RECHTZAKEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Te den Haag zijn geslaagd voor de acte Fransch L. O. mej. T. den Dikken, wo nende te Katwijk en de heer A. Blauw, wonende alhier, beiden opgeleid door mevr. A. Spijker, alhier. Tevens slaagde voor de acte Engelsch L. O. mej. M. Agterof, wonende te Was senaar, opgeleid door den heer N. Spij ker, alhier. Het hoofdbestuur van „Nationaal Herstel" heeft eenige leden, o.a. het Raadslid, den heer H. P. H. Würtz, alhier, van het lid maatschap vervèllen verklaard. Daar genoemd hoofdbestuur demissionair is, wordt de geldigheid van dit besluit ont kend. BIOSCOPEN. Trianon. Van de film „Pygmalion", waarvan deze week in het Trianon-theater een herha ling wordt gegeven, behoeven wij, na de bespreking, die wij reeds vroeger gaven, niets meer te zeggen. De film is destijds geprezen als goede amusementskunst en ook nu zal nog menigeen er een prettigen avond aan beleven. Het voorprogramma bevat enkele gees tige Amerikaansche twee-acters, een zeer goed geslaagde gekleurde teekenfilm en journaals, waarin vooral de uitgebreide reportage van de opening der Jamboree in het oog springt. Luxor. Het vacantieprogramma van Luxor- Theater staat geheel in het teeken der vroolijkheid. Liane Haid, Heinz Ruhman, Theo Lingen en Hans Moser, zijn de ster ren, die deze week van hun spel doen ge nieten in de muzikale lachfilm „Wie het laatst kust". Het is een verhaal, dat ge makkelijk doet lachen en gelegenheid heeft tot waardeering tot knappe presta ties van goedzingende en goed-dansende artisten. In deze Weensche operettefilm, wordt een liefdadigheidsuitvoering ge houden waarvan het hoogtepunt gevormd wordt door het bij opbod verkoopen van een kus van de befaamde zangeres Liane Haid. Bieders waren er genoeg en, voor een fabelachtige hoogen prijs werd haar echtgenoot kooper. Het is een film vol komische verwikkelingen, waarbij de zaal het uitbrult van lachen. Voor de pauze draait „Gelukkige Jeugd", een eveneens vroolijke film, ge ïnspireerd naar de bekende operette „Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren". Naast het amusante spel van Carol Good- ner en de mooie stem van Patric Knowles zijn het vooral de prachtige décors die de aandacht trekken. Bekende walsen, char mante en schilderachtige tafreelen uit het Heidelbergsche studentenleven van 1825, waarin deze vroolijke film zich af speelt, maken deze film tot een genoeg lijk amusement. Een uitgebreid journaal, waarin o.m. de opening van de Jamboree door H. M. de Koningin, en de Vierdaagsche te Nijme gen, maakt het geheel tot eeri program-, ma, dat u een prettigen avond zal waar- Ondanks de warme zomeravond, zochten gisterenavond velen een koele maar tevens een aangename verpoozing in het Lido- thea'er en zoowel wegens de atmosfeer 'als wegens de magnifieke film Showboat (Ko medianten), behoeft niemand spijt van dit bezoek te hebben. Wij verwachten dat de roep over deze film, waarvan wij in onze filmrubriek reeds een uitvoerige beschrij ving gaven, deze week veel bezoekers tot zich zal trekken. Het spel van Paul Robe son, Irene Dunn en Allen Jones is in deze grandioze film zoo uniek, dat men hierin geheel opgaat. Ook de romantiek in deze speelfilm vastgelegd heeft veel bekoring, omdat ondanks het komediantenleven, hier uit toch ook een sterke ouderliefde spreekt. De film is opgenomen aan de oevers van de Mississipi, en blak en zwart hebben er aan medegewerkt. Naast prachtige natuur opnamen komen er de nieuwste negersongs in voor, welke steeds een groote attractie zijn. Het voorprogram brengt de oer-komieken Stan Laurel en Oliver Hardy op het doek met „Van kwaad tot erger". Dat dit stuk komisch is, behoeft geen betoog, want de koningen der lach staan hiervoor meer dan bekend. Met een actueel journaal waarbij nog mooie opnamen van de Tour de Fran ce, is het een programma, dat een ieder een buitengewoon genoeglijken avond zal be zorgen. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD- LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Geen Rechtskundig Adviesbu reau. Voor dringende aangelegenheden kan men zich schriftelijk wenden tot het Centraal Adviesbureau Berkenstraat 57, Haarlem (N.). Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur Maandag: Bestuursvergadering H. K. W., 8 uur. Maandag: Bijeenkomst van deelnemers aan de excursie naar Bilthoven „H. L.", 8.45 uur. Dinsdag: Bestuursvergadering Textiel arbeiders, 8 uur. Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. Donderdag: Bestuursvergadering Werk meesters, 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur op het Kantoor. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. N.B. Wij vestigen hier nogmaals de aan dacht op de bijeenkomst van deelnemers aan de excursie, uitgaande van de afdee- ling Leiden van „Herwonnen Levens kracht", naar Bilthoven, welke gehouden wordt Maandag 9 Aug. des avonds te kwart voor negen in het Bondsgebouw. INTERPAROCHIEELE SIN1 JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: J. Compier en C. Tol; Maandag: H. Nijhuis en Th. v. Dijk; Dinsdag: C. van Meel en C. Bilderbeek; Donderdag: G. Bot en J. Bentveld; Zater dag: F. Ryzevoort en F. Overdijk. Zondag te half acht uur in de St. Petrus- kerk de H. Mis tot intentie van Muziekge zelschap „Franz Schweitzer", waarna in het gezellenhuis gemeenschappelijk ont bijt. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplich te bijeenkomst van 7.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal geslotenl Geen bibliotheek. Geen spaarkas. 8.30 uur prijsbiljarten, hoofdprijs een fototoestel. 8.30 prijskegelen, hoofdprijs een porte- monnaie. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 10 uur training tafeltennisclub. 8.30 uur jaarvergadering Bibliotheek. Dinsdag, 8.45 uur: Verplichte vergadering afd. Gehuwden. De zaal is voor de leden gesloten. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping." Woensdag: te 8.30 uur repetitie Liederta fel „Sebastian Schaeffer". Donderdag: Bijeenkomsten van 8.00 10.15 uur. Van 8.3010.30 uur training tafeltennis. Vrijdag, 8.30 uur: Repetitie Muziekgezel schap Frans Schweitzer. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.C0—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: lederen Maan dag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Zondag 5 September fietstocht naar Schiphol, voor deelname geve men zich op bij het bestuur van de Studieclub of bij den Huismeester. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag, 7.30 uur: Alg. H. Mis voor alle Kruisvaarders. 10.15 uur: Aantreden voor excursie Jam boree. Maandag: 8.30 uur St. Franciscusban. Dinsdag: 7.45 uur: Lodewijksban. Dinsdag, ;7.45 uur: Adspirantenban. Woensdag: V 6 uur Godfriedba-n, 'Tarcisiusban voor pan cacke race. .7.15 Don Boscobaan. 8 uur: Inspectie en inlevering der kamp uitrusting. Storting nog te betalen kamp geld. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor alle Kruisvaarders in St. Petrus Parochie. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. In een spiegel gekeken en niets gezin. Voor de waarnemend kantonrechter Ban nier had zich allereerst te verantwoorden Sch. die zonder eenig teeken te geven plot seling naar links was uitgeweken, waar door een andere auto werd beschadigd. Verdachte voerde als verweer aan: dat hij bij het nemen van een bocht meteen lange wagen wel iets naar links uit moest halen om de bocht te kunnen nemen. Tevens had hij in het spiegeltje gekeken en niets zien aan komen. De kantonrechter was echter van meening dat hij niet naar links behoef de uit te wijken en als dit dan noodig was moest hij ook op het achter hem aanko mende verkeer goed letten. Na het hooren van getuige waarbij eveneens kwam vast te staan dat de aangereden auto met een flinke snelheid had gereden, wilde de amb tenaar hiermede rekening houden en eisch- te een geldboete van 10.subs 8 dagen met toewijzing van de civiele vordering. De kantonrechter vond het feit ernstig en verhoogde de boete tot 15.subs 10 da gen met toewijzing van de civiele vorde ring. Stoppen hoe vervelend het ook is. De Handelsreiziger v. d. V. was door het stoplicht i nde van Boetzelaerstraat heen gereden, omdat hij meende, dat dit enkel van ka-acht was voor het verkeer, dat over de brug heen moest, terwijl het verkeer dat de van Mandersloostraat of Raadhuisstraat in ging hiermede niets te maken had. Ver dachte deelde verder mede, dat in Delft 'n soortgelijk stoplicht was, dat ook slechts voor een bepaalde straat geldt, waardoor hij van oordeel was geworden dat dit hier eveneens het geval was. De kantonrechter merkte echter op, dat dit niet op het stop licht vermeld staat, en dat hij, hoe verve lend dit misschien ook was, had moeten wachten. De ambtenaar was van dezelfde gedachte en eischte een geldboete van 5.subs 5 dagen; de kantonrechter rekening houden de met de feiten en de besprekingen door het gemeentebestuur betreffende dit stop licht vonniste tot 3.subs 3 dagen. .Een „waarschuwing", die geld kostte. M. Kr. handelaar in zuivelproducten was op 13 Mei 1.L geverbaliseerd voor een vier tal feiten n.l. ten eerste: op zijn winkel bevond zich geen bordje met het woord „margarine" terwijl hij dit wel verkocht; ten 2e: de margarine was niet afgescheiden van de „goede""boter ten 3e: ongeveer 8 ons boter werd aangetroffen zonder merk; 4e in een boterbereidplaats werd margari ne aangetroffen. Verdachte gaf de feiten toe, maar was van oordeel dat dit niet zoo ernstig was als voorgesteld werd. Bij hem had zich niet het idee gevormd te knoeien, en hij meen de dan ook dat hem eerst een waarschu wing moest worden gegeven. De kanton rechter stelde hem hiervoor gerust, dat hij die waarschuwing direct wel krijgen zou. Tevens zeide verdachte, dat de 8 ons boter bestemd was voor eigen gebruik. De zuivelcontroleur was het met de laat ste mededeeling van verdachte niet eens. De boter die hij. had aangetroffen was „aangestoken", wat voor hem voldoende was dit feit te verbaliseeren. Ook de amb tenaar vond dit een zeer sterk bewijs. Eveneens het feit, dat margarine werd aan getroffen in de boterbereidplaats was een bezwarende omstandigheid. De ambtenaar wilde nog niet direct die boete vragen, die de kantonrechter zeker zou hebben ge vraagd en eischte voor het eerste feit: geen bordje „margarine" 5.subs 5 dagen; 2e feit: margarine niet afgescheiden van goede boter: 5subs. 5 dagen; 3e feit: boter zonder merk: 20.—. subs 10 dagen; 4e feit: margarine in een boterbereidplaats 60.subs. 30 dagen. De waarnemend kantonrechter was van mildere gevoelens en verminderde de boetes tot het eerste feit 2.50 subs. 3 dagen; 2e feit 2.50 subs. 3 dagen; 3e feit 15.subs. 10 dagen; 4e feit 50.subs 30 dagen. De klant vond het boterzegel „vies". G. V., zuivelhandelaar alhier, was ge- verbaliseert, omdat hij boter door een knecht had laten vervoeren zonder dat de boter voorzien was van het vereischte merk. De controleur had reeds eenigen tijd verdachte gecontroleerd, doch had tenslotte andere maatregelen genomen en zich ver dekt opgesteld. Met zijn ihotor was hij toen de knecht v. G. achterna gegaan en was tot deze ontdekking gekomen. G. V. had hem tegelijk medegedeeld, dat hij het toch bleef doen, al moest hij het des nachts naar de klant brengen. Verdachte deelde mede, dat een zijner klanten het boterze- gel „vies" vond en hem daarom had ver zocht dit er niet op te doen. Dit gaf echter volgens de ambtenaar aanleiding tot oneer lijke concurrentie. Dit werd door verdach te ontkend, daar'hij de klant ook het zegel het betalen. Dit was voor de ambtenaar weer aanleiding op te merken, dat dit dan cok niet bonafide was om een zegel te la ten betalen, dat niet gebruikt werd. De ambtenaar vond dit dan ook een zeer ern stig feit en eischte tegen G. V. een geldboe te van 100.subs. 50 dagen, terwijl tegen de knecht v. G. 5 subs. 5 dagen wei'd ge- eischt. Ook-de kantonrechter vond het feit zeer ernstig en zou, evenals de ambtenaar reeds had medegedeeld, een volgende maal onhei-roepelijk hechtenis vonnissen; thans wilde hij dit nog niet doen en veroordeel de verdachte G. V. tot ƒ100 subs 50 dagen; de knecht tot f 5 subs. 4 dg. Kauwgummi voor de zenuwen. St. te H a z e r s w o u-de had volgens de dagvaarding baldadig een ruit van een der bussen van de busonderneming „Moda" in geslagen. St. reed volgens zijn verklaring langs den Rijksstraatweg met nog een per soon naast zich, toen de „Moda" bus hem passeerde en daarop naar rechts uitweek, omdat een passagier een teeken tot stop pen gaf. Hierdoor werd hij volgens zijn mededeeling tegen de berm aangeduwd en was zijn mederijder in de berm terecht gekomen. Hij had tegen de ruit „angetikt" om den chauffeur hierdoor opmerkzaam te maken. De kantonrechter merkte op, dat bij hem „aangetikt" zeker wel een flinken slag moest zijn geweest daar je anders zoo maar niet een onsplinterbare ruit stuk slaat. Hij was volgens de kantonrechter nog gelukkig geweest, datlhet een onsplin terbare ruit was geweest, die nu enkel was gebarsten, doch anders zeker stuk was gegaan en hem had verwond. De geheele tijd had verdachte reeds onophoudelijk staan kouwen, wat de ambtenaar deed op merken: „Man schei uit met dat gekauw, ik wordt er misselijk van." De verdachte deed dit echter volgens zijn mededeeling voor de zenuwen. De ambtenaar wilde na het hooren van een tweetal getuigen, reke ning houden met de zenuwachtigheid van verdachte en eischte eeri"~geldboet van 2 subs. 2 dagen, met toewijzing van de ci viele vordering van 11.15. De kantonrechter was van dezelfde mee ning en gaf verdachte tevens den raad bij een volgend geval, als kauwgummi goed voor de zenuwen was, zich eerst vol te stoppen met kauwgum!, dan waren de ze nuwen wellicht een weinig gezakt. Con form de eisch werd verdachte veroordeeld. „Oom Dirk" en de dierenbe scherming. Vrijgesproken omdat de wagen zonder be spanning was! Vervolgens kwam "onder hilariteit van alle aanwezigen „Oome Dirk" voor de bali. Hij had, zooals men. zich zal herinneren, zijn paard achter zijn- wagen gespannen en was zelf gaan trekken door de v. Manders loostraat en Raadhuisstraat te A1 p h e n a. d. R n omdat het zoo'n eind omrijden was. Hij meende dat zijn handeling geen strafbaar feit was. De Kantonrechter vroeg allereerst op welke wijze hij te werk. was gegaan. Oom Dirk had het paard met den halster achter den wagen gebonden en was zelf gaan trek ken. De ambtenar: Je wist toch wel dat dit niet mocht. Oome Dirk: Waarachtig meneer, ik wist het niet. Kantonrechter: Waarvoor heb je het gedaan. Oome Dirk:*Voor de dierenbescherming meneer, het paard behoefde dan niet te trekken, terwijl ik het paard wel mee moest trekken. Kantonrechter: Hoe oud is het paard. Oome Dirk: 9 jaren meneer. Kantonrechter: Dan kan jij toch beter op de bok gaan zitten en het paard laten trekken. Ambtenaar (onder veel gelach): Ik zal je dezen keer geen boete opleggen en ik verklaar je schuldig zonder strafoplegging. Kantonrechter: Omdat het een voertuig was zonder bespanning (zelfde meening als Oome Dirk) wordt je Vrij gesproken. Er zat een geldkwestie tus- schen, waardoor een race ont stond op leven en dood. De groentenhandelaar J. H. uit Bode graven was geverbaliseerd, omdat hij met zijn groëntenwagen J. T. had aange reden. Verdachte dejlde het verloop me de. Langs den weg had hij T. gezien en zijn paard tot meerderen spoed aangezet om deze te achterhalen. T. was echter hierop niet gesteld, gezien de geldkwestie, en had er eveneens vaart ingezet. Tenslotte had T. toch het onderspit moeten delven, omdat het paard over flinke snelheid beschikte. Toen het paard ongeveer gelijk was met T. had deze laatste met zijn veehoudersstok naar het paard geslagen, waardoor hij zelf echter zijn stuur was kwijt geraakt en ge vallen was. J. T. had hierover een andere gedachte en zette die dan ook uiteen. H. had hem willen achterhalen om hem dan uit te noo- digen tot een vechtpartij. Hij wilde mij al dus T„ daar hij mij „alreeds" gepasseerd was, onder zijn hit zien te krijgen om mij dood te rijden en ik laat mij natuurlijk zoo maar niet doodrijden. Tevens is het dan mijn goed recht dit aan te geven. Getuige N. had eveneens de race gezien en ook het feit dat T. naar de hit geslagen had en deze ook goed geraakt had. Door zelf snel in den berm van den weg te gaan, wat de getuige aan een aanrijding ontkomen, daar het paard door den schrik opzij was gespron gen. De ambtenaar vroeg vrijspraak omdat niet wettelijk en overtuigend was bewezen, dat verdachte T. had aangereden. De kan tonrechter kon zich hiermede vereenigen. FELLE BRAND IN AANNEMERS WERKPLAATS TE ENSCHEDE. Hedenmorgen om 8 uur is brand uitge broken in een groote loods van de gebr. Bakker aan de Rietmolenstraat te En schede. In deze werkplaats lag een groote hoe veelheid steigerhout en ander brandbaar materiaal, o.a. tëerproducten. Het vuur vond hier een gretig voedsel en in een oog wenk was de groote loods" een vlammenzee Een drietal belendende perceelen liep eeni gen tijd groot gevaar, doch de brandweer wist door snel ingrijpen erger te voorko men. De loods met inhoud werd geheel een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. LEIDEN, 6 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 1.202.00, savoyekool 1.902.10, groenekool 1.prei 1.50, kroten 1.201.30, uien 3.604.80, peen 1.104.60, aardappelen 1.003.50, drui ven 3044, snijboonen 410, stokboo- nen 714, pronkboonen 35, stamboo- nen 47, tuinboonen f 36, doperwten 6—13, peulen 6, per 100 kg.: postelijn 25, spinazie f 25, tomaten A 4.00 12.60, idem B 4.00—12.80, idem C 4.00— 10.40, idem CC 47, per 100 stuks: andij vie 0.600.80, komkommers f 1.502.80, bloemkool f 1.509.80, meloenen f 422, salade 0.602.80, perziken 0.5010.60, rabarber 7080 cent. per 10Ö bos kroten 0.401.60, pieterselie 3090 cent, radijs 0.70—1.10, selderie 0.30—1.80, uien 0.501.20, peen 2.507.80, rabarber 1.40—2.00. 7 Aug. Boter. Aanvoer 1105 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.53 en prima boerenboter 1.401.47J4 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 2 tot en met 7 Aug. Aanvoer: 70.000 lange turf prijs 78 en 40.000 stuks fabrieks idem 9.per 1000 stuks. UTRECHT. 7 Augustus. Veemarkt. Totaal aangevoerd 2667 stuks vee, 830 runderen. Prijzen: Stieren f 0.300.36 per pond; han del redelijk. Slachtkoeien 2e soort f 0.34 0.37; id. 3e soort f 0.300.33 per pond; han del redelijk. Vaai-zen f 160230. Pinken i' 110160. Melkkoeien f 180290. Kalf- koeien f 190300. Varekoeien f 140220 per stuk; handel redelijk. 480 Nuchtere kal veren f 915 per stuk; handel vlug. 485 Ma ger varkens f 3443; Schrammen f 2234; 430 Biggen f 1521 per stuk; handel flauw. 350 Magere schapen f 18-28 per stuk; han del kalm. 80 Zuiglammeren f 1317.50 per stuk; handel kalm. Boter. Boter 300 K.G. f 1.70 per K.G. Kaas 150 K.G. f 0.50—0.70 per K.G. Eieren 40.000 stuks f 3.50—4.25 per 100 stuks. VEUR, 6 Aug. Groenten. Eng. kom kommers le soort 1.602.80, 2e soort 1.50 —1.60, 3e soort 1.50. Gele komokommers le soort ƒ1.602.60, 2e soort ƒ1.501.70, 3e soort ƒ1.50. Kropsla le soort ƒ12.40, 2e soort 0.601, Stoofsla per 100 K.G. 2 2.40, Peen ƒ2.90—6.50, Bloemkool le soort 37.50, 2e soort 1.502. Tomaten midd. 2.404.50, gr. ronden ƒ2.104.20, 2e soort 2.204.60, 3e soort 2>2.40, bonken 23.30, rijp 23.50, Andijvie per 100 0.601, Andijvie per K.G. 23 ct. Spinazie per 4 K.G. 822 ct. Postelein 24.50, Rabarber per 100 bos 24.50, Sn-boonen 612„ Spercieboonen 415, LEIDEN. Geboren: Wilhelmina d. van A. Ciere en H. v. Duuren Helena Leuntje d. van M. J. J. Wesdorp en H. LJzerman Klaas z. van K. Horsman en H. Heus Leendert z. van J. G. v. Evert en J. Neuteboom Petrus Hendrik Maria z. van J. Semp en G. J. Schafer Eddy z. van S. Vooistra en H. Visscher Petrus Theodorus z. van P. Th. Janken en J. M. Bouwman Jacobus z. van J. Dreef en A. Rietkerk Gerrit z. van G. v. d. Meij en A. Brussee Lena Adriana d. van C. M. Schijff en E. v. d. Wal. Ondertrouwd: O. van Donkersgoed jm. 27 j. en E. P. van Wageningen jd. 25 jaar. Overleden: E. M. Groeneveld geb. de Jong, wede. 70 j. Selderie 0.601, Tuinboonen f 3.509.50, Doperwten 10.17, Pruimen per 100 2.403.50. Meloenen 531, Druiven 18—22. NIEUWERBRUG, 2 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 5011 stuks: Kippeneieren wit 3.00 —3.50, bruin 3.30—3.70, eendeneieren 3.303.40 per 100 stuks; boter 6873 ct. en kaas 1832 cent per pond, kippen 40 75 cent, hanen 25—85 cent per stuk, peren 47 cent per kg. NIEUW VEEN, 5 Aug. Eierenveiling Prij zen: kippeneieren 1533 stuks 2.803,40, eendeneieren 33 stuks 2.20 per 100 stuks. BOSKOOP, 6 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 10 17 cent, Wendland 10—18 cent, Hadley 9 15 cent, Claudius Pernet 814 cent, Briarclif 6—12 cent, Butterfly 6—12 cent, Steward 1218 cent, Wilh. Kordes 813 cent, Rosalandia 1016 cent, Florex 10 15 cent, Phoebe 1218 cent, E. G. Hill 12 18 cent, Byou 21 cent, Edith Helen 10 17 cent, Aug. Noack 612 cent, Else Poul- sen 1521 cent, Gloria Mundi 1632 cent, Ellen Poulsen 1015 cent, Paul Grampel 1018 cent, Rosa Mudi 20—47 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1015 cent, Juliana 1014 cent, Vierlanden 714 cent, Pink Perfection 1021 cent, Dahlia's 611 cent Statice 69 cent, Gladiolen 47 cent, Tri- toma 46 cent, Witte Lelies 3050 cent, Roode Lelies 4060 cent, Gerbera 1017 cent, Clematis Prins Hendrik 6090 cent, Clematis The President 50 cent, Clematis le Coultre 60120 cent. TER AAR, 6 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 814 cent, andijvie 916 cent, sla 0.602.50, tuinboonen 4244 cent, snij boonen 4070 cent, spekboonen 4046 cent, prinsesseboonen 7085 cent, dubb. stamboonen 5575 cent, witte pronkers 20 26 cent, postelein 2.002.40, breekpeen 2.10, roodekool 1.40—2.20, savoyekool 1.401.70, kroten f 0.801.60, selderie 0.301.00, pieterselie 50 cent, bospeen 3.805.30, prei 60 cent, bloemkool 1.57 cent, meloenen 616 cent, komkommers 1.50—2.40, tomaten 2.004.50, druiven per pond 1820 cent, Augurken: fijn f 2.40 2.90, fijnbasterd 1.10, basterd 6580 cent, grof 3052 cent, stippel 22 cent, kom kommers 13 cent. VINKEVEEN, 6 Aug. Groentenveiling. Capucijners 1213, spercieboonen 9 10, snijboonen 48, pronkboonen 23, spekboonen f 8, stamspercieboonen 69, augurken f 110, spinazie 46, poste lein 4, per 100 kg.; Tomaten A 2.60 4.20, idem B 2.904.90, idem C 2.00 3.40, ideni CC 2.00—2.20, per 100 pond; komkommers groene f 1.802.90, kom kommers gele 1.504.00, bloemkool 1.50 5.00, kropsla 1.003.10, meloenen 9 20 per 100 stuks, rabarber 14, pieterse lie 3, selderie f 8, peen 511 per 100 bos, andvie 1.502.00 per 100 stronk. ALPHEN a. d. RIJN, 6 Aug. Groenten veiling. Per 100 kg.: spinazie 4.306.00, tuinboonen 5.10, heerenboonen 5.00 7.90, snijboonen 4.007.10, postelein 2.204.00, per 100 bos: selderie 0.30 1.30, peen 5.306.80, kroten f 1.302.00 uien 1.601.80, andijvie f 0.601.40, per 100 stuks: kropsla I 0.601.80, komkom mers 1.502.80, bloemkool I f 69, idem II 1.505.00, meloenen 618. Eierenveiling. Aanvoer 4500 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.403.80, eenden eieren 2.903.00. NOORDWIJKERHOUT, 6 Aug. Veiling „De Eendracht". Capucijners 4570 cent; wonders 4065 cent, doperwten 4055 ct., enkele boonen z. ar. 5095 cent, stokboo- nen z. dr. 0.701.25, dubbele boonen 42 55 cent, enkele boonen m. dr. 4085 ct., snijboonen 4085 cent, tuinboonen 1762 cent. Alles per 10 kg. Aanvoer 4500 zakken. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Aug. Groenten veiling. Per kist van 25 kg.: Eigenheimers 6590 cent, Drielingen 3045 cent, bloem kool I per 100 5.508.90, peen per 100 bos 4.70—7.20, sla per 100 0.80—2.50, waspeen per kist 3070 cent, breekpeen per 100 k^. f 4.00—4.50, pootuien per 100 kg. 3.50—3.80. ROELOFARENDSVEEN, 6 Aug. Groen tenveiling. 'Meloenen 4.0010.00, sla 0.60—2.40 per 100 krop, snijboonen 40 78 cent, prinsesseboonen 6070 cent, ren tegevers 0.901.05, dubb. stamboonen 60 65 cent per 10 kg., Augurken: fijn 9.60 10.80, fiinbasterd f 4.004.80, basterd 2.70—2.85, prof 1.20—1.35, stippel 75— 85 cent per 100 kg. AARLANDERVEEN. 6 Aug. Vrije Veiling Prijzen: kiüpeneieren 3.203.50, eenden eieren 2.602.80 per 100 stuks; kaas 24 26 cent per pond. WISSKLNOTEERINGEN (AMS'r*,R D Londen 9 041/S Berlijn 7300 Parijs 6 803/4 Brussel 30.64 Zwitserland 41 68 Kopenhagen 40 37l/2 Stockholm 46.621/2 Oslo 45.45 New York J.813/S Praag 6.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3