RIJNSTREEK ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER-AAR, 20 Augustus Er valt weinig opleving te bespeuren. De groote campagne is achter de rug. Bij dit overzicht, waarin wij immers een beknopt overzicht zou den geven van den algemeenen toestand der tuinderij, hadden wij o zoo graag 'n meer optimistischer geluid willen geven, doch de feiten wijzen het uit, dat de tuinbouw nog lang niet het peil heeft bereikt, wat rendeerend ge noemd mag worden. In vele tuin dersgezinnen is het met de inkom sten droevig gesteld, Zeker, 't om zetcijfer aan de centrale veiling ligt iets hooger, maar of dit wel opweegt tegen de sterk verhoogde productiekosten, moet ten zeerste in twijfel worden getrokken. Globaal genomen zullen van enkele pro ducten de middenprijzen 'n weinig gestegen zijn, doch waar kwam die stijging van daan? Het is wel typeerend dat het juist die producten zijn, waarvan de aanvoer ver bene den vorige jaren bleef; een hoofdartikel dat meer vrucht gaf, kon de prijs van verleden jaar niet halen. Uiteindelijk blijft de omzet even hoog, doch met de toeslag van Regeeringszijde, die afgaat op de ge middelde opbrengst, kon het wel eens na deel zijn. Toch wringt hier wat. Hier ko men wij op de uitvoering der steunregelin gen neer en het zou toch wel eens zaak zijn, wanneer de betrokken organisaties dit delicate punt eens opnieuw ernstig on der de loupe namen. Zoo even terloops een greep gedaan heb bende uit de algemeene sfeer, gaan wij met ons gewoon wekelijksch overzicht verder en beginnen met het hoofdartikel snij boon e n, dat voor deze campagne wel 't laatst de boventoon voert, immers de aan voeren loopen schrikbarend snel terug tot vandaag, Vrijdag, twee duizend zak. Met de handel gaat het even strekzaam als vo rig maal, zoo rond de veertig a vijftig cent' per zak. Heel mooie partijtjes neemt de markt mee van 0.550.80. Het grootste kwantum blijft onverkocht, in totaal deze week elf duizend. De kwaliteit is ook sterk achteruitgegaan. Met het tweede hoofdartikel Augur ken is er in den handel een kleine ople ving te bespeuren, ontstaan door de vraag van Duitschland, ja ook Engeland deed meé. Maandag besteedde zij voor het grof van de 0.650.68, Dinsdag tot 1.03 en zoo is het opgeloopen tot vandaag 1.16. Dit is een prijs die de laatste jaren niet is gegeven doch ook al'weer is het.de geringe aanvoer en de slechte gewassen elders, welke dit veroorzaken. Andere jaren was het in de maand Augustus een drukke au gurken-campagne, nu is men hoegenaamd aan het eind. Het natte, koude regenachti ge weer, maakt helaas een einde aan de gewassen. De kleinere augurken, met name fijn en fijnbasterd, vonden meer belangstelling, vertoonden een prijsstijgende- lijn. Vanaf Maandag tot Vrijdag is het van de drie tot vier gulden gestegen, fijnbasterd 1.30 -1.45. Het basterd wilde eerst niet mee ko men, later klom het boven de gulden uit. Het kleine grof kon het in prijs niet bol werken tegen het gewone grof. Het kwan tum stippel is dagelijks net zoo groot als- dat van het grof. Melden wij anderen keer dat het rondom de minimumprijs stond, thans tippelt het mee de hoogte in tot 29 cent. Fijnstippel vanaf 0.600.78. In de andere boonenhandel is het even treurig gesteld als met de snijboon. Een mooi dun zakje prinsésseboonen vindt wel aftrek, maar gewone kwaliteit moet tevreden zijn met een prijs van "veer tig tot zeventig cent. D u b b. Stam- boonen draaien somtijds door, worden dan weer verkocht voor het minimum en even meer. Spekboonen gaan weg voor de laagste prijs, indien de aanvoer niet te groot is, anders stopt de wijzer niet. Slaboonen 0.45 en Dubbele Stokprinsesse- boonen 0.400.50. Witte Pronkboonen komen steeds meer en meer ter veiling, wordt een artikel van beteekenis. Een klein begin hebben de fabrieken genomen, wat direct scheelt in de prijs, alhoewel deze verre van goed te noemen is. Meestal van de twintig tot der tig cent. Willen wij maken dat de fabrieken onze boonen afnemen, dan moet er voor gezorgd worden dat zij dun geplukt zijn, minstens de zware er uit houden. Niet alleen maken wij kans op verkoop, maar tevens gaan ze voor goede kwa liteit in de statistiek. Voldoen de par tijen niet aan de gestelde eischen, dan worden deze voor afwijkende geboekt en op afwijkende producten zal geen toeslag gegeven worden. De Groenten- en Fruitcentrale blijft voortdurend controle uitoefenen op de aan geboden partijen ook al zijn zij doorge draaid. Vandaag werden de eerste Kas-snijboo- nen aangevoerd tegen de prijs van 1.85. Het eene partij Peulen ging van de hand voor 2.30, Tuinboonen 0.35. Belandende in de afdeeling groenten, waarvan wij het eerst noemen de Bloem kool. Er is 'n kleine prijsstijging waar te nemen. Het behoeven niet eens groote koo ien te zijn willen zij van de vier tot acht cent opbrengen, enkele blanke liepen zelfs naar de elf cent. De kwaliteit is nog niet erg mooi, de aanvoer is stijgende. Postelein zit nog steeds in de put, terwijl het aangeboden kwantum dagelijks mindert. Gaan de eerste nummers weg voor 2.00—2.30, later halt. A n d ij v i e is wel eens luier gestemd geweest als heden het geval is. Het zijn nog niet hooge prijzen die besteed worden, maar in elk geval komt dit product niet op de doorgedraaide hoop terecht of het. moeten zeer lichte, groene struiken zijn. Prijs van de tien tot zestien cent per bak. Spinazie met een gering aanbod is te verkoopen tegen acht a twaalf cent per kist. Met de sla vlot het slecht. Jammer, want van dit najaar verwachten wij nogal eens dagen van flinke aanvoeren. De beste kroppen noteerden op de klok 1.402.10, eventjes minder voor de minimumprijs of onverkoopbaar. Mogelijk wanneer het weer een beetje zachter wordt komt er misschien animo voor dit product. B o s p e e n vindt een gewillig oor bij den groentenman, meestal wisselde de prijs van 4.006.50. Breekpeen 2.004.80. Rabar ber 1.00—3.00. De handel in Komkommers blijft stug gaan. Voor de eerste soort staat men steeds op de standaardprijs van 1.50, nu Vrijdag even milder tot f 1.80. De tweede en derde soort draait voetstoots door. Hoe de Tomatenhandel zich zal ontwikkelen is een vraag van groot belang. Tot op heden is het slecht te noemen, daar prachtige partijen slechts afnemers vinden tegen 2.002.30 per 100 pond. Als de prijs zoo laag is behoeft er aan het product maar iets te haperen aan kleur of vorm, wil het geen baas vinden. Roode kool varieert zoo van 1.00 tot 2.30, Kroten 1.20—1.80, Spitskool 0.60.30. Prei 2.202.60. Soepgroente, zooals Seldefy en Petercelie brengen maar dertig tot tachtig cent op per 100 bos. In de slotafdeeling Fruit nomen wij de Meloenen, waarop de handel, althans de kleinhandel aast, zij het tegen geen hoog prijspeil. De grootste gaan weg voor veer tien tot zestien cent, mindere van acht tot 13 cent. Lekkere druiven passeeren de klok voor negentien cent per pond. Niets meer aan de orde zijnde, eindigen wij het overzicht met de mededeeling, dat volgende week Maandag, Dinsdag, Woens dag en Vrijdag veiling zal gehouden wor den. Donderdag en Zaterdag niet. In af wachting. AUTOBOTSING TE NIEUWERBRUG Vier licht-gewonden VRACHTAUTO RIJDT PERSONENAUTO AAN. Gistermiddag heeft, naar uit Nieuwer- brug wordt gemeld, op den Rijksstraatweg LeidenUtrecht een botsing plaats gehad tusschen een vrachtwagen en een perso nenauto, waarbij vier personen verwon dingen van lichten aard opliepen. Het ongeluk gebeurde, toen twee vracht auto's die uit de richting Bodegraven kwa men, links den weg wilden oversteken naar het parkeerterrein bij de kiosk „De Witte Wimpel". De bestuurder van de tweede vrachtauto, wiens uitzicht door den voor hem rijdenden wagen belemmerd werd, merkte de van den anderen kant komende personenauto te laat op, met het gevolg, dat een aanrijding niet kon worden voor komen. De personenauto, die vrij groote snelheid had, werd door de vrachtauto in de flank gegrepen en in elkaar gedrukt. De inzittenden waren de bestuurder, de heer W. A. G. Peters uit Ubbergen en zijn twee zoons, de heeren G. M. en A. W. M. Pe ters, alsmede twee Duitschers, de heeren H. Jansen uit Kleef en iemand uit Kre- feld. Alleen de heer G. M. Peters bleef ongedeerd. De vier anderen liepen snij won den op, doch de heer Jansen had boven dien een gescheurde knieschijf en twee ge kneusde ribben. Hij is in het algemeen zie kenhuis te Woerden verbonden, waarna hij naar zijn woonplaats kon worden ver voerd. De andere drie gewonden zijn op de plaats van het ongeluk door twee doc toren behandeld en konden eveneens naar hun haardsteden terugkeeren. De vrachtauto is ook ernstig beschadigd. Tegen den bestuurder, zekere A. K. uit Leiden, is proces-verbaal opgemaakt. NOORD WIJKERHOUT. Het nut van Esperanto. De R. K. Esperantoclub alhier was door een gelukkig toeval in de gelegenheid aan hare leden een ongewone attractie aan te bieden. .Haar beide laatste verga deringen werden n.l. bijgewoond door een aantal Engelsche padvinders, die op het terrein van St. Bavo hun tenten hadden opgeslagen. Dat niet alle gasten het Es peranto góed machtig waren, bleek geen beletsel voor een gezellig samenzijn. Al lerhande onderwerpen, die vreemdelin gen interesseeren, kwamen aan de orde en zelfs dieper gaande kwesties als die van het delven, hyacinthenaaltje en warmwaterbehandeling van bloembollen werden in het Esperanto naar genoegen der gasten uiteengezet. De leden, die eerst in den afgeloopen winter met de studie der hulptaal begon nen, namen druk aan de gesprekken deel en voelden zich terecht heele pieten. Zij ondervonden nu, dat hun inspanning vruchten had afgeworpen en wij twijfelen er dan ook niet aan of zij zullen vele an deren aansporen zich er ook op toe te leggen. Het'zal onzen dorpsgenooten goed doen te vernemen, dat de Êngelschen verrukt waren over de gastvrijheid, die ze aller- wege hadden ondervonden. NOOTDORP. Oranjefeest. Door de Oranjevereeniging is alhier ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin een Oranjefeest georganiseerd. In verband met omstandigheden zijn de feestelijkheden eerst op Dinsdag 14 Sep tember a.s. vastgesteld. Reeds eenige jaren zijn de Nootdorpers van een dergelijk feest in de gemeente verstoken gebleven en zij zullen het initiatief van de onlangs opge richte Oranjevereeniging dan ook wel van harte toejuichen. Een definitief programma kunnen wij onze lezers thans nog niet geven, wel zijn wij in staat mededeeling te doen, dat door den Burgemeester toestemming is verleend tot het plaatsen van verschillende vermakelijkheden, zooals zweefmolen, draaimolen, touwtjestrektent. Wij hopen nader op deze feestelijkheden terug te komen. Goedkeuring aankoop voor de gemeente. Bij het Gemeentebestuur is van Gedepu teerde Staten bericht ontvangen, dat de be sluiten van den Raad betreffende aankoop van grond van de Ned. Hervormde Ge meente en van den heer P. van de Sande, benevens aankoop van een schuurtje van den heer S. P. van der Poel, goedgekeurd zijn. Deze aankoopen hangen samen met de reconstructie van de Dorpsstraat. Aftreden raadslid A. 't Hart. Naar wij vernemen heeft de heer A. 't Hart (A.R.) als raadslid bedankt. De gemeenschappe lijke lijst van A.R. en C.H., waarop de heer 't Hart voorkomt, vermeldt als zijn opvolger de heer A. S. Post M. Jzn. (C.H.), die door den voorzitter van het Centraal Stembu reau benoemd is verklaard. Vaandelcomité B.V.L. Reeds sedert eenigen tijd wordt door de plaatselijke af deeling van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm gestreefd naar het verkrijgen van een eigen vaandel. Thans acht de Land- storm<?ommissie alhier het oogenblik ge komen dit streven in een daad om te zetten. In de overweging dat dit niet beter zal kunnen geschieden dan door de welwillende medewerking der dames, is een Dames comité in het leven geroepen, bestaande uit de Dames H. A. F. Schölvinck-Berger, J. M. Steeneveld-Steeneveld, S. Post-Oskam, P. A. van der Helm-van der Ploeg, A. M. A. Boonekamp-van den Berg, H. Mooijman- Moons en J. 't Hart-Verloo. STOMPWIJK. IJzerdiefstal. Door een aannemer van den nieuwen Rijksweg Den HaagGouda werd bij de politie alhier aangifte gedaan van diefstal va neen vijftal ijzeren rijpla ten. De politie heeft de zaak in onderzoek. St. Josephgezellen. Zondag 22 Aug. te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 24 Augustus geen Maria-Con- gregatie; te 8 uur bijeenkomst. Donderdag 26 Augustus te 8 uur Biljart club ADO en eveneens te 8 uur Tooneel- club „Adolf Kolping". Zaterdag 28 Augustus na het Lof bijeen komst. VEUR. Aanrijding. Gisteravond had een aan rijding plaats in de Damstraat te Veur tus schen een motorrijwiel, bestuurd door de 62- jarige v. d. S. uit Den Haag en een luxe auto. Van der S. werd van de motor geslin gerd en bekwam een scheurwond in den linkerbovenarm en een kleine hoofdwonde. Door leden van de R.K. E. H. B. O. werd de eerste hulp verleend, terwijl dr. v. Zeeland de scheurwond hechtte, waarna v. d. S. naar zijn woning werd vervoerd. Door de ge- meente-politie werd procesverbaal opge maakt. TER AAR. DE MISDRUK VAN RIJWIEL- BELASTINGPLAATJES. Onderzoek door den ontvanger der Accijnzen te Leiden. In verband met de zaak der z.g. mis- drukte rijwielbelastingplaatjes vernemen wij thans dat de ontvanger van de Ac cijnzen te Leiden, in opdracht van het ministerie van Financiën een onderzoek heeft ingesteld. De ontvanger heeft de drie op het postkantoor van Langeraar nog aanwezige plaatjes in beslag geno men. Hij heeft vastgesteld dat het hier normale fietsplaatjes betrof, die alleen wat flauwer van afdruk waren. Alle kom ma's en streepjes waren echter goed zichtbaar. De kleur week iets af van die welke af komstig waren van pas geopende doos jes, maar dit is zuiver een gevolg van de inwerking van de lucht op het messing. Het resultaat, van zijn onderzoek heeft de ontvanger thans aan den minister mede gedeeld. Het komt daarop neer, dat het te Bloemendaal in beslag genomen plaatje niet vervalscht is en de te Langeraar in het postkantoor aanwezige plaatjes authen tiek zijn, ofschoon wat zwak van afdruk, maar met alle details toch duidelijk zicht baar. Een dagje uit. Thans nog in den va- cantietijd zittende, zouden de Kruiskin- deren, een afdeeling van de vrouwelijke jeugd beweging voor Katholieke Actie, eens een uitstapje gaan maken naar Groe- nendaal. Voordat zij dit gingen doen, verrichtte het gezelschap een piëteitvolle daad, welke aller waardeering verdient. Ieder lid had een offertje gebracht en deze bij elkaar gedaan om een H. Mis te laten opdragen voor de zielerust van één der kinderen, die vorige week was over leden. Eerst togen de kleintjes naar de kerk, naderden allen ter H. Tafel, en na nog eens extra te hebben gebeden voor haar, zoo vroeg ontvallen lid, het eenig- ste meisje uit een gezin van vijf kinde ren, verlieten zij de kerk. Hierna wandelde het gezelschap, vijf BODEGRAVEN. Hanze. Gisteravond hield de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" een ledenvergadering in hotel van Haaften. Te half negen opende de voorzitter, de heer A. Aengenent, de vergadering en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, niet in 't minst tot den spreker van dezen avond, den heer Jan Mol, lid van het hoofdbestuur, die een lezing zou komen houden betreffende de wet der Vesti- gingseischen. De notulen, welke waren ver zorgd en werden voorgelezen door den se cretaris, den heer N. A. v. Rossum, wer den onveranderd onder een woord van dank vastgesteld. Thans was het woord aan den heer Jan Mol, die het bestuur be dankte voor de moed om in de Augustus maand een vergadering uit te schrijven. De Vestigingswet is een onderdeel van het ordeningsplan en program van de ka tholieke midenstandsbond. De wet moet worden uitgevoerd door de belanghebbenden zelf. Daarom heeft het hoofdbestuur hier een zware taak, maar ook 'n blijde. Vanaf 9 April is deze wet in werking getreden. Tot nog toe is er nog geen enkel ge- of verbod. Voor het groote geheel is er nog niets definitiefs bereikt. Een ieder is dus nog vrij in een of andere branche een zaak te beginnen. Rechtsper soonlijkheid in deze bezitten de vakbon den van der eenen kant en den Minister van den anderen kant. Deze twee instan ties moeten dus beslissen. De eischen wor den niet vastgesteld door de overheid zelf, dat door de deskundigen, wier besluiten zullen worden bekrachtigd middenstanders zijn. Handelskennis, vakbekwaamheid en credietwaardigheid. De Minister heeft reeds goedgekeurd, dat na gevolgde cursussen en goede resultaten, diploma's zullen worden uitgereikt, zoowel voor bekwaamheid in Handelskennis als vakbekwaamheid. De cursus handelskennis kan voor alle vak ken tegelijk gegeven worden, daar de op leiding in deze algemeen is, terwijl de cur sussen in vakbekwaamheid in handen zul len zijn van de vakbonden. Wat betreft de credietwaardigheid, daar moet men niet te hoog tegen opzien. Aan den Minister is de bevoegdheid gegeven, de vestiging van middenstandszaken van af den dag, dat de vestigingswet wordt aan gevraagd, stop te zetten. Dit is gedaan, om te voorkomen dat een of ander zich nog gauw zou vestigen, voor de wet in werking treedt. Voor het sla- gersbedrijf is dit verbod al afgekondigd. Deze maatregel voor het slagersbedrijf is dus de eerste stap van de vestigingseischen- wet. Voor grootbedrijven en filialen zijn ook verschillende maatregelen getroffen. Ook zij zullen aan de verschillende eischen moeten voldoen. Weduwen en minderjarige kinderen zul len buiten deze wet vallen. Wordt een min derjarig kind dan echter meerderjarig, dan zal deze ook aan de eischen moeten vol doen. Voor Bodegraven staat de gelegenheid open de cursus Handelskennis te volgen in A1 p h e n aan d e n R ij n. De lessen duren iederen avond 3 maal 50 minuten. Kosten zijn 30 per jaar. De mogelijk heid van lager" lesgeld is niet uitgesloten. Behandeld wordt: boekhouden, handelsre- kenen, handelskennis, bedrijfsleer, admi nistratie en correspondentie. Voor ouderen zal, zoo mogelijk, een éénjarige cursus ge geven worden, ter verkrijging van het midenstandsdiploma. Ten slotte spoort spr. allen aan, hun kinderen te zenden naar de cursussen te Alphen aan den Rijn, om la ter geen ongemaken te krijgen van de vestigingswet. Nadat de nieuw benoemde geest, adv., de weleerw. heer W. de Lange, inutsschen ter vergadering is gekomen, neemt de vorzitter thans het woord en spreekt een hartelijk woord van welkom en feliciteert den G. A. met deze benoeming. Spr. hoopt nog geruimen tijd op prettige wijze sa men te werken in het belang van den plaat selijken Katholieken Middenstand. De geest. adv. bedankt den spreker har telijk voor de woorden van welkom, tot hem gericht, en hoopt en vertrouwt, dat deze wenschen in vervulling mogen gaan. Voor de ouderen wordt aangeraden zich in verbinding te stellen met het plaatselijk bestuur. Op een vraag, of het mogelijk is alsnog 'een meerderjarige zoon mede-eigenaar te maken, om zoodoende mede buiten deze wet te vallen, antwoordt spreker, dat deze mogelijkheid nog wel bestaat, maar een kleine toevoeging aan de bestaande wet kan zulks onmogelijk maken. Wanneer er meerderen uit één gezin aan de cursus sen deelnemen, ontvangt men reductie. De genen, die levert en gros valt als vanzelf buiten deze wet. Tot uiterlijk Maandag avond kan men zich opgeven bij den heer N. A. v. Rossum. Nog werd medegedeeld, dat deze cursussen niet schriftelijk wor den gegeven. Hierna sluiting. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Woensdag 25 Augustus des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling no tulen. 3. Onderzoek geloofsbrieven. 4. In gekomen stukken. 5. Vaststelling eener verordening bevattende voorschriften be treffende wegen, open erven en terrei- en zeventig in getal, onder leiding van mej. Hoogenboom naar het Papeveer, al waar zij per motor van schipper M. Lek, de reis aanvaardde. Het was ruim middag eer zij Groenendaal hadden bereikt. Een tijdlang vertoefden de kinderen in de mooie bosschen, speelden er lustig op los. Tegen achten kwamen zij 's avonds terug in een buitengewoon opgewekte stem ming. Dit moge pleiten voor de gezellige reis. nen (exploitatieverordening). 6. Behan deling ,#dres A. Noordhoek en J. Rij- larsdam betreffende overname Oranje straat door de gemeente. 7. Vaststelling eener verordening tot wijziging der ver ordening op de heffing van rechten voor het begraven van lijken op de Algemee ne Begraafplaats „Vredehof". 8. Vaststel ling eener verordening op de heffing van radiorechten. 9. Voorstel tot regeling pre miebetaling ziekenfonds voor gesteunden. 10. Voorstel tot verkoop van grond aan A. van den Berg en A. Hensen. 11. Re clame Hondenbelasting. 12. Aanbieding gemeente-rekening en rekening electri- citeitsbedrijf over 1936. Verpachting Rijnbrug. Donderdag morgen had ten overstaan van notaris F. A. Minkema te Woerden in café „Het Grauwe Paard" alhier de verpachting plaats van den brug over de Oude Rijn. Eens in de zes jaren wordt deze brug ver pacht voor den tijd van 6 jaar en thans ingaande op 2 November 1937 en eindi gende op 1 November 1943. De verpach ting der brug werd in bod gebracht op 1225 per jaar door den heer J. Voor bergen alhier en afgemijnd op 400 door den heer K. H. Koneert te Vreeland, aan welke laatste het is gegund voor een jaarlijkschen pachtprijs van f 1625. Sedert 24 achtereenvolgende jaren werd deze brug bediend door de familie Verdouw en werd deze brug 6 jaren ge leden door genoemde familie gepacht voor de som van 1200 per jaar. AARLANDERVEEN. Ongelukkige val. Het knaapje van den heer B., landbouwer alhier, had het onge luk van een hooge ladder te vallen, waar bij het een sleutelbeenbreuk opliep. Na be handeling in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, kon hij huiswaarts worden ver voerd. Dammen. De gehouden simultaan- wedstrijd tusschen de heer H. v. d. Horst en de damclub alhier eindigde in het vol gende resultaat: Gewonnen 11 partijen, re mise 2, verloren 1 De gewonnen partij werd gespeeld door den heer C. Vis. KOUDEKERK. Burgerwacht. Maandag 23 Augustus a.s. des avonds van 6.308.00 uur, zal te Alphen a. d. Rijn voor de leden der Bur gerwacht alhier een schietoefening met scherp worden gehouden voor de 18 Sep tember te 's-Gravenhage te houden Pro vinciale wedstrijd. NIEUWKOOP Werkvoorziening. Naar wij vernemen zal Maandag, 23 dezer, voor steuntrekken de werkloozen wederom gelegenheid zijn om te werk gesteld te worden bij de bag- gerwerkverschaffing van het gemeentelijk ontginningsbedrijf. Onze smeden en de Jaarbeurs. De vereenigde smedenindustrie alhier, een bond van kleine plaatselijke smedenpa troons, zal op de jaarbeurs, welke van 7 tot 16 September te Utrecht gehouden wordt, weder vertegenwoordigd zijn. Zij zal de beschikking hebben over de ruimte van 4 kamers van elk 14 M2. REEUWIJK. Jubileum burgemeester Lucasse. De burgemeester dezer gemeente, de heer J. Lucasse, zal op 10 September a.s. zijn zilveren ambtsjubileum vieren. De heer Lucasse was 5)4 jaar burgemeester van Rilland Bath en 19 J4 jaar burge meester dezer gemeente. Het jubileum wordt op uitdrukkelijk verlangen van den feesteling niet door de burgerij ge vierd. Op 10 September komen de raads leden feliciteeren, waarna van 35 uur voor eenieder in de Raadszaal gelegen heid bestaat den burgemeester geluk te wenschen. ZOETERWOUDE (Dorp) St. Josephsgezellen. Daar het a.s. Woensdagavond een zeer belangrijke avond is in verband met de verkiezing van drie bestuursleden, worden alle leden drin gend verzocht aanwezig te zijn. Het be stuur verwacht, dat er uit de leden ook eens een candidaat komt. Maar laten de leden de ernst van de zaak goed begrijpen en er geen lolletje van maken. Aftredend zijn de senior, de penningmeester en 2de secr. Denk er om: allen op tijd en vergeet de Mariacongregatie niet, want die bestaat nog steeds hoor!! Fietsclub. Bij goed weer vertrekt de fietsclub morgen naar Schiphol om 11 uur. Wees allen present. ZOETRWOUDE. Een vereeniging „Katholiek Zoeterwoude" in oprichting. Zooals wij reeds hebben medegedeeld heeft het comité tot voorbereiding van de laatste priesterfeesten het bestuur van dat comité opgedragen in de maand Sep tember een vergadering bijeen te roepen van de besturen van katholieke organisa ties, met het doel een vereeniging in het leven te roepen, welke een samenwerking tusschen de organisaties mogelijk maakt. Genoemd bestuur heeft aan de daarvoor in aanmerking komende vereenigingen een afschrift van ontwerp van Statuten en Huishoudelijk Reglement toegezonden om deze in studie te nemen voor de oprich tingsvergadering. Verschillende besturen hebben reeds ver gaderingen belegd tot bespreking van deze aansluiting en de voorwaarden daarvan. Wij verwachten voor deze grootsch opge zette beweging nog veel goeds, maar ook nog vele te overwinnen moeilijkheden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7