OMGEVING VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 ÜE LEIDSCHE COURANT TIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil- legom van den Ned. R. K. Middenstands bond een zeer goed bezochte ledenvergade ring in hotel „Flora" onder voorzitterschap van den heer G. B. Kroon. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de taak der Zegelcommissie is volbracht; aan ons wordt daarvan 26 a 27 toegewe zen. Het bestuur vraagt machtiging, dit geld te mogen storten in het fonds voor noodlijdende middenstanders; de machti ging wordt verleend, waarvoor de voorzit ter van het Fonds zijn oprechten dank be tuigt. Nog deelt de voorzitter mee, dat de heer W. Nijman bedankt heef'" als bestuurslid en eveneens als zoodanig voor het Santosfonds; op de eerstvolgende vergadering zal deze vacature worden aangevuld. Vervolgens komt in bespreking: De Ves tigingswet Kleinbedrijf. Het blijkt, dat de voorzitter de nieuwe Wet reeds schitterend onder de knie heeft. Hij geeft een volledige en duidelijke uiteenzetting der voornaam ste bepalingen. Het goede in de Wet is, dat goedonderlegde middenstanders zullen wor den gevormd, waardoor de strijd om het be staan wordt vergemakkelijkt. Ook de te vol gen cursussen, waarvan er een te L i s s e volgende maand aanvangt, worden bespro ken en de voorzitter spoort dringend aan, daarvan gebruik te maken. Na een korte pauze wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waar van een ruim gebruik wordt gemaakt, Voor den a.s. Centralen Raad wordt ver volgens in bespreking gebracht, of we geen voorstel zouden doen, om het „maar raak oprichten van sigarenwinkels" te ordenen. Het afd.-bestuur zal zich in dezen met het Hoofdbestuur verstaan. Bij de rondvraag wordt" zeer ernstig ge klaagd over de huidige verlichting of beter het gemis aan verlichting van de Hoofd straat en van alle straten in de gemeente; de vraagt dient gesteld: waarvoor betaalt men nog belasting. De voorzitter wijst op de noodlijdendheid der gemeente; er zal voorloopig nog weinig verbetering te wachten zijn. Hierna sluiting. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer P. J. J. Bakker slaagde te Den Haag voor het examen Hoogduitsch M.O. Opgedragen. Aan de firma Veenman- Vink alhier is opgedragen het bouwen van een Villa met garage en C.V. voor reke ning van den heer J. Kraak, Dierenarts te Lisse. Architect de heer Tol. De villa wordt gebouwd aan den Heerenweg. De fa. Veen- man-Vink was op een na de laagste in- schrijfster. KATWIJK AAN DEN RIJN. De bestrating. Naar aanleiding van een verzoek van den A. N. W. B. om een afdoende verbetering te willen bevorderen van de traverse door Katwijk aan den Rijn, waarover het verkeer in de richting Was senaarNoord wijk wordt geleid, hebben B. en W. van Katwijk medegedeeld, dat het in het voornemen ligt de bestrating van de Voorstraat geleidelijk te vernieu wen. In September zal met het gedeelte Van EgmondstraatNoordwijkerweg een aan vang worden gemaakt. Overzicht. Het verloop van den han del was deze week zooals we dat in dezen tijd van het jaar veelal gewoon zijn, eenigszins mat, een gedrukte stemming, j weinig kooplust, matige tot lage prijzen. Men moest beslist extra kwaliteit hebben om een bevredigenden prijs te kunnen no- teeren. De aardappelenhandel en ook het rooien zijn nu weer vrij, doch wie zou meenen dat die z.g. heerlijke vrijheid te vens voordeelen bezorgd, is er vlak naast. De aanvoer van Eerstelingen is van geen beteekenis meer. Dit product is opgeruimd. En de prijzen van Eigenheimers zijn niet zoo, dat ze uitlokken tot haastig rooien. Integendeel. Vorige week was er nog re den om haast te maken voor het planten der navrucht. Daarvoor is het nu in het algemeen te laat geworden, dus heeft men den tijd en de mooie zandeigenheimers wenscht men nog niet te ruimen voor 0.70 a ƒ0.80 per kist. Zwarte grond eigenheimers brengen genoemden prijs op, doch sommige extra partijen duinzand eigenheimers gaan voor ƒ0.90 tot ƒ1. per kist van 25 K.G. Drielingen worden gekocht voor 0.35 tot 0.60 per kist. Met de bloemkool wil het nog niet. Met kleine schommelingen beweegt de prijs voor de lste soort zich tusschen 4.90 tot 8.60 per 100. Tweede soort wordt veelal ge kocht voor de zouterij voor ƒ1.70 tot ƒ3.40 per 100. De kwaliteit is best. Met bospeen ging het ongeveer in gelijken geest. Wat best was ging voor redelijken prijs, ƒ5.10 tot ƒ7.20 per 100 bos, doch de massa kon niet meer halen dan 3.90 tot ƒ4.90. Voor Breekpeen kwam dezer dagen weer eeni- ge vraag nadt het product een week lang bijna niet te verkoopen was. Mogelijk dat er spoedig meer gekocht zal worden voor conserven nu blijkt dat de napeen lang niet zoo goed in het gewas staat als vorig jaar. Sommigen verwachten zelfs een slecht nagewas. Waschpeen ging in den prijs van 0.30 tot 0.70 per kist van 20 K.G. naar gelang van kwaliteit. Met tuin- boonen is het bijna afgeloopen, de laatsten brachten van 4.10 tot 5.70 per 100 K.G. Thans kwam het artikel pootuien weer ter veiling. Deze brachten van ƒ3.30 tot ƒ3.60 per 100 K.G. op. Sla komt in kleine kwan- tums, de kwaliteit is maar matig, de prijs vrij goed, van ƒ0.70 tot 1.60 per 100, stuks. Een verheugende mededeeling ten slotte dat er zoo goed als niets door draaide. KATWIJK AAN ZEE Koelhuis. In tegenwoordigheid van van eenige ge'noodigden, vooraanstaande peisonen in de gemeente, is gisteren het Haiinekoelhuis officieel geopend. De heer D. Taat, voorzitter van den Raad van be stuur, sprak het openingswoord. Spv heet te don burgemeester en de andere genoo- digden hartelijk welkom en sprak o.m. woorden van dank aan het gemeentebe stuur voor den ondervonden steun en me dewerking. Ir. Ferguson te Zeist, onder wiens leiding het koelhuis gebouwd is, sprak daarna en vervolgens verkreeg de burgemeester het woord die na zijn rede door het overhalen van een handel het koelhuis in werking stelde. De heer Taat sprak het slotwoord waarna het koelhuis dan officieel geopend is. Badgasten. De verwachting is dat het aantal badgasten dat van vorig jaar ruim zal overtreffen. Het totaalcijfer was toen 12500, voor a.s. Zondag hoopt men de 11000 overschreden te hebben. LISSE Vertrokken: B. Donk naar Utrecht E. G. Roering en gezin naar Doesburg Mej. S. Mastenbroek naar Blokzijl Mej. M. Jansen naar Bennebroek Mej. M. Wijnhout naar Haarlemmermeer Mej. P. N. van Luik naar Hillegom. Gevestigd: Mej. C. J. M. Verburg van Vlaardingen A. J. Tol van Amster dam J. P. Engelhard van Berkel R. Bisscmann van Haarlem Mej. W. C. Does van Hillegom M. C. Helleman xan Wateringen Mej. E. H. van Oosten v. Heemstede J. A. Mooyekind en gezin van Sassenheim F. J. van Kesteren van Warmond. Geboren: Theodora Johanna d. van H. Veltman en G. Does Franciscus Corne- I lis Johannes z. van P. J. Zwetsloot en H. j J. van Steijn Cornelia Adriana d. van I A. van Groen en A. de Wit Adrianus I Wilhelmus z. van W. M. Maarschalk en R. P. V. Raaphorst Cornelia d. van Ch. de Vrcede en R. L. van Iwaarden Petrus Johannes z .van P. J. Hagen en J. J. P. van Riek. Ondertrouwd: A. Buurman en A. D i van der Laan H. A. Donck en C. M. El- j fering. Overleden: Adriana van der Lubbe i echtgenoote van J. Wassenaar 61 j. Ma- J ria Friederika Thorwesten wed. van Ch. I A. Ebest 89 j. Clara Maria Schenk 16 j, LEIMUIDEN. Schuit gekanteld. Een geladen kolen- schuit van den steenkoolhandelaar Z. te Bilderdam was van den wal losgeraakt. Door de zuiging van een aldaar passeeren- I de motorboot is deze kolen schuit gekan- j teld en met de geheele bevrachting gezon- i ken. Een groote schadepost voor Z. De B-steun. Door den Minister van Sociale Zaken is toestemming verleend om voor 1937 weder de extrasteunverleening j aan werkloozen (de z.g. B-steun) toe te kennen. Vertrokken: Naar Nieuwveen, Dorpsstraat 175, J. van der Oever, slagers- i knecht. Naar Zoeterwoude, B. 57, W. G. van der Pouw-Kraan, dienstbode. Ingekomen: Van Alasmeer, E. H. Oostwaard, dienstbode, Vriesekoop 469. Van Noordwijkerhout, M. H. Bosman, dienstbode, Nieuwe weg 202. Geboren: Lena Maria, dochter van L. A. Mollers en A. van Roon. Jan, zoon van E. Wallet en T. Veltman. Gerrit Cor nells, zoon van G. van Heijningen en J. Verheul. Johanna Gerarda Marie, doch ter van H. H. L,k en J. M. de Jong. Pe- tronella Maria Clazina, dochter van K. A. Lissenburg en W. C. van Graas. NOORD WIJK Hinderwet. B. en W. hebben aan H. van Rhijn te Noordwijk aan Zee gedeelte lijk ontheffing verleend van de voor waarde, bepaald in de hem destijds ver leende vergunning voor het oprichten van een schelpendrooginrichting, welke ont heffing hierop neerkomt, dat het van 15 Mei tot 1 October opgelegde verbod tot het strooken in die inrichting, is beperkt tot de maanden Juli en Augustus. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer A. J. Enders, onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen A. middelbaar onderwijs En gel sch. Geboren: Johanna Catharina d. van A. L. van BerkelSmit Engelmundus Jacobus Johannes z. van P. van der Steen Bruins Albertus Cornelis z. van L. P. van MarisKlevrlaan Johannes z. v. J. C. van der Voortde Ridder Mar- tinus Gerhardus z. van A. van den Nieu- wendijk en J. A. Mens Cornelis Gijs- bertus Hendicus z. van J. M. Lengers en E. M. Kaptein Gerrit Frederik z. van L. H. Musegaas en A. E. van Os Leo- nardus Jacobus Maria Camillus z. van L. J. Nederstigt en M. J. Hulsebosch Ge rarda Maria d. van B. N. Gevers en P. J. Wesselman Petrus Christianus z. van P. C. Nulkes en G. J. van Leeuwen Eli sabeth Anna Maria d. van J. W. Houtsma en M. J. E. Houët Antonius Petrus z. van P. C. Th. Warmerdam en C. M. Dui- neveld Jacobus Nicolaas Liberata z. v. J. W. Edelaar en C. A. Duijndam Lam- bertus Christiaan z. van L. C. Bouwmees ter en Th. A. Wassenaar. O n d e r tr o u w d: J. C. Molkenboer 25 j. jm. en Th. van der Ploeg 19 j. Getrouwd: A. M. Anthonissen 30 j. en J. E. Caspers 26 j. A. van Abswou- de 27 j. en A. K. van Gijlswijk 28 j. N. C. Duijndam 28 j. en E. M. Ritter 22 j. C. C. Wessels 25 j. en J M. A. van den Berg 23 j. B. L. van Kampen 29 j. en A A. Opdam 29 j. Overleden: Alb. Barends 56 j. echt genoot van J. Toebak J. M. Hoogen- straaten 57 j*. echtgenoot van J. A. Neder- pelt H. van Straelen 78 j. echtgenoot v. D. Sneek W. Brederode 36 j. echtgenoot van J. M. Kret J. Vioen 62 j. echtge noot van J. P. de Ridder A. T. A. van den Nieuwendijk lj. Ant. J. van Span- je 74 j. Gevestigd: M. Rooijakkers van Noordwijk G. Elizen van Heemstede A. H. Klinkenberg van Amsterdam A. van der Linden van Hillegom J. C. M. Breij van Den Haag D. Mooijekind van Hillegom J. F. xan der Poel van Stompwijk J. A. van Beest van Heiloo P. Cornelissen id. N. H. Roster id. H. J. Mimpen id. H. J. Mooijman id. J. G. W. Pico id WS. Schotmann, id. Th. Spronk, id. C. H. de Wit id A. van Zon, id. H. C. Ruijndam van Noord wijk J .M. J. Dordhuis van Monniken dam A .C. A. D. Dordhuis id. C. X. Ruigrok van Beverwijk Th. van Zan ten J .C. M. Stuy van Heiloo M. A. Randolfi, id. W. M. Poppelaars id. J. H. van Kessel id. H. van Kessel id. A. P. de Groot id. J. G. Gelauff id. J. P. B. Bruins en F. J. Baars id. L. A van der Niet van Wassenaar R. Ritter van Sassenheim M. G. van Den- zen van 's Hertogenbosch L. Wittekoek de Ridder en gezin van Hillegom W. A. van Zaal van Vinkeveen J. S. R. ten Boomvan Eeden en gezin van Haar lem M .J. van der Wolfvan der Meer en gezin van Den Haag H .G. Verzand- voort van Bennebroek C. H. van Wet- ten van Koudekerk H. J. Wientjes van Enschedé Th. van der Ploeg van Hil legom J. Chr. Spierenburg xan Noord wijk P. Zegers van Rotterdam L. Verwaal van Voorschoten J. W. Gouds bloem van Voorschoten. V e r t ro k k e n: N. M. van Wieringen naar den Haag A. Kl. van Gijlswijk n. Noordwijk C .M. J. Konst naar Uit hoorn A .BurgerOorthuys en gezin n. Uihuizen A. Stratgen naar Henden (Duitschland) A. M. van Assen naar Wonseradeel M. Blokhuis naar Den Haag H. B. Kleijn naar Heiloo A. J. H. Sluijter id. H. J. L. Schoofs id E. L. M. Ronday id. J. I. Starreveld id. J. C. Verger id. A. M .Nozeman id. G de Nooy id C Hoeboer id. A. J. M. Rookelmann id. J. E. Polak naar Zeist J. C. Versluys id. M. J. van Dijk id. H. M. Bosman naar Leimuiden J. M. Talsma naar Noordwijk A. J. Ba der naar Noordwijk K. Koolvan Zuij- len en gezin naar Hillegom E. Okkerse naar Limmen T. Ruygrok naar Haar lem I. B. Becker naar Heiloo H. G. Verdonk id. H. A. J. Ottenhof id. J. J. van Horn id. Th. Oostenbrink id. C. A. Koper id. FA Sas id. A J. Post id. F. J. L. van Luijnen id J. Ortlep id. J. A. L. Molenkamp naar Delft A. M. van den Berg naar Benne broek Th. Broersen naar Amsterdam L. HeemskerkScholte en gezin naar Voorhout J. Spreeuw naar Voorhout Th. Verheugd naar Amsterdam C. M. TimmersMarijt en gezin naar Anna Paulowna R. J. van den Burg naar Noordwijk G. H. Bakker onbekend waarheen C. Wessels naar Voorhout. ZILK. Bijna verdronken. Het twee-jarig zoontje van den heer L. raakte al spelen de in de Haarlemmertrekvaart. Gelukkig kon het kind nog tijdig gered worden, ter wijl het door de leden der „E. H. B. O.", H. en B. uit Hillegom, na eenige uren van inspanning weer bij kennis gebracht kon worden. OEGSTGEEST Personalia. Voor het examen Fransch l.o. is geslaagd de heer C. van den Bildt. Voor het examen Boekhouden M. O. (K. XII) is geslaagd de heer J. G. Rozen- boom. RIJNSBURG Tuinbouw. Met Eigenheimers was het 't product bloemkool dat de hoofdschotel vormde voor den aanvoer. Eigenheimers zijn wat het aanzien betreft, geen mooie aardappelen. De kwaliteit moet het dus doen. En die is dit jaar in het algemeen best. De prijzen varieeren van ƒ2.50 tot 3.75 per 100 K.G. voor de groote en 1.50 tot 2.10 voor de Drielingen. Bloem kool werd in de eerste soort gekocht voor ƒ4.20 tot ƒ6.90 per 100, tweede soort ƒ1.50 tot ƒ2.90. Pootuien noteerden van f 3.30 tot 3.75 per 100 K.G. en Breekpeen van 6.260 tot 3.50 per 100 K.G. SASSENHEIM. K. J. M. V. Zij, die een gezelligen dag per boot willen meemaken, worden er aan herinnerd, dat a.s. Zondag de K. J. M. V. een boottocht heeft georganiseerd. Aan melding bij het bestuur. Aanrijding. Gistermiddag kwam in de Hoofdstraat een aanrijding voor tusschen een motorrijder en een auto. De motor kwam onder de wielen der auto terecht, doch de berijder bekwam gelukkig slechts eenige lichte verwondingen. Extra buslichting. Tot 1 October a.s. wordt, behalve Zaterdags en Zondags, in verband met de seizoendrukte een exty-a buslichting gehouden aan het postkantoor des avonds te 9.50 uur. Verbetering. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling om de volgende week aan te vangen met het asfalteeren van ver schillende grintwegen. Voor de bewoners van de Kerklaan en andere lanen een groo te verbetering, daar bij het autoverkeer groote stofwolken opjagen. TER AAR In een beitel gevallen. Door hetvast- loopen van zijn fiets kwam de timmerman v. R. met zijn hoofd in een beitel te vallen. Hevig bloedend wist hy zich toch nog overeind te halen en te begeven naar de woning van W. Hier werd direct genees kundige hulp ineroepen. Nadat het eerste verband was gelegd begaf v. R. zich huis waarts. VOORHOUT Vertrokken: W. Wijnhof naar War mond Th. G. v. Zelm naar Amsterdam J. W. Fourij naar Deventer H. A. M. Welp naar Boxmeer W. L. V. M. Hoeks naar Gilze Rijen M. F. M. de Bie naar Nijmegen J. A. L. M. v. d. Bergh naar Nijmegen P. M. v. d. Lans naar Oegst- geest Th. M. Paardekooper naar Hil legom J. A. M. v. d. Gaag naar Heem stede J. J. Vianen en gezn naar Ban doeng N.O.I. Gevestigd: P. Schoonbeek van Brun- sum E. M. Bax van Leiden V. J. M. Busse van Amsterdam A. A. M. Foc- kens van Amsterdam Th. G. Dikkes v. Amsterdam J. H. ten Have van Lichten voorde P. N. Putter van Akersloot W. v. d. Wulp geb. Wijnhof van Warmond H. J. Brand van Bergen (L.) A. Dam van Bergen (L.) A. Th. J. v. Dijk van Bergen (L.) J. M. M. Jansen van Ber gen (L.) J. Chr. v. d. Luur van Ber gen (L.) J. H. Makkee van Bergen I (L.) L. Th. B. v. Renswoude van Ber gen (L.) H. Chr. M. Steegs van Ber- j gen (L.) B. P. Vink van Bergen (L.) 1 A. M. v. Dijk van Oegstgeest A. L. Oudshoorn van Katwijk J. M. Roest v. Warmond C. A. A. Voorn van Bloe- mendaal A. M. E. v. Velzen van Nieuw koop H. J. Ruigrok van Rijswijk J. J. Lucassen van Edam J. Spreeuw van Noordwijkerhout L. Heemskerk en ge zin van Noordwijkerhout A. G. Heyer- mans van Zuilen. Geboren: Hendricus Andreas z. van J. Hoogkamer en H. J. Driessen. Getrouwd: Hermanus Cornelis Schuurink 23 j. en N. Roskam 23 j. beiden alhier. Overleden: Cornelia de Groot 41 j. echtgen. van F. van Dam. UITHOORN. Ondertrouwd: Michael Theodorus Hoogenboom, oud 29 jaar en Wijntje Doro thea van Vliet, oud 25 jaar. Getrouwd: Cornelis Anthonius den Haan en Johanna Anna Mayenburg. Overleden: Gerrit van der Sluys, 81 jaar, wedn. van Johanna Corner. WARMOND Opleving. De bekende buitenplaats „Klein Leerust" wordt, na tal van jaren leeg gestaan te hebben, thans weer be woond. Ook de buitenplaats Oogstergeest, de buitenplaats met het bekende ooievaars nest, heeft weer bewoners gekregen, zoo dat zoo langzamerhand de buitens in deze gemeente weer bewoond zijn. Kanowedstrijd. Naar wij vernemen zal binnenkort in deze gemeente een wed strijd worden gehouden voor kano's, zoo wel voor kano's, voor één persoon als ka no's voor twee personen. Gezien de vele kano's, die de plassen tegenwoordig bevol ken, twijfelen wij niet of de belangstelling voor een dergelijken wedstrijd zal zeer groot zijn. Uit de mast gevallen. De heer v. d. K. uit Amsterdam is bij het vastmaken van een touw in de mast van zijn schip, uit de mast gevallen en kwam juist op den rand van zijn boot terecht. Hij klaagde over inwendige pijnen. Doktershulp werd in geroepen en op advies van den geneesheer is hij per auto overgebracht naar zijn wo ning te Amsterdam. WASSENAAR. MOTOR AANGEREDEN DOOR AUTO. Berijder liep zware verwondingen op. Gisteravond had op den Rijksstraatweg, nabij de Eikenlaan, een ernstige aanrij ding plaats. De 32-jarige H. J. v. d. V., uit Sassenheim, stapte, na even te hebben staan praten, op zijn motor, doch lette bij het wegrijden niet op het uit de richting Den Haag komend verkeer, ten gevolge waarvan hij werd aangereden door een auto, bestuurd door J. B. uit Rotter dam. De motorrijder bekwam dientengevol ge een zware hersenschudding en hoofd wonden. Na eerste hulpverleening door de doctoren X. en Hubbeling, is v. d. V. per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. GROOT BLOEMENCORSO OI* WOENSDAG 1 SEPTEMBER Voor poppenwagens, fietsen, auto's, en ook voor bokken en ezels Op den tweeden dag van de a.s. feesten der Koningin Wilhelminavereeniging, dat is op Woensdag 1 September, zal in den namiddag een groot bloemencorso worden gehouden. Daartoe is besloten op grond van de groote animo die er het vorig jaar voor een dergelijk festijn bleek te be staan èn in de verwachting, dat de deel name dit jaar, die van verleden jaar verre zal overtreffen. Verdeeld over niet minder dan acht groepen, zal de deelname worden openge steld voor een ieder, hier, zoowel als el ders, dat wil zeggen, dat men om deelne mer of deelneemster te zijn, geen lid be hoeft te zijn van de Kon. Wilhelminaver eeniging, terwijl ook het ingezetenschap van Wassenaar niet noodzakelijk is. Groep A. zal omvatten de kleine voer tuigen zooals autopeds, vliegende Hollan ders, kinderauto's, poppenwagens en der gelijke. Geen inleggeld. Groep B is voor versierde rijwielen, be reden door kinderen tot 15 jaar. Geen in leggeld. Groep C is eveneens voor versierde rij wielen, alsook voor tandems, dan bereden door personen boven 15 paar. Voor deze groep bedraagt het inleggeld 25 cent. Groep D omvat alle voertuigen, die be spannen zijn met ponny, bok of ezel, ter wijl voorts in deze groep zijn onderge bracht de driewielers zonder motorkracht. Inleggeld 50 cent. Groep E is voor 2 of meer wielige wa gens met paardbespannoing. Inleggeld ƒ1. Groep F is die voor motorkracht, dus voor auto's, motorfietsen, motor-carriers, motoren met zijspan enz. Inleggeld ƒ2. Groep G omvat alle reclamewagens en propaganda wagens voor een bepaald doel, bijv. voor zaken of vereenigingen. Inleg geld ƒ2. Groep H is voor vereenigingsgroepen, die te voet gaan, reclame te voet, enz. Hier voor bedraagt het inleggeld 1. Deze beide laatste groepen, die een eigen karakter dragen, zullen ongetwijfeld even als alle andere, op een groote deelname mogen bogen, immers welke zaak of ver- eenigir.g zal niet van de gelegenheid ge bruik maken tot het voeren van een sier lijke reclame of propaganda. De te volgen route zal, behoudens goed keuring door de autoriteiten, dezelfde zijn als verleden jaar, althans voor den gehce- en stoet, doch voor een deel daarvan is er nog een verlenging van de route. Wan neer namelijk na de rondgang het Pension St. Willibordus aan de Ridderlaan zal zijn bereikt, vindt daar ontbinding van den stoet plaats voor allen die te voet zijn ge gaan, alsook voor hen voor wie de verder te volgen rou*e bezwaren oplevert. Het ge deelte van den optocht voor welke eei uit breiding eer route geen bezwaar oplevert wij noemen bijv. auto's, paard en wa- genS en dergelijke «gaal dan nog ever den Schouw weg, Gr. Haeesbr.weg, Kie vietspark (rond), Stoeoiaan, Oud Was,!e- naarschewcg, en Schouweg naar iet d'-rr terug, alwaar op de Hoflaan dan de ont binding van dit gedeelte van de stoet plaas vindt. Ongeveer een half uur rta deze tweede ontbinding zal dan in de bestuurs- tent op het feestterrein de prijsuitreiking plaats vinden, zooals die is gevnden naar het oordeel van eenige jury's, die voor di verse groepen zullen worden saamgesteld, overeenkomstig den aard van de groepen. Aangezien de te verwachten groote op tocht den Rijksstraatweg niet mag overste ken omdat dit het doorgaand verkeer te veel zou ophouden, kan helaas geen bezoek worden gebracht aan Kerkehout en zul len ook de Deijlbewoners langs den Rijks straatweg om dezelde reden gespeend moe ten blijven van een bezoek. Aangifte tot deelname aan het bloemen corso kan geschieden bij boekhandel Hoo- geveen aan de Kerkstraat 71 (niet telefo nisch) van Maandag 9 Augustus a.s. af. De sluiting van de termijn van aanmelding is gesteld op uiterlijk 26 Augustus a.s. Met genoegen brengen wij met voren staande ter kennis van onzen lezerskring, waarbij wij gaarne opwekken om door een flinke deelname ook dit jaar het bloemen corso tot een der hoogtepunten te maken van de Koningin Wilhelmina-feesten. Zomer-vergadering Staatspartij. A. s. Dinsdagavond te 8.15 uur vergadert in het R. K. Vereenigingsgebouw de afdeeling van de R. K. Staatspartij. De agenda ver meldt o. m. bestuursverkiezing in twee pe riodieke aftredingen en in twee vacatures. Voorts is aan de orde de candidaatstelling voor het bestuur van de Kamercentrale Leiden, alsmede verkiezing van afgevaar digden naar de vergaderingen van de Ka mercentrale en der Statenkieskring. Kostelooze kost. Tot het bekomen van een maaltijd meldde zich aan het Politiebu reau alhier aan, een zekere M., zonder vas te woon- of verblijfplaats. Bij onderzoek bleek hij gesignaleerd te staan voor acht maanden gevangenisstraf, zoodat M. is overgebracht naar hotel „De houten lepel" teneinde daar voorloopig verder te maal tijden. Personalia. Voor het examen Engelsch l.o. is geslaagd mej. W. E. Agterof. vVie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óól voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9