Vangen en houden van kooivogels THE MER GIRES komen. RECHTZAKEN KERKNIEUWS AGENDA WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT' EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 DROOG WARM WEER. De Bill seint: Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, licht tot half bewolkt, droog warm weer. Hoogste barometerstand 768.4 te Valentia. Laagste barometerst.: 740.4 te Janmayen. Het strookvormige gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de as reikt van den Oceaan bezuiden bO graden Noorderbreedte tot Lapland, neemt in het Westen snel in beteekenis toe, zoodat thans het Westelijk maximum het voornaamste wordt. Doch ook in Scandinavië en Finland steeg de luchtdruk. De diepe IJsland-de pressie wordt snel naar het Noorden ge drongen en verdwijnt in de Poolzee. In het Zuidoosten ligt nog een laatste rest van de continentale depressie en deze geeft nog regen en betrokken luchten in Oostenrijk en Zwitserland. Behalve ver in het Noordwesten heerscht thans overal mooi zomerweer en de tem peraturen in Noord-Scandinavië tot binnen den Poolcirkel evenaren thans die aan de kusten van de Middenlandsche Zee. Het wolkendek, dat dagenlang het ge- heele Westen bedekte, is thans verdwenen en de laatste resten zijn nog aanwezig in het Noorden van Zwitserland, echter als een wolkendek boven de hooge Alpen toppen. Op vele plaatsen in Engeland, België en Noord-Frankrijk was de ochtend mistig. De kans op droog, warm weer met Ooste lijke winden is thans weer veel grooter ge worden dan zich gisteren liet aanzien. LUCHTTE3IPERATUUR. 22.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagavond 8.35 uur tot Donder dagmorgen 5.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 26 Aug. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 19 gr. C. De Zijl 18 gr. C. Benoemingen in het Aartsbisdom. Zijne Hoogwaardige Excellentie, de Aartsbisschop van Utrecht, heeft be noemd: tot leeraar aan het Seminarie te Apeldoorn den zeereerw. heer C. J. Eraakhuis, tot kapelaan te Ede den wel- eerw. heer D. G. Hooijschuur O.Carm., tot kapelaan te Kleinemeer den weleerw. heer R. A. de Hosson, tot kapelaan te Compascuum den weleerw. heer D. A. v. Leur (Neom.) Tot leeraar aan het Seminarie te Apel doorn den zeereerw. heer S. Miedema, tot kapelaan te Geesteren den weleerw. heer J. E. H. v. Renswoude (neom.); tot rector van 't pensionaat St. Antonius te Slag haren den weleerw. heer A. M. van Soest, tot kapelaan te Groenloo den weleerw. heer A. A. H. Giesen; tot rector van het instituut der zusters van O. L. Vr. te Oot- marsum der weleerw. heer H. J. Ooster man, tot kapelaan te Wegdam den wel eerw. heer Th. W. de Kruif (Neom.); tot kapelaan te Arnhem (H. Martinus) den weleerw. heer E. L. H. A. Jagers, tot ka pelaan te Jutfaas den weleerw. heer J. G. Boeker, tot kapelaan te Pannerden den weleerw. heer H. W. J. C. M. Scholtens (Neom.); tot assistent te Amersfoort (H. Henricus) den weleerw. heer C. C. J. Bachg, tot kapelaan te Amersfoort (H. Henricus) den weleerw. heer A. G. L. Golbach, tot kapelaan te Sneek den wel eerw. heer J. van Dorresteijn, tot kape laan te Rossum den weleerw. heer B. A. M. van der Steen (Neom.); tot assistent te Enschedé (O. L. Vr. v. Alt. Bijstand) den weleerw. heer Th. J. M. Holterman, tot kapelaan te Goor den weleerw. heer G. B. Sanders, tot kapelaan te Tubber- gen den weleerw. heer A. B. Hulshof (neom.); tot kapelaan te Borne (H. Step- hanus) den weleerw. heer A. D. Grim- melikhuizen, tot kapelaan te Denekamp, den weleerw. heer J. A. van den Anker, tot kapelaan te Herwen en Aerdt den weleerw. heer C. A. M. van Beek (neom.); tot kapelaan te Wageningen den weleerw. heer A. van Bekkum, tot kapelaan te Ka- bauw den weleerw. heer C. C. Dijkers (neom.); tot kapelaan te Gendt den wel eerw. heer F. A. Kolkman, tot kapelaan te Munsterscheveld den weleerw. heer A. M. Goossens (neom.); tot kapelaan te Soest (H. Maria Onbevl. On tv.) den wel eerw. heer A. C. R. Vehmeijer, tot kape laan te Lent den weleerw. heer H. J. B. Mulders; tot kapelaan te Zevenaar den weleerw. heer C. E. Snelder, tot assistent te Luttenberg den weleerw. heer C. Vee- ger (neom.); tot kapelaan te Albergen Tal van nieuwe maatregelen op 1 October a.s. Bij K.B. is ingevolge art. 4 van de Vo- gelwet 1936 ingesteld een commissie van bijstand, welke den naam zal dragen van „Vogelwet-Commissie" en tot taak heeft minister van economische zaken van ad vies te dienen omtrent maatregelen met betrekking tot de uitvoering van de Vo- gelwet 1936. Samenstelling der commissie. Voor het tijdvak van 1 October 1937 tot en met 30 September 1940 zijn be noemd tot leden van de Vogelwet-com- missie de heeren W. F. P. Boshouwers, te Arnhem, L. F. Britzei, te Usquert, G. A. Brouwer, te Groningen; J. Drijver, te Santpoort; P. A. Hens, te Valkenburg; L. Hansma, te Weesp; J. Haverkamp, te Kampen; dr. G. J. van Oordt, te Biltho- ven; C. Passchier te Nijkerk en E. E. L. Earon van Tuyll van Serooskerken te Heemskerk. Tot voorzitter van de Vogelwet-com- missie is voor het tijdvak benoemd mr. J. J. Wintermans, inspecteur van den landbouw, te 's-Gravenhage, tot secreta ris mr. W. B. J. Buve, hoofdcommies ter directie van den landbouw', Bezuiden- hout 30, 's-Gravenhage en tot plaatsver vangend voorzitter de heer P. A. Hens, voornoemd. Dit besluit kan worden aangehaald als „Vogelcommissiebesluit 1937" en het treedt in werking met ingang van 1 Oc tober 1937. Soorten vergunningen. De Minister van Economische Zaken heeft in verband met het bovengenoemde verschillende maatregelen getroffen ten aanzien van de beschermde vogels, waar bij tal van soorten vergunningen worden ingevoerd In de eerste plaats kan worden ver leend een vogelvergunning a-1 (prijs 20.welke recht geeft tot het in het geheele rijk ten verkoop voorhanden heb ben, te koop aanbieden, verkoopen, afle veren, buiten het veld vervoeren en het ten vervoer aanbieden van kooivogels. Een vogelvergunning a-2 (prijs 10. strekt tot het te koop aanbieden, het uit sluitend in een gemeente op een of meer plaatsen in de vergunning genoemd, ten verkoop voorhanden hebben enz. van kooivogels. Vogelvergunning a-3 (prijs 5.—) geeft dezelfde rechten voor een bepaalde plaats aan personen, die kooivogels be trekken van houders van een vergunning a-1 of a-2, terwijl een houder van een vergunning a-4 (prijs 2.50) slechts van een der vergunninghouders a-1 of a-2 mag afnemen. Voorts kan men voor 20.een vang- vergunning krijgen (vogelgunning a-5). Deze geeft den bezitter het recht tot het in het geheele rijk vangen en ten verkoop voorhanden hebben van kooivogels. Deze vergunninghouders mogen de vogels ech ter uitsluitend te koop aanbieden, ver koopen en afleveren aan houders van een vergunning a-1 of a-2. Een beperkte vergunning van dezelfde strekking, welke slechts geldig is voor ten hoogste drie vaste vangplaatsen kost f 10.(vergunning a-6), terwijl een hou der van zoo'n beperkte vergunning, die uitsluitend aan een bezitter van vergun ning a-1 of a-2 aflevert, een bedrag van 2.50 verschuldigd is. Verder kunnen personen, die niet in het bezit zijn van een der bovengenoemde vergunningen, voor een bedrag van 2 cent een vergunning a-8 ontvangen, welke voor een keer het recht geven kooivogels buiten het veld te vervoeren. Alle genoemde vergunningen worden slechts verleend aan te goeder naam en faam bekend staande personen, die in het jaar voorafgaande aan de aanvrage niet onherroepelijk zijn veroordeeld wegens overtreding van de vogehvet of de jacht wet, en aan deze personen alleen voor zoover dit naar het oordeel van den mi nister noodig blijkt ter voorziening in de behoefte aan kooivogels. De vangvergunningen zijn slechts gel dig van 15 October tot 15 December, ten zij de minister mocht verklaren, dat de geldigheid eerder zal ophouden, hetgeen dan in de Staatscourant zal worden be kend gemaakt. Dit laatste kan echter niet eerder geschieden dan met ingang van 1 November. Voorts zijn de houders van de vogel vergunningen a verplicht de vogels ge huisvest te houden in kooien, welke j steeds voorzien zijn van voor de vogels bereikbaar en geschikt voeder en drink- water. Wat de kooiruimte betreft, is bepaald, dat deze ten minste moet zijn 10 kubieke meter voor houders van een vergunning a-1, 1 kubieke mter voor vergunning a-2, 0,5 voor a-3, 0,2 voor a-4, 2 kubieke meter voor a-5, 1 kubieke meter voor a-6 en 0,2 voor a-7. den weleerw. heer R. A. Visser (neom.), tot kapelaan te Breukelen den weleerw. heer Th. G. ten Hagen (neom.); tot kape laan te Eibergen den weleerw. heer J. W. Bos (neom.), tot kapelaan te Nieuw- Dordrecht den weleerw. heer W. H. A. Pasman (neom.), tot assistent te Nieuw- Wehl den weleerw. heer Th. van den Hurk O.Carm., tot kapelaan te Nij verdal den weleerw. heer A. B. Kolkman (neom.) en tot kapelaan te Ootmarsum den wel eerw. heer C. de Bruijn (neom.) De vogels mogen alleen vervoerd wor den met een eigen of met een openbaar vervoermiddel, tenzij een houder van een vangvergunning de zending begeleidt. Ook moeten vergunninghouders van iedere aflevering van vogels nauwkeurig aanteekening houden in afleveringsregis- ters. Bovendien zijn de bezitters van een vergunning a-1 of a-2 verplicht aanteeke ning te houden van de door hen aan hou der van vangvergunningen betaalde laag ste inkoopprijzen voor iedere soort kooi vogels, onderscheiden naar mannelijk en vrouwelijk geslacht, en eveneens van de door hen gemaakte hoogste verkoopprij zen bij leveranties aan vergunninghou ders a-3 of a-4. Verder wordt de verplichting opgelegd tot het houden van aanteekeningen in ontvangst- vangregisters, terwijl de hou ders van vangvergunningen verplicht zijn, wanneer zij in het veld ter vangst zijn, steeds in voldoende mate voeder en drinkwater bij zich te hebben. Voor het verkoopen en vervoeren van doode beschermde vogels zijn vogelver gunningen b ingesteld. Vergunning b-1 geeft aan door den minister erkende praeparateurs van recht tot het ten verkoop voorhanden hebben, te koop aanbieden, verkoopen en afleve ren van doode beschermde vogels. Deze vergunning kost 25. Voor een bedrag van 1.is een ver gunning b-2 verkrijgbaar, welke recht geeft tot het uitsluitend ten behoeve van de persoon of instelling in de vergunning genoemd, afleveren van gepraepareerde beschermde vogels, terwijl voor het ver voeren, gedekt door een vergunning b-3, een bedrag van 2 cent verschuldigd is voor iederen gepraepareerden vogel. Ook deze vergunninghouders moeten van ontvangst en aflevering in registers nauwkeurig aanteekening houden, ter wijl het voorhanden hebben van geprae pareerde vogels en het praepareeren al leen mag geschieden in de in de vergun ning genoemde lokaliteiten. Voorts zijn nog vergunningen c inge voerd voor de leverantie van doode be schermde vogels aan vergunninghouders b, vergunningen d voor het vervoeren van eieren en nesten van beschermde vogels en vergunningen e (prijs 1. tot het zoeken, rapen en in het veld ver voeren van eieren .van meeuwvogels, met uitzondering van die dwergsterns, lachterns en zwarte sterns. Bovengenoemde bepalingen treden eveneens in werking met ingang van 1 October a.s. Adviseerende leden. Bij beschikking van den minister van economische zaken zijn voor het tijdvak van 1 October 1937 tot en met 30 Sep tember 1940 toegevoegd aan de Vogelwet- commissie als adviseerende leden: prof. dr. H. Boschma, directeur van het rijks museum van natuurlijke historie te Lei den, en dr. H. N. Kluyver, ornitholoog bij den plantenziektenkundig^n dienst te Wageningen. Voorts zijn aangewezen als ambtenaren, belast met het opsporen van feiten, bij de Vogehvet 1936 strafbaar gesteld, aan wie de houders van vogelvergunningen a verplicht zijn inzage te verleenen van hunne admistratie, de kooivogels betref fende, en aan wie de houders van vogel vergunningen b-1 verplicht ziin inzage te verleenen van de administratie, hun be drijf betrefende, voor het geheele land: mr. J. J. Wintermans, inspecteur van den landbouw te 's-Gravenhage en dr. Kluy ver voornoemd en voor de onderscheidene werkgebieden ambtenaren van den plan- tenziektenkundigen dienst te Wageningen, terwijl bmr. Wintermans bovendien is aangewezen als ambtenaar, aan wien de houders van vogelvergunningen a-1, a-2, a-3 en a-4 verplicht zijn desgevraagd on middellijk mededeeling te doen van de op het tijdstip van navrage in hun bedrijf geldende hoogste verkoopprijzen voor iedere soort door hen aan anderen dan houders van vogelvergunningen a-5, a-6 of a-7 verkochte kooivogels, onderschei den naar mannelijk of vrouwelijk geslacht en aan wien de houders van vogelvergun ningen a-5, a-6 of a-7 verplicht zijn on middellijk alle gevraagde inlichtingen te verschaffen, welke hij betreffende de vangst en de aflevering van vogels ver langt. De beschikking kan worden aangehaald als „Vogelbeschikking 1937". Zwart ais de Nacht! geen drie meter zicht en dan nog zonder achterlicht? 'i Is 'n poging tot zelfmoord om zonder achterlicht te rijden (om van stilstaan heelemaèl niet te sprekenl) Alleen reeds het transport naar een ziekenhuis is heel wat duurder dan de aan- schaffing van een veilig achter lichtI „FILIAALHOUDERS GEVRAAGD". Haagsch kantoorbediende slachtoffer van oplichterstruc. In een te 's-Gravenhage verschijnend dagblad heeft op 16 December 1936 een ad vertentie gestaan, waarin filiaalhouders gevraagd werden voor een parfumerie- firma. Een jeugdige kantoorbediende schreef op de annonce en kwam op deze wijze in con tact met den 46-jarigen L. T., die voorgaf vertegenwordiger van een.groote parfume riezaak te Parijs te zijn. T. was echter te oud om nog zelf eeij. winkel te beginnen en zocht jongere krachten om filialen op te richten. Men werd het eens over salaris en provisie en als borgtocht voor den win kelvoorraad moest de kantoorbediende een som van 500 vooruit betalen, welke ech ter op een bank daar ter stede zou wor den gedeponeerd: De aspirant-filiaalhouder ging daarop met de parfumerie-agent naar Antwerpen om zich eens op de hoogte te stellen van hetgeen daar zoo al te koop was. In een restaurant te Antwerpen werd T. plotse ling aan de telefoon geroepen en sindsdien heeft de jongeman niets meer van hem of van de 500 vernomen. Totdat de parfumerie-agent vanochtend in het beklaagdenbankje van de Haagsche Rechtbank verscheen en de kantoorbe diende tegen hem moest getuigen. Het bleek, dat de getuige na het avon tuur te Antwerpen herhaalde malen naar T.'s adres in Den Haag is gegaan, doch hem steeds afwezig trof. Dit klopte, daar T. inmiddels voor goed naar België was vertrokken, omdat hij in Nederland failliet was verklaard en hier te lande niets meer kon beginnen. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter- vaert noemde het een laaghartige streek, menschen op deze wijze geld uit den zak te kloppen. Verdachte is herhalde malen wegens oplichting en verduistering veroor deeld en in de chocolade-branche heeft hij ook al een dergelijke truc geprobeerd. Zelfs na de laatste oplichting heeft hij nog eens een advertentie met soortgelijke strek king geplaatst. Kort daarop is hij gearres teerd. De Officier eischte een gevangenisstraf van twee jaar en drie maanden. De verdediger, mr. Rijnberg zeide in zijn pleidooi allereerst dat men hier met ver duistering en niet met oplichting te doen had. Verdachte heeft wel degelijk het plan gehad de parfumeriezaken op te richten. Door zijn huwelijk is hij echter in schul den geraakt, hetgeen zijn faillissement ten gevolge heeft gehad. Daarna is hij naar België gevlucht, zoodat van de oprichting van de filialen niets meer is gekomen. In verband met deze omstandigheden drong pleiter op de meest mogelijke cle mentie aan. Uitspraak 4 September. BRUTALE INBREKERS Twee en een half jaar geëischt Op 18 Februari j.l. werd in een smederij in de Anjelierstraat te Amsterdam inge broken. De inbrekers verdwenen met een schrijfmachine en een apparaat voor auto geen lasschen. Deze inbraak bleek het voor spel te zijn voor een veel grootere, welke eenige dagen later, op 21 Februari, in een kantoor aan de Heerengracht aldaar werd ondernomen. Met behulp van het gestolen lasch-apparaat werd daar een brandkluis opengebroken. De buit was betrekkelijk geding. De dieven vonden slechts negentig gulden en eenig buitenlandsch geld. De centrale rechterche slaagde er kor- sen tijd later in de beide daders van de twee -inbraken aan te houden. Het waren een 29-jarige lasscher en een 25-jarige verwarmirigsmonteur. Zij legden een vol- .ledige bekentenis af. Vandaag stond het tweetal terecht voor de vacantiekamer der rechtbank. De inbraak in de smederij, waar zij in strumenten buitmaakten, om een zware „kraak" te zetten, had weinig moeilijkhe den opgeleverd. De lasscher had bij den smid gewerkt en was> dus goed van de situatie op de hoogte. De brutale inbraak in het kantoorge bouw van de N.V. Transoceanic Trading Co., Heerengracht 435, zou meer moeilijk heden opleveren. De verwarmingsmonteur had voor de zaak, waar hij vroeger werkzaam was, ar beid verricht in het kantoorgebouw. Van deze gelegenheid heeft hij toen gebruik ge maakt om een sleutel van de voordeur achter te houden. Hij verklaarde thans, dat dit bij ongeluk was gebeurd, doch de president hechtte weinig geloof aan dit beweersel. Brutaalweg had het tweetal acetyleen- gas en zuurstofcylinder besteld, die in de buurt van het kantoor moesten worden bezorgd. Zij moesten eenige werkzaamhe den verrichten na sluitingstijd.... Door verbreking van een loket en een deur wisten zij door te dringen tot het privékantoor. De cylinders waren op tijd in de buurt van het gebouw bezorgd en door de beide inbrekers in ontvangst ge nomen, Met snijbranders wisten zij de brandkast open te breken. Het resultaat viel niet mee. Met achterlating van de werktuigen gingen zij er van door. Rekening houdende met den ernst van het misdrijf vorderde de officier tegen het tweetal een gevangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek van voor arrest. De uitspraak werd vastgesteld op 7 Sep tember. LEIDEN. Donderdag, R. K. Transportarbeiders, 8 uur, Bondsgebouw. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Renaud, Winkler, Nieuwzwaag, Poortman en Stoffers. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van M a a nd a g 23 tot en met Vrijdag 27 Aug a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woer 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Ma re 110, tel. 406. =3 EEN BEJAARD MAN, DIE EEN ERGERLIJK DIERENMISHANDELAAR IS Een 70-jarige boer uit Broek op Langen- dijk stond in hooger beroep voor het Hof terecht, verdacht van dierenmishandeling. De politierechter te Alkmaar had hem tot ƒ40 boete veroordeeld, omdat hij eenige schapen, die op een wagen geladen moesten worden, had mishandeld. Verdachte ontkende echter hardnekkig. „Ik heb ze op de gewone wijze geladen en ze hebben absoluut geen pijn gehad." Pres. mr. Joh. M. Jolles: „Heb je geen touw om den hals van de beesten gesla gen en ze opgetrokken." Verd.: „Geen sprake van." „En heb je ze niet met een klomp gesla gen en getrapt?" Ook dat is gelogen volgens verdachte. Pres.: Dat is gemakkelijk, u ontkent al les. We zullen 't eens aan de getuigen vra gen. De eerste getuige dacht er heel anders over. Verd. had volgens hem de beesten op ergerlijke wijze mishandeld. Pres.: „Hoe staat hij bekend?" Getuige: „Niet best. 't Is een eerste klas dierenbeul." Deze verklaringen werden door den tweeden getuige bevestigd. Een vrouw had de mishandeling even eens bijgewoond. Verd. stond in den vee wagen en trok de beesten aan een touw om hun hals naar boven. Bovendien sloeg hij ze met een stuk hout en trapte ze. Verd.: „Allemaal gelogen, die getuigen hebben wat tegen me." Doch ook de procureur-generaal bleek wat tegen den Noord-Hollandschen vee houder te hebben. Als hij jonger was aldus spr. zou de politierechter hem zeer zeker tot gevangenisstraf hebben ver oordeeld. Ditmaal kan echter met een geldboete worden volstaan, zoodat spr. be vestiging van het vonnis requireerde. Arrest 7 September. ONEERLIJKE POSTBEAMBTE. Een jaar gevangenisstraf opgelegd. De kantoorknecht van de Ned. Poste rijen, H. A., wonende te Arnhem en thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Arnhem heeft zich voor de Amhemsche Rechtbank te verantwoorden gehad. Hem was ten laste gelegd, dat hij te Arnhem op 13 Januari 1937 en op 9 Februari 1937 als kantoorknecht bij de Ned. Posterijen opzettelijk heeft weggemaakt een aange- teekenden brief en de bankbiljetten heeft gestolen, welke daarin waren gesloten. Voorts dat hij te Arnhem in de maand Mei 1935 uit een brandkast van het hoofd postkantoor een zakje heeft weggenomen, inhoudende een bedrag van 100 aan dub beltjes. Ten slotte dat hij gedurende de jaren 1934, 1935 en 1936 verschillende bedragen in geld heeft ontvreemd, toebehoorende aan Th. J. Deze bedragen had verdachte ont vangen van de klanten van J. voor aan hen geleverde aardappelen. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot een jaar gevangenisstraf overeenkom stig den eisch. PENNINGMEESTER BLEEK ONBETROUWBAAR. Drie maanden gevangenisstraf. De 35-jarige leterzetter~W. G. te Arn hem, had als penningmeester van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportar beiders verschillende bedragen in geld verduisterd in het tijdvak tusschen 1 Jan. 1936 en 31 Mei 1937. De gelden had hij van de leden als contributie of als voorschot voor uitkeering aan werklooze leden ont vangen. De Rechtbank veroordeelde verdachte Dinsdag tot drie maanden met aftrek. De eisch was acht maanden met aftrek der prev. hechtenis. VALSCHE HANDTEEKENINGEN GEZET. Vertegenwoordiger met zes maanden gestraft. De 28-jarige vertegenwoordiger H. M. te Oosterbeek heeft voor de Arnhemsche Rechtbank terecht gestaan. In de maand Maart van 1936 had hij verschillende bedragen in geld, toebehoo rende aan de Oosterbeeksche Tennisver- eeniging verduisterd. Voorts had hij in Oc tober 1936 onder een schuldbekentenis twee valsche handteekeningen geplaatst met een verklaring van borgtocht. Ook had hij aan J. R. en W. R., met wie hij was overeengekomen, dat zij zouden financie ren een zaak tot verspreiding van reclame- aschbakken, een kasboek getoond, dat in strijd met de waarheid inhield verschil lende posten als uitgaven ten behoeve van die zaak gedaan. De Rechtbank veroordeelde hem tot zes maanden gevangenisstraf De eisch was tien maanden met aftrek.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2