KERKNIEUWS STADS AGENDA NED. OOS-T-INDIE NIEUWS DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Verwachting: Meest zwakke wind uit uiteenloopende richtingen, gedeeltelijk be wolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 769.1 te Ingö. Laagste barometerst.: 751.2 te Vestmanoer. Het hoog'e drukgebied over Scandinavië breidde zich belangrijk naar het Noorden uitt, in het Noord-Westen bleef de lucht druk laag, een secundaire van deze depres sie passeerde gisteren over het Westen van de Britsche Eilanden en bracht daar zware regens, de luchtdruk steeg hier, na het pas- seeren van deze depressie weer aanzienlijk. Overigens kwam in de luchtdrukverdee- ling weinig veradering, de luchtdrukver- schillen blijven zeer gering, zoodat in het geheele waarnemingsgebied windstilte heerscht of slechts zwakke winden waaien. De lucht is meest helder tot licht bewolkt met alleen vanmorgen vrij veel mist of ne vel, welke evenwel snel optrekt. In Mid den-Frankrijk en Noord-Scandinavië is de temperatuur gedaald, in vrijwel het gehee le overige waarnemingsgebied is zij geste gen. In ons land was hedenmorgen de temperatuur nog iets onder normaal, zujks was ook het geval in Midden- Frankrijk en in West-Duitschland. Overigens was de temperatuur meest boven normaal. Voor onze omgeving wordt voorloopig weinig verandering in den weerstoestand verwacht. Weersomstandigheden hedenochtend 8 uur: Parijs: Windstilte, temperatuur 17 gr., opklarend, mooi weer. Londen: Zwakke Zuid-Westenwind, tem peratuur 19 gr., fraai weer. Berlijn: Windstilte, temperatuur 23 gr., mooi weer, half bewolkt. Antibes: Windstilte, temperatuur 23 gr., mooi weer half bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.14 uur tot Vrijdagmorgen 5.57 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 6 Aug.: voorm. 3.03 en nam. 3.46 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 20 gr. C. Poelmeer 20 gr. C. MARIABOND BISDOM HAARLEM. Jaarvergadering te Amsterdam. Onder leiding van Mej.- A. M. A. Koks hoorn heeft de Mariabond in het Bisdom Haarlem zijn negen-en-twintigste jaarver- gadeirng gehouden in het St. Elisabeth Pa tronaat te Amsterdam. Om 10 uur droeg de Bonds-Adviseur, Kapelaan Aug. J. J. Leesberg in de kerk van den H. Antonius aan de Lijnbaans gracht een H. Mis op. Na het zingen van het Sobriëtaslied en een kort welkomstwoord door mej. A. Sam, namens de Amsterdamsche Maria-vereeni- gingen, opende de presidente mej. A. M. A. Kokshoorn de vergadering, die druk be zocht was, heette de afgevaardigden, de geestelijke adviseurs en in het bijzonder ook de vertegenwoordiging van het Graal- bestuur welkom. Vervolgens las, bij afwezigheid van de secretaresse, mevr. J. DekkerKoedooder, die ernstig ziek is, mevr. J. Huyvenaar Van Beek de notulen van de acht-en-twin- tigste jaarvergadering voor, terwijl mej. M. W. P. de Bruyn verslag uitbracht over in komsten en uitgaven. Dit verslag werd on der dank goedgekeurd. Mej. A. Sam las vervolgens het jaarver slag voor, waaruit bleek dat thans 503 ge heelonthouders en 894 onthoudsters zijn aangesloten. Het ledental is in de voorbije periode achteruit geloopen. Geldgebrek of verlies van idealen is hiervan de oorzaak. Maar daar staat tegenover dat de samen werking met de „Graal" tot een betere toe komst zal leiden, want reeds nu heeft de actie onder de Graal-leden tot gevolg ge had, dat men 17' geheelonthoudsters en 80 onthoudsters kon inschrijven. Ook het actieve vereenigingsleven geeft aanleiding de toekomst met vertrouwen te gemoet te zien. Reeds werden zes en twintig lezingen gehouden voor de Graal, terwijl in Sep tember nog zeven lezingen zullen volgen. Dat deze lezingen schoone vruchten zullen afwerpen staat wel vast. Mej. A. Sam en mevr. L. Stootman Schmitz brachten de verslagen uit resp. van de Noord-Hollandsche en Zuid-Hol- landsche Propaganda Commissie, waarvoor de vergadering met een hartelijk applaus dankte. Vervolgens was aan de orde de bestuurs verkiezing. De periodiek aftredende be stuursleden mej. M. W. P. de Bruyn, pen ningmeester en mevr. L. Stootman Schmitz, lid van toezicht, werden bij accla matie herkozen. Mej. G. J. Mühren zag zich wegens ziekte genoodzaakt af te treden, terwijl ook mevr. J. HuyvenaarVan Beek zich niet meer beschikbaar kon stellen, door vertrek uit het Bisdom Haarlem. Na stemming werden als bestuursleden •gekozen Mej. A. C. van Amersfoort en Mej. G. Cloten. Met enkele hartelijke woorden begroette mej. Kokshoorn de dames als nieuwe leden van het bestuur. In verband met de actie voor „De Kruis banier" sprak de presidente een propagan distisch woord. Zij spoorde de leden aan het ideaal te blijven volgen: ieder lid ook lezeres te maken van „De Kruisbanier". Ook de propaganda onder de niet-leden be val zij aan. Verder herinnerde zij aan den Sobriëtas-dag, die op 15 Augustus te Utrecht zal worden gehouden en waar Pa ter J. Bomhoff M.S.C. zal spreken over „Sobriëtas en Katholieke Actie" en aan den Dr. Ariënsdag op 8 Augustus te Maars- sen, waar de heer Engels spreekt. Nadat Pater E. Bruna O.F.M., namens „Sobriëtas", de lezing van de in de zaal te verkrijgen lectuur had aanbevolen, werd gepauzeerd. Na de pauze werden o.m. de verschillende afdeelingsvoorstellen behan deld. „Tijd." Ir. J. L. SCHOUTEN OVERLEDEN. Stichter van atelier voor gebrandschilderd glas te Delft. Gisteravond is op 85-jarigen leeftijd over leden ir. Johannes Laurens Schouten, de stichter van het bekende atelier voor ge brandschilderd glas .,'t Prinsenhof" in de Schoolstraat-te Delft. Johannes Laurens Schouten, op 12 De cember 1852 te Gouwsluis bij Alphen aan den Rijn geboren, bezocht de H.B.S. en de Polytechnische school te Delft, waar hij in 1882 het diploma civiel- en in 1885 dat van obuwkundig ingenieur behaalde. Het is Lecomze, destijds leeraar aan de Polytechnische school geweest, die hem tot het glasbranden heeft gebracht. In Frankrijk heeft Schouten studiereizen gemaakt en te Parijs bezocht hij verschei dene ateliers. Het atlier in de Schoolstraat te Delft, dat weldra zulk een groote vermaardheid zou krijgen, werd in 1889 gesticht op een zolder boven de vergaderingkamer der regenten van het oude mannenhuis. Daar begon Schouten, met eenige helpers, aan de uit voering van eenvoudige ontwerpen van Lecomte. In 1891 stelde hij voor het eerst te Am sterdam zijn werk ten toon. In 1900 volgde een inzending op de tentoonstelling te Pa rijs, welke een gouden medaille verwierf. Schoutens naam werd meer en meer be kend. Opdrachten voor nieuw en restauratie werk stroomden toe. Het eerste groote werk vormde het herstel van het Noorder-trans- septraam in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Kort daarna begon de geweldige restaura tie-arbeid voor de 31 glazen in de kolossale St. Janskerk te Gouda, het levenswerk van Schouten, waaraan hij 35 jaren heeft ge arbeid. Hef atelier verrichtte verder de restauratie in de Oude Kerk te Amsterdam, de St. Bavo te Haarlem, de St. Jacobskerk te 's-Gravenhage. Nieuwe ramen, uitge voerd in ,,'t Prinsenhof", verschenen in het Rijksmuseum, het Vredespaleis, de groote synagoge te Amsterdam, het stadhuis te Arnhem en vele kerk, waaronder vooral de Nieuwe Kerk te Delft. DE TINBAGGERMOLEN „DOEJOENG" NADERT GIBRALTAR. De in opdracht van Billitonmaatschappij bij J. en K. Smit's Scheepwerven te Kin derdijk gebouwde Tinbaggermolen „Doe- joeng", welke op 27 Juli j.l. zijn sleepreis inaar Nederlandsch-Indië heeft aangevan gen, vordert, mede dank zij het vrij gun stige weer in het kanaal en in de Golf van Biscaye, goed. Volgens het laatste bij L. Smit en Co's internationalen sleepdienst, welke firma met het moeilijke transport belast is, inge komen bericht, bevond zich het transport zich Maandagmiddag 2 Augustus jl. om streeks het middaguur ter hoogte van de noordkust van Spanje, 70 mijl ten Noord- Westen van La Coruna. Verwacht wordt, dat de sleepbooten „Humber" en „Oostzee" in den loop van Vrijdag met de „Doejoeng" te Gibraltar zullen aankomen, waar voor de eerste maal gebunkerd wordt. Opleving in het hotelbedrijf te Amsterdam. De hotelbezetting over de maand Juni te Amsterdam vertoont volgens de jongste gegevens van het gemeentelijk bureau voor de statistiek wederom een sterke stijging. In de negen eersteklasse hotels steeg het aantal logeernachten in de maand Juni van bijna 14.200 tot ruim 20.800, d.w.z. met 46 pet. De bedbezetting steeg van 0.37 tot 0.55. Voor de middelklasse, welke negen hotels omvat, steeg de bedbezetting van 0.32 tot 0.42. Voor de 24 voornaamste hotels alhier liep het aantal logeernachten op van 23.120 tot ruim 32.300; de bedbezetting vertoont een stijging van 0.35 op 0.48. Goedkoope trein. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een „Goedkoope Trein" naar Hoogeveen, Assen en Gronin gen op Donderdag 12 Aug. en een naar Goes, Middelburg en Vlissingen op de Don derdagen t/m 2 Sept. EISCHEN VOOR VEEVERVOER. Keuring van wagens vóór 1 Januari a.s. De ingenieur van den Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage, belast met de inschrijving van zware motorrijtuigen en aanhangwa gens, maakt bekend, dat met ingang van 1 Januari 1938 alle motorrijtuig en aan hangwagens, bestemd voor veevervoer als zoodanig gekeurd en ingeschreven zullen moeten zijn. Volgens het nieuwe motor- en rijwiel reglement toch is het, te beginnen met 1 Januari 1938, verboden met een motorrij tuig of een aanhangwagen herkauwende dieren, eenhoevige dieren of varkens te vervoeren, indien niet voldaan is aan ver schillende voorwaarden, ten aanzien van deze voertuigen worden gesteld in verband met het bepaalde in art 38 onder c van het motor- en rijwielreglement. Dit reglement is, in verband met het vee- vervoer voor groote groepen onzer bevol king belangrijke bepalingen gaan bevat ten. Deze bepalingen waarvan de voor naamste hieronder volgen zijn bekend gemaakt in de Nederlandsche Staatscou rant van 27 Juli en bovendien voor belang hebbenden te verkrijgen bij het inschrij vingsbureau van motorrijtuigen en aan hangwagens, afdeeling veevervoer, Carel van Bylandtlaan 3, 's-Gravenhage. O.a. moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan: In het voor het voertuig afgegeven in- schrijvingsbewijs moet zijn ver meld, dat het voertuig mag worden gebe zigd voor het vervoer van hetzij groot vee, hetzij klein vee hetzij biggen, hetzij een combinatie van twee of van alle drie van deze groepen van vee. Hier wordt verstaan onder: a. groot-vee: paarden, veulens, muildie ren, muilezels, ezels, stieren, ossen, koeien, schotten, vaarzen, pinken en kalveren met een schofhoogte van meer dan 80 cm. b. klein-vee: kalveren en ezels, met een schofthoogte van ten hoogste 80 cm., scha pen, geiten, varkens en biggen niet vallen de onder punt c. c. Biggen: Bigggen met een schofthoogte van ten hoogste 45 cm. De bestemming voor dit vervoer moet op het voertuig zijn aangeduid door middel van een rood bord, waarop met witte let ters is aangeduid, „Veevervoer". Het inwendige van het voer tuig moet vrij zijn van uitstekende dee- len, kanten of uitstekende hoeken van noodzakelijk in het inwendige van het voertuig aanwezige onderdeelen van het koetswerk moeten rond worden afgewerkt, zoonoodig met hout worden op- of aange vuld. Indien in de binnenzijde van het voer- j tuig uitstekende wielkasten worden toege- past, moeten deze een rechthoekige vorm hebben met afgeronde hoeken, j Het voertuig moet zijn voorzien van een overdekking, hetzij van een vaste I overdekking, hetzij van een goed passend en goed bevestigd zeil. De lengte van de laadklep(pen) moet (en) zoodanig zijn, dat de helling daarvan in een uitgelegden toestand niet steiler is dan 30 graden. Indien de totale breedte van de laadkleppen minder be draagt dan 1.75 M. moeten deze kleppen, indien neergelaten, ter weerszijden voor zien zijn van afneembare leuningen. De laadkleppen moeten op het loopvlak over de geheele breedte voorzien zijn van stevig bevestigde, horizontaal geplaatste, houten dwarslatten, op een onderlingen af stand van ongeveer 0.25 M. Deze dwarslatten moeten door middel van moerbouten, voorzien van ronde en in het hout verzonken koppen worden beves tigd. In de opstaande wanden van het voer tuig moet een aantal ringen als inwen dige bevestigingsorganen wor den aangebracht. Deze ringen moeten ver zonken zijn. Indien daardoor de zijwand te dun wordt, kunnen deze ringen worden verzonken in opgeslagen „klampen", waar van de zijkanten rond moeten zijn afge werkt. Het voertuig moet zoodanig zijn inge richt, dat geen enkel deel van de ingeladen dieren terzijde buiten het voertuig kan reiken. Ten aanzien van voertuigen, welke vóór 1 Januari 1938 ter keuring worden aange boden, zullen ten aanzien van deze punten geringe afwijkingen kunnen worden toe gelaten. Samenwerking met de vereeni- ging tot bescherming van dieren. In overleg met den ingenieur, met de in schrijving belast, zal de commissie-a 1 van de Nederlandsche vereeniging tot bescher ming van dieren mede belast worden met de uitvoering van de hierbedoelde keuring van veewagens. De commissie a 1 heeft, in verband hier mede, het voornemen om, aanvangende op 1 September a.s., op bepaalde dagen en uren in verschillende steden van ons land belanghebbenden in de gelegenheid te stel len hun wagens, mits deze geheel zijn ge reinigd, kosteloos te doen keuren. Uur en plaats dezer keuringen zal nog worden bekend gemaakt. Eerste boterkeuring zuivel-kwaliteits- controle bureau. In het koelhuis van den Zuid-Nederland- schen Zuivelbond te Roermond zal Dinsdag 10 Augustus a.s. de officieele opening ge schieden van de eerste boterkeuring van het voor korten tijd opgerichte „zuivel- kwaliteits-controle-bureau" onder rijkstoe- zicht, te Amsterdam. Deze opening zal met eenige plechtigheid geschieden. De ope ningsrede zal worden uitgesproken door den minister van economische zaken, of, bij diens verhindering, door den directeur-ge neraal van den landbouw. UITZENDINGSFEEST VAN MISSIONARISSEN. Op Zondag 8 Augustus a.s. zal Mgr. Cas par Klein, aarsbisschop van Paderborn, in het Missiehuis te Steyl, de plechtigheid lei den van de uitreiking der missiekruisen en uitzending der missionarissen van de Con gregatie van het Goddelijk Woord. Vanuit hun Moederhuis vertrekken dit jaar 4 priesters naar Japan, 25 priesters naar Chi na en broeders, 12 priesters naar de Philip- pijnen en 2 broeders, naar Nieuw-Guinea 10 priesters en een broeder, naar Flores (N. O.-I.) 15 priesters en een broeder, naar Voor-Indië 5 priesters en een broeder, naar Chili 4 priesters en een broeder, naar Ar gentinië 5 priester en 3 broeders, naar Bra zilië 4 priesters, naar N.-Amerika 6 pries ters, totaal 90 priesters 11 broeders. H. PRIESTERWIJDING TE TETERINGEN. Z.H. Exc. Mgr. P. Hopmans zal op 22 Augustus in het missiehuis St. Franciscus Xaverius te Teteringen aan de volgende Diakens de H. Priesterijding toedienen: Herm. Bolscher uit Bornebroek, Conr. Boe ker uit Velden, Henr. Broek uit Leeuwar den, Petrus Creuzen uit Maastricht, Petrus Koning uit Volendam, Engelb. Kühne uit Haarlem, Leon Maas uit Helmond, Ger. Mezenberg uit Boekei, Henr. Nales uit Groenlo, Corn. Smit uit Voorschoten, en Petr. Vorstermans uit Horst. ADRES AAN DEN RAAD. Schade aan de omgeving der Anna-Kliniek. Onderstaand request, onderteekend door doctoren, patiënten van de Annakliniek en 55 omwonenden, is heden aan de gemeente gezonden. Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden, wonende in de nabijheid van het terrein voor de Anna kliniek, Meezenstraat, Leeuwerikstraat, Vinkenstraat, dat dit terrein door den eigenaar of den pachter sedert korten tijd wordt gebruikt als of beschikbaar gesteld is voor opslagplaats van afbraak en afval; dat bedoelde afbraak door de wijze van plaatsing de omgeving der Anna-kliniek ten zeerste schaadt; dat het afval een broeinest van onge dierte wordt; dat bedoeld terrein van den openbaren weg is afgesloten door prikkeldraad, het geen in meerdere gemeenten- bij verorde ning verboden is; dat het geheel het aanzien van het Vo gelkwartier ten zeerste schaadt; dat zelfs meerdere omwonenden door het bovenstaande, moeilijkheden ondervinden bij het verhuren van kamers; dat naar de meening van ondergeteeken den uwen Raad niet met deze ontsiering instemt, gelet op de verfraaiing van andere wijken door plantsoen of gazon met beplan ting van bloembedden; Dat zij daarom uwen Raad verzoeken, door middel van verordening of door aan koop van bedoeld terrein, indien de eige naar tot redelijk overleg bereid is, het aan zien van het Vogelkwartier te verbeteren, 't Welk doende, A. BUURMAN, enz. Leiden, 4 Augustus 1937. R.K. COMMISSIE VOOR WERKLOOZENZORG. Excursie naar Delft. Men schrijft ons: Gisteren hield bovengenoemde commissie een goed geslaagde excursie naar Delft. Onder de ruim 50 deelnemers was deze maal ook de voorzitter van den Volksbond, de heer Nijhuis, aanwezig, hetgeen door de deelnemers op hoogen prijs werd gesteld. Begunstigd door mooi zomerweer werd om negen uur van het Bondsgebouw vertrok ken en ging de tocht langs de Vliet over Voorschoten in opgewekte stemming op Delft aan. Aan de grens van Delft werd het gezel schap opgewacht door den heer Kremer met één zijner collega's, die voor het ver dere gedeelte van den dag zich met de lei ding' der excursie zouden belasten en het moet gezegd worden: zij hebben zich op uitmuntende wijze van hun taak gekweten. De ontvangst in het Bondsgebouw was al lerhartelijkst. Na de fietsen gestald te heb ben in den tuin, een mooie tuin zelfs, wer den zij onthaald op koffie. Daarna werd een wandeling door de stad gemaakt met als slot het bezichtigen van de groote kerk, die op het oogenblik in restauratie is. De uiteenzetting van de verschillende beziens waardigheden door den gids waren duide lijk en werden met aandacht gevolgd. Van daar ging het naar de Oude Kerk. Hier was de leiding in handen van den koster dezer kerk, die op werkelijk aangename wijze de geschiedenis en wetenswaardigheden van dit imposante gebouw wist duidelijk te maken. Na nog een bezoek gebracht te hebben aan de R.K. kerk werd het tijd om de meegebrachte boterhammen te veror beren. Dit geschiedde wederom in den Volksbond, waar de dampende koffie al reeds stond te wachten, terwijl na het eten nog een sigaartje werd gepresenteerd. De middag was bestemd voor het bezoe ken van enkele musea's, waar de uiteenzet tingen door dé verschillende gidsen ook LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine Vereeniging, Hoogl. Kerkgr. 32, 8— 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken worden van Maandag 2 tol en met Zondag 8 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt Vischmarkt 4, Leiden, tel. 552 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274 Deken C. J. Boekhorst. De Hoogeerw. Heer C. J. Boekhorst, de ken van Ouderkerk aan den Amstel en pastoor te Buitenveldert, is voor het onder gaan van een behandeling opgenomen in het Mar ia-paviljoen te Amsterdam. DOOR EEN KRANKZINNIGE AANGEVALLEN. De administrateur van de volkscrediet- •bank te Sigli (Atjeh) is gisteren door een krankzinnigen Atjeher, die zijn huis wil de binnendringen, toen hij zich tegen den indringer verzette, met een piso blatti (kapmes) in de hand gestoken. De admi nistrateur is voor chirurgische behande ling naar Koetaradja vervoerd. De At jeher werd door het inheemsch personeel van de volkscredietbank gegrepen. weer met belangstelling werd gevolgd. In middels was het reeds vier uur geworden, zachtjes aan tijd om te vertrekken, dus naar den Volksbond voor het afhalen der fietsen, doch onze gastheeren waren nog niet tevree, en hadden gezorgd voor een heerlijk kopje thee. De heer Nijhuis was wel aller tolk toen hij den vriendelijken gastheeren dank bracht voor den nuttigen en tévens aangenamen dag, dien zij den Leidenaren bereid hadden en het moet gezegd worden, zij hadden geen moeite gespaard het den deelnemers zoo aangenaam mogelijk te maken. Rest ons nog te vermelden de prachtige inrichting van het Volksbondgebouw, en een woord van dank aan den concierge met zijn staf voor hun gewaardeerde medewer king; ook zij werden in het dankwoord door den voorzitter niet vergeten. Het was ruim zeven uur toen men Leiden wederom bereikte. De commissie voor Werkloozenzorg kan op een zeer goed ge slaagde excursie terugzien. Jammer is het, dat niet meerderen het vele werk van het bestuur op prijs stellen, de deelname van de werkloozen kan veel grooter zijn. Er staat nog meer op het program, het zal tijdig op de bekende plaats worden bekend ge maakt. Leidsch Harmoniegezelschap „De Post" Gisteravond concerteerde „de Post' in den tuin van Oud-Hortuszicht. Onder de begunstiging /an een mooier, zomeravond werd it concert met een pit tige „Steeds Voorwaarts"-marsch van M. Bolderdijk geopend. Wij meenen, dit masrehje wel vaker als eerste nummer van het programma ge hoord te hebben en om er de animo bij het geze'schau in te breigen, blijkt dit wel een goede keuze. De ouverture „Cavalerie Lègère van Sup- pé genoot een sublieme uitvoering, wat door de technische moeilijkheden, zeer veel vaardigheid van de musici vergde. De „Marsch Militaire" van Fr. Schubert werd keurig uitgevoerd. Keurig was ook de uitvoering van de ouverture uit de opera „Nabuchodonosor" van G. Verdit, terwijl het meer in het ge hoor liggende „Cavalleria Rusticana" met haar vele mooie passage's tot een muzikale hoogtepunt van dit concert is geworden. Met nog een marschje werd dit welge slaagde concert besloten en hadden di recteur en muzikanten een hartelijk ap plausje in ontvangst te nemen. Een wooard van welverdiende hulde aan den ijverigen directeur, den heer Bolder- dijk, is dan ook wel op zijn plaats. Over het geheel een welgeslaagd con cert. Handelsregister K. v. K W ij z i g i n g e n: 2806. Koek- en Ban- ketfabriek „Maja", Alkamade, Rijpwete- ring D. 143. överl. E.: J. F. M. van "el zen, d.d. 11 Maart 1937. N. E.: Wed. M. van VelzenVerkley, Alkemade 105. J. C. Vellekoop („Plenty"), Alphen a. d. Rijn, vat Boetselaerstraat 1. Sigaren winkel. Overl. E.: J. C. Vellekoop. N.E.: Wed. C. W VellekoopBakker, Alphen a. d. R'jn. 3246. N. van den Haak. Alkemade B. 307. Schoenmaker en schoenhandel. De schoenhande! is overgegaan aan J. T. v. d. Haak, d d. 1 April 1937. 6828. De Amsterdamsche Boekenbeurs. Leiden, Breestraat 156. Boek- en kantoor boek!, andel en leesbibliotheek. Uittr. E.: B. Koopman, Amsterdam, d.d. 31 Juli 1937 Wijz. handelsn. in: Leidsche Boekenbeurs. N. E.: K. F. Prins, Vlaardinger-Ambacht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2