RIJNSTREEK VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WIELRENNEN DE REVANCHE VAN HET STAYER-KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Alkema en Loskamp winnen Van de gisteravond in het Stadion te Am sterdam gehouden wielerwedstrijden werd de hoofdschotel gevormd door het nummer tweemaal vijftig kilometer achter groote motoren, welke als revanche bedoeld wa ren van het verleden week gereden kam pioenschap van Nederland. Snoek, de nationale kampioen, vermocht dit keer niet de overwinning te behalen en moest zijn meerdere erkennen in Alkema, die een schitterende race reed. Snoek ein digde als goede tweede. Alkema, die zich in den aanvang van de eerste race met een plaats in de achterhoe de tevreden stelde, werkte zich, nadat der tig ronden gereden waren, naar de tweede plaats achter Piet van Kempen, die hem na «enigen tijd tengevolge van motorpech de eerste plaats moest afstaan, waarvan Alke ma zich niet meer liet verdringen. Van Kempen, die in de eerste race een zeer goed figuur sloeg, wist zich, na aan vankelijk in de achterhoede te hebben ge legen, tot de derde plaats op te werken, waar hij tot het einde toe Domhof, die nummer twee lag, opjoeg, zonder hem te kunnen passeeren. Snoek moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. In de tweede manche vertrok Alkema aan den kop, waar hij zich de eerste zeven tig ronden wist te handhaven, totdat hij van machine moest verwisselen. Hij moest de anderen laten passeeren, waardoor Snoek aan den kop kwam te liggen. Na aanvanke lijk een ronde achterstand te hebben ge kregen, wist Alkema verscheidene zijner tegenstanders te passeeren, doch hij wist het niet verder te brengen dan de derde plaats, die hij kort voor het einde nog moest afstaan aan De Graaf. Van Kem pen kreeg in de tweede helft een inzinking, zoodat hij twee ronden achterstand te boe ken kreeg. Van der Wulp, van wien men voor dezen wedstrijd hooge verwachtingen koesterde, reed zeer matig en gaf in de tweede manche zelfs op. De uitslagen waren: Wedstrijd voor A-stayers in twee man ches over elke 50 km. Eerste manche: 1. Alkema tijd 38 min. 51.4 sec.; 2. Domhof op 350 meter; 3. Piet van Kempen op 400 meter; 4. Snoek op 1 ronde; 5 van Hoek; 6. De Graaf op 2 ronden; 7. van der Wulp op 6 ronden. Tweede manche: 1. Snoek tijd 39 min. 40.8 sec.; 2. van Hoek op 70 meter; 3. de Graaf op 80 meter; 4. Alkema op 200 me ter; 5. Domhof op 400 meter; 6. Piet van Kempen op 2 ronden; 7. Van der Wulp op gegeven. Einduitslag: 1. Alkema 5 punten; 2. Snoek 5 punten; 3. Domhof 7 punten; 4. Van Hoek 7 punten; 5. de Graaf 9 punten; 6. Piet van Kempen 9 punten; 7. Van der Wulp 14 punten. Wedstrijd voor b-stayers in twee ritten van 25 km. Ie rit: 1. Loskamp, tijd 20 min. 9.4 sec.; 2. Fransman op 1 ronde; 3. van der Stel op 1 ronde; 4. Hiddes op 1 ronde; 5. van der Moot op 1 ronde; 6. Van der Valk op 1 ronde: 7. Wildschut op 1 ronde. 2e Rit: 1. Fransman, tijd 20 min. 24.4 sec., 2. Loskamp op 10 meter; 3. Van der Stel op 60 meter; 4. Hiddes op 100 meter; 5. Van der Valk op 150 meter; 6. Van der Moot op 1 ronde; 7. Wildschut (opgegeven). Totaal uitslag: 1. Loskamp, 3 punten; 2. Fransman, 3 punten; 3. Van der Stel, 6 p.; 4. Hiddes, 8 p.; 5. Van der Valk, 11 p.; 6. Van der Moot, 11 p.; 7. Wildschut, 14 p. De overige uitslagen luiden: Tandemwedstrijd voor amateurs In drie ritten over 1 km. Ie rit: 1. Van Gelder-Favejee, tijd 12.6 sec.; 2. Van der VoortBlaauw; 2. Zwarte- poorteRoes; 4. SchenkHerbershof. 2e rit: 1. Van GelderFevejee; 2. Van der VoortElaauw; 3. ZwartepootRoes; 4. SchenkHerbershof. 3e rit: 1. ZwartepoorteRoes; 2. Van der VoortBlaauw; 3. Van GelderFevejee; 4. SchenkHerbershof. Totaal uitslag: 1. Van GelderFavejee; 2. Van der VoortBlaauw; 3. Zwartepoor teRoest; 4. SchenkHerbershof. „RANGER" BEHOUDT DEN AMERIC A-CUP. De vierde race door tet Amerikaansche jacht gewonnen. De „Ranger", het jacht van Harold Van- derbilt, heeft ook de vierde race om den America-cup gewonnen en door deze vier de achtereenvolgende zege blijft de beker in het bezit van Amerika. De „Ranger" won gisteren in den tijd van 3 uur 7 minu ten 49 sec., terwijl de tijd van de „Endea vour 2", van mr. Sopwith, 3 uur 1 minuten 26 sec. bedroeg. De „Ranger" vestigde een nieuw record voor de 10 mijlen baan aan den wind met een tijd van 1 uur 17 minuten 55 sec. Het record stond op naam van de „Endeavour 1" met een tijd van 1 uur 18 minuten 19 sec., gevestigd in 1934 tijdens den wed strijd tegen de „Rainbow", van Harold Vanderbilt. De tijd van de „Ranger" over de geheele wedstrijdbaan, beteekende eveneens een record. Dit record op een driehoeksbaan van 30 mijlen stond op naam van de „En deavour 1" met een tijd van 3 uur 9 min. 1 sec., eveneens gevestigd in 1934. Mr. Sopwith kan dus nu met de „Endea vour 2" terugkeeren. De nederlaag is zeer zwaar geweest. Zal hij ooit nog eens een poging, den beker op de Vereenigde Staten n, wagen? AUTOMOBILISME STUCK WINT DEN TURBIE-BERG- WED STRIJD. Gisteren werd de jaarlijksche Turbie- bergwedstrijd te Nice georganiseerd. In de renwagenklasse won Hans Stuck met Auto Union in den tijd van 3 minuten 31.3 secon den, hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 107.5 km. beteekende. Daarmede won Stuck definitief den specialen wisselprijs, aangezien hij dezen bergrit ook in 1929 en in 1936 had gewonnen, dus driemaal in totaal. De tijd van Stuck beteekende voorts een nieuw parcoursrecord. Tweede werd Ray mond Sommer met Alfa Romeo in den tijd van 3 minuten 40 seconden. Uitstekend reed ook Walter Baumer met een kleine Austin. Met een tijd van 4 min. 1.3 sec. plaatste hij zich derde in de rangschikking der renwagens en werd vanzelfsprekend winnaar in zijn klasse. L. O. V.-Zaterdagmiddag Competitie. De L. O. V. begint morgenmiddag met het Zaterdagmiddag tournooi, waarvoor een fraaie beker is beschikbaar gesteld door Café-Restaurant Zomerlust. Deelnemende vereenigingen zijn: L. V. V., Vios, Gé Boys, L. O. V., P. A. Boys en P. C. en L. Morgenmiddag om 3 uur P. C. L.Vios; 5 uur L. O. V.Gé Boys. Om den Z. H. B.-Beker. Hedenavond zal het spannen op het L. O. V.-terrein daar de H. W. Boys de Amb tenaren van M. H. zullen ontmoeten. Eerst genoemde moet winnen om in de running te blijven. LAWNTENNIS JEUGDTOURNOOÏ TE NOORDWIJK. Te Noordwijk is het jaarlijksche jeugd- tournooi gehouden, waarvoor het aantal inschrijvingen ditmaal belangrijk minder was dan vorige jaren. De eindresultaten zijn: Heeren-enkelspel A.: kwart eindstrijd: J. Bouman sl. J. F. Streur 63, 61; W. Akkersdijk sl. R. Hou wink 64, 64; L. P. Akkersdijk sl. J. Wolterbeek 6—3, 6—0; Wilton sl. W. A. Riedt 6—0, 6—3. Halve eindstrijd: Wilton sl. W. Akkers dijk 75 75; L. P. Akkersdijk sl. Bou man 63, 64. Eindstrijd: L. P. Akkersdijk slaat Wil ton 64 62. Heerenen-enkel" pel B.: kwart eindstrijd: W. van Swaal sl. P. Ratazzi 57, 64, 62; A. van Reekum sl. W. Corts 61 61; H. Veltenaar sl. D. de Mol van Otter- loo 60, 6L. van Meegeren s. D. W. Los 6—4, 6—1. Halve eindstrijd: van Swaay sl. Velte naar 60, 57, 75; van Meegeren slaat van Renkum 63, 64. Eindstrijd: van Meeren sl. van Swaal 5—7, 6—1, 6—3. Dames-enkelspel A.kwart eind strijd: mej. N. Felix sl. mej. M. Wolterbeek 63, 62; mej. Wellink sl. mej. L. Han- nik 60, 60, mej. F. Diemer Kool sl. mej. E. J. H. Dijckmeester 63, 63; mej. A. Hartog sl. mej. C. Landberg 60, 60. Halve eindstrijd: mej. Felix sl. mej. Wel link 6—8, 62, 64; mej. Hartog sl. mej. Diemer Kool 6—4, 06, 97. Eindstrijd: mej. Hartog sl. mej. Felix 6—3 6—4. Heeren-dubbelspel A.: kwart eindstrijd: F. Stenfert Kroese en J. Wolter beek sl. W. Verhoeff en W. A. Reidt 36, 63, 61; J. Glastra van Loon en R. Hou- wink sl. H. G. van Eelen en D. W. Los 64, 64 (de rest had een bye). Halve eindstrijd: H. Wilton en J. Bou man sl. Stenfert Kroese en Wolterbeek 75 61; L. P. Akkersdijk sl. Glastra van Loon en Houwink 64, 60. Eindstrijd: Wilton en Bouman sl. L. P. Akkersdijk en W. Akkersdijk 62, 64. Heeren-dubbelspel, B., kwart eindstrijd: Kraayenhoff en van Breda Koflf sl. H. Veltenaar en A. van Reekum 16, 62, 119; H. J. de Mol van Otterloo en P. Kuyk sl. W. Corts en P. Rahazzi 62, 57, 86. (De rest had een bye). Halve eindstrijd: Kraayenhoff en Van Breda Kolff sl. W. Peletier en F. Redel- meier 63, 61; Van Swaal en van Mee geren sl. De Mol van Otterloo en Kuyk 6—3 6—0. z Eindstrijd: Van Swaay en Van Meegeren sl. Kraayenhoff en Van Breda Kolff 63, 6—2. Gemengd dubbelspel A., kwart eindstrijd: mej. A. Hartog en H. Wilton sl. mej. E. G. H. Dijckmeester en H. J. de Mol van Otterloo 60, 61; mej. T. Wel link en W. Akkersdijk w. o.; mej. F. Die mer Kool en L. P. Akkersdijk sl. jkvr. Pauw van Wieldrecht en F. Stenfert Kroe se 6O, 63, mej. N. Felix en J. Bouman sl. mej. M. Wolterbeek en J. Wolterbeek 6_2, 6—1. Halve eindstrijd: mej. Hartog en Wilton sl. mej. Wellink en W. Akkersdijk 60, 46, 62; mej. Felix en Bouman sl. mej. Diemer Kool en L. P. Akkersdijk 86, 8—6. Eindstrijd: mej. Felix en Bouman sl. mej. Hartog en Wilton 26, 63, 63è DE WEDSTRIJD ZWITSERLAND- NEDERLAND. Het meespelen van Timmer nog onzeker maar onwaarschijnlijk. Bij de samenstelling van de ploeg tegen Zwitserland heeft de keuzecommissie van den N. L. T. B. rekening gehouden met de mogelijkheid, dat Timmer bereid en in staat zou zijn de Nederlandsche kleuren in Luzern te verdedigen, in welk geval Heynen uitvalt. De kans, dat Timmer uitkomt is echter gering. Naar hij ons meedeelde, is zijn arm nog steeds niet geheel genezen, zoodat hij de uitnoodiging om van de Nederlandsche ploeg deel uit te maken vermoedelijk zal afslaan. Een definitieve beslissing heeft hij echter nog niet genomen. Erg optimistisch is Timmer intusschen niet, want om zijn eigen woorden te gebruiken „van wed- strijdtennis zal dezen zomer niet veel ko men." AMERIKAANSCHE DAVISBEKER- PLOEG TERUG. De Amerikaansche Davisbekerploeg kwam gisteren met de „Manhattam" te New York aan. Een enorme menschenme- nigte had zich verzameld en enthousiast werden Budge, Mako, en de andere spelers toegejuicht. Daarna ging het naar het Van- derbilthotel, waar de officieele huldiging plaats vond. Hier overhandigde Budge aan Dwight Davis, den schenker van den be ker, het kostbare kleinood. Na tien jaren was de beker weer in Amerika terug. Inmiddels kan worden gemeld, dat Bud ge een aanbieding van vijftig duizend dol lar heeft gekregen, doch hij heeft mede gedeeld, dat hij voorloopig er niet aan denkt tot het professionalisme over te gaan. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Wederom een nieuw lid. Met ingang van 1 Sept. a.s. zal de schaak club „Euwe" te Woerden zich aansluiten bij den Schaakbond voor Leiden en Om streken. Het aantal aangesloten clubs zal dan 24 bedragen. Woerden hoopt aan de competitie 19271938 met twee tientallen deel te nemen. Het aantal leden van „Euwe" bedraagt thans 25. Secretaris is de heer W. Baas, Singel 71 te Woerden. HET LANDENTOURNOOI TE STOCKHOLM. Nederland wint van Noorwegen, NederlandZweden afgebroken. Gisteren werden de achtste en negende ronde van het landentournooi te Stockholm gespeeld. De ontmoeting NederlandZwe den werd niet beëindigd. Bij den stand 11 werden twee partijen, die tusschen Landau en Lundin en tusschen van Scheltinga en Stoltz afgebroken. Beide landgenooten staan er beter voor, zoodat de kans groot is, dat ook deze ontmoeting door Neder land zal worden gewonnen. Euwe won van Stahlberg en de Groot boekte zijn eerste nul, hij verloor van Danielsson. In de negende ronde won het Holland- sche team, zonder Euwe, van Noorwegen met 2.51.5. Van Scheltinga won van Gulbrandsen, de andere drie partijen wer den remise. In de algemeene rangschikking behield Nederland de zesde plaats. De Vereenigde Staten hebben de leiding geno men, dank zij twee fraaie overwinningen op Finland en België, beide malen met 3.5—0.5. De uitslagen waren: Achtste ronde: IJslandEngeland 0.5 2.5 plus afgebr. partij; SchotlandEstland 04; LitauenLetland 0.50.5 en 2 afg. part.; ZwedenNederland 11 en afg. part. EuweStahlberg 10; LandauLun din afgebroken in betere stelling van Lan dau, Van ScheltingaStoltz afg. in betere stelling voor van Scheltinga, de Groot Danielsson 01; NoorwegenDenemarken 2 51.5 en 1 afg. part.; Joego-SlaviëPo len 1.50.5 en 1 afg. part.; Hongarije Tsjecho Slowakije 1.51.5 en 1 afg. partij; ArgentiniëBelgië 21 en 1 afg. part.; Ver. StatenFinland 3.50.5; Roemenië Italië 04. Negende ronde: BelgiëVer. Staten 0.5 3.5; Tsjecho SlowakijeArgentinië 12 en 1 afg. part.; PolenHongarijes 12 en 1 afg. partij; DenemarkenJoegoslavië 0.5 2.5 en 1 afg. part.; NederlandNoorwegen 2.51.5; LandauHerzeth 0.50.5; Prins Kavlie Joergensen 0.50.5, Van Scheltinga Gulbrandsen 10, de GrootChristoffer- sen 0.50.5; LetlandZweden 0.52.5 en 1 afg. part.; EngelandSchotland 22; ItaliëIJsland 20 en 2 afg. partijen; Fin landRoemenie 40. De stand na de 9e ronde luidt: 1. Ver. Staten 27.5 pnt.; 2. Estland 25.5 punt en 1 afg. part.; 3 en 4 Hongarije en Polen ieder 25 punten en 2 afg. part.; 5. Argentinië 23.5 punt en 2 afg. part.; 6. Nederland 22.5 punt en 3 afg. part.; 7. Letland 19 pnt. en 3 afg. part; 8. Tsjecho-Slowakije 18.5 pnt. en 8 afg. part.; 9. Engeland 18.5 pnt. en 1 afg. part.; 10. Joego-Slavië 18 punten en 3 afg. part; 11. Finland 18 pnt.; 12. Li- thauwen 16 pnt. en 4 afg. part.; 13. Zweden 14.5 pnt en 2 afg. part.; 14. Italië 14.5 pnt en 2 afg. part.; 15. Denemarken 12.5 pnt en 4 afg. part.; 16. IJsland 10 pnt en 3 afg. part.; 17. België 10 pnt. en 1 afg. part.; 18. Noorwegen 9 pnt en 3 afg. part.; 19. Schot land 7.5 pnt. ZOMERWEDSTRIJD K. D. C. K. D. C. te Katwijk aan den Rijn speelde Woensdagavond de 6e ronde van den zo merwedstrijd. De stand is thans als volgt: Groep A. gesp. gew. rem. verl. pnt. C. Korpelshoek 5 2 3 7 C. van Delft 4 2 2 6 J. Freke 5 2 2 1 6 W. Böttcher 5 2 12 5 T. van Beelen 4 12 14 J. C. van Rijn 4 112 3 C. van Rossu m 5 1 1 3 3 G. J. de Vink 4 1—^2 Groep B.: F. Spierenburg 5 3 117 D. Hartkamp 5 3 117 R. de Lange 4 2 2 6 R. Haasnoot 5 2 2 1 6 J. van Elk 4 2 115 P. Bosman 5 12 2 4 G. Koelewijn 6 114 3 P. v. d. Gugten 4 4 Groep C.: W. Koelewijn 5 4 1 9 M. v. d. Gugten 5 4—18 H. Koelewijn 5 3 117 J. Langeveld 5 2 2 1 6 W. v. d. Eshof 6 2 13 5 G. Peet 5 2 12 5 A. van Beelen 6 2 13 5 D. Kloos 5 1—42 J. de Best 6 15 1 KERKNIEUWS EEN H. MIS OP 4103 METER HOOGTE. Op een hoogte van 4103 M., op den top van Barre des Ecrins, heeft Abbé Alle- mand, pastoor van Valiouise de H. Mis op gedragen. In gezelschap van drie gidsen had Abbé Allemand met Kanunnik Clot en Abbé Trochon van Versailles en Abbé Jousselme van Briangon en 27 andere per sonen den berg beklommen. Na overnacht te hebben in de schuilplaats Caron op 3168 M. hoogte, bereikte de karavaan den vol genden dag om 8 uur de Ecrins, waar de H. Offerande werd opgedragen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week géén audiëntie verleenen ALPHEN AAN DEN RIJN Door een auto gegrepen. Op den grens dezer gemeente nabij Zwammerdam werd gisteren de wielrijd- ster mej. V. uit Bodegraven, toen zij plotseling den Rijksstraatweg overstak, door een passeerende auto gegrepen en op het rijwielpad tegen den grond gesmakt. Het meisje, dat vrij ernstig verwond bleek, werd op last van dr. S. naar een Zie kenhuis overgebracht. Personalia. Voor het examen Engelsrh 1. o. is geslaagd mej. P. Belgraver. Gevecht met een tafelpoot. Op den hoek BruggestraatJulianastraat kwam gisteren middag een luxe- met een vracht auto in aanrijding. Op dit drukke ver keerspunt ontstond weldra een opstopping van allerlei voertuigen. De vrachtauto was met meubelen geladen en nu wilde het toeval, dat een tafelpoot de luxe wagen gevangen hield, zoodat het eerst na veel moeite gelukte de wagens los te maken. Ondanks heftige verwijten van beide zij den, besloten de bestuurders de schade on derling te regelen. De eerste boottocht van de Midden stands-actie. De eerste boottocht, geor- geaniseerd door den Alphenschen midden stand, heeft een uitstekend verloop gehad. Bijzonder fraai weder droeg hiertoe bij. De belangstelling van het publiek wa^ zeer groot, zoodat met een tweetal booten de reis naar Amsterdam moest worden onder nomen, alwaar o.m. een bezoek aan Artis werd gebracht. Zoowel by het vertrek als bij de terugkomst was een massa publiek toegestroomd. IJs in de Gouwe. Omstreeks 7 uur gis teravond is de LJscoventer T. v. E. aan Gouwsluis met zijn LJscowagen in de Gou we geraakt, v. E. wist zich te redden, doch aan wagen eninhoud werd veel beschadigd. Ook de ontvangsten van den dag gingen verloren. Geboren: Theodora Gerarda, d. van W. Hoogerwerf en A. M. Loogm%n Pe trus Johannes, z. van J. P. Hunink en T. Dijs Johanna, d. van G. de Regt en A. Ruitenburg Hendrika Dirkje, d. van K. de Jong en M. Sneeuw Marinus Anto- nius, z. van A. van der Kwaak en M. H. den Ouden Wijntje, d. van T. Bruijnes en B. van Klompenburg Jansje, d. van W. de Jeu en C. Koppe. Gehuwd: J. J. de Grauw 23 j. en C. M. Carsjens 27 j. Overleden: Marchje Jantina la Fleur 1 j., overleden te Zeist Albert Rijns burger 2 j. Gevestigd: Cornelis J. de Goede van Boskoop Gerrit J. Molenaar van Rot terdam Louisa M. Odijk van Wassenaar Hillegonda M. Heideman van Castricum Thedorous G. van Leeuwen van Koude kerk. Vertrokken: Jacob Bol en gezin naar 's Gravenhage Neeltje Donker naar Harderwijk Johanna de Bruin naar Gou da Leunt je Jongejan naar Leerdam Antonius W. J. van Venrooy naar Eindho ven Henri Sjouerman naar Eindhoven Maria G. van Wijk naar Hilversum Frouwina de Jonge naar 's Gravenhage Sophia M. de Heer naar Voorburg Her man R. Overbeek en gezin naar Enschede Gerrit van Vliet en gezin naar Amster dam. BODEGRAVEN. Aanrijding. Gistermiddag werd mej. V. op den Rijksstraatweg nabij Zwammer dam door een passeerende automobilist aangereden. In bewusteloozen toestand werd zij opgenomen en met een zieken auto naar de ouderlijke woning vervoerd. Zij was ernstig aan het hoofd en armen gewond. Personalia. De heer Vreeken is ter griffie van de Arr. Rechtbank te 's-Gra- venhage beëedigd als makelaar. Geslipt. Op de hoek van de Brug straat, waar ze juist de straatweg ver nieuwd hadden, slipte een motorrijder in het mulle zand. Beide berijders verwond den zich ernstig aan de beenen, terwijl hun kleeding veel te wenschen overliet. Burgerwacht. De Burgerwacht alhier behaalde te Alphen a. d. Rijn een eerste prijs met 468 punten. Hoogste korpsschut- ter was de heer C. Zaal met 98 punten. Geslaagd. De heer F. Rood slaagde voor het diploma boekhouden voor de practijk. Prijs behaald. De R. K. Dameszang- vereeniging „St. Caecilia", directeur de heer J. M. Kouwenhoven, behaalde op. het concours te Woudenberg een tweede prijs in de eerste afdeeling. De Chr. Zangvereeniging „Hallelujah'' directeur de heer J. M. Kouwenhoven, be haalde te Woudenberg op het concours een eerste prijs, terwijl „Klein Hallelujah" een tweede prijs behaalde. Bovendien heeft de heer Kouwenhoven nog een eerste prijs behaald met de zang vereeniging „Hosanna" uit Alphen a. d. Rijn. NOORDEN. Sportfeest. Zondag a.s. wordt op het sportterrein van D.S.V. een propaganda- dag gehouden voor de sport. Niet minder dan 4 wedstrijden staan op het program ma. Om 12.30 uur D.S.V. IIStormvogels III (Wilnis). 2.30 uur Hertha I (Vinke- veen)St. Martin us I (Buitenveldert). 4.30 uur D.S.V. IMajella I (Vinkeveen). 6.30. uur E.S.T.O. (Bodegraven)V.D.O. I (Uithoorn). NIEUWKOOP. Geboren: Margaretha Maria d. van A. Leliveld en E. Pieterse Cornelia Wil- helmina d. van M. Leliveld en J. Haak. Ondertrouwd: P. B. van Dijk 24 J., won. te Nieuwer-Amstel, en M. M. Pieter se 23 j. KOUDEKERK. In eikaars stuur verward. Donderdag morgen omstreeks 11 uur peddelden op den rijksstraatweg aan den Hooge Rijndijk na bij de Koudekerksche brug op hun fietsen al zingende een paar jonge dames, beiden afkomstig uit Rotterdam. Op een gegeven moment kwamen zij' met eikaars stuur in aanraking, met het gevolg, dat beiden op den straatweg danig kwamen te vallen en de 18-jarige mej. G. M., wonende in de Warmoezierstraat te Rotterdam, bewuste loos bleef liggen. Zij bleek door de val een zenuwtoeval te hebben opgeloopen, terwijl ze aan beide beenen wonden had bekomen. Door een toevallig passeerende militaire politie werd ze ter plaatse verbonden. La ter hebben beide dames door de zorg van de politie per autobus hun weg naar Rot terdam vervolgd. ZEVENHOVEN. Ongeluk op boerenerf. Woensdagmiddag geraakte bij het ver voeren en aanhaken van een dorschma- chine de arbeider B. van Aarlanderveen, op het erf van den landbouwer V. bekneld tusschen de tractor en de pers. De man bleef liggen en kermde van pijn. De ont boden geneesheer Lucardie constateerde een gebroken arm en een dijbeen. Na voorloopig te zijn behandeld, werd hij per auto naar een ziekenhuis te Leiden over gebracht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12