RECHTZAKEN VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 SCHAKEN Het Landentournool te Stockholm AMERIKA VRIJWEL ZEKER WINNAAR. NederlandTsjechoSlowakije 22. Gisteren werden de zestiende en zeven tiende ronde van het landentournool scha ken gespeeld. Nederland kwam zonder Euwe tegen Tsjecho-Slowakije uit en speelde 22 ge lijk, terwijl tegen Polen 1 1/2 pnt werd be haald met 1 afgebroken partij tusschen Lan dau en Frydman. Bij het afbreken stond de Pool er beter voor dan de Nederlandsche kampioen. Met nog twee ronden te spelen is het thans reeds vrijwel zeker dat Amerika het tourno zal winnen. Immers, niet alleen hebben cte Amerikanen een punt voorsprong op Hongarije, Polen en Nederland, hun pro gramma voor de beide laatste ronden is veel lichter dan dat van de genoemde con currenten. Men vergelijke: Amerika tegen IJsland en Schotland; Po len tegen Letland en Estland; Hongarije tegen Litauen en Zweden; Nederland tegen Denemarken; Argentinië tegen Schotland en Litauen en Tsjecho-Slowakije tegen Est land en Engeland. De uitslagen waren: Afgebroken ontmoeingen vijftiende ronde: SchotlandNoorwegen 22 Engeland Argentinië 11/211/2. LetlandFinland 31. Zestiende ronde: NoorwegenLitauen 04. JoegoslaviëSchotland 20 2 afgeb. partijen. HongarijeIJsland 30 1 afg. partij. ArgentiniëItalië 40. AmerikaEngeland 3 1/21/2. FinlandEstland 3 1/21/2. België-Letland 1/22 1/2 1 agebr. partij. PolenDenemarken 3 1/2—1/2. Tjscho-SlowakijeN ederland 22. LandauFlohr 1/21/2, PrinsZinner 10, van ScheltingaPelikaan 01, de Groot-Zita 1/2—1/2. Zeventiende ronde: Neder la n d—Polen 11/2—11/2 1 afgbr. partij. EuweTartakower 1/21/2, Landau Frydman afgebr. (Frydman staat beter), PrinsAppel 10, de GrootRegedzinsky 0—1. LetlandTsjecho-Slowakije 1/211/2 1 afgebr. partij. EstlandBelgië 31. EngelandFinland 21 1 afg. partij. ItaliëAmerika 12 -f 1 afgbr. partij. IJslandArgentinië 04. SchotlandHongarije 04. LitauenJoego-Slavië 2 1/211/2. ZwedenNoorwegen 30 1 afg. partij. De stand na de zeventiende ronde luidt: 1. Amerika 46 pnt. 1 afgebd. partij. 2. Hongarije 441/2 1 afgebr. partij. 3. en 4. Nederland en Polen 42 1 afgebr. partij. 5. Argentinië 40. 6. Tsjecho-Slowakije 39 1/2 -1- 1 afg. partij. 7. en 8. Litauen en Estland .38 1/2. 9. Zweden 34 1/2 1 afgebr. partij. 10. Joego-Slavië 32 1/2 2 afgebr. partijen. 11. Letland 311/2 2 afgebr. partijen. 12. en 13. Engeland en Finland 28 1/2 1 afgebr. partij. 14. Italië 23 1/2 1 afgebr. partij. 15. Denemarken 22 1/2. 16. IJsland 20 1/2 1 afgebr. partij. 17. België 18 1/2 - afgebr. partij. 18. Noorwegen 18 1 afgebr. partij. 19. Schotland 13 1/2 2 afgebr. partijen. HET F. I. D. E.-CONGRES TE STOCKHOLM FLOHR OFFICIEEL CANDIDAAT VOOR DEN WERELDTITEL. De Tsjechische -grootmeester Salo Flohr werd door het con gres als officieel candidaat voor den wereldtitel aangewezen. Op het congres van de F. I. D. E., dat Donderdagavond werd voortgezet, werd het voorstel inzake de aanwijzing van den nieuwen uitdager voor een wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken, op initiatief van de A. V. R. O. door den Koninklijk Nederlandschen Schaakbond ingediend verworpen. Flohr zal dus, indien de noodige gelden ter beschiking zijn, in 1939 een match om den wereldtitel kunnen spelen tegen den winnaar van de revanche ontmoeting Euwe Aljechin, welke revanche ontmoeting in ons land aanvangt. De A. V. R. O. had voorgestel in 1938 een tournooi met dubbele ronden te hou den, waaraan zouden hebben kunnen deel nemen de verliezers van de revanche match EuweAljechin, Botwinnik, Casablanca, Fine, Flohr, Keres, Reshevski en even tueel een achtste meester. De winnaar van dit tournooi had dan het recht verkregen, indien dit voorstel door de fide zou zijn aangenomen, in 1939 den wereldkampioen schaker tot een match om den titel uit te dagen. ATHLETIEK WALKER BRENGT HET WERELD- RECORD HOOGSPRINGEN OP 2.09 METER. Zijn record met 1 cm. verbeterd. Tijdens wedstrijden te Stockholm verbe terde de Amerika ansche athleet Mei vin Walker het wereldrecord hoogspringen met ZEILEN DE FASTNET-RACE ONDERHOUD MET DE BEMANNING VAN DE „ZEEAREND". De officieele resultaten. De grootste zeewedstrijd van Europa, van Cowes naar Fastnet en terug naar Ply- mouth, over een totaal afstand van 600 zeemijlen, een race, welke alleen te verge lijken is met den jaarlijksche Bermuda- wedstrijd in Amerika, is door het Neder landsche jacht „Zeearend" gewonnen, waar bij de beste Duitsche, Engelsche, Ameri- kaansche en Fransche jachten werden ge slagen. Geen wonder, dat de kranige be manning, kapitein C. Bruynzeel Jr. aan het hoofd, dankbaar gestemd was en men zich gaarne bereid verklaarde bijzonder heden over dezen wedstrijd, welke, zooals men zal zien, een zeer spannend verloop heeft gehad, mede te deelen. Aan de Fastnet-race namen 30 jachten deel, het meerendeel natuurlijk uit Enge land afkomstig, maar ook het geduchte Amerika was gekomen en wel met de prachtige yawl „Elizabeth Mc Caw" van den bekenden industrieel Reynolds. En voorts waren Frankrijk en Duitschland ver tegenwoordigd. Het laatste land met niet minder dan negen jachten, die allen aan de races HelgolandIJmuiden en IJmuiden Solent hadden deelgenomen, en tenslotte het eenige Nederlandsche jacht, de „Zee arend". Sedert zijn historischen tocht over den Oceaan bekend over de geheele we reld, gevreesd door zijn concurrenten in LJmuidenSolent, thans beroemd door zijn zege in de Fastnet-race. De bemanning van de „Zeearend" bestond ditmaal uit C. Bruynzeel Jr. kapitein, Ch. Felger eerste stuurman, dr. Reinders navigator, O. Mul ler Kok en J. Loopuyt, den bekenden re- geiiboogzeiler, Van der Giesen, eveneens een regenboogzeiler, Van der Laarsen en Warners, in totaal acht man. Ieder heeft zijn best gedaan en met zijn speciale capa citeiten er toe bijgedragen, dat dit belang rijke Nederlandsche succes tot stand kon komen. De route van deze race leidde van Co wes door het Kanaal langs Lands End, dan richting Ierland naar den vuurtoren van Fastnet, welke 1 zeemijl uit de Iersche kust op een klip ligt. Deze vuurtoren moest ge rond worden en vervolgens konden de jach ten denzelfden weg terug nemen met als finish Plymouth. Vooral het gedeelte in de omgeving van Fastnet is zeer moeilijk te bezeilen, omdat het water wild is door den rotsbodem. Bij den start had de „Eliza beth Mc Caw" pech door te vroeg over de lijn te gaan. Het Amerikaansche jacht werd teruggeroepen, doch de bemanning heeft het terugroepsignaal niet bemerkt en voer door. Disqualificatie moest wel vol gen. De Amerikaan kwam als eerste door de finish en eerst toen hoorde men aan boord wat zich enkele dagen geleden bij den start had afgespeeld. Eerst toen vernam de be manning, dat het jacht niet geklasseerd kon worden. Intusschen, het jacht had toch niet de eerste plaats bezet, daar na berekening van den tijd, in aanmerking nemend de handicap van eiken deelnemer, bleek, dat de „Elizabeth Mc Caw" slechts op de vijfde plaats kon worden geklasseerd. aanloop, dat hij onlangs op 2.08 meter had gebracht, met 1 centimeter. Op 6 dezer slaagde Meivin Walker er in, eveneens tijdens wedstrijden te Stockholm, het wereldrecord van 2.07 meter op 2.08 meter te brengen. Sedert 12 Juli van het vorig jaar hadden Cornelius Johnson en David Albritton (V. S.) het wereldrecord op hun naam staan met dezen sprong van 2.07 meter, een prestatie, welke door de I. A. A. F. gehomologeerd was. Thans is Walker er in geslaagd 2.09 me ter te bereiken, een phenomenale prestatie waarbij nog kan worden gemeld, dat des kundigen van meening zijn, dat hij zeker de 2.10 meter kan halen. MOTORSPORT DE NAJAARSREUNIE VAN DE K.N.M.V. TEVENS NATIONALE PLAQUETTE- STERRIT NAAR ROTTERDAM OP 12 SEPTEMBER. Huldiging van het a-team. Zooals bekend, heeft het Nederland sche a-team in de onlangs in Engeland verreden internationale zesdaagsche de „Zilveren Vaas" voor ons land veroverd, door na feilen strijd in de snelheidsproef de buitenlandsche concurrenten, die eveneens strafpuntloos waren, te ver slaan. De K.N.M.V. heeft gemeend de leden van dit team, de heeren A. P. van Ha- mersveld, G. Bakker Schut en J. Moejes te moeten huldigen en het mogelijk te maken heel motorrijdend Nederland en allen, die belang stellen in de motorsport, hieraan deel te laten nemen. Daarom zal een nationale plaquette- sterrit naar Rotterdam worden geor ganiseerd, waar de feestelijkheden zullen plaats vinden in de Diergaarde. Deze stsrrit wordt gecombineerd met de traditioneole - najaarsreunie van de Kon. Ned. Motorwielrijders-Vereeniging, welke dus in verband met de huldiging, dit jaar op een vroegeren datum, dan oorspronkelijk was vastgesteld, plaats vindt. De disqualificatie is nog niet geheel zeker, doch invloed op de bezetting van de eerste plaatsen heeft dit voorval dus niet. Op Zaterdag 7 Augustus vond de start te Clowes plaats. De wind was aanvanke lijk zwak; al spoedig lag het veld geheel uit elkaar, al was het voor de Nederland sche zeilers een prettige gedachte, dat men verscheidene jachten steeds in het oog kon houden. Bovendien kreeg men zoo meer de idee van een wedstrijd. Kapitein Brunyzeel besloot zijn eigen route te kiezen, vertrouwend op de radio- beFichtgeving over de weersomstandighe den, vertrouwend op eigen navigatiecapa- citeiten. En de route, die hij koos, bleek een zeer gelukkige te zijn geweest. De „Latifa", het Engelsche jacht van den heer M. H. Mason, rondde het eerst den vuur toren van Fastnet, vervolgens passeerden daar de „Stirana" van den Engelschen lui tenant J. F. B. Gage en als derde keerde voor de tweede 300 mijlen de „Elizabeth Mc Caw". De Amerikaan was 2 y2 uur op de „Latifa" achter; de „Zeearend" i'onde als vierde bij Fastnet, ongeveer 3 uren achter de „Latifa". De positie van het Nederlandsche jacht was toen reeds fraai daar al deze jachten in de groote klasse thuishooren, terwijl de „Zeearend" onder de midd,elgroote sche pen behoort. De handicap in aanmerking nemend, lag 't Hollandsche jacht dus toen reeds prachtig in het veld. Op de terugreis werd dezelfde route gevolgd. Het einde was voor onze landgenooten zeer spannend Vrijwel voortdurend zeilde het Engelsche jacht, de „Blood Wound" in de nabijheid van de „Zeearend". Op den laatsten dag en nacht was het windstil. Het was dik van mist in het Kanaal, maar kapitein Bruyn zeel vond keurig den weg naar Plymouth terug, in gezelschap van de „Blood Wound" welk jacht meteen halve lengte door de „Zeearend" geslagen werd. Woensdag avond half 6 passeerde het Nederlandsche jacht de finishlijn en het bleek, dat men als vierde was aangekomen. De „Elizabeth Mc. Caw", die de „Lafita" had ingehaald, passeerde, zooals wij reeds memoreerden, als eerste te Plymouth de finish. Vervol gens arriveerden de „Latifa" en de „Stira na." In den loop van Donderdag konden de eerste zes plaatsen berekend worden. Nog waren Donderdagavond alle jachten niet binnen. Het bekende jacht de „Ortac", dat de race BurnhamHelgoland dit jaar heeft gewonnen, kwam eerst gistermorgen te Plymouth aan. Groot was de vreugde, toen de be manning van de „Zeearend" vernam, dat de eerste plaats door het Holland sche jacht werd ingenomen met ruim 2 uren voorsprong op de „Stirana" en 4 uur voorsprong op de „Maid of Mal- ham" Uit Nederland waren telegrafisch Don derdagavond verscheidene gelukwenschen binnengekomen, o.a. van ir. J. Loeff na mens de Kon. Verb. Nederl. Watersport verenigingen. De uitslag volgens berekenden tijd luidt: 1. „Zeearend" (Nederland) 85 uur 29 min. 2. „Stirana" (Engeland) 87 uur 40 min.: 3. „Maid of Malham" (Engeland) 89 uur 46 min.; 4. „Blood Wound" (Engeland) 89 uur 54 min.; 5. „Elizabeth Mc Caw" (Ver- Sta ten) 90 uur 9 min.; 6. „Ortac" (Engeland) 91 uur 33 min.; 7. „Latifa" (Engeland) 92 uur 40 min. WIELRENNEN. „NIEUW SWIFT." Wederom is er een rit van de avondcom petitie verreden en wel van B. en C. klasse over 35 km. Bert Lodewijks bewees weer eens hoe sterk hij den laatsten tijd naar voren komt en won met ruim drie minu ten voorsprong op J. v. d. Leest en M. Segaar. Bij de C. klassers was W. Geen jaar niet fortuinlijk door enkele kilometers voor het einde te slippen waarmede hij een groote achterstand kreeg daar hij een defect aan zijn stuur opliep. Thans nam na een span nende eindsprint met W. Rijsbergen, de jongste der gebroeders nl. J. Geenjaar de overwinning voor zijn rekening, terwijl Noest en Laven op emea 500 meter volgden, waarbij laatstgenoemde den eindsprint won. De uitslag was dus: 1. J. Geenjaar, 2. W. Rijsbergeen, 3. J. Laven, 4. H. Noest, 5. W. Geen jaar. Morgenmiddag wordt op het Alphen ter rein, de revanche der Zesdaagsche gere den, waaraan de Nieuw Swiftleden Jac. de Groot en J. Schuller zullen deelnemen, terwijl ook Bert Lodewijks met Berkou- der uit Gouda zal rijden. In de voorwed strijden komen voor Nieuw-Swift uit K. de Haas, M. C. Segaar en J. v. d. Leest. A.s. Zondag zal een tijdrace worden ver reden, waarvoor reeds drie fraaie premies jjijn beschikbaar gesteld voor den renner van elke categorie welke den snelste ronde maakt. A. en B. klassers rijden 75 km., C. klassers 30 km. Start half tien aan de Ringvaart. EEN AVOND-ZESDAAGSCHE TE GOUDA. Van Woensdag 18 tot en met Maandag 23 Augustus a.s. zal op de Goudsche Wieler baan een avond-zesdaagsche worden ver reden. Eiken avond wordt een koppelwed strijd gehouden met een voorprogramma. Deelnemende renners zijn J. van Tilburg en Nuyen te Rotterdam; Lunenburg te Woerden; Schuller en de Groot te Leiden; Stigter en Bargeüj te Overschie; J. Riet veld, Biesheuvel, A. Wassing, Scheepbou wer, C. Wensveen en J. van Vliet t« Gouda. De wedstrijden vangen om half 8 uur. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING TE GOUDA. Het district Gouda van den D. H. V. B. hield gisteravond te Gouda onder voorzit terschap van den heer J. G. Lunenburg zijn jaarlijksche algemeene vergadering. Ver tegenwoordigd waren de vereenigingen D. O. N. K. (Gouda), Alphensche Boys (Al phen aan den Rijn), E. S. T. O. (Bodegra ven), V. E. P. (Woerden), Trekvogels (Bos koop), U. N. I. O. (Oudewater) en R. V. C. Reeuwijk). Van W. S. E. (Waddinxveen) was bericht van verhindering ontvangen. Als afgevaardigde van den D. H. V. B. woonde de heer A. Hubaty de vergadering bij. In zijn openingswoord drong de heer Lunenburg er op aan, dat zooveel moge lijk de volledige besturen der aangesloten vereenigingen de vergaderingen van het district zullen bezoeken. Spreker hoopte, dat de besluiten, die dezen avond zouden worden genomen, in het belang van en nuttig mochten zijn voor de katholieke sportbeweging en ook tot den groei en bloei van de katholieke sport in het Goud sche district zouden bijdragen. De notulen der algemeene vergadering van 1936, de jaarverslagen 19361937 en de begrooting 19371938 werden onver anderd goedgekeurd. De kascommissie had de boeken en bescheiden van den penning meester in orde bevonden. De voorzitter deelde mede, dat de heer C. J. van Dijk van Bodegraven wegens drukke werkzaamheden heeft moeten be danken als bestuurslid van het district. Spreker dankte den heer van Dijk voor de verrichte werkzaamheden en prettige sa menwerking. Vervolgens feliciteerde de voorzitter de voetbalvereeniging D. O. N. K., van welke in het afgeloopen seizoen niet minder dan vier elftallen kampioen zijn geworden. Hij wenschte ook Trekvogels I geluk met het behaalde kampioenschap. Aan D. O. N. K. werden drie kampioensdiploma's en aan Trekvogels één diploma uitgereikt. De heer Lunenburg deed vervolgens de mededeeling, dat de junior es-competitie van het district op Zondag 4 September a.s. zal aanvangen. D. O. N. K. verzocht voort aan ook wedstrijden op Zaterdagmiddag vast te stellen voor de juniores. De moge lijkheid hiervan zal worden onderzocht. Voorts vroeg de voorzitter steeds voldoen de aandacht te schenken aan publicaties van het district in de Sport-IIlustratie en erkenning en achting te hebben voor het districtsbestuur. Aan de orde kwam hierna de verkiezing van bestuursleden. De heeren J. G. Lu nenburg (Woerden) en H. J. Dionisius (Ou dewater) werden herkozen. In de vacature wegens ongesteldheid van den heer C. Boef (Gouda) werd gekozen de heer H. Lor jé (Gouda), die reeds eenigen tijd de werkzaamheden van secretaris-penning meester-competitieleider waarnam. In de vacature-C. J. van Dijk (Bodegraven) werd gekozen de heer W. H. van Liempt (Bode graven). De voorzitter dankte ook den heer C. Boef voor het vele, dat deze voor het district heeft gedaan en wenschte hem van harte een spoedig en volledig herstel toe. De heer J. G. Lunenburg (Woerden) werd met algemeene stemmen als voorzitter her kozen. De vereeniging V. E. P. (Woerden) had een voorstel ingediend om voor het leiden der junioreswedstrijden bondsscheidsrech- ters aan te wijzen, dan wel de vereenigin gen voor scheidsrechters te doen zorgen, die voor hun taak berekend zijn. Bij de discussies bleek de practische onuitvoer baarheid van deze idee en besloten werd den bestaanden toestand te handhaven met een beroep op de vereenigingen zooveel mogelijk mede te werken. Voorts stelde V. E. P. voor op de aan staande vergadering van den D. H. V. B. te steunen het voorstel van het district Haarlem om de legitimatiebewijzen te laten vervallen met ingang van het seizoen 1937 1938. Met 43 stemmen werd het voor- stel-V. E. P. verworpen. De meerderheid wenscht handhaving der legitimatiebewij zen en een scherpere doorvoering van het systeem. De juniores-commissie, pers- en propa- gandacommissie, scheid^rechterscommissie en elftalcommissie werden door het be stuur onveranderd samengesteld. In een vacature in de juniores-commissie werd voorzien door de benoeming van den heer H. Agten (Gouda). In de elftalcommissie is nog een vacature wegens het bedanken van den heer Th. Timmermann (Gouda). In de kas-commissie werden benoemd de heeren P. Snel Gouda) en Vernooy (Bode graven). De vergadering koos tot afgevaar digde naar de Bondsvergadering op 4 Sep tember te Haarlem den heer A. J. J. van Engelen (Alphen aan den Rijn). De voorzitter deelde mede, dat het be stuur bezig is te trachten in een paar plaat sen in het district nieuwe vereenigingen te verdedigen: Bij de behandeling der agenda voor de D. H. V. B.-vergadering werd naar aanlei ding van het prae-advies van het D. H. V. B.-bestuur op een motie van D. O. N. K. inzake het zonder eenige beperking aanne men van R. K. spelers, geschorst of gero yeerd door een niet bij de R K. F. aange sloten bond of vereeniging, besloten bij het betreffende punt de navolgende motie op de Bondsvergadering in te dienen en te verdedigxen: „De algemeene vergadering van den D. H. V. B., op 4 September te Haar lem, kennis genomen hebbende van de op de jaarvergadering van den I. V. C. B. behandelde en aangenomen voorstel len resp. motie van S. D. O., B. W. O. en D. O. N. K., betreffende de gerech tigdheid van spelers, betuigt haar instemming met in dil opzicht te nemen maatregelen, dringt er bij het bestuur van de R. K. F. op aan de terzake door het I. V. C. B.-bestuur bij de R. K. F. ingediende voorstellingen in ernstige overweging te nemen en aan de hand daarvan be palingen in het leven te roepen, welke aan een onjuisten toestand, onze ka tholieke voetbalbeweging onwaardig, een einde zullen maken, besluit deze motie ter kennis te bren gen van het bestuur van de R. K. F." Bovendien werd besloten rechtstreeks de volgende motie te zenden aan het bestuur van de R. K. F.: „Het district Gouda van den D. H. V. B., in jaarvergadering bijeen op 11 Augustus 1937, betuigt adhaesie aan de op de jaarvêrgadering van den I. V. C. B. behandelde en aangenomen voor stellen, resp. motie van S. D. O., B. W. O. en D. O. N. K., betreffende de gerechtigheid van spelers, en dringt er bij het R. K. F.-bestuur op aan bepalingen in het leven te roe pen, welke aan de in bedoelde voor stellen en motie geuite wenschen zul len tegemoetkomen, besluit deze motie ter kennis te bren gen van het bestuur van de R. K. F. en afschrift te doen toekomen aan het bestuur van den D. H. V. B." V. E. P. en Alphensche Boys verklaarden zich tegen beide moties. De overige veree nigingen stemden voor. Bij de rondvraag werden dank en hulde .gebracht aan het districtsbestuur voor zijn leiding, het organiseeren van een spelre gelavond en van een districts-juniores-bij- eenkomst gevraagd en nog enkele andere aangelegenheden besproken. Bij de hulde en dank, aan het districts bestuur betuigd, sloot de heer Hubaty zich namens het Bondsbestuur gaarne aan en ook hij wenschte het oud-bestuurslid, den heer C. Boef, volledig herstel toe. De voorzitter heeft hierna de vergade ring gesloten.. PAARDENSPORT INTERN. CONCOURS HIPPIQUE TE AKEN. Goede prestaties van onze landgenooten. Gisteren is het dertiende internationale concours-hippique te Aken begonnen voor een vrij talrijk publiek. De openingswed strijden, welke door fraai zomerweer be gunstigd werden, brachten reeds dadelijk spanning en uitstekende ruitersport. De uitslagen luidden: Jachtspringen klasse M. om den .Huber- tus-Prijs: Amateurs: 1. luit. Graaf Campello (Ita lië) met Ronco, 0 fouten, 39 sec.; 2. kap. Manipolo Coccia (Italië) met Maga, 0 fou ten, 40.3 sec.; 3. luit. Fegelein (Duitschland) met Diana, 0 fouten, 43.1 sec.; 4. luit. Gre- ter (Nederland) met Carina, 0 fouten, 43.3 sec.; 5. kap. Lombarde (Italië) met Nerei- de, 4 fouten; 6. ritmeester Rang (Roeme nië) met Delfis, 4 fouten; 7. mej. Van Die- vot (België) met Hamigo, 4 fouten; 8. luit. Tudoran (Roemenië) met Alika, 4 fouten. Beroepsrijders: 1. Guenther met Burg graf, eigenaar Kuepper, 0 fouten, 76.1 sec. (Duitschland); 2. Terzerow met Puffer, eigenaar mevr. Lindgen, 7 fouten, 88.2 sec. (Duitschland); 3. Dietrich met Lottka, eige naar D. H. Pasman, 8 fouten, 72 sec. (Ne derland); 4. Dietrich met Prinse Igor, eige naar D. H. Pasman, 11 fouten, 84.4 sec. (Nederland). DE VLEESCHKNOEIERIJEN TE OUDERKERK. De geweldige vleeschknoeierijen in Ouderkerk a. d. LJsel waar vorig jaar in een worstfabriek een geheime berg plaats werd ontdekt, in welke op groote schaal frauduleuze slachtingen werden verricht om worst en ham te maken, welke waren tegen lage prijzen op de markt te Rotterdam werden verkocht hebben een langen nasleep gehad, maar met de gisteren voor den Goudschen Kan tonrechter behandelde gevallen is de zaak thans in het laatste stadium geko men. Opnieuw irjoest de eigenaar van de worstfabriek te Ouderkerk zich verant woorden voor feiten, welke na den inval van ambtenaren aan het licht zijn geko men, doordat een der deelhebbers aan de knoeierij aan het praten gegaan was. Er restten nog drie gevallen, het slachten van kalveren en varkens betreffende, waaruit niet minder dan vijf vervolgin gen waren voortgevloeid, omdat in twee der zaken zoowel het slachten zonder kennisgeving ter secretarie, als het ver richten der slachtingen was ten laste ge legd. Ook ditmaal ontkende de verdachte elke schuld en verklaarde van niets te weten. De verklaringen van den Rotter- damschen slager, die compagnon en ge heel op de hoogte was, en de mededee- lingen van een anderen getuige, deden den ambtenaar van het O. M. concludee- ren, dat het bewijs overtuigend is ge worden. Hij persisteerde bij zijn reeds eerder gestelden eisch van vijfmaal zeven dagen hechtenis met publicatie van de vonnissen op kosten van verdachte. De Kantonrechter zal over 14 dagen uitspraak doen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7