RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 TER AAR. Toch feest dit jaar. De plaatselijke Oranjevereeniging „Prinses Juliana", zal na jaren rust, thans een Oranjefeest orga niseer en en wel op Donderdag 16 Septem ber a.s. Het feest zal gehouden worden op het bekende terrein nabij de groote brug. VOORSCHOTEN. Serenade. De heer M. de Bruin en J. G. Rijnhout herdenken op 26 Augustus a.s. hun vijftigjarig huwelijksfeest, wat voor de St. Laurensharmonie aanleiding was gisteravond het gouden bruidspaar een se renade te brengen onder groote belangstel ling van de ingezetenen en tot groote ver rassing van het gouden echtpaar. De bur gemeester en mevrouw Berkhout kwamen eveneens gelukwenschen; de burgemeester hield een hartelijk toespraakje. Aanrijding. Gisteravond reed de 18-ja- rige J. van M. op den Leidscheweg op de fiets aan den linkerkant van den weg en werd aangereden door een auto, bestuurd door den heer de S. De fiets werd geheel vernield en de berijder bekwam verwon dingen. Dr. M. van der Stoel en dr. Keestra verleenden de eerste geneeskundige hulp met eenige leden van de E. H. B. O.-bri- gade. De aangeredene werd vervoerd naar de ouderlijke woning. Ook de auto be kwam ernstige schade. Men zij gewaarschuwd. Heden zijn al hier 9 slechtoffers gevallen wegens de rij wielbelastingcontrole. Eenige rijwielen zijn in beslag genomen. VOORHOUT. Hulde aan den Neomist. Het feestcomité verzoekt aan alle pa rochianen te vlaggen bij het inhalen op Zaterdagmiddag van den weleerw. heer L. Prins. Om half zeven zal de neomist aan de grens der parochie aan de Teijlingerlaan door het feestcomité worden verwelkomd, waarbij het woord zal worden gevoerd door den edelachtb. heer G. Bulten, burgemees ter. De R. K. Muziekvereeniging „St. Sae- cilia" zal aan de stoet voorafgaan. Een maal op het kerkplein aangekomen, zal de gezamenlijke schooljeugd den neomist het welkom toezingen, waarna de zeereerw. heer W. J. Warmenhoven, pastoor der pa rochie, woorden van welkom zal spreken. De neomist zal daarna den priesterlijken zegen geven vanaf het bordes aan alle om standers. Deze openbare priester-hulde zal worden gevolgd door een plechtig Lof. Bij het bin nentreden van den neomist, zullen alle ge- loovigen een welkostlied zingen, terwijl de overige gezangen onder het lof gemeen schappelijk door de geloovigen zullen wor den uitgevoerd, waarmede de plechtig heden van den Zaterdag zullen z\jn be ëindigd. Zondag, Maria ten Hemelopneming, zal de neomist om 10 uur een plechtige H. Mis opdragen, waaronder het kerkkoor de ge zangen zal uitvoeren. Zondagmiddag begint om half drie de receptie van de parochianen, terwijl om 7 uur een plechtig danklof met Te Deum zal volgen. Gezien het vele werk van voorbereiding, hoopt het comité op de medewerking van alle parochianen te mogen rekenen. Plechtige Professie. Zondag 15 Aug. a.s. als een „zoon der Parochie",, pater L. P. B. Prins zijn Eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk zal opdragen, zal een an dere „zoon der Parochie", de eerw. Br. Mar cus, in de wereld A. Boere, zijn plechtige professie doen in het Moederhuis der Con gregatie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten (B.N.S.) alhier. Ook hem zal het zeker dien dag niet aan belangstelling ont breken. Hanze. De ledenvergadering van de R. K. Middenstandsver. „De Hanze", welke werd gehouden in café „Boerhaave", werd geopend door den tweeden voorzitter, den heer M. J. Jansen, met den Chr. groet. Ver volgens werden de notulen voorgelezen door den secretaris, den heer P. J. IJssel- muiden. Volgde bespreking vestigings-eischen voor jonge middenstanders. Een uitvoerige dis cussie volgde hierop, hetgeen de belangrijk heid van het agendapunt nog verhoogde. Medegedeeld werd dat een wet in wording is, welke het in de toekomst zeer moeilijk zal maken aan de jonge middenstanders en neringdienden. Daarom wordt er met kracht op gewezen deze jonge middenstanders aan te sporen om him vakkennis, alsmede han delskennis in hun bedrijf te verhoogen. In het a.s. winterseizoen zal te Lisse een cur sus worden gehouden, waarin men zijn theoretischen kennis kan vermeerderen. De rondvraag bracht een" vraag, of geen postzegel-automaat kan geplaatst worden, hetgeen aan de posterijen zal worden ver zocht. Hierna sluiting. De noodbrug bij Piet-Gijs. De provin ciale autoriteiten zijn er toe overgegaan, een bepaling te vervaardigen omtrent het berijden van de noodbrug aan de Piet- Gijzen-brug. Aan alle auto's of voertui gen, welke een maximum totaal gewicht van 10.000 K.G. overschrijden, is het ver boden deze brug te passeeren. Evenzoo mag een breedte van 2.50 M. en een lengte van 6 M. niet worden overschreden. Door rich tingwijzers is op de hoek van den 's-Gra- vendamschewegJacoba van Buurenweg aangegeven, dat dit verkeer over Voorhout wordt geleid. Consultatiebureau. In afwijking van de gewoonte, zal het consultatiebureau voor zuigelingen op de Donderdagen 19 Aug,, 26 Aug. en 2 Sept. van half twaalf tot half één geopend zijn, terwijl op 9 September de consultatie van 1 tot 2 uur wordt ge geven. BLOEMENTENTOONSTEL LING IN WASSENAAR Jubileum-viering van tuin- bouwvereeniglng Gistermiddag te twee uur had op het landgoed Duinrell de officieele opening plaats van de jubileumtentoonstelling uit geschreven ter gelegenheid van het 25-ja rig bestaan van de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken. Aanwezig waren vele genoodigden met hunne dames. Hierbij merkten we op o.m. burgemeester Wiegman, wethouder D. T. Ruys, pastoor C. Tholenaar, graaf en gravin van Zuylen van Nijevelt, baron en barones se Schimmelpenninck van der Oye van Duivenvoorde, vele raadsleden en vele vooraanstaande ingezetenen der gemeente benevens besturen of afgevaardigden van de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde; van oud- leerlingen; der Tuinbouwcursussen, Flo- ralia-vereeniging. van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, Koningin Wilhelmi- na-vereeniging, Wassenaarsche IJsvereeni- ging en anderen. Openingswoord van oud-bur gemeester Storm van 's-Gra- vensande. Door jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gra- vesande, oud-burgemeester dezer gemeente die ruim 18 jaren het Beschermheerschap had vervuld en vanaf dien datum het eere lidmaatschap bezit, werd de openingsrede gehouden. Spreker ving aan met te zeggen, dat hy het een aardige gedachte te hebben gevon den hem als oud-burgemeester uit te noo- digen deze tentoonstelling voor geopend te doen verklaren. Veel is er in spreker om gegaan toen hij zich op weg begaf. Herinne ringen kwamen naar voren, over het ge durende ruim 18 jaren medegemaakte lief en leed dat hij met allen heeft gedeeld. Ook hier is het duidelijk te zien, dat het oude voorbij is gegaan en het nieuwe is te aanschouwen. Vóór 25 jaren was de ver eeniging andens dan heden, de vereeniging ging evenwel steeds excelsior, de vereeni ging is gestegen en vooruitgegaan en spre ker is er van overtuigd, dat de oude ener gie en vriendschap nog steeds aanwezig is. Om een tentoonstelling als deze te ope nen, is een niet geringe taak. Om zooveel moois, in kleur en gloed te zien, zou hem moeten noodzaken gloed in zijn woorden te leggen en geestdrift op te wekken voor alles was mooi is en schoon, voor alles wat groeit en bloeit. Spreker is getroffen bij een rondblik door de zorg en moeite welke aan deze tentoon stelling zijn ten koste gelegd. De kwee kers zelf hebben ook aan alles hun zware zorgen besteed en uit al het ten toon ge stelde spreekt dan ook het enorme moei lijke en zorgvolle werk. Het moet de deelnemers ongeacht de be kroningen wel zeer tot zelfvoldoening strekken, him producten hier tentoonge steld te zien. Nadat spreker aanhaalde de woorden van Guido Gezelle, waar deze schreef: Hier leeft en sterft oneindig schoon, en duizendvoudig kleurvertoon, waarbij hy vroeg in dien geest deze ten toonstelling te willen bezien, verklaarde spreker deze tentoonstelling geopend en wenschte de vereeniging met deze tentoon stelling een groot succes. Applaus. Hierop voerde de voorzitter der vereeni ging, de heer P. Zegwaard, het woord, die jhr. Storm van 's-Gravesande dankte voor zijn woorden en voor zijn medeleven. Voorts wees spreker op de belangrijke stand van het Cursuswezen, samengesteld door de cursuscommisie met medewerking va den Rijkstuinbouwconsulent, ir. Vol- kersz. Vervolgens werd in het kort het woord gevoerd door den voorzitter van W. V. V., den heer G. L. C. Zeedijk, die hoopte, dat de samenwerking tusschen beide vereeni- gingen ook in de toekomst zal blijven be stendigd. Als laatste spreker voerde namens de Floraliavereeniging de heer J. van den Berg het woord, die ook namens deze ver eeniging zijn gelukwenschen overbracht. Hierop werden bloemen aangeboden aan gravin van Zuylen van Nijevelt en mevr. jhr. Storm van 's-GravesandeVan Steym, waarop een rondgang werd gemaakt ter bezichtiging van het ten toon gestelde. De bekroningen. De tentoonsteling mocht zich reeds spoe dig in een druk bezoek verheugen en is overigens een bezoek dan o($ ten volle waard. Prachtige snijbloemen?' kasplanten inheemsche en vreemde cultures zijn hier bijeen gebracht, terwijl buiten mooie vak ken met bloeiende planten zijn aange bracht, oude en nieuwe tuinen zijn aange legd, prachtig bindwerk streelt het oog en dat alles, niet te vergeten, enkel en uit sluitend ingezonden door de leden van de vereeniging zelve. De bekroningen werden als volgt toege kend: Afdeeling I. Snijbloemen, Beker prijsvraag: De wiselbeker Meyland werd gewonnen door den heer J. Weekhout, tuin baas op het landgoed „Backershaegen" be nevens een gouden medaille, terwijl aan de inzending door den heer D. A. de Rooij, tuinbaas op „Vinkelust" een verguld zil veren medaille werd toegekend. Afdeeling II. Bloemwerk: Gouden medaille met lof van de jury en een extra prijs als groep, winnaars de heeren Kel derman en Schipper. Gouden medaille en extra prijs voor het schoonste stuk bloemwerk: W. M. van Tol. Verg. zilv. medaille en extra prijs van W. V. V.: C. van Vulpen. Verg. zilv. medaille A. J. Duivenvoor den; zilv. med. en 2de prijs aan W. V. V.: J. R. Laarman, zilv. medaille gebrs. van der Kroft en G. van Egmond. Afdeeling III. Perkplanten: Gou- dei medailles: J. Weekhout en D. A. de Rooij; zilv. medailles de combinatie Herm- senVerlint en van Dijk en de heer J. Anderson, tuinmaas van huize Voorlinden. Afdeeling IV. Tuinaanleg. Gouden medaille met lof van de jury: J. van den Berg; verg. zilv. med. H. A. N. Jansse. Afdeeling V. Vruchten en groenij ten: Verg. zilv. medaille: J. Anderson. Afdeeling VI. Vrije inzendingen: Gouden medaille met lof van de jury C. van der Salm, tuinbaas van „De Wilt- zanck"; gouden medaille de combinatie J. Verlint en J. v. d. Kroft; P. Zegwaart; ver guld. zilv. medaille de combinatie Herm- senVer lint en van Dijk de heer J. Week hout; zilv. med. D. A. de Rooij en W. M. van Tol. Afdeeling VII. Ontwerp tuinaan leg. Gouden medaille: W. Knoop; zilv. medaille A. J. van Duivenvoorden. Afdeeling VIII. Bedrijfsinzendin- gen: Verg. zilv. medaille: R. J. Laarman, id. G. Borsboom; zilv. med. H. Kooijman en id. G. van Egmond; id. A. van Biezen. Des avonds gaf ter opluistering de mond- accordeonvereeniging D. V. S. een ge slaagd concert en het bezoek was ook ge durende den avond druk te noemen. De ten toonstelling is geopend tot en met Zaterdag avond. INBREKER HINKELT OP ÉÉN SCHOEN Wassenaarsche politie vond de andere Door de politie, die op sur veillance zijnde langs den Rijks straatweg, iets verdachts opmerkte, is, staande achter een boom in de Persijnlaan, een man aangetroffen. Nadien bleek het te zijn de 26-jarige V. uit den Haag. Hij bleek in het bezit te zijn van inbrekerswerktuigen en had slechts één schoen aan. Een in zijn bezit zijnd damesrijwiel, dat hij had weg geworpen, is opgespoord kunnen worden. V., die een bekend recidivist is, is voor na der onderzoek overgebracht naar den Haag. Door de waakzaamheid van onze politie is wel zeer waarschijnlijk een inbraak voor komen. Het verder onderzoek heeft naar wij ver nemen nog aan het licht gebracht, dat V. bij een inbraak te den Haag is overvallen en toen van 4 Meter hoogte uit een raam is gesprongen. Hij heeft daarbij een voet ver stuikt en heeft toen een schoen uitgetrok ken, die hij daarna niet meer kon aantrek ken. ZATERDAG 14 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Fantasia", orgel en declamatie. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.30 VARA-Orkest. 4.30 „Het hedendaagsche jonge meisje", causerie. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Ramblers. 7.05 „Filmland". 8.30 „Van gemeente tot kerk", causerie. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P., VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest. 9.00 Radio-tooneel. 9.15 't Wormerveersch VARA-Trio en so listen. 10.00 Berichten A. N. P. 10.05 VARA-orkest. I.00 Causerie over de Europeesche roei- kampioenschappen. II.2012.00 „Fantasia" en gramofoon muziek. Hilversum 301 M. K. R. O.-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 K. R. O.-Orkest. (Ob 1.00 Gramo foonmuziek en Postduivennieuws). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuur. 4.00 Bouwmeester-Revue-orkest en so list (Om 4.30 Gramofoonmuziek). 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Voordracht. 6.00 KRO-Orkest. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Geestesziekenverpleging in de middeleeuwen", causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzingen met muzikale om lijsting. 8.35 K. R. O.-Orkest. 9.00 Declamatie. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 De K. R.-Melodisten en solist. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.25 Uit Salzburg: Weensch Philharmo- nisch orkest en solisten. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Commodore Grand Orkest. 1.35 Cricketreportage. I.50 Vervolg concert. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Het BBC-Schots-Orkest. 3.50 Sportreportage. 4.20 Het Celebrity-Trio. 4.50 Sportreportage. 5.20 Sportreportage. 5.35 Lou Preager en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Sportreportage. 6.50 Het BBC-Midlandorkest. 7.50 A. B. C.-Cabaret. 8.20 Music-Hall-programma. 9.20 Declamatie. 9.40 Orgelconcert. 10.00 Berichten. 10.20 Causerie over Amerika. 10.40 Viola en piano. II.35 Henry Hall en zijn dansorkest. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Vervolg Henry Hall. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 gramofoonmuziek. 12.20 Pascal-orkest en zang. 3.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Labis-orkest. 7.30 Zang. 7.45 en 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 Zang. 8.50 Omroeporkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. Keulen, 456 M. 6.50 Waldemar Hass' orkest. 8.50 Omroepkleinorkest. j 9.50 Gramofoonmuziek. 1 12.20 Omroeporkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Hermann Hagestedt's orkest, man doline-orkest en solisten. 6.25 Omroepsextet. 7.20 Volksliedenconcert. 8.30 Omroeporkest en solisten. 10.50 Omroepschrammelensemble, -dans orkest en pianoduo. 12.201.20 Waldemar Hass en Fred. Hippmann met hun dansorkesten. Brussel, 322 en 404 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonmuziek. I.30 J. Schnyders' orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 L. Darcy's orkest. 4.05 Zang. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Pianovoordracht. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Cello en piano. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Symphonieconcert uit Ostende. II.00 Gramofoonmuziek. 11.3512.20 A. Felleman's dansorkest. 484 meter: 12.20 J. Schnyder's orkest. I.30 Gramofoonmuziek. 2.20 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 4.20 L. Darcy's orkest. 5.00 Zang. 5.20 Jo Bouillon's dansorkest en de La- nigiro Hot Players. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Ed. Louiseau's orkest en Radiotoo- ne.el. 10.30 Fud Candrix' dansorkest. II.2012.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20 Populair concert uit Stuttgart m. m. van Omroeporkest, -Kleinorkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Het Omroepkleinorkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Hobo en Cembalo. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 W. Hass en Fr. Hippmann met hun orkesten. Gemeentelijk Radio-Distributie-Bedrijf. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.50 Parijs R. 12.20 Brussel VI. 14.35 Keulen. 15.35 Brussel VI. 16.20 Keulen. 17.50 Brussel Fr. 16.20 London Reg. 19.20 Brussel VL 19.50 Diversen. 20.20 London Reg. 22.50 Brussel VI. 23.00 Berlyn. 4de Programma. 8.00 Brussel VL 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 15.50 London Reg. 16.20 Droitwich. 16.50 London Reg. 17.20 Droitwich. 18.20 Divsrsen. 18.50 Droitwich. 21.20 Keulen. 21.40 Droitwich. y WARMOND. Concert. Op Zaterdag a.s. zal de R. K. Muziekvereeniging „St. Matthias" alhier een uitvoering geven op de gemeentelijke muziektent. Voor de pauze zal de afdee ling Zang eenige nummers ten gehoore brengen, terwijl na de pauze de afdeeling Harmonie een vroolijk programma zal uitvoeren. Een aansporing om te gaan luis teren is geheel overbodig, want zij die eenmaal een uitvoering van „St. Matthias" hebben bijgewoond, weten dat een derge lijke avond een genotvolle avond is. Bouwvergunning. Aan den heer F. Vergeer is door Burgemeester en Wethou ders vergunning verleend tot den bouw van een werkplaats en wagenschuur nabij zijn perceel in het Oosteinde alhier. Bezoek padvinders. Een aantal pad vinders van verschillende nationaliteit hebben tot afscheid aan Holland nog een bezoek gebracht aan deze gemeente. Zij •hebben de lunch gebruikt op de bekende Boerderij „Meerrust" en hebben voor de laatste maal nog een tochtje gemaakt op de volgens hun zeggen „onvergetelijke van Holland." DE OPENING VAN DE WASSENAARSCHE TUINBOUWTENTOONSTELLING Oud-burgemeester Storm van 's Gravenzande spreekt in den „ring". SASSENHEIM. Geboren: Pieter Cornelis, z. v. N. W. Bloemendaal en C. C. van der Sleet An- tonia Maria Apolonia, d. v. A. P. Homan en M. J. van der Meer. Ondertrouw d: P. A. van Tol, oud 29 jaren en S. H. Voorsluijs, oud 28 jaren. V e r t r o k k e n: L. J. Drost, naar Haar lemmermeer; E. Zijerveld, naar Leiden. I n g e k o m e n: M. A. Goddijn, Bijdorp straat 20, van Wassenaar. WASSENAAR. Herw. Levenskracht. De alhier ge houden collecte voor Herwonnen Levens kracht heeft opgebracht 207.65. VAN M'N BOEKENTAFEL EEN ORANJE-FEEST. Men zendt ons een besprekingsexemplaar toe van een nieuw nummer uit „Van Gor- cum's Tooneelfonds" en wel nr 66: „Een Oranjefeest", door David Tomkins. Dit werkje is een poging om te voldoen aan de vraag naar een kindertooneelstukje, dat opgevoerd kan worden bij een feeste lijke gebeurtenis en het Oranjehuis. Deze vage omschrijving maakte de opdracht des te moeilijker: men kon geen bepaalde feiten naar voren brengen en moest dus volstaan met algemeenheden, die echter weer meer vrijheid laten aan de regie. Het stukje moet dus meer beschouwd worden als een soort van vaste kern, waarvan de samen stellende deel en desgewenscht in andere volgorde kunnen worden gebracht en tevens vatbaar zijn voor aanvulling of wij ziging. Men kan dit geraamte opvullen bijv. met toespelingen op plaatselijke eigenaar digheden en in verband brengen met het Oranjefeest, dat gevierd wordt, en dan kan er een heel aardig kindertooneelstukje van gemaakt worden. De opvoeringsvoorwaarden maken het zeer bereikbaar. De prijs is 0.30 per num mer.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10