Demonstraties der zeeverkenners 3)e £cicbclie 6ou/ïcmt In het Noorderbad te Zandvoort werden Zondag internationale zwem- en waterpolowedstrijden gehouden. Een spelmoment uit de ontmoeting Nederland West-Duitschland Lord Baden Powell heeft Zaterdagmiddag de groote demonstraties der zeeverkenners op de Kagerplassen bijgewoond. De Chief Scout inspecteert bij zijn aankomst de opgestelde eerewacht O oarp behaalde zoowel in de 100 meter- als in de 200 meter hardloopen tijcens de internationale athletiek-wedstrijden in het Olympisch stadion te Amsterdam de overwinning. Een aardig moment van actie Te Tilburg werden Zondag ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de vereeniging .Kapel Doelen' groote handboog schietwedstrijden gehouden, waaraan door jong en oud werd deelgenomen De Fransche ballonvaarder Crombes maakte Zaterdag onder auspiciën van de Haagsche Ballonclub een tocht boven Noordwijk en omgeving. - Het moment van de opstijging ie neerenveen weroen z.onoag ae draverijen om het kampioenschap van Nederland gehouden, waarbij .Mac Gregor", bereden door den heer A. Makken, winnaar werd De bekende inopressario Ernst Krauss, die voor talrijke beroemde buitenland- sche kunstenaars de tournées door ons land verzorgde, vierde zijn vijftigsten verjaardag FEUILLETON WELKOM THUIS De wonderlijke belevenissen van dr. Kaiserlien door WILL AMBERG. (Nadruk verboden). 89) Beschamend neen, er was werkelijk geen ander woord voor de wijze, waarop hij rich door Nora Tilden had laten beetne men. Zij had haar doel volkomen bereikt. Was hij niet ingegaan op haar dringend verzoek om zijn verblijf hier nog vier we ken te verlengen, dan zou hij zijn terugge keerd op een tijdstip, dat weliswaar zijn villa reeds verkocht was, maar zijn geld rich tenminste nog in de safe van de DeDi- Bank bevond. Maar daaraan viel nu helaas niets meer e veranderen. „Als" en „wanneer" hiel- »en nu niet meer. Als hij maar vierentwin- dg uur eerder in Berlijn was geweest! Maar lat was nu eenmaal niet het geval. De ïoofdzaak was, dat hij nu door een toeval •en aanknoopingspunt in handen had ge- cregen; hij hield, om zoo te zeggen, het and van den draad in de hand. Nora Til len was mede van de partij, dat stond vast. Cn wat de andere leden betrof, uit den brief »leek wel, dat hier een geheele onderne- ning de hand in het spel had. Daar was in de eerste plaats de man, die laar den titel „Syndicus" luisterde. Zeer waarschijnlijk de spiritus rector; voorts waren daar dan nog „de baron", „de pro- essor" en behalve, „Notje", „Rakker", Spio- aa" Edith W Edith W. beteekende natuurlijk niets an ders dan Edith Wismuth. Dus die maakte ook deel uit van het complot. Het deed pijn dat te moeten erkennen. Dat was zelfs nog erger dan beschamend; dat was gruwe lijk. Maar behoorde zij werkelijk tot de on derneming? Zeker, zij werd in den brief genoemd, maar bij nadere beschouwing toch in een anderen toon dan de overige personen, die daarin geciteerd werden. Pro fessor, Baron, Rakker. Spiona, dat alles waren bijnamen, welke de leden van de bende elkaar blijkbaar hadden gegeven. Edith W. werd bij haar eigen naam ge noemd. Daaruit zou men dus mogen con- cludeeren, dat zij niet tot dien kring be hoorde.... Als het maar niet zoo ontzettend warm was. Het was zoo moeilijk bij die ondraag lijke hitte logisch te denken.... Wanneer Edith Wismuth er niet toe be hoorde, bestond „het syndicaat" dus uit minstens zes personen. Drie dames en drie heeren. De bende scheen gevoel voor sym metrie te hebben. Nora Tilden, of zooals zij zichzelf noemde: Notje, met Syndicus als paar was één, de Professor en Rakker paar twee, nu ja, dan bleef slechts Baron voor Spiona en Spiona voor den Baron over. Dat de bende uit minstens vier personen moest bestaan, had ik allang op mijn vin gers kunnen natellen, piekert Kaiserlien verder. In de eerste plaats de pseudo Kai serlien, ten tweede de omineuze meneer Stolzenberg, ten derde Edith Wismuth en ten vierde de vrouwelijke getuige bij de huwelijksvoltrekking, die onder den naam van Ina Heldt was opgetreden. Dat er bij deze vier nog twee kwamen, deed niets af aan zijn berekening, want Nora Tilden was zoo te zeggen „employé voor den bui tendienst" en syndicus, de minister van justitie van het syndicaat, scheen de expe dities van den troep slechts van achter zijn schrijftafel te dirigeerën, zonder per soonlijk in te grijpen. Hoe de rolverdeeling precies geweest was viel moeilijk uit te maken. Wie had den pseudo Kaiserlien gespeeld? De professor of de baron? En wie had de rol van Edith Wismuth op zich genomen? Rakker of Spiona?Wat een naam eigenlijk, Spio na't Klonk niet bepaald sympathiek. Baron Syndicus en Professor, dat ging nog. Maar Spiona Toen Kaiserlien zoover met zijn over peinzingen was gekomen, ging hem plotse ling een licht op. Wacht eens dat leek er op, of hij een draad in handen had ge kregen. Spiona als spion.Dat klopte im mers geheel met den inhoud van den brief. Spiona had de overige leden van de bende gewaarschuwd, dat hij eerder uit Pales tina zou terugkeeren dan aanvankelijk het plan was. Hoe was het mogelijk, dat een dame zoo juist georiënteerd bleek te zijn ten aanzien van zijn plannen? Hoe was die dame daar achter gekomen?En plot seling moest hij aan Hammer denken, hoe deze, achter zijn schrijftafel troonend, zijn donkere stenotypiste een veelzeggenden blik had toegeworpen. En nu herinnerde hij zich ook, hoe dat mëisje hem loerend, van onder haar half gesloten oogleden had opgenomen, alsof zü bij zichzelf dacht: „Dus zóó zie je er uit, brave Kaiserlien". Dat hij daar niet eerder op gekomen was. Die begrijpende en toch terughouden de nieuwsgierige blik had hem al veel eer der iets moeten zeggen. Nu scheen het wel vast te staan, dat hij hiermee de tweede schakel in den ketting had ontdekt. „Ik moet onmiddellijk terug naar I Duitschland", denkt Kaiserlien. Nu ben ik I zoo ver, dat ik iets zou kunnen aanpak ken. Ik maak me sterk, dat de draad nu ook verder te ontwarren is. Dat die ellen dige commissie nog meer steeds niet kwam opdagen. Moest hij hier nu maar werkloos toezien en wachten tot het dien heeren eindelijk beliefde te komen? Dat was on der deze omstandigheden niet langer uit te houden En plotseling besloot Kaiserlien iets te doen. Hij zou, overeenkomstig het advies van professor Cinon, een telegram sturen. Eenvoudig Hamer er van in kenis stellen, dat hij niet van plan was ten eeuwigen da ge hier op die commissie te blijven wach ten. Vijf minuten later was Kaiserlien op weg naar de stad, waar hij een telegram verzond naar Berlijn. En tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik om bij het reisbureau te informeeren, wanneer de eerstvolgende boot vertrok, hetzij naar Ge nua of naar Triëst. Dienzelfden avond vertrok er een, zoo werd hem meegedeeld. De volgende over morgen. Kaiserlien was voldaan. Vandaag zou hij natuurlijk nog niet kunnen vertrekken, maar overmorgen kon Hammer's antwoord hem bereikt hebben. Met een gevoel van tevredenheid aan vaardde hij den terugtocht naar het hotel. Hij had nu ten minste iets gedaan. Baron, Rakker, Professor, Spiona, dan sten de namen in zijn hoofd. Hij kon er zich met den besten wil niet van losmaken. Aan den ingang van het hotel stond Ach- med, die hem ontving met de woorden: „Ik moet u de groeten doen van den profes sor, doctor!" Kaiserlien staarde den jongen verbaasd aan. Professor, professor, wat wist die knaap van de personen en namen, waarmee hij zich de laattse uren zoo intensief bezig hield? Achmed meende uit Kaiserlien's houding te mogen opmaken, dat deze hem niet be grepen had. Derhalve herhaalde hij zijn boodschap, doch ditmaal wat uitvoerige. „Ik moet u de groeten doen van profes sor Cinon; hij kwam plotseling tot het be sluit om vandaag nog te vertrekken." Oh zoo, professor Cinon bedoelde de jon gen. Een merkwaardig misverstand. Hij had natuurlijk in de eerste plaats aan den professor in het oplichterssyndicaat ge dacht. Zoo dus de professor was plotse ling vertrokken nog vlugger dan hij aan vankelijk van plan was! Wat die er wel van zou zeggen, als hij hoorde met welke obscure zaakjes zijn nicht zich bezig hield? En op dat oogenblik deed dr. Kaiserlien plotseling een nieuwe ontdekking, waarvan hij zelf vond, dat zij vrij laat kwam. Het had zijn eerste gedachte behooren te zijn en niet zijn laatste, dat er met dien pro fessor Cinon wel eens iets niet in den haak kon zijn. Die man was er door zijn handig optreden inderdaad in geslaagd hem om den tuin te leiden. Ineens doorzag Kaiser lien de geheele situatie. Deze man, die zijn weg zoo opvallend tot tweemaal toe ge kruist had, die zelf beweerde, dat hij in familiebetrekking stond tot Nora Tilden, deze man, die zich ook in het particuliere leven van den professor-titel bediende en die nu zoo overhaast vertrokken was vormde hij niet de derde schakel in den ketting? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8