INTERNATIONALE ATLETIEK WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Dubbele overwinningen voor Osendarp en Fanny Koen Engelsch overwicht op de middenaistanden Bij de internationale atletiekwedstrij den, die Zondagmiddag in het Olympisch Stadion zijn gehouden, is weer eens dui delijk gebleken, welk een belangrijk ver schil er bestaat tusschen de Nederland- sche verrichtingen op de korte afstanden en die op de langere loopnummers. Op de sprint de 100 en de 200 Meter sloe gen onze loopers een uitstekend figuur, op de 400, de 800 en de 1500 meter moesten zij, hoezeer zij ook het laatste jaar vooruit gegaan zijn, voor de buitenlandsche deel nemers de vlag strijken en het waren steeds de Engelschen, Brown, Stothard en Wright, die de overwinning in de wacht sleepten. De tijden waren, hoewel de baan hard was, over het algemeen matig, zeer matig. Alleen op de 1500 meter liepen zoowel de Ruyter als Petit in recordtijd, doch, zoo als later zal blijken, kon hun prestatie niet als record erkend worden. Osendarp slaagde er in, revanche te nemen op den Engelschman Holmes. Nadat men op de 100 meter driemaal te vroeg vertrokken was, lukte het de vierde maal. Holmes was iets sneller weg, doch spoedig was onze kampioen naast hem. Na dertig, veertig meter wierp hij zich naar voren en de En gelschman kreeg geen gelegenheid zijn kleinen achterstand in te loopen. Osen darp won in 10.6 sec. met een meter vóór Holmes, die met ongeveer den zelfden afstand voor Haenni, den Zwit- serschen crack, bleef. Het was wel jammer, dat de Zweed Strandberg,. die zonder eenig bericht was weggebleven, verstek liet gaan. Ook met hem had Osendarp immers nog een appel tje te schillen. Op de 200 meter liep Brown in. plaats van Holmes, terwijl de plaatsen, opengevallen door het niet starten van Strandberg en van Beveren door H. Baumgarten en „de Haas" werden in genomen. Osendarp had hier dus al leen de concurrentie van Haenni te duchten. Hij en Brown waren het snelst weg en bij het ingaan van het rechte einde had Osendarp de leiding vóór Brown en Haenni. Toen liet de Zwitser zien, dat hij de kunst van den eindspurt verstaat: hij kwam krachtig opzetten en liep Brown voor bij, doch Osendarp kon zijn voor sprong behouden. Hij won in 21.7 sec. De Engelschman Richardson die op de 100 meter geen rol speelde, bracht het hier niet verder dan de vierde plaats. De 400 meter werd door K. Baumgarten onoordeelkundig geloopen. Hij begon in een tempo, dat hij blijkbaar niet kon vol houden en 80 Meter voor de eindstreep was hij geheel uitgeloopen, zoodat Buehr- mann nog de derde plaats aan hem kon ontnemen. De eerste twee plaatsen waren voor den Engelschman Brown en den Franschman Keller. Intusschen bewees Buehrmann op nieuw, dat hü in goeden vorm is. Hij liep binnen de 51 seconden. Op het nummer 800 Meter beging Bou- man in de eerste ronde de fout door het tempo te drukken in plaats van er naar te streven een zoo goed mogelijken tijd te maken. Hij liep de eerste ronde aan den kop, maar na 600 meter kwam Stothard onweerstaanbaar naar voren. Een oogen- blik leek het, of Bouman de tweede plaats nog kon redden, maar die werd hem in de laatste vijftig meter door den Duitscher Schmidt ontnomen. Stothard werd eerste in den matigen tijd van 1 min. 58.8 sec. De 1500 Meter was het aankijken zeker waard. Het stond vrijwel vast, dat Wright de overwinning zou behalen, maar onze bij zondere belangstelling ging uit naar de prestaties van Petit en de Ruyter, die im mers het Nederlandsch record op dezen af stand ernstig bedreigden. Na 500 Meter had Wright de leiding, Pe tit lag toen op de tweede, de Ruyter op de vijfde plaats. In de laatste ronde kwam Stieglitz, de Duitscher ,naar voren: hij ging als tweede na Wright over de eind streep. Ook de Ruyter had zijn positie ver beterd en hij zou zeker op de laatste meters Petit, die zijn krachten ver bruikt had, voorbijgegaan zijn, als deze hem niet door een armbeweging terug gehouden had. Nu ging Petit als derde door de finish, met nauwelijks waar neembaar verschil voor de Ruyter. Reeds was door de luidspreker mede gedeeld, dat Petit het Nederlandsch re cord, dat op 4 min. 2.6 sec. staat, had gebracht op 3 min. 59.4 sec. en dat ook de tijd van de Ruyter onder de 4 min. lag. Doch de Ruyter protesteerde tegen het hinderen van Petit, die waarschijn lijk niet meer dan een reflexbeweging had gemaakt. De scheidsrechter kon toen niet anders doen dan Petit dis- qualificeeren, en, daar de tijd van de Ruyter niet opgenomen was, kon er van een recordverbetering geen spra ke zijn. Finlaye stak op de 110 meter horden met hoofd en schouders boven de andere deelnemers uit. Hij nam de horden met een opmerkelijk gemak en maakte in den eindstrijd een tijd van 14.6 seconden. Bras ser voor wien in zijn serie een tijd van 14.9 sec. genoteerd was, bezette de tweede plaats vóór Kaan. De Engelschman Webster was de eenige polsstokhoogspringe,, die tot en met 3.80 meter bij de eerste poging over de lat kwam. Later haalde hij bij 'n exhibition nog 3.91 Meter. De Nederlandsche springer Hoven kwam tot 3.75 Meter, hetgeen de beste nationale verrichting in dit seizoen is De Duitscher Dwiza werd derde. Het speerwerpen waarbij de Hongaar Makkay, die geen toestemming van zijn band had gekregen, ontbrak, leverde een verrassende overwinning van Van Aarem op. Hoewel zijn stijl nog lang niet fraai is, wierp deze athleet over de 60 Meter, terwijl hij vóór Lutkeveld en van Poll bleef. Wat Osendarp bij de heeren kon berei ken, deed Fanny Koen bij de dames: zij won de 100 en de 200 Meter en dwong de Duitsche deelneemsters haar meerderheid te erkennen. Op het eerste nummer liep zij onmiddellijk uit. Na 60 Meter kwam mej. Doerffelt in een krachtig tempo opzet ten, doch de Nederlandsche bleef vrij ge makkelijk eerste. Op de 200 meter startte mej. Dperffelt zeer snel en bij het ingaan van het rechte eind was zij wellicht iets voor, doch toen stormde Fanny Koen, die op de buiten baan liep, met onweerstaanbare vaart naar voren om in 25.1 sec. te winnen. Het hordennummer leverde echter een Duitsche overwinning op. De dames Door- geets en ter Braake konden de Duitsche loopsters ditmaal niet bijhouden en zoo won mej. Steuer vóór haar landgenoote mej. Eckert. De internationale estafette-nummers gin- j gen zoowel bij de heeren als bij de dames j voor Nederland verloren. De- wissel tus- j schen H. Baumgarten en de Lange was j slecht, zoodat de ploeg op Engeland ach- j ter lag. Van Beveren zorgde er echter voor, dat Osendarp gelijk met Holmes aan de laatste 10C Meter kon beginnen. Maar ditmaal wist de Engelschman onzen kam pioen voorbij te loopen, zoodat Engeland won. - Bij de dames liep mej. Koen als tweede loopster een achterstand op de Duitsche ploeg in, doch op de laatste 100 meter werd mej. Wijnholds royaal door mej. Kurz ge klopt. De Haagsche „Trekvogels" slaagden er in, het Nederlandsche clubrecord voor de Zweedsche estafette, dat met 2 min. 2 sec. op naam van de A.V. 1923 stond, te ver beteren. De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen: le serie: 1. Grijseels (Pro Patria) 11.3 sec.; 2. Schaap (Turn- lust) 11.4 sec.; 3. Wunderink (Olympia De venter). 2e serie: 1. De Lange, ('23) 11.1 sec.; 2. Eikema (AAC) 11.3 sec.; 3. Kok VEL). Beslissing: 1. De Lange ('23) 11.1 sec.; 2. Eikema (AAC) 11.2 sec.; 3. Grijseels (Pro Patria) 11.3 sec.; 4. Wunderink (Olympia D.); 5. Schaap (Turnlust); 6. Kok (VEL). 100 M. hardloopen invitatie: 1. Osendarp (Trekvogels) 10.6 sec.; 2. Holmes (Enge land) 10.7 sec.; 3. Haenni (Zwitserland); 4. Van Beveren ('23); 5. Jansen (VEL); 6. Ri chardson (Engeland); 7. Mokoyski (Frank rijk). 200 M. hardloopen invitatie: 1. Osendarp (Trekvogels) 21.7 sec.; 2. Haenni (Zwitser land) 21.9 sec.; 3. Brown (Engeland) 22.1 sec.; 4. Richardson (id.); 5. H. Baumgarten (Trekvogels); 6. Jansen (VEL). 400 M. hardloopen invitatie: 1. Brown (Engeland) 48.9 sec.; 2. Klupsch (Duitsch- land) 49.4 sec.; 3. Buhrmann (AAV, Amers foort) 50.8 sec.; 4. Baumgarten (Trekvo gels); 5. Keiler (Frankrijk); 6. Mozer ('23). 800 M. hardloopen internatioonaal. 1. Stothard (Engeland) 1 min. 58.8 sec.; 2. Schmidt (Duitschland) 1 min. 59 sec.; 3. Bouman (A.A.C.) 1 min. 59.1 sec.; 4. Soustre (Frankrijk); 5. Wernink (Trekvo gels): 6. Herfst (Haarlem). 1500 M. hardloopen internationaal: 1. Wright( Engeland), 3 min. 57.1 sec.; 2. Stieglitz (Duitschland), 3 min. 58 sec.; 3. Petit (Avon, Heerlen) 3 min. 59.4 sec.; 4. De Ruyter (Quick). Petit werd gedis kwalificeerd. 3000 M. hardloopen nationaal: i. J. Zeegers (A.A.C.), 9 min. 3.3 sec.; 2. Kamps (A.V.G. '26), 9 min. 14.7 sec.; 3. Meyer (Volewijckers) 9 min. 18.9 sec.; 4. De Ruyter (Vires et Celeritas Bouda). Zweedsche estafette (40-300-200-100 M.) nationaal: 1. De Trekvogels (Den Haag) 2 min. 1.5 sec.; 2. A.A.C. (Amsterdam), 2 min. 7.6 sec.; 3. Deventer, 2 min. 12.8 sec. 4 X 100 M. estafette internationaal: 1. Engeland met Richardson, Finla. Brown en Holmes, 42.3 sec.; 2. Nederland sche ploeg met H. Baumgarten, De Lange, Van Beveren en Osendarp, in 43 sec.; 3. gemengde ploeg met Haennie, Berger, Kok, en Geul. Speerwerpen nationaaL' 1. Van Aaren (Cadetten), 61.72 M.; 2. Lutkeveld (A.A.C.). 59.32 M.; Van der Poll (P.S.V.), 57.67 M.; 4. Van Meyll (idem) 50.72 M.; 5. Aarts (idem), 47.93 M. Polsstokhoogspringen, internationaal: 1. Webster (Engeland) 3.80 M.; 2. Ho ven (Actief. Paterswolde), 3.75 M.; 3. Dwiza (Duitschland), 3.70 M.; 4. en 5. Ver- kes (Haarlem) en Lamoree (idem), 3.65 M. 110 M. horden internatianaal: le seria: 1. Finlay (Engeland) 14.8 sec.; 2. Brasser (A.A.C.) 14.9 sec.; 3. Jansz (V.E.L.). 2e serie: 1. Kaan (Haarlem) 15.8 sec.; 2. Mokovski (Frankrijk) 16 sec.j 3. Van Leeuwen (AA.C.). - - Beslissing: 1. Finlay (Engeland) 14.6 sec. 2. Brasser (A.A.C.) 15.2 sec.; 3. Kaan (Haarlem) 15.2 sec.; 4. Mokovski (Frank rijk); 5. Jansz (V.E.L.): 6. Van Leeuwen (A.A.C.). 100 M. hardloopen dames invitatie: 1. Koen (Sagitta) 12.3 sec.; 2. Dörffelt (Duitschland) 12.4 sec.; 3. Albuss (idem) 12.5 sec.; 4. Wijnholds (U.D.A); 5. Veld man (Brunhilde Gr.). 100 M. hardloopen dames nationaal: 1. Koster (U.D.A.) 13.4 sec.; 2. Van den Berg (A.D.A.) 13.6 sec.; 3. Loohuis (idem) 13.7 sec.; 4. Augustinus (U.D.A.). 200 M. hardloopen dames invitatie: 1. Koen (Sagitta) 25.1 sec.; 2. Dörffelt (Duitschland) 25.4 sec.; 3. Kurz (idem); 4. Veldman (Brunhilde Gr.); 5. Kok (Odia). 80 horden dames invitaties: 1. Steuer (Duitschland) 11.9 sec.; 2. Eckert (idem) 12.1 sec.; 3. Doorgeest (A.D.A.)4. Ter Braake (idem); 5. Van Balen Blanken (Olympia Wieringenwaard); 6. Van der Baan (Brunhilde Gr.). 4 X 100 M. estafette dames internatio naal: 1. Duitsche ploeg met Eckert, Dör ffelt, Albuss en Kurz in 49.9 sec.; 2. Ne derlandsche ploeg met Ter Braake, Koen, Doorgeest en Wijnholds in 50.4 sec. Nationale scholen-estafette 5 X 80 me ter meisjes: 1. R.H.B.S. (Almelo 53.8 sec.; 2. Vierde vijf (Amsterdam) 57.1 sec. 4 X 100 M. jongens: 1. R.H.B.S. (Utrecht) 46.1 sec.; 2. R.H.B.S. (Almelo) 46.2 sec.; 3. R.H.B.S. (Amersfoort) 46.3 sec. 4. Vierde, Vijf (Amsterdam); 5. Chr. H.B. 5. (Amsterdam). Interdiocesane Athletiek- kampioenschappen te Roosendaal De R.K. Gymnastiek en Athletiekvereeni- ging „Thor" te Roosendaal organiseerde gisteren op het sportterrein van het St. Norbertuslyceum de kampioenschappen van Nederland. Daar het de eerste maal was, dat in het bisdom Breda de nationale kampioenschap pen werden gehouden, werd er van de on- nernemingsgeest van „Thor" veel gevraagd, maar zij kan dan ook met genoegen op de zen dag terugzien. Alles was keurig in orde en er zal van dezen dag voor de katholieke sport veel goeds uitgaan. Na een keurig défilé van alle deelnemers, werd onder goede belangstelling begonnen. Op enkele nummers deden zich verras singen voor, zooals b.v. op de 100 meter, waar J. van Guréköm in de serie reeds werd uitgeschakeld. De voornaamste uitsslagen zijn als volgt: Kogelstooten Klasse A: 1. Ch. Duyn, DE M, Beverwijk, 12.19 M.; 2. W. Hermans, Kracht en yriendschap, Roermond; 3. F. Bongers, Rood Wit, Venlo; 4. J. Gloude- mans, OSS, 's-Bosch; 5. L. Dertie, RKAVM, Maastricht; 6. W. Kaptein, DEM, Bever- wijk. Hoogspringen klasse A: 1. A. Meekels, VDZ, Arnhem, 1.65 M.; 2. J. Faber, DOTO, Breda; 3. A. Schapendonk, Kunst en Kracht, Naaldwijk. 100 M. klasse A: 1. J. Vennis, FIF, Hil versum, 11 2/5 sec.; 2. W. Hoven, Jong Le ven, Amsterdam; 3. H. Geboers, Kunst en Kracht, Tilburg. 1500 Meter klasse A: 1. J. Hochstenbach, RKAVL, Lindenheuvel, 4 min. 272/5 sec.; 2. P. Meys, Kracht en Vriendschap, Roer mond; 3. J. van Hoek, Prins Hendrik, Vught. 400 Meter klasse A: 1. J. Oosterveer, Holland, Haarlem, 541/5 sec.; 2. N. Broeken, Kunst en Kracht, Tilburg; 3. J. de Roy, VIC, Amsterdam. Polsstokhoogspringen klasse A: 1. W. Kaptein, DEM, Beverwijk, 3.40; 2. J. de Vlieger, THOR, Roosendaal; 3. H. Vugs, Prins Hendrik, Vught. 200 Meter klasse A: 1. J. Fennis, VIF, Hilversum, 24 sec.; 2. H. Hagemeyer, Hol land, Haarlem; 3. F. Schiffer, Rood Wit, Venlo. Speerwerpen klasse A: 1. Warnders, RK AVM, Maastricht, 44.47 meter; 2. Fl. van Riel, St. Dionysius, Tilburg; 3. A. Geiger, THOR, Roosendaal. 800 Meter klasse A: 1. G. Hermans, Rood Wit, Venlo, 2 min. 8 2/5 sec.; 2. R. Knape, Holland, Haarlem; 3. A. v. d. Nouweland, Kunst en Kracht, Tilburg. Discus werpen klasse A: 1. F. Bongers, Rood Wit, Venlo, 33.47 M.; 2. A. Biluska, DOCOS, Leiden; 3. L. Detrie, RKAVM, Maastricht. Vèrspringen klasse A: 1. S. Deckers, Rood Wit, Venlo, 6.29 M.; 2. W. van Schoonho ven, VIC, Amsterdam; 3. A. Rombouts, Holland. Haarlem. 5000 Meter klasse A: 1. W. Liebregts, RK AVL, Lindenheuvel, 17 min. 14 sec.; 2. M. Hodhstenbach, RKAVL, Lindenheuvel; 3. G. Lubse, Jan v. d. Croon, Weert. Hink-Stapspringen klasse A: 1. W. van Schoonhoven, VIC, Amsterdam, 12.76 M.; 2. J. Mathot, Holland, Haarlem; 3. J. R. Meekels, VDZ, Arnhem. Estafette 4 x 100 meter klasse A: 1. Hol land, Haarlem, 47 4/5 sec.; 2. Rood Wit, Venlo; 3. THOR, Roosendaal. Estafette 800-400-200-100 meter klasse A: 1. Holland, Haarlem, 3 min. 43 sec.; 2. Rood Wi, Venlo; 3. Kuns en Krach, Tilburg. „Mndmrg." Men schrijft ons van Docos-zijde: Gisteren zijn een aantal athleten van „Docos" naar de Nederlandsche Kampioen- schppen te Roosendaal geweest. Hoewel verschillenden door de verre reis in een niet al te beste conditie verkeerden, heb ben zij toch weer mooie resultaten be haald. A. Biluska bezette in de KL A. Dis cuswerpen de tweede plaats met een worp van 33.75 meter, waarmee hij 20 c.m. ach terbleef bij den Ned. Kampioen. Bij het ko gelstooten bracht hij het tot de vierde MOTORSPORT DE „ultOOTE PRIJS" Guthrie in Duitschland doodeiijk verongelukt Niet minder dan 120.000 toeschouwers woonden gister de races bij om den groo- ten prijs van Duitschland, welke wedstrij den op het bekende circuit van Hohenstein Ernstal plaats vonden. Guthrie had in de zware klasse na vijf ronden de leiding genomen en het scheen een zeer gemakkelijke overwinning voor den ook in Nederland zoo bekenden Norton- rijder te zullen worden. In de laatste ron de, de 40ste, kwam hij op onverwachte wijze met zijn machine te vallen. Zwaar gewond werd Guthrie opgenomen en naar het ziekenhuis te Hohenstein Ernstal over gebracht. In het ziekenhuis werd vastge steld, dat Guthrie een zware schedelbreuk had opgeloopen, aan de gevolgen waarvan hij in den loop van den avond is overle den. Guthrie is een van de meest beroemde motorrenners van Europa geweest. Ook in Nederland was Guthrie een zeer geziene figuur, en de laatste jaren ontbrak hij nimmer op de T. T.-races te Assen. In 1935 en in 1936 won hij met Norton den grooten prijs van Nederland in de zware klasse. Dit jaar ontspon zich op het circuit van Drente een felle strijd tusschen B. M. W. met Gall en Ley en Guthrie, die de Engelsche suprematie tegenover de Duitsche merken moest hoog houden. Het is bekend, dat Guthrie ongeveer op de helft van de race den strijd staakte en naar zijn stal reed. Zijn machine had het geweldige tempo niet kunnen volhouden. En thans is Guthrie zelf het slachtoffer geworden. Waarschijnlijk is zijn motor vastgeloopen, •waardoor de valpartij plaats vond. Met Guthrie is niet alleen een van de meest be roemde, maar ook een van de meest sym pathieke renners van Europa heengegaan. Na den vol van Guthrie had de wedstrijd weinig meer om het lijf. Gall werd winnaar en vestigde een nieuw circuit record. Ook in de kleine klasse en in de klasse der 350 cc motoren werden nieuwe klasse-records gemaakt. romen aan de driedaagsche wedstrijden te Stockholm. Osendarp komt dus o. m. uit tegen Wal ker, Petit tpgen San Romani. Vaorts zal Petit waarschijnlijk deelne men aan de op 22 Augustus a.s. te Parijs te plaats J. van Rooden werd bij het hoog- i organiseren internationale wedstrijden, springen B tweede met een sprong van H« 2al dan starten °P de 1500 meteI- 1.54 meter. Op de 400 meter B. werd A. v. Leeuwen derde in den tijd van 58.2 sec. In ROEIEN verspringen B bezette Jac. Slegtenborst de tweede plaats met 5.60 meter en A. Gies- ke de vierde plaats met 5.36 meter. Op de 1500 meter B. werd J. v. Rooden na mooien strijd derde en M. van Steenbergen vijfde. Tot slot sloeg onze estafetteploeg, wederom een pracht figuur door tegen tien van de sterkste ploegen, waaronder verschillende Diocesane ploegen, de vierde plaats te be zetten. Deze ploeg bestond uit de volgende loopers: A. van Leeuwen, A. Slingerland. A. Gieske en H. J. Averdieck. Mochten wij op deze wedstrijden geen kampioenschap behalen, toch kunnen wij er zeer tevreden op terugzien. Het meerendeel onzer ath leten zijn nog jong, zij kunnen de athletiek- ploeg voor den toekomst vormen. Dinsdag en Donderdag wederom training op het R. K. Sportpark, Haagweg, onder leiding van den heer A. J. J. Duindam. Aanvang 7 uur. DUITSCHLAND—NEDERLAND DAMES Voorloopige Nederlandsche ploeg samengesteld. Op Zaterdag 21 en Zondag 22 Augustus wordt te Wuppertal een dames-athletiek- landen-wedstrijd gehouden tusschen Duitschland en Nederland. De Nederland sche ploeg is voorloopig als volgt samen gesteld: 100 meter: F. Koen (Sagitta), G. Veld man (Brünhilde, Groningen). 200 meter: F. Koen (Sagitta), J. Wijn holds (UDA, Utrecht). 80 meter horden: C. ter Braake (ADA, OSENDARP EN PETIT NAAR KOPENHAGEN. Maandagavond tegen de Amerikanen. Osendarp en Petit zijn hedenochtend met de K. L. M. naar Kopenhagen gevlogen, om deel te nemen aan internationale wedstrij den. Petit komt op de 1500 meter uit, Osen darp op de sprintnummers. Op deze wedstrijden zullen ook aan de start verschijnen de Amerikansche athle ten, die met zooveel succes hebben deelge- De Europeesche kampioen schappen te Amsterdam UITSTEKENDE ORGANISATIE VAN DEN NEDERLANDSCHEN ROEIBOND. Vrijdag 13, Zaterdag 14 en Zondag 15 Augustus a.s. worden op de Boschbaan te Amsterdam de Europeesche roeikampioen- schappen gehouden, waarvoor, naar men weet, twaalf landen met 56 ploegen hebben ingeschreven. Tijdens een persconferentie hebben wij nog enkele bijzonderheden vernomen over de organisatiè van deze wedstrijden. De kampioenschappen zullen worden ge houden onder de hooge bescherming van H.M. de Koningin. Z.K.H. Prins Bernhard zal op den dag der eindstrijden enkele races bijwonen, zoowel op de tribune als in de motorvolgboot. Zeer waarschijnlijk zal Prins Bernhard de laatste race, die in de acht- riemsgieken, per auto langs de geheele baan volgen. De inschrijvingen zijn vrij gelijkmatig verdeeld over de verschillende nummers. Naar bekend moet het organiseerend land een bepaalde vergoeding aan de deelne mers terugbetalen, welke vergoeding wordt uitgerekend per boot, per roeier en per kilometer. Deze verplichte vergoeding zal bij deze kampioenschappen oploopen tot een bedrag van ongeveer 20.000. Wat de kansen in de verschillende num mers betreft, de mogelijkheid is groot, dat Duitschland, evenals dat tijdens de Olym pische roeiwedstrijden het geval was, zijn superioriteit in de diverse nummers zal too- nen, in welk geval de Glandaz-beker in Duitsche handen zal overgaan. Deze beker, welke gewonnen wordt door het land, dat de meeste overwinningen behaald, was in 1935 in het bezit van Hongarije. In 1936 werd deze beker niet verroeid in verband met de Olympische spelen. WATERPOLO A. Z. C.—DE ZIJL. Woensdagavond speelt A.Z.C. I tegen De Zijl I terwijl A.Z.C. n tegen De Zijl II uitkomt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5