1 BYES OILS IBM. ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? IETS WARMER. De Bilt seint: Verwachting: Matige tot krachtige, later afnemende bewolking, weinig of geen re gen in het Noorden, in het Zuiden aan vankelijk nog regenbuien, iets warmer. Hoogste barometerst.: 768.8 te Valentia. Laagste barometerst.: 753.8 te Janmayen. De ondiepe depressie, die gisteren ten Noorden van ons land lag, nam 's middags plotseling in diepte toe en heeft zich thans naar het Zuid-Westen van ons land ver plaatst, zware regen veroorzakend. De hoogedrukking heeft zich over geheel Scandinavië uitgebreid, in het Zuid-Wes ten nam de hoogedrukking af. De Britsche Eilanden hielden vrij koel weer met wei nig of geen regen. In Scandinavië klaarde de lucht, vooral in het Zuiden, op, de tem peratuur is er gedaald. Duitschland heeft tamelijk somber weer met windstilte en re gen in het Zuiden. Ook in Zwitserland is weer regen gevallen. De hoogste toppen zijn nog helder met temperaturen beneden minus 5 graden Celsius. Frankrijk houdt fraai warm weer in het Zuid-Oosten, in het Noorden waait het krachtig uit Noord- West met regen. De depressie zal vermoedelijk lang zaam Zuid-Westwaarts trekken en in het Zuiden van ons land nog regen ge ven, in het Noorden is opklaring te wachten die zich naar het Zuiden zal uitbreiden waarbij de temperatuur zal stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 16.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Zaterdagnamiddag 8.44 uur tot Zondagmorgen 5.23 uur; van Zondagna middag 8.42 uur tot Maandagmorgen 5.25 HOOG WATER. Te Katwijk op Zondag 22 Aug. voorm. 3.43 uur en nam. 4.13 uur; op Maandag 23 Aug. voorm. 4.23 en nam. 4.48 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 18 gr. C. De Zijl 17.5 gr. C. Te Woerden: gardiaan pater M. Broerse. vicarius pater A. v. Vlijmen. Te Vorden: gardiaan pater D. Hulshof, vicarius pater N. van Vliet. Te Nieuwe Niedorp: gardiaan pater A. de Hart. vicarius pater M. Janson. Te Heerlen: (H. Martelaren van Gorcum): gardiaan pater M. Geelen. vicarius pater Th. Binnendijk. gardiaan pater A. Smitz. vicarius pater J. Rosmalen. Te Heerlen: (H. Bernardinus). gardiaan pater G. Scheffer. vicarius pater J. Bouwman. Te Bleijerheide: gardiaan pater R. Franssen. vicarius pater E. Smeets. magister van de novicen pater L. Valckx. Te Sittard (Ophoven): gardiaan pater S. Booms, vicarius pater E. Pompen. Te Sittard (Missie-College): gardiaan pater G. Wismans. vicarius pater G. Hessen. rector van het college pater G. Wismans. gardiaan pater T. de Graaf, vicarius pater D. Franses. Slenaken: gardiaan pater E. Janson, vicarius pater V. Heymans, magister van de novicen pater A. v. Houdt. Katwijk: gardiaan pater I. Onings, vicarius pater J. Hulshof, rector van het missie-college pater I. Onings. Venraay (gymnasium): gardiaan pater H. Caminada, vicarius pater T. Plekker, rector pater H. Caminada. HET KAPITTEL DER PATERS FRANCISCANEN In het voortgezet kapittel der Paters Franciscanen werden heden gekozen, resp. benoemd: Te Weert: gardiaan pater W. Heiling, vicarius pater A. Ambrosius, lectoren de paters Cr. Smits, E. Seelen, N. Sanders, F. Wageman. magister van de fraters pater L. Ver- schuere. magister van de zang pater R. Deken. Te Maastricht: gardiaan pater S. Lucassen. vicarius pater A. Jong. lectoren de paters C. Tynagel, C. Tasser, G. Wortelboer. magister van de paters pater G. Wortel- boer. Te Megen: gardiaan pater B. Lambooy. vicarius Th. van Rooij. rector van het gymnasium pater N. Lo- huis. Te Venraay: (Klooster O. L. Vr. van Zeven Smarten) gardiaan pater L. Berden, vicarius pater F. Schouten, lectoren de paters S. Coenen, E. Sloots, W. Huihoven, C. van den Eynden, Schoonbrood. magister van de fraters pater H. Randag. Te Wychen: gardiaan pater C. Bary. vicarius pater D. Pernot. lectoren de paters P. Polman, D. v. Wely, P. Windhorst, E. van der Griendt, V. van der Luur, Th. Sanders, H. van Rooy. magister van de broeders-novicen pater D. Pernot. magister van de fraters pater A. van Leeuwen. magister van den zang pater E. Bruning, gardiaan pater H. Veldman, vicarius pater W. Struik. Heerlen (H. Franciscus): praeses pater C. Reiber. Leiden (Haagweg): praeses pater W. de Leeuw (thans gar diaan te Heerlen). Heerlerheide: praeses pater C. Franken. Gouda (H. Sacrament): 1|| praeses pater B. Teunissen. Leiden (H.B.S.): praeses pater B. de Goede. Rotterdam (H. Franciscus): praeses pater D. v. Heel. Veenhuizen: principaal pater T. Smits. Benoemd zijn verder, tot secretaris van de Provincie de zeer. eerw. pater A. v. d. Hoeven; tot econoom van de provincie de zeer- eerw. pater A. v. d. Hoeven; tot prefect van de Studie de zeereerw. pater P. Polman, tot commissaris van de Derde Orde de zeereerw. pater E. Kemp, tot procurator van de missies de zeer eerw. pater A. Ambrosius; tot archivaris van de provincie de zeer eerw. pater C. Sloots; tot provisor van de provincie de zeer eerw. pater W. Blom (die in het klooster te Weert zal verblijven); tot secretaris van de binnenlandsche missie de zeereerw. pater M. Heyer. tot commissaris van Brazilië de zeereerw pater S. Linter; tot overste van het klooster in Arassua- hy de zeereerw. pater P. Stein; tot overste van de missie van Luanfu (China) de zeereerw. pater P. Bolander; tot superior van de missie van Java de zeereerw. pater S. Schneiders; van Britsch-Indië, de zeereerw. pater V. Wienk, van Kiangchan (China) de zeereerw. pa ter D. Ruys; van Ned. Guinea de zeereerw. pater S. v. Egmond; Verplaatst zijn naar: Naar Bolsward pater L. Eickholt (ka pelaan te Oudewater). Naar Nijmegen pater A. Zey (kapelaan te Leiden). Naar Oudewater pater A. Stokman (as sistent te Drachten). Benoemd werd tot principaal te Zallbom- mcl C. Peters (leeraar te Sittard). LIEFDEWERK „OUD PAPIER". Het schoone liefdewerk „Oud Papier" is in Leiden herleefd. Dit liefdewerk, dat zoo langen tijd sinds 1875 goed en schoon gewerkt had, kon den strijd tegen de cri sis niet meer aan. afname waren oorzaak van inzinking van De lage prijs van het papier en de slechte het bedrijf, want de opbrengst was lang niet toereikend tot het betalen van arbeids loon. De kleine reserve is er dan ook aange gaan. De toestand is nu zoo, dat het weer eenigszins loonend is en daarom wordt voor dit liefdewerk geen geldelijke steun ge vraagd, doch alleen dit: Bewaar Uw oud papier. Daar gaat zooveel schijnbaar waardeloos papier verloren en door Uwe medewerking kan zulks worden voorkomen en zou aan meerderen werk kunnen worden verschaft. Op uw verzoek zal dagelijks, wekelijks of maandelijks iemand, van een volmacht voorzien, het oude papier bij U komen af halen. Bel even 985. Dit Nederlandsche liefdewerk heeft tot hoofddoel, werkverschaffing. Het wil zoo veel mogelijk arme werkloozen aan den ar beid houden door het ophalen, sorteeren, pakken van oud papier, dat wederom ter bereiding van nieuw papier verkocht wordt. Bij algemeene medewerking kan hier door aan meerderen een fatsoenlijk werk loon worden betaald en wat er na aftrek der kosten mocht overschieten, wordt be steed aan liefdadige doeleinden. Wij mogen onze lezers echter nog op een zaak attent maken. Er wordt momenteel door anderen dan het L.O.P. gebruik ge maakt van zakken, welke het merk L.O.P. dragen. Dit zou venyarring kunnen wek ken. Deze zakken zijn, toen het L.O.P. tij delijk zijn arbeid moest staken, in andere handen overgegaan. Het is daarom niet overbodig op te merken, dat het gebruik dezer zakken geen bewijs is, dat het oud papier ten bate van het L.O.P. komt. Het L.O.P. vraagt uw medewerking. Bel 985 en vraagt naar de volmacht. LANDDAG P.T.T. „ST. PETRUS". De afdeelingen Delft, Den Haag, Hille- gom, Leiden en Wassenaar van den Ned. R. K. Bond van P.T.T.-personeel „St. Pe trus" houden morgen een landdag op den Burcht te Leiden. Sprekers op dezen land dag zijn: Pater Th. van der ,Peet S.C.J. en de bondssecretaris, de heer H. Waterborg uit Utrecht. De landdag vangt om 3 uur des middags aan. BEëEDIGING VAN OFFICIEREN. Hedenmorgen om 10 uur zijn de nieuw benoemde 2e luitenants F. Brouwer en J. Stam van het 6e reg. veld-artillerie alhier beëedigd. Het regiment stond daartoe op de Maal drift opgesteld, onder commando van den kapitein Iwes. De beëediging geschiedde door den luit.- kolunel de Iongh. De muziek van het 6e R.V.A. was hierbij tegenwoordig. PROF. DR. JAN DE VRIES. Prof. dr. Jan de Vries, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, is dezer dagen benoemd tot, eerelid van The Scot tish Anthropological and folklore society te Edinburg. R. K. VROUWENBOND. Excursie. Op Dinsdag 7 September a.s. zal een ex cursie gehouden worden naar de Heilig Landstichting te Nijmegen. Leden, welke hieraan deel willen nemen, moeten zich vóór 1 September opgeven aan Mevrouw J. Manders-Vermeulen, Boer- haavelaan 12, tel. 292. De kosten bedragen 4.75, lunch en diner inbegrepen en moeten bij de aanvrage worden voldaan. VEREENIGING „KONINGINNEDAG". Het programma voor 31 Augustus. Verschenen is het programma der fees telijkheden van de Vereeniging „Konin ginnedag". Het programma vermeldt uit gebreide middagfeesten voor de kinderen met kinderspelen, luchtballonwedstrijd, Romeinsche wagenrennen en gymnastiek- en athletiek-demonstraties. Het avond feest, dat in de' Stadsgehoorzaal wordt gegeven, bevat een keurig programma voor jong en oud. Het programma is vanaf Maandag a.s. gratis verkrijgbaar. AGENDA DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken dienst voor sociale zaken stonden op 19 Augustus j.l. als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 21, betonvlechters 14, betonwer kers 54, fundeeringwerkers 1, glazenwas- schers 8, glazenmakers 1, granietwer kers 8, grondwerkers 90, heiers 1, metse laars 113, opperlieden 96, schilders 115, sloopers 2, steenhouwers 1, straatmakers 4, hulp-straatmakers 13. stucadoors, wit ters 36, timmerlieden 174, uitvoerders 8, voegers 17, ongesch. bouwarbeiders 8. Totaal 788. Fabrieksarbeiders: bleeaers 20, lom- pensorteerders 13, vellenblooters 6, steen- fabr. arb. 105, zeepfabr. arb. 3, ongesch. fabr. arb. 58. Totaal 205. Kantoorpersoneel: kantoorperson. 104, reizigers, colp. 37, winkelbedienden 34, etaleurs 3, incasseerders 15, musici 8, on derwijzers 9, overheidspersoneel 9, ver plegers 2. Totaal 221. Hotel-café-pers.: huispersoneel 8, kell- ners 33, koks 5. Totaal 46. Houtbewerkers:, beddenmakers 3, hout bewerkers 48, kistenmakers 2, kuipers 8, lijstenmakers 3, mandenmakers 1, meu belstoffeerders 21, meubelmakers 27, po- litoerders 2, ongesch. arbeiders 32. To taal 147. Kleermakers: kleermakers 83, kappers 5, schoenmakers e.a. 10. Totaal 98. Land- en tuinarb.: bloemisten 27, land arbeiders 26, tuinlieden 25, warmoeziers 10, ongesch. landarb. 6. Totaal 94. Metaalbewerkers: bankwerkers 87, blik- bewerkers 20, burgersmeden 30, electri- ciens 56, gasfitters 16, gasmetermakers 2, gereedschapmakers 2, instrumentmakers 2, isoleerders 4, kernmakers 1, kettingsme den 22, klinkers 10, koperslagers 4, lab. be dienden 3, lasschers 5, loodgieters 52, ma- chnisten 13, metaalboorders 6, metaal draaiers 5, metaalslijpers 1, metaalzagers 1, monteurs 14, pianostemmers 3, ponsers 5, polijsters 2, rijwielherstellers 15, rijtuig schilders 2, scheepstimmerlieden 6, stokers 19, tegenhouders 13, verw. monteurs 12, voorslaanders 5, voorwarmers 4, vuurwer kers 6, wagenmakers 5, ijzer werkers 38, zandspuiters 1, zandvormers 3, ongesch. arbeiders 41. Totaal 537. Sigarenmakers: Sigarenmakers 17, sig. sorteerders 1, sig. strippers 2. Totaal 20. Technici, opzichters: Analysten 1, be drijfsleiders 8, ingenieurs 3, technikers 5, teekenaars 10. werkmeester 15. Totaal 42. Textielarbeiders: hekelaars 8, katoen- d-ukkers 20, kluwers e. a. 9, luikers 16, plaatsnijders e. a. 21, schrobbelaars 2, spin ners 54, spoelers 3, staaldraaddraaiers 7, sterkers 2, strijkers 18, wevers 120, wol- bewerkers 37, ongesch. Textielarb. 62. To taal 379. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 144, exp. knechten 16. koetsiers 14, loopknechten 40, schiprers 79, magazijn knechten 58, spoor- en trampers. 16. wakers 6, transportarbeiders 73, losse arbeiders 438. Totaal 889. Typografen: boekbinders 31, boekdruk kers 18, fotografen 3, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 21, steendrukkers 2. Totaal 78. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 80, mole naars 1, ovgnisten 4, slagers 64, suikerwer kers 18, wijnkoopersknechten 9, zoutzieders 2, zuivelbereiders 2, ongesch. fabr. arb. 20. Totaal 200. Vrouwen: apothekersass. 1, naaisters 9, maasters 1, winkeljuffrouwen 5, buffetjuf frouwen 1, kantoorbedienden 21, verpleeg sters 6, bedrijfleidsters 1, teekenaressen 1, onderwijzeressen 4, ass. en huishoudster 10, dagsmeisjes 33, dienstboden (d. en n.) 10, werksters 84, fabrieksarbeidsters 7. Totaal 216. Alg. Totaal 3959. 20 Aug. 1936 4223. 22 Aug. 1935 3805. Ben. 39 Ged. Werkloozen, 24 jeugdwerk verschaffing en 21 werkverschaffing. Vulcaniseurs 1. Donderdag, R. K. Transportarbeiders, 8 uur, Bondsgebouw. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Renaud, Winkler, Nieuwzwaag, Poortman en Stoffers. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 A ug. a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807, J. P. M. ten Dijk, Haven 18, telef. *85 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Op Donderdag 19 Augustus j.l. heeft op een buitengewone ledenvergadering de heer F. Simons wegens vertrek naar elders af scheid genomen als voorzitter der buurt vereeniging „Eensgezindheid". Bij die gelegenheid is den heer Simons met algemeene stemmen benoemd tot eere lid van genoemde vereeniging wegens zijn vele verdiensten jegens de vereeniging van af de oprichting October 1923 af als secre taris en de laatste anderhalf jaar als voor zitter. Op deze vergadering is in de plaats van den heer Simons gekozen tot voorzitter de heer W. Zwart. MET ZIJN RIJWIEL GESLIPT. Gistermiddag te kwart voor vier is op de Maresingel nabij de Koningstraat de 13- jarige H. v. d. B. met zijn rijwiel geslipt en gevallen. Hij kwam terecht op het ijzeren hek langs den waterkant en kreeg een vrij ernstige wonde aan het rechterscheenbeen. De E.H.D. bracht hem naar het Acad. Zie kenhuis. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD- LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Geen Rechtskundig Advies- Bureau; voor spoedgevallen schriftelijk zich melden tot Algem. Adviesbureau, Berkenstraat 57, Haarlem (N.). Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Woensdag: Ledenvergadering Bouwvak- arbeidersbond „St. Jozef", 8 uur. Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur op het Kantoor. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: J. Compier en C. van Tol; Maandag: H. Nijhuis en Th. van Dijk; Dinsdag: C. v. d. Meel en C. Bil- 'derbeek; Donderdag: G. Bot en J. Bent veld; Zaterdag: G. Cambier en Th. Over- dijk. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.00—10.15 uur; verplich te bijeenkomst van 7.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal geslotenl Geen bibliotheek. Geen spaarkas. 8.30 uur Prijskegelen en prijsbiljarten. Maandag: Bijeenkomst vooy. de leden van 8.0010.15 uur. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Woensdag: te 8.30 uur repetitie Liederta fel „Sebastian Schaeffer". Donderdag: Bijeenkomsten van 8.00 10.15 uur. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolning." Vrijdag, 8.30 uur: Repetitie Muziekgezel schap Frans Schweitzer. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.C010.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Donderdag 9 September des avonds te 8.45 uur Recol lectie-oefening voor alle oud-retraitanten op de bovenzaal als ingerichte kapel. Zon dag 12 September Feestrecollectie; des morgens te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis met Algemeene H. Communie, waarna gemeenschappelijk ontbijt; jaar vergadering. Deze week geen spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Deze week geen bijeenkomsten. De Kruisvaart is voor alle kruisvaarders gesloten. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonïus-Clubhuis. Zondag, 4 uur Ontspanning. Maandag: 7.30 uur Mariavendel, contri butie donateurs en foto's. Woensdag, 7.30 uur: Vendel van St. Jan, contributie donateurs en foto's. Donderdag, 8 uur: Trommelen en hoorn- blazen. BIOSCOPEN Voor het examen hoofdakte is de heer L. A. de Bruyn. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Circus Gebrandmerkt (Warner William) Sensatie Speelfilm Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenén. Lido: Sing, baby, sing. (Ad Men jou en Abee Fay). De dolle Erfgename (Lawrence Tibbet, Weddie Barrie). HumoristiscJ Geestige zangfilm Dag. 8._5—11.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd Luxor: Oké don Juan. Madame de Pompa dour. Speelfilm Historische film. Dag. 8—11 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen. Casino: Geweld en Dynamiet (Frankie Darro, Roy Mason). Jane Eyre Sensatie Speelfilm Dag. 8—11 uur, Zon dag 2—7 uur. Ma tinee. Zaterdag en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2