OMGEVING Een Honderdjarige VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 BENTHUIZEN. P. Slootweg, t In den ouderdom van ruim 89 jaar is alhier overleden de heer P. Slootweg. De overledene maakte gedu rende verscheidene jaren deel uit van den gemeenteraad, terwijl hij tevens de functie van kerkmeester in de Geref. gemeente vervulde. HILLEGOM. Verkoopingen. Onder notaris D. Lod der werden de volgende verkoopingen ge houden: in een zitting te Bennebroek in café „Oud Berg en Dal" van: het woonhuis met schuurtje, erf, voor- en achtertuin, ge legen aan den Kennemerbeekweg No. 33 te Bermebroek, groot 2.68 A. In hoogste bod gebracht op ƒ3725 door den heer Kracht te Bennebroek en gemijnd op 18 door den heer J. Jonker aldaar, aan wien het ge gund werd. In hotel Sistermans: A. het woonhuis, ge naamd „Alicorto" met voor-, zij- en ach tertuin aan de Beeklaan No. 18 te Zilk, gemeente Noordwijkerhout, met daarach ter gelegen bloembollenschuur met kas, grond en uitweg, groot 23 A. 13 c.A. In hoogste bod gebracht op 13500 door den heer P. J. Damen te Hillegom (afslag vol gende week). B. Een perceel prima bloembollengrond aan den Zilkerbinnenweg te Zilk met wa ter en weg, totaal groot 1.57.35 H.A. In hoogste bad gebracht op 15.500 door den heer J. W. M. van den Bosch te Heemste de (afslag volgende week). C. Een woonhuis met schuurtje, erf en tuin aan de Ambachtstraat No. 50 te Hil legom, groot 8.76 A. In hoogste bod ge bracht op 2150 door den heer W. Harding te Hillegom .gunning over een week. KATWIJK AAN DEN RIJN. Overzicht. De gang van zaken was in de afgeloopen week niet ongunstig te noe men. Te meer niet omreden de verwach tingen niet hoog waren. Vooral het warme weer doet als regel geen goed aan de-prij zen. In aardappelen was weinig verande ring. De massa Eigenheimers ging voor 60 tot 90 cent per kist van 25 kg. Enkele extra partijtjes zandeigenheimers brachten van 0.90—1.10 per kist op. Drielingen noteerden van 40 tot 60 cent per kist. Voor bospeen was dit tijdvak goede vraag met steeds iets betere prijzen. Vooral jonge peen kan gemakkelijk geplaatst worden te gen 7.30 tot 8.50 per 100 bos. Oude peen bracht van 5.40 tot 6.80 per 100 bos op. Ook voor waspeen kwam na de inzinking van vorige twee weken weer goede vraag, zoodat voor. de beste kwaliteit weer van 0.85 tot 1.10 per kist van 20 kg. geboekt kon worden. Iets afwijkende soort ging voor 50 tot 60 cent per kist. Van Breekpeen zou hetzelfde gezegd kunnen worden. Vo rige week bijna geen vraag 'en begin de zer week kwam er weer een aardige ople ving met prijzen van 4.10 tot 4.50 per 100 kg. Pootuien werden grif gekocht voor 3.50 tot 3.90 per 100 kg. De aanvoer van dit product is maar matig. In bloemkool was er de laatste dagen goede vraag. Dit zal wel het gevolg zijn van een vermin derde aanvoer. Enkele dagen verder gaat de aanvoer weer toenemen. Tengevolge de warmte was de kwaliteit niet die van vorige weken. Toch ging de prijs naar bo ven. Als er maar vraag naar het product is. Was de prijs in het laatst der vorige week tot hoogstens f 7.10 voor de eerste soort, deze week ging het zachtjesaan in stijgen de lijn totdat zelfs tot f 19.10 voor eerste soort is geboekt geworden. Het kwantum bracht van 10.80 tot 14.60 per 100 od. Tweede soort bracht van f 2.50 tot 5.80 op. De goedkoopste 2de soort werd ge kocht voor de zouterijen. Voor sla was vol doende' animo en de prijs was goed. Vrij goede sla ging voor 1,?0 tot 2.40 per 100 stuks. Het algemeen verloop was in den af geloopen week bevredigend. LISSE. Personalia. De heer A. van Loon, al hier, slaagde voor het examen Duitsch L.O. Verkeersongeval. Donderdagmiddag kwam een bakfiets de Derde Poellaan afge reden esn reed den Heereweg op, terwijl er van de richting Leiden een bestelauto aan kwam. De fietsrijder liet zijn bakfiets in de steek en de auto reed haar aan met het gevolg dat zij ernstig beschadigd werd. De gemeente-politie maakte proces-ver baal op tegen den berijder van de bakfiets op grond van het feit, dat 'hij een voor- rangsweg opreed, terwijl het verkeer zulks niet toeliet. Dit is het eerste proces-verbaal wat op gemaakt is ten aanzien van de voorrangs wegen. Geboren: Johanna, dochter van M. Beijk en C. G. M. Verhaar Gabriël Mari- nus, zoon van J. H. Clement en M. N. Boogerd Petrus Hendricus, zoon van P. Obdam en C, C. Grimbergen Cornelis Johannes, zoon van J. Mens en M. van der Hulst Cornelis Adrianus Jacobus, zoon van K. F. Rothweiler en A. Aangeveld; Nan Johannes, zoon van N. J. Dol en J. van Beusekom Maria Margaretha doch ter van A. Duineveld en M. J. Straathof Hendrika Maria, dochter van K. War merdam en D. Giesbergen Gerardus, zoon van G. de Ree en J. C. van den Bunt. Ondertrouwd: B. Wesseling, 29 jaar, met A. de Kooker, 26 jaar, beiden te Lisse P. E. Dames, 25 jaar, met B. M. Derbée, 23 jaar, beiden te Lisse P. van der Wekken, 27 jaar te Lisse met B. W. 'in der Leij, 24 jaar te Lisse. Te Hillegom GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Getrouwd: Leonardus Jacobus van der Meer met Anna Maria Onderwater, beiden te Lisse Arie Buurman, met Adriana Dirkje van der Laan, beiden te Lisse. Gevestigd: C. in 't Veld geb. Meul- blok uit Haarlemmermeer. Vertrokken: P. N. van Luik naar Hillegom A. C. Bouwman en echtg. naar Heemstede. Wed. J. de Jong en ge zin naar Haarlemmermeer. NOORDWIJK. HET UITBREIDINGSPLAN. Er zijn 42 bezwaarschriften binnengekomen. Thans is de termijn van terinzage leg ging van het ontwerp-uitbreidingsplan en van het indienen van bezwaarschriften daartegen, verstreken. Zijn wij wel inge licht, dan zijn niet minder dan 42 bezwaar schriften ingekomen! Ook thans dus blijkt de belangstelling voor het plan weer groot te zijn. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer J. Vink. NOORDWIJKERHOUT. Wegenverbetering. Door de gemeente wordt momenteel veel gedaan voor de ver betering der wegen, zoowel in de kom van het dorp als daarbuiten. De vorige jaren op buitenwegen toegepaste methode van het wegdek van een laag teer te voorzien, waarover split, is goed bevallen en vol doet uitstekend. Thans is de Schoollaan, waarvan door de dorpsbewoners een druk gebruik gemaakt wordt, onderhanden ge nomen en met genoemd materiaal van een verhard wegdek voorzien. Het Harde Pad zal eveneens vanaf de Dorpsstraat tot de Kerkstraat worden geteerd. Een mooie verbetering! NIEUW VEEN. Naar de H. Landstichting. - Door den Volksbond alhier is tegen Zondag 29 Aug. een reis georganiseerd naar de H. Land stichting. De reis wordt gemaakt per auto bus van den heer Koppenol. Prijs met in begrip van toegang tot de H. Landstich ting/ 1.70. Deelnemers kunnen zich aan melden bij den heer N. Ledesdree. Bouwen. Aan den heer P. Egberts al hier is gegund het bouwen van een dubbel woonhuis te Mijdrecht voor rekening van den heer W. van Dijk. OEGSTGEEST. De feestelijkheden op 31 Augustus. Naar we vernemen zijn de plannen voor de a.s. feestviering thans in bijzonderhe den gereed. In afwijking met vorige jaren is ditmaal een programma samengesteld, waarin het programma van den dag uit voerig is omschreven en waar noodig, na der toegelicht. De beschermheer der O. V., Burgemeester H. Veldhu^en van Zaten (villa Rusten burg, VeenStaurgerlaan 6) alhier haar 100- Naar wij vernemen, zal mevrouw weduwe Ritschiegeboren Krui mel op 20 dezer ten huize van de familie [j^en lemu sten geboortedag hedenken. De aanstaande feestelinge werd te Schie dam geboren. Gezichts- en denkvermorgen zijn nog uitstekend; hare gezondheid laat niet te wenschen over. Wijl de huisarts voor een grootsche huldiging voor de hon derdjarige een te groote vermoeidheid vreest, zal de dag op de meest bescheiden wijze gevierd worden. Voor vrienden en zeer intieme kermissen bestaat op Vrijdag 20 Augustus tusschen 11 en 12 uur en van 78 uur gelegenheid op villa Rustenburg te komen complimenteeren. Op dringend verzoek van de 100-jarige wordt geen photo opgenomen. REEUWIJK. Jubileum burgemeester. Op 10 Sep tember a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer L. J. Lucasse, burgemeester van Reeuwijk, tot burgemeester werd benoemd en als zoodanig in functie trad in de ge meente RillandBath, om in begin Maart 1919 tot burgemeester van Reeuwijk te worden aangesteld. Uit den gemeenteraad en uit de burgerij zijn comité's gevormd, ten einde den jubi leerenden burgemeester te hudigen. Waar komt dat hert vandaan? In de Sluipwijksche Buurt onder de gemeente Reeuwijk is gisteren een hart gevangen. De heer J. v. d. Starre wist het beest, dat zeer vermoeid was, te grijpen. Het heeft een groot gewei. De herkomst van het hert kon tot dusver niet worden vastgesteld. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het is nog steeds Eigen heimers en bloemkool, aangevuld met wat pootuien, waspeen en andere groenten. Klei-eigenheimers gaan niet vlot weg. De prijs is te laag, van K 2.40 tot 2.90 per 100 kg. is een te lage prijs. Er wordt dan ook in 't geheel geen haast gemaakt met aanvoe ren. Bloemkool ging wat vlugger dan eeni- ge dagen geleden al is de kwaliteit er door de warmte niet beter op geworden. De noteering was van f 8.50 tot 16.10 voor de ,1ste soort, en 1.70 tot 8.10 voor de tweede kwaliteit. Pootuien gaan graag weg tegen 3.40 tot 3.70 per 100 kg. Eerstdaags komen de eerste zaaiuien. Was peen was goed gevraagd met prijzen van 2.25 tot 3.80 per 100 kg. Er is nogal verschil van kwaliteit. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond ten 7 y2 uur. Voorzitter mr. J. W. Peek, burgemeester. Tegenwoor dig 12 van de 13 leden. Afwezig met ken nisgeving de heer J. Penning de Vries. Na opening der vergadering met het gebruike lijke gebed worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Wordt voorlezing gedaan van een aantal ingekomen stukken houdende goedkeuring raadsbesluiten tot wijziging gemeente-begrooting, dienstjaar 1936 en 1937. De rekening van de Gemeene Armen van Rijpwetering, in de vorige ver gadering aangehouden voor het verstrek ken van nadere inlichtingen wordt thans goedgekeurd met een bedrag sluitend in ontvangst en uitgaaf groot ƒ3279.18. Bonno cona tegen het plafond. Ingekomen is een verzoek van het R.K. Schoolbestuur van Rijpwetering om de noodige gelden te ontvangen voor veran dering van inrichting door het aanbren gen van een bekleeding met bonno cona tegen de plafonds der school. B. en W. stellen den Raad voor de gevraagde mede werking te verleenen. De voorzitter licht het verzoek nader toe, daarbij erop wijzen de, dat de gestucadoorde plafonds in deze school zoodanige gaten en scheuren vertoo- nen, dat herstel, hoewel mogelijk, niet als afdoende is te beschouwen. Aan den in specteur van het L. O. is over de ingediende aanvrage advies gevraagd, en hoewel tele- j fonisch om antwoord verzocht, is het ad vies nog niet ingekomen. Aangezien de raad binnen den gestelden termijn van drie maanden een beslissing moet nemen, stel len B. en W. voor zulks thans te doen. Na dat de heer Verweij nog heeft gevraagd wanneer de termijn voor het nemen van een beslissing afloopt, wordt met algemeene stemmen besloten tot inwilliging van het verzoek. De noodtoestand in de tuinde rij. Diepspitten in werkver schaffing aangevraagd. Tot slot wordt nog ter kennis van den Raad gebracht een van B. en W. aan den Min. van Sociale Zaken ge richt schrijven, waarbij de noodtoe- stand in de tuinbouwbedrijven nader uiteen wordt gezet. Verzocht wordt goed te keuren, dat en aantal daarvoor in aanmerking ko mende tuinders in werkverschaffing worden geplaatst voor het verrichten van diepspitwerk op het bedrijf van een ander. De kosten voor een en an der worden geraamd op 9000. ROELOFARENDSVEEN. 40-JARIG PRIESTERFEEST PASTOOR J. G. ONEL. Op Zondag a.s. zal gelijk reeds werd bericht het 40-jarig priesterfeest worden herdacht van den zeereerw. heer J. G. Onel, pastoor dezer parochie. Pastoor Onel werd geboren op 21 Novem ber 1872 te Amsterdam. Z.E. werd priester gewijd op 15 Augustus 1897, waarna hij In afwachting van de goedkeuring stel len B. en W. den Raad voor de post werk verschaffing met 8000.te verhoogen. De heer van Emmerik vraagt of deze werkverschaffing plaats vindt op dezelfde voorwaarden als de overige werkverschaf fingsobjecten. Indien het antwoord bevesti gend mocht luiden, dan is hij tegen de uit voering vanwege het lage uurloon vooral voor de groote gezinnen, die bij eenig re genverlet minder ontvangen dan degene, die onder de steunregeling valt. Spr. be pleit verhooging en, indien zulks niet mo- achtereenvolgens kapelaan was te Pijn- i gelijk, invoering van een kindertoeslagre- acker (18971900), te Amsterdam, St. Ni- colaaskerk (19001906), te den Haag, St. j van Gerrevink, heeft hierin een sympa thiek voorwoord geschreven, daarbij op wekkende tot daadwerkijke steun bij de voorbereiding der komende feesten. Want brak andere jaren na 31 Aug. een periode van rust aan, ditmaal is dit en we mo gen met nadruk zeggen gelukkig niet het geval. Neen, direct zal een aanvang worden gemaakt mee de finantieele voor bereiding der komende feestelijke gebeur tenissen. Aan de kinderfeesten is groote zorg be steed, zelfs is in verband met een te groot leeftijdsverschil het aantal groepen met twee uitgebreid. Wel zou het bestuur der O. V. het op prijs stellen als dit jaar door de meisjes en jongens meer medewerking werd ver leend bij het aanmelden voor de kinder spelen. Alhoewel hiervoor een tijdstip is gesteld, komen tot enkele oogenblikken voor den wedstrijd nog aanmeldingen bin nen. Laat een ieder toch begrijpen dat de lei ders om hun groep juist in te deelen en de prijzen bij Oegstgeester winkeliers te koopen eenige dagen noodig hebben en dat alle latere inkomende aangiften elke opzet, indeëling en berekening in de war sturen. Overwogen wordt dan ook om aanmeldin gen na de gestelde data, behoudens uitste- digheid, af te wijzen. Een maatregel die tegenover de „tijdige" deelnemers niet an ders dan billijk zou zijn te noemen. Maandag 16 Aug. worden de program ma's met de gratis toegangsbewijzen den leden der Oranje-Vereeniging toegezonden, terwijl ook dit jaar voor belangstellende werklooze niet-leden gratis toegangsbewij zen beschikbaar gesteld worden. Door be middeling van den heer v. d. Kooy. Wat het avondprogramma betreft, ver dient de filmvoorstelling zeker alle aan dacht. Het betreft hier natuurlijk geen sen satiefilm, daar het bestuur de meenig is toegedaan dat op een dergelijke nationale feestdag het propagandistische element niet mag ontbreken en het best tot uiting komt door middel van de film. En uit de helaas zeer bescheiden voorraad van voor dit doel geschikte films is beslag gelegd op die, welke flitsen geeft uit het leven onzer Prinses. Zeker is dat de film alleen een gang naar het A. S. C. terrein ten volle waard is. - i Willibrordus (1906—1912). verband met de toekomst voor het leggen van een trottoir en het daarin leggen van kabels en buisleidingen. De verkoop zal ge schieden onder nader door B. en W. bij de koopakte te stellen voorwaarden. Het voorstel tot wijziging van het raads besluit inzake provinciale weg Leiden Nieuwe-Wetering wordt na toelichting van den voorzitter teruggenomen tot de volgen de vergadering. Voorts besluit de Raad tot vaststelling van een verordening betreffende het be roep, bedoeld in de artt. 13, 15, 17 en 18 van het Reglement Autovervoer personen. Bij het voorstel tot verlenging van den entruimingstermijn woning C 16 vraagt de heer Hoogenboom door wie is uitgemaakt, dat deze woning nog in behoorlijken staat verkeert. Hem is medegedeeld, dat de wo ning levensgevaarlijk is. De voorzitter ant woordt, dat deze mededeeling zeer overdre ven is. De heer van den Broek deelt mede, dat de woning nog zeer hecht is en gemak kelijk 10 jaar mee kan. De ontruimingster mijn wordt hierna met 6 maanden verlengd. Onder de hamer gaan door een drietal wij zigingen van de gemeente-begrooting, dienstjaar 1937, alsmede een drietal re clames schoolgeld, welke worden afgehan deld oVereenkomstig voorstel van B. en W. Afgekeurde lichtleidingen. Rondvraag. De heer Hoogenboom deelt mede, dat hem gebleken is, dat door een controleur van de Sted. Lichtfabrieken ver schillende lichtleidingen zijn afgekeurd. Hoewel" spr. geen deskundige is, is hij van meening, dat vele leidingen nog wel geen direct gevaar op zullen leveren. In verband met de finantieele positie van de huiseige naren noodigt spr. B. en W. uit bij de Licht fabrieken stappen te doen om in deze de noodige soepelheid te betrachten. De voor zitter zegt toe een schrijven als door den heer Hoogenboom bedoeld, aan de Licht fabrieken te zullen richten. De heer v. d. Broek wijst op de station- neering te Nieuwe-Wetering van een aan tal woonwagens, waarvan de bewoners het de ingezetenen nog al lastig maken. Hij vraagt den voorzitter of daar geen eind aan te maken is. De voorzitter antwoordt, dat aan de gemeente-politie opdracht is ge geven des nachts te surveilleeren. Volgens ingekomen rapport zullen zij spoedig naar elders verhuizen. Verder wijst de heer v. d. Broek op de onbewoonbaar verklaarde wo ningen C 105 en 106 welke nog steeds niet van een bord onbewoonbaarverklaring zijn voorzien. De voorzitter antwoordt, dat de eigenares dier woningen in beroep is geko men bij Ged. Staten, welk College nog deze maand een uitspraak zal doen. Werkloozen te Rijpwetering staken schaftlokaal in brand. Wie was de schuldige? Tot slot brengt de heer v. d. Broek nog ter sprake het dezer dagen voorge vallene in de werkverschaffing te Rijp wetering, waar het schaftlokaal in brand is gestoken. Een tiental werk looze arbeiders zijn voor edn dag ge schorst. Deze schorsing was z.i. niet noodig ge weest, indien de gestelde vraag juist was gesteld geworden. Een aantal gezinnen zijn hiervan de dupe geworden, hetgeen spr. betreurt. De heer van Emmerik vraagt, of het niet Van 19121918 was Z.E. pastoor te Wor- mer, van 19181920 pastoor te Schiedam, van 19201926 pastoor te Duivendrecht. In j 1926 volgde de benoeming tot pastoor te Roelofarendsveen. De parochianen hadden gaarne hun goe- j den en verdienstelijken herder, die de laat ste jaren gebukt gaat onder zorgen wegens een noodzakelijke restauratie aan de kerk, op dezen gedenkwaardigen dag gehuldigd. Doch op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris zal de viering van dit ju bileum beperkt blijven tot den Zondag. Zondagmorgen om half 11 plechtige Hoog mis, tijdens welke de feestpreek zal worden gehouden door den zeereerw. zeergel. heer B. Verbeem, leeraar aan het Seminarie „Hageveld", oud-kapelaan der parochie. Te 1.15 heeft in de Pancratius-zaal een huldiging plaats namens de parochianen, door een comité, samengesteld uit bestuurs leden van de verschillende vereenigingen. Van 34 uur is er gelegenheid den jubi- i laris geluk te wenschen. Te 7 uur plechtig Lof met Te Deum, waarna „Liefde voor Harmonie" een con cert zal geven in den voortuin van de pas torie. STOMPWIJK. EEN CONCOURS-HIPPIQUE Ter gelegenheid van het ambts-jubileum van den Burgemeester. In verband met het zilveren ambtsjubi leum van den Edelachtb. Heer burgemees ter W. J. H. J. M. Keijzer zal op 14 Sept. a.s. een groot concours hippique gehouden worden. Tot de verschillende onderdeelen van dit concours behooren: Groot spring concours, barrière springen en verschillen de tuigpaarden-nummers, zooals landbouw- tuigpaarden voor oogstwagens, landbouw- tuigpaarden ingespannen naar verkiezing, tuigpaarden open klasse en tuigpaarden tweespannen. De leiding van het concours is in de be trouwbare handen van de heeren A. v. Ho boken en H! Beck. In het voorloopig.be- stuur is de heer J. C. v. d. Bosch tot voor zitter en de heer G. Oltshoorn tot secretaris benoemd. Binnenkort zal een comité ge vormd worden voor de uitwerking van de verschillende plannen. geling. De voorzitter antwoordt, dat het uurloon door het Ministerie wordt bepaald, zoodat mogelijk is, dat de ten onrechte gedupeer den een tegemoetkoming ontvangen van het Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter wijst er allereerst op, dat deze zaak niet behoort tot de competentie gemeente in deze geen zeggenschap heeft. De heer de Koning, wethouder, merkt op, dat bij de uitvoering van het bagger- werk steeds de arbeiders zijn gekomen aan j Van B. en W. maar tot die van de Heide- het maximumloon, hoewel hij toegeeft, dat j maatschappij, die met de uitvoering bij andere werkobjecten vaak onder den steun wordt gewerkt. De heer van Emmerik handhaaft even- j wel zijn standpunt, waarna de voorzitter j het werk is belast. Het rapport is doorge zonden aan de rijksinspectie, zoodat de be slissing berust bij den Minister. Hetgeen te Rijpwetering is geschied was niets anders adviseert het voorstel van den heer van I dan ergerlijke baldadigheid, en de arbeiders Emmerik eerst een punt van bespreking te hadden verstandiger gedaan door de schul doen uitmaken bij de begrooting 1938, mede in verband met het groote belang van de tuinders om deze werkverschaffing zoo spoedig mogelijk goedgekeurd te krijgen. De Raad gaat met dit voorstel accoord, terwijl met algemeene stemmen wordt be sloten de post werkverschaffing met 9000 te verhoogen en hiervoor een gewone en extra bijdrage uit' het werkloosheidssubsi die fonds aan te vragen. De gemeenterekening over 1936 wordt hierna aangeboden sluitende met een batig saldo van 1876.76, welke rekening in han den wordt gesteld van de te benoemen commissie van drie leden, welke commissie na gehouden stemmingen zal bestaan uit de heeren J. Penning de Vries, J. van den Broek en C. van Emmerik. Met algemeene stemmen besluit de raad verder tot het aangaan van een geldlee- ning groot ƒ28.000 van 3 y3 pet. 's jaars a pari. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten tot het voeren van een rechts geding tot verweer in rechten ingesteld door P. C. Vesseur te Oude-Wetering, die beweert eigenaar te zijn van een strook grond ter diepte van ongeveer 1.50 Meter gelegen voor zijn woning. Het gaat hier, aldus de voorzitter, om een principieele kwestie, zulks met het oog op de overige wegen in de gemeente en de mogelijke be strating 1938 van een gedeelte van de Oude- Wetering. Op het verzoek van L. G. C. de Jong tot aankoop van een strook grond aan den Langeweg ten behoeve van den bouw van een woonhuis wordt goedgunstig beschikt. D ekoopprijs wordt bepaald op 4 per vier kante meter, terwijl de grond vallende bui ten den nog nader aan te duiden rooilijn eigendom van de gemeente blijft, zulks in digen aan te wijzen. De heer Verweij wijst er nog op, dat ook hier weer het gezegde opgaat, dat de goe den onder de kwaden moeten lijden. De heer van Emmerik doet nogmaals een beroep op den voorzitter om in deze de ar beiders, die niet debet zijn aan deze bal dadigheid te helpen, aangezien de groote gezinnen hun geschorsten tijd niet kunnen inhalen. De voorzitter zegt toe een en ander nog nader te zullen bespreken met de rijks inspectie. Groenten rotten op de mest hoop. De werkloozen snak ken ernaar. De heer de Koning wijst er nog op, dat de laatste dagen weer groote par tijen groenten van de beste kwaliteit worden vernietigd, omdat deze pro ducten op de veiling de minimumprijs niet kunnen halen. Spr. vindt het meer dan ergerlijk, dat deze zoo bij uitstek voor de consumptie geschikte groenten worden prijs gegeven en hij weet zeker, dat vele werklooze arbeiders en min der gesitueerden deze groenten gaar ne in ontvangst zouden willen nemen. Hij verzoekt stappen te doen om deze groenten onder de daarvoor in aan merking komende gezinnen te distri- bueeren. De voorzitter is het met den heer de Ko ning volkomen eens en zegt toe bij de be trokken autoriteiten de noodige stappen te zullen doen. Hierna sluitins.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9