RIJNSTREEK OMGEVING SPORT Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCHE PROCESSIE NAAR KEVELAER. Het Bestuur der Leidsche Processie naar Kevelaer meent het volgende onder de aandacht der pelgrims te moeten brengen. Zondag 8 Augustus a.s. wordt een begin gemaakt met den verkoop der spoorkaar- ten voor de Bedevaart naar Kevelaer op 17, 18 en 19 Augustus e.k. Het Bestuur der Broederschap houdt daartoe zitting van 122 uur in de Roma- nuszaal achter de Hartebrugskerk, ingang Mare. De volgende zittingsdagen worden aangegeven op de.groote biljetten en in de te plaatsen advertentie. Het Bestuur zou het zeer op prijs stellen, wanneer men niet tot den laatsten dag zou wachten met het nemen der spoorkaarten. Verder wordt nog het volgende onder de aandacht gebracht: De pelgrims mogen ieder bedrag aan Hollandsch geld bij zich hebben. Zou men echter meer dan 7.mee te rug willen nemen naar Holland, dan geve men, alvorens de grens te overschrijden op de heenreis het bedrag aan Hollandsch geld aan het Duitsche grenskantoor op, waar voor men dan een bewijs krijgt. In dat geval kan men dan ook des noods het heele bedrag weer mede terug nemen. Duitsch papiergeld mag niet worden me degenomen. Ieder pelgrim-mag 30 Marken in zilver medenemen. Wie van deze 30 Mark meer dan 10 Mark in Duitsch zilvergeld en Hollandsch geld samengerekend voornemens is mee terug te nemen, moet zich ook bij het Duitsch grenskantoor bij het binnenkomen een be wijs doen geven, waardoor alle moeilijk heden worden voorkomen. Het medenemen van 30 Mark of minder, welke men zich hier in Holland bij iedere Bank kan verschaffen, wordt zeer aanbe volen; daardoor maakt men het verblijf in Kevelaer belangrijk goedkooper. Met inachtneming van het bovenstaande kan men dus meenemen: Hollandsch geld: ieder bedrag. Duitsch geld: 30 Mark in zilver of minder. Door het alhier van te voren koopen der Marken kan men zich in ieder geval veel bevoordeelen, waarom het bestuur meende goed te doen een en ander ter kennis der pelgrims te brengen. Het Bestuur. BUURTVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". Onder begunstiging van mooi zomerweer, is Dinsdag het jaarlijksche uitstapje ge maakt met de kinderen van leden van bo vengenoemde vereeniging en volwassenen. Een grootsche aanblik was het een elftal groote touring-cars de buurt te zien bin nen komen, 't Was één en al leven en ve len waren, gewekt door het hoorngeschal, een kijkje komen nemen naar den uittocht van 230 kinderen en ongeveer 100 volwas senen, die zich hadden doen inschrijven om dezen uitgaansdag mede te maken. In de beste stemming werd de tocht aan vaart, eerste werd dé Leusder Hei bezocht, waar de kinderen werden onthaald op li monade en krentenbroodjes, wat hun goed smaakte, terwijl van een winkelier uit de buurt der „Eensgezindheid", die onbekend wenscht te blijven aan de volwassenen (da mes) ieder een doosje, gevuld met choco lade, werd uitgereikt. Aan dezen onbeken den gever namgns alle dames een woord van dank. Hierna hadden alle kinderen ge legenheid, om onder leiding van hun ge- leiders(sters) te gaan genieten van de heer lijke en mooie hei en bosch. Vervolgens werd de tocht voortgezet door het drukste gedeelte van Amersfoort, waar allen de gelegenheid hadden de groote kei te bewonderen, om vervolgens verder te gaan naar het vliegkamp Soesterberg. Vol verwondering stonden te kinderen te kij ken naar het omhoog gaan en dalen der vliegmachines, wat telkens werd afgewis seld met het verstrekken van versnaperin gen o.a. melk, limonade, broodjes, koek, snoep en chocolade. Vervolgens werd de tocht verder aan vaard vanuit Soesterberg via Utrecht naar Leiden, waar men te omstreeks 8 uur n.m. aankwam en de vroolijke stemming bewees, dat door groot en klein volop was genoten. Bij aankomst in de straten van het bouw complex „Eensgezindheid" was reeds veel publiek aanwezig. Alles is in de beste orde verloopen, en dat is voor een groot deel te danken aan de geleiders (sters) en de keurige regeling door de Leidsche Motorpolitie, waarvoor hier een woord van dank op zijn plaats is. Ook dank aan enkele leden van de E.H. B.O., die bereidwillig mede gingen, doch gelukkig geen dienst als zoodanig behoef den te doen. Het bestuur kan op dezen dag terug zien, met het gevoel zoowel volwassenen als kin deren een prettigen dag te hebben bezorgd. Voor het examen Fransch L.O. is te Utrecht geslaagd mej. A. Blauw, alhier. Gisteravond heeft in een perceel aan de Binnenvestgracht alhier een vechtpartij plaats gehad, waarbij de 57-jarige Th. v. d. B. uit Noordwijkerhout met een stoel werd bewerkt. De man viel met het hoofd op een steenen drempel en liep bloedende ver wondingen op, zoodat hij door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis moest worden vervoerd. De dader, D. v. N., is wegens mishandeling in arrest gesteld. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken worden deze week de navol gende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, behan gers 21, betonvlechters 17, betonwerkers 48 glazenwasschers 9, glazenmakers 1, graniet- werkers 9, grondwerkers 87, heiers 1, met selaars 1""*. schilders 101, straatmakers 6, hulp-straatmakers 12, stu- cadoors, witters 36, timmerlieden 189, uit voerders 9, voegers 15, ongesch. bouwarb. 6. Totaal 779. Fabrieksarbeiders: bleekers 20, lompen- sorteerrers 12, vellenblooters 6, steenfabr. -arb. 109, zeepfabr. arb. 4, ongesch. Fabr. arb. 59. Totaal 210. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 96, reizigers, colp. 44, winkelbedienden 35, etaleurs 3, incasseerders 9, musici 6, onder wijzers 9, overheidspersoneel 10, verple gers 4. Totaal 216. Hotel-, Café- pers.: huispersoneel 7, kell- ners 30, koks 3. Totaal 40. Houtbewerkers: beddenmakers 4, hout bewerkers 51, kistenmakers 6, kuipers 8, lijstenmakers 4, mandenmakers 1, meubel stoffeerders 20, meubelmakers 34, politoer- ders 4, ongesch. arbeiders 32. Totaal 164. Kleermakers: kleermakers 67, kappers 5, schoenmakers e. a. 12. Totaal 84. Land- en Tuinbouwarbeiders: bloemis ten 22, landarbeiders 21, tuinlieren 22, warmoeziers 7, ongesch. Landarb. 5. To taal 77. Metaalbewerkers: bankwerkers 91, blik- bewerkers 19, burgersmeden 35, electri- ciens 56, gasfitters 15, gasmetermakers 2, gereedschapmakers 2, instrumentmakers 2, isoleerders 3, kettingsmeden 22, klin kers 9, koperslagers 4, lab. bedienden 3, lasschers 7, loodgieters 46, machinisten 14, metaalboorders 6, metaaldraaiers 4, metaalslijpers 2, metaalzagers 1, mon teurs 20, pianostemmers 3, ponsers 5, po lijsters 1, rijwielherstellers 14, rijtuig schilders 1, scheepstimmerlieden 5, sto kers 19, tegenhouders 15, verw. monteurs 10, voorslaanders 6, voorwarmers 3, vul- caniseurs 1.'vuurwerkers 6, wagenmakers 8, ijzerwerkers 39, zandvormers 1, onge schoolde arbeiders 43. Totaal 543. Sigarenmakers: sigarenmakers 18, si- garenstrippers 2. Totaal 20. Technica, opz.: analysten 2, bedrijfslei ders 7, ingenieurs 3, technikers 6, teeke naars, opz. 10, werkmeesters 13. Tot. 41. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 22, kluwers e.a. 4, luikers 12, plaatsnijders e.a. 23, schrotybelaars 2, spinners 49, spoelers 3, staaldraaddraaiers 10, sterqkrs 2, strijkers 15, wevers 124, wolbewerkers 38, ongesch. Textielarbei ders 57. Totaal 367. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 141, exp. knechten 18. koetsiers 14, loopknechten 37, schippers 73, magazijn knechten 63, spoor- en trampers. 17, wakers 6, transportarbeiders 71, losse arbeiders 451. Totaal 896. Typografen: boekbinders 32, boekdruk- kers 21, fotografen 5, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 25, steendrukkers 2. totaal 88. Voedingsmiddel en arb.: bakkers 76, mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 65. suikerwer kers 23, wijnkoopersknechten 9, zoutzieders 2, zuiverbereiders 2, ongesch. fabr. arb. 26. Totaal 208. Vrouwen: apothekersass. 1, kapstels (leer linge) 1, mangelsters 2 naaisters 6, maas- ters 1, winkeljuffrouwen 10. buffetjuffrou wen 1, kantoorbedienden 20, verpleegsters 8, bedrijf leidsters 1, teekenaressen 1, onder wijzeressen 4, ass. en huishoudsters 6, kin derjuffrouwen 4, dienstboden 7, dagmeis jes 32, werksters 73, fabrieksarbeidsters 14, A.V.O. 8. Totaal 200. Alg. totaal 3933. 8 Aug 1936 4158. 9 Aug. 1935 3866. Ben. 40 ged. werkloozen, 24 jeugd werkverschaffing en 20 werkverschaffing. INGEZONDEN STUKKEN Leiden, 5 Aug. 1937. GROOTE LEIDSCHE MISSIE ACTIE Missieclub Pater Damiaan. Geachte stadgenooten. Het gaat goed met onze missieactie, maar we zijn toch nog lang niet voldaan, want er zijn toch nog zoovele R.K. in onze stad, die nog steeds geen missiebusje in hun bezit hebben, en nooit zilverpapier, post zegels, theelood of brokken aan de mis sie gegeven hebben. Heusch, dat kon wel anders; het is mis schien van velen een vergeetachtigheid, maar dit is nog te verhelpen. Schrijft nu direct even een briefje of loop even bij ondergeteekende aan en de rest komt van zelf goed. Doe het nu, want de missie heeft het hard noodig en voor u is het een kleine moeite. Verder kunt u bij ondergeteekende ook bestellen het door ons eerelid geschreven en door Toon" Rammelt geïllustreerde boek „Naar de vreemde landen", een waar ge beurde missiegeschiedenis voor de somma van slechts 1.00. Hierbij steunt u gelijk onze actie, dus heeft u dubbel waar voor uw geld. Uw bestellingen en opgave met dank baarheid tegemoetziende, teeken ik M. SILVESTER, Secr. Missieclub Pater Damiaan, Driftstraat 15, Leiden. ZEVENHOVEN. MAN ONDER TRACTOR GERAAKT. Vanmorgen is te Zevenhoven de 57-jarige A. Boekhorst bij het koppelen van een stroo-pers achter een tractor on der dezen tractor terecht gekomen, tenge volge waarvan zijn dijbeen verbrijzeld werd en zijn borstkas werd ingedrukt. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. VOORSCHOTEN. EEN ONGELUKJE EN EEN OPSTOPPING. II. M. de Koningin informeerde naar het gebeurde. Een onvoorzichtige' fietsrijder raakte gis terennamiddag omstreeks 6 uur vlak voor het restaurant de „Haagsche Schouw" in botsing met een Fordje; de fiets werd ver nield, de wielrijder kwam er goea af. Zoo als gewoonlijk bij dergelijke gebeurtenissen ontstond er een groote verkeers-opstopping, waarin ook de auto's, in welke H. M. de Koningin ^n gevolg was gezeten, terecht kwam. H. M. liet een lakei naar het ongeval in formeer en, waarna zij liet verzoeken plaats te maken voor haar auto. Aan welk verzoek natuurlijk gaarne werd voldaan. H. M. kon aan den linker kant van den weg. passee- ren. Klaarblijkelijk had de Voorschotensche politie de koninklijke auto niet meer ver wacht Vanaf half 4 's middags was de Voorschotensche en Leidsche politie aan de „Haagsche Schouw" gestationneerd ge weest, doch toen de tijd verstreek, was te gen half zes de wegbewaking aan één agent toevertrouwd. Had men geweten, dat H. M. toch nog door zou komen, dan was de be waking ongetwijfeld gehandhaafd gebleven. ATHLETIEK DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION Finlay neemt deel De Engelsche hordenlooper Finlay is momenteel in grooten vorm, dat heeft hij Maandag j.l. in het White City-stadion te Londen bewezen, toen hij de 120 yards horden in 14,5 sec. liep en daarbij den Amerikaan Kirkpatrick achter zich liet. Brasser zal Zondag a.s. zijh tegenstander zijn en wellicht is het dan mogelijk, dat Finiay den Nederlander dwingt binnen de 15 seconden te loopen, een tijd, welke be halve door Kaan, nog nooit door een land genoot is bereikt. Kaan zal als derden man in dit nummer fungeeren, terwijl de Franschman Makovski de onbekende is, die misschien tot een verrassing in staat zal zijn. Ook op het polsstokhoogspringen zijn buitenlanders ingeschreven. De Duitscher Dwiza heeft al eens éérder aan stadion- wedstrijden deelgenomen, doch hij za] wel de vlag moeten strijken- voor den En- gelschman Webster, den kampioen en re cordhouder van dit land. Den laatsten tijd heeft men zich in Engeland bijzonder toe gelegd op de technische nummers, waarin men een achterstand ten opzichte van ver scheidene andere landen had. Charles Hoff, de oud- wereldrecordhouder werd geëngageerd en een der eerste resultaten was, dat Webster de 4 meter, bereikte. Het duel WebsterDiviza zal spannend zyn, Verder hebben de Nederlanders Verkes en Lamboree ingeschreven. Zou de laatste eindelijk zijn vorm hebben teruggevon den? Op het speerwerpen heeft de Duitscher dr. Weichmann ingeschreven. In de eer ste plaats zal het interesseeren, wat van de Poll tegen hem zal presteeren. Onze landgenoot heeft na de Olympische spe len zijn stijl veranderd. Te Boedapest waar hij het record verbeterde, wist hij er de vruchten van te plukken. Als internationaal nummer voor heeren rest nog de 4 x 100 meter estafette. Hol mes, Dryden, Brown en Finlay zullen den strijd aanbinden tegen 4de Nederlandsche nationale ploeg en tegen eenige gemeng de ploegen. Voorts bevat het programma nog een Zweedsche estafette en de finale 4 x 100 meter voor scholieren om den Moorman- prijs en een 5 x 80 meter voor meisjes scholieren. AUTOMOBILISME DE RIT LUIK—ROME—LUIK. Reds twee Nederlandsche inschrijvingen. De K. N. A. C. meldt: voor den rit Luik RomeLuik, welke dit jaar van 18 tot en met 22 Augustus a.s. wordt gehouden, zijn reeds twee inschrijvingen binnengeko- komen. De heer M. Gatsonides heeft met den heer W. J. van Huut in de 1.5 1. klasse ingeschreven met Riley Kestrell „Sprite", terwijl de heeren K. S. Barendregt en Kleih vermoedelijk op Ford, aan den rit zullen deelnemen. Prins Bernhard zal de zeeverkennersdag niet bijwonen. De hoofdkwartiercommissaris voor de zeeverkenners verzoekt ons mede te dee- len, dat het bericht,, dat Z. K. H. Prins Bernhard Zaterdag, a.s. den zeeverkenners dag zal bijwonen, onjuist is. De prins zal dien dag niet aanwezig kun nen zijn. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden .vastgesteld op 80 cent per kilogram. AUSTRALISCHE PADVINDERS OP SCHIPHOL. Gistermiddag heeft een groep Australi sche padvinders, welke deelneemt aan de wereld-jamboree te Vogelzang, een bezoek gebracht aan de Amsterdamsche Luchtha ven. Reeds te voren had de burgemeester van Albury den directeur van de K.L.M. den heer Plesman, verzocht aandacht te willen schenken aan de Australische pad vinders, die ter gelegenheid van de Jam boree in ons land zouden vertoeven. In verband met dit verzoek had de heer Ples man de Australiërs tot een bezoek aan Schiphol uitgenoodigd. Het is te begrijpen, dat den menschen uit het land van de Mel bourne race een extra hartelijke ontvangst ten deel viel. Nadat den padvinders ver- frisschingen waren aangeboden, accepteer den zij gaarne een vlucht naar de Jambo ree. Het behoeft geen betoog, dat de pas sagiers opgetogen waren over den tocht, die onder leiding van den bestuurder Dill, met een Douglas D.C. 2, „De Kwak", een soortgelijk toestel als dat hetwelk aan de Melbourne-race heeft deelgenomen, werd gehouden. HET IN DEN HANDEL BRENGEN VAN SCHEERMESJES. Een schrijven van den minister van Justitie. De minister van Justitie heeft een schrijven gericht aan de procureurs-gene raal bij de gerechtshoven, waarin de mi nister erop wijst, dat het „regelmatig voorkomt, dat mesjes voor veiligheids- scheerapparaten, voor welke aan de Gi- lette Safety Razor Company octrooi is verleend en voor welke o.a. de Roth- Büchner G.M.B.H. licentiehoudster is (zgn. „sleufmesjes"), uit het buitenland worden betrokken en vervolgens hier te lande in het verkeer gebracht anders dan door tusschenkomst van de N.V. Nether lands Safety Razor Company, te Amster dam, de uitsluitend geautoriseerde impor teur en vertegenwoordigster van deze maatschappijen hier te lande. Teneinde tegen deze overtredingen van art. 45 der Octrooiwet beter te kunnen optreden, heeft de minister van finan ciën bij de opsporing daarvan de mede werking toegezegd van den dienst der in voerrechten en accijnzen, welke hierin zal bestaan, dat de visiteerende ambtena ren, zoodra zij bij de visitatie een zending van bedoelde mesjes signaleeren, daar van onverwijld, zoo mogelijk telefonisch, de politie van de plaats van bestemming der mesjes in kennis stellen. Doordat de mesjes in afwijkende verpakking worden ingevoerd, waarover de minister van fi nanciën de visiteerende ambtenaren nog nader zal instrueeren, zal het mogelijk zijn te onderkennen, welke mesjes al dan niet inbreuk maken op bedoeld octrooi. Onmiddellijk na de ontvangst van een zoodanige waarschuwing behoort de po litie, voor zoover noodig in overleg met den betrokken officier van justitie, ver der de noodige maatregelen te treffen". De minister teekent hierbij aan „dat op het oogenblik van den invoer het mis drijf van art. 45 der octrooiwet in den re gel nog niet is gepleegd. De douane zal dus, voor zoover er overigens geen aan leiding mocht bestaan om de goederen voor de visitatie óp te houden, niet aan belanghebbenden kunnen beletten, dat zij de goederen invoeren. Het zal dus noodzakelijk zijn zooveel mogelijk in het oog te houden, waarheen en met welke bestemming de mesjes verder worden vervoerd, om onmiddellijk strafrechtelijk te kunnen ingrijpen, zoodra de mesjes in het verkeer zijn gebracht of een poging daartoe plaats vindt". DE BAGGERMOLEN „ZUIDERZEE" GELICHT. De baggermolen „Zuiderzee" welke 15 Juli j.l. nabij Urk is gezonken, is heden door de N.V. van der Graaf en Koelman's bergings- en transportbedrijf gelicht en in de haven van Urk binnengebracht. CHINEEZEN VLUCHTEN UIT VREES VOOR OORLOG. SJANGHAI, 5 Aug. (D.N.BJ Naar aanleiding van geruchten over het uit breken van een Chineesch-Japanschen oorlog en een dan te verwachten be schieting van Sjanghai zijn ongeveer 16.000 Chineezen met have en goed uit de stadsdeelen van Sjanghai en de noord oostelijke deelen der internationale ne derzetting naar het centrum van het con cessiegebied van Sjanghai gevlucht. Ook uit Nanking zijn hier duizenden vluchte lingen aangekomen, daar zij vliegtuigaan- vallen qp de hoofdstad en van de cen trale regeering vreezen. Echter zijn ook uit Sjanghai talrijke bewoners in de rich ting van Nanking vertrokken. De vluch telingenstroom was zoo groot, dat het treinverkeer op het traject Sjanghai Nanking moest worden uitgebreid. Vele Chineezen verlaten ook de steden aan de Jangtse en aan de Oostkust en trekken zich naar het platteland terug. FOOLSCH COMMUNIST IN RUSLAND GEARRESTEERD. WARSCHAU, 5 Aug. (P. A. T.) De bla den melden uit Moskou, dat aldaar een der leiders der Poolsche communistische partij, Leszynski, is gearresteerd, onder beschul diging van verraad aan de communistische gedachte en van sabotage. Leszynski is destijds in Polen gearresteerd, maar wist te ontkomen. LEIBEN. Geboren: Alice Petronelle d. van Th. J. v. d. Heijden en N. van Leeuwen Lambertus Wilhelmus z. van L. W. Aai- bersberg en J. W. Hoppenbrouwer Cor nelia Agnes Catharina d. van C. F. M. de Haas en C. J. M. v. Nieuwkerk Albertus Cornleis z. van A. C. v. d. Woerd en G. C. Baartwijk Johannes z. van P. Poeliejoe en C. Cornelisse Franciscus Theodorus z. van G. Verbooij en A. C. Klinkenberg Maria Jacoba d. van C. v. d. Berg en G. G. L. Parlevliet Gijsbert z. van A. Smolenaars en S. Blijleven Geertruida d. van W. Schouten en C. v. Leeuwen r Maria Adriana d. van A. J. Verboom en D. Vredebregt Cornelia Hester d. van J. Rodenburg en C. P. Sjardijn Willy Geertruida d. van O. F. Kooreman en C. P. v. Berkel Arie z. van A. Hillebrand en W. C. v. Klaveren. Ondertrouwd: M. H. Kouters jm.31 j. en J. Ruijgrok jd. 28 j. B. de Vries jm. 28 j. en A. H. Houwer jd. 26 j. Getrouwd: J. Abspoel jm. en M v, d. Reyen jd. W. Arnoldus jm. en M. Huner jd. J. Boom jm. en C. J. M. v. Alen jd. S Brandt jm. en J. M. Wijs man jd. P. Kuhn jm. en C. Mieremet jd. D. Laman jm. en I. F. Schaar jd. Overleden: A. Tuk m. 68 j. C. A. v. d. Zwaan d. 11 j. H. Zwaan wedn. 82 j. TALRIJKE ARRESTATIES TE MADRID. SANTANDER, 5 Au_. (Havas). Radio Santander meldt, dat de procureur der re publiek te Barcelona het onderzoek is be gonnen inzake den aanslag op Andreu, den president van het hof van Cassatie. Er wer den vier arrestaties verricht en bij de huis- zoekingene die werden verricht, zijn wa pens en munitie ontdekt. Te Madrid zijn gedurende het laatste et maal nieuwe huiszoekingen verricht, waar bij talrijke personen gearresteerd werden. 130 KOREANEN IN STORM OMGEKOMEN. KEIJO (KOREA), 5 Aug. (Domei). Sinds 1 Augustus zijn in het Noordelijk deel van Korea 130 menschen gedood en 18 gewond als gevolg van zware stormen en regenbuien welke aanzienlijke mate- rieele schade hebben aangericht. DREIGENDE STAKING VAN SPOORWEGPERSONEEL. NEW YORK, 5 Aug. (D. N. B.). Hier dreigt een reusachtige loonstaking van spoorwegpersoneel rit te breken. Naar de leider van den bond van spoorwegmachi nisten en stokers, David Robertson, mede deelde, hebben 350.000 leden van vijf vak- vereenigingen van spoorwegarbeiders vrij wel eenstemmig voor de staking gestemd, indien hun eischen niet ingewilligd wor den. Twee dagen geleden hebben reeds 800.000 leden van 14 andere vakvereeni- gingen van spoorwegarbeiders voor de sta king gestemd. De autoriteiten trachten nog door arbitreerend op te treden het uitbre ken van de staking te verhinderen. GROOTE BRAND TE TEL AVIV. TEL AVIV, 5 Aug. (Havas). Van nacht is een groote brand uitgebroken tengevolge waarvan verscheidene levens middelenmagazijnen in de asch zijn ge legd. De schade wordt op 1.500.000 francs geraamd. In sommige kringen acht men het niet uitgesloten, dat hier kwaadwilligheid in het spel is, in verband met de economi sche spanning, waaronder de markt ge bukt gaat. GOUDA, 5 Aug. Vee. Aangevoerd in to taal 106 stuks, waarvan 72 slachtvarkens: vette 2930 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 386 magere "varkens prijzen 28—44. 552 biggen 16—23, 4 runderen 2.252.50, 52 nuchtere kalveren 816, 2 schapen, 38 bokken of geiten 27 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 380 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2830, 2e kwal. 2527, zware 31.50, extra zware 31.50 Handel vlug. Boter. Aanvoer 367 ponden. Prijzen: Goeboter 7580 en weiboter 7075 cent per ppnd. BODEGRAVEN, 4 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 10528 stuks. Prijzen: kippeneieren Wit 3.00—3.40, bruin 3.20—3.60 en eendeneieren 2.703.20 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 4 Aug. Eierenveiling Algemeen Belang bij de Wed. C. Schuur. Prijzen: kippeneieren 3.503.70, eenden eieren 3.70 per 100 stuks; kippen 50 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN. 4 Aug. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eigenheimers 6095 cent en Drielingen 3050 cent; bloemkool I per 100 5.10—8.90. peen per 100 bos 4.40—7.10, sla per 100 0.70 1,40, waspeen per kist 3565 cent, breek- peen per 100 kg. S 3.604.50. WISSbLNÜÏEEKlNGEN lAMSTf ;"AM1» Londen 9.0l5/g Berlijn 72.95 Parijs 6 1^1 Brussel 30.52 Zwitserland 41.64l/2 Kopenhagen 40.30 Stockholm 46.45 Oslo 45.35 New York 1.8191.^ Praag 6.32

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3