[De Liturgie der Kerk] ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1937 DE LEÏDSCHE COURANT PIERDE BLAD - PAG. 15 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTEK GEDOOD. Door een taxi gegrepen. Omstreeks half twee reed Vrijdagmid dag een vrachtauto van den expediteur Spoorenberg uit Bergeyk over den Aalster- weg te Eindhoven in de richting Aalst en wilde links den weg naar den Philips-wo- ningbouw inslaan. Ten gevolge van het los- klapperen van het zeil van den wagen kon de chauffeur van een taxi, uit Eindhoven, die achter den vrachtauto ^reed, niet zien, dat de chauffeur van den vrachtauto naar links wilde gaan. Toen dit plotseling ge beurde trachtte de taxi-chauffeur een aan rijding te voorkomen door eveneens naar links te gaan rijden, waarbij hij echter op het fietspad terecht kwam en een wielrijd- ster aameed. Deze werd met een smak van haar rijwiel geslingerd, waardoor zij met haar op den bagagedrager gezeten acht jarig dochtertje in ^en droge sloot terecht kwam. Het meisje was er met eenige bloe dende wonden aan het gelaat afgekomen. De moeder evenwel, de vrouw van den ca féhouder Smets uit Valkenswaard, die 't bewustzijn verloor, krèeg ernstige verwon dingen. Onmiddellijk werd geneeskundige en geestelijke hulp ingeroepen. Heeds na een kwartier, nog voor dat de ziekenauto uit Eindhoven gearriveerd was, had het slachtoffer den geest gegeven. Het stoffe lijk overschot is door den ziekenauto naaf het St. Josephziekenhuis te Eindhoven overgebracht. DOOR EEN AUTO GEDOOD. Te Well is de 65-jarige mej. B. bij het oversteken van den rijksweg door een auto gegrepen. De vrouw werd tegen den grond gesmakt en bleef daar zwaar gewond lig gen. Zij bleek o.a. een dubbele beenbreuk en een hersenschudding te hebben opge- loopen. In zorgwekkenden toestand is zij naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar zij aan de gevolgen is bezweken. DOODELIJK ONGELUK IN HOUTZAGERIJ. Vrijdagmiddag kreeg or de houtzage- van de firma Aarden te Zevenbergen de 34-jarige arbeider M. K. bij het zagen van een boom een klap van het werkstuk te gen het hoofd, welke zoodanig aankwam, dat de dood na enkele oogenbliken intrad. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. KINDJE VERDRONKEN. Te Halle, gem. Zelhem, is het 2-jarig tweelingzoontje van de familie Dobben al spelende in een kolk geraakt en verdron ken. TRAGISCH ONGEVAL. Donderdag was een 13-jarig jongetje van de familie W. aan de Brinklaan te Bus- sum aan het handballen te Huizen. De jon gen kreeg op een gegeven moment een bal tegen het hoofd, doch schonk hief verder geen aandacht aan. Later echter werd hij onwel. Een geneeskundig onderzoek stelde vast, dat de jongen een hersenverbloeding had opgeloopen. Donderdagnacht is de jongen aan de gevolgen overleden. ROEKELOOZE VISSCHERS. Marker bij Urk bijna verdronken. Slechts ternauwernood is -een Marker visscher aan den verdrinkingsdood ont snapt. Donderdagmiddag kwamen twee Markers, gekleed in nationaal costuum, in een kleine zeilvlet op Urk. De Urker vis- schers, die op de haven vertoefden, gaven hun verwondering te kennen, vertelt „De Telegraaf", over de roekeloosheid der beide visscherslieden. Toen dezen Vrijdagmorgen, terwijl het bijna stormde, te kennen gaven weer te willen vertrekken, steeg de ver bazing ten top. Het bootje van de Markers werd vastgemaakt aan een Rijnaak, die juist de haven uitgesleept werd. Een der Markers bleef in de boot, terwijl de andere aan boord van de Rijnaak ging. Even buiten Urk maakte de sleepboot een bocht, waar door de Rijnaak begon te slingeren.- Hier door kwamen er zulke hooge golven, dat de boot, waarin de Marker zat, door de zui ging onder de Rijnaak geraakte. De boot liep vol water en het verbindingstouw brak. De inzittende sloeg overboord, maar wist een stuk touw te grijpen, waaraan hij zich vastklampte. Aan boord van de Rijnaak had men aan vankelijk niets bemerkt en rustig voer men verder. De man, die door de hooge golven gesleept werd, geraak l uitgeput en kon het touw niet langer vasthouden. Gelukkig werd hij opgemerkt door een toevallig pas- seerende boot. Deze pikte den drenkeling op en bracht hem naar Urk, waar hij van natten Marker tot drogen Urker werd ge promoveerd. VAN TWEE VERGETEN HENGELAARS.. Twee dagen en nachten zaten zij op een akkertje in de Loosdrechtsche plassen. Twee hengelaars, die van plan waren een middagje op de Lóosdrechtsche Plassen te visschen hebben, naai de „Tel." bericht, VOOR HET HE HU A44ROA5PPEILE8! direct besteld bij MLHSVELD OUDE ZINGEL taö tee 7«9 DOE2Q/TRQQT 22 TU:Z92£ leid en tegen hun wil twee dagen en nachten op het water doorgebracht. Een bootverhuur der hadden zij gevraagd hen naar een ak ker te brengen. De bcotverhuurder bracht hen naar het dorado van de hengelsport en maakte een afspraak, dat de man de twee visschers de savonds weer zou komen halen. Welgemoed wierpen de hengelaars hun sim men uit en het eene vischje na het andere werd door hen verschalkt. De middag ver streek en het werd later en later, maar nog steeds konden de beide visschers geen bootje bespeuren, dat in hun richting kwam. Het Werd schemer en spoedig brak de. don kere avond aan Nog maar steeds zaten de mannen op den akker, turende in de wijde verte. De avond verstreek en het werd nacht en de beide mannen begonnen in te zien, dat zij op den akker zouden moeten overnachten. De dageraad brak weer aan en hiermede de hoop op redding uit hun isolement Wederom verstreek de dag en weer werd het avond, gevolgd door een donkeren nacht, zonder dat de bootverhuur der kwam opdagen Nadat zij beiden ook dezen nacht eenzaam op den donkeren plas hadden doorgebracht, verscheen gelukkig in een morgen een schuitje en dit vaartuig had hen beiden spoedig in de gaten en pikte de onfortuinlijke hengelaars op. Nu was het leed gauw geleden en werd de terugtocht aanvaard De man die hen zou komen ophalen zooals afgesproker was, ver telde, dat hij wel naai hen toegegaan was, maar dat hij niet meer wist op welken ak ker zij zaten er i-en nij hen niet kon vin den, dacht hij wel dat zij op een andere manier zouden probeeren van den akker af te komen. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Zieke vrouw met moeite gered. Vrijdagavond om ruim zes uur is de ka pitale boerderij van den landbouwer M. J. Derks, gelegen aan de Schayksche straat te Schayk, geheel door brand verwoest. Het vuur .was door onbekende oorzaak in het achterhuis ontstaan en vond gretig voed sel in de aanwezige voorraden hooi en stroo. Spoedig stond dan ook het geheele gebouw met het voorhuis in lichterlaaie. De eigenaar was niet thuis. Zijn vrouw, die met een geblesseerd been te bed lag, kon met moeite door de buren worden gered. De geheele inboedel ging verloren, ter wijl tevens 15.000 kilogram stroo, een groo- te hoeveelheid koren en de landbouwma chines een prooi der vlammen werden. De plaatselijke brandweer stond met haar primitief materieel machteloos. Dank zij de gunstige windrichting bleven de omlig gende boerderijen gespaard. Alles was ver zekerd. JUWEELENDIEVEN TE DEN HAAG STALEN VOOR 70 MILLE! Inbrekers bleken over warenkennis te beschikken. Terwijl de politie in alle denkbare rich tingen aan het speuren is naar de daders van de inbraak bij de firma Van Willigen, ttdus de „Vooruit", hebben de verzeke ringsexperts, tezamen met den juwelier, een omvangrijk karwei gehad om vast te stellen, wat er uit de winkel aan de Spui- stralat wordt vermist en welke waarde dit vertegenwoordigt. Men herinnert zich, dat de gestolen bril- lanten en diamanten op een waarde werden geschat van ongeveer 30.000 gulden. Later vermoedde men reeds, dai het dichter tegen de 40.000 zou loopen. Gisteravond laat, na een week van inge spannen werken, is de inventaris opgemaakt en heeft men de zekerheid gekregen, dat er voor een waarde van 70.000 is gestolen, dus ongeveer tweemaal zooveel als men aanvankelijk dacht. Bij nadere beschouwing miste men vele bijoux van boven de f 1000, een groote bril- lantring van 3500, een armband van 2500 en onder meer nog een met brillanten bezette band van 1500. Het aantal gestolen voorwerpen bedraagt duizend. Het is onjuist te meenen, dat het vervoer van een dergelijk aantal sieraden moeilijk heden oplevert. Bij een vorige gelegenheid werd bij de firma voor een waarde van 30.000 meegenomen. De heele buit werd toen in een actetasch gestopt. Vrijwel alle voorwerpen van waarde zijn door de inbrekers ingerekend. Dat een groote diamanten ring van 500 slordig in de etalage teruggegooid is, mag waarschijn lijk worden toegeschreven aan het tempo, waarin gewerkt is en aan de omvangrijk heid van den ring, die het vermoeden deed ontstaan, dat zoo iets groots waarschijnlijk niet echt zou zijn Maar overigens hebben de mannen getoond voldoende kijk op hun object te hebben. Of ze ook als dieven vak- menschen zijn, is, wat de inbraak betreft, niet te beoordeelen, want de buit lag als het ware voor het grijpen. Maar aangeno men mag toch wel worden, dat beginnelin gen zich aan zoo iets grootsch niet gewaagd zouden hebben. De politie is er nog niet in geslaagd de daders op te sporen. WILDE AUTOJACHT. Slager door commiezen achtervolgd. De slager G. uit Hoorn, werd terwijl hij in een luxe auto door de Streek reed, aan gehouden door eenige commiezen van de Warenwet, meldt de „Standaard". De sla ger gaf aan het verzoek om te stoppen aanvankelijk gehoor, maar plotseling gaf hij zijn motor vol gas en stoof weg. De commiezen, die ook een auto ter beschik king hadden, zetten een achtervolging in. Met vliegende vaart vlogen de beide wa gens door het drukke verkeer van den smallen Streekweg. In Grootebroek was de weg versperd. Er stond een groentewa gen terzijde en juist passeerde daar een groote treiler. Er was zeer onvoldoende ruimte, maar de vluchtende slager reeds desniettemin onstuimig door. Zijn auto greep den groentenwagen en slingerde de zen naar het midden van den weg, juist vóór de auto der kommiezen, die er hun koplampen en spatborden op te plettêr re den. Nog was dit niet genoeg. Een zoon van den aangereden groentenhandelaar die 't ongeluk met zijns "aders wagen had zien gebeuren, sprong van zijn fiets, midden op den weg, voor den slager. Deze woeste rij der joeg echter onvervaard door en zou den jongeman overhoop hebben gereden, indien hij niet op het laatste moment voor de auto weggesprongen was. Na deze avonturen hebben de commie zen hun vervolging opgegeven, zoodat de slager ontkwam. Waar naam en autonum mer van den vluchteling echter bekend zijn, zal er voor de balie nog wel een ver volg op dit avontuur geleverd worden. DRIE FIETSENDIEVEN ACHTER SLOT EN GRENDEL. De politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam heeft in den afgeloopen nacht drie fietsendieven aangehouden, die een groot aantal rijwielen hebben gesto len. Vier der ontvreemde karretjes kon den in beslag worden genomen. Deze arrestatie in te danken aan ijve rige nasporingen door de recherche van het genoemde bureau, aan wie het ter oore was gekomen, dat in een rijwielstalling een zoo goed als nieuwe fiets oov een belache lijk lagen prijs te koop was aangeboden. Dit rijwiel werd in beslag genomen, ter wijl het spoor naar eenige andere fietsen stallingen leidde, waar eveneens twee te koop zijnde rijwielen werden in beslag ge nomen. In het begin van den nacht wer den de drie van diefstal en heling ver dachte mannen in hun woningen gearres teerd. Daarbij werd nog een vierde rij wiel aangetroffen, dat ook in beslag geno men is. De betrokkenen zijn oude bekenden van de politie. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd in de Gooibergstraat te Bussum een auto gestolen en zooals wij reeds meldden werd Woensdag reeds de dader aangehou den. De politie had het signalement gekregen van twee jongelieden die in de omgeving gezien waren. Van een dezer wist men dat hij in Doetinchem geboren was en toen in Bussum een rijwiel in beslag werd geno men, dat in Doetinchem bleek te zijn ge stolen, wist men waar men het zoeken moest. De dader werd in Doetinchem aan gehouden en bleek de 20-jarige V. uit Bus sum te zijn. De auto bleek reeds aan een slooper ver kocht. V. bleek echter medewerking te heb ben gehad en thans is ook de tweede da der, de 21-jarige P. uit Naarden aangehou den en naar Bussum overgebracht. Zij zullen Maandag ter beschikking worden gesteld van den Officier van Justitie. Met deze twee dieven is weeder een goede vangst gedaan. Behalve de auto in Bussum blijken zij zich ook schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van een rij wiel in Doesburg, twee fietsen in Doetin chem en een motorrijwiel in Deventer. In verband met deze diefstallen zijn thans ook twee helers aangehouden. Voorts heeft de politie te Bussum gear resteerd een expeditieknecht. In een expeditiebedrijf van de fa. B. wer den herhaaldelijk balen meel en suiker ver mist. De politie vernam van een concurree renden winkelier dat een knecht van den expediteur een baal suiker ver beneden den prijs aan een kruidenier had ver kocht. De knecht werd gearresteerd en beken de den diefstal. STRANDDIEVEN BETRAPT. Gisteren is een 34-jarige werklooze man uit Schiedam, ketelmaker van beroep, op het strand te Hoek van Holland op heeter- daad betrapt, bij het stelen van een por- temonnaie met geld uit de kleeren van een bader. De diefstal werd n.l. opgemerkt door twee meisjes van 14 en 17 jaar, die hier van een heer, die in een strandstoel zat, in kennis stelden. Deze heer bleek een agent van politie in burger te zijn uit Rot terdam, die voor zijn genoegen in Hoek van Holland was. Deze heeft den dief on middellijk aangehouden en in bewaring doen stellen. De man had de portemonnaie reeds on der het zand verborgen, doch zij werd spoedig gevonden. Voorts heeft de politie een 23-jarig meis je uit Vlaardingen gearresteerd, dat uit een tasohje, dat zij op- het strand had ge vonden, een bedrag van tien gulden had gestolen. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZQNDAG 22 Augustus. Veertiende Zon dag na Pinksteren. Mis: Protector. 2e ge bed v. d. octaaf van Maria's ten Hemelop neming; 3e v. d. H.H. Timotheüs en Gezel len, Martelaren. Credo. Prefatie v. d. Al- lerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Wij hebben hier geen blijvende woon plaats, wij zijn bestemd voor het Rijk Gods. Daarop moeten dan ook al onze strevingen allereerst zijn gericht. (Evangelie en Com- munio)*. Maar er zijn er zoovelen, ook on der de christenen, die er naar streven hun met de heilige Wil van God strijdende nei gingen te bevredigen, streven ook naar de Mammon, d.w.z. de rijkdom en overdreven angstig bezorgd zijn voor het tijdelijke en het Rijk Gods vergeten. Dat is het gevolg van klein geloovigheid, van gebrek aan ver trouwen op ,.onze Vader, Die in de heme len is". Vandaag houdt de Kerk ons voor oogen, dat wij als ware Christenen, d.i. vol gelingen van Christus, onze verdorven na tuur met Gods hulp moeten kruisigen (Ge bed, Epistel), moeten vertrouwen op God. Want het is goed te vertrouwen op den Heer, beter dan op de menschen. (Gra duale). Want wie op God vertrouwt zal Zijn bijstand ondervinden (Introitus, Of fertorium), vooral in het H. Offer van de Mis en in de H. Communie. (Stilgebed en Postcommunio) MAANDAG 23 Augustus. Mis v. d. H. Philippus Benitius, Belijder: Justus. 2e ge bed v. d. Vigilie v. d. H. Bartholomeüs, Apostel: Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. Vigilie: Ego autem. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. P'nilippus. Kleur: Paars. Philippus hoorde eens in een klooster van de Dienaren van Maria (Servieten) in zijn geboortestad Florence de volgende woor den uit een Epistel: „Philippus ga en houd u bij deze wagen". Onze heilige paste deze woorden op zich zelf toe en zag daarin zijn roeping tot Servieten-Orde. Als eenvoudig leekebroeder liet de in de wetenschap goed onderlegde Philippus zich opnemen. Maar langzaam klom hij tot hoogere waardigheden, nadat hij zich uit gehoorzaamheid priester had laten wijden. Hij werd zelfs Generaal van de Orde. Hij onderscheidde zich door zijn bijzondere godsvrucht tot de zeven smarten van Ma ria. Als Generaal van de Orde doorreisde hij vele landen en maakte overal veel be keeringen. De heilige stierf in 1285. DINSDAG 24 Augustus. Feestdag v. d. H. Bartholomeüs, Apostel. Mis: Mihi autem. Credo. Prefatie v. d. Aposteelen. Kleur: Rood. Niet lang na de Nederdaling van den H. Geest over de Apostelen predikte de heili ge Batholomeüs het H. Evangelie in Indië en in Armenië. Verbitterd om de bekee ring van koning Polymius, diens gemalin én twaalf steden, hitsten de heidensche opperpriesters de stadhouder Astyages op, om de verafschuwde Apostel te dooden. Bartholomeüs werd gevangen genomen en waarschijnlijk heeft men hem de foltering doen ondergaan van levend gevild en daar na gekruisigd te worden. WOENSDAG 25 Augustus.Mis v. d. H. Gregorius, Bisschop van Utrecht: Sacerdo- tes. 2e gebed v. d. H. Ludovicus, Belijder; 3e A Cunctis (om de voorbede van de Hei ligen). Kleur: Wit. Door de omstandigheden van zijn tijd heeft de heilige Gregorius nooit de heilige bisschopwijding ontvangen. Ongeveer twin tig jaar beheerde hij het Bisdom Utrecht met vermaarde herderlijke waakzaamheid. De heilige Lode wijk dankt zijn heiligheid zeker ten deele aan de opvoeding, door zijn moeder, de heilige Blanca van Castilië. Bekend is haar heilig prachtwoord tot haar zoon: „Ik bemin u als de appel van mijn oog, maar liever toch zag ik u aan mijn voeten sterven, als ik wist, dat gij ooit één doodzonde zoudt bedrijven". DONDERDAG 26 Augustus. Mis v. d. H. Zephyrinus, Paus en Martelaar: Sacerdotes. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. VRIJDAG 27 Augustus. Mis v. d. H. Jo seph Calasanctius, Belijder: Venite. Kleur: Wit. Hoe mooi begint vandaag de H. Mis met de woorden: „Komt kinderen, ik zal u de vreeze des Heeren leeren". Van God ge roepen heeft de heilige Joseph Calasanc tius zijn leven gewijd aan het onderrichten van arme kinderen in kennis en deugd. Daarvoor stichtte hij het later tot zelfstan dige Congregatie verheven „Genootschap van reguliere priesters onder de bescher ming van de heilige Moeder Gods der vro me leerlingen, korter genaamd de „Piaris- ten", welke Congregatie zich zeer snel ver breidde over zeer veel provincies en rijken van Europa. De heilige stierf op 92-jarige leeftijd in 1648. ZATERDAG 28 Augustus. Mis v. d. Augustinus, Bisschop, Belijderen Kerk leeraar: In medio. 2e gebed v. d. H. Her- metes, Martelaar; 3e voor de Paus. Credo. Kleur: Wit. Jeugd en jongelingsjaren van de H. Augustinus, zoon van Patricius, en de H. Monica, gingen voorbij in ketterij en onge loof, tot groot verdriet van zijn moeder. Monica hield niet op tot God te bidden voor haar zoon en niet vergeefs was haar bidden. Op 33-jarige leeftijd n.l. liet Augus tinus zich doopen door de H. Ambrosius, bisschop van Milaan, die hem, zooals Sint Augustinus later zelf getuigde, hem de oogen opende. Augustinus werd priester, later zelfs bisschop van Hippo in Afrika. Zijn buitengewone talenten gebruikte hij nu tot bestrijding van de ketterijen van zijn tijd. Veel diepzinnige geschriften zijn van de Heilige overgebleven uit die dagen. In de kerken van de E.E.P.P. Franciscanen: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. Feestdag van de Zeven Vreug den van Maria. Mis: Ego autem. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. 14e Zondag na Pinksteren; 3e (alleen in stille H.H. Mis sen) v. d. H.H. Timotheüs en Gezellen. Sequens. Prefatie van Maria (invullen: En U om de vreugde). Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d. H. Ludovicus, Belijder:Os Justi. Credo. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. Z.Z. Timotheüs van Montecchio en Bernardus van Offida, Belijder: Confiteantur. 2e gebed v. d. H. Zephyrinus. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. BuiieniaiidscSie Bsrlchtcn GASHOUDER ONTPLOFT. Twee dooden. Bij het leggen van een gasleiding op de terreinen van de Siegerland ijzergieterijen is te Wissen (Rijnland) door een steek vlam een gashouder ontploft. Achttien ar beiders werden zwaar gewond, twee arbei ders fijn om het leven gekomen. Gisteravond ^eeft zich aan boord van het Britsche stoomschip „Benguela", dat ter reede van Falmouth ligt, een ontplof fing voorgedaan. Vier leden der bemanning zijn ernstig gewond, terwijl een vijfde op varende over boord werd geslingerd. De ontploffing wordt toegeschreven aan de ontbranding van uitstroomend gas. AARDSCHOKKEN OP MANILLA. De hevigste, die men in veertig jaar heeft gekend. Twee geweldige aardschokken hebben gisteravond de stad Manilla geteisterd, juist op het oogenblik, waarop de Ameri- kaansche uitgewekenen uit Sjanghai aan kwamen. De schokken hadden een groote intensiteit. De electriciteitsverzorging en het telefoonnet zijn verbroken; de ruiten der winkels braken. In allerijl werden de bioscopen ontruimd. De schokken waren heviger dan men sinds minstens veertig jaar hier heeft mee gemaakt. Het plaatselijk bureau van Reu ter is ernstig beschadigd. van NIEUWKOOP OEGSTGEEST TELEFOON 2527 EEN DUITSCH GRANAAT IN HET NET? De „Petit Parisien" meldt uit Toulon, dat een visscher gistermorgen niet ver van den vuurtoren van het eiland Rouveau met zijn net een granaat van 77 m.m. heeft opge- vischt. Deze granaat scheen kort te voren te zijn afgeschoten, want de stukken staal, behoorend tot het conisch gedeelte en nog vastzittend aan het cylindrisch gedeelte, waren nauwelijks geroest. Aan den buiten kant van het projectiel was in het staal een hakenkruis gegrift en het woord „Reich". De marine-autoriteiten stellen een onder zoek in. HET DRIJVENDE POOLSTATION. Het drijvende Noordjooistation heeft in drie maanden tijds een afstand van 530 kilometers in gebroken lijn en van 395 ki lometer in rechte lijn in Zuidoostelijke richting afgelegd. De schots bevindt zich op het oogenblik op ongeveer 600 kilometer afstand van de Groenlandzee, waarheen zij afdrijft. Om dezen afstand af te leggen zal de schots nog minstens vier maanden noodig hebben. Op 20 Augustus bevond het sta tion zich op 87 graden 8 minuten Noorder breedte en 2 graden Oosterlengte. Er is dus in drie dagen geen verandering in haar positie gekomen. Reeds twee dagen valt een fijne regen en hangt er mist boven het Poolgebied. De temperatuur bedraagt nul graden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15