RIJNSTREEK VOORBEELD VOOR VOLKENBOND SPORT OMGEVING VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Internationale Padvindersconferentie te 's-Gravenhage gesloten De Chief-Scout, lord Baden-Powell, spreekt een geestdriftig slotwoord Dank woorden vastgelegd in resoluties Met de zitting van gistermiddag is de negende tweej aarlij ksche internationale conferentie van de padvindersbeweging gesloten. De voorzitter van de Fransche delega tie de heer A. Chatelet las allereerst een boodschap voor van de Fransche regee ring, waarin deze haar sympathie voor de padvindersbeweging uitdrukte. De verkiezing van de leden van het in ternationale comité van de padvindersbe weging, het volgende punt op de agenda, verliep vlot, daar alle tegenwoordige le den bij acclamatie herkozen werden. De conferentie nam daarop de volgende imoties aan: 1. De conferentie brengt haar geluk- wenschen over aan lord Baden Powell met zijn tachtigsten verjaardag en be tuigt haar aanhankelijkheid aan den op richter en leider van de padvindersbewe ging. 2a. De conferentie brengt met den meesten eerbied dank aan H. M. de Ko ningin der Nederlanden, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard en de Nederlandsche regeering voor hun sym pathieke medewerking en medeleven met de conferentie. b. De conferentie drukt haar warmste gevoelens van dank uit tot het gemeente bestuur van den Haag en dat van Bloe mendaal voor de betoonde gastvrijheid. c. De conferentie brengt dank aan Z. H. Prins Gustaaf Adolf van Zweden voor de toewijding waarmee Z. H. de verga deringen heeft geleid. d. Voorts brengt de conferentie harte- lijken dank aan den hoofdverkenner van Nederland, staatsraad J. J. Rambonnet, het jamboree-comité, de Nederlandsche padvinders, verkenners, leiders en de stafofficieren voor alles, wat zij gedaan hebben om de jamboree te doen slagen. e. De conferentie dankt het Nederland sche volk voor de verleende hulp en de vriendschappelijke interesse tijdens de jamboree en drukt haar waardeering uiï voor hetgeen de pers en de radio gedaan" hebben om de jamboree te doen slagen. 3. De conferentie brengt hulde aan den directeur van het internationale bureau, den heer Hubert Martin en den secretaris den heer R. T. Lund, voor hetgeen zij in de laatste twee jaren en speciaal gedu rende de conferentiedagen voor de bewe ging hebben gedaan. 4. De conferentie drukt haar waardee ring uit voor hetgeen de heer J. Guérin- Desjardins als officieele tolk tijdens de conferentie heeft gedaan. 5. De conferentie brengt dank aan Z. M. Koning Gecfrge van Engeland en de regeeringen vxan Tsjecho-Slowakije, Frankrijk en Polen voor hun aanmoedi gende boodschappen, welke ten zeerste worden gewaardeerd. 6. De conferentie drukt haar waardee ring uit voor de waardevolle medewer king, welke de padvindersbeweging on dervonden heeft van de hoofden van de verschillende staten, en van personen, die in him functie de beweging hebben gesteund. 7. De conferentie wenscht opnieuw hare dankbaarheid uit te drukken voor de medewerking, welke zij van de pad vinders en leiders over de geheele we reld heeft ontvangen. Allen kunnen er van overtuigd zijn, dat hun werk niet van voorbij gaanden aard is geweest en dat zij hebben bijgedragen tot het bevor deren van den goeden wil en verstand houding tusschen de volkeren. Hierna werden nog verschillende mo ties van organisatorischen aard aangeno men. SLOTWOORD VAN DEN CHIEF-SCOUT Tenslotte sprak de chief-scout lord Ba den Powell het sluitingswoord. De conferentie is een groote stap voor uit geweest in de ontwikkeling van de padvindersbeweging. Wij kunnen gerust zeggen, dat wij een soort volkenbond zijn geworden, al weet ik niet, of dat nu in onze bedoeling heeft gelegen (applaus). Een van de leden van den „echten" Volkenbond heeft mij eens in vertrouwen verklaard, dat, wanneer er daar een dergelijke geest zou heerschen als hie r, de Volkenbond zijn besluiten heel wat gemakkelijke zou kunnen nemen. Ons doel is de ontwikkeling van het indivi- dueele karakter van de jongens en een gezond patriotisme naast internationale „goodwill and understanding". „Mussolini heeft mij eens verteld", zoo zeide lord Baden Powell, „dat hij de pad vinderij omgezet heeft in de „Ballilla'', omdat hij eenheid wenschte". Eenheid is goed, maar zij moet niet kunstmatig op gelegd worden, zij moet uit het persoon lijk karakter vortkomen. Laten wij niet vervallen in over-organisatie. De beste remedie daartegen is teruggaan tot de origineele basis van de beweging met haar eenvoudige beginselen van harde oefening en avontuur. Zulk een remedie zal dan zijn „reculer pour mieux sauter". Dat wij op den goeden weg zijn, heb ik aan vele factoren gezien, aldus eindigde dechiefscout. De Carnegie-stichting heeft ons den prijs van den vrede toegekend, Koningin Wilhelmina, Koning George en de regeeringen van vele laden hebben ons streven aangemoedigd, onze bewe ging telt thans 2.800.000 leden en ten slotte hebben we weer op deze jamboree zoo duidelijk gevoeld, dat, ondanks ver schil in ras en taal, wij ons allen zonen van één Vader voelen. Dat is voor ons een zeker teeken en daarom gaan we voort „to do our best". Na deze hartelijk toegejuichte rede, nam Prins Gustaaf Adolf nog eenmaal het woord. Hierop bracht de geheele vergadering drie cheers op den chief-scout uit. Staande legden allen vervolgens de padvinders-gelofte af en ten slotte werd hand in hand, alsof men om een kamp vuur geschaard stond, het „Auld lang syn" gezongen. Dit was het plechtige einde van deze vruchtbare conferentie. Het gemeentebestuurs van 's Gravenhage ontving gisteravond in het gemeentemu seum de deelnemers aan de negende twee- jaarlijksche internationale padvindercon ferentie. Aan weerszijden van de overdekte gang, welke naar de hall leidt, hadden leden van het Haagsche padvindstersgilde zich opge steld ter begroeting van den chief scout en de andere genoodigden. In de hall ontvingen de burgemeester en mevrouw de Monchy hun gasten, de di recteur van het museum, dr. van Gelder en de chef van het kabinet van den burge meester, jhr. mr. W. C. Six. Nadat de gasten zich in de ontvangzaal op de eerste verdieping verzameld hadden, zong een koor van het meisjesgilde den gasten eenige liederen toe, o.a. „Hoort zegt het voort" en tenslotte het internationale padvinderslied. De burgemeester, mr. S. J. R. de Monchy, heette daarna de genoodigden hartelijk welkom. Op verzoek van den chief scout dankte prins Gustaaf Adolf voor deze ontvangst. De aanwezigen maakten vervolgens een rondgang en vereenigden zich in den tuin, waar buffetten waren opgesteld. OM DEN LUXOR-YVISSELBEKER. Woensdagavond werd op het L.O.V.-ter- rein de wedstrijd HDSLSV I gespeeld. Na een kwartier spelens scoorde Hillebrand van LSV het eerste doelpunt, wat ook het eenigste was in dezen wedstrijd. Einde 01 voor LSV. Om den Z.H.B.-Beker. Hedenavond speelt op het L.O.V.-terrein den wedstrijd LOVBH.W. Boys. Zaterdagmiddag-tournooi. Om den Zomerlust-Beker worden mor genmiddag de volgende wedstrijden op het L.O.V.-terrein gespeeld: om 3 uur LVV Pet Boys; om 5 uur LOVP.C. en L. I. LEIDSCHENDAM. Jubileum. Gisteren herdacht de heer G. Otterloo, voorman-electricien bij de Ned. Spoorwegen, depot Leidschendam- Voorburg, den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij deze maatschappij. Des morgens werd hem op het bureau van de H.W.T.K. met een toepasselijk woord de bekende enveloppe overhandigd, terwijl hij van de commissie uit het personeel een zakhorloge in ontvangst had te ne men. Bloempjesdag. De aangekondigde bloempjesdag ten bate van „Santos", zal niet, zooals reeds werd medegedeeld, ge houden worden op Zondag 15 Augustus a.s. doch op Zondag 22 Augustus a.s. Bevordering. De heer G. Jansen, bestuurder bij de Ned. Spoorwegen, al hier, wordt met ingang van 1 September a.s. bevorderd tot controleur bij de elec- trische tractie, standplaats Utrecht. UITHOORN. Concert. Het groot concert van de gezamenlijke muziek- en zangvereni gingen zal plaats hebben op Woensdag 15 Sept. a.s. Been gebroken. De laatste avond van de kermis gaf nog een ongeval. Ter wijl zij in het schuitje van de luchtschom- mel stapte, brak mej. Röling, wonende aan de Zuwe, een been. Dr. Hennis ver leende de eerste hulp. Den volgenden dag bleek overbrenging naar 't zieken huis noodzakelijk. Geboren: Hendrik Jan z. van N. Theuns en J. Boellaard Geertruida Maria Johanna d. van H. H. A. Dijssel- bloem en G. J. M. Vijverberg Johan nes Arnoldus z. van W. J. van Bunningen en C. A. M. A. van Heusden. Getrouwd: Adriaan Sebastiaan Op- ree en Popje Jantje 'van Stralen. Overleden: Alida Maria Verkroost 64 j., ongehuwd. ALPHEN AAN DEN RIJN. j Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd mej. J. Timmerman. Horloge-dief gearresteerd. Door de politie werd gearresteerd zekere v. d. N. alhier, wegens oplichting van een drietal horloges ten nadeele van een juwelier te Leidschendam. De gearresteerde is ter beschikking van de politie te Wassenaar gesteld. Viering Koninginnefeest. Uit de be woners van de Oranje-Conrad en Dwars straat heeft zich een buurtcommissie ge vormd om Koninginneverjaardag, door het houden van kinderspelen, te herdenken. De feestviering wordt gehouden 28 Augus tus, terwijl kinderen dezer bewoners, welke aan deze spelen wenschen deel te nemen, op 21 Aug. kunnen worden aangemeld ten kantore van de firma Klaverweide, Oranje straat. Geboren: Steventje d. van H. Bruné en A. Burggraaf Jan z. van J. C. Heij- mans en M. B. J. Radder Grietje d. van M. den Harder en A. E. Bokhorst Helena Hulda d. van L. van Lienden en E. H. Bartel Geertrui d. van C. J. Bou wer en L. van Barlingen Jan z. van G.- J. Mulder en L. van der Beek Rut- ger z. van W. Huijssoon en P. van den Brink Johanna Hendrika d. van H. F. Witjes en E. H. G. Schuurman Theo- dorus Johannes z. van P. J. Vergeer en A. J^ de Goeij. Overleden: Hendrik van den Bosch 50 j., geh. met Elizabeth Stapper Aal tje Gaalswijk 79 j., wed. van J. Koblenz- weij Klaas Rozeboom 8 mnd. BODEGRAVEN. MILLIOENENWERK IN WORDING. De aanleg van den nieuwe Rijksweg. Het werk aan de Zuidzijde, n.l. het zandafgravingswerk voor de nieuwe Rijksweg no. 12, vordert gestadig. Reeds is een groote hoeveelheid zand uitgegra ven en naar de plaats van bestemming vervoerd. Achter in de polder rijst de machtige weg reeds op, over een lengte van enkele kilometers en steeds hooger en hooger komt het zand. Doch niet al leen het zand komt hooger en hooger, ook het veen, dat door de geweldige druk der zandlaag uit deze drassige bodem wordt geperst en tot heele hoogten komt. De slooten, welke langs den nieuwen weg gegraven zijn om het veen een uitweg te geven zijn op vele plaatsen binnen afzienbaren tijd volgeloopen met de veen- bonken. Vanzelfsprekend zakt hierdoor de zandlaag en dit is geheel volgens de wensch daar juist deze laag het veen er uit moet persen om straks een vaste ver keersweg te krijgen. Dag en nacht door rijden de zandtreinen af en aan en zien- deroogen komt de weg nader. Het is een interessant gezicht dit mil- lioenenwerk in zijn volle omvang gade te slaan en vele personen ziet men dagelijks de verrichtingen van de machtige machi nes bewonderen. Langs de Zuidzijde wordt het zand uit gegraven uit een perceel weiland ter grootte van circa 12 H.A. Reeds voor de helft is het thans uitgegraven tot een diepte van circa 10 M. Hierdoor is een groot gat ontstaan dat ver beneden het waterpeil ligt, doch nagenoeg geheel droog gehouden wordt door een aantal formidabele pompen, welke dag en nacht duizenden liters water wegpompen. Een groote graafmachine haalt het zand omhoog om het vervolgens naar de op pervlakte te brengen en het te storten in de zandtreinen. In ongeveer 10 minuten tijd is zoo'n trein geladen en deze ver voert dan 72 kub. meter zand. Daar dag en nacht doorgewerkt wordt er werken 3 ploegen beteekent dit dus dat per dag I ongeveer 9000 kub. meter zand vervoerd j wordt. Zoo gaat dit dag in dag uit verder tot j straks het geheele terrein tot deze diep- i te zal zijn afgegraven. Wanneer men zoover gekomen is, heeft de graafmachine, wel- i ke thans deze duizenden kub. meters zand per dag naar de oppervlakte brengt, afge daan. Een groote zandzuiger ligt reeds in den Oude Rijn gereed om dan het werk van de graafmachine over te nemen. Ook de pompen worden dan buiten werking ge steld, daar dan de geheele oppervlakte vol zal komen met water. Dit is voor de land bouwers in deze omgeving een uitkomst daar de landbouwers tot kilometers in den omtrek verstoken zijn van welwater. Door de> groote capaciteit welke de pompen heb ben, hebben zij tevens de wateraders in deze omtrek volkomen weerloos gemaakt en hierdoor ook de waterwellen waar de pom pen der landbouwers op staan. Deze pom pen staan nu nagenoeg allen leeg en geven geen water meer. Dit euvel zal straks echter als de zandzuiger te werk gesteld wordt, verholpen zijn. Om die zandzuiger echter tot de kuil toe te laten, zal de Zuidzijde moeten worden doorgegraven. Hiervoor is reeds vergun ning aangevraagd en zijn wij goed inge licht, ook reeds verkregen. Deze doorgra- ving van den weg brengt dan tevess mede, dat eenigen tijd het verkeer hierlangs zal worden afgesloten. Dit zal vermoedelijk slechts om 1 dag en 1 nacht te doen zijn. Alles bij elkaar zal men straks een meer kunnen aanschouwen met een oppervlakte van circa 12 H.A. en een diepte van circa 10 Meter, terwijl zich in dit meer de ge weldige zandzuiger zal bewegen om de diepte op circa 20 meter te brengen. Zoo staat nog veel te gebeuren en hon derden arbeiders vinden hier nog geruimen tijd werk. Burgerwacht. Aan de Kringwed strijd voor Burgerwachten 30 en 31 Juli j.l. gehouden te Alphen a. d. Rijn, was behalve de Korps wedstrijd een Perso- neele wedstrijd verbonden voor K.S.O. Door leden van de afd. Bodegraven werd hieraan ook deelgenomen en met succes voor de meeste jonge leden. De uitslag hiervan is als volgt: 2e prijs C. van Katwijk 59-57 punten; 3e pr. A. Vermeij, 59-57 punten; 5e pr. P. Bloemendaal, 58-57 punten l.s. 11; 6e pr. C. Bloemendaal, 58-57 punten l.s. 10; 9e pr. J. v. Leeuwen, 58-53 punten; 11e pr. A. Gelderblom, 57-58 pnt.; 14e pr. J. Veerman, 57-55 pnt.; 17e pr. G. Overes, 57-52 pnt.; 20e pr. A. Veelenturf, 56-54 punten. Postduiven. Deze week hield de postduivenhoudersvereeniging „De Snel- vlucht'' een wedvlucht voor jonge dui ven van Neufville, afstand 178 K.M. Er werden 96 duiven gelost om 7.30 uur. De eerste duif werd geconstateerd 9.35.15; de laatste prijswinnaar 10.25.28 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 13 en 14 T. de Jong; 2 D. Kaptein; 3, 19, 20, 24 en 25 A. Vermeij; 4, 5, 11 en 31 Gebr. Wolswijk; 6, 26, 27 en 29 T. Sterk; 7, 9 en 32 Chr. Oostveen; 8 R. v. d. Star; 10, 16, 23 C. Beunder: 12 en 21 P. Zeil- stra; 15, 22 en 28 R. Overkamp; 17 en 30 S. F.; 18. P. Beens. KOUDEKERK. De a.s. feestviering. In de laatstge houden vergadering van de Oranje-ver- eeniging werden de plannen voor de a.s. feestviering op 31 Augustus a.s. nader ge regeld. Commissies werden aangewezen voor de ringrijderij met paard en tilbury, ring steken per fiets, sprietloopen en hard- loopen met hindernissen enz. Het feest terrein tegenover het Raadhuis is weer welwillend disponibel gesteld, terwijl het fanfare-corps te dezer plaatse hare mede werking heeft toegezegd. 's Avonds zal een Oranjefilm en andere de feestgangers bezig houden. Raambil jetten zullen mededeelingen doen aan gaande deelname aan de verschillende spelen en tijd van aangiften. HAZERSYVOUDE. Hanze. Gisterenavond vergaderde de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". De vergadering was flink bezocht. De voor zitter, de heer F. J. Kouwenhoven, zette het doel dezer vergadering uiteen en deel de mede waarom het bestuur gemeend had de leden te laten voorlichten over de „Ves tigingswet kleinbedrijf" en het onderwijs wat hieraan moetvoorafgaan, vooral voor jonge middenstanders. De heer J. Mol, die ter vergadering aan wezig was, hield een zeer leerzame lezing over de Vestigingswet kleinbedrijf, die op 9 April van kracht geworden is, maar waarvan met de uitvoering nog geen begin gemaakt is. Wanneer deze wet in zijn volle kracht zal worden toegepast, zal in de toekomst ieder middenstander, die een zaak wil be ginnen of overnemen, over voldoende han delskennis, vakkennis, vakbekwaamheid en credietwaardigheid moeten beschikken. Bij een bespreking van het Santosfonds werd medegedeeld, dat binnen enkele dagen een lompjes-verkoop zal worden ter hand genomen. Nog kwam ter sprake dat 26000 georga niseerde middenstanders slechts 5000 als vaste bijdragen in dit fonds storten, ter wijl het Spoor- en Tramwegpersoneel met 13000 leden ƒ45.000, bijeen brengen. Nadat verschillende Bondscirculaires wa ren voorgelezen en besproken, werd deze bijeenkomst, die een zeer gezellig karakter droeg, gesloten. ZEVENHOVEN. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR C. A. MOONS. Het programma der feestelijkheden. Zooals reeds bericht, zal de zeereerw. heer C. A. Moons op Zondag a.s. zijn zil veren priesterfeest vieren. Pastoor Moons werd 18 Januari 1888 te Waddinxveen geboren. Na het Seminarie Hageveld en het Groot-Seminarie te War mond bezocht te hebben, werd hij priester gewijd 15 Augustus 1912. Daarna was Z.E. als kapelaan werkzaam 2 1/2 jaar te Bo- venkarspel. Toen volgde zijn benoeming tot aalmoezenier te Middelburg. Vandaar werd Z.E. benoemd tot kapelaan te Am sterdam (par St. Vincetius); daar was hij 15 jaar werkzaam. Op 30 Sept. 1932 werd Z.E. benoemd tot pastoor alhier. Pastoor Moons heeft zich zeer verdienstelijk ge maakt door het bouwen van een nieuwe kerk. De'moeilijkheden, daarmede gepaard gaande waren groot, maar door zijn werk kracht en doorzetten is de nieuwe kerk Kerstmis j.l. in gebruik genomen. Zaterdagavond zal de jubileerende her der worden ingehaald met ruiters en fiet sers vanaf het voormalige station Zeven hoven, om 7 uur z o m e r t ij d. Ook de mu ziek zal aan deze ontvangst deelnemen. Vandaar zal worden gereden naar de kerk, waar de schoolkinderen, onder leiding van den heer Kerkhoven, een welkomstlied zul len zingen. Daarna een kort Lof in de kerk. Zondagmorgen om 8.30 uur de vroegmis en om 11 uur zomertijd de Hoogmis, op te dragen door den jubilaris. Van 3 tot 4 uur zomertijd zal in het Bondsgebouw receptie gehouden worden. Met bruidjes en de feestcommissie zal de jubilaris worden afgehaald. Het eerste werk zal zijn aanbieding door den voorzitter van de feestcommissie, den heer A. P. v. d. Weyden van het feestgeschenk van de pa rochianen en van de congregaties voor jon gens en meisjes. 's Avonds om 7.30 uur zomertijd slui tingslof met Te Deum. De parochianen wor den verzocht Zaterdagavond en Zondag te vlaggen. ZOETERWOUDE. Burgerwacht. De oefeningen en plaat selijke wedstrijd zijn een week vervroegd. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout op Woensdagavond te zeven uur. Tegenwoordig 11 raadsleden. Afwezig de heeren J. Padding en J. Brug man. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der beide vorige zittin gen worden voorgelezen en onveranderd gearresteerd. Een aantal ingekomen stukken passeeren den hamer. Bezwaar tegen „Boekhorst" op monumentenlijst. Het adres der Maatschappij tot Exploi tatie van gronden „Veenenburg-Elsbrug" en de N.V. Kunstzandsteenfabriek „Arnoud" te Hillegom, waarbij bezwaar wordt ge maakt tegen de plaatsing van De Boek horst c.a. op de monumentenlijst wordt ge steld in handen van B. en W. om advies. De bewoners van de Jansenstraat vragen om verbetering van deze straat. De voor zitter merkt op, dat deze straat particu lier bezit is. Wellicht is er aanleiding om de eigenaars der straat om verbetering aan te schrijven. Verschillende van de onder teekenaars behooren tot die eigenaars. Overigens wordt het adres voor kennis geving aangenomen. Gedeputeerde Staten deelen mede, dat zij aan de gemeente Voorhout vergunning hebben verleend voor het leveren van drinkwater in De Zilk. Een brandende water-kwestie. Ten aanzien van de brandende kwestie de verbetering van den afvoer van het rioolwater schrijven Ged. Staten, dat de Regeering tegen het plan der gemeente tot verbetering op zich zelf geen bezwaar meer heeft, doch dat de Regeering zich met de voorgestelde wijze van financiering daar van niet kan vereenigen. De Regeering heeft B. en W. in overwe ging zich met den Minister van Sociale Za ken in verbinding te stellen ten einde de financiering met gelden van het Werk fonds te doen geschieden. De voorzittter zegt, dat de eerste stappen bij de administratie van het Werkfonds zijn geschied en dat hij vertrouwt, dat voor den volgenden zomer deze aangelegenheid tot voldoening van de omwonenden van Schippersloot zal zijn opgelost. Aangeboden worden de rekening, dienst 1936 van het grondbedrijf en de rekening der gemeente, dienst 1936. De voorzitter stelt voor om zooals ge bruikelijk een commissie van 3 leden te benoemen, die de rekening onderzoekt. Bij de daartoe gehouden stemming wor den uitgebracht op: D. J. Westrik 9 stem men, J. W, van Parera 7 st., C. v. d. Klauw 7 st., J. v. d. Berg 5 st„ L. de Winter 1 st., L. M. v. Noort 1 st., Th. v. Gijlswijk 1 st., A. M. v. Noort 1 st., J. v. d. Voet 1 st., zoo dat de heeren D. J. Westrik, J. W. van Pa rera en C v. d. Klauw bij de eerste stem ming zijn benoemd, welke heeren verkla ren hun benoeming te aanvaarden. De rekening, dienst 1936 van den School- artsendienst wordt goedgekeurd. Ingekomen in een brief van de Commis sie van Beheer van den Schoolartsendienst Hillegom c.a., waarbij verzocht wordt goed te vinden, dat aan den schoolarts een admi nistratieve kracht wordt toegevoegd, die een bezoldiging zal genieten van 55.per maand. Met dit voorstel wordt na eenige toe lichting van den voorzitter accoord gegaan. In de begrooting 1937 worden enkele wij zigingen aangebracht. De aanvrage van het Bestuur der Ver- eeniging tot stichting en instandhouding van Nederlandsche Hervormde Scholen met den Bijbel om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe schoolbanken wegens toename van het leerlingenaantal en vernieuwing van oude banken en voor vernieuwing kachels, daar de oude niet meer kunnen worden gerepareerd, wordt in gewilligd. Gedeputeerde Staten hebben bereids medegedeeld, dat bij hun College en bij de Regeering tegen inwilliging der aanvrage geen bezwaren bestaan. Op de aanvrage van D. J. Hoek om een bijdrage krachtens art. 12 der Lager On derwijswet voor zijn dochtertje Magdalena, dat de Christelijke U.L.O. te Noord wijk be zoekt, adviseeren B. en W. om een bijdrage te geven van 5.per jaar. De voorzitter zegt, dat de wet een bij drage vordert. Daar de aanvrager slechts één kind te zijnen laste heeft en overigens een behoorlijk inkomen geniet, meenen B. en W. met een minimum-bijdrage te kun nen volstaan. Dienovereenkomstig wordt besloten op de aanvrage ingevolge de Landarbeiders- wet van S. J. Klinkenberg en F. N. van der Ploeg ter bekoming van een voorschot ter verkrijging van een plaatsje, wordt gunstig beschikt. Bij de rondvraag vestigt de heer Westrik de aandacht op de omstandigheid, dat het woonwagenkamp moeilijk is te bereiken. De voorzitter merkt op, dat het woon wagenkamp voldoende is om de woonwa gens elders in de gemeente weren. De heer van Parera vraagt of nu de begrooting is goedgekeurd de lantaarns langs den Heerenweg kunnen worden ge plaatst. De voorzitter zegt, dat de aanvrage tot plaatsing bereids naar Leiden is gezonden. Waarna de vergadering wordt gesloten..

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11