CEBUTO-AGENTSCHAP DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT OERDE BLAD - PAG. 9 RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 6 AUGUSTUS. GEMENGDE BERICHTEN JONGEMAN IN DE MAAS VERDRONKEN I Hij kon onvoldoende zwemmen Gisteravond omstreeks halfacht was de 16-jarige Willy Gabriels uit Spaukbeek in de Maas, ter hoogte van het overzetveer tusschen Elsloo en Gothem, aan het baden. Op een gegeven oogenblik verdween hij in de diepte. Zijn broer, de 25-jarige Thijme Gabriels, die aan den kant stond te kij ken, sprong gekleed te water, doch ook hij verdween in de diepte. Een voorbijgan ger, de heer L. Meijers, begaf zich vervol gens te water en wist beide drenkelingen op het droge te brengen. IJlings ontboden ge- neesheeren pasten kunstmatige ademhaling toe, hetgeen alleen bij Thijme baatte. Zij slaagden er echter niet in de levensgees ten bij den jongste op te wekken. Beide broers waren de zwemkunst niet voldoende meester. Het stoffelijk overschot van den jongen is naar het lijkenhuisje te Elsloo vervoerd. De broer van het slacht offer is naar zijn woning vervoerd. MOTOR IN BOTSING MET BAKFIETS. Motorrijder overleden. Gisteravond om half zeven is te Am sterdam op den hoek van de Foeliestraat en Rapenburg een motorrijder, die uit de Foeliestraat kwam en aan een van rechts komende driewielige bakfiets geen voor rang verleende, door dit voertuig aangere den met het noodlottige gevolg, dat hij kwam te vallen en met het hoofd tegen de trottoirband terecht kwam. De motorrij der, een man van 34 jaar, is in zeer ernsti- gen toestand met een schedelbasisfractuur naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij korten tijd na aankomst is over leden. AUTOBUS IN SLOOT GEREDEN. Drie zwaar gewonden en negen licht gewonden. Gistermorgen ii te Sexbierum een ern stig auto-ongeluk gebeurd. De autobus van de Nederlandsche tram maatschappij, die den dienst onderhoudt tusschen de plaatsen Jacobi-Parochie en Franeker, bestuurd door den chauffeur Jager uit Leeuwarden, passeerde een even voor het bovengenoemde plaatsje gelegen bocht met een snelheid van naar schatting on geveer dertig kilometer. Even voorbij den bocht kwam de autobus door onbe kende oorzaak op de berm van den weg te rijden met het gevolg, dat de bus, waarin zes en twintig passagiers zaten in de langs de weg gelegen bermsloot te recht kwam. Van de passagiers werden drie ernstig gewond, negen minder ern stig. Geneeskundige hulp werd verleend door de dokters Kuperus en Moulin te Sexbierum. Een der zwaar gewonden, de echtgenoote van den heer J. Pols uit Sex bierum is naar het diaconessenziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. De twee ande ren werden per ziekenauto naar hun wo ningen overgebracht. De andere passa giers zijn met eigen vervoermiddelen naar hun woningen vertrokken. De bur gemeester van Barradeel was op de plaats van het ongeval aanwezig. De gemeente politie stelde in samenwerking met den commandant van de marechaussee voor het verkeer een onderzoek ter plaatse in. De chauffeur, die voor de tweede maal deze route reed, bleef ongedeerd. Ver meld dient nog te worden, dat de weg ter plaatse in een zeer slechten toestand verkeert. ARBEIDER OMGEKOMEN. Ongeluk op zee. Gisteravond omstreeks zeven uur is op zee, ter hoogte van Urk, de ongeveer 55- jarige W. de Boon uit Sliedrecht, bij werk zaamheden op den baggermolen Gorkum, bekneld geraakt tusschen een ledige zol derschuit en den baggermolen. Het slacht offer bekwam ernstige kneuzingen. Met de sleepboot „Albatros" van de firma Blanke- voort en Zn. is de man naar Urk gebracht, doch voordat het schip de haven bereikt had, was de Boon reeds overleden. REIZIGER TUSSCHEN TREEPLANK EN PERRON BEKNELD. Gisteravond heeft op het hoofdstation te Groningen een noodlottig ongeluk plaats gehad. De 58-jarige heer H. Mulder uit Gronin gen, die met den laatsten trein uit Hooge- zand om half twaalf te Groningen arriveer de, stapte uit den trein,terwijl deze nog in beweging was. Hij kwam te vallen, geraak te tusschen de treeplank en het perron be kneld en werd ongeveer vijftig meter mee gesleurd. De treinbeambten zagen, dat de ongeluk- dige hierbij werd rondgeslingerd. Toen de trein tot stilstand was gekomen, werd het slachtoffer bevrijd. Hij gaf toen nog tee kenen van leven, doch overleed eenigen tijd later. Als tragische bijzonderheid zij hierbij nog gemeld, dat het ongeval geschiedde voor de oogen van mevrouw Mulder, die haar man van trein afhaalde. Dat gemoedelijke dorpshotel met dat aardige uithangbord, waar U zoo voor treffelijk kunt eten Dat verklappen we niet. 't Is één van die uitgezochte adressen.die de ervaren CEBUTO-leiders overal weten op te sporen en die U zelf nooit zou ont dekken. 6 dagen Valkenburg, Eifel, Ardennen f 38.75 6 Burg en Bergisch land 35.50 6 Ardennen, Luxemburg 47. 6 Vierlandentocht „48.— 6 Harzgebergte .„47.— Inlichtingen en Reisgids bij H. HEESTERMANS. LEIDEN. TEL 1532 Steenstraat 24 (hoek Beestenmarkt) MIIIIF IPIMWI 15HE^Toyi REIZEN ZONDER ZORGEN IN EEN ZEIS GEVALLEN. Te Beek (gemeente Bergh) had de land bouwer Roes het ongeluk uit te glijden waardoor hij met zijn been zoodanig in een zeis viel, dat het lichaamsdeel bijna geheel werd afgesneden. Hij is in 't ziekenhuis te 's Heerenberg opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. LIJK GEVONDEN. De bemanning van de „Industrie 3" uit Rotterdam heeft gisteren op de Noord aan de zijde van H. I. Ambacht drijvende ge vonden het lijk van den 18-jarigen schip persknecht J. L. W. J. v. Gerven, die j.l. Zaterdag op het sleepschip „Angele" uit Terneuzen over boord was geslagen. Het lijk is overgedragen aan de politie te H. I. Ambacht en naar de algemeene begraaf plaats aldaar vervoerd. DE TYPHUS-GEVALLEN TE HEERLEN. Maandag werd één en Dinsdag zijn nog twee patiënten in het St. Jozef ziekenhuis te Heerlen opgenomen, die lijdende zijn aan typhus tengevolge van het drinken van water uit een waterput, die inmiddels is gedempt. In totaal worden thans 17 pa tiënten in het ziekenhuis verpleegd. BRAND IN EEN BOERDERIJ TE SLOTERDIJK. Gistermiddag is brand uitgebroken in de boerderij van den heer T. van den Broek aan de Spaarnwouderdijk 471 te Sloterdijk. Omstreeks half twee ontdekte het acht jarig dochtertje van den boer, dat de .vlammen uit het dak van de boerderij sloegen. Onmiddellijk schreeuwde ze: „brand, brand." De arbeiders, die op het veld werkten, door dit geroep gealarmeerd, kwamen da delijk op de boerderij af om hulp te ver- leenen. Het bleek toen, dat ook de naast de boerderij gelegen hooibergen in brand stonden. Een van hen waarschuwde de bewoners van een naburig huis, vanwaar men de brandweer alarmeerde, die spoe dig ter plaatse verscheen. Onderwijl hielpen de anderen den boer met het in veiligheid brengen van het De geheele veestapel, bestaande uit twee koeien, vijf kalveren en zeventig varkens konden worden gered. Alleen eenige konijnen verbrandden. De brandweer bestreed met vier stralen het vuur, en was vrij spoedig den brand meester. De boerderij had echter zwaar van het vuur te lijden gehad. Het dak was geheel vernield en de inventaris grootendeels verloren gegaan. Circa honderdduizend kilo hooi werden eveneens een prooi der vlammen. Zoowel de boerderij als het hooi waren verzekerd, de inventaris echter'niet. Het nablusschingswerk nam nog gerui- men tijd in beslag, vooral door het na- smeulen van het hooi. Men neemt aan, dat de brand ontstaan is in den hooiberg en vandaar overgesla gen is naar de boerderij. De oorzaak wordt gezocht in broeiing van het hooi. Hoewel de boerderij zeer afgelegen ligt, trok de brand toch veel belangstelling. DUBBELE WONING AFGEBRAND TE OUDE PEKELA. Hedennacht om ruim twaalf uur werd brand ontdekt in een dubbele woning, waarin gevestigd zijn een kapperszaak en een vergunning^ van de weduwe Prik en haar zoon te Oude Pekela. Alle bewoners waren afwezig, zoodat niets kon worden ge red. Het geheele pand is tot den grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzeke ring gedekt. BRAND IN EEN VISCHROOKERIJ EN STOOMERIJ TE SCHEVENINGEN. In de vischrookerij en stoomerij van de firma A. van der Deijl aan den Zeesluis- weg te Scheveningen ontdekten voorbij gangers even na middernacht een brand, welke zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, omdat de vlammen reeds uit het dak sloegen. De brandweer kon gelukkig binnen vijf minuten met twee krachtige stralen water geven, hetgeen mogelijk was omdat het bureau Duinstraat zich nauwe lijks op 50 meter afstand van de Visch rookerij bevindt. Dank zij deze gelukkige omstandigheid kon het vuur in de kiem worden gesmoord. De brand was ontstaan in een der z.g. bokkinghangen, waar 30 kist haring hing te stoomen. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat toen de eigenaar gisteravond om twaalf uur de hangen ging controleeren en daarbij de luiken even opende, waardoor lucht kon binnentreden het smeulend zaagsel op den vloer van een der hangen heeft vlam gevat. Langs den vettigen wand is het vuur toen naar den zolder gekropen, om vervolgens door het dak naar buiten te slaan. Ware de brand niet zoo snel ontdekt ge worden en had de brandweer niet zoo snel water kunnen geven, ongetwijfeld zou de schade grooter zijn geweast. Deze bleef nu beperkt tot 60 kist haring en eenige brand schade aan het dak. BOSCHBRAND. Gistermiddag is in de Gaanderheide te Doetinchem een boschbrand uitgebroken. Het juist voor mijnhout gekapte Hetteler- bosch is in vlammen opgegaan. De oorzaak is onbekend. NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Pseudo-inspecteur van politie doet beroep op liefdadigheid. De politie van het bureau Witte de With- straat, te Rotterdam, is er dezer dagen ach tergekomen, dat eenige personen weer een nieuwen oplichterstruc hebben uitgedacht. Een hunner belt iemand, wiens philan- tropische gevoelens bekend zijn, op en geeft dan voor inspecteur of commissaris van politie te zijn. Hij deelt dan mede zich verplicht te gevoelen den betrokkene te waarschuwen voor het zonder onderzoek aan de deur of op kantoor geven van klei ne geldbedragen aan onbekende personen. Op die wijze, aldus de stem door de tele foon, worden dikwijls goedgeloovige lieden de dupe van oplichters. Met de raadgeving om toch steeds voorzichtig te zijn, wordt het telefoongesprek beëindigd. Eenigen tijd later meestal den volgen den dag belt de „inspecteur" of „com missaris" nog eens op, doch dan met de mededeeling, dat hij op zijn bureau iemand heeft, die in moeilijkheden verkeert en dat als iemand er recht op heeft geholpen te worden, het wel deze persoon is. Even later meldt deze behoeftige zich dan bij den goe den gever en na een hartroerend verhaal laat deze zich dan bewegen iets te geven, soms zelfs echter wel bedragen van ƒ20 of 25. Bij onderzoek is evenwel gebleken, dat geen enkele commissaris of inspecteur zich met deze philantropie heeft ingelaten, zoo dat vast staat, dat een paar oplichters aan het werk zijn. LOTERIJSPEL TE ZANDVOORT IN BESLAG GENOMEN. Gisteravond omstreeks half elf arriveer den te Zandvoort bij het Casino aan de Dr. Johan Metzgerstraat de commissaris van politie te Zandvoort, mr. P. L. Reijenga, eenige rechercheurs en een zestal agenten. De agenten zetten alle toegangen af, wel ke leiden naar de zaal, waar sedert enkele weken de vereeniging Sociëteit Zandvoort haar leden de gelegenheid biedt het lote rijspel Fortuna te beoefenen. De politie betrad vervolgens de zaal en trof daar een 70-tal personen aan. Deze werden ondervraagd, waarna proces-ver baal tegen hen werd opgemaakt. Vier speeltafels, fiches en andere voor werpen voor het beoefenen van het spel, alsmede de bank, welke eenige duizenden guldens bevatte, werden in beslag genomen en 'naar het politiebureau overgebracht. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Toen gistermiddag omstreeks kwart voor drie de heer en mevrouw L., die in de Joh. Maetsuykerstraat wonen, thuis kwamen, bemerkten zij, dat de vftordeur van het nachtslot af was, terwijl zij zich toch herinnerden dit slot tweemaal om gedraaid te hebben. Terwijl het echtpaar de trap opliep en over het geval praat ten, kwamen plotseling twee mannen te voorschijn, die in groote vaart den heer en mevrouw L. voorbij liepen en de straat op renden. Zij gingen in verschillende richtingen. De 53-jarige heer L„ die de inbrekers naliep, kon er natuurlijk maar een nazetten. Hij smaakte het genoegen den indringer bij de hals te grijpen en een eind met zich mee te voeren. De heer L. wist zijn gevangene toen aan een sur- veilleerenden agent van politie over te leveren, die den inbrekers overbracht naar het b.ureau aan de Louise Henriet- testraat. Hier bleek hij te zijn zekere de II., een zeer goede bekende van de politie. Hij had een volledige inbrekersuitrusting bij zich. Hilversum I, 1875 M. Algemeen ProgTamma, verzorgd door de K.R.O. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bijlsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 K.R.O.-orkest, en gram.-muziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 De K.R.O-Melodisten, solist, en gra mofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.15 K.R.O-Orkest. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Orgelspel. 6.006.20 Land- en tuinbouwpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 „Werkgelegenheid voor Nederlan der in het buitenland en andere onderwer pen", causerie. 7.35 Musica Catholica. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 De K.R.O-Melodisten, m.mav. solis ten. 10.00 Reportage jamboree. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 De K.R.O-Boys, en solist. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301 M. 8.00 VARA. 10.00VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 10.40 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Viool en piano. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 Orgelspel. 12.00 Kovacs Lajos' orkest, en soliste (In de pauze: Gramofoonmuziek). 2.00 Viool en piano. 3.15 Omroeporkest. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 „Fantasia". 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.50 „Goud, geld en devaluatie", causerie. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten V. G. P. 7.35 „Dood en onsterfelijkheid", causerie. 8.00 Pianovoordracht. 8.30 Architectonische causerie. 9.00 Light Symphony Ochestra. 10.00 Zang, piano, en gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.3012.00 Gramomuziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Zang en orgel. 12.50 B. Oakley en zijn Band. I.35 Het Kutcher Trio. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.05 Pianovoordracht. 3.35 Radiotooneel. 4.00 Cabaretprogramma. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 J. Reynders' orkest en soliste. 6.20 Berichten. 6.45 Jack Harris' Band. 7.35 Voor tuinliefhebbers. 7.50 Relais uit Amerika. 8.20 Lener-Strijkkwartet. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „People on the move". 10.00 Variété-programma. 10.35 Het Krish Septet, en soliste. II.20 Oscar Rabin en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Wilt U Iets weten? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Noord wijk naar Sluis 6 aan de Dedemsvaart, via Enkhuizen, vanwaar overvaren naar Stavoren? Hoeveel K.M? Hoe laat vertrekt de boot uit Enkhuizen. Antwoord: Noordwijk, Vogelenzang, Haarlem, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Castricum, Heiloo, Alkmaar, Oudorp, Ur- sem,, Avenhorn, Hoorn, Binnenwijzend, Lutjebroek, Enkhuizen. Afstand 94 K.M. De boot uit Enkhuizen vertrekt te 9.02, 9.27, 11.21, 14.24 en 18.34 uur. Stavoren, Warns, Oude Mirdum, Tacozijh Lemmer, Kuinre, Blankenham, Blokzijl, Vollen- hove, Zwartsluis, Hasselt, Lichtmis. Daar begint de Dedemsvaart. Waar Sluis 6 zien bevindt, weten we niet. U dj?: het beste door te fietsen of te informeeren. Afstand StavorenLichtmis pl.m. 86 KM. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Zundert? Hoeveel K.M? Heb ik voor Noord-Brabant een fietskaart noodig? Antwoord: Leiden, Veur, Delft, Rotterdam,, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Rijsbergen, Zundert. Afstand 100 K.M. Op deze route heeft u geen fietskaart r.ccdig. Vraag: a. Hoeveel kilometer is het van Langeraar via Alphen, Zwammer- dam, Gouda, Moordrecht, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Stan- daarbuiten, Oudenbosch, Oud-Gastel, Kruisland, Steenbergen naar Oud-Vosse- meer? b. Hoeveel kilometer vandaar weer over Steenbergen, Halsteren, Bergen op Zoom, Hoo'gerheide, Putte, Capelle, Ant werpen, Mechelen naar Brussel? c. En van Langeraar via Aalsmeer, Hoofddorp, Haarlem, Alkmaar, naar de Wieringer afsluitdijk? Antwoord: a. 155 K.M. b. 112 K.M. c. 112 K.M. Vraag: Hoeveel K.M. is de route: a. Voorschoten, Leiden, Haarlem, Alkmaar, Heerhugowaard, Schagen, den Oever? b. Den Oever, Afsluitdijk, Harlingen, Leeuwarden, c. LeeuwardenGroningen. d. Groningen, Assen, Meppel, Zwolle (liefst nog eenige tusschengelegen plaat- I sen), e. Zwolle, Heerde, Epe, Vaassen, I Apeldoorn, f. Apeldoorn, Amersfoort en Amersfoort, Hilversum, g. De kortste weg R a d i p-P a r i s, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Jacbara-orkest, en zang. 4.20 Parijsche Strijktrio, en solist. 5.50 Zang. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang. 7.50 Pianovoordracht. 8.05 Zang. 8.50 Vioolvoordracht. 9.20 Gevarieerd programma. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.2012.50 Orkestconcert. Keulen, 456 M. 6.50 Militair orkest. 8.50 Fabriekorkest. 1.35 Boerenkapel, en volksdansgroepen. 3.40 Omroeporkest. 4.20 Sopraan en piano. 4.40 Koor en fabrieksorkest. 5.20 Gevarieerd programma. 7.20 Volksconcert. 8.00 Omroeporkest en solisten. 9.50 Oscar Joost en zijn orkest, pianoduo en zang. 10.5012.20 Fred. Hippmann's orkest, ac cordeonduo, zang en piano. Brussel, 322 en 404 M. 322 M.: Gramofoonmuziek. 1.302.20 M. Alexys' orkest. 5.20 Fud Candrix' dansorkest. 6.20 Het Strens-Kwartet. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 L. Langlois orkest. 10.3011.20 André Felleman's dansor kest. 484 M.: 12.20 M. Alexys' orkest, en zang. I.302.20 Gramofoonmuziek en zang. 5.20 Accordeonmuziek. 6.00 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht. 7.35 Zang. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Symphonieconcert uit Spa, m. m. v. solist 10.30 Gramofoonmuziek. 10.4511.20 Accordeonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20 Oskar Joost's dansorkest, m. m. v. pianoduo en solist. 10.5012.20 Fred. Hippmann's dansor kest en solisten. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 9.50 Diversen. 10.35 Parijs R. II.20 Droitwich. 12.50 Brussel VI. 14.20 Droitwich. 15.40 Keulen. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel VL 18.20 London Reg. 19.20 Brussel VI. 19.50 London Reg. 20.50 Brussel FR. 22.50 Berlijn. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Lille,. 9.50 Diversen. 10.35 London Reg. 17.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 118.45 Droitwich. 20.20 Gram. muziek G. R. D. 22.00 Droitwich. van Hilversum naar Voorschoten, tevens hoeveel K.M? Antwoord: a. 115 K.M.; b. 65.6 K.M.; c. 56 K.M.; d. Groningen, Haren, de Punt, Vries, Rhee, Assen, Hooghalen, Beilen, Eursinge, Ruinen, Meppel, Staphorst, Lichtmis, Zwolle. Afstand 97 K.M.; e. 37 K.M.; f. 41 en 19 K.M.; g. 75 K.M. Vraag: 1. Welke is de kortste weg per fiets van Katwijk naar Berlijn? Hoeveel Kilometer? 2. Wat zijn de kosten van be wijs van Nederlanderschap en pas? 3. Moeten wij nog ponten over; wat zijn de kosten daarvan? 4. Zijn er nog invoer rechten op werkkleeding die wij noodig hebben? Hoeveel bedraagt dat? 5. Heb ben wij nog andere belastingmerken of papieren noodig voor de plaatsen die wij door trekken? Waar kan ik me daarvoor vervoegen? Hoeveel bedragen die on kosten. Antwoord: 1. Katwijk, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Amers foort, Hoevelaken, Voorthuizen, Apel doorn, Deventer, Bathoeven, Holten, Goor, Hengelo, Gronau, Osnabrück, Minden, Hannover, Braunschweig, Maagdenburg, Genthin. Brandenburg, Potsdam, Berlijn. Afstand 695 K.M. 2. Bewijs van Neder landerschap 2.enkelvoudige pas 5.pas voor echtpaar 7.50 plus ge meentelijke leges; hoe hoog die voor Kat wijk zijn kunt u aan de secretarie infor meeren. 3. Ons zijn geen ponten op deze route bekend. 4. Ons niet bekend. 5. Waar schijnlijk niet. Vraag: 1. Welke is de mooiste weg per rijwiel van Oud-Ade naar Apeldoorn en hoeveel K.M? 2. van Apeldoorn naar Nijmegen en hoeveel K.M? 3. van Nijme gen naar Oud-Ade en hoeveel K.M? Antwoord: 1. Zie 1 van bovenstaan de vraag. Afstand 113 K.M. 2. Apeldoorn, Beekbergen, Woestehoeve, Arnhem, Eist, Lent,Nijmegen. Afstand 44 K.M. 3. Nij megen, Lent Andelst, Wageningen, Eist, Amerongen, Leersum, Doorn, Drieber gen, Zeist, de Bildt, Utrecht, Woerden, Alphen, Oud-Ade. Afstand 132 K.M. Vraag: Welke vogels die in Neder land leven, kan men in een kooitje in 't leven houden? En met wat voor voer of zaad? Antwoord: Informeer U a.u.b. bij een vogelhandelaar.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9