STADS NIEUWS MAANDAG 23 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden bijeen onder voorzitter schap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Splinter, Key, v. Weizen en Verweij. Onder de Ingek. Stukken bevindt zich een missive van Ged. Staten, waarin het bezwaar van de gemeente Leiden tegen de goedkeuring van het uitbreidingsplan van Oegstgeest (bebouwing Wassenaarsche weg) ongegrond wordt verklaard. B. en W. handhaven evenwel hun zienswijze en stel len voor in beroep te gaan bij de Kroon. Te zijner tijd zullen zij met desbetreffende voorstellen bij den Raad komen. Daarna wordt overgegaan tot behande ling van de agenda. lo. Benoeming van een leerares (leeraar) in de wiskunde enz. aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. Benoemd wordt mej. dra. A. A. P. Cou- vée te Utrecht, terwijl 11 stemmen zijn uit gebracht op no. 2. 2o. Praeadvies op het verzoek van B. Kingma om ontslag als onderwijzer aan de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar. Goedgekeurd. 3o. Voorstel tot het verhuren van het per ceel Terweepark No. 8 aan A. Koppen- schaar, te Leiden. Goedgekeurd. 4o. Voorstel tot het overnemen in eigen dom bij de gemeente van verschillende voor straat bestemde strooken grond. Goedgekeurd. 5o. Voorstel: a. tot aankoop van een strook grond nabij de Oude Vest, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie H No. 3581 (26 M2 voor 260 gld.); b. tot wijzigen van de raadsbesluiten van 26 Augustus 1935, 13 Juli 1936 en 7 Juni 1937, inzake het uitgeven in erfpacht van een terrein gelegen tusschen de van der Werfstraat en de Oude Vest, aan de Ver- eeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen te Leiden. (In ver band met bovenstaand en aankoop). Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot het nader vaststellen van de toelage van den secretaris van de Plaat selijke Schoolcommissie. De heer G o s 1 i n g a A.-R.) vraagt of er niet het voornemen bestaat om de. lijke schoolcommissie op te heffen. Wethouder Tepe (R.K.): Er zijn ver schillende klachten ingekomen, doch B. en W. zien daarin vooralsnog geen aanleiding om dit voorstel niet in te dienen. Daarna goedgekeurd. 7o. Rekening dienst 1936, van de Plaatse lijke Schoolcommissie. Goedgekeurd. 8o. Begrooting dienst 1937, van de Plaat selijke Schoolcommissie. (Op 75 gld. per jaar). Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot het wijzigen van de met het Weduwen- en Weezenfonds voor Euro- peesche Burgerlijke Landsdienaren in Ne- derlandsch-Indië d.d. 1/4 Februari 1932 aan gegane overeenkomst inzake het aangaan van een geldleening. Goedgekeurd. lOo. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs tot het aanschaf fen van leesboeken ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Noordeinde 3 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 11 o. Voorstel: a. tot het wyzigen van het raadsbesluit van 18 December 1933 inzake de verhuring van de bovenverdieping van het perceel Nieuwsteeg No. 6 aan den Armenraad; b. tot het, met intrekking van het raads besluit van 26 Februari 1937, goedkeuren van de nader ingediende .begrooting, dienst 1937, van den Armenraad; c. tot het vaststellen van den desbetref fenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeente Katwijk betreffende de levering van elec- triciteit aan die gemeente door de Stede lijke Electriciteitsfabriek te Leiden. Goedgekeurd. 13o. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeente Noordwijkerhout betreffende de levering van gas in die gemeente door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden. Goedgekeurd. 14o. Voorstel tot het wijzigen van de ge- meentebegrooting, dienst 1937, ter aanvul ling van de voor den Stadhuisbouw be schikbaar gestelde gelden. De heer Hess in g (S.D.A.P.) vraagt of het de bedoeling is. al de in de stukken genoemde aanbestedingen onderhands te doen geschieden. De v o o r z. bevestigt dat. De heer Gosling a (A.-R.) wil gaarne weten, wat de heele stadhuisbouw nu wel kosten zal volgens de raming van den ar chitect. Hij wensch een begrooting over het geheel en tot zoolang uitstel van dit voorstel. De v o o r z. gevoelt niets voor uitstel. De stukken betrekking hebbend op de totaal- begrooting kunnen den raad nog niet wor den overgelegd. Binnenkort zal dat wel het geval zijn. B. en W. zien evenwel nauwlet tend toe, dat het totale bedrag van het cij fer van 1.200.000 niet te ver afwijkt. Daarna goedgekeurd. 15o. Voorstel: a. tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van de verbetering van eenige sportvelden, alsmede van gelden ten be hoeve van de overname van aan de afd. Lei den van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding toebehoorende op stallen met inhoud op het sportterrein aan den Zoeterwoudschesmgel; b. inzake de verhuring van de drie voet balvelden in den Stadspolder. De heer Carton (S.D.A.P.) vraagt, waarom de Sportstichting niet gehoord is inzake punt b. Wethouder v. Stralen (S.D.A.P.) ant woordt, dat de Sportstichting van deze kwestie wel op de hoogte gebracht is. Om een advies van de stichting te krijgen ont brak evenwel de tijd. De heer Schüller (S.D.A.P.) meent, dat de opstallen genóemd in punt a. eigen dom van de gemeente zijn. Zij behoeven derhalve niet te worden aangekocht. Wethouder v. Stralen (S.D.A.P.) merkt op, dat de tekorten gedeeltelijk ge dekt zijn door de gemeente, doch daarom heeft de gemeente nog niet de beschikking over de opstallen. Omtrent de overname is overeenstemming bereikt, op voor de ge meente aannemelijke voorwaarden. Daarna goedgekeurd. 16o. Voorstel tot het verhoogen van het crediet voor den aanleg van een militair oefenterrein met sportveld nabij den Haag- weg, ten behoeve van den aanleg van den toegangsweg naar dat terrein en eenige an dere werken. Goedgekeurd. De heer J. H. Schüller ((S.D.A.P.) heeft bij den Raad het volgende voorstel ter be handeling ingediend. „Ondergeteekende stelt voor, de woning- bouwvereeniging „Eensgezindheiduit te noodigen plannen in te dienen tot het bou wen van arbeiderswoningen en hiervoor de terreinen beschikbaar te stellen". De voorzitter geeft den heer Schül ler in overweging om genoegen te nemen met uitstel tot een volgende vergadering. Binnenkort is n.l. een nota van B. en W. inzake de woningbouwkwestie te verwach ten en het verdient aanbeveling, dit voor stel in behandeling te nemen na de publi catie van deze nota. De heer Schüller (S.D.A.P.) kan daar genegen mee nemen. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Coster (R.K.) vraagt nauw lettender toezicht op de koffietenten. Hij verwijst daarbij naar een verordening van Rotterdam, waarbij verboden wordt het „poffen" aan minderjarige clienten. Ook dringt spr. aan op verwijdering van allerlei gok- en vermaakspelen uit deze tenten. De v o o r z*i t t e r zegt overweging toe. De heer H e s s i n g (S.D.A.P.) vraagt, hoever de besprekingen inzake de textiel school reeds gevorderd zijn, waarop wet houder v. Stralen (S.D.A.P.) antwoordt, dat het overleg met de vertegenwoordigers der textielfabrikanten nog niet geëindigd is. De heer Goslinga (A.R.) vestigt de aandacht op de permanente verkeersstagna- tie op den Morschweg in verband met de werkzaamheden aan de Haagwegbrug en vraagt om spoed te betrachten met deze werkzaamheden. Devoorzitter antwoordt, dat deze stagnatie de aandacht heeft van de verkeers politie. Het werk aan de Haagwegbrug zal evenwel spoedig afgeloopen zijn. De heer Tobé (R.K.) heeft eenigen tijd geleden gevraagd, om de verbetering van het Plantsoen in werkverschaffing niet te doen plaats vinden in de zomermaanden. Dit is toch geschiedt. Spr. vraagt om derge lijke werkzaamheden aan plantsoenen niet bij voorkeur in de zomermaanden te doen geschieden. De heer Eikerbout (A.R.) zou het jammer vinden wanneer de verbetering van de bestrating in de omgeving van de mooie nieuwe Rijnbrug uitgesteld werd, zooals de bedoeling zou zijn volgens zijn inlichtingen. De voorzitter zal deze wensch door geven naar Gemeentewerken. Daarna sluiting. De vergadering heeft precies 35 minuten geduurd. Vacantie-stemming! KAPELAAN B. DORBECK Benoemd tot kapelaan, te Rotterdam Kapelaan Dorbeck gaat Leiden verlaten. Hij is door den Bisschop van Haarlem be noemd tot kapelaan in de parochiekerk van de H. Elisabeth te Rotterdam. Acht jaar lang, vanaf 1929, heeft kape laan Dorbeck in Leiden gewerkt. En zon der aan de nauwgezet ten ijver, in zijn ove rigen veelomvattenden arbeid ontwikkeld, tekort te doen, mogen wij toch zeggen, dat twee dingen vooral gedurende die jaren zijn grootste liefde hebben gehad, n.l. de propagandaclub „Dr. Schaepman" en de muziek. Voor de propagandaclub „Dr. Schaep man", waarvan hij geestelijk adviseur was, heeft hij al die jaren gezwoegd. Door zijn persoonlijke stimulans drukte hij een eigen stempel van groote ernst en degelijke ont wikkeling op de propandaclub. Was het in volledige samenwerking met het bestuur, dat de leden gebracht werden tot het nood zakelijk enthousiasme en werklust, vooral op de tijden, dat de politieke spanningen het hoogtepunt bereikten; in de tijden, welke daartusschen lagen, stond kapelaan Dorbeck altijd klaar om de ontwikkeling der leden door zijn klaar en helder gespro ken woord te verdiepen en hen aldus op de juiste wijze geschikt te maken voor hun taak van propagandist. Kapelaan Dorbeck gaf den leden iets mee. Wie b.v. zijn serie lezingen hoorde over den Staat, welke hij eens voor de Propagandaclub hield, kreeg een klaar besef in alle historische schakee ringen van het Staatsbestel en de diep gaande, maar vooral de klare beschouwin gen, welke hy daaraan verbond, lieten bij zijn toeschouwers geen mogelijkheid tot niet volledig begrijpen over. _3 ®n i® voe't i® '®°m en i® h®bt I I hoofdpijn, don helpt Instontine. J/ Onthoudt daarom ^rlitslantïne (tilt en voorkomt pljnenl Zijn tweede groote liefde was de mu ziek, de kerkmuziek. En na het heengaan van kapelaan Nieveen van Dijkum kon hij zich als directeur van het zangkoor geheel geven. Dit deed hij, zooals hij zich gaf aan iedere taak. Waar hij de leiding had, bracht hij begeestering en stortte hij iets van zich zelf over in hen, die hij leidde. Dit echter is lang niet het eenigste werk van kapelaan Dorbeck geweest; dat spreekt vanzelf! Op dezelfde wijze heeft hij zich gegeven op de eerste plaats, met voorbeeldige en stichtende toewijding, aan den drukken parochie-arbeid in en buiten de kerk, en dan nog aan vele andere ver- eenigingen, wier geestelijke leider hij was. was. Velen, zeer velen in zijn parochie in de stad, zullen hem met leede oogen zien heengaan, en kapelaan Dorbeck zal naar Rotterdam kunnen vertrekken met de vas te overtuiging, dat zeer vele goede wen- schen en zegenbeden hem naar zijn nieu we standplaats zullen vergezellen. KAPELAANSBENOEMINGEN. Door Z.H.Exc. den Bisschop van Haar lem is benoemd in de plaats van den zeer- eerw. heer G. Mudde, die eenigen tijd ge leden werd benoemd tot pastoor te Wierin- germeer tot kapelaan aan de St. Petrus- kerk den weleerw. heer F. H. M. Loh- man, sinds 1930 kapelaan aan de H. Hart- kerk te Amsterdam, Van 1927 tot 1930 was kapelaan Lohman kapelaan te Voorscho ten. De kapelaan werd geboren in 1903 en priester gewijd in 1927. Tot kapelaan aan de parochiekerk van O. L. Vrouwe Hemelvaart en St. Joseph werd benoemd de weleerw. heer kapelaan E. A. M. Paap, kapelaan van de St. Hu- bertuskapel te Amsterdam. Kapelaan Paap werd geboren in 1908 en priester gewijd in 1932. Hij was daarna kapelaan te Zilk en sinds 1934 te Amsterdam. Kapelaan Paap is vooral bekend door zijn actie voor de liturgische volkszang. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN Oproep van „De Princeviag" In verband met den naderenden verjaar dag van H. M. de Koningin wekt „De Princeviag" wederom de bewoners van de stad Leiden en van de omliggende gemeen ten op, dien dag te land en te water zoo algemeen mogelijk te vlaggen en daarbij het oranje nimmer weg te laten. De vlag aan den geven of aan den stok is het uiterlijk gteuigenis van de innerlijke verbondenheid aan het Huis van Oranje. LOONSVERHOOGING EN VACANTIE - VERBETERING. De samenwerkende metaalbewerkersbon den hadden half Juli het verzoek tot den Metaalbond (werkgeversvakbond) gericht, de loonen en vacantieregeling voor het lid de Hollandsche Constructie Werkplaatsen te willen herzien. Na twee besprekingen met dezen werk geversvakbond en de directie der Holland sche Constructie Werkplaatsen zijn de loo nen in dier voege herzien, dat aan de ge schoolde werklieden een verhooging is toe gekend van twee cent per uur, voor de ge- oefenden eveneens twee cent per uur en voor de ongeschoolden een verhooging van drie cent per uur. Voor de jongeren zijn de volgende resul taten bereikt: 9 arbeiders een verhooging van één cent; 14 arbeiders een verhooging van twee cent; 3 arbeiders een verhooging van drie cent; 1 arbeider een verhooging van zes cent; 35 jongere arbeiders hebben geen verhooging gekregen; 23 hunner zijn nog geen half jaar in dienst van de on derneming. De vacantie is voor 1937 bepaald op vier dagen, het vorige jaar genoten de arbei ders hier werkzaam drie dagen vacantie Voor de Nederlandsche Electro Lasch Maatschappij zijn reeds aan een aantal ar beiders verhoogingen toegekend van twee cent per uur, terwijl de organisaties half Augustus nog een bespreking zouden heb ben over de loonen der jengere arbeiders. Ook aan deze onderneming is voor 1937 de vacantie vastgesteld op 4 dagen. R. K. HANDELSREIZIGERS. VEREENIGING. „St. Christoffel" hield Vrijdagavond in „De Harmonie" een algemeene leden vergadering. Te negen uur opende de voorz. deze matig bezette vergadering en heette allen hartelijk welkom. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorz. tot pater J. Tesser als nieuw benoemd geest. adv. Spr. sprak de hoop uit, dat de kennismaking een goeden indruk zal mogen vestigen zoowel op geestelijk als maatschappelijk gebied. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van pater ten Brink, waarin hij zijn dank betuigde voor het aandenken wat hem gezonden was. Na de installatie van een nieuw lid werd het ontwerp vaandel, zooals dit door het bestuur op gedragen is te vervaardigen, den leden voorgelegd. Algemeen waren de gevoe lens, dat het een mooi vaandel belooft te worden. Vragen hieromtrent gesteld wer den door den voorz. tot genoegen beant woord. Vervolgens vroeg de voorz.de toezen ding van de beloofde boeken en tijdschrif ten voor de bibliotheek, opdat spoedig tot uitleening kan worden overgegaan. Betreffende de feestviering op Zondag 7 Nov. deelde de voorz. mede, dat des morgens een H. Mis gelezen zal worden in het St. Ludwinahuis, alwaar ook de vaandelwijding zal plaats vinden. Hierna gemeenschappelijk ontbijt, alwaar ook de dames der leden beleefd verzocht worden deel te nemen. Des avonds de van ouds bekende bal avond, o.m. mutsenbal met prijzen. Een prima dansorkest en het optreden van humoristen verzekeren weer een gezelli- gen „St- Christoffel"-avond. Wat de verloting betreft, is als hoofd prijs gesteld een compleet radiotoestel. De trekking zal plaats vinden op den feestdag des namiddags te 4 uur, in den foyer der Stadsgehoorzaal. Van de rondvraag maakte de penning meester gebruik om enkele mededeelingen te doen betreffende de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, welke voor hen, die er mede te maken hebben, van belang kunnen zijn. Hierna volgde sluiting op de ge bruikelijke wijze. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 6986. J. A. Susan, Katwijk, van Wassenaarkade 36. Optiek, horlogemaker, handel In goud- en zilver, Eig.: mevr. J. A. Susanvan Eek, Katwijk (H. V.). Gevolm.. J. A. Susan, Katwijk. 6987. Wol- en Handerkhuis „Filetta", L. Schretlen, Leiden, Breestrast 137. Hand werkzaak. E.: mej. A. P. M. Schretlen, Lei den. Wijzigingen: 6761. H. Beekman, Lei den, Breestraat 107a mat-kleedingbedrijf. Het zaak-adres en woonadres van den eigenaar zijn verplaatst naar: Oegstgeest, de Kempenaerstraat 67. 6130. N.V. Technische Handel Maatschap pen Daan en Horrée. Leiden, Jan van Goyenkade 1. De liquidateur P. M. van Beveren is uitgetreden, d.d. 9 Aug. 1937. Nieuwe liquidateur: C. A. Nagtegaal, Lei den. Opheffing: A. C. Stijnman, Leiden. Steenstraat 12. Banketbakkerij. VOOR VERVOLG STADSNIEUWS ZIE PAG. 9. einde van een voorrangsweg in zicht, verderop moet u zich dus weer aan het normale voorschrift houden: RECHTS GAAT VOOR! $S LAATSTE BERICHTEN GOOISCHE TRAM TEGEN STATIONS GEBOUW GEREDEN. Geen persoonlijke ongelukken. Vanmorgen had bij het stationsgebouw van de Gooische tram bij de Weesperpoot te Amsterdam een ongeluk plaats, dat nog goed is afgeloopen. De bestuurder van een motorwagen wilde achteruit rijden. In- plaats daarvan reed de wagen echter voor uit en botste tegen den achtermuur van het stationsgebouwtje. De onderkant van den muur werd ongeveer dertig centimeter naar binnen gedrukt. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats, de tram liep geen schade op, zoodat de dienst geen verrtra- ging ondervond. Burgerlijke Stand LEIDEN. Ondertrouwd: J. A. Nieuwenhuis jm. 26 j en C. Filippo jd. 23 j. H. Lepe laar jm. 24 j. en C. v. Egmond jr. 23 j. A. Flaman jm. 25 j. en S. Stol jd. 24 j. A. Betgeen jm. 25 j. en G. Smit jd. 26 j. T. Boot jm. en L. C. Segaar jd. Geboren: Maria Elisabeth dr. v. G. A. C. Hoppezak en S. G. M. Roeters. Theo- dorus Jozef z. van G. J. v. Galen en D. A. v. d. Meer. Anna Theodora d. v. J. C. Rijsbergen en C. J. de Haas. tiehandgeleider. De dader kon tot nu toe nog niet worden opgespoord. Te ongeveer half twee des middags moet het kind gezien zijn in gezelschap van een man van middelbaren leeftijd, vermoede lijk met een wit baardje, gekleed in grijs colbert costuum, grijzen vilthoed met don ker lint, terwijl om ongeveer drie uur nabij de plaats waar het kind werd gevonden, een man werd aangetroffen, gekleed in bruin colbert costum, bruinen vilthoed, leftijd ongeveer 30 jaar. Het kind was gekleed in beige broek, dito blouse met roode slipover, beige kou sen, bruine lage schoenen, blootshoofds en in bezit van een autoped. De plaatsver vangende commissaris van politie te Velsen verzoekt diegenen, die inlichtingen kunnen vertrekken, met spoed daarvan kennis te geven aan het hoofdbureau van politie aldaar. VEEARTS VAN NAARDEN GESCHORST B. en W. van Naarden hebben den keu ringsveearts H. ter B. geschorst, omdat hij zich op oneerbiedige wijze over het college van B. en W. heeft uitgelaten. Deze dagen is door B. en W. een straf klacht tegen den veearts ingediend bij den officier van justitie te Amsterdam. De gemeenteraad is in verband met deze kwestie tegen Dinsdag a.s. bijeenge roepen voor een spoedeischende vergade ring. H. W. van Marie lid van de Eerste Kamer. Het Centraal Stembureau heeft heden, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het niet aannemen van zijn benoe ming door den heer Colijn, tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard den heer H. W. van Marle te Amsterdam. TELEGRAMMEN DE DUITSCHE BETREKKINGEN TOT GENERAAL FRANCO. Ambassadeur Generaal Faupel teruggeroepen? BERLIJN, 23 Augustus. (A.N.P.) Ha- vas verneemt, dat generaal Faupel, de am bassadeur van het Duitsche Rijk bij ge neraal Franco is teruggeroepen. Officieele kringen verklaren, dat de ge neraal is afgetreden om „gezondheidsre denen". KONING FAROEK VAN EGYPTE VERLOOFD. ALEXANDRIE, 23 Augustus (A N. P.) Men meent te weten, dat koning Faroek zich heeft verloofd met de dochter van Youssouf Bey Zulficar, een hoogen ambte naar in dienst van den koning. De vrouw van Youssouf Bey Zulficar is eere-dame van de koningin. De jongedame is zestien jaar oud. Men meent te weten, dat de verloving morgen officieel zal worden bekend ge maakt. ZESJARIG KNAAPJE AANGERAND. Vermoedelijk is getracht den jongen te wurgen. Zondagmiddag is het zesjarig zoontje van den heer de B. wonende te Heemskerk, dat bij zijn grootouders te Santpoort logeerde, vermoedelijk met stukjes chocolade, in het bosch te Neethorst gelokt, waar het knaap je om ongeveer vier uur door zijn oom, die ongerust geworden was over zijn lange uit blijven en naar hem was gaan zoeken, in bewusteloozen toestand werd aangetroffen, vreeselijk met bloed bedekt. Het bleek, dat de knaap op een verschrikkelijke manier mishandeld was. De sporen wezen er op, dat vermoedelijk getracht is den jongen te wurgen, terwijl zeer zeker minder goede bedoelingen bij den bedrijver hebben voor gezeten. Nadat twee dokters de eerste hulp had den verleend, is de jongen, die vermoede lijk een hersenschudding en een kaakfrae- tuur had bekomen, per ziekenauto naar het Anthonius-ziekenhuis te IJmuiden overgebracht. Zijn toestand is redelijk. Onmiddellijk heeft de gemeente-politie van Velsen onder leiding van den plaats- vervangenden commissaris een uitvoerig onderzoek ingesteld, waarbij ook nog as sistentie werd verleend door een rykspoli- MARKTBERICHTEN j .AMSTERDAM, 23 Aug. Vee. Ter vee- markt waren heden aangevoerd: 478 vette j koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. j 74—80 ct.. 2e kw. 64—72 ct., 3e kw. 56—62 ct. per K.G. slachtgewicht. 85 melk- en kalf koeien 180—250 per stuk. 70 vette kalveren: 2e kw. 56—62 ct., 3e kw. 48—54 ct. per K.G. levendgewicht. 63 nuchtere kalveren 814, 116 schapen 1732, per stuk. 440 Varkens: Vleeschvarkens, wegen de xan 9110 K.G. 7172 ct. (enkele hoo- ger), zware varkens 7071 ct., vette var kens 6970 ct. per K.Ga slachtgewicht 18 paarden 100160 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. ..ROTTERDAM, 23 Aug. Vee. Aanvoer totaal 1900. Vette runderen 427, Vette kal veren 188, Nuchtere kalveren 6, schapen en lammeren 798, varkens 475, 6 bokken. Prij zen per K.G. Vette koeien lt kw. 77 ct., 2e kw. 68 ct., 3e kw. 5464 ct., Vette ossen 72686564 ct., Vette kalveren 10090 7075 ct., Varkens (levend gewicht) 60 5958 ct., Schapen 524635 ct., Lam meren 625852 ct., Schapen le kw ƒ28 2e kw. 23, 3e kw. 18, Lammeren 18 1613 per pstuk. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM* Londen 9.04i/4 Berlijn 72.S9 Parijs H SOVo Brussel 30.53 Zwitserland 41.64 Kopenhagen 40.371/2 Stockholm 46.621 Oslo 45.421,2 New York l-Sl1/! Praag 6.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3