ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEVEILDE PEECEELEN. Ten overstaan van Notaris A. A. van Haaften te Leiden: het pand genaamd café „De Doelen" Breestraat 74 hoek Mandenmakerssteeg en afzonderlijke bo venwoning Mandenmakerssteeg 19 in bod f 8300.kooper de heer A. van der Bijl q.q. te Ugchelen voor f 12.100.Hee renhuis met tuin Mariënpoelstraat 27 in bod 4400.kooper de heer D. van Wie- ringen q.q. te Abbenes voor 4409. Huis Bakker Korffstraat 1 en erf in bod 2100.kooper de heer R. J. van der Krogt q.q. te Leiden voor 2270.Huis en erf Groenoordstraat 24 in bod 1775.- kooper de heer H. J. A. van Giffen q.q. te Oegstgeest voor 1775.Huis en erf en tuin Meerburgerstraat 10 in bod 3200.kooper de heer D. Bremmer al hier voor 3300.Winkelhuis Janvos- sensteeg 67 in bod f 1850.kooper de heer R. J. van der Krogt q.q. te Leiden voor 2275.Huis en erf 4e Binnen vestgracht 57 in bod f 700.kooper de heer G. Hendriks alhier voor 700.—. BIOSCOPEN. Casino. Het programma dat deze week in Ca sino wordt geboden is van een bonte ver scheidenheid en biedt „elck wat wils". Allereerst krijgt men een natuurfilm te zien .Wonderen der Amerikaansche na tuur", waarin op duidelijke wijze een voorstelling wordt gegeven van de pracht in de Amerikaansche natuur, waarna een uitgebreid journaal de belangrijkste mo menten uit het wereldgebeuren in beeld brengt. Na een alleraardigste teekenfilm „De Regenmaker" volgt de le hoofdfilm „Jane Eyre", een romantisch filmwerk, zich afspelend in de 19e eeuw. De hoofd rollen hierin worden vertolkt door Virgi nia Bruce en Colin Clive en beiden we ten door hun spel de aandacht te boeien. Een verkorte inhoud van deze film heb ben wij reeds opgenomen in onze „Film-- flitsen" van j.L Donderdag. Na de pauze volgt een korte revue- en dansfilm „Parijs in New York", waarna de 2e hoofdfilm „Geweld en Dynamiet" wordt vertoond. Zooals de titel reeds doet vermoeden is dit een film vol sensatie en spanning met hevige vechtpartijen, waarbij niet zuinig met kogels wordt om gegaan. Doch niet alleen spanning, maar ook verschillende prachtige opnamen van een gigantisch bouwwerk n.l. het bou wen van een geweldige stuwdam kan men in deze film bewonderen. Het gegeven speelt zich af rondom deze stuwdam, die contractueel op zekeren datum afgewerkt moet zijn. Er is echter iemand die met alle mogelijke middelen wil verhinderen, dat deze bouw voltooid wordt, waartoe hij zijn handlangers onder de arbeiders heeft. Deze hebben, door het ontij dig doen ontspringen van dynamiet, reeds verschillende arbeiders doen om komen, waardoor groote ontevredenheid onder de overigen ontstaat. Den ingenieur van dit bouwwerk wordt opgedragen om te onderzoeken, wie deze aanslagen heeft gepleegd en zooals men begrijpt is dit geen gemakkelijke opdracht. Hij heeft heel wat gevaren te overwinnen alvorens hij alles heeft ontmaskerd, doch zijn moeite wordt ruimschoots beloond door een huwelijk met de dochter van zijn op drachtgever. Zooals men ziet, een uitgebreid pro gramma, dat een bezoek ten volle waard is. Lido. Een mensch (een Amerikaansch mensch ten minste) leeft niet van brood alleen, maar, en hoofdzakelijk zelfs, van sensatie en reclame. De bewoners van de Overzij de houden van op-scheppen en drukte- schoppen en menige film geeft van deze karaktertrek een getrouwen indruk. Dat is met de twee films, die deze week in Lido gedraaid worden, óók het geval. Men zal zich kostelijk amuseeren maar toch ook meewarig het wijze hoofd schudden over zulk een stormachtig .en druk tempo. „De dolle Erfgename" geeft, wat de ti tel belooft. Het is een dol en dwaas ver haal, waarin een rijke jonkvrouw verkik kerd wordt op een opera-zanger en om gekeerd, doch beiden doen voorkomen, als of zij niets van elkaar willen weten het geen in films herhaaldelijk vertoond wordt; anders is het verhaal te spoedig „uit"). Een menigte verwikkelingen is het gevolg. De impressario van den opera zanger gooit door zijn ongebreidelde zucht voor reclame telkens roet in het liefde vuur. Vermakelijk is ook de figuur van den drogen, dorren kamer-dienaar. De opera-zanger (Lawrence Tibbeett vindt gelegenheid te pas en te onpas zijn mooie stem te laten hooren een mooie stem inderdaad, die niet spoedig verveelt. In de tweede film „Sing Baby Sing" is het ook weer de Amerikaansche zucht naar sensatie, die stukken en scherven maakt. Een journalist is de schuldige er van, dat de goede naam van een lief meisje door het slijk wordt gesleurd. Wij zaten met rood- beschaamde kaken te kijken naar het op treden van onzen Amerikaapschen collega. De journalist is de oorzaak van de ellen de, maar ook het zij te zijner en onzer eerherstel vermeld ook de oorzaak van de glorie van het meisje. Het is een echte show-film, waarin verschillende celebri- tuten optreden o.a. Adolphe Menjou in een nachthemd, en Patsy Kelly met een te groote hoed. Het geestigste is het optreden van de Ritz-Brothers, die, als dat in de donkerte van de bios gebruikelijk was, een daverend applaus hadden verdiend. De film is rumoerig, maar leuk. Het is geen hooge kluist, doch men kan eens gezellig lachen. Luxor In het leven van lederen Don Juan komt eenmaal een ©ogenblik, waarop hij serieus verliefd wordt. Althans dat is zoo in het land van de film en de film is niets anders dan „het leven" op het witte doek, niet waar. Maar als een Don Juan het meisje vindt, dat hem temt, dan is dat een buiten gewoon meisje. Zoo'n meisje, dat bijv. in de bosschen van Noord-Amerika een heel houtbedrijf kan beheeren en den strijd kan aanbinden met een concurreerende firma, dat temidden van ruwe houthakkers gezag weet af te dwingen. Dat meisje is in de film „Oké don Juan" Jo Barton, die van den flirtenden en boemelenden broer van den concurreerenden firmant een flinken kerel weet te maken, die zijn broer in de wielen zit, doch tenslotte eindigt met een huwe lijk aan te gaan met bovenvermelde Jo, waardoor de eeuwige concurrentiestrijd tot het verleden behoort. De film speelt zich af in de prachtige wouden en de ongerepte natuur van Noord- Amerika en is geheel in natuurlijke kleuren opgenomen. Naast schitterend en krachtig spel van de hoofdfiguren George Brent en Beverly Roberts, dat boeit en spant, zijn het vooral de prachtige natuurtafereelen en de uitbeelding van het primitieve doch ruwe leven in het land der onmetelijke bos schen, welke deze film maken tot een der fraaisten in zijn soort. Als tweede hoofdnummer staat op het programma: „Madame de Pompadour", een historische film, met Kathe von Nagy als de befaamde markiezin en Leo Slezak als de waard van een herberg te Versailles. Was het in de vorige film een Don Juan, die zijn ware liefde vond, hier is het de bekende vriendin van Lodewijk XV, die kennis maakt met de echte liefde in de persoon van een gewonen dorpsschilder. Er bestaat een schilderij, waarop de mar kiezin de Pompadour is afgebeeld als een voudig meisje en men gist naar de motie ven, welke den schilder hebben bewogen om deze vrouw aldus te schilderen. De film geeft de oplossing van dit geschiedkundig raadsel. Een idylle met den schilder, die in haar niet de markiezin vermoedde, doch die niet anders dacht dan dat zij de dochter was van een dorpsbakker te St. Honoré, was de aanleiding. De humoristische noot wordt op voor treffelijke wijze er in gebracht door Leo Slezak, den waard, wiens dochter verloofd is met den schilder en die als a.s. schoon vader en credietgevende gastheer verschil lende rekeningen met den schilder heeft te vereffenen. Het programma is de moeite waard. Trianon. Van de film „Gebrandmerkt" welke deze week in Trianon draait, gaat een sugge stieve werking uit, welke bij het aanschou wen der film steeds sterker wordt geac- centeerd. „Gebrandmerkt" is 'n sterke film in spel en strekking. Het menschelijk oor deel wordt in het algemeen zoo spoedig en gemakkelijk gevormd, vooral als het er om gaat al of niet vermeende slechte daden van een evenmensch openbaar te maken, zonder rekening te houden met diens goede eigenschappen. Op bijzonder goede wijze komt dit in deze film tot uiting. Men be leeft erin hoe Dr. Wendel Jones door een vermeende misdaad wordt opgejaagd en hoe de groote massa zich hiertoe laat ophit sen, hoewel meerderen van hen reden tot groote dankbaarheid zouden hebben. En toch verklaren zij zich zonder eenig voor behoud bij de eerste aantijging tegen Dr. Jones. De rol van Dr. Jones wordt op meesterlijke wijze vertolkt door Warren William, terwijl de rol van advocaat Ab bott wordt vervuld door Lewis Stone. De ze beiden hebben deze rolprent tot iets buitengewoons gemaakt, waardoor deze film ieders belangstelling verdient. De tweede film „Circus" (vliegende menschen) is van een geheel ander genre en de ro mantische sfeer van een circus in werke lijkheid vindt men in de vertooning van het Circusleven op het witte doek, waarbij dan tevens nog een diepe tragiek van het leven achter de schermen is ingevlochten, Span ning, humor en tragiek wisselen zich hier waardoor het geheel groote belangstelling vraagt. Met een actueel binnen- en bui- tenlandsch journaal, is het een program, dat wij volwassenen gaarne aanbevelen. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente, waarbij de heeren Zon en Cnos- se afwezig waren. Na voorlezing van eenige ingekomen stukken (hierbij sprak de heer Weltevrede zijn ontstemming erover uit, dat een door hem reeds op 7 Juni opgesteld conceptregle ment voor een arbeidscontract nu nog niet in deze tweede raadsvergadering kan behandeld worden), die allen zonder ken nisgeving werden aangenomen. Over het adres v. d. Woerdensche Be- stuurdersbond inzake de zwemgelegenheid aan het Plantsoen werd afwijzend be schikt. Betreffende een adres van de Kappers- vereeniging over sluitingstijd op een be paalden middag in een week, wilden B. en W. de beslissing geheel overlaten aan den Raad. Hierover gaan voor- en tegen stemmen op. De heeren de Vries en v. Doorn zijn er heelmaal op tegen, om in particuliere gelegenheden in te grijpen. Met 9 tegen 2 stemmen wordt ebsloten een ordening in het leven te roepen om deze zaak te regelen. Een ontslagaanvrage van mej. Karsdorp als handwerkonderwijzeres wordt goedge keurd. Zeer lang werd gesproken over een aan- vragè van v. d. Sloot over restitutie van gelden, die door hem ten koste gelegd worden voor het leggen van een electrici- teitsgeleiding. Over'dit punt staakten de stemmen. In de commissie voor arbeidsbemidde ling werd in de vacture v. Rijswijk geko zen de heer v. Genderen. Punt 3 behelsde credietaanvrage voor Laatste berichten ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. Een persoon gedood, twee gewond. Vanmorgen heeft bij het gebouw van het electriciteitsbedrijf van de Pegus aan het Merwedekanaal te Utrecht een ernstig on geluk plaats gehad, waarbij een arbeider werd gedood en twee gewond. Aan het bestaande gebouw is een nieuw deelte zijn steigers aangebracht, welke door deelte zijn steiger aangebracht, welke door korte ladders met elkander zijn verbonden. De 53-jarige arbeider J. de Jong is, bij het naar boven klimmen, door nog onbe kende oorzaak gevallen. Hij was op slag dood. Tijdens den val greep de man een van de kleine ladders vast en sleurde deze me de. Om niet door den vallenden man en den ladder te worden geraakt moesten eenige arbeiders ijlings op zijde springen. Hierbij zijn sommigen van hen eveneens gevallen. Een hunner is met inwendige kneuzingen naar de rijks-klinieken ver voerd. Een' ander kreeg lichte schrammen. De overigen kwamen met een hevigen schrik vrij. DOODELIJK SPEL. Gisteren liet het vierjarig zoontje van den heer N. Schouten te Heiloo zich, met nog eenige andere kinderen, voorttrekken door een vrachtauto. Het jongetje is daar bij tegen een paal van een hek geslingerd. Het kind werd opgenomen en naar huis gebracht, aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien, doch in den loop van de nacht is het kind overleden. DEKLAST VAN EEN SLEEPBOOT GESCHOVEN. Het sleepschip „Trinon", schipper Van Vliet, uit Rotterdam, dat gesleept werd door de sleepboot „De Vier Gebroeders", kapitein G Blom van Rotterdam, en gela den was met papierhout, heeft vanmor gen, tengevolge van het slechte weer op de Oosterschelde, ter hoogte van Wemel- dinge een gedeelte van zijn deklast, be staande uit 300 ton papierhout,, verloren. Ongeveer 130 ton is van het schip ge schoven. De zoon van den schipper is even eens te water geraakt, doch kon door de bemanning van „De Vier Gebroeders" ge red worden. De sleep was op weg van Antwerpen naar Dordrecht, maar is te We- meldinge binnen gebracht. Dank zij het gunstige getij is het hout te Wemeldinge aangespoeld, waar velen be zig waren met de berging daarvan. SIGRID UNDSET Weigert aanbieding van Metro-Goldwyn- Mayer Enkele maanden geleden heeft Metro- Goldwyn-Mayer de groote schrijfster Si- grid Undset verzocht toestemming te ver- leenen tot de verfilming van „Kristin La- vrans Dochter". Als honorarium, waarin alle rechten begrepen waren die op de ver filming betrekking hebben, bood Metro- Goldwyn-Mayer de kunstenares een be drag van 50.000 aan. Sigrid Undset heeft deze aanbieding telegrafisch, geweigerd. De groote Noorsche schrijfster heeft medege deeld, niet te willen riskeeren, dat zij na de verfilming haar eigen roman misschien niet zou herkennen. BEVOLKING VAN ROME. Volgens de laatste statistieken telde Ro me op 't einde van de maand Juli 1.231.000 inwoners, waarvan 1.100.000 katholieken. Het geboortecijfer is hooger geworden sinds sinds het vorig jaar, en vanaf 1 Ja nuari tot en met 31 Juli 1937 telde men 15.457 geboorten tegenover 9.043 sterfge vallen, een overschot dus van 6.414. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN het rioleeringsplan van de Van der Valk Bouwmanlaan en werd zonder stemming goedgekeurd. Het ventverbod dat door de bakkers was voorgesteld voor hen, die meer dan 3 K.M. uit de gemeente wonen werd na ingewonnen advies verworpen, hoewei bleek, dat er eenige leden wel iets voor voelden. Besloten werd hierna bouwgrond te ver- koopen aan A. J. Blom tegen f3 en f 2.75 (aan de Steenkuilen) en bij de Singellaan aan de N.V. Woerdensche Touw- en Zak- kenhandel. Een nare geschiedenis met de Rozenbrug. Een nare geschiedenis noemde de voor zitter de Rozenbrug. In de voorvergade ring is hier reeds breedvoerig over ge sproken. Het crediet hiervoor dient ver hoogd te worden van 19000 tot 25000 door verschillende oorzaken. De heer Ruys stelde vast, dat wij met het Werkfonds geen voordeel behaald hebben, terwijl de heer Weltevrede concludeerde* dat dit brugje ons, met den onderbouw medegere- kend, op 36000 komt. Zonder stemming goedgekeurd. Bij punt 7 kwam aan de orde een wij ziging verordening personeele belasting, die vooral geldt de exploitanten van café's en koffiehuizen. Hoewel de heer Lunenburg erg tegen- sputtterde, bleek, dat de Raad in dze slechts kon beslissen, zooals van hoogerhand op gelegd is. Nadat we nog hoorden, dat er eenige nieuwe straten bij zijn gekomen, o.a. Baanstraat, Tournooysstraat, de Brauwer- straat, Tulpstraat, werd door den voorz. voorgesteld de automarkt af te schaffen. Hetgeen zonder stemming geschiedde. Een fel antwoord aan den wethouder-schrijver Bij de rondvraag vroeg de heer Lunen burg (R.K. het woord om den „wethou der-schrijver" (hiermede is wethouder de Wit bedoeld) te antwoorden op zijn eeni- gen tijd geleden in een plaatselijk blad verschenen ingezonden schrijven. Na voor lezen van dit op schrift gestelde antwoord protesteert de heer v. Beek (A.R,) tegen dit volgens hem beneden alle peil gespro kene. Het gaat volgens spr. niet aan inzen wethouder van onwaarheid-spreken te be schuldigen, zonder bewijzen. De heer Lu nenburg interrumpeert: „Die bewijzen kan ik leveren. De voorz. vindt, dat een dergelijk inge zonden stuk ook maar in de pers had moe ten beantwoord worden. Nadat de heer Ruys eveneens een door hem opgesteld schrijven tegen wethouder de Wit had voorgelezen, zegt de voorzit ter, dat deze critiek geoorloofd is, maar toch niet in zulken vorm gegoten had moe ten worden. Voorzitter dreigt vergadering te schorsen. Dan komt de heer de Wit aan zijn ant woord. Hierbij komt het herhaaldelijk tot scherpe woordenwisselingen tusschen de heeren Lunenburg en de Wit en diens partijgenoot den heer v. Beek, zoo zelfs, dat de voorz. dreigt de vergadering te schorsen. De heer Weltevrede (C.H.) hoopte, dat de verklaring van de beide ambtenaren, die de heer Lunenburg gaf, deze men schen in de toekomst niet tot nadeel zal strekken. Als eindelijk nog de heeren Snel en de Wit elkaar scherp aanvielen, gaf dit wet houder de Wit de woorden in den mond: „60 pet. van de bedeeling van het Burger lijk Armbestuur gaat naar de Roomsch- Katholieken". Wethouder Sonnevelt betreurde na af loop het peil der besprekingen. De heer Snel zegt nog, dat de heer de Wit zich toch eerst fatsoenlijk moet ge dragen. Nadat het nog tot een felle uitbarsting was gekomen tusschen de heeren de Wit, Lunenburg en Ruys en v. Doorn, maakte de voorz. met een hamerslag er een eind aan. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 3.103.80, savoyekool 2.70, groenekool 1.703.50, prei 2.80 4.00, uien 1.705.60, peen f 1.202.50, aardappelen 2.103.00 druiven 2434, snijboonen 416, stokboonen 413, pronkboonen 25, stamboonen 410, tuinboonen 2, doperwten 713, per 100 kg.: postelein 37, spinazie f 39, to maten A 4.004.80, idem B f 45, idem C 4.004.40, idem CC f 4. Per 100 stuks: andijvie 6090 cent, komkommers f 1.50 2.10, bloemkool 1.5013.10, meloenen 4 20, salade -0.601.20, perziken 0.50 9.50, knolselderie 4.10, rabarber 2040 cent, per 100 bos: kroten 0.501.30, pie terselie 3060 cent, selderie f 0.301.60, bleekselderie 16 cent( uien 0.50—-1.70, peen 2.506.90, rabarber f 1.001.10. 21 Aug. Boter Aanvoer 750 kg. Prijzen: prima fabrieksboter 1.48, en prima boe- renboter f 1.381.50 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 16 tot en .met 21 Aug. Lange turf geen aanvoer, prijzen 79 per 1000 stuks. AARLANDERVEEN, 20 Aug. Crije vei ling. Prijzen: kippeneieren 3.503.80 en eendeneieren 2.502.80 per 100 stuks. Kaas 2426 cent per pond. VEUR, 20 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.501.80, 2e soort 1.50, gele komkommers le soort 1.50 2.10, 2e soort 1.50, kropsla le soort 0.60 1.20, 2e soort 1.50, kropsla le soort 0.601.20, 2e soort 60 cent, peen 4.00 7.50, bloemkool le soort 6.0014.50, 2e soort 2.504.50, uitschot 1.50, tomaten midd. 2.002.10, gr. ronden 2.002.20 2e soort 2.00, 3e soort 2.00, bonken 2, rijp 2.002.10, andijvie per 100 6090 cent, spinazie per 4 kg. 1036 cent, pos telein 2.003.10, rabarber per 100 bos 2.004.50, snijboonen 613, spercie- boonen 4—13.50, prei 3.004.50, selde rie 0.301.50, appelen f 812, peren 8 16, pruimen 28 per pond, meloenen 412, druiven 1519. ALPHEN a. d. RIJN, 20 Aug. Groenten veiling. Per 100 kg.: spinazie 4.006.10, heerenboonen 5.808.10, snijboonen 4.60—10.70, postelein 2.003.60, uien 3.003.10, per 100 bos: selderie f 0.50 1.20, peen 6.30—7.60, kroten f l.iO—1.60, uien 1.40, andijvie 1.002.10, per 100 stuks: kropsla 0.601.40, komkommers 1.502.20, bloemkool I 3.007.60, idem II 1.50—2.60, meloenen 6—21. Eierenveiling. Aanvoer 3500 stuks: kippeneieren 3.503.90, eendeneieren 3.103.20 per 100 stuks. BOSKOOP, 20 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 14 —25 ct., Wendland 18—27 ct., Hadley 15— 30 ct., Claudius Pernet 1521 ct., Briarclif 1223 ct., Butterfly 1015 ct., Wilh. Kor- des 1220 ct., Rosalandia 813 ct., Flo- rex 20—36 ct., E. G. Hille 15—25 ct., Edith Helen 1017 ct., Aug. Noack 1015 ct., El- se Poulsen 1525 ct., Gloria Mundi 2033 ct., Ellen Poulsen 510 ct., Paul Grampel 12-J-20 ct-, Rosa Mundi 2030 ct., Mevr. v. Straaten van Nes 612 ct., Ingar Ohlson Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Elly d. v. M. Prins en L. J. A. v. Veggel. Jacobus Cornelis z. van C. G. v. Diest en A. E. Kortekaas. Johanna Catharina d. v. W. F. v. d. Mee en L. v. Dijk. Dirk z. v. D. v. Leeuwen en N. Kroon. Overleden: J. Imthorn z. 1 j. Ondertrouwd: J. P. Kooreman jm. en M. J. Eikerbout jd. 15—24 ct. Vierlanden 1529 ct., Chrysan ten, grootbloemig 3070 ct., id. tros 3060 ct., Dahlia's 6 ct., Aselepia 7 ct., Tritoma 6 ct., Asparagus 69 ct., Roode Lelies 50 ct., Physalis Franchetti 11 ct., Gerbera 10 20 ct., Clematis Durandii 2038 ct., Pr. Hendrik 60110 ct., le Coultre 70120 ct., Acerblad 15 ct., Ligustrum 1222 ct., Erica p. st. 4—8 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 20 Aug. Groenten veiling. Per kist van 2C kg.: Eigenheimers 0.501.05, drielingen 3050 cent, peen per 100 bos 5.108.20, waspeen per kist J 0.501.05, breekpeen per 100 kg. 4.00 —4.20, bloemkool I per 100 9.60—12.80, sla per 100 stuks 0.601.10. UITHOORN, 19 Aug. Kaas. Aangevoerd 30 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort met rijksmerk 2729, 2e soort idem 25 26. Handel matig. NOORDWIJKERHOCJT, 20 Aug. Veiling De Eendracht". Bramen 69 cent per slof, grauwe cap. 60 cent, blauwe schokkers 1.001.45, wonders 1.15, witte pronk boonen 24 cent, rentegevers 1.101.25, stok z. draad 0.501.10, stam z. dr. 0.40 1.15, enk. mb. dr. 4085 cent, dubb. z. dr. 4078 cent, snijboonen 0.401.10, tuinboonen 0.281.00, alles per 10 kg. NIEUWKOOP, 20 Aug. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aange voerd 4070 eieren. Prijs 2.903.75 per 100 stuks. NOOTDORP, 20 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 4000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.804.25, eendeneieren 3.103.35, en krieleieren f 2.15 per 100 stuks, kippen 40 70 cent, hanen 4550 cent per stuk en kaas 2030 cent per pond. NIEUWVEEN, 20 Aug. Eierenveiling. Prijzen: 1391 kippeneieren 3.354.40 en 18 eendeneieren f 2.65 per 100. TER AAR, 20 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 818 cent, andijvie 916 cent, sla 0.602.00, peulen 2.30, tuinboonen 55 cent, snijboonen 4080 cent, kas-snij- boonen 1.85, prinsesseboonen 0.401.10, dubb. stamboonen 4065 cent, witte pron kers 2027 cent, postelein f 2.002.40, roodekool 2.20, kroten 1.201.60, pie terselie 3070 cent, selderie 070 cent, druiven per pond 19 cent, peen 3.90 6.20, breekpeen 4.10, prei 2.20, bloem kool 1.58 cent, meloenen 1017 cent, komkommers 1.501.80, tomaten 2.00 2.40, slaboonen 45 cent, zuring 15 cent, Augurken: fijn 3.204.10, fijnbasterd 1.40—1.45, basterd f 1.12, grof f 0.89— 1.16, stippel 29 cent, fijstippel 78 cent, komkommers 14 cent. In verband met de mindere aanvoer zal volgende week Donderdag en Zaterdag geen veiling worden gehouden. UTRECHT, 21 Aug. Veemarkt. Totaal aangevoerd 2120 stuks vee, waarvan 750 runderen. Stieren f 0.200.32 per pond. Handels kalm, met terugloopende prijzen. Slechtkoeien 2e soort f 0.340.36; idem 3e soort f 0.30033 per pond. Handel kalm, met terugloopende prijzen. Vaarzen f 160 f 230. Pinken f 80150. Melkkoeien f 170 290. Kalfkoeien f 180300. Varekoeien f 150200 per stuk. Handel matig. 300 nuch tere kaleveren f 1014 per stuk. Handel redelijk. 390 magere varkens f 3149; schrammen f 2031 per stuk. 300 biggen f 1521. Handel redelijk, met hoogere prij zen. 110 magere schapen f 2432 per stuk. Handel door iets meer vraag redelijk. 270 zuiglammeren f 1521 per stuk. Handel redelijk, prijzen hooger. VINKEVEEN, 20 Aug. Groentenveiling. Spercieboonen f 410, snijboonen f 411, pronkboonen 24, spekboonen ƒ4, stam- spercieboonen 49, augurken 1.0011, spinazie f 28, postelein 23, roodekool 2.20 per 100 kg.; tomaten f 2.00—2.20 per 100 pond; komkommer 1.501.60, bloemkool 1.5014.00, kropsla 0.60 2.20, bleekselderie 26, andijvie 0.60 1.80 per 100 stuks; rabarber 24, pieter selie 2.peen f 3—6 per i00 bos, bleek selderie 26 en andijvie f 0.601.80 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 18 Aug. Eierenveiling Algemeen Belang bij de Wed. C. C. Schuur Prijzen: kippeneieren f 3.703.90, eenden eieren 3.60 per 100 stuks, konijnen 80 cent, hanen 73 en duiven 9 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 20 Aug. Groentenveiling. Meloenen 415 cent per stuk, andijvie 1.001.10, sla 0.601.10 per 100 krop, snijboonen 0.401.30, prin sesseboonen 6972 cent. dubb stamboonen 5271 cent per IC kg.;' Augurken: fijn 12.8017.20, fijnbaster f 5.206.40, bas terd 4 00, grof 3.804.40. bommen C.881.04, stippel f 1.121.20 per 100 k.-logram WISSKLNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 9.04 Berlijn 72.92 Parijs 6 80i/o Brussel 30.581/2 Zwitserland 41.531/o Kopenhagen 40.37i/2 Stockholm 46.621/2 Oslo 45.45 New York 1.811/4 Praag 6.321 /j

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3