gen besprekingen te doen houden met den heer Burgemeester, om, evenals vroegere feestelijkheden in Noordwijk te doen plaats hebben met een feestterrein, waaruit de noodige middelen zouden kunnen komen om feest te kunnen vieren, iets wat door de berooide middelen der kas de laatste ja ren onmogelijk is geweest. Het bestuur had zich van deze opdracht gekweten, doch de Burgemeester kon, ondanks de besprekin gen, geen termen vinden om toestemming te verleenen om feest te vieren met een z.g.n. Lunapark. Deze afwijzing vond de vergadering zeer spijtig, temeer omdat hierbij geen enkele motiveering was gevoegd. De voorz. deelde mede, dat de Burgemeester een motief ge vonden heeft in de nog groote werkeloos heid ter plaatse. Nu deze mogelijkheid tot vorming van de noodige kasmiddelen niet tot stand kan komen en de contributiën der leden op geen stukken na toereikend zijn, werd uit de vergadering nog voorgesteld om met lijsten te laten circuleeren. Hiervoor ge voelde echter het bestuur niets, temeer daar reeds vroeger was besloten, dat het om er een bedelpartij van te gaan maken; beneden de waardigheid van de O. V. was er moet bij alle burgers toch zooveel Oran je-liefde zijn, dat men feest kan vieren uit vrijwillige bijdragen. Doordat er geen gel den zijn kan er dit jaar absoluut niets ge daan worden, ook niet voor de ruim 1700 kinderen, iets wat wij ten zeersten bejam meren, redenen waarom thans het bestuur in bloc wenschte af te treden, in de hoop, dat een nieuw bestuur nog iets tot stand kan brengen. Van alle kanten vond dit voorstel tegenkanting en na lange bespre kingen zegde het bestuur toe, tot de bui tengewone vergadering in September a.s. aan te blijven. Het bestuur zal op 31 Augus tus dan iets organiseeren, hetwelk zich echter wel zal bepalen met een concert op het Lindenplein en een Lampion-optocht. De rondvraag bracht geen verdere bespre kingen meer naar voren, waarna de voorz. onder dank voor de aangenaam gevoerde besprekingen deze bijeenkomst sloot. NOORDWIJKERHOUT. Liefdadigheidskermis St. Victor-parochie. Vrijdagavond a.s. kwart voor 8 uur zal de fancy fair ten bate der St. Martha-ver- eeniging in de feestzaal van het patronaat geopend worden. In deze zaal wordt de kermis ingericht zoowel op het hierbij ge legen terrein waar diverse attracties en vermakelijkheden aanwezig zijn. De fancy fair waaraan een door B. en W. goedge keurde verloting verbonden is zal tot en met Zondag 29 Augustus duren. 8 uur Vrijdagavond is de kermis voor het publiek toegankelijk. OUD-ADE. De kwartel is gevangen! Woensdag had te Oud-Ade de viering van het Koninginnefeest plaats. Om 9 uur 's morgens werd begonnen met een op tocht door het dorp met muziek, gevolgd door tractatie der schoolkinderen. Voor de versiering der rijtuigen waren 8 deelne mers. De prijzen behaalden: le J. van der Hulst Dzn.; 2e D. J. van der Poel; 3e Jac. Hoogeveen. Vervolgens werden de kinderspelen ge houden; begonnen werd met ringwerpen voor meisjes en jongens le klas. Uitslag meisjes: le pr. Jo Koek. Jongens: le pr. Arie van Leeuwen Jac.zn. Hierna koekhap- pen voor de kinderen van de 2e en 3e klas. Uitslag meisjes: le pr. Mien van der We reld; uitslag jongens: le pr. Adr. Oljjer- hoek. De meisjes van de 4e en 5e klas moes ten baldragen en de jongens kaarshappen. De uitslagen hiervan waren: meisjes: le pr. Anna de Haas; jongens: le pr. Bram Vrijburg. Tot slot van de kinderspelen moesten de meisjes der 6e en 7e klas prijs- visschen, terwijl de jongens dier klassen zich vermaakten met zakloopen. De prijzen werden by de meisjes behaald door: le Catrien van Leeuwen, bij de jongens door: le Chris van Schie. In den loop van den morgen vond het ringsteken voor paren plaats, waaraan door 51 paren werd deelgenomen. De prijzen werden toegekend bij de dames aan: Mien van der Poel, 2e Dora va nder Poel; bij de heeren aan: le Cor van der Ploeg, 2e eHin van der Geest Bzn. In den namiddag werd begonnen met „Op reis" voor meisjes van 1318 jaar, waarvoor 34 deelnemers waren. De le prijs hierin behaalde Jaantje van der Meer. Aan den fietswedstrijd namen 24 jongens deel. De eerste prijs werd toegekend aan Jan van der Fits. 59 deelnemers, allen dames boven 18 jaar, namen deel aan het spel: „Wie vangt de kwartel?" Uitslag: le prijs Anna van der Geest. Voor de heeren boven 18 jaar had men een huldigingswedstrijd, waarvoor 95 deel nemers zich hadden gemeld. De eerste prijs behaalde: A. P. van der Poel. Het feest had een buitengewoon vlot en geanimeerd verloop, getuige het vele pu bliek, dat zich gedurende den geheelen dag op en nabij het feestterrein bevond, terwijl er een zeer prettige stemming heerschte. Om 8 uur 's avonds had de uitreiking der prijzen plaats door den voorzitter, den heer J. van der Poel. Het bestuur der Oranje vereeniging kan op een buitengewoon goed geslaagd feest terugzien. TER AAR. Benoeming assistent. Wegens ziekte van den nieuw-benoemden kapelaan, den weleerw. heer Duinisveld, is tot assistent alhier benoemd de weleerw. heer W. J. A. Switzar, neomyst. De veilingen. Volgende week is er Maandag, Woensdag en Vrijdag groenten- veiling. Op Dinsdag en Vrijdag Augurken veiling. SASSENHEIM. Oranjefeest. Het bestuur van de Oranjevereeniging was, gezien de trage betaling der contributies, aanvankelijk van plan, dit jaar de feestelijkheden ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin op een zoo bescheiden mogelijke manier te vieren. Thans is in een vergadering besloten toch een feest te organiseeren en wel op 22 en 23 Sept. a.s., behoudens goedkeuring door de over heid van onze gemeente. Deze data zijn in verband met de werkzaamheden in het bloembollenhedrijf later dan aanvan kelijk was voorgesteld. Op genoemde da gen zullen vooreerst plaats hebben de kinderfeesten, waaraan zal worden ver bonden een ballonwedstrijd. Elk lid der Oranjevereeniging krijgt voor zijn kinde ren een ballon ter oplating. Op den tweeden dag de traditioneele volksspelen, waaronder ringrijden en be hendigheidswedstrijd met auto's. Op een nader aan te kondigen terrein zullen deze spelen plaats hebben. De gebruike lijke vermakelijkheden zullen aanwezig zijn. Een officieel programma zal later volgen. Geboren: Theodora Maria d. van Y. A. Jorna en H. Wassenaar. Getrouwd: P. L. J. Prins 28 j. en A. M. A. van Reisen 24 j. P. A. van Tol 29 j. en S. H. Voorsluijs 28 j. Overleden: W. S. Los 8 j. A. Duindam 56 j., echtg. van G. Bouwmees ter. Vertrokken: P. A. van Tol naar Hillegom S. H. Voorsluijs naar Hille- gom J. O. M. Hoogveld naar Waspik M. P. Konings naar 's-Hertogenbosch A. M. A. van Reisen naar Voorhout. Gevestigd: W. van der Lans van Lisse H. L. van Duijndam van Noord wijkerhout H. C. Hoogenboom van Schajjk C. A. M. Bergman van Voor burg OUDEWETERING. Reddingsbrigade. Voor deze vereeni- ging was het Woensdag een goeden dag. Namens de Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen werd examen afgenomen aan 16 candidaten, die aan het einde van den middag allen geslaagd bleken. De namen der gelukkigen zijn: H. Boer, voorbereidend diploma. Dames G. Los, di ploma A, C. Adema id., M. v. d. Meer id., E. Schoo diploma B, T. Schouten id., E. Ze- gers id. Heeren: P. Seip diploma A, P. A. v. Iterson id., H. Meyer diploma B, H. Jonk man id., W. M. v. Staveren id., J. Boer id., J. Schouten id., N. Schouten id., N. Huig- sloot id. Van de brigade Ter Aar waren opgeko men 7 candidaten, waarvan 3 slaagden, twee voor diploma B en één voor voorbe reidend diploma. VEUR. Personalia. Voor het examen teek enen M. O., akte M.A. is geslaagd de heer W. G. J. Jaarsveld. VEUR—LEID SCHEND AM. Roode Kruis en Ned. E.H.B.O. Door de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis, afd. Stompwijk-Veur en de Ned. E.H.B.O. werd gisteravond aan den Ach terweg te Veur een zeer geslaagde buiten- oefening gehóuden onder leiding van dr. Reijers. Verondersteld werd een vliegtuig ongeluk, waarbij een 5-tal personen wer den gewond en arm- en beenbreuken op liepen. De leden van bovengenoemde af- deelingen waren vlug ter plaatse en ver leenden de gewonden de noodige hulp, wat zeer handig en vlug geschiedde. Voor al ook het transport over heggen en sloo- ten geschiedde op vlotte en correcte wijze waarna de gewonden verder per auto naar hotel „De Zwaan" werden vervoerd. De oefening mag zeker geslaagd heeten en de leden kunnen met genoegen op hun werk terugzien. WARMOND. Aanbestedingsnieuws. Naar wij verne men zal in de 2de helft van September door de Nederlandsche Spoorwegen voor Rijks rekening worde naanbesteed het maken van een overbrugging over den spoorweg AmsterdamRotterdam bij K.M. 40.8000 ten behoeve van de kruising van Rijks weg 4 nabij Warmond. De kosten worden geraamd op f 86000. ZOETERMEER. Geboren: Johanna Adriana Maria, d. van P. Scholten en M. W. van der Haas Hendrica, d. van P. van Mullem en M. Zjjderhand Wilhelmina Johanna Maria, d. van L. J. Pinkse en C. Hijdra Adria na, d. van P. Cammeraat en M. van den Toorn. ALPHEN AAN DEN RUN. INBREKERS AAN HET WERK. Een vroeg ontbijt met brood en koffie. In den afgeloopen nacht werd ingebro ken ten huize van D. in de Vinkebuurt. De ongenoode gasten namen het vrij gemoedelijk op, want behalve dat zij een klein bedrag aan geld hebben meegeno men, hebben zij ook een boterham met koffie gebruikt. LADE GELICHT OP KLAARLICHTEN DAG. Op klaarlichten dag werd gisteren middag ten nadeele van den sigarenwin kelier R. in de Hooftstraat de winkellade gelicht en daaruit het aanwezige geld ont vreemd. Bij zijn komst vond de winkelier de lade geopend en het geld verdwenen. VERKEERSBETERING, DIE GEVAREN BRENGT. De smalle Raadhuisstraat. Over eenige weken zal de nieuwe brug over het Aarkanaal in gebruik worden gesteld. Men is thans bezig met het leg gen van het betonnen dek en wit het ge heel van nabij heeft gezien, zal moeten toegeven, dat hier door de provincie een mooi en modern stuk werk tot stand wordt gebracht. In flagrante tegenstelling daarmee ech ter is de nauwe passage in de Raadhuis straat voor de fabriek der firma van Dijk, waar niet alleen het mulle grint een voortdurende bron van ergernis vormt voor hen, die hier bij het passeeren van een auto groote stofwolken moeten slik ken, maar tevens een ernstig gevaar op levert voor het verkeer in het algemeen. Nog slechts kort geleden is een politie man hiervan het slachtoffer geworden, toen hij met zijn rijwiel slipte en hals over kop in de langs den weg gelegen sloot terecht kwam. Wat moet dat straks worden, wanneer de nieuwe brug voor het verkeer wordt opengesteld en wielrijders van den hoo- gen oprit met een veel te scherpe bocht de Raadhuisstraat moeten inrijden? Het is te voorzien, dat het verkeer hier in niet geringe mate zal toenemen, maar twee auto's zullen elkaar in het genoemde deel van de Raadhuisstraat niet kunnen pas seeren en zij, die van dezen weg geregeld gebruik maken, vragen zich dan ook thans reeds met bezorgdheid af, waartoe dat op den duur moet leiden. Reeds voor jaren heeft deze onhoudba- rge toestand in den raad meer dan eens een punt van bespreking uitgemaakt, maar tot dusverre is een verbetering de zaak urgent, want al zal op den duur de nieuw aan te leggen weg tusschen den Heerenweg en de brug over het Aarkanaal het verkeer door de Raadhuisstraat be langrijk ontlasten, vóór dit omvangrijke werk gereed is, zullen er nog wel minstens vijf jaren verloopen en zóó lang kan men dezen toestand toch waarlijk niet laten voortduren. Er is ter plaatse voldoende grond, zoodat de zoo dringend noodzakelijke ver betering gemakkelijk Is aan te brengen. Moge een en ander dus spoedig de volle aandacht hebben van het gemeentebe stuur. Gemeenteraad. De eerstvolgende zitting van de Gemeenteraad wordt ge houden 1 September. Tentoonstelling. Gisteravond werd in de zaal van de bibliotheek in het Nut een tentoonstelling gehouden van den cursus voor handarbeid, welke cursus in twee groepen is verdeeld, resp. voor meisjes en jongens van 7 tot 11 en van 12 tot 16 jaar onder leiding van mevrouw v. d. Kolk v. d. Male. Door de jongelui waren vervaar digd verschillende soorten raffia-werk, voorts houtsnij- en figuurzaagweark, het welk op keurige wijze was geëxposeerd. Uit het gehéel bleek, dat de leiding in goede handen had berust. De L.T.B. naar de Wieringermeerpolders. Gisteren maakte een 20-tal leden van den plaatselijken L.T.B. met de groote tou ring-car van de Motoromnibusonderneming de A.D.W.A.L., onder leiding van den voor zitter der afdeeling, den heer S. van Leeu wen, een welgeslaagde excursie naar de Wieringermeerpolders, waar een bezoek werd gebracht aan een aantal van land bouwbedrijven en boerderijen. Des morgens 7 uur vertrok men en het ging via den Heerenweg over Leimuiden door de Haarlemmermeer naar Haarlem. Hier kreeg men het gezelschap "an den heer Vergouwen, leeraar aan de Landbouw- winterschool te Voorhout. Deze persoon is voor de Alphensche L.T.B.-ers geen onbe kende. Menigmaal hebben zij dezen heer op hun bijeenkomsten als spreker in hun midden gehad. Nog een twintigtal L.T. B.-ers uit de omstreken van Haarlem voeg de zich bij het gezelschap en gezamenlijk kwam men bij het plaatsje Aartswoud in de groote Wieringermeerpolders, waar men het allereerst kwam bij de op 8 meter hoogte gelegen „terp", die een oppervlakte heeft van ongeveer 8 H.A. en dient om bij eventueele overstrooming van dit gebied, den bewoners gelegenheid te geven om dan ergens, op een droger gelegen grond gebied, hun toevlucht te nemen. Voorts werd in Oever bezichtigd het machtig slui- zenbouwwerk. Een 3-tal groepen, elk van vijf sluizen, dus in totaal 15, plus een schutsluis, zorgen er steeds bij tijden van eb. dat al het overtollige water uit deze polders naar de zee geloodst wordt. Aan verschillende plaatsen werd nog een be zoek gebracht, nadat men in deze plaats in Hotel „Zomerdijk" voor den inwendigen mensch had gezorgd. Overal bezocht men de uiterst groote bedrijven waarvoor onder de deelnemerSj begrijpelijkerwijze, groote belangstelling bestond. Na in Middenmeer nog halt te hebben gehouden om verschil lende soorten drankjes te „beproeven", werd de reis naar huis voorgezet. Te ongeveer 10 uur arriveerde men te Alphen aan den Rijn. Het is voor de deel nemers een uiterst interessante dag ge weest, zij konden bij de excursie veel erva ring opdoen omtrent de moderne land bouwbedrijven. Wij mogen tot slot de L.T. B.-ers wel complimenteeren, dat zij het geluk hebben gehad, tusschen een tal van duistere dagen vol regen, juist dezen eer sten mooien zonnigen dag voor hun uit stapje te kiezen, want de grootste en beste organisator op dit gebied, is toch nog maar steeds het mooie weer.... Petroleumlamp omgevallen. Nadat gisteren een begin van brand was ont staan bij de familie Tolk in de Zaalberg straat, dreigde er brand te komen ten hui ze van den heer Horsman in de Noorder- Nassaustraat, waar een petroleumlamp dat op een stoel, dicht bij het bed van een der kinderen stond, door het zwaaien met een beddelaken omver werd geworpen. De lamp kwam op het beddegoed, viel stuk en natuurlijk stond in een ommezien dit ma teriaal in volle gloed. De knaap kon zich spoedig in veiligheid brengen en bekwam geen enkele wond, terwijl huisgenooten het genoegen hadden den brand met em mers water te kunnen blusschen. Ook hier had gelukkig de roode haan nog geen groot succes REEUWIJK. Polder Reeuwijk. Eenige maanden geleden hebben ze ventig ingelanden van de polder Reeu wijk bij het bestuur een verzoekschrift ingezonden, om het stelsel van gecom mitteerden af te schaffen. Op een daar op gehouden vergadering van het bestuur mét gecommitteerden werd besloten dit verzoek door te zenden naar Ged. Staten van Zuid-Holland. Bij het bestuur van den polder is thans bericht ontvangen, dat Ged. Staten geen aanleiding kunnen vinden te bevorderen, dat het bijzonder reglement van voor noemden polder zoodanig wordt gewij zigd, dat aan het stelsel van vertegen woordiging der ingelanden door middel van een vereenigde vergadering een einde wordt gemaakt. WOERDEN. Personalia. Voor het examen Fransch l.o. is geslaagd de heer J. B. Wyers. ZWAMMERDAM. Afscheid. Naar wij vernemen hoopt de Ned. Herv. predikant Ds. J. van Woer den op 19 September a.s. afscheid te ne men van zijn gemeente wegens vertrek naar Middelburg. Geboren: Adrianus Dirk, zoon van H. Calis en J. v. d. Bosch. ZOETERWOUDE. AFSCHEID VAN VTCE-PRAESES SIJM. Uit de lange rij van duizenden priesters, die Kolpings' werk hebben voortgezet is weder een Gezellen-Vader getreden om plaats te maken voor een anderen, om te gaan naar het werk,waarmede de Bisschop hem belast heeft. Op denzelfden avond waarop de verkie zing plaats had voor een nieuwen senior, want Henk Broxterman, die zooveel ge daan heeft, gaat heen tegelijk bij het heengaan van twee ijverige commissarissen Han van Klink en Gerard van der Krogt, wier tijd van besturen voorbij was.alles op één avondmoest het afscheid plaats hebben van Vice-Praeses J. Sijm. Eerst werd de verkiezing van een senior gehouden en de stemmen staakten. Door het bestuur waren candidaat gesteld Gerard van der Krogt en Jan Bosman en door eenige leden was de candidatuur van Gerard van der Krogt aanbevolen. Elke candidaat verwierf 17 stemmen. De herstemming wordt nu een paar weken aan gehouden. De uitslag van de verkiezing van twee commissarissen was: T. Broxterman 22, H. v. d. Meer 21, L. Deckers 13, J. Ammerlaan 12 stemmen. Gekozen T. Broxterman en v. d. Meer. Aan het einde van den avond sprak prae- ses Sijm zijn afscheidswoord. Woorden van dank vooral aan den senior, die zijn groot sten steun was bij het Gezellenwerk, dank aan allen die hadden samengewerkt. Als een laatste woord en ernstige les hield de scheidende Gezellen-Vader nog eenmaal de plichten vóór aan zijn Gezel len, de beleving van Kolpings program, vast omlijnd door de vier deviezen. Zóó was het laatste woord van Praeses Sijm een uit het hart gegrepen vaderlijke raadgeving en een priesterlijke vermaning, tot beleving van al het schoone, waaraan de St. Joseph-Gezellenvereeniging zoo rijk is. Hierna nam de senior, Henk Broxterman, het woord en namens den Raad van Be stuur, den Raad van Commissarissen en Ge zellen het afscheidswoord te spreken. Spr. wijst op de zware taak, die een priester in het Gezellenwerk is gegeven, de vorming van jonge kerels van 17 tot 25 jaar, om te komen uit het gezin, door het Kolpingsgezin naar een eigen gezin. Toen ik, aldus spr.. in Febr. 1935 hier stond om een afscheidswoord te spreken tot Uw voorganger, Vice-Praeses Brans, en U dienzelfden avond als nieuw benoemden Vice-Praeses mocht begroeten, heb ik daar bij doen uitkomen, dat het moeilijk zou zijn uw voetsporen te drukken in die van uw voorganger en ik meen wel te mogen aan nemen, dat U in de jaren, dat U in onze vereeniging hebt mogen werken, tot die zelfde conclusie zijt gekomen. Wil de Gezellenvereeniging volkomen beantwoorden aan het door haar gestelde doel, n.l. de reeds eerder genoemde vorming harer leden, dan is daar, méér dan in eenige andere jeugd- of standsorganisatie noodig een krachtige geestelijke leiding, beschik kende over veelzijdige talenten. De plaats, welke de priester in de Gezellenvereeniging inneemt, is niet te vergelijken met een ad viseursschap van standorganisaties of di recteursschap van een K.J.C., omdat de Ge zellenvereeniging een geheel aparte plaats inneemt. De K.J.C. en de Graal, zij hebben beiden leekenleiding, waarvoor speciale cursussen zijn. In de Gezellenvereeniging echter berust de leiding bij den Praeses, waarby de R. v. B. en Senior en Commis sarissen een aanvullende taak hebben. Hier wordt dan ook van den priester- vader veel, heel veel gevraagd. Niet ieder beschikt echter over de daartoe benoodigde talenten. Ik meen dan ook te mogen vast stellen, zonder U ook maar eenigszins te kort te doen, bij den grooten dank, welke wij U verschuldigd zijn voor alles wat gij voor ons zijt geweest en hebt gedaan, dat U niet hebt kunnen werken zooals U zoo gaarne had gewild, niet er van hebt kunnen maken, wat U er zich misschien van had voorgesteld. Dankbaar somt spr. op het vele werk dat de scheidende Vice-Praeses heeft gedaan en wijst daarbij op de groote eigenschap pen, die pasten in de deviezen van Gods dienstzin, Arbeidzaamheid, Eensgezindheid en Vroolijkheid zijn. Spr. wijst vooral op de vroolijkheid, die m alle omstandigheden in voor- en tegen spoed nooit ontbrak. Spr. dankt vooral voor de eensgezinde samenwerking en hoopt dat Gods overvloe dige zegen op zijn priesterlijken arbeid moge blijven rusten. Als stoffelijk blijk van waardeering en tot blijvende herinnering overhandigde spr. een horloge met inscriptie. Nog eenmaal spreekt de Vice-Praeses, nu vooral den den senior nog eenmaal te be danken voor zijn groote werkkracht en sa menwerking, voor zijn hartelijke oprechte woorden en de Gezellen voor het afscheids cadeau^ Dan 'wordt het Kolpingslied gezongen, voor de laatste maal geeft de Gezellenvader den priesterlijken zegen aan zijn gezellen, een handdruk en de wegen scheiden zich.. L.T.B. Vrijdagavond wordt door de L.T.B. een zeer belangrijke vergadering gehouden, waarop o.a. oe co.nsumptie-melk- regeling wordt besproken. Ook komt in be handeling de toetreding tot de vereeniging „Katholiek Zoeterwoude".

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7