STADS Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Sland VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DERDE ORDE (HARTEBRRUG). Leden van de Derde Orde (Hartebrug) worden eraan herinnerd, dat deze maand niet op den 3en, maar op den 2en (dus aan staande Zondag 8 Augusus) te 7 uur ver gadering is. LEIDSCHE PROCESSIE NAAR NOORDWIJK. Gisteren werd deze processie voor den vijftienden keer gehouden. Onder begunsti ging van prachtig zomerweer begaven twee honderd pelgrims uit Leiden en omgeving zich per electrische tram naar Noord wijk, waar de Plechtige Hoogmis werd opgedra gen door den Hoogeerw Heer Deken Ho- mulle met assistentie der Eerw. Heeren H. Bovenlander en W. Hessing als diaken en subdiaken. De predikatie werd gehouden door Kapelaan Sanders van Oegstgeest. Op het martelveld werd gepieekt door Dr. van Rooyen, Kruisheer te Zoeterwoude. Met een Plechtig Lof, waaronder Sacramentspro cessie, werd deze bedevaart besloten. Te half zeven keerden de pelgrims wel voldaan in'Leiden terug. ZILVEREN JUBILEUM. Heden was de heer J. de Graaf sedert 25 jaren werkzaam aan de Leidsche Zöutkeet. Ten kantore werd hij daarmede geluk- gewenscht door den Directeur, Jhr. C. C. Roëll, die daarbij in herinnering bracht de tijden van voorspoed en tegenspoed, die de jubilaris tijdens zijn diensttijd medemaak- te. De Directeur wees er daarbij op, dat in de laatsten tijd aanvallen op de oudere zoutziederijen worden gericht om dier be staan onmogelijk te maken. Hij vertrouwde, dat deze pogingen niet zouden gelukken, opdat hij in staat zou blijven om zoowel den jubilaris als de overige werklieden en beambten arbeid te kunnen blijven verschaffen. Als herinnering aan dezen dag bood hij den jubilaris een zilveren horloge en een enveloppe met inhoud aan. In zijn kwaliteit van Bestuurslid van het Departement Lei den van de Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid en Hardel reikte hij ten slotte het Diploma der Maatschappij be nevens een zilveren draagpenning. uit, waarmede deze korte plechtigheid was af- geloopen. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Jaarverslag over 1936. 1 Aan het heden verschenen jaarverslag van het Rijksmuseum voor Oudheden is het volgende ontleend: Met ingang van 1 Januari werd van de beide wetenschappelijke assistenten dr. F. C. Bursch tot conservator benoemd, terwijl aan dr. W. C. Braat de persoonlijke titel van conservator verleend werd. Van de correspondenten verloor het Mu seum door den dood zijn ouden vriend Pas toor Aug. Kengen, vroeger te Caberg en daarna te Maastricht wonende; met gevoe lens van vriendschap en dankbaarheid ge denken wij, aldus de directeur, dr. Hol- werda, wat hij in zijn omgeving voor het bodemonderzoek gedaan heeft. In de Publicaties is verschenen de cata logus van: „Het laat-Grieksche en Romein - sche gebruiksaardewerk uit het Middel- landsche-zee-gebied" en van den Gids der Egyptische afdeeling werd een nieuwe druk voorbereid. Aanwinsten, opgravingen enz. Ook thans moeten wij, helaas, weer beginnen met de klacht, dat voor aankoopen door de Regee ring zoo goed als geen geld beschikbaar is gesteld; een dergelijken toestand te besten digen kan toch onmogelijk in haar bedoe ling liggen. Wat wij hebben aangekocht is bijna weer geheel uit het „Fonds Gilde- meester" bekostigd. Zoo werd uit dit Fonds voor de Egyptische afdeeling een aantal voorwerpen aangekocht, afkomstig uit de verzameling Von Bissing: een grooten hou ten figuur van een vrouw, die naar de markt gaat, een zwart steenen mannefi- guur, een kleine steenen koningsfiguur uit de 1ste dynastie, een leisteenpalet in dier vorm en eenige praehistorische terracotten. De heer W. Spijer te Amsterdam schonk ons wederom eenige interessante zaken: een bronzen standaard en een bronzen schorpioen benevens een aantal gietvor men voor amuletten of zegels uit Tell- Amarna. Vooral in dezen tijd is zulk een schenking dubbel te waardeeren. Van iemand, die onbekend wenscht te blijven, ontvingen wij nog een Egyptische halsket ting van faiënce kralen, terwijl door aan koop eenige Koptische beenen vrouwenfi guren en sierplaatjes werden verworven. Voor de Grieksch-Romeinsche afdeeling werd een marmeren portretkop uit den tijd van Keizer Hadrianus aangekocht en door bemiddeling van prof. dr. C. W. Lunsingh Scheurleer twee bronzen fibulae uit Zd.- Italië uit Grieksch-Archaïschen tijd. Een Romeinsche puntamphora, uit Ibiza afkom stig, werd ons door mevrouw A. Otkenv. Lakerveld geschonken. Van den heer Chenet te Le Claon moch ten wij een aantal scherven ontvangen, zoowel van z.g. Belgische waar als van terra sigillata, afkomstig uit de pottenbak kerijen te Lavoye. Dr. I. M. van der Vlerk schonk ons eenige vuursteenen instrumen ten uit KÖchstedt bij Halle. Wat de Nederlandsche afdeeling betreft, zoo werden door ons uit Drenthe weder om eenige praehistorische zaken verwor ven: een bronzen beitel uit Roswinkel, eenige urnen uit Westenesch bij Emmen en uit deze zelfde gemeente eenige stukken hunnebeddenvaatwerk en praehistorische scherven. Uit Schoonoord verkregen wij een paar steenen bijlen evenals uit Ees en Zuid-Laren en uit Odoorn een vuurstee nen lanspunt en een paar urntjes. Dr. Bursch bezocht Drenthe met het oog op nog beschikbare interessante terreinen voor on derzoek. In den Gelderschen Achterhoek voltooide dr. Bursch nog bij Lievelde de ontgraving van het kleine grafveld uit Frankischen tijd. Op het terrein van den heer B. A. Weenink aldaar, vlak bij de oude boerderij „Het Erve Kots", welke door den heer Weenink op bijzonder verdienstelijke wijze tot Folklore Museum is ingericht, werd eveneens door dr. Bursch een opgraving verricht, waarbij de zeer merkwaardige overblijfselen van een vroeg-middeleeuw- sche boerderij, blijkbaar in den vorm van het tegenwoordige „los hoes", voor den dag kwamen. In het Hupselsche veld bij Eibergen verrichte dezelfde conservator nog eenige opgravingen in het urnenveld, het welk door reeds lang bekend is, waarbij de gewone heuvelkringen en eenige urnen voor den dag kwamen; daarbij werd ook een typische koepelgrafheuvel ontgraven, waarin echter geen voorwerpen meer aan wezig waren. Door bemiddeling van me vrouw B. Hagemanvan Arkel ontvingen wij nog een zonnebekertje uit Varsseveld afkomstig. Op 'de Veluwe bezocht dr. Bursch met den heer H. van Heerde te Nunspeet een terrein, door dezen aangewezen en gelegen langs het Eibertjespad, waar naar zijn mee ning zonder twijfel urnenheuvels aanwezig zijn, vlak bij een door een wal omgeven kuil, de „Mythstee"; het leek hem zeer ge- wenscht op deze plaats te gelegener tijd een onderzoek in te stellen. Uit de omge ving van Ermelo is door ons verder een niet onbelangrijke collectie klokbekers en steenen voorwerpen aangekocht. Op het reeds in mijn vorig verslag vermelde ter rein bij Renkum, op het landgoed Quaden- oord, werd thans door dr. Braat met wel willende toestemming van den heer C. W. Koker te Bussum en den pachter Wisger- hof een onderzoek ingesteld; hier werd een gedeelte van een vroeg-middeleeuwsch dorpje, door de late scherven gedateerd, blootgelegd; vooral voor de constructie van deze oude huizen en hun verband met die uit Frankischen tijd, was deze opgraving van belang. Wij hopen dan ook in de gele genheid te zijn deze opgraving het volgen de jaar te doen voltooien. Te Nijmegen, waar ik ten behoeve van het Museum Kam uit den aard der zaak verscheiden malen vertoefde, kon ik met dr. Bursch een onderzoek instellen naar da z.g. dubbele gracht van de vesting van de legio X op het terrein van het Canisius- College, waar thans een nieuew kapel ge bouwd wordt. Op instigatie van den heer Burgemeester van Millingen bij Nijmegen, werd door dr. Bursch een onderzoek inge steld op den z.g. Eversberg en bij de hoe ve Nw. Zeeland aldaar. Terzelfder tijd ver richte dr. Bursch nog een kleine opgraving te Persingen, waar eveneens Romeinsche zaken gevonden waren, doch slechts de fundamenten van een 17de eeuwsch kasteel voor den dag kwamen. Op den Hoogen Hof te Zetten voltooide dr. Braat zijn reeds eenige jaren geleden begonnen opgraving. Op het middengedeelte van dezen woerd werd thans de volledige plattegrond van een Bataafsch dorpje uit de eerste eeuw na Chr. verkregen, terwijl speciaal aan den rand van dezen woerd een vrij duide lijk beeld voor den dag kwam van een la tere bewoning op dit terrein uit den laat- Frankischen tijd en de vroege Middel eeuwen. Een aantal Romeinsche, Germaan- sche en Middeleeuwsche fragmenten kwam daarbij voor den dag. Dr. Braat hoopt zelf. binnen niet al te langen tijd, in de Oud heidkundige Mededeelingen een publicatie van dit onderzoek te laten verschijnen. Uit Wamel werd een groote Romeinsche amphora aangekocht, daar in de uiterwaar den gevonden. Handelsregister K'. v. K. Wijzigingen: 6822. Fabriek van Kunsthoornproducten „Hollandia" N.V. Voorschoten, Veurscheweg 21B Uittr. Dir.: C. H. Gerlings, dd. 29 Juli 1937. 6930. Leidsche Wolspinnerij N.V. i.o. Lei den. Zoeterwoudscheweg 3 Bovengenoemde zaak is thans omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Leidsche Wolspinnerij N.V. (Ned Staatscourant: 28 Juli 1937, Bijvoegsel nr. 1066). Dir.: A. A. Verhoef, Oegstgeest. Comm.: P. Flipo, Brus sel. Proc.: J. H. Larsen, Leiden. Maatsch. kap. 500.000.waarvan geplaatst en ge stort: 225 000.— Nieuwe inschrijving. 6976. Roemah". Leiden, Haarlemmerstraat 128a. Woning-, assurantie- en pensionbureau. E.: D. A. Smit, Leiden. Proc.: B. Riel, Lei den. DE JAMBOREE Zooals reeds gemeld, is Z.K.H. Prins Bernhard hedenochtend tegen 9 uur geheel onverwacht in het Jamboree-kam^) aange komen. Vergezeld van Prins Gustaaf Adolf van Zweden en van generaal Behrens heeft de Prins daarna, gedeeltelijk per auto, gedeel telijk per voet, een rondgang over het ter rein gemaakt ter bezichtiging van de kam pen. Ook het Indische kampement werd hier bij met een bezoek vereerd. Het hooge gezelschap werd hier aan de poort ontvangen door den hoofdcommissa ris voor Indië, G. J. Ranneft, die enkele begroetingswoorden sprak en daarbij de verontschuldiging aanbood, dat het con tingent, dat druk aan den arbeid was. niet in tenue kon verschijnen, waarop de Prins lachend antwoordde, dat het juist de be doeling was, de jongens aan het werk te zien. Met groote belangstelling heeft de Prins vervolgens het kamp- bezichtigd, waarbij vooral de constructie van de Penndoppo zijn bijzondere aandacht had. Z.K.H. kon bijna niet gelooven, dat dit prachtige bouw werk door de Indische padvinders zelf ver vaardigd was. Ook de expositie in de pendoppo en de fraaie door de K.P.M. beschikbaar gestelde panorama's werden in oogenschouw geno men, en de Prins liet zich uitvoerig inlich ten over de tentoongesteld door de Indiërs gebruikte voorwerpen. Toen de prins vernam, dat zoo juist de kisten met Chineesch vuurwerk, dat het contingent hedenavond bij zijn lichtspel in de arena zal gebruiken, waren aangeko men, toonde hij zich hiernaar zeer nieuws gierig, waarop de heer Ranneft onmiddel lijk een der kisten liet openbreken, tenein de het vuurwerk voor den prins te demon- streeren. Een oogenblik was men beducht, omdat de prins een pijp in zijn mond had, maar lachend weerde Z. K. H. deze vrees af. En daar begon het geknetter van de tros sen rotjes, de z.g. „rentengans", terwijl de prins het schouwspel met voldoening ga desloeg. Tenslotte heeft de prins zijn handteeke- ning gezet in het gastenboek, waarbij Z. K. H. door prins Gustaaf Adolf werd gefoto grafeerd. De prins nam hiervoor echter revanche door een foto te nemen van den Zweed- schen prins toen deze zijn handteekening schreef. Als een aardige bijzonderheid vernamen we nog het volgende: Toen de heer Ranneft den prins vroeg, zijn handteekening boven, die van lord Ba den Powell te zetten, antwoordde de prins laconiek: „Neen, hier kom ik na den chief" en hij plaatste den naam Bernhard onder de handteekening van den chief scout. Op zijn verderen rondgang bracht prins Bernard ook nog een bezoek aan het kamp van zijn begeleider, waar hij eveneens op een stuk leer zijn handteekening zette. BOOTJE OVERVAREN. Een persoon verdronken. Van morgen is in de Merwede, ter hoogte van Werkendam verdronken de 72-jarige I visscher A. Vogel uit Hardinxveld. De visscher was, vergezeld van een fa milielid, uitgevaren om te trachten zijn vischvangst te verkoopen. Hij wilde zich I een eindje laten sleepen en trachtte daar- i toe zijn hootje vast te maken aan de sleep boot „Tauris II". Hierin slaagde hij echter niet met het gevolg, dat zijn vaartuigje door de sleep van de „Tauris II", werd over varen. De metgezel van Vogel sprong di rect overboord. Hij kon gered worden. Vo gel evenwel verdrenk. Het lijk is gebor gen. HET FAMILIEDRAMA TE HOENSBROEK Omtrent het familie-drama te Hoens- broek (zie Gem. Ber.), wordt nader ge meld: Vanmorgen is in de Maas bij Roermond het lijk gevonden van een zes-jarigen jon gen, dat geidentificeerd is als dat van het I jongste zoontje der familie S. te Hoens- broek. Hiermede is komen vast te staan, dat het geheele gezin S., van Duitsche na tionaliteit, bestaande uit man, vrouw, een achtjarig dochtertje en genoemd zoontje, in raadselachtige omstandigheden in de Maas is verdronken. Het gezin, dat als oppassend bekend stond, is Zondag naar Roermond vertrok ken. De man die aan een ongeneeselijke ziekte leed, was den laatsten tijd zwaar moedig. In de woning van het gezin zijn afscheidsbrieven aan den man en van de vrouw gevonden. In verband met bouwwerkzaamheden en wijziging van den tuinaanleg zal de Hortus Botanicus van de Rijksuniversiteit alhier van 9 Augustus a.s. af slechts toegankelijk zijn voor personen, in het bezit van een schriftelijke vergunning. Belangstellende vreemdelingen kunnen zich ter verkrijging daarvan tot de hortulanus wenden. Voor het examen hoofdakte is te Den Haag geslaagd de heer J. H. van Baaren, alhier. De gemeenteraad vergaderd Maandag 27 Augustus a.s. in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen". MISDRIJF VAN ZELDZAME LAFHEID. Oude man gekneveld en gedood. In den nacht van 24 op 25 Juli 1936 heeft onder Opende (Groningen) een mis drijf plaats gehad, waarbij de daders op de meest laffe wijze te werk zijn gegaan. De gebroeders R. W. en D. W. zijn des nachts de woning van den ouden man Z. binnengedrongen. Zij bonden het slacht offer vast, mishandelden den ouden man en schoten hem ten slotte dood. Er werd eenig geld gestolen, dat toebehoorde aan het bur gerlijk armbestuur. Zekere P. M. had, ter voorbereiding van deze misdaad, aan de daders inlichtingen verschaft en onder meer gezegd, dat men er hsel goed in zou kunnen slagen, den ouden heer vast te binden. Wegens uitlokking van geweldpleging is M. toen vervolgd en de Groningsche recht bank veroordeelde hem tot 12 jaren gevan genisstraf. In hooger beroep legde het Hof te Leeu warden 6 jaren op met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Tegen dit arrest is M. in cassatie gekomen. Dit beroep heeft de Hooge Raad heden behandeld. Mej. R. Romeijn lichtte een middel van cassatie toe, daarbij betoogend, dat het be wezen verklaarde ten onrechte is gekwali ficeerd als uitlokking tot geweld. Immers behoeft volgens pleitster, het vastbinden van iemand op zichzelf geen geweld met zich te brengen. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, zal cp 13 Augustus conclusie nemen. ENGELSCHE BLADEN IN ITALIË WEER TOEGELATEN. ROME, 6 Aug. (Stefani). Krachtens een besluit der regeering worden thans'weder Engelsche bladen in Italië toegelaten. DUIZENDEN VLUCHTELINGEN TREK KEN NAAR INTERNATIONALE NEDERZETTING TE SJANGHAI. SJANGHAI, 6 Aug. (D. N. B.). De laat ste 24 uur zijn meer dan 50.000 menschen uit de stadsdeelen Sjapei en Hongkew naar de internationale nederzetting en en het Fransche concessiegebied gevlucht. Win keliers sleepten hun waren mede, pand huishouders hun kostbaarheden en kleine fabrikanten zelfs hun machines. CORRESPONDENTIE. de G. U schijnt de advertentie verkeerd te hebben begrepen. De steller kan het goed bedoelen en ook goed doen. Natuurlijk is ook het tegenovergestelde mogelijk. Maar 't behoeft niet perse „een schande" te zijn, op deze manier geld bijeen te krij gen. Nogmaals 't kan op kiesche wijze ge schieden. Laten wij het beste veronderstel len. Bovendien de kosten zijn niet zoo heel gering. Voor honderd gulden is men er zeker niet. uIKv. qIkcLU^ Uur VXXVVlCLfUi,! [EINDE V00RRAN6150 Hl Waar jjjzoo'n bord staat Is het einde van een voorrangsweg in zicht, verderop moet u zich dus weer aan het normale voorschrift RECHTS GAAT VOORI LEIDEN, 6 Aug. Vee. Aanvoer totaal: 412 runderen, 232 kalveren, 1101 schapen, 1049 varkens, 4 paarden, 14 veulens, 44 zeugen. Prijzen: 42 stieren 150325, schoon ge wicht 6268 cent, handel stroef; 177 kalf- en melkkoeien 180310, handel tamelijk; 89 varekoeien 150210, handel vlug; 104 vette koeien j 180315, 62—80 cent, handel lui; 15 graskalveren; 41 vette kalveren 40 110, 6096 cent, handel vlug; 176 nuch tere kalveren j 617, handel lui; 100 vette schapen 2435, handel zeer matig; 601 vette lammeren 1420, handel zeer ma tig, 400 wejdeschapen 1828, handel zeer matig; 416 mestvarkens 2255, handel zeer matig; 589 biggen 1520, handel zeer matig; 14 veul ns 70150, handel goed, en 44 zeugen 65100, handel zeer matig. Kaas. Aanvoer 84 partijen waarvan 65 partijen Gouasche kaas: le soort 2729, 2e soort 2526 en zware 31; 19 partijen 'Leidsche kaas f 2627.50, 2e soort 24 25. Handel gced. DELFT, 5 Aug. Vee. Aanvoer 2 paarden, 122 runderen, 1 graskalf, 95 nuchtere kal veren, 448 magere varkens, 645 biggen, 4 schapen of lammeren en 24 geiten of bok ken. Prijzen, kalfkccien 150280, .vare koeien f 105200, nuchtere kalveren 8, 16, ..magere varkens 2560, biggen f 16 25, geiten of bokken 49, alles per stuk; rundvleesch 647280 cent per kg. Boter 1.501.52per kg.; aanvoer 40 achtste, 6 zestiende, wegende samen 860 kg. Handel kalm. VEUR, 5 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.603.10, 2e soort 1.501.80, 3e soort 1.50, gele komkommers le soort 1.60—2.20, 2e soort 1.501.60, 3e soort 1.50, kropsla le soort 1.001.80, 2e soort 6090 cent, peen LEIDEN. Geboren: Catharina Maria, d. v. G. de Wolff en A. C. J. de Vries Johannes Ja cobus, z. v. N. Bodrij en Jè Kosto Theo dora Antoinette Maria, d. v. J. J. Buis en J. Dijt. Ondertrouwd: P.H. Smittenaar jm 23 j. en H. J. de Regt jd 24 j. J. H. Kool schijn jm 31 j. en W. Buyk jd 29 j. A. v. Kalkeren jm 24 j. en J. Visser jd 18 j. J. H. Broekhans jm 37 j. en M. H. v. d. Vlugt jd 29 j. J. v. Houten jm 26 j. en M. Roef stra jd 25 j. Overleden: J. Paats wedn. 68 j. G. Verweij m. 71 j. D. K. de Groot-Hoek, wede 67 j. 4.206.20, bloemkool 3.007.50, 2e soort 1.501.80, tomaten midd. 2.003.80, gr. ronden 23, 2e soort 2.003.50, 3e soort 2.bonken 2.002.80, rijp 2, andijvie per 100 0.601.00, andijvie per ICO kg. 2.003.50, spinazie per 4 kg. 8 30 cent, postelein 2.003.5Ó, spereieboo- nen f 5.0017.selderie 0.601.00, ra barber per 100 bos 2.004.50, snijboonen 712, tuinboonen 3.509.50, meloenen 530, druiven f 1820. ROELOFARENDSVEEN, 5 Aug. Groen tenveiling. Bloemkool 2.004.00, sla 0.602.00 per 100 krop, snijboonen 52 72 cent, prinsesseboonen f 0.751.00, dubb. stamboonen 5565 cent, witte pronkboo- nen 23 cent per 10 kg.; Augurken: fijn 9.20—10.40, fijnbasterd f 3.60, basterd 2.70—2.90, grof 1.40—1.50, stippel BO SS cent per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH, 6 Aug. Boter. Aanvoer: 17250 stuks. Prijzen: hoogste 1.49, laagste prijs 1.45, middelprijs 1.47. LEEUWARDEN, 6 Aug. Vee. Aanvoer: 51 Enterstieren 125—230, 132 Twenter stieren f 230335, 242 vette koeien 130 285, per stuk, 5274 cent per kg.; 348 melk en kalfkoeien f 125270, 18 pinken f 60 150, 14 vette kalveren 2260, 526 gras kalveren 2080, 244 nuchtere kalveren 7—12, 322 vette schapen 17—38, 260 weideschapen 1528; 165 lammeren 9 —16, 350 vette varwens f 45160 per stuk, 5260 cent per kg.; 38 magere varkens 24 55, en 107 kleine biggen 11—19 per stuk; 28 bokken of geiten; 27 paarden. To taal 2872 stuks. Overzicht: Stieren ruim aangevoerd, de prijzen waren misschien iets minder, handel iets kalmer, goede vette koeien en melk- en kalfkoeien goed prijs houdend, overigens iets kalmer, pinken kalm, vette kalveren vrijwel prijshoudend, beste nuchtere kalveren prijshoudend, ove rigens iets kalmer, op de varkensmarkt waren de prijzen vrijwel als de vorige week, echter niet hooger. Op de afdeeling schapen wa de handel iets vaster. De N. C. schapen wa de handel iets vaster. De N. V. C. nam heden 132 varkens over. Kaas. Sleutelkaas f 1526, Nagelkaas 2226, Goudakaas 2026, Edammer kaas 2042. Aanvoer 3954 kg. Boter. Mijnboter 1.45, Veilingboter 1.391.06 per kg. Aanvoer 17 zesde vaten Commissie 0.80. KATWIJK a. d. RIJN. 5 Aug. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg. Eigenheimers 6095 cent, drielingen 3040 cent, peen per 100 bos f 5.506.60, sla per 100 0.80 1.50, waspeen per kist 3065 cent, breek- .peen per 100 kg. f 3.604.50, bloemkool I per 100 5.30—8.40. ALKMAAR. 6 Aug. Kaas. Aangevoerd 48 stapels zijnde 118.000 kg. Fabriekskaas klei ne 23, boerenkaas kleine S 21, boerenkaas commissie 22 per 50 kg. Handel vlug. NOORDWIJKERHOUT. 5 Aug. Veiling „De Eendracht". Capucijners 7580 cent, dubbele boonen 5159 cent, rentegevers 1.05, stokboonen zonder draad 5590 cent, Enk. m. draad 4070 cent, enk. z. dr. 5575 cent snijboonen 5095 cent, tuin boonen 3063 cent, alles per 10 kg. De aanvoer is 3000 zak. TER AAR, 5 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 4076 cent, princesseboonen 7590 cent, dubb. stamboonen 60 cent, witte pronkers 2040 cent, spekboonen 45 cent; Augurken: fijn 2.80, fijnbasterd 1.10—1.20, basterd 70—75 cent, grof 33— 49 cent, stippel 25 cent, komkommers 13 cent. UITHOORN, 5 Aug. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 21 partijen (1060 stuks) prijs Goudsche kaas le soort met rijksmerk 2729, 2e soort 2526. Handel vlug. BOSKOOP, 5 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 10 19 cent, Wendland 1016 cent, Hadley 8 15 cent, Claudius Pernet 915 cent, Briar clif 612 cent. Butterfly 710 cent, Ste ward 1524 cent, Wilh. Kordes 814 cent, Rosalandia 915 cent, Florex 612 cent, Phoebe 1522 cent, E. G. Hill 1424 cent, Edith Helen 1016 cent, Aug. Noack 612 cent, Else Poulsen 1528 cent, Gloria Mun- di 1525 cent. Ellen Poulsen 59 cent, Rosa Mundi 2030 cent, Ingar Ohlson 9 15 cent, Vierlanden 1019 cént, Dahlia's 57 cent, Witte Lelies 4060 cent, Roode Lelies 4060 cent, Clematis Durandi 24 39 cent, Clematis Prins Hendrik 1.00 1 20, Clematis The President 53 cent, Cle matis lauwsoniana 61 cent, Clematis le Coultre 1.20, Ligustrum 614 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 9.03'/o Berlijn 73.00 Parijs 6 80l/4 Brussel 30.oSlj2 Zwitserland 41.66 Kopenhagen 40.35 Stockholm 46.60 Oslo 45.40 New York I-815/'s Praag 6.33

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3